Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir Kullanıcı, 26 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.282
Tıklama
Giriş
    3652 Mesaj

benim hesabıma göre böyle
    |
    |
    SRK35ZJP-S modeli yaklaşık 2 ay önce aldım bu seriyi tavsiye etmediğinizi biliyorum lakin maddi şartları zorlayarak ancak bunu alabildim diğer serilerle bunun arasında sizin anlattıklarınızdan enerji tasarrufu ve konfor farkı olduğu ayrıca filitre gibi özelliklerinin olmaması zannedersem birde arkadaşların anlattıkları gibi airfel servisi hoşuma gitmedi hatta bir ara alın götürün klimayı istemiyorum diyecek duruma geldim ama satışı yapan bayinin çok ilgilendiğini düşününce seslenmedim artık ama anlattıklarınızdan hyper serisi aklımdan çıkmaz oldu gerçi aldıktan sonra düşünmenin neye faydası var bu cihaz gerçekten fiyatını haketmiyormu sizce
    |
    |

Pencere sayısı fazla olsa da çift cam ve şehir antalya Antalya. Btu hesaplamasına göre soğutmada 12binlik yetiyor.

Bölgesel Katsayıla Soğutma ihtiyacı hesaplama

Bölge Katsayısı x Soğutulacak alan (m2) = Soğutma ihtiyacı (Btu/h)

Akdeniz için 445

445 x 19.5 =8677

*Cihazın kullanılaçağı alandaki kişi sayısı 4 üzerindeyse, her fazla kişi için 600 Btu/h ek bir soğutma ekleyin diyor.

*Klimanın kullanılacağı ortamda 500 Watt üzerinde bir aydınlatma mevcutmu?

Cevabınız EVET ise 500 Watt üzerindeki aydınlatma değerini 3.4 ile çarpıp soğutma ihtiyacınıza ilave edin.

Formül alıntıdır: http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=makale&makale_id=8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 6 Aralık 2010; 17:33:39 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    404 Mesaj
    Slmlar.

Hocam benim şekildeki verdiğim değerlerde, veya evde yaptığım ölçümlerde bi yanlışlık var sanırım, Bugun gelen keşif ekibide alanı 24 m2 çıkardı.

Herneyse, şu anda yapacağım hesapları 25 m2 olarak alıyorum.

Keşif ekibi, tahminen, bazı 12.000BTU cihazlarında yetebileceğini, 14.000 - 15.000 BTU'luk cihazların daha uygun olacağını, 18.000BTU'luk cihazların ise

benim için gereksiz olacağını söyledi.

Siz ne diyorsunuz bu konuda?

Saygılar selamlar...
    |
    |
    Amd X2 3800+ @ 2.0GHZ|Palit 8600Gt sonic+ Overclocked@730/2150|Asus M2N Nforce430|2GB 800MHZ DDR2|Seagate 160GB SATAII 8mb Cache HDD|17" Philips 107T6 Real Flat Monitor|A4Tech x750BF 2500 Dpi Lazer mouse|Nova Killer gamer mousepad|Philips SBC HP200 Kulaklık
  • Çavuş
    40 Mesaj
    arkadaşım bende ordu fatsadan katılıyorum samsuna en yakın benim sanırım bende toshiba ras 13 skv aldım servis hizmeti mükemmel güzel ayrıca alarko müşteri hizmetleri 3 kez arayıp memnuniyetimi ölçen bilgiler aldı ayrıca çok az yaktığını söyleyebvilirim bizim buralarda kömür odun ve kabuk yakılır ben kömür ve odun almadım kabuk fiyatına ısınıyorum belki kış tam bastırırsa azda odun almış oluruz eğer skvr serisini alırsan daha iyiymiş ancak klasik inverter olan skv de mükemmel tavsiye ederim
    |
    |

Orijinalden alıntı: FxmaN

Slmlar.

Hocam benim şekildeki verdiğim değerlerde, veya evde yaptığım ölçümlerde bi yanlışlık var sanırım, Bugun gelen keşif ekibide alanı 24 m2 çıkardı.

Keşif ekibi, tahminen, bazı 12.000BTU cihazlarında yetebileceğini, 14.000 - 15.000 BTU'luk cihazların daha uygun olacağını, 18.000BTU'luk cihazların ise

Saygılar selamlar...

o zaman 4,2kw yani 14-15000btu bir model almak daha iyi olabilir. bütçenizi öğrenirsek daha kolay yardımcı oluruz.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

arkadaşım bende ordu fatsadan katılıyorum samsuna en yakın benim sanırım bende toshiba ras 13 skv aldım servis hizmeti mükemmel güzel ayrıca alarko müşteri hizmetleri 3 kez arayıp memnuniyetimi ölçen bilgiler aldı ayrıca çok az yaktığını söyleyebvilirim bizim buralarda kömür odun ve kabuk yakılır ben kömür ve odun almadım kabuk fiyatına ısınıyorum belki kış tam bastırırsa azda odun almış oluruz eğer skvr serisini alırsan daha iyiymiş ancak klasik inverter olan skv de mükemmel tavsiye ederim

Bende şu anda bu ürün üzerinde yoğunlaşıyorum.

Ama, neden SKV değilde, SKVR,

Yani neden Suzumi değilde, Daisekai ?

Aradaki COP ve EER değerleri farkı için, 400 - 500 lira fazla vermeye değermi sizce ?
    |
    |
    Amd X2 3800+ @ 2.0GHZ|Palit 8600Gt sonic+ Overclocked@730/2150|Asus M2N Nforce430|2GB 800MHZ DDR2|Seagate 160GB SATAII 8mb Cache HDD|17" Philips 107T6 Real Flat Monitor|A4Tech x750BF 2500 Dpi Lazer mouse|Nova Killer gamer mousepad|Philips SBC HP200 Kulaklık

• Yüzbaşı
    404 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Slmlar.

Saygılar selamlar...

o zaman 4,2kw yani 14-15000btu bir model almak daha iyi olabilir. bütçenizi öğrenirsek daha kolay yardımcı oluruz.

Hocam Bütcem Max 2000 lira.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    İdeal kapasite 4 kw civarı,bu kapasitede Zibro SP2041,Mit.Elec. MSZ 42 veya Daikin ururu sarara 42 var.ama bütçeyi aşıyor malesef.Ortalama 3000 TL civarları fiayatlar....
    quote:

Slmlar.

Saygılar selamlar...
    |
    |
    üstadım bende aynen düşündüm skv ile skvr arasında birde temizleme özelliği var bencede değmez ben şu anda skv serisinden gayet memnunum ama kış performansını henüz tam test etmiş değiliz takidir edersinizki şu anda bile tam kış gelmedi yanlış yönlendirmek istemem fakat yinede tavsiye edeceğim bir cihaz
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: ***radyo***
    aldınızmı? almadıysanız kaçırmayın 2 yıl önce gelmeye başlamıştı eski model denemez aynını kullanıyorum süper üstü bir klima.. fiyatla biraz daha uğraşın nakitte 1000 tl ye zorlayın bence veriler.. eski diye korkmayın bir başka yazınızda yazmışsınız. Bir de Daikın ekonomi serisi ftyn 25gx inventer olmayan düz modeli var (peşin 1250 tl) acaba daha sonra servis ve yedek parçada sorun olur mu? (Yedek parçaları bayağı pahalıymış diye duydum.) eskiye can kurban.. ben şahsen daikinin c sınıfını bile alırım hatta d sınıfı olsun. daikin daikindir.. bana göre her halde artık klasik getirmeyecekler o açıdan kaçırmayın parça sorunundan falan korkmayın ben bu şekilde yazdım diyerek.. bakın pansonic fax ve telefonlar vardır alırken biraz pahalıya alırsın ama parçası yerli oto gibidir bakkaldan bile bulabilirsin derler ya.. kalite markadan parça gelmez diye korkmayın. bizde huydur ya orda pahalıdır deriz işportaya gideriz ya inanın işporta ucuz değildir ben bir malın aynını işportadan %50 ucuza almıyorsam kesinlikle almam %40 ta tercih etmem 30 da... kesinlikle işportada bir malın aynısını bulsanız dahi en fazla edeceğniz kar %10 u geçmez.. ve satıcı zaten size ilk etapta pazarlık edecek diye mağaza fiyatı söyleyecektir. hatta alışkanlığından birde sizi saf sanıp daha fazla fiyat söyleyecektir. birde almıycak endişesine kapılıp saygısızlık yapacaktır. ayrı mesele orasıda.. malesef zamanında esnafların aç gözlülüğü insanları işportaya itmiş ama işporta inanın daha beter.. buna benzer değerlendirin... kimse yanlız alınmasın daikinden başka markalara işporta demiyorum.. birini daha tam denememekle 4 marka kullanıyorum. daikin ve m.electric bence bir numara... heavy ciler kızmasın oda güzel:)) en güzel ısıtma klasik klimalarda bildiğiniz soba resmen.. siz korkacaksanız inverterin parça masrafından korkun. dün kombinin bakım ve tamirine 130 tl verdik. kombici inan diyor sade kart tamirine 120 tl yazıyoruz (inverter in her yeri kart ve birde kopmpresör giderse düşün gerisini.. klasik klimaların yavaş yavaş kaldırılması tüketim toplumuna esaretimizden başka bir şey değil... ne mok varsa buraya kakalıyorlar deneme tahtası olduk.. nekadar kolay kolay arıza yapmaz densede ben şahsen endişeleri dile getirdim..) sen tanıdık olduğun için kart artı bakım ve olink değişimi dahil 130 istedim diyor.. tabi biraz sezon dolayısıyla yüksek söyledi ayrı konuda, en azından diğerleri kadar fazla söylemedi onuda biliyorum.. helal olsun iyi usta çünkü. birkaç kuruş fazla versemde aklım kalmaz. ha kartın tamiri tutarmı okadar hayır.. e anlamıyınca ne yapıcaksın mecbur vereceksin.. siz bunu inverterde düşünün.. ben tüm firmaları buradan protesto ediyorum kalite markalarda klasik klimalar tamamen kadırılmamalı.

http://www.isisan.com/daikin/Urunler.aspx?id=3742&kategori_id=119&urun_id=156298568358
    Bu linkte katolog var.
    DAIKIN SPLIT ECONOMY 8.500 Btu/h
    Ağırlık 9 kg
    Genişlik 800 mm
    Yükseklik 288 mm
    COP 3,65
    EER 3,25
    Derinlik 240 mm
    Isıtma Kapasitesi (Min-Mak) 9.500 Btu/h
    Soğutma Kapasitesi (Min-Mak) 8.500 Btu/h
    Tipi On-Off

Kampanya varmış. Telefonda verdikleri fiyat bu. Çok eski bir model mi? F/P olarak diğerlerin tercih edilebilir mi?
    |
    |

• Binbaşı
    1644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

quote:

aldınızmı? almadıysanız kaçırmayın 2 yıl önce gelmeye başlamıştı eski model denemez aynını kullanıyorum süper üstü bir klima.. fiyatla biraz daha uğraşın nakitte 1000 tl ye zorlayın bence veriler.. eski diye korkmayın bir başka yazınızda yazmışsınız.

Daha alamadım.Bu gidişle herhalde yaza kalacak.İyi bir kampanya bekliyorum.Değil 1000 tl 1250 tl'den aşağıya inmediler. Hayırlısı bakalım...
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman içinde evimizin salonu için klima almayı düşünüyoruz. Babam arçelik almayı düşünüyor. Salonumuz 50 m2 civarı. Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağız. Tasarruflu bir model olsun istiyoruz. Fiyat olarak da maksimum 2.000 TL olsa iyi olur. Bir de sessiz olması önemli. Yardımcı olursanız sevinirim. Arçelik'te hangi modeli almalıyız? Aynı fiyatlarda servis açısından problem yaşamayacağımız başka bir marka da olabilir.
    |
    |
    herşeyden önce hayırlısı olsun ama bu makine biraz araştırılırsa 1000 tl ye bulunur bana göre. yazınsa tekrar bu fiyatlara ineceğini sanmıyorum. ana stoğu geçen yıl yazın başlangıcı serin olduğu için korkudan bitirdi firmalar.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

quote:

aldınızmı? almadıysanız kaçırmayın 2 yıl önce gelmeye başlamıştı eski model denemez aynını kullanıyorum süper üstü bir klima.. fiyatla biraz daha uğraşın nakitte 1000 tl ye zorlayın bence veriler.. eski diye korkmayın bir başka yazınızda yazmışsınız.

Daha alamadım.Bu gidişle herhalde yaza kalacak.İyi bir kampanya bekliyorum.Değil 1000 tl 1250 tl'den aşağıya inmediler. Hayırlısı bakalım...
    |
    |

• Yüzbaşı
    732 Mesaj
    Merhabalar, 24000btu isteyen bir yerde 12000lik kulanılırsa ne olur klima aşırı çalışmadan dolayı bozulur patlar falanmı acaba.
    Aslında sorma sebebim şu bir odada 12000lik klimam var ama kapı bazen açık kalıyor diğerodaya ısı kaçıyor klimada sürekli çalışmak zorunda kalıyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: artpoint

Merhabalar, 24000btu isteyen bir yerde 12000lik kulanılırsa ne olur klima aşırı çalışmadan dolayı bozulur patlar falanmı acaba.
    Aslında sorma sebebim şu bir odada 12000lik klimam var ama kapı bazen açık kalıyor diğerodaya ısı kaçıyor klimada sürekli çalışmak zorunda kalıyor.

Hayir klimaniz patlamaz korkmayin . Ancak kompresor durmadan calisacagi icin klimanizin kullanim omru kisalir ve yuksek elektirik faturalari odersiniz.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

Hayir klimaniz patlamaz korkmayin . Ancak kompresor durmadan calisacagi icin klimanizin kullanim omru kisalir ve yuksek elektirik faturalari odersiniz.

Çok teşekkür ederim
    |
    |

• Yarbay
    3049 Mesaj
    İyi akşamlar değerli arkadaşlar ve ustalarım.

Northaire marka 9000btu klimamda ısıtmasından şikayetçiyim. Geçen senelerde hiç bir şikayetim yoktu. Ağız üfleme sıcaklığını ölçtüğümde 41 derece çıkıyor. Onarım için klima ustasını çağırdım. "Sistemde hava var ve basınç düşük" dedi. Sistemdeki gazı boşalttı, 1 saat vakum yaptı, yeni gaz şarjı yaptı. Gaz şarjı yapıldıktan sonra manometredeki basınç değerleri daha kötü oldu, ekovat termik açmaya başladı. Şu anda malesef berbat durumda, usta dedi ki, "ekovat ömrünü tamamlamış, bunun onarım maliyeti ile neredeyse yeni makine alınır" dedi, evden kaçarcasına çıktı gitti. Ustamın dedikleri doğru mudur? Klimam tamir olabilir mi? Yoksa yeni klima mı almalıyım?
    |
    |

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    Herkeze iy akşamlar.
    Klima acemisi olarak birkaç soru sormak istiyorum. Bir klima nın kullanım ömrü kaç yıldır acaba, birde eski klimayı yenisiyle değiştiriken eskisini ne yapmalı hurdacıyamı vereceğiz yoksa satınalan bir yer varmı teşekkürler.
    |
    |
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    üniversite
    google reklamları
    haberler
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

BR4
    0,500
    1.2.165

Reklamlar

Kurumsal Web Tasarım Şirketi haberler Mobilya Takımları
    üniversite son dakika Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu Masal
    google reklamları SEO
    Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

BR4
    0,594
    1.2.165

Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.