Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    1644 Mesaj
    Selamünaleyküm arkadaşlar
    Mitsubishi SRK25ZJP-S (peşin 1.215 tl ) ile Arçelik 90064 (peşin 1.100 tl ) arasında kaldım. Adana oturuyorum .Odam 12-13 metrekare genellikle soğutma amaçlı kullanacağım(4 ay). Klimadan beklentilerim az elektrik yakması ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim( özellikle dış ünite )bir cihaz olması. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
    |
    |

Eğer bütçenizi arttırma imkanınız var ise sizin seçtiğiniz popüler inverter yerine, kullandığım standart inverteri tavsiye ederim.

*Srk 25zj-s daha ekonomiktir.
    *Popüler gibi filtresiz bir klima değildir.
    *Ayrıca kanatçıkları kumandadan sağa sola çevirebilirsiniz. 3d akıllı iklimlendirme modu mevcuttur.
    *Isıtmada 1 db, soğutmada 2 db daha sessizdir.

Ama sadece soğutma için kullanacaksanız Arçelik'te alınabilir. Fakat Arçelik yerine, işin ustaları olan markaların, inverter olmayan düz modelleride seçilebilir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: biuu

Mit. srk 25zj-s (standart inverter) kullanıyorum.

Eğer bütçenizi arttırma imkanınız var ise sizin seçtiğiniz popüler inverter yerine, kullandığım standart inverteri tavsiye ederim.

*Srk 25zj-s daha ekonomiktir.
    *Popüler gibi filtresiz bir klima değildir.
    *Ayrıca kanatçıkları kumandadan sağa sola çevirebilirsiniz. 3d akıllı iklimlendirme modu mevcuttur.
    *Isıtmada 1 db, soğutmada 2 db daha sessizdir.

Ama sadece soğutma için kullanacaksanız Arçelik'te alınabilir. Fakat Arçelik yerine, işin ustaları olan markaların, inverter olmayan düz modelleride seçilebilir.

O model için peşin 1400 tl dediler.yaklaşık 200 tl fark var. Klima 3-4 ay çalıştırılacak.Sizce bu farka değer mi?
    Bir de Daikın ekonomi serisi ftyn 25gx inventer olmayan düz modeli var (peşin 1250 tl) acaba daha sonra servis ve yedek parçada sorun olur mu? (Yedek parçaları bayağı pahalıymış diye duydum.)
    |
    |

• Yarbay
    4262 Mesaj
    Daikın olsun çamurdan olsun.

O model hala satılıyor mu? Sitesinden değerlerine bakacaktım bulamadım.
    |
    |
    Bu linkte katolog var.
    DAIKIN SPLIT ECONOMY 8.500 Btu/h
    Ağırlık 9 kg
    Genişlik 800 mm
    Yükseklik 288 mm
    COP 3,65
    EER 3,25
    Derinlik 240 mm
    Isıtma Kapasitesi (Min-Mak) 9.500 Btu/h
    Soğutma Kapasitesi (Min-Mak) 8.500 Btu/h
    Tipi On-Off

Kampanya varmış. Telefonda verdikleri fiyat bu. Çok eski bir model mi? F/P olarak diğerlerin tercih edilebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 25 Kasım 2010; 23:20:03 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm arkadaşlar
    Mitsubishi SRK25ZJP-S (peşin 1.215 tl ) ile Arçelik 90064 (peşin 1.100 tl ) arasında kaldım. Adana oturuyorum .Odam 12-13 metrekare genellikle soğutma amaçlı kullanacağım(4 ay). Klimadan beklentilerim az elektrik yakması ve uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim( özellikle dış ünite )bir cihaz olması. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

12-13 m2 için sadece soğutma amaçlı 7000 veya 9000btu inverter olmayan mono siplit ünite almanız daha iyi olur. inverter almanıza gerek yok. aradaki fiyat farkını amorti etmeniz uzun yıllar alır.
    |
    |
    iyi akşamlar bende tavsiyenizi istiyorum arkadaşlar..hem ısıtmak hemde sogutmak için 15-16 metre kare 2.8 tavan yüksekligi aliminyum dograma tek cam ve mutfakla arasında sürgülü cam kapı bulunan yani yalıtımı zayıf oturma odamızı klima alacagız. ilk aklımda boch vardı ama forumda yorumları okuyunca cinli mideayı japon toshiba mitsubihhi fiyatına satıyormuş.. sonra servisi güclü diye arcelik düşündüm onun malı hem kore teknolojisi hemde komprasörü toshibaymış hemde 1500 liraya en kral donanımını veriyorlar..
    en son olarak airfelin dispiritörlügünü yaptıgı mitsubishi heavy
    http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/mitsubishi%20sogutma%20sistemleri%20fiyat%20listesi.pdf

yada alarkonun dispiritörlügünü yaptıgı toshiba
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Fiyat/1401-s.pdf
    kilimlardan birini alcam sizce kac hangi modelin kac btu sunu almalıyım..

samsunun bir ilcesinde oldugum icin samsuna 40 dakika mesafesi var japon klimaların servisleri sorun cıkarır diye düşünüyorum arcelikin servisiyse her köşe başında var hemde kullalnalar var gayet memnunlar 3 yıldır sorun cıkarmamş tavsiye eden komşum var zaten garantiside 7 yıl oluyor arceliklerin aletrik faturasıda az geliyor diyor..

tüm bunlar( yetkili servis yakınlıgı-sorunsuzluk-eletrik faturası ) birarada düşünüldügünde hangisi mantıklı sizce
    toshiba alarco carrierin etkisiyle bana daha mantıklı geliyor şuan pazartesi arayıp pazarlık yapayım gelip kurmaya ayrı para isterlermi bi ögreneyim:) bafra ilcesindeyim belki bafrada vardır servis ama internet sitesinde yok diyor.. cevaplarınız için teşekkürler simdiden
    |
    |

• Yarbay
    3647 Mesaj
    @hochimin_55

size 9000btu inverter yeterli gelecektir. arçelik 90064 inverter modelini alabilirsiniz. kullananlar oldukça memnun. hem servis sıkıntısı çekmezsiniz.
    |
    |
    Bence sizin odanız için Toshiba Ras 10 Skvr modeli idealdir. Elektrik sarfiyatı da çok düşük bir cihaz.
    |
    |
    arçeligi klima diyede tavs,ye ediyorlar ya acırım, siz bu işin ustasınmısınız mühendismisiniz, ha dersin kullandımda memnun oldum ee ya diger seri kötü çıkarsa işiniz allaha kalmış karşınızda klimacı bir firma yokki temel amacvı kar olan halkı ise bir tarafına takmayan marka var bir şey alacagınız zaman bu işi yapan markalara firmalara bakın, yüzlece yıldır olan marka aileler var mesela mitsubishi gibi arçelik diyorlar acırım
    |
    |
    arcelik benimde kafamda var babamda ısrar ediyor aslında şimdi bu japonlara bulaşırsam arıza cıkarsa babam ben sana arcelik aldemiştim bak şimdi serviside yok parcasıda pahalı deyip başımın üzerine cıkacak :D ama ben yindede japon istiyorum.. arcelik bence uyuşturucu gibi ilk başta ucuz performansıda güzel baya zevkli ama 2-3 yıl sonra o performanstan eser kalmaz elekrik faturalarıda kabarır japonları okudum forumda adamlar en fazla aylık 50 lira fatura geliyor diyor..

Toshiba RAS10 SKVR ve diger toshiba modelleri 3 yıllık en az sanırım forumda 2007 yılı yazılarda gördüm :D 2011 yılında 3-4 yıllık klimaya o kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor.. yeni toshiba yada mitsubishi modellerini 1500-2000 bin civarına ben nerden alabilirim..

ziprolar 5 yıl garantiymiş onun modelleride eskimi böyle acaba.. sonucta lcd tv alırken en son modeli alıyoruz gecen yılın modeli nerdeyse 1 milyar ucuzluyor heleki 3-4 yıl önceki lcd yi tüplü tv parasına bulursun nerdeyse:D klimalar niye böyle :) benmi cok bilgisizim yoksa:)
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    arçelik olsun mitsubishi olsun netice itibari ile teknik donanım olarak kendilerini yeniliyorlar. bir cihaz alırken

iki konuyu düşünürüm. 1 kalite 2 fiyat . arçelik bir noktada kaliteliyim diye fiyat çıtasını yükseltenlerden.

seçim yapacak olsam klimada teknik donanımlarına bakarak ve değerlendirerek mitsubishi toshiba v.b

firmalardan şaşmam. arçelik v.b. firmalar bence servis hizmetlerinde yedek parçdan kar elde ediyorlar.

japon menşeli firmalar ise cihazlarının uzun ömürlü ve kaliteli olmasına dikkat ediyorlar. netice itibari ile

karar verecek olan sizsiniz.
    |
    |
    selamlar,

45 metre kare, zemin kat, 5 metre ahşap cephe, yalıtımı olmayan fakat ara dükkan için bir klima tavsiye eder misiniz? tavan oldukça yüksek, içeride birertane buzdolabı, tv, bilgisayar var ve sürekli 3 kişi bulunuyor. İnverterli 24btu'luk duvar split öneriliyor, salon tipi inverterlü ya da invertersüz ya da salon klimalarından hangilerini ve modelleri tavsiye edersiniz?

24lük salon tipi invertersüz 1700 Tl iken duvar tipi 24lük inverterlü 3700 civarı, sizce aradaki 2000 tl ne kadar sürede başabaş noktasına gelir, aynı şartlaraltında kullanılacağı düşünülürse. Yani siz hangisini tercih etmemizi önerirsiniz. Birim zamanda ne yakacaklarını bilmediğim için işletme giderlerini hesaplayamıyorum ama kabaca aynı makinalar arasında inverterlüler invertersüzlere göre %20 daha az harcar gibi bir durum var mı? nasıl kıyaslayabilirim?
    |
    |
  • Yarbay
    3647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

selamlar,

45 metre kare, zemin kat, 5 metre ahşap cephe, yalıtımı olmayan fakat ara dükkan için bir klima tavsiye eder misiniz? tavan oldukça yüksek, içeride birertane buzdolabı, tv, bilgisayar var ve sürekli 3 kişi bulunuyor. İnverterli 24btu'luk duvar split öneriliyor, salon tipi inverterlü ya da invertersüz ya da salon klimalarından hangilerini ve modelleri tavsiye edersiniz?

24lük salon tipi invertersüz 1700 Tl iken duvar tipi 24lük inverterlü 3700 civarı, sizce aradaki 2000 tl ne kadar sürede başabaş noktasına gelir, aynı şartlaraltında kullanılacağı düşünülürse. Yani siz hangisini tercih etmemizi önerirsiniz. Birim zamanda ne yakacaklarını bilmediğim için işletme giderlerini hesaplayamıyorum ama kabaca aynı makinalar arasında inverterlüler invertersüzlere göre %20 daha az harcar gibi bir durum var mı? nasıl kıyaslayabilirim?

tavan yüksek olduğu için 45m2 yerde 24k btu yetmeyebilir. tavsiyem salon tipi bir ünite almanız en azından sıkıntı çekmezsiniz.

splip alacaksanız inverter olarak mitsubishi heavy srk71ze-s1 size tavsiye ederim hem güçlü hem de ekonomik. ucuz düz 24lük klima ısınmada kullanırken çok elektrik harcar. bir de inverter ne kadar süre açık kalırsa o akdar ekonomik olur. şimdi dükkan sabah 8 akşam 18 arası açık kalsa 10 saat eder tahminimce. bu da oldukça uzun bir süre. bir de tavsiyem kapıya bir hava perdesi olacak eğer çok giren çıkan olacaksa.
    |
    |

• Yüzbaşı
    411 Mesaj
    Teşekkürler budak_1903,

alarkocarrier 24btu luk inverterli modelini uygun gördük ama salon tiplerine de bakacağız sanırım. Salon tipi olunca koyacak yer ve bağlantı sorunumuz olacak gibi. Bir de salon tipi olunca avantajımız nedir,, ekstradan bir ısıtma tekniğinden bahsedenler bileoldu, acaba rezistantlı bir ısıtıcısı mı sözkonusu acaba, hem 24btu dan daha kapasiteli cihazlar hem de daha uygun fiyatlar neredeyse...
    |
    |
  • Teğmen
    184 Mesaj
    Ben 5 yıldır arçelik klima kullanıyorum geçen kış inverter a geçtim yine arçelik aldım elektrik sarfiyatı bayilerin dediği gibi yarı yarı ya iniyo tespitimde faturalarımdır. Yani klimanızın markası ne olursa olsun b sınıfla a sınıf klima arasındaki fiyat farkinida 1 sene icinde kesinlikle amorti edersiniz ancak arçelik klimalarda bi hastalık vardır arçelik kullanıcıları bunu çok iyi bilir klima çalışırken dört beş dakikada bir çıt çıt diye bi ses gelir klimanızı yeni aldıysanız ve bu sesle karşılaştıysanız hiç yetkili servisi aramayın kullanma klavuzunu açın orda ısıtma ve soğutma esnasında genleşmeden kaynaklanan sesler normaldir yazar yani buna benzer bisey yazıyo adamlar sorunun çözümü icin uğraşmamış üstüne bide kullanma klavuzuna yazmışlar.bi arçelik kullanıcısı bende o ses yok derse tamamen şans derim.(bu sorunu yeni ürettikleri duvar tipi gri olan önü düz gelen klima için söylemiyorum) klimanın performansından ise memnunum
    Aradaki fiyat farkıda gazdan kaynaklanıyo b sınıfta R360 gazı A sınıfta R410 gazı vardır R410 gazı daha çabuk ısındığı ve daha gec soğuduğu için tasarruf sağlar bence hangi marka alırsanız alın inverter olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dost_Club

Merhaba arkadaşlar.1ay sonra bebeğimiz olucak.Adanada yaşıyoruz tahmin edeceğiniz üzere çok sert kış yaşamıyoruz.Kesemize uygun,elektrik tasarrufu açısından iyi we insan sağlığına zararı olmayan ısı yönünden iyi bir klima almayı düşünüoyruz.Bu konuda tawsiye we önerilerinizi bekliyoruz.şimdiden teşekkürler...

kaç m2 yer ve bütçeyi belirtirseniz yardımcı oluruz.
    |
    |
    Arkadaşlar Birçok yerden değişik Yorumlar aldım.

- Bu oda için 18000 BTU'luk bir klima alman gerekir dendi

- 15000-16000 BTU civarındaki ara ürünlerden alabilirsin dendi.

- Sana 12000 BTU'luk klima yeter dendi...

Birde siz hesaplayın bakalım.

Benim aşağıdaki oda için hesapladığım alan 25.2 m2

Sizce kaç BTU'luk klima almam gerekir ?

|
    |
    Amd X2 3800+ @ 2.0GHZ|Palit 8600Gt sonic+ Overclocked@730/2150|Asus M2N Nforce430|2GB 800MHZ DDR2|Seagate 160GB SATAII 8mb Cache HDD|17" Philips 107T6 Real Flat Monitor|A4Tech x750BF 2500 Dpi Lazer mouse|Nova Killer gamer mousepad|Philips SBC HP200 Kulaklık
  • Yarbay
    3647 Mesaj
    @fxman

balkonu hesaplamazsanız. alan küçülüyor. benim hesabıma göre 20m2 gibi çıkıyor. 12000btu bir ünite size ideal. 18000btu fazla gelir.
    |
    |
    Hocam ben şöyle hesapladım.

Hiçbir girinti ve çıkıntıyı hesaba katmadan, tümden dikdörtgenin alanı : 5 x 5.7 = 28.5 m2

Köşedeki 1e 1 lik kapı girişi = 1 m2

Balkon alanı = 1.15 x 3.7 = 4.250 m2

28.5 - 4.250 + 1 = 25.25 m2

Sizin hesabınız nasıldı ?
    |
    |
    Amd X2 3800+ @ 2.0GHZ|Palit 8600Gt sonic+ Overclocked@730/2150|Asus M2N Nforce430|2GB 800MHZ DDR2|Seagate 160GB SATAII 8mb Cache HDD|17" Philips 107T6 Real Flat Monitor|A4Tech x750BF 2500 Dpi Lazer mouse|Nova Killer gamer mousepad|Philips SBC HP200 Kulaklık
HızlıCevap
Reklamlar
Masal
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,487
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.