Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
30 Misafir Kullanıcı, 30 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.297
Tıklama
Giriş
    3652 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ozcan3535

sevgili arkadaşlar bende salonum için bir klima bakıyorum

22,5 m2 iki kişi yaşıyoruz ve izmirde oturuyoruz, ayrıca ev ara kat, pencere pvc ve cam ısı yalıtımlı cam.

ben HİTACHİ nin 14000BTU luk inverter klimasını almayı düşünüyorum... bi kaç yere sordum ve bana 1650 tl (12 taksitle) fiyat verdiler...

14000 btu nun ısıtmada 17060btu
    soğutmada 13650btu ya ulaştığı bilgisinide edindim...

şimdi sizlerden yardımlarınızı istiyorum... şimdiden bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim...

aldığınız fiyat bu klimaiçin oldukça cazip bence değerlendirin. made in japan kaliteli ve performanslı bir ünite. diğer markalara da bakılabilir ama fiyat olarak aşağı yukarı aynı hatta daha pahalı olacaktır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    273 Mesaj
    Arkadaşlar lütfen yardım. tavsiyelerinizler mitsubishi heavy hyper inverter srk35zgx almaya karar verdim. fakat hangi klimacıya gitsem 12000 senin odayı tam anlamıyla ısıtamaz soğutma da zorlayabilir dedi.
    oda 23 metrekare orta kat güney cephe pvc sağ sol arka hep kapalı ve muğla ortaca ilçesinde. izmirden biraz daha sıcak oluyor.

bana ayrıca hyper inverter artık getirilmiyor dedi bir satıcı alıyorsan dizayn al dedi. bana bunu önerdiler

MITSUBISHI SRK50ZJ-S 17.060 BTU/h 2300 lira ne yapayım lütfen yardım

TEKNİK ÖZELLİKLER

Soğutma Kapasitesi : 17.060 (5.460 - 18.770) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 19.790 (5.460 - 22.520) Btu/h
    Soğutma Sarfiyatı : 1.55 (0.40-0.2.20)kW
    Isıtma Sarfiyatı : 1.59 (0.42-2.10)kW
    Çalışma Akımı (Soğutma): 6.5 A
    Çalışma Akımı (Isıtma): 6.7 A
    EER : 3.23 W/W.h
    COP : 3.65 W/W.h
    Net Boyutlar (İç Ünite) : 294x798x229 (yükXgenXder mm)
    Net Boyutlar (Dış Ünite) : 640x800x290 (yükXgenXder mm)
    Ses Seviyesi (İç Ünite) : 46-37-26 db (A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 51 db (A)
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 9,5 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 42 kg
    Güç Beslemesi : 220 V,50 Hz, 1ph
    Bakır Boru Çapları (Sıvı-Gaz) : 1/4-1/2 inch
    |
    |

• Yüzbaşı
    843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: izmir-ankara

Arkadaşlar lütfen yardım. tavsiyelerinizler mitsubishi heavy hyper inverter srk35zgx almaya karar verdim. fakat hangi klimacıya gitsem 12000 senin odayı tam anlamıyla ısıtamaz soğutma da zorlayabilir dedi.
    oda 23 metrekare orta kat güney cephe pvc sağ sol arka hep kapalı ve muğla ortaca ilçesinde. izmirden biraz daha sıcak oluyor.

bana ayrıca hyper inverter artık getirilmiyor dedi bir satıcı alıyorsan dizayn al dedi. bana bunu önerdiler

TEKNİK ÖZELLİKLER

Rahatlıkla ısıtır sıkıntı olmazda son raddesine geldiği için inverter dan çok yaralanamazsın onu söylüyor olabilirler.ZGX serisi yok artık zaten ZJX dizayn serisi var eğer almak istiyorsanız onu alabilirsiniz.Teknik verileri hemen hemen hiçbir cihazda yok diyebilirim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

TEKNİK ÖZELLİKLER

ben 12.000 hyper inverter dizayn serisini 16 m2 odada kullaniyorum.Aslinda 23 m2 odaya 12.000 yeterli gelir ancak daha hizli sogutma ve isitma icin 12.000 den yukari alman hayrina olur. Benim bildigim kadari ile sadece 12.000 hyper inverter yok, diger btu larda hala hyper inverter alabilirsin. Ama her halukarda hyper inverter dizayn serisi normal hyper inverter den daha iyidir.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
    273 Mesaj
    dizayn bütçemi çok çok aşıyor yukarıdaki modeli önerirmisiniz acaba 2300 liraya bıraktı. normalde yola 1500 lira ile çıktık 2300 e kadar yükselttik. bana söylediği satıcının.üç inverterden normal inverter err cop değerleri düşük filtre yok. popüler ki bu yukardaki oluyor sanırım err cop dizayn kadar olmasa iyi ve tüm filtreler dizayn la aynı. 16000btu yada 18000 btu başka hangi marka model alınır 2300 liraya. ne alayım iyice kafam karıştı yardım lütfen.
    |
    |
    ben istanbul'da 22m2 yerde samsung 12000 btu inverter ile rahatlıkla ısınıp serinleyebiliyorsam mitsu heavy inverter 12000btu muğla'da rahatlıkla size yeter. hele kışın hiç zorluk çekmez. ekonomi boyutuna gelirsel 18000btu alırsanız her halükarda 12000btu aynı seri üründen fazla elektrik harcar toplam kullanımda sizin odanızda. basit bir hesap yapabilirsiniz.

12000btu inverter 4 cop değeri ile 3,5/4= 850 watt yaklaşık nominal tüketim
    18000btu inverter 3,6 cop değeri ile 5/3,6= 1380 watt nominal tüketim ediyor. 18000 btu daha çabuk soğutup ısıtsa bile aradaki 500 watt kompanse edilemez.

sonuç olarak size tavisyem 12000btu hyper inverter dizayn serisi almanız yönünde olur. 2300tl fiyata alabilirsiniz. bütçenizi aşıyorsa zj-s serisi alın. 12000 btu ile 18000 btu arasında zaten ilk alımda fark var. bir de fazla elektrik tüketimi ile iyicene maddi olarak zarar etmiş olursunuz. sonuçta 12000 btu da orayı ısıtıp soğutacak 18000 btu da bu yüzden bütçenizi zorlamayın. eğer daha yüksek kapasite almak isterseniz hitachi 14000 btu inverter alın. ipi.com.tr adresinde muğla bayisini bulup konuşun derim. liste fiyatı 1950tl idi. biraz pazarlıkla 1800tl civarına laınır. orjinal made in japan ve ısıtma performansı çok yüksek bir ürün.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

dizayn bütçemi çok çok aşıyor yukarıdaki modeli önerirmisiniz acaba 2300 liraya bıraktı. normalde yola 1500 lira ile çıktık 2300 e kadar yükselttik. bana söylediği satıcının.üç inverterden normal inverter err cop değerleri düşük filtre yok. popüler ki bu yukardaki oluyor sanırım err cop dizayn kadar olmasa iyi ve tüm filtreler dizayn la aynı. 16000btu yada 18000 btu başka hangi marka model alınır 2300 liraya. ne alayım iyice kafam karıştı yardım lütfen.

12.000 btu alacaksaniz eger hyper inverter dizayn serisini pesinde 2200TL ye pazarlikla alabilirsiniz (ben temmuz ayinda bu fiyattan aldim). Hyper Inverter Dizayn gerek ozellikleriyle, gerek gorunumuyle, gerekse ekonomik olusu ile populer inverter ile kiyaslanamaz. Herkeze iyi bayramlar.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
    273 Mesaj
    Anlamadım zaten. arkadfaşım benimle aynı yerde 23 metrekare evi var aynı güney cephe fujistsu klima aldı lgc12 12000 btu luk. benim aynı nerdeyse ama gittiğim 5 klimacıda yetmez dedi. yetsede invereterden faydalanamzsın dedi. yeterse dizayn alacağım o zaman. hitachide olabilir ama err cop değerleri düşük geldi bana.
    |
    |
    zaten piyasada hyper inverter dizayn seviyesinde 3-5 model mevcut ama onların fiyatları çok pahalı. bu yüzden mitsubishi heavy tavsiye ediyoruz. aynı kaltiede ve daha verimli ünite daha uygun fiyatlı olduğu için.

toshiba skvp ve pkvp serisi
    mitsubishi krigamine msz-fd serisi
    daikin emura
    hitachi sx serisi
    mitsubishi heavy hyper inverter dizayn
    fujitsu awhz plasma

bunlar üst seviyedeki ürünler ama heavy markası hariç hepsi oldukça pahalı mesela tosh pkvp 13000 btu 4500tl civarı satış fiyatı vardı.
    |
    |
    valla arkadaşlar bende yaklaşık 20 gün önce aldığım mutsubishi 12000 btu inverter klimadan acaip memnunum şu sıralar gerçi hava çok soğuk olmasada akşam istanbul soğuk oluyor yaklaşık 22m2 odamızı sadece 5 dakikada sıcacık yapıyor oyle 30 dereceye de getirmiyorum 24-25 derece bile çook iyi çok memnunum umarım kışın uzun bir dönemi beni yarı yolda bırakmaz
    |
    |
    Arkadaşlar görüştüğüm fujitsu satıcıları kalitede herhangi bir değişikliğin olmadığını felan söylüyorlar....Bu klima hakkında şikayeti olan arkadaşlar açık açık ne gibi eksileri olduğunu yazarlarsa sevinirim.Sanki biraz muğlak kalmış şikayetler...
    |
    |
    |

24 mt2 2,60 yükseklik olan salonumda yaz-kış kullanılmak üzere (ısınma öncelikli) klima tavsiye edebilir misiniz?Aklımda olan modeller :

Zibro 2041
    Mitsu Heavy SRK35ZJX-S
    Panasonic Etherea E12-LKE

Halen kullanmakta olduğum Mitsu.Electric Krigamine FD-25VA çok memnunum fakat fiyatlar aşırı uçmuş durumda olduğundan bu modelleri çıkardım.Nakit max. 2500 TL bütçem var.
    Evim Bursa/Gemlik'te ve 0 dereceyi nadiren görür.
    Oda yalıtımsız,kuzey doğu cepheli ara kat ve salonda 2 parça cam var.1.parçada ayrıyeten balkon kapısı da mevcut.camların bir parçası çift diğeri tek cam.

12000'lik klima işimi görür diye düşünüyorum ama???

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpcan1903 -- 22 Kasım 2010; 12:04:22 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

merhabalar,

24 mt2 2,60 yükseklik olan salonumda yaz-kış kullanılmak üzere (ısınma öncelikli) klima tavsiye edebilir misiniz?Aklımda olan modeller :

Zibro 2041
    Mitsu Heavy SRK35ZJX-S
    Panasonic Etherea E12-LKE

Halen kullanmakta olduğum Mitsu.Electric Krigamine FD-25VA çok memnunum fakat fiyatlar aşırı uçmuş durumda olduğundan bu modelleri çıkardım.Nakit max. 2500 TL bütçem var.
    Evim Bursa/Gemlik'te ve 0 dereceyi nadiren görür.
    Oda yalıtımsız,kuzey doğu cepheli ara kat ve salonda 2 parça cam var.1.parçada ayrıyeten balkon kapısı da mevcut.camların bir parçası çift diğeri tek cam.

12000'lik klima işimi görür diye düşünüyorum ama???

Teşekkürler..
    |
    |

• Çavuş
    40 Mesaj
    arkadaşlar ben ordudan katılıyorum daha öncede yazmıştım toshiba ras 13 skv (suzumi serisi) klima var buralarda hava sıcaklığı şu ana kadar hiç 0 yada - olmadı ancak geceleri 4 dereceye kadar düştü 24 derecede mükemmel ısıtma var ve gece gündüz nerede ise 30 gün çalıştı (10, ay ekim) 109 tl fatura geldi bana zaten 65 ila 70 arası fatura gelirdi mükemmel diyorum dayım alt katımızda oturuyor 11 torba kömür 3 çuval odun ve fındık kabuğu yaktı ben şimdilik klimamdan memnunum ancak tam kış bastırınca sizlerle sonucu paylaşırım hele bir kar yağsın buz tutsun o zaman tavsiye ederim yada etmem diyebilirim ancak servisin söylediği bir şey var ki servizçi arkadaşımın kardeşi abi ırmak buz tutarsa o zaman soba kurarsın demişti o kadarda iddialı idi bakalım bunu zaman gösterecek
    |
    |

Zibro 2041 : 2250 peşin.PVGnin sayfasında aynı fiyat yazıyor hiç birşey yapamıyomusunuz diye çamur yaptım fakat ikna olmadı.
    Mitsu.Heavy SRK35ZJX-S : 2385 peşin.Biraz açık kapı bıraktı sanki.
    Panasonic Etherea E12-LKE : 2600 peşinden aşağı olmaz dedi.telefonu kapattıktan sonra farkettim ki %8 peşin indirimi bile yapmamış!!!

Telefondaki bir kişiyle net pazarlık yapmanız mümkün olmuyor haliyle.Karşı tarafta haklı yani.
    Ama şu an aklıma yatan Zibro ve Mitsu.
    Mitsu.nun belirttiğim modeli daha çok yeni bir cihaz.Kullanan varmı bilmiyorum fakat kağıt üstünde iyi duruyor.
    Zibronun Bursa tarafı okuduğum kadarıyla kötü.Sadece 1 satıcı var.Made in japan ve 5 yıl garanti cazip fakat made in japana çok takılmamak gerek.Zira made in japan canon marka kameram durduğu yerde bozulduğu için kızgınım japanlarasonuçta zibronun teknoloji eski biraz.Nominalde kuvvetli makina olması cezbedici fakat 24 mt2 odada ne kadar süre nominalde kalabilir?Sonuçta ekonomiye geçecektir.

C.tesi kısmetse klimaları yakından görmeye gideceğim bi aksilik olmazsa.İlk klimayı almaya gittiğimde 2380 TL olan liste fiyatından 45 dakika dil dökerek 1800 TL'ye indirtmiştim.Hedefim 1700 Tl idi fakat dahada inmemişti.Bu kez nasıl bir strateji uygularım netleştirmedim henüz.Pazarlık için taktikte alabilirim

Farklı markalara da bakmaya başladım.Tavsiyeleriniz benim için çok makbule geçecektir.

Tekrar teşekkürler...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    quote:

sonuçta zibronun teknoloji eski biraz.
    Bunu neye dayanarak söylediniz anlamadım ama sorun bakalım diğer ürünlerin hangisinde COP 4,4 ler de,dış ünite fan motorları da inverter mi,hangisnde dış ünitede extra buz çözmeye yönelik resistans tertibatı var.Eger söylediğiniz fiyata ürün stokta varsa kaçırmayın,yeni Japon serisi en az%30 zamlı olacak bu ay sonu geliyor.Ayıca hangisi 5 yıl komple garanti verebiliyor.

Karar size kalmış.Oradan alacağınız üründen benim hiç bir çıkarım söz konusu değildir....
    |
    |

Orijinalden alıntı: alpcan1903

Şimdi telefonu kapattım ve aldığım fiyatlar : Hepsine de fix olarak para cebimde yani nakit dedim.

Zibro 2041 : 2250 peşin.PVGnin sayfasında aynı fiyat yazıyor hiç birşey yapamıyomusunuz diye çamur yaptım fakat ikna olmadı.
    Mitsu.Heavy SRK35ZJX-S : 2385 peşin.Biraz açık kapı bıraktı sanki.
    Panasonic Etherea E12-LKE : 2600 peşinden aşağı olmaz dedi.telefonu kapattıktan sonra farkettim ki %8 peşin indirimi bile yapmamış!!!

Telefondaki bir kişiyle net pazarlık yapmanız mümkün olmuyor haliyle.Karşı tarafta haklı yani.
    Ama şu an aklıma yatan Zibro ve Mitsu.
    Mitsu.nun belirttiğim modeli daha çok yeni bir cihaz.Kullanan varmı bilmiyorum fakat kağıt üstünde iyi duruyor.
    Zibronun Bursa tarafı okuduğum kadarıyla kötü.Sadece 1 satıcı var.Made in japan ve 5 yıl garanti cazip fakat made in japana çok takılmamak gerek.Zira made in japan canon marka kameram durduğu yerde bozulduğu için kızgınım japanlarasonuçta zibronun teknoloji eski biraz.Nominalde kuvvetli makina olması cezbedici fakat 24 mt2 odada ne kadar süre nominalde kalabilir?Sonuçta ekonomiye geçecektir.

C.tesi kısmetse klimaları yakından görmeye gideceğim bi aksilik olmazsa.İlk klimayı almaya gittiğimde 2380 TL olan liste fiyatından 45 dakika dil dökerek 1800 TL'ye indirtmiştim.Hedefim 1700 Tl idi fakat dahada inmemişti.Bu kez nasıl bir strateji uygularım netleştirmedim henüz.Pazarlık için taktikte alabilirim

Farklı markalara da bakmaya başladım.Tavsiyeleriniz benim için çok makbule geçecektir.

Tekrar teşekkürler...

Mitsu.Heavy SRK35ZJX-S kullanan biri olarak klimamdan cok memnun oldugumu soyleyebilirim. Bu hyper inverter dizayn serisi soyledigin gibi yeni bir klima ve inanilmaz ekonomik. Kisacasi performansiyla kesinlikle fiyatinin uzerinde olan bir klima. Ben bu klimayi pesin 2200 tl ye aldim temmuz ayinda, seninde pazarlikla ve bir kac bayi dolasarak bu fiyata alabilecegini dusunuyorum. Eger klimayi o fiyata vermezlerse benim satin aldigim ankara balgat bayisinin sana telefonunu veririm, onlardan fiyat icin referans alabilirsin.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

sonuçta zibronun teknoloji eski biraz.
    Bunu neye dayanarak söylediniz anlamadım ama sorun bakalım diğer ürünlerin hangisinde COP 4,4 ler de,dış ünite fan motorları da inverter mi,hangisnde dış ünitede extra buz çözmeye yönelik resistans tertibatı var.Eger söylediğiniz fiyata ürün stokta varsa kaçırmayın,yeni Japon serisi en az%30 zamlı olacak bu ay sonu geliyor.Ayıca hangisi 5 yıl komple garanti verebiliyor.

Karar size kalmış.Oradan alacağınız üründen benim hiç bir çıkarım söz konusu değildir....

Zibro 2041 kac bin btu bilmiyorum ama COP degeri 4,43 gozukuyor, Mitsu.Heavy SRK35ZJX-S klimasinin COP degeri 4,48 olarak verilmis katalogta?
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    Zibro 4,1 kw lık makina,MHİ ise 3,5 kw lık makina,Siz nominaldeki COP lere bakın.Zibro 2041 13-14 000 btü lerde COP 5 leride bulur.
    |
    |
SEO
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.