Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blackcold1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.843
Tıklama
Giriş
      771 Mesaj
      12 Ekim 2010 23:34:44
      quote:

Orijinalden alıntı: plaxo

teşekkür ederim cevabın için Yelken85.

ama beni en çok düşüren de Heavy'nin EER ve COP değerleri daha yüksek olmasına rağmen fiyatının daha düşük olması... Böyle olunca diyorum ki kendi kendime acaba verimlilik dışında kalan parçalarında bi olumsuz yön mü var??

Heavy'nin EER: 3,85 COP: 4,44
      Electric'in EER: 3,30 COP: 3,71

ikisi arasında ciddi fiyat farkı var.bence de mantıklısı HEavy.
      |
      |
      13 Ekim 2010 02:46:06
      Bu Arçelik 90064 ile Zibro 1735 ve 2035 kıyaslarsak ısıtma performansı hangisinin yüksektir. 90064 ile 2035 teknik değerleri birbirine yakın gibi geliyor bana. Sizce hangisi ısıtmada başarılı olur. 90064 ve 2035 ikiside 10000 btu luk makineler. İkiside ısıtmada 13000 btu lık makine ikiside 17000 18000 btu lara çıkıyor. Isıtma performansı size göre hangisinin yüksek olur.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8965611100.htm?&productCode=8965611100

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_2035-10-19.html

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_1735-9-17.html
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      13 Ekim 2010 05:20:12
      quote:

Orijinalden alıntı: plaxo

teşekkür ederim cevabın için Yelken85.

ama beni en çok düşüren de Heavy'nin EER ve COP değerleri daha yüksek olmasına rağmen fiyatının daha düşük olması... Böyle olunca diyorum ki kendi kendime acaba verimlilik dışında kalan parçalarında bi olumsuz yön mü var??

Heavy'nin EER: 3,85 COP: 4,44
      Electric'in EER: 3,30 COP: 3,71

Heavy Hyper inverter dizayn serisinin muadili Electric te Krigamine dir, butce musaitse krigamine yi en basta tavsiye ederim. Onun disinda Mitsubishi heavy ler cok kaliteli ve performansi yuksek cihazlardir o konuda icin rahat olsun. Daha once de bahsettigim gibi Electiric markasini ithal eden "klimaplus" kucuk bir sirkettir ve orantili olarak ithalat gucude dusuk oldugundan fiyatlarini yuksek tutmak zorundadir. Heavy ler ise "sanko holding" tarafindan getiriliyor ve fiyatlari cok daha uygun. Simdi bu iki klima arasinda EER ve COP degerleri ile kesinlikle Heavy tercih edilmeli ancak servis montaja gelmeden once forumda montaj sirasinda dikkat edilecek hususlar iyi arastirilmalidir. Birde pesin fiyat odemelerinde ve iyi pazarlik ile liste fiyati uzerinden ciddi indirimler oluyor, pesin odeme yapabilirsen cok daha uygun fiyata alabilirsin.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      13 Ekim 2010 09:26:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: ofelyaofi

12 binlik almamın sebebi ev değişeceği için elimde 9000binlik var daha büyük oda tipi için 12 binlik istiyorum. 1000-1500tl lik rakamlar içinde hem inverter hem de iyi performansı olan hangi model ve marka olabilir?

1000-1500 TL fiyat araliginda inverter klima bulabilirsiniz ancak bu klimalarin isitma performanslari nasildir bilemiyorum. Eger butcenizi biraz daha zorlarsaniz ve pesin odeme yapabilirseniz ust sinif klimalarin ulkemizde daha makul fiyatlarda satilani mitsubishi heavy lere yonelebilirsiniz. Airfel sitesinden inceleyin.(2650 tl lik en ust seri hyper inverter dizayn serisi pesinde 2200 tl ye alinabiliyor)

1500 tl bütçen varsa bence 150 daha koy üstüne 12 btu inverter delux model daikin al.
      arçelik marka 12lik inverter klimaları da 1500 civarı ücrete satıyorlar.
      Ben klimayı izmirde poligonda bulunan daikin satış yerinden aldım. Diğer klimamıda oradan almıştım. İzmirde isen şu an meto çalışması olan poligondaki bayiye git derim
      İzmirden herkese selamlar
      |
      |
      (B.S.N.)

• Teğmen
      148 Mesaj
      14 Ekim 2010 17:15:41
      Arkadaşlar merhaba bende bugun itibari ile 12000 btu soğutma 13650 btu ısıtma değerli mutsibishi heavy srk35zj-s inverter klima aldım peşin fiyatına alınca 1800 liraya bıraktı bayii ısıtma amaçlı kullanacağım oda 24 m2 istanbul çekmeköyde ve yalıtımlı çift duvar straforlu bir oda sizce seçimim doğru olmuşmu? econmy modda bıraksam odam için yeterli ısıtmayı sağlarmı? ve montajını 2-3 gün sonra yapıcaklar nelere dikkat etmem gerekiyor.
      |
      |
      14 Ekim 2010 17:53:02
      quote:

Orijinalden alıntı: darkness of master

Arkadaşlar merhaba bende bugun itibari ile 12000 btu soğutma 13650 btu ısıtma değerli mutsibishi heavy srk35zj-s inverter klima aldım peşin fiyatına alınca 1800 liraya bıraktı bayii ısıtma amaçlı kullanacağım oda 24 m2 istanbul çekmeköyde ve yalıtımlı çift duvar straforlu bir oda sizce seçimim doğru olmuşmu? econmy modda bıraksam odam için yeterli ısıtmayı sağlarmı? ve montajını 2-3 gün sonra yapıcaklar nelere dikkat etmem gerekiyor.

Klimanizi ilk calistirdiginizda economy modda kullanmanizi tavsiye etmem. Economy mod daha cok gece yatarken kullanilabilecek yada klima ortam isisini istenilen dereceye getirdikten sonra kullanilabilecek bir mod yani klimanizin oncelikle ortami istediginiz dereceye kadar isitmasini saglayin sonra economy mod kullanin ve bu modu isitma konumunda kullanirkende klimanin mevcut set ettiginiz derecesini 1 derece arttirin.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yarbay
      3628 Mesaj
      14 Ekim 2010 18:35:39
      quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Bu Arçelik 90064 ile Zibro 1735 ve 2035 kıyaslarsak ısıtma performansı hangisinin yüksektir. 90064 ile 2035 teknik değerleri birbirine yakın gibi geliyor bana. Sizce hangisi ısıtmada başarılı olur. 90064 ve 2035 ikiside 10000 btu luk makineler. İkiside ısıtmada 13000 btu lık makine ikiside 17000 18000 btu lara çıkıyor. Isıtma performansı size göre hangisinin yüksek olur.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8965611100.htm?&productCode=8965611100

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_2035-10-19.html

zibro s2035 haliyle daha yüksek performans sunar. ayrıca aralarında btu farkı da var. 2035 3,5kw kapasiteye sahip 90064 2,5kw olması lazım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      14 Ekim 2010 23:16:30
      arkadaşlar bende koçtaş dan 9000 btu luk gree marka klimayı alıp montajını yaptırdım.sormak istediğim bu ürünü kışın günde 2-3 saat kullansam ne kadar fatura gelir?oda genişliği 14 m2?
      |
      |
      15 Ekim 2010 08:58:44
      selam Plaxo kesinlikle Heavy 50 ZHX incelemeni tavsiye ederim krigami den daha üstün ve Sanko güvencesinde. Sanko bu sektörde güçlü bir distribitör bu da yarın cihaz da problemle karşılaşırsanız yedek parça ve yaygın servis ağında problemle karşılarmazsınız. M.Elektrik servis ağında cihaz da sıkın tı çıkan bir arkadaşım olayı çözemedi ve diğer odalarına Heavy aldı. Servis bu cihazlar da bence çok önemli faktör..
      |
      |
      15 Ekim 2010 23:01:42
      Arçelik 90064 ile Zibro 1735 hangini tavsiye edersiniz. Yaklaşık 20 metre yalıtım orta oda kuzeye bakıyor. Başka alternetif varmı 1500 TL ye kadar.
      |
      |
      15 Ekim 2010 23:09:32
      quote:

Arçelik 90064 ile Zibro 1735 hangini tavsiye edersiniz. Yaklaşık 20 metre yalıtım orta oda kuzeye bakıyor. Başka alternetif varmı 1500 TL ye kadar.

Arkadaşım her ikiside gördüm çalışmasını ve performansını eğer sadece bu ikisi arasında seçim yapacaksanız 1735 mükemmel kalır arçeligin yanında.
      |
      |
      15 Ekim 2010 23:36:31
      Benimde gönlüm Zibro dan yana ama forumda 90064 ü çok övüyorlar. Bende acabada kalıyorum. Teknik olarak f/p olarak ısıtma olarak hangisi üstün.

|
      |
      15 Ekim 2010 23:42:16
      quote:

Benimde gönlüm Zibro dan yana ama forumda 90064 ü çok övüyorlar. Bende acabada kalıyorum. Teknik olarak f/p olarak ısıtma olarak hangisi üstün.

Yazılara bakmayın eger bu ikisi arasından başka alacak durum yoksa tek çare 1735 arkadaşım, birde mbirola sorup danış telefon et yardımcı olur istedigin saatde ara, kendin gör bak ama ben zibro derim arçelik bu konuda biraz başarısız.

şimdi kullanma kulavuzunuda indirdim okudum aman arkadaşım arçelik yerli monta işin allaha kalmış direk zibro.
      |
      |

• Teğmen
      178 Mesaj
      16 Ekim 2010 22:07:40
      Ben evime klima alacam ancak forumda ve nette çok dolaşıyorum doğal olarak insanın kafası karışıyor. şimdiye kadar cop değerinin ısınma amaçlı alacaklar için önemli olduğunu öğrendim :D ve baktığım klimalarda bu değere dikkat ediyorum ama cop değeri nekadar olmalı? yani 3.70 olan bir cop değeri iyimidir normalmidir.sırf 3,60 lı ve 3,80 li cop değerlerinden dolayı heavyi eledim. doğru bir yaklaşımmı bilmiyorum. sarfiyat konusu ayrı tabi. electrikmi, samsungmu, heavy mi derken cop değerleri ve birkaç olumsuz yorumdan dolayı kararım electric tarafına doğru kaydı. bütçe derseniz 2000e varmaması lazım. ancak mitsubishi electrik sitesinde klimanızı beraber seçelim linkinden eviniz ile ilgili bazı teknik sorulara yanıt veriyorsunuz ve size bir ürünü öneriyor. bende değerleri girdim

3 oda 1 salon
      tavan yüksekliği 2,80
      kullanacağım oda salon (20 m2)
      camlar pimapen (çift)
      cephe kuzeybatı
      ara kat
      yalıtım zayıf
      cephe kuzeybatı

ben bu değerleri girdim ve bana MSH-GE20VB modelini önerdi. biraz araştırdım ve 9000 btu olduğunu anladım (cop değerini bulamadım). ve inverter değil galiba. fiyat 1.270 buldum. ancak saydığım kriterlere göre sizce 9000 yetermi.25 vb arasındaki farkı bulamadım nedir? nerde okuduysam bu özelliklerde yorumlarda 12000 altı önerilmemiş. bazı yerlerde 16000 olursa garanti olur falan demiş. eee ozaman bu niye bana bunu önerdi acaba. yoksa kaliteden dolayı başka bi markada 12 veya 16binlikle ısınıyorsunda bu 9000 lik olanı onlar kadar verimli o nedenle mi bunu önerdi. ısınma amacıyla kullanacam. diyelimki bu yeter dediniz. sizce biraz daha zorlayıp inverter bakmama gerek varmı.

ev kaloriferli (akşam 17de yanar 24 de kapanır) yanmadığı zamanlar için. baba oluyorumda bu şartlarda bu sorunu çözmem lazım.

yetmez derseniz aynı marka veya başka marka ne önerirsiniz (kabul bu soru çok sinir bozucu ve aptalca oldu)
      son olarak muhtemelen bu yaz (2011) tayin olup ev değiştirmek zorunda kalacam. bu durumda sökme ve yeni eve montaj çokmu masraflı oluyor. gaz vs açısından. klimaya yazıkmı etmiş olurum? teşekkürler.
      |
      |
      CEP : Samsung N7100 NoteII TV : LG 42" PQ6000 M.PLAYER : Beelink s802 Android 4.4 DİZÜSTÜ : Toshiba satallite L775-123 KLİMA : Zibro SP 2041 AVR : Harman Kardon Avr 255 HOP. : Harman Kardon Hkts 16 BQ

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      17 Ekim 2010 01:15:39
      quote:

Orijinalden alıntı: bakiyilmaz

Ben evime klima alacam ancak forumda ve nette çok dolaşıyorum doğal olarak insanın kafası karışıyor. şimdiye kadar cop değerinin ısınma amaçlı alacaklar için önemli olduğunu öğrendim :D ve baktığım klimalarda bu değere dikkat ediyorum ama cop değeri nekadar olmalı? yani 3.70 olan bir cop değeri iyimidir normalmidir.sırf 3,60 lı ve 3,80 li cop değerlerinden dolayı heavyi eledim. doğru bir yaklaşımmı bilmiyorum. sarfiyat konusu ayrı tabi. electrikmi, samsungmu, heavy mi derken cop değerleri ve birkaç olumsuz yorumdan dolayı kararım electric tarafına doğru kaydı. bütçe derseniz 2000e varmaması lazım. ancak mitsubishi electrik sitesinde klimanızı beraber seçelim linkinden eviniz ile ilgili bazı teknik sorulara yanıt veriyorsunuz ve size bir ürünü öneriyor. bende değerleri girdim

3 oda 1 salon
      tavan yüksekliği 2,80
      kullanacağım oda salon (20 m2)
      camlar pimapen (çift)
      cephe kuzeybatı
      ara kat
      yalıtım zayıf
      cephe kuzeybatı

ben bu değerleri girdim ve bana MSH-GE20VB modelini önerdi. biraz araştırdım ve 9000 btu olduğunu anladım (cop değerini bulamadım). ve inverter değil galiba. fiyat 1.270 buldum. ancak saydığım kriterlere göre sizce 9000 yetermi.25 vb arasındaki farkı bulamadım nedir? nerde okuduysam bu özelliklerde yorumlarda 12000 altı önerilmemiş. bazı yerlerde 16000 olursa garanti olur falan demiş. eee ozaman bu niye bana bunu önerdi acaba. yoksa kaliteden dolayı başka bi markada 12 veya 16binlikle ısınıyorsunda bu 9000 lik olanı onlar kadar verimli o nedenle mi bunu önerdi. ısınma amacıyla kullanacam. diyelimki bu yeter dediniz. sizce biraz daha zorlayıp inverter bakmama gerek varmı.

ev kaloriferli (akşam 17de yanar 24 de kapanır) yanmadığı zamanlar için. baba oluyorumda bu şartlarda bu sorunu çözmem lazım.

yetmez derseniz aynı marka veya başka marka ne önerirsiniz (kabul bu soru çok sinir bozucu ve aptalca oldu)
      son olarak muhtemelen bu yaz (2011) tayin olup ev değiştirmek zorunda kalacam. bu durumda sökme ve yeni eve montaj çokmu masraflı oluyor. gaz vs açısından. klimaya yazıkmı etmiş olurum? teşekkürler.

Size nominal degeri 12.000 btu klima gerekiyor daha dusuk btu ile 20m2 de verim alamazsiniz. Oncelikle samsung klimalari heavy ve electric ile ayni kefeye koymayin bu 2 marka samsung klimalardan farkli kulvardalar. Mitsubishi heavy leri neden elediniz anlayamadim (iklimsadaki modelleremi baktiniz)? Oncelikle distributorunun (Sanko holding)guclu olmasi sebebi ile mitsubishi heavy ler ulkemizde mitsubishi electricten daha uygun fiyatlara satiliyor. Bu nedenle mitsubishi heavy den alacaginiz bir klimanin muadilini electricten cok daha pahaliya alirsiniz, ayrica airfel bayileri pesin odemelerde ciddi indirimler yapiyorlar. Uzun lafin kisasi butce limitiniz 2000TL ye mitsubishi heavy nin en prestijli inverter klimasini alabilirsiniz (Hyper Inverter SRK35ZGX-S "12.000btu" EER:4,02 ve COP: 4.20). Ayrica isitmada bu kis klima kullanmasamda olur derseniz simdi klima almaniza gerek yok, klimayi yazin yeni evinize taktirirsiniz, tabi fiyatlar aynimi kalir orasini bilemiyorum.

Peki inverter klimaya ihtiyaciniz varmi?

Isitmada da kullanacaksaniz-EVET

Ciddi elektirik tasarufu etmek ve daha konforlu bir iklimlendirme istiyorsaniz- EVET

Gunde klimanizi 5 saatten fazla calistiracaksaniz- EVET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yelken85 -- 17 Ekim 2010; 1:19:47 >
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      17 Ekim 2010 23:28:49
      25m2 (çift cam;ara kat) salonumda ısıtma amacıyla kullanılmak üzere Mitsb.Electric klima almaya karar verdim. İki firmaya keşif yaptırdım fakat birisi FD35Va yeterli dedi diğeri GE42VA yı önerdi. Kararsız kaldım bu iki klimadan ısıtma verimi hangisinde daha iyi olur yardımcı olurmusunuz.
      Ayrıca FD35VA için peşin 2.800tl-12 ay vadeli 3.100 fiyat verdiler. Sizce fiyat nasıl daha uygun bulunabilinir mi. yardımlarınız için teşekkürler
      |
      |
      18 Ekim 2010 01:36:20
      quote:

Orijinalden alıntı: kekon7916

25m2 (çift cam;ara kat) salonumda ısıtma amacıyla kullanılmak üzere Mitsb.Electric klima almaya karar verdim. İki firmaya keşif yaptırdım fakat birisi FD35Va yeterli dedi diğeri GE42VA yı önerdi. Kararsız kaldım bu iki klimadan ısıtma verimi hangisinde daha iyi olur yardımcı olurmusunuz.
      Ayrıca FD35VA için peşin 2.800tl-12 ay vadeli 3.100 fiyat verdiler. Sizce fiyat nasıl daha uygun bulunabilinir mi. yardımlarınız için teşekkürler

GE42VA size daha uygun olacaktir. Ancak ben yerinizde olsam ve isitmadada kullanacaksam oraya 18.000btu (nominal) klimadan assagi taktirmazdim (GE50VA). Bir diger husus ise yukaridaki mesajlarimda da bahsettigim gibi electric klimalara bakarken mutlaka mitsubishi heavy markasinin klimalarinida inceleyip karar verilmelidir. Size nacizane onerim mutlaka airfel de satilan mitsubishi heavy leride incelemenizdir. Mesela Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZHX-S (17.060 btu nominal sogutmada ve 3.85EER), (20.470 btu nominal isitmada ve 4.44COP) ve fiyati 3.275 TL ve pesin odemede bayilerden 2800TL civarina alabilirsiniz. Son olarak bu yukarida onerdigim klimanin muadili Mitsubishi Electric te krigamine dir.
      |
      |

• Yarbay
      3296 Mesaj
      18 Ekim 2010 11:40:19
      Sadece soğutma için yazın 2 ay kullanılacak,duvara monteli olanlardan,beyaz renk olmayan,bütçe olarak fazla uçuk rakamda olmayan bir klima önerebilirmisiniz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 18 Ekim 2010; 11:42:07 >
      |
      |
      18 Ekim 2010 14:15:27
      1500tl ye kadar en az 12000 btu klima lazım. ekonomik olması çok öenmli. daha önce pencere tipi arçelik klima vardı 1999 yılında almıştık çok temiz bir makina fakat kompresörü bozuldu servis ömrünü tamamlamış dedi. klima çalışınca hala çok iyi soğutuyor ama çok nadiren çalışıyor :) 25 m2 adanada güney batı cepheli günboyu güneş alan salonumuz için en uygun klima hangisidir.
      |
      |
      18 Ekim 2010 15:24:45
      izmirde 22 m2 odamız var doğu cepheli sabahtan öğleye kadar güneş alıyor fakat yalıtım iyi değil ahşap pencere var ve 6. kat (ara kat) mitsubishi heavy Mitsubishi SRK35-ZJP Serisi uygunmudur ayrıca ZJ ile ZJP arasındaki fark nedir

teşekkürler
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,350
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.