Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir Kullanıcı, 21 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.292
Tıklama
Giriş
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Yelken85 Mitsubishi nin hangi serisinden bahsediyorsun ve bu bahsettiğin klima maksimum kaç metreye kadar kullanılabilir.

12.000 hyper inverter modelinden bahsediyorum.birde 12.000 btu hyper inverter dizayn modeli var o da 2200 tl pesine alinabilir. 12.000 btu klimayi 20-25m2 ye kadar sorunsuz kullanabilirsiniz.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
  • Yarbay
    3149 Mesaj
    Bahsettiğin model bumu SRK35ZGX-S. Sitede bu modelle ilgili bilgi ve fiyat ibaresi yok.
    |
    |

Bahsettiğin model bumu SRK35ZGX-S. Sitede bu modelle ilgili bilgi ve fiyat ibaresi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 12 Ekim 2010; 0:48:53 >
    |
    |
    |
    |

Piyasa fiyatını yaklaşık olarak biliyormusunuz.

2000-2100 arası alanlar olduğunu burada biliyorum peşin alanlar veya pazarlık yapanlar liste fiyatının altında alıyorlar...
    |
    |
    |
    |
    18m2 lik odaya sadece ısınmak amacıyla kullanmak için TOSHİBA RAS 10 SKVR DAİSEİKAİ İNVERTER model klima yeterli olur mu acaba?
    soğutma 10.600btu
    ıstma 16.000btu
    ısıtmada cop 4.00 ın üzerinde
    klima 9000lik klima olarak geçiyor sanırım ama 16000 btu ısıtması nasıldır acaba.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bikaç güne klima almam lazım.ama hem bu işten anlamıyorum hemde param kısıtlı
    |
    |

SRK35ZGX-S ile SRK35ZJX-S aralarında ne gibi fark var. Bilirmisiniz.

SRK35ZGX-S yani hyper inverter 2000TL pesin fiyata alabilirsiniz, SRK35ZJX-S modeli yani hyper inverter dizayn serisini 2200TL pesin alabilirsiniz. Tabi bu fiyatlari airfel bayilerinden iyi pazarlik yaparsaniz alirsiniz. Onun disinda taksitli almak isterseniz liste fiyatlarindan assagi inmiyorlar. Hyper inverter dizayn serisinin (SRK35ZJX-S) duz hyper inverter den daha pahali olmasinin sebepleri;

-Daha iyi COP ve EER degerleri
    -3D auto hava ufleme ozelligi
    -Alergen Clear System (bu ozellik duz hyper inverterlerde sadece 12.000btu ustu yani ZE-S1 lerde var)
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: ibooo45

herkese iyi günler
    18m2 lik odaya sadece ısınmak amacıyla kullanmak için TOSHİBA RAS 10 SKVR DAİSEİKAİ İNVERTER model klima yeterli olur mu acaba?
    soğutma 10.600btu
    ıstma 16.000btu
    ısıtmada cop 4.00 ın üzerinde
    klima 9000lik klima olarak geçiyor sanırım ama 16000 btu ısıtması nasıldır acaba.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bikaç güne klima almam lazım.ama hem bu işten anlamıyorum hemde param kısıtlı

13000 olanını alın kardesim
    |
    |
    Antalyada 16metrekarelik oturma odası için klima bakıyorum yatak odam da 9000 lik bosch kulladım geçen sene soğutma iyidi ancak ısıtma biraz geç oluyordu. şimdi karar veremiyorum geçen seneki sorundan sonra 12 binlik almayı düşünüyorum. rakam olarak ve özellik olarak tavsiyelerinizi bekliyorum
    |
    |
    Forumdan klima tavsiyesi istemiştim.
    Dün gidip Daikin 12 btu inverter delux modelini aldım. fiyat ise 1650 tl. Sizce fiyat uygun mu. Ödeme 650 peşin 1000 tl kredi kardı diğer y ödeyeceğim.
    Aldığım yerin yanında arçelik vardı. aynı özellikleri olan arçelik klimayı 1440 a bıraktı.
    |
    |
    (B.S.N.)
  • Yüzbaşı
    770 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muallim35

Selam herkese
    Forumdan klima tavsiyesi istemiştim.
    Dün gidip Daikin 12 btu inverter delux modelini aldım. fiyat ise 1650 tl. Sizce fiyat uygun mu. Ödeme 650 peşin 1000 tl kredi kardı diğer y ödeyeceğim.
    Aldığım yerin yanında arçelik vardı. aynı özellikleri olan arçelik klimayı 1440 a bıraktı.

daıkın iyidir kardeşim güle güle kullan, deneyimlerini de biizmle paylaşırsan güzel olur.hayırlı olsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ofelyaofi

Antalyada 16metrekarelik oturma odası için klima bakıyorum yatak odam da 9000 lik bosch kulladım geçen sene soğutma iyidi ancak ısıtma biraz geç oluyordu. şimdi karar veremiyorum geçen seneki sorundan sonra 12 binlik almayı düşünüyorum. rakam olarak ve özellik olarak tavsiyelerinizi bekliyorum

Aslinda 9.000 btu size yeterli, klimanin kapasitesini buyuk secmenize gerek yok (tabi ekstrem durumlar yoksa). Burda yapmaniz gereken klimada daha iyi ve kendini ispatlamis markalara yonelmeniz, bosh klimayi isitmada tavsiye etmem.
    |
    |

• Er
    13 Mesaj
    12 binlik almamın sebebi ev değişeceği için elimde 9000binlik var daha büyük oda tipi için 12 binlik istiyorum. 1000-1500tl lik rakamlar içinde hem inverter hem de iyi performansı olan hangi model ve marka olabilir?
    |
    |
    klimayı 35-40 m2 bir salonda kullanmayı düşünüyorum
    öncelikli tercih ısıtma

quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: şimdikizaman

arkadaşlar bodrum güvercinlikte denize sıfır bir eve yeni taşındım
    ısıtma işlemini klima ile çözmeyi düşünüyorum
    soruşturduğumda 24000 lik yeterli olur dendi
    bendeki sorun bebeğimin alerjik astım olması
    araştırmalarımda toshiba nın 22000 btu skvr-e modelini buldum
    inverterlı ve actif iyon özellikleri var fiyatı çok değişken
    burada 4150 tl dediler taksitle ereyonda 3600 lerde
    sizin önerileriniz nelerdir
    az yakması ve bebeğin durumuna göre önerilerinizi bekliyorum
    teşekkürler

24.000 btu klimayi kac m2 de kullanmayi dusunuyorsunuz?
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ofelyaofi

12 binlik almamın sebebi ev değişeceği için elimde 9000binlik var daha büyük oda tipi için 12 binlik istiyorum. 1000-1500tl lik rakamlar içinde hem inverter hem de iyi performansı olan hangi model ve marka olabilir?

1000-1500 TL fiyat araliginda inverter klima bulabilirsiniz ancak bu klimalarin isitma performanslari nasildir bilemiyorum. Eger butcenizi biraz daha zorlarsaniz ve pesin odeme yapabilirseniz ust sinif klimalarin ulkemizde daha makul fiyatlarda satilani mitsubishi heavy lere yonelebilirsiniz. Airfel sitesinden inceleyin.(2650 tl lik en ust seri hyper inverter dizayn serisi pesinde 2200 tl ye alinabiliyor)
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: şimdikizaman

hocam geç cevap veriyorum kusura bakma
    klimayı 35-40 m2 bir salonda kullanmayı düşünüyorum
    öncelikli tercih ısıtma

Yanliz klimalarin btu degerlerine bakarken nominal degerlere bakmanizi oneririm cunku bazi 18.000 btu klimalarda isitmada max 22.000btu yazip kafa karistirabiliyor. Size 22.000 yada 24.000 btu (nominal deger) klima gerekiyor. Marka seciminiz guzel ancak isitmada one cikan hitachi markasinida incelemenizi tavsiye ederim. Bunun disinda daikin,mitsubishi (electric ve heavy) markalarinida incelemenizi ve ozellikle klimalarin EER ve COP degerlerini karsilastirmanizi (yuksek olan herzaman iyidir) tavsiye ederim.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj
    Arkadaşlar iki klima arasında kaldım. Bana yardımcı olun lütfen...

Birincisi;

Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA

İkincisi;

Mitsubishi Heavy Industries SRK 50ZHX-S

aslında tam birincisini almaya niyetlenmiştim ki ikincisini gördüm. İkincisinin Heavy olması beni düşündürüyor. Siz olsanız hangisini alırdınız???
    |
    |

Orijinalden alıntı: plaxo

Arkadaşlar iki klima arasında kaldım. Bana yardımcı olun lütfen...

Birincisi;

Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA

İkincisi;

Mitsubishi Heavy Industries SRK 50ZHX-S

aslında tam birincisini almaya niyetlenmiştim ki ikincisini gördüm. İkincisinin Heavy olması beni düşündürüyor. Siz olsanız hangisini alırdınız???

hangisinin COP ve EER degeri yuksekse onu tercih et. Onun disinda ikiside mitsubishi. Electric olan ulkemizde distribitorunun kucuk olmasindan dolayi daha pahalidir ama servisi iyidir. Heavy nin fiyatlari distribitoru Sanko holding oldugu icin daha uygundur ama airfel servisi malesef cok iyi degil.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj
    teşekkür ederim cevabın için Yelken85.

ama beni en çok düşüren de Heavy'nin EER ve COP değerleri daha yüksek olmasına rağmen fiyatının daha düşük olması... Böyle olunca diyorum ki kendi kendime acaba verimlilik dışında kalan parçalarında bi olumsuz yön mü var??

Heavy'nin EER: 3,85 COP: 4,44
    Electric'in EER: 3,30 COP: 3,71
    |
    |
Masal
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.