Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

@ygt07;

Cevabınız için teşekkür ederim. Bütçemi biraz daha zorlayıp 1500-1600 TL civarına çıkabilirim. MSH-GE35VB diye bir Mitsubishi Electric modeli buldum. Liste fiyatı 1800 TL gözüküyor ama öğleden sonra bir bayiye uğrayıp net fiyatını öğreneceğim.

Edit; @Dertli Deve;

Sizin mesajınızı şimdi gördüm hocam. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

İçinize hangisi siniyorsa onu alın.Kafanıza takılan olursa gene buradaki arkadaşlar yardımcı olurlar.Uzun vadeli düşünürseniz elbette inverter en güzeli ama tabiki bütçe meselesi bir yerde.Ama japonlardan şaşmayın.Panasonic klima iyidir ama uzak olun, türkiyedeki distribütörü rezalet başınız ağrır.Makine iyi olsa da ithalatçı sorunlu.Gerisi güzel zaten bahsi geçenler...

• quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

Arkadaşlar merhaba. Yeni geçeceğim odama bir klima taktırmayı düşünüyorum. Mitsubishi Electric düşünüyordum ama dün babamlar bir Siemens bayiine girmişler ve satıcı (doğal olarak) S1ZMA/I12750 modelini önermiş ve oldukça sessiz olduğunu; hatta Mitsubishi ile aynı motoru kullandığını söylemiş; ne kadar doğru bilemiyorum tabii...
    Size sorma istediğim Siemens S1ZMA/I12750 model klimayı tavsiye edermisiniz?

Notlar; Klima ısıtma amaçlı kullanılacak.
    Ev İzmir'de. Oda 17 metrekare, korunaklı. Sigara içilmiyor.
    Klima 1150 TL nakit; 1240 TL 12 taksit.

Bu bilgiler ışığında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Mitsubishi heavy lerede goz atmanizi tavsiye ederim. Saniyorum butcenize heavy ler mitsubishi electric ten daha uygun olabilir. Mesela Mitsubishi Heavy Industries 12.000 Hyper Inverter (MHI'in en ust seviye inverteridir) 2000TL pesin fiyatla alabilirsiniz bayilerden.

• arkadaşlar bodrum güvercinlikte denize sıfır bir eve yeni taşındım
    ısıtma işlemini klima ile çözmeyi düşünüyorum
    soruşturduğumda 24000 lik yeterli olur dendi
    bendeki sorun bebeğimin alerjik astım olması
    araştırmalarımda toshiba nın 22000 btu skvr-e modelini buldum
    inverterlı ve actif iyon özellikleri var fiyatı çok değişken
    burada 4150 tl dediler taksitle ereyonda 3600 lerde
    sizin önerileriniz nelerdir
    az yakması ve bebeğin durumuna göre önerilerinizi bekliyorum
    teşekkürler
  • Yelken85 Mitsubishi nin hangi serisinden bahsediyorsun ve bu bahsettiğin klima maksimum kaç metreye kadar kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şimdikizaman

arkadaşlar bodrum güvercinlikte denize sıfır bir eve yeni taşındım
    ısıtma işlemini klima ile çözmeyi düşünüyorum
    soruşturduğumda 24000 lik yeterli olur dendi
    bendeki sorun bebeğimin alerjik astım olması
    araştırmalarımda toshiba nın 22000 btu skvr-e modelini buldum
    inverterlı ve actif iyon özellikleri var fiyatı çok değişken
    burada 4150 tl dediler taksitle ereyonda 3600 lerde
    sizin önerileriniz nelerdir
    az yakması ve bebeğin durumuna göre önerilerinizi bekliyorum
    teşekkürler

24.000 btu klimayi kac m2 de kullanmayi dusunuyorsunuz?
  • MITSUBISHI ELECTRIC MSZ - GC25VA modeli klimayı 1530 tl k.kartına 8 taksit fiyat aldım airfel bayisinden.
    Sizce nasıl bu model hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar.

EER ve COP 3,76-3,88 bu değerler düşük gibi geldi. Ne dersiniz kullanan arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ - GC25VA modeli klimayı 1530 tl k.kartına 8 taksit fiyat aldım airfel bayisinden.

EER ve COP 3,76-3,88 bu değerler düşük gibi geldi. Ne dersiniz kullanan arkadaşlar.

Mit. Electric GC serisi cihazları kaldırdı.Onun yerine GE serisi cihazlar geldi.BenGC serisi kullanıyorum, çok fazla kullanılmasa da idare eder.Sizin kullanacağınız ortama göreyorum yapmak lazım.
  • klimaların eer ve cop değerleri tabiki önemli ancak düşebildikleri minimum btu çok daha önemli bence,çünkü klima sürekli tam yükte çalışmayacak çok uzun zaman minimum yükte çalışacak bu yüzden daha önemli
  • süper klimadır. bende 12000 liğini kullanıyorum. ben çok memnunum arkadaşımız devamlı kullanmadığı için idare eder yazmış. ben devamlı kullanıyorum. hele bu yaz gösterdiği performanstan sonra gerçekten m. electric süper makine yapmış.. hayırlı olsun. kalite markalarda sorun yaşamazsınız. cop değerlerine fazla takmayın. m.heavy de değerler daha iyi iken (gerçi artık electriclerin yenilerindeki değerlerde heavy i geçen modeller mevcut artık) daikinde bu değerlerin esamesi yok aldırmıyorlar bile..

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ - GC25VA modeli klimayı 1530 tl k.kartına 8 taksit fiyat aldım airfel bayisinden.

Mit. Electric GC serisi cihazları kaldırdı.Onun yerine GE serisi cihazlar geldi.BenGC serisi kullanıyorum, çok fazla kullanılmasa da idare eder.Sizin kullanacağınız ortama göreyorum yapmak lazım.

• Adana da 7 katlı bınanın 3. katında kuzey cephede 12-13 metrekare bir odamıza gunluk aksamları 3-4 saat ısınma amaçlı kullanmak üzere klıma almak istiyoruz. hangı marka ve modeli tavsiye edersiniz ? tesekkürler
  • arkadaşlar merhaba... İzmirde 25 m2 büyüklüğünde salona (fakat salondan girilen 10 m2 de bir oda var orayada etki etmesi gerekir) klima düşünüyorum. Fiyat olarak uygun zibro 6534 buldum sizin önerebileceğiniz başka marka model var mı ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Yelken85 Mitsubishi nin hangi serisinden bahsediyorsun ve bu bahsettiğin klima maksimum kaç metreye kadar kullanılabilir.

12.000 hyper inverter modelinden bahsediyorum.birde 12.000 btu hyper inverter dizayn modeli var o da 2200 tl pesine alinabilir. 12.000 btu klimayi 20-25m2 ye kadar sorunsuz kullanabilirsiniz.
  • Bahsettiğin model bumu SRK35ZGX-S. Sitede bu modelle ilgili bilgi ve fiyat ibaresi yok.
  • quote:

Bahsettiğin model bumu SRK35ZGX-S. Sitede bu modelle ilgili bilgi ve fiyat ibaresi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 12 Ekim 2010; 0:48:53 >
  • Piyasa fiyatını yaklaşık olarak biliyormusunuz.
  • quote:

Piyasa fiyatını yaklaşık olarak biliyormusunuz.

2000-2100 arası alanlar olduğunu burada biliyorum peşin alanlar veya pazarlık yapanlar liste fiyatının altında alıyorlar...
  • SRK35ZGX-S ile SRK35ZJX-S aralarında ne gibi fark var. Bilirmisiniz.
  • herkese iyi günler
    18m2 lik odaya sadece ısınmak amacıyla kullanmak için TOSHİBA RAS 10 SKVR DAİSEİKAİ İNVERTER model klima yeterli olur mu acaba?
    soğutma 10.600btu
    ıstma 16.000btu
    ısıtmada cop 4.00 ın üzerinde
    klima 9000lik klima olarak geçiyor sanırım ama 16000 btu ısıtması nasıldır acaba.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bikaç güne klima almam lazım.ama hem bu işten anlamıyorum hemde param kısıtlı
  • quote:

SRK35ZGX-S ile SRK35ZJX-S aralarında ne gibi fark var. Bilirmisiniz.

SRK35ZGX-S yani hyper inverter 2000TL pesin fiyata alabilirsiniz, SRK35ZJX-S modeli yani hyper inverter dizayn serisini 2200TL pesin alabilirsiniz. Tabi bu fiyatlari airfel bayilerinden iyi pazarlik yaparsaniz alirsiniz. Onun disinda taksitli almak isterseniz liste fiyatlarindan assagi inmiyorlar. Hyper inverter dizayn serisinin (SRK35ZJX-S) duz hyper inverter den daha pahali olmasinin sebepleri;

-Daha iyi COP ve EER degerleri
    -3D auto hava ufleme ozelligi
    -Alergen Clear System (bu ozellik duz hyper inverterlerde sadece 12.000btu ustu yani ZE-S1 lerde var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibooo45

herkese iyi günler
    18m2 lik odaya sadece ısınmak amacıyla kullanmak için TOSHİBA RAS 10 SKVR DAİSEİKAİ İNVERTER model klima yeterli olur mu acaba?
    soğutma 10.600btu
    ıstma 16.000btu
    ısıtmada cop 4.00 ın üzerinde
    klima 9000lik klima olarak geçiyor sanırım ama 16000 btu ısıtması nasıldır acaba.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bikaç güne klima almam lazım.ama hem bu işten anlamıyorum hemde param kısıtlı

13000 olanını alın kardesim
  • 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.