Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hrn001 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.231
Cevap
328
Favori
3.175.521
Tıklama
Giriş
      27 Mesaj
      25 Eylül 2010 00:44:49
      quote:

Orijinalden alıntı: sue_bird

Selam arkadaşlar.
      Ben epey bi araştırma yaptım klima konusunda..
      Ne kadar yeterli oldu olmadı bilmiyorum ama en son 2 klima arasında kaldım sizce hangisini almalıyım
      Ya da bana tavsiye edeceginiz klimalar var mı ?

Öncelikle alacağım klimayı ısıtma amacıyla Giresun'da kullanacam. Odam 30 m2 lik balkonlu 3 ayrı pencereye sahip denize bakıyor. Pencereler pimapen.. En üst kat.. İzolasyon yok ...
      Peşin param yok. Kredi kartıyla almayı planlıyorum. İyi bişey almak istiyorum.

Neredeyse yaz boyunca ne yapsam diye düşündüm. Artık alıp kurtulmak istiyorum.

1. si Sharp AY-XP24GR Ankara İklimsayla konuştum 3.800 TL ye 6 taksit yapabilecegini söylediler.

http://www.testklima.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=7&pid=34

2.si Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA Ankara Klimaplusla konuştum 3.550 TL 12 ay taksit yaparız dediler.

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=110&kid=18

Bana tercih konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sharp ın ödüllü hava temizleme özelliği var.Ama büyük modellerinde genelde sarfiyatta pek başarılı değil nedense.Genelde b sınıfı.Mitsubishinin (yanlış olmazsam delüxse power modeli bu )sarfiyatta bayağı iyi.Isıtma diyorsan elbette mitsubishi.ama sarfiyatı pek kafana takmıyorsan ve soğutma daha önemliyse sharp al.Karar senin ama ben olsam mitsubishi derim.Selamlar
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      25 Eylül 2010 02:43:00
      hattap2010
      Fikrini belirttigin için teşekkür ederim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sue_bird -- 25 Eylül 2010; 2:44:49 >
      |
      |
      26 Eylül 2010 04:15:57
      2009 Eylül ayında Zonguldak'tan Balıkesir Erdek'e tayin oldum.
      O zamana kadar klimayla ısınılır mı canım ısınılsa bile ancak güneydeki illerde ısınılabilir diye düşünüyordum.
      Taşındığım evin bacalarında sıkıntı olduğunu havalar soğuyunca anladım ve acilen çözüm bulmam gerekiyordu.
      Taşınmak mı-Ufo mu-Klima mı derken bu siteden klimalar hakkında araştırma yaptım toshiba da karar kıldım.
      Bana en yakın bandırmadaki bayilerine gittiğimde toshiba ile Carrier in iç yapılarının aynı olduğunu sadece dış tasarımlarında ufak farklılıklar olduğunu ve carrier in 200 tl civarında ucuz olduğunu görünce 1700 lira 12 aylık taksitle Carrier ın İnverter tipi olan 10.000 btu luk modelini anlaşıp aldım ve bir kış kullandım.
      Evimin ve odanın özellikleri
      2.kat
      20 metrekare Laminant döşeli ve pimapenli bir odada kullanıldı-ev kuzeye bakıyor.
      4 Yaşındaki kızım sebebiyle odanın kapısı sık sık açılıyor.
      eşim çalışmadığı ve ufak çocuğum olduğu için sabah 7.30 dan gece 24.00 e kadar hiç kapatılmadan 16-17 saat 23-24 derecede çalıştı.Kızım ince bir eşofmanla rahatlıkla üşümeden odada dolaşabiliyordu (yani sıcaklık gayet iyi)
      Normalde aylık elektirik ödemem 50 tl klima tam kapasite çalıştığında bu faturama aylık sadece 15 tl yansıdı.6 ay hiç durmadan yaktığım düşünülürse ben 2009-2010 döneminde ki ısınma harcamam sadece ve sadece 90 TL...
      Ve etrafımdaki gördüğüm herkese tavsiye ediyorum.
      Eğer ben soba kurmuş olsaydım en fazla üç gün kullanabileceğim 1 torba 25 kg kaliteli kömür için 14 TL verecektim.ama ben o para ile tam bir ay ısındım.Temizliği ve rahatlığı cabası...
      Ayrıca Benim aldığım Gold modeli Bu gün itibariyle 1250-1400 fiyat aralığında kampanyada...

Her markanın değişik güzel özellikleri vardır ama Şİkayetvar tipi sitelerde arçelik ve beko hakkında inanılmaz şikayet gördüm...hatırlatırım
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      26 Eylül 2010 09:26:59
      ben Tokat gibi soğuk bir memlekette üç yıldır kışın sadece SRK 52 HE MITSUBISHI KULLANARAK GEÇİRDİM TIK DEMEDİ.Şuan kalorifer takıldığından apartmana,satıyorum dedim bir sürü müşterisi var. 1800 tlye almıştım 1500 alıcısı var. daha ne deyim gerisi fasa fisooooo... selamlar...
      |
      |
      26 Eylül 2010 13:32:26
      Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelini kullanan ya da bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelinin 2 tanesi 70 metrekare alanda (2+1 Evde) ısıtmada yeterli olur mu? Elektrik sarfiyatı aylık ne kadar gelir? Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelin katalogtaki EER=3.47 COP=4.00 olarak verimiş. Ayrıca yıllık enerji tüketimi 505 kwsaat olarak verilmiş. Fiyatı ies 1978 TL. acele yardıma ihtiyacım var.
      |
      |
      02 Ekim 2010 15:00:50 Konu Sahibi
      kardeş hangi bölgede yaşadığını da belirtmelisin
      |
      |
      02 Ekim 2010 15:26:31
      erzurum için tavsiye geçen keşfe geldi lg beko, -7 de çalışmaz dedi, ne diyosunuz bazen derece -25 i buluyo gündüz
      |
      |
      02 Ekim 2010 15:53:13
      Arkadaşlar eve iki ayrı odaya klima almak istiyorum istanbulda yaşıyorum bir oda ortalama 40metrekare diğeri ise maksimum 20metrekare ben büyük için 24.000 küçük için 12.000 BTU düşünüyorum..

Yüksek fiyatlı birşey düşümüyorum (tosh,daikin,sharp vs) daha uygun bütçeli birşey istiyorum yazın ve kışın kullanacağım.

*İç ünitenin sessiz olması tercihimdir.
      Önerileriniz nelerdir?
      |
      |
      02 Ekim 2010 23:10:17
      Selam arkadaşlar.Ben klima almak için çok uzun bir araştırmadan sonra özellikle kullanıcı yorumlarının verdikleri bilgileri dikkate alarak kış kullanımı için iklimsanın getirdiği general asha inventer klimayı aldım.Aldığıma bin pişmanım.klimanın yaz performansı hadi neyse fazla kafama takmadım.Ancak kış performansını öve öve bitiremeyen yorumlara aldanarak aldığım klimanın performansı rezillik ötesi.Artık şuna karar verdim.Ürün almaya karar verirsem hiç bir şeyini araştırmayacağım.En ucuzunu bulunca alırrım ki kötü çıkarsa fazla kabım olmaz.Bi de iyi çıkarsa keyif benim olur.Son olarak ben yandım inşallah siz yanmazsınız.
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      03 Ekim 2010 00:47:14
      quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Arkadaşlar eve iki ayrı odaya klima almak istiyorum istanbulda yaşıyorum bir oda ortalama 40metrekare diğeri ise maksimum 20metrekare ben büyük için 24.000 küçük için 12.000 BTU düşünüyorum..

Yüksek fiyatlı birşey düşümüyorum (tosh,daikin,sharp vs) daha uygun bütçeli birşey istiyorum yazın ve kışın kullanacağım.

*İç ünitenin sessiz olması tercihimdir.
      Önerileriniz nelerdir?

Btu secimleriniz dogru. Mitsubishi Heavy ler (airfel de satilanlar) fiyatlari diger ust markalara gore daha uygun.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
    • Yarbay
      5212 Mesaj
      03 Ekim 2010 08:32:44
      quote:

Orijinalden alıntı: postal58

erzurum için tavsiye geçen keşfe geldi lg beko, -7 de çalışmaz dedi, ne diyosunuz bazen derece -25 i buluyo gündüz

Alma kardeşim bende de var bu cihazdan Mersin de bile kış sezonu yer yer defrosta giriyor bu zıbırtı.
      Hatta geçen kış defrosttan hiç çıkmıyordu yaz sezonu yaklaştığı için yaptırmamıştım.
      Valla iyi aklıma geldi henüz evde iki kişi iken servisi çağırayım Pazartesi günü...
      |
      |
      03 Ekim 2010 19:00:55 Konu Sahibi
      lg beko süper bir marka bnde 3 tane var çok memnunum !
      |
      |
      03 Ekim 2010 19:04:56 Konu Sahibi
      inverterlerin çalışma prensibi öyle bir soru yok
      |
      |
      03 Ekim 2010 19:10:18 Konu Sahibi
      lg beko lar çok güzel
      |
      |
      03 Ekim 2010 19:13:05 Konu Sahibi
      lg beko standart seri
      |
      |
      03 Ekim 2010 19:20:08 Konu Sahibi
      ben bu görüşlere katılmıyorum 3 tane lg beko klimam var 3 de süper
      |
      |
      03 Ekim 2010 21:55:37
      Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelini kullanan ya da bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelinin 2 tanesi 70 metrekare alanda (2+1 Evde) ısıtmada yeterli olur mu? Elektrik sarfiyatı aylık ne kadar gelir? Mitsubishi Heavy SRK35ZJ-S (4.435 - 16.380BTU) modelin katalogtaki EER=3.47 COP=4.00 olarak verimiş. Ayrıca yıllık enerji tüketimi 505 kwsaat olarak verilmiş. Fiyatı ies 1978 TL. acele yardıma ihtiyacım var.
      İzmirde yaşıyorum.
      |
      |
      03 Ekim 2010 22:11:05
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

ben bu görüşlere katılmıyorum 3 tane lg beko klimam var 3 de süper

arka arkaya 5 mesaj atmışsın,lg-beko satıcısımısın kardeşim ne yapmaya çalışıyorsun ki
      |
      |
      04 Ekim 2010 12:07:10
      Erzurum da klima ile ısınmak rantabıl değildir.Başka ısıtma kaynaklarını araştırın....
      quote:

quote:

|
      |
      04 Ekim 2010 13:58:28
      merhaba arkadaşlar,

ben izmir karşıyakada ikamet ediyorum. malum önümüz kış. izmirin kışları çok soğuk geçmese de soğuk günler oluyor. 2 ay önce evlendim ve evimize yerleştik. evde ısınma tertibatı olarak kat kaloriferi var ve ben çok masraflı olacağı sebebiyle kat kaloriferiyle ısınmak istemiyorum. salonum 30-33 metre kare. bir de amerikan mutfak var açık ve o da 10 metre kare kadar. yani toplam ısıtmam gereken alan 40-45 metre kare. bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz? klima alacak olursam sanırım 22.000btu'luk almam gerekecek bu alana. ama ilk alış fiyatı, elektrik sarfiyatı falan hepsini göz önüne alırsak sizce klima mı almalıyım, ufo tarzı bir ısıtıcı mı kullanmalıyım? ya da aklınıza gelen başka uygun bir çözüm var mı? ev kira olduğu için doğal gaz döşetemiyorum.

lütfen yardımcı olun eşim bu kış üşümesin
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.