Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.294
Tıklama
Giriş
      274 Mesaj
      19 Eylül 2010 20:52:33
      neden arçelik inverter i öneriyorsun özelliği nedir?ben sadece soğutması için arıyorum inventer ısıtma ile alakalı değilmi
      |
      |
      19 Eylül 2010 21:30:33
      quote:

Orijinalden alıntı: mr_luci

neden arçelik inverter i öneriyorsun özelliği nedir?ben sadece soğutması için arıyorum inventer ısıtma ile alakalı değilmi

Sadece isitma ile alakali degildir. Inverter klimalar uzun sureli kullanimlarda normal A enerji sinifi klimalara gore daha tasarufludur.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
    • Çavuş
      40 Mesaj
      20 Eylül 2010 16:57:45
      üstadlarım ve klima alacak arkadaşlar bende klima konusunda kararsızları oynayan biri idim ancak sizlere buradan bir tecrübemi anlatayım ordu fatsada yeni yapılan bir bina kuzey cepheye bakan bölümde memur arkadaşlarım var bir tanesinde toshiba ras 13 skv var diğerinde carrier platinium serisi ikiside 12000 btuluk klima 2 klimada aynı cephede aynı metrekareye takılmış salona 21 metrekare civarı toshiba 25 derecede çalışırken oda sıcaklığı 23 civarı carrier 25 derecede çalışırken 26 derece civarı (1 saatlik çalışma sonrası) toshiba geçen kış 1 kez defrosa girmiş carrier en az 2 günde bir yada bir kaç kez defrosa girmiş toshiba mükemmel ısıtmış carrier biraz ılıkmış mış diyorum çünkü kışın deneme sırasında ben yoktum arkadaşlar öyle söylediler mitsubishi elektrik ve daıkın servisi buralarda maalesef yok mitsubishi heavy airfel servisi kimse memnun değil ahmet izmirli üstadım ikaz etmişti araştırdım bende toshiba ras 13 skv aldım ürün bu sabah geldi monte edildi ancak buralarda havalar ne sıcak ne soğuk deneme fırsatım olmadı tam manası ile çalıştırdığım anda sizlerle paylaşırım bence ahmet izmirli arkadaşın dediği gibi cop ve eer sine bakın vee en önemlisi çevrenizde kullananlara mutlaka danışınki ileride eyvah demeyin sonuçta 1 kez alacaksınız gelen servisin söylediğine göre bu klimayı 24 saat çalıştır eğer 80 liranın üzerinde elektrik faturası ödersen ürün benimdir dedi hatta 30 yada 40 lira fark ödersin gibi bir şey söyledi bunu kış bastırınca anlayacağız bakalım inşallah öyledir
      |
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      20 Eylül 2010 21:23:39
      quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

üstadlarım ve klima alacak arkadaşlar bende klima konusunda kararsızları oynayan biri idim ancak sizlere buradan bir tecrübemi anlatayım ordu fatsada yeni yapılan bir bina kuzey cepheye bakan bölümde memur arkadaşlarım var bir tanesinde toshiba ras 13 skv var diğerinde carrier platinium serisi ikiside 12000 btuluk klima 2 klimada aynı cephede aynı metrekareye takılmış salona 21 metrekare civarı TOSHİBA 25 DERECEDE ÇALIŞIRKEN ODA SICAKLIĞI 23 CİVARI CARRİER 25 DERECEDE ÇALIŞIRKEN 26 DERECE CİVARI (1 saatlik çalışma sonrası) toshiba geçen kış 1 kez defrosa girmiş carrier en az 2 günde bir yada bir kaç kez defrosa girmiş toshiba mükemmel ısıtmış carrier biraz ılıkmış mış diyorum çünkü kışın deneme sırasında ben yoktum arkadaşlar öyle söylediler mitsubishi elektrik ve daıkın servisi buralarda maalesef yok mitsubishi heavy airfel servisi kimse memnun değil ahmet izmirli üstadım ikaz etmişti araştırdım bende toshiba ras 13 skv aldım ürün bu sabah geldi monte edildi ancak buralarda havalar ne sıcak ne soğuk deneme fırsatım olmadı tam manası ile çalıştırdığım anda sizlerle paylaşırım bence ahmet izmirli arkadaşın dediği gibi cop ve eer sine bakın vee en önemlisi çevrenizde kullananlara mutlaka danışınki ileride eyvah demeyin sonuçta 1 kez alacaksınız gelen servisin söylediğine göre bu klimayı 24 saat çalıştır eğer 80 liranın üzerinde elektrik faturası ödersen ürün benimdir dedi hatta 30 yada 40 lira fark ödersin gibi bir şey söyledi bunu kış bastırınca anlayacağız bakalım inşallah öyledir

Yaz çalışması mı kış çalışması mı.
      |
      |

• Çavuş
      40 Mesaj
      20 Eylül 2010 23:52:49
      kış çalışması dedi sanırım onuncu aydan sonra görebilirsin demişti burası gelişmekte olan il kapsamında ve 1 kwa 25 krş buda dikkate alınmalı sonucu sizlerle mutlaka paylaşırım
      |
      |
      20 Eylül 2010 23:59:18
      bu arada 25 krş tüm vergiler dahil yazmı kışmı sorusu eğer benim testimse geçen hafta çarşamba günü 15/09/2010 tarihinde ancak kışın denemesini arkadaşlar söylediler daha doğrusu kullanıp görmüşler carrier alan arkadaş biraz pişmandı kapı komşusu toshiba mükemmel ısıtma var dedi bende bu verilerle aldım inşallah pişman olmam
      |
      |
      21 Eylül 2010 01:32:14
      Kullanim kosuluna gore elektirik farki 80 TL den fazla odeyebilirsin. Yani servis biraz durumu abartmis.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
    • Çavuş
      40 Mesaj
      21 Eylül 2010 13:19:29
      ustam buralarda doğalgaz yok kömür odun ve fındık kabuğu yakılır buda yaklaşık 1500 lira maliyet demek bu durumda klima bu kadarda yakmaz sanırım 6 ay kış olur buralarda
      |
      |
      21 Eylül 2010 13:37:55
      Arkadaşlar Bende sadece soğutma amaçlı bir klima tavsiyesi istiyorum diğer yerlerde başım döndü çok fazla bilgi kirliliği var . oda özelliklerime gelince.
      28 m2 doğu ve güney cephe salonda tam boy iki adet pencere mevcut şu fransız balkon denilen tiplerden boydan boya . doğu ve güney cephede güney cephe saat 11 den akşam güneş saat:19:30 a kadar güneş alıyor Evde yalıtım mevcut bina daha 2 yaşında alacağım ürün çok pahalı olmasın gürültüsüz olsun ve en önemlisi dört yana hava salımı olsun airfeller için çok gürültülü ve servisindende şikayetçiler yerli marka arçelik nasıldır. kaç BTu gerekir. Teşekkürler.
      Bosch klimaların iç üniteleri çok şık biliyorum Fason yaptırıyor tavsiye edermisiniz.
      Ayrıca Klimayı Kışın almayı düşünüyorum fiyatlar ucuzlarmı. Bütçe en fazla 1,200 TL
      |
      |

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA
    • Binbaşı
      1302 Mesaj
      21 Eylül 2010 18:39:18
      Bu gün 16 m2 odam için klima bakmaya arçelik bayisine gittim. 7000 binlik klima acaba olur mu diye sordum. Odanın özelliklerini falan anlattım servisle görüştüler oda m2 si ile 650 yi çarptı. 12binlik klima almanız gerek dedi 16 m2 için bu nasıl hesap dedim. 9 binlik kurtarmaz mı diyorum olmaz diyorlar. Servisle görüştü onlarda aynı hesabı yaptı. 12 binlik arçelik alacağıma üzerine biraz daha koyar sağlam bir marka inverter alırım zaten vermem arçeliğe o parayı.
      Arçelik servisiyle önceden başka cihazlardan dolayı başka problemler yaşamıştım.
      Şu an Ödemelerimin çokluğundan dolayı olursa ucuz olan arçeliği alsam mı diye düşünürken. Arçeliğe hiç bulaşmayacağım bundan sonra. Ya verdikleri mankinelerin gerçek btuları doğru değil yada büyük makine satmak için milleti kandırıyorlar. Tahminime göre en çok klimayı da bunlar satıyordur.
      100 kişiden en fazla 10-15 tanesi bilinçli klima seçiyordur geri kalanı servis ne derse onu alır ülkemizde.
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      21 Eylül 2010 19:18:20
      berceste052 ;

Yanlis bilmiyorsam klimalar kisin isitma amacli kullanildiginda daha cok elektirik tuketir. Ancak bu cok fazla elektirik faturasi odeyeceginiz anlamina gelmez ama yinede servisin size soyledigi 80 TL den fazla fark gelmez lafina aldanip klimaniza cok asiri yuklenmeyin sonra supriz faturalar odeyebilirsiniz. Yani klimanizi makul sicaklik degerlerinde kullanin.

Forza Kartal;

Size 18.000btu klima gerekiyor ancak butceniz gurultusuz ve verimli klima almak icin cok dusuk. Bu kis klimalarin cok ucuzlayacagini dusunmuyorum cunku, sizin gibi cogu kisi klima almak icin kis aylarinin gelmesini bekliyor. Ayrica airfel klimalar servisi disinda iyi klimalardir.

hakan_80

Size 9.000 btu yeterli gelir ancak daha hizli sogutma veya evin ekstrem durumlari varsa (cati kati vs.) 12.000 btu klima alinabilir. Mesela ben 16m2 teras odasinda 12.000 btu kullaniyorum. Klima markasi tercihi sizin birazda butcenizle alakali, sonucta 600 TL ye de 9.000 btu klima var, 5000TL yede var.
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      21 Eylül 2010 19:43:59
      Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S (19790BTU) ve SRK35ZJ-S(13650BTU) modelleri nasıldır? Airfel bayii daha pahalı (Hiper İnverter SRK 35ZJX-S(14670BTU) ve SRK50ZJX-S(20470BTU)) modellerini seçmiştim, önermedi. Hiper İnverter modeller 6000 TL civarı idi. Onun yerine SRK50ZJ-S ve SRK35ZJ-S modellerini almamı önerdi. O kadar para vermemim doğru olmayacağını aradaki fiyat farkının (Yaklaşık 1400TL) elektrik faturası olarak 4-5 yılda kapanacağını söyledi. Klimaları ısıtma amaçlı olarak 40 ve 20 metrekare alanlarda kullanacağım. Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S (19790BTU) ve SRK35ZJ-S(13650BTU) modelleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar ve özellikle kullananların yorumaları nedir? Teşekkürler . . .
      |
      |
      21 Eylül 2010 20:31:50
      Mitsubishi Electirc MSZ-GE35VA (5460-18084 BTU) 2 tanesi 70 metrekare evi ısıtırmı?
      |
      |
      21 Eylül 2010 23:32:17
      quote:

kış çalışması dedi sanırım onuncu aydan sonra görebilirsin demişti burası gelişmekte olan il kapsamında ve 1 kwa 25 krş buda dikkate alınmalı sonucu sizlerle mutlaka paylaşırım

Kardeşim burda bi yanlışlık yok mu.Verdiğin bilgiler kış içinse carrier daha iyi ısıtır anlamına gelir.
      |
      |
      22 Eylül 2010 01:22:27
      postal 58 arkadaşım;
      aynı senin yazdığın özelliklerde iş yerim var.ben de bir hata yapıp ve fiyatına da kanıp lg-beko klima taktırdım.ama taktırdığım güne lanet olsun...servis klimanın montajını hatalı yapmış.klimayı havalar soğuyup sıcak modunda çalıştırmak istememle klima patladı.ayrıca tüm elektrik tesisatım da hasar gördü.servis geldi,kart ve birkaç yanan parça değişecek dedi.bir ay kışın soğunda parça bekledik.bu süre zarfında belki 10 kere aramışımdır.neyse geldiler taktılar parçaları 1 ay sonra.ilk önce klima ısıtmıyor dedik,yanlışınız var ısıtıyor abi dediler.sonra klimanın gerçekten ısıtmadığını 3 kere geldikten sonra anlamak istediler.şikayetimde ısrarcı olmamın etkisi büyük oldu.onca uğraştan sonra tam mahkemeye vermeye hazırlanırken klimayı değiştirmeye razı oldular.klima değiştikten sonra da çok fazla değişen birşey olmadı.yazın klima kumandasında 18 dereceye getiriyorum,içerisinin sıcaklığı 30 dereceden aşağı düşmüyor :) kışın ise daha da felaket.bir klima güney sahillerinde her gün defalarca defrosta girebilirmi?klima sabah zaten bir saate yakın çalışmıyor.hava soğuk olduğundan ötürü ( bu arada soğuk dediğim 8 derece civarı ) klima yarım saat sonra çalışmaya başlıyor.ılık üfleyerek 1-2 saat bi çalışıyor,sonra bi defrosta giriyor.ondan sonra daha da soğuk üflemeye başlıyor.üşenmedim araştırdım.çevrede ne kadar lg-beko varsa hepsi de aynı sorundan şikayetçi.hava sıcaklığı 7-8 dereceyken bile dış ünite takır takır buz kaplanıyor.bir klima 8 derecede çalışmayacaksa üretmesinler daha iyi.ben zaman zaman şüpheleniyorum acaba dış ünitede sadece pervanemi var diye :) şaka bir yana benim sokağa atacak 1500-2000 tl civarında param var diyorsan hemen al bence.işte klima duruyor önümde.firmadan bir allahın kulu gelsin yalan desin.yok diyorsan da çok güzel klima markaları var:daikın,mitsubischi,panasonic,vs...forumda çok güzel değerlendirmeler var,onları okuyarak karar ver derim.ben sadece uzak kalman gereken noktada yardımcı olabileceğim sana.
      ps. bu arada çok doluymuşum sanırım,uzun yazmışım biraz,kusura bakmayın :)
      |
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      22 Eylül 2010 22:41:16
      Bir klimanın teknik verilerine (er, cop, sarfiyat, çalışma akımı, vs) bakarak klima hakkında bilgi sahibi olabiliriz.Klimanın mahareti ortada deyip klima almak akıl karı mı acaba?.veya tanınmış bir beyaz eşya markasına aldanarak klima almak ne kadar akıl karı? Ben bütün klimaların teknik verilerine baktım ancak bu bana klima almak için yeterli kanı oluşturmadı.Çünkü çağımızın egoist maddeci hırsı tüketiciyi memnun etmekten ziyade ne kadar kazanabilirimin derdinde.O yüzden bu teknik verilerin güvenirliliğine inanmıyorum.Reklamı çok yapılan meşhur bir marka da kriter değil.İşte bu yüzden bu forumlar çok önemli.Eşyayı en iyi kullanan bilir.ve bu kullanıcıların yorumları alıcılar için çok önemli ipuçlarıdır aslında.Bu yüzden arkadaşlarımdan ricam en ince ayrıntısına kadar kullandığı ürünü paylaşsınlar.Paylaşsınlar ki tüketici mağdur olmasın.Herkese saygılar.
      |
      |
      22 Eylül 2010 23:02:40
      quote:

Orijinalden alıntı: hattap2010

quote:

Kardeşim burda bi yanlışlık yok mu.Verdiğin bilgiler kış içinse carrier daha iyi ısıtır anlamına gelir.

benim klimam carrier değil üstad toshiba sanırım carrier ithalatçısı servisin söylemini ancak kışın anlarız yalnız şöyle düşünürsek günde yaklaşık 16 saat çalışsa ve inverter özelliği olmasa dahi ayda 105 tl yakar 18*25 buda günde 3,5 tl yapar mantıklı geldi banada1 kw yakıyor çünkü bende denedim dün 30 dereceye çektim klimayı 1 saat çalıştırdım 0,8 kwa tüketti tabii söylediğim gibi kimseyi yanlış yönlendirmek istemem millet parayı ağaçtan toplamıyor deneyip göreceğiz inşallah pişman olmam birde ben bu klimayı netten aldım 1883 tl peşin alımda satıcılarda 1550 1600 tl civarında satımakta imiş gerçekten servisin dediği gibiyse boş yere arçelik beko vestel gibi markalara para vermek anlamsız bence sizlerle sonucu mutlaka paylaşacağım ancak havaların soğumasını beklememiz lazım çünkü şu anda bir şey anlayamayız
      |
      |

• Çavuş
      40 Mesaj
      22 Eylül 2010 23:13:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

berceste052 ;

Yanlis bilmiyorsam klimalar kisin isitma amacli kullanildiginda daha cok elektirik tuketir. Ancak bu cok fazla elektirik faturasi odeyeceginiz anlamina gelmez ama yinede servisin size soyledigi 80 TL den fazla fark gelmez lafina aldanip klimaniza cok asiri yuklenmeyin sonra supriz faturalar odeyebilirsiniz. Yani klimanizi makul sicaklik degerlerinde kullanin.

Forza Kartal;

Size 18.000btu klima gerekiyor ancak butceniz gurultusuz ve verimli klima almak icin cok dusuk. Bu kis klimalarin cok ucuzlayacagini dusunmuyorum cunku, sizin gibi cogu kisi klima almak icin kis aylarinin gelmesini bekliyor. Ayrica airfel klimalar servisi disinda iyi klimalardir.

hakan_80

Size 9.000 btu yeterli gelir ancak daha hizli sogutma veya evin ekstrem durumlari varsa (cati kati vs.) 12.000 btu klima alinabilir. Mesela ben 16m2 teras odasinda 12.000 btu kullaniyorum. Klima markasi tercihi sizin birazda butcenizle alakali, sonucta 600 TL ye de 9.000 btu klima var, 5000TL yede var.

yelken 85 üstadım sizin bilgilerinizden özellikle klima konusunda çok faydalandık öncelikle yardımlarınız ve bilgilerinizi burada bizlerle paylaştığınız için size minnettarım çok teşekkürler ben 80 tl değil 150 tlye kadar yakmasına normal diyeceğim 6 ay kış olsa 900 tl yapar ancak kömür odun kabuk bu 1500 tl yapar birde üzerine işin zahmetini koyarsak parayla değişilmez kömür zehirlenmesini yada korkuyu saymazsak dahi değer diye düşünüyorum yeterki 0 derecede ısıtsın gerçi benim 2002 model mitsubishi heavy srk 403 dahi ısıtıyordu hatta 2 yıl önce -2 yi görmüştü buralar o zaman bile defrosa 1 kez girdi ve 10 dakikada topladı kendini bana o klimamı aratmaz inşallah -15 hikaye değilse ve yakıtta gerçekten cimri ise işte o zaman toshiba sırf benim reklamımla en az 25 tane klima satar hemde fatsa gibi yerde
      |
      |

• Yarbay
      2860 Mesaj
      23 Eylül 2010 19:59:49
      Arkadaşım yarın iş yerine lg-beko gelip keşif yapacak, dedikleriniz aklımda sadece keşif yapmalarını istedim, ücretini konuşmadım, sizin klimanın gücü nasıldı acaba? Inverter mıydı? Valla servis ağı geniş diye beko düşündüm ama millet alırsan mitsubishi filan al diyolar onlar da çok pahalı

quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

postal 58 arkadaşım;
      aynı senin yazdığın özelliklerde iş yerim var.ben de bir hata yapıp ve fiyatına da kanıp lg-beko klima taktırdım.ama taktırdığım güne lanet olsun...servis klimanın montajını hatalı yapmış.klimayı havalar soğuyup sıcak modunda çalıştırmak istememle klima patladı.ayrıca tüm elektrik tesisatım da hasar gördü.servis geldi,kart ve birkaç yanan parça değişecek dedi.bir ay kışın soğunda parça bekledik.bu süre zarfında belki 10 kere aramışımdır.neyse geldiler taktılar parçaları 1 ay sonra.ilk önce klima ısıtmıyor dedik,yanlışınız var ısıtıyor abi dediler.sonra klimanın gerçekten ısıtmadığını 3 kere geldikten sonra anlamak istediler.şikayetimde ısrarcı olmamın etkisi büyük oldu.onca uğraştan sonra tam mahkemeye vermeye hazırlanırken klimayı değiştirmeye razı oldular.klima değiştikten sonra da çok fazla değişen birşey olmadı.yazın klima kumandasında 18 dereceye getiriyorum,içerisinin sıcaklığı 30 dereceden aşağı düşmüyor :) kışın ise daha da felaket.bir klima güney sahillerinde her gün defalarca defrosta girebilirmi?klima sabah zaten bir saate yakın çalışmıyor.hava soğuk olduğundan ötürü ( bu arada soğuk dediğim 8 derece civarı ) klima yarım saat sonra çalışmaya başlıyor.ılık üfleyerek 1-2 saat bi çalışıyor,sonra bi defrosta giriyor.ondan sonra daha da soğuk üflemeye başlıyor.üşenmedim araştırdım.çevrede ne kadar lg-beko varsa hepsi de aynı sorundan şikayetçi.hava sıcaklığı 7-8 dereceyken bile dış ünite takır takır buz kaplanıyor.bir klima 8 derecede çalışmayacaksa üretmesinler daha iyi.ben zaman zaman şüpheleniyorum acaba dış ünitede sadece pervanemi var diye :) şaka bir yana benim sokağa atacak 1500-2000 tl civarında param var diyorsan hemen al bence.işte klima duruyor önümde.firmadan bir allahın kulu gelsin yalan desin.yok diyorsan da çok güzel klima markaları var:daikın,mitsubischi,panasonic,vs...forumda çok güzel değerlendirmeler var,onları okuyarak karar ver derim.ben sadece uzak kalman gereken noktada yardımcı olabileceğim sana.
      ps. bu arada çok doluymuşum sanırım,uzun yazmışım biraz,kusura bakmayın :)
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      24 Eylül 2010 19:24:20
      Selam arkadaşlar.
      Ben epey bi araştırma yaptım klima konusunda..
      Ne kadar yeterli oldu olmadı bilmiyorum ama en son 2 klima arasında kaldım sizce hangisini almalıyım
      Ya da bana tavsiye edeceginiz klimalar var mı ?

Öncelikle alacağım klimayı ısıtma amacıyla Giresun'da kullanacam. Odam 30 m2 lik balkonlu 3 ayrı pencereye sahip denize bakıyor. Pencereler pimapen.. En üst kat.. İzolasyon yok ...
      Peşin param yok. Kredi kartıyla almayı planlıyorum. İyi bişey almak istiyorum.

Neredeyse yaz boyunca ne yapsam diye düşündüm. Artık alıp kurtulmak istiyorum.

1. si Sharp AY-XP24GR Ankara İklimsayla konuştum 3.800 TL ye 6 taksit yapabilecegini söylediler.

http://www.testklima.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=7&pid=34

2.si Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA Ankara Klimaplusla konuştum 3.550 TL 12 ay taksit yaparız dediler.

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=110&kid=18

Bana tercih konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.