Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: reLo, hunter87 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.877
Tıklama
Giriş
      33 Mesaj
      22 Ağustos 2010 13:22:41
      Arkadaşlar bir arkadaş Ağustos ayı başında metroda kampanya dahilinde alarko carrier 42HN-723 diye bir model 12000 btu etiket fiyatı 1050 tl iken 500 tle indirilmiş. Bilgisi olan varmı ?
      |
      |
      22 Ağustos 2010 21:45:43
      Arkadaşlar yaklaşık 1ay kadar önce airfel turkuaz gold 12000lik klima aldım.Bugüne kadar performansından memnundum sıcaklıgı 22-23 dereceye ayarlayınca biraz çalışınca oda sıcaklıgı 26derece felan oluyordu gayet iyiydi.Ama son 2 gündür klima sogutmamaya başladı yine iceriyi 22dereceye felan ayarlıyorum 3-4saat calışmasına ragmen oda sıcaklıgı 31-32 dereceyi hic düşmüyor.Şaştım kaldım sebebi ne olabilir aceba?Bu klimayı herkes burada övdugü icin aldım sorun ne olabilir klima resmen sogutmuyo...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      575 Mesaj
      23 Ağustos 2010 00:21:47
      quote:

Orijinalden alıntı: lightjedi80x

Arkadaşlar yaklaşık 1ay kadar önce airfel turkuaz gold 12000lik klima aldım.Bugüne kadar performansından memnundum sıcaklıgı 22-23 dereceye ayarlayınca biraz çalışınca oda sıcaklıgı 26derece felan oluyordu gayet iyiydi.Ama son 2 gündür klima sogutmamaya başladı yine iceriyi 22dereceye felan ayarlıyorum 3-4saat calışmasına ragmen oda sıcaklıgı 31-32 dereceyi hic düşmüyor.Şaştım kaldım sebebi ne olabilir aceba?Bu klimayı herkes burada övdugü icin aldım sorun ne olabilir klima resmen sogutmuyo...

Klimanizin gazi eksilmis (herhangi bir yerde sizinti) olabilir. Klimaniz daha 1 aylik servis cagirin.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      23 Ağustos 2010 10:33:44
      Isıtma maçlı klima almayı düşünüyorum. Salon 28 Metrekare. Salon kapısını açık bıraktığımda diğer iki odayıda az da olsa ısıtmak istiyorum. Camlar çift cam. Yaşadığım yerde Geceleri sıcaklık çok nadiren 0 derecenin altına iniyor. Gündüz sıcaklığı ise senede 10 - 15 gün kadar 10 dercenin altına iniyor. İklimsa Mitsubishi DXK 18 Z-1 S (Isıtma kapasitesi 19000 BTU) düşünüyorum. Mitsubishi Electric ya da Mitsubishi Heavy arasında tercih yapamıyorum. Ürün ve tavsiyesi ve yazdığım klimanın ( Mitsubishi DXK 18 Z-1 S ) hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. İlginize teşekkürler.
      |
      |
      23 Ağustos 2010 12:14:49
      ARKADAŞLAR MITSUBUSHI - PANASONİC - DAIKIN -TOSHİBA -SHARP - HİTACHİ MARKALARINI KALİTEYE GÖRE SIRALARSAK SIRALAMA NASIL OLMALI. SIRALAMA YAPARKEN YANLARINA HANGİ SERİLERİ OLDUĞUNU YAZARSANIZ SEVİNİRİM. YARDIMINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnaltunkeyik -- 23 Ağustos 2010; 12:18:15 >
      |
      |
      23 Ağustos 2010 12:59:58
      quote:

Orijinalden alıntı: probe

Isıtma maçlı klima almayı düşünüyorum. Salon 28 Metrekare. Salon kapısını açık bıraktığımda diğer iki odayıda az da olsa ısıtmak istiyorum. Camlar çift cam. Yaşadığım yerde Geceleri sıcaklık çok nadiren 0 derecenin altına iniyor. Gündüz sıcaklığı ise senede 10 - 15 gün kadar 10 dercenin altına iniyor. İklimsa Mitsubishi DXK 18 Z-1 S (Isıtma kapasitesi 19000 BTU) düşünüyorum. Mitsubishi Electric ya da Mitsubishi Heavy arasında tercih yapamıyorum. Ürün ve tavsiyesi ve yazdığım klimanın ( Mitsubishi DXK 18 Z-1 S ) hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. İlginize teşekkürler.

Size 18.000 btu yeterli gelecektir ama diger odalarin isinmasi hava sirkulasyonu yeterli olmayacagindan zor gozukuyor. Iklimsadan mitsubishi heavy alinmaz, hepsi eski model klimalar ve pahaliya satiliyorlar. Airfel in sattigi mitsubishi heavy lere bakmalisiniz, size hyper inverter modelini tavsiye ederim.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Onbaşı
      24 Mesaj
      23 Ağustos 2010 14:03:24
      teşekkür ederim . . . Mitsubishi heavy mi mitsubishi electric mi dah uygun
      |
      |
      23 Ağustos 2010 14:45:35
      SN HOCALAR SORDUĞUM SORUYU BİLEN YOKMU YA KALDIM BÖYLE
      |
      |
      23 Ağustos 2010 14:55:02
      quote:

Orijinalden alıntı: mnaltunkeyik

SN HOCALAR SORDUĞUM SORUYU BİLEN YOKMU YA KALDIM BÖYLE

bu soru biraz tuhaf olmuş, böyle bir soruya herkes farklı bir cevap verebilir. Asıl önemli olan sen ne istiyorsun, bütçen ne ?
      |
      |
      23 Ağustos 2010 15:17:23
      sorum gayet açık aslında atıyorum panasonic mi sharp mı yoksa mitsubishi mi mesela hangisi daha iyidir bunun gibi birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnaltunkeyik -- 23 Ağustos 2010; 15:18:16 >
      |
      |
      23 Ağustos 2010 18:04:32
      Kalite olarak mitsubishi elektric ve daikin aynı seviyede sonra toshiba ve panasonic geliyor diye biliyorum
      |
      |
      Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777 Center:Yamaha NS-444 Surround:Yamaha NS-333 BackSurround:Kenwood M-757 Jamo sub300 - 2014 Siyah Honda Civic Elegance Eco OV. - Nokia Lumia 525 - Egreat-R6B
    • Teğmen
      249 Mesaj
      23 Ağustos 2010 19:14:44
      alarko flair klimalar ne oluyor.nasıldırlar kullanan varmı .carrier den farklılarmı.
      |
      |
      23 Ağustos 2010 19:19:31
      quote:

Orijinalden alıntı: probe

teşekkür ederim . . . Mitsubishi heavy mi mitsubishi electric mi dah uygun

mitsubishi heavy daha uygun. Aslinda aralarinda cok bir fiyat farki yok sadece mitsubishi electric distribitoru nun kucuk olmasindan dolayi biraz daha pahali.
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      23 Ağustos 2010 19:23:12
      quote:

Orijinalden alıntı: mnaltunkeyik

sorum gayet açık aslında atıyorum panasonic mi sharp mı yoksa mitsubishi mi mesela hangisi daha iyidir bunun gibi birşey

boyle bir kiyaslama yapilamaz, o saydigin markalarin hangisini alirsan al ust seri markalardir. Mitsubishi electric ve mitsubishi heavy ayni kalitededir. Toshiba, daikin ve panasonic ulkemizde gercek degerlerinden yuksek fiyatlara satilir. Beklentin ve butcen dogrultusunda klima markani secersin onun disinda hepsi kaliteli klima markalari.
      |
      |

• Yarbay
      2760 Mesaj
      23 Ağustos 2010 19:47:18
      Mitsubishi Elektric ile Heavy tamamen farklıdır, distribütörleri servisleri bile farklıdır. Heavy mitsubishinin çakması gibi Sabancının ürünüdür. Alarko flair de alarkonun alt modelidir.
      |
      |
      Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777 Center:Yamaha NS-444 Surround:Yamaha NS-333 BackSurround:Kenwood M-757 Jamo sub300 - 2014 Siyah Honda Civic Elegance Eco OV. - Nokia Lumia 525 - Egreat-R6B
    • Yüzbaşı
      575 Mesaj
      23 Ağustos 2010 23:02:33
      quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Mitsubishi Elektric ile Heavy tamamen farklıdır, distribütörleri servisleri bile farklıdır. Heavy mitsubishinin çakması gibi Sabancının ürünüdür. Alarko flair de alarkonun alt modelidir.

Biraz arastirma yapip ve benim mesajimi iyice okuyup buraya mesaj yazsaydin eminim bukadar komik olmazdin. Sen once git sabanciyi arastir sonra mitsubishiyi arastir ondan sonra buraya gel mitsubishi hakkinda mesaj yaz.

Mitsubishi Heavy Industries, Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Motors kardes firmalardir ancak zamaninda birbirinden ayrilmislardir. Zaten mitsubishi nin amblemi de bu uc firmayi temsil eder.

Mitsubishi Heavy nin Iklimsalarla anlasmalari degismistir, bugun iklimsalarda satilan heavyler hem eski modeldir hemde model secenegi olarak sinirlandirilmistir ayricada cok pahaliya satilmaktadir. Su anda Mitsubishi heavy leri (yeni modeller) Sanko holding getiriyor ve bunlarida airfel bayilerinde satiyor. Mitsubishi Electric'in distribitorlugunu yapan ise klimaplus tir kendisi Sanko ya gore kucuk bir distribitor oldugundan ulkemizde fiyatlari heavy ye gore biraz daha yuksek satilmaktadir.

Yani electric te- heavy de GERCEK mitsubishi dir ve ikiside kalitelidir, birinden birine cakma demek yada buradaki bir firmanin urunudur demek, iskembeden sallamaktan farksizdir!
      |
      |

• Yarbay
      2760 Mesaj
      24 Ağustos 2010 05:23:24
      Kabaca yazılan bilgileri ince ayrıntısına kadar irdelemenin mantığı yok. Satan farklı servis farklı ikisinin arasında yarıyarıya fiyat farkı varsa nasıl bunların kaliteleri birbirine yakın olur. Ben iki yıl önce mitsubishi elektrik aldığımda heavy iklimsa yani sabancının distribütörlüğünde satılıyordu ve elektrik ile satıcının da servisinde alakası yoktu. Elektriği 3.150 tl ye aldığımda heavy 1.500 tl nin biraz üzerindeydi. Benim klima son dönemin meşhur sıcaklarında dışarısı kaç derece olsun performansından birşey kaybetmezken aynı dönemlerde kullanmaya başladığımız arkadaşın heavysinin motoru yandı. İki klima arasında belirgin kalite farkı varken (her iki mitsubishi ile toshiba satıcıları da aynı şeyi söylediler) ikisi kardeş olmuş amca çocuğu olmuş kime ne. Sabancının ürünü derken getiren sabancı(ydı) yoksa ikisi de çinde yapılıyor.
      |
      |
    • Teğmen
      167 Mesaj
      24 Ağustos 2010 10:10:23
      Birbirine yakın ürünlerde iki kat fiyat farkı yok arada , mits electric biraz daha pahalı ama bu fiyat farkı kaliteye ne kadar yansır bilmiyorum. Sen bu iki klima markasını hangi testlerden gecirerek electric daha performanslı dedin onuda anlıyamadım Kaldıki Tosh bayisinin ne dedigi önemsizdir onlar zira bizim klimalar 70 watt yakıyor da diyor diger sordugunda mits electr bayisidir muhtemelen adam tabikide kendi malını övücek

Onun dışında iki yıl öncesini bilmem ama mits heavy nin bu seneki klimaları yani yeni seriler kaliteli ve üstün performanslıdır mits electric cakması gibi bir seyi nerden cıkarttın onuda anlıyamadım

Son olarak iki urunde çin yapımı demıssın en azından mits heavy taylanda üretiliyor...

Biraz daha arastırarak yorum yapalım
      |
      |
      24 Ağustos 2010 12:59:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Klimanizin gazi eksilmis (herhangi bir yerde sizinti) olabilir. Klimaniz daha 1 aylik servis cagirin.

Evet servis cagırdım ve dediginiz gibi dış üniteyle bağlantı noktasından gaz kaçırmış.Klimayı ilk takanda aynı servisti daha 1aylık.Gaz basacaklarını söyledi ama ellerinde kalmamıs,sipariş verilmis(r410 gaz)
      Aslında servisin kendi hatası peki bu gaz basma olayında neye dikkat etmeliyim yeterli gaz basıldıgını felan nasıl anlayacağız servise pek güvenim kalmadı artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Ağustos 2010 13:06:32
      ahhh ahhh ah .... bendekı klımaya bir kaç yuz kez gaz bastılarda adam omadı ....tartarak ustunde yazan kadr olcak .....ters çevrerek olcak ....vakım olcak gbı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Evet servis cagırdım ve dediginiz gibi dış üniteyle bağlantı noktasından gaz kaçırmış.Klimayı ilk takanda aynı servisti daha 1aylık.Gaz basacaklarını söyledi ama ellerinde kalmamıs,sipariş verilmis(r410 gaz)
      Aslında servisin kendi hatası peki bu gaz basma olayında neye dikkat etmeliyim yeterli gaz basıldıgını felan nasıl anlayacağız servise pek güvenim kalmadı artık...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
son dakika
Blogio
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,323
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.