Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.858
Tıklama
Giriş
      349 Mesaj
      18 Ağustos 2010 13:08:49
      acaba hepsiburadadan sipariş versek sorun olur mu.servis felan
      |
      |
      18 Ağustos 2010 13:10:10
      quote:

Orijinalden alıntı: frozennn

acaba hepsiburadadan sipariş versek sorun olur mu.servis felan

Valla ben o firmadan çöp bile almam artık, müşteri hizmetleri rezalet.
      |
      |
      18 Ağustos 2010 15:22:53
      quote:

Orijinalden alıntı: abdi

arkadaşlar kusura bakmayınız ama fiyatlar havalarda uçuşuyor yani firmaların fırsattan istifade niyetlerine alet olup sıcakların da etkisi ile dolmuşa biniyoruz

geçen sene 200 tl ye 9000 btü klima aldım vietnam malı markasına bile bakmadım montajını da kendim yaptım yazlık evimde kullanıyorum gayet de memnunun üstelik çok da sessiz işimi görüyor kışın hırsız girse klimayı götürse içim sızlamaz

1000'lerce liradan bahsediyorlar ve sadece serinlemek için veriyorlar. Bende senin gibi ağzım açık okuyorum. 500 tl altı fp ürünü yokmudur acaba
      |
      |
      18 Ağustos 2010 17:52:43
      aRKADAŞLAR MALEZYA MALI SİGMA NASIL BİR ÜRÜN.İKLİMSA BÜNYESİNDE SATILIYOR
      |
      |
      19 Ağustos 2010 09:13:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: executioner66

Arkadaşlar merhaba. Evin salonu için klima almak istiyorum.
      Ankarada yaklaşık 28m2 ve öğleden sonra saat 3 den güneş batana kadar güneş alıyor. 12000 btu yeterli olurmu?? Yoksa 18000 mi almak gerekir?

tabikide 18.000 btu almaniz gerekir.

Arkadaşım merhaba,
      Forumda klima konusunda gördüğüm kadarıyla en tecrübeli arkdaşlardan birisin.Benimde sana bir sorum olacak.Aşağıda evimin krokisi mevcut..Evim 176 m2.Evim bir tarafı güney-doğu,diğer tarafı güney-batı şeklinde konumlanmış.oturduğum bina 24 katlı ben 9.katta oturuyorum.Sadece 2 balkonun kapıları hariç bütün camlarda panjur var ve gram ışık sızması olmaz.Mesela geçen kış toplamda 12 tl doğalgaz parası ödedim.Binada merkezi sistem var yaktığın kadar ödüyosun.Evin kışın sıcak olmasının diğer nedenide ev içten ve dıştan yalıtımlı.Benim sana sormak istediğim 24.000 'lik mıtsubıshı klima almayı düşünüyorum bu klimayı resimde okla gösterdiğim yere koyup evi tamamen soğutabilirmiyim.veya kullanmadığım odaların kapılarını kapatıp diğer odaların soğutulması için yeterli gelirmi.şimdiden teşekkür ederim.

|
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      19 Ağustos 2010 11:12:48
      quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: executioner66

Arkadaşlar merhaba. Evin salonu için klima almak istiyorum.
      Ankarada yaklaşık 28m2 ve öğleden sonra saat 3 den güneş batana kadar güneş alıyor. 12000 btu yeterli olurmu?? Yoksa 18000 mi almak gerekir?

tabikide 18.000 btu almaniz gerekir.

Arkadaşım merhaba,
      Forumda klima konusunda gördüğüm kadarıyla en tecrübeli arkdaşlardan birisin.Benimde sana bir sorum olacak.Aşağıda evimin krokisi mevcut..Evim 176 m2.Evim bir tarafı güney-doğu,diğer tarafı güney-batı şeklinde konumlanmış.oturduğum bina 24 katlı ben 9.katta oturuyorum.Sadece 2 balkonun kapıları hariç bütün camlarda panjur var ve gram ışık sızması olmaz.Mesela geçen kış toplamda 12 tl doğalgaz parası ödedim.Binada merkezi sistem var yaktığın kadar ödüyosun.Evin kışın sıcak olmasının diğer nedenide ev içten ve dıştan yalıtımlı.Benim sana sormak istediğim 24.000 'lik mıtsubıshı klima almayı düşünüyorum bu klimayı resimde okla gösterdiğim yere koyup evi tamamen soğutabilirmiyim.veya kullanmadığım odaların kapılarını kapatıp diğer odaların soğutulması için yeterli gelirmi.şimdiden teşekkür ederim.

Selam;

Klimalar sadece serinletmek icin degil, saglikli iklimlendirme yapmak icin uretilmislerdir.Klimayi koyacaginiz yerden evinizdeki diger odalara yeterli hava sirkulasyonu olamayacaktir. Ayrica serinletmek istediginiz yerlerin kapisini acik tuttugunuzda soguk hava kaybi yasayacaginiz icin anteriniz buz gibi olurken diger alanlar sogumayacaktir. Bu durumun buyuk klima almaklada bir cozumu yok yani 48.000 btu da alsaniz yeterli hava sirkulasyonu olmayacaktir evde. Benim size onerim, evinizdeki yasam alanlariniza teker teker uygun boyutta klima taktirip kapilarinizi kapatip kullanmanizdir.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Er
      4 Mesaj
      19 Ağustos 2010 14:11:25
      Arkadaşlar merhaba,
      Ben aranıza yeni katıldım , bende forumdaki diğer arkadaşlar gibi kilma almaya niyetlendim fakat işin içine girince o kadar kafam karıştıki araba alsam bundan daha az düşünür ve stres olurdum herhalde
      ben aydında yaşıyorum bazılarınız biliyordur herhalde artık buraların sıcağı artık doğu illerini pek aratmıyor.9 katlı apartmanın 8 katında oturyorum salona takmak istediğim klima için salonum 31 m2 büyüklüğünde ve kışın kalorferle ısındığım için yazın saat 8 den sonra ve sadece soğutma amacıyla kullanağım.yazdıgınız yorumlardan anladığım kadarıyla bu ozellıklerınden dolayı sanırım ınverter kılımayı tavsıye etmıyeceksınız.

forumda genelde mıtsubihiyı onermıssınız banada yukarıda yazdığım ozellıklere gore ve fıyatı 2000 tl yı gecmeyen bı marka ve model onerırısenız cok sevınırım ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anıl79 -- 18 Ağustos 2010; 16:10:55 >

onerılerınızı beklıyorummmm........
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:34:14
      quote:

Orijinalden alıntı: anıl79

Arkadaşlar merhaba,
      Ben aranıza yeni katıldım , bende forumdaki diğer arkadaşlar gibi kilma almaya niyetlendim fakat işin içine girince o kadar kafam karıştıki araba alsam bundan daha az düşünür ve stres olurdum herhalde
      ben aydında yaşıyorum bazılarınız biliyordur herhalde artık buraların sıcağı artık doğu illerini pek aratmıyor.9 katlı apartmanın 8 katında oturyorum salona takmak istediğim klima için salonum 31 m2 büyüklüğünde ve kışın kalorferle ısındığım için yazın saat 8 den sonra ve sadece soğutma amacıyla kullanağım.yazdıgınız yorumlardan anladığım kadarıyla bu ozellıklerınden dolayı sanırım ınverter kılımayı tavsıye etmıyeceksınız.

forumda genelde mıtsubihiyı onermıssınız banada yukarıda yazdığım ozellıklere gore ve fıyatı 2000 tl yı gecmeyen bı marka ve model onerırısenız cok sevınırım ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anıl79 -- 18 Ağustos 2010; 16:10:55 >

onerılerınızı beklıyorummmm........

size 18.000 btu veya ustu gerekir. Mitsubishi heavy lere ve airfel klimalara bakabilirsiniz ikisinide airfel.com.tr den inceleyin.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:48:08
      SN BİROL HOCAM ŞUANDA İLK DEFA KLİMA ALACAK OLSANIZ HANGİ KLİMALARA BAKARDINIZ SIRALARMISINIZ
      |
      |
      19 Ağustos 2010 17:57:06
      Merhaba,

Evimin salonuna bir klima taktırmak istiyorum. Salon 30-32 metrekare kadar. Bir arkadaşımla konuşurken şu an Arçelik LG en iyi klimaları yapıyor dedi.

Bunlardan birini kullanan ve memnun olan var mı? Klima Arçelik LG Ya da ne tavsiye edersiniz?
      |
      |
      19 Ağustos 2010 19:05:43
      Arcelik klima uretiyormu yoksa parcalarimi birlestiriyor once bunu sormak lazim. Iki saydiginiz markada klimada en iyi markalar degil ancak son zamanlarda duydugum olumlu yorumlardan dolayi klima olarak performanslarinda beni sasirtan ve begenmeye basladigim markalar. Neyse bu klima marka secimi biraz butce meselesi birazda klimayi abartma-abartmama meselesi. 30-32 m2 alana 18.000 btu klima yeterli gelecektir ancak butceniz dogrultusunda klima markasi seciniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      19 Ağustos 2010 19:13:59
      S.a Arkadaşlar

24m2 odaya 12.000 Airfel Split Klima / ConAbase - ConAplus, Bu klimayı tavsiye etmiş satıcı babama, Siz ne dersiniz ?

Airfel'in Mitsubishi'i de aldığını ifade etmiş bu doğrumudur arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spayk07 -- 20 Ağustos 2010; 5:11:05 >
      |
      |
      Anakart : M5A99FX PRO R2.0 Ekrankarti : ASUS HD7870 2GB islemci : AMD FX X6 6300Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 Kasa : FEEL FL460 Psu : SILVERSTONE STRIDER ST50F 500W HDD : 1TB WD BLACK LCD : Philips 19" 190C8FS
    • Yarbay
      5212 Mesaj
      19 Ağustos 2010 22:02:52
      quote:

Orijinalden alıntı: 2fast2fcuk

Merhaba,

Evimin salonuna bir klima taktırmak istiyorum. Salon 30-32 metrekare kadar. Bir arkadaşımla konuşurken şu an Arçelik LG en iyi klimaları yapıyor dedi.

Bunlardan birini kullanan ve memnun olan var mı? Klima Arçelik LG Ya da ne tavsiye edersiniz?

Arçelik /Beko'nun iç üniteleri çok sesli çalışıyor. Bunun dışında 8 yıldır kullandığım 18binlik sadece kapasitör arızası yaptı.
      |
      |
      20 Ağustos 2010 11:26:28
      Dün bir süpriz oldu Samsung servisi aradı bu gün için müsaitseniz boşluk oluştu klima kurulumuna geleceğiz dediler.
      Allah razı olsun dedim.
      |
      |

yıldırım_han a göre toplantı: Bir kişinin halledemediği bir meseleyi birden fazla kişinin biraraya gelip halledememelerine toplantı denir.
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      20 Ağustos 2010 11:28:40
      Isıtma maçlı klima almayı düşünüyorum. Salon 28 Metrekare. Salon kapısını açık bıraktığımda diğer iki odayıda az da olsa ısıtmak istiyorum. Camlar çift cam. Yaşadığım yerde Geceleri sıcaklık çok nadiren 0 derecenin altına iniyor. Gündüz sıcaklığı ise senede 10 - 15 gün kadar 10 dercenin altına iniyor. İklimsa Mitsubishi DXK 18 Z-1 S (Isıtma kapasitesi 19000 BTU) düşünüyorum. Mitsubishi Electric ya da Mitsubishi Heavy arasında tercih yapamıyorum. Ürün ve tavsiyesi ve yazdığım klimanın ( Mitsubishi DXK 18 Z-1 S ) hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. İlginize teşekkürler.
      |
      |
      20 Ağustos 2010 17:13:16
      Selamlar,

Ürünler genelde bitmiş, bayilerin stoğunda da yok.
      Benim araştırdığım kadarı ile istanbul ve yakın illerde economy serisi ürün yok.

Sadece Daikin fason ürettiği siesta modeller ve daikin inverter FTX serisini buldum.
      Fiyatların hepsine kdv dahildir. Fiyatlar ;

siesta 9000 btu 430 € 12000 btu 500€ ve stokta (kocaeli bayisinde) var.
      Economy 9000 btu 605 € 12000 btu 690 €
      İnverter 9000 btu 640 € 12000 btu 840 € ümraniye deki bayi

Ümraniyedeki yetkili siesta alana kadar airfell turkuaz gold önerdi. Israrla airfellin bu üründen farkı olmadığını belirtiyor.
      Gerçi fasonda olsa daikin belli bir kalitesi vardır, kendi güvencesi altındaki ürünlerin kötü olacağını düşünmüyorum.

Turkuaz gold 9000 için 765 tl 12000 için de 850 tl peşin 50 tl farkla maks. kartta 7 taksit.
      Bu arada artfull ve inverter serileri içinde bayiler bir ay sonraya gün veriyorlar .

Bütçem iki klima için (bana 16 m2 YO için 9000 ve 33m2 salon için 12000 btu iki ürün gerekli, daire çok iyi bir ısı yalıtımına sahip , yanlız salon pencereleri yere kadar ve her iki cephede 2*2,2 mt civarındalar, tavan yük. 2,8 mt, arakat alt üst dolu, 16mm ısıcamlı 70 profil schuco pvc doğrama var) maks 2200 tl civarında. Mümkünse 8-10 taksit tercih olur.
      Salondaki ürün daha çok kullanılacağından inverter olabilir ama YO gerek yok zira burdaki inverter sadece konfor sağlayacakdır,
      fiyat farkını amorti etmesi 10 yılı bulur. Ben sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum, ısıtmanın hiç önemi yok.
      Aciliyetim yok zira eve yeni taşındım , eşyayı yerleştirdik ve ailemi yazlığa bıraktım, 30 günden öncede eve dönülmeyecek.
      Dairede müteahhit firma salon ve YO daki klima yerlerini hazırlamış, yani bakır borular , elektrik tesisatı ve gider inşaat halinde iken yapılmış,
      bir firmaya kontrol ettirdim uygun olduğunu söylediler.

Bu kritelere göre önerileriniz nedir.
      Teşekkürler.
      |
      |
      i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* SAPHIRE R9 285X GDDR5 2GB CROSSFIRE + 500GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + SAMSUNG JU7000 TX 65" 3D 4K LCD + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2015 FORD FOCUS TİTANYUM 1.5 DİESEL POWERSHİFT OTOMATİK 120HP +2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      20 Ağustos 2010 18:28:45
      quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Ürünler genelde bitmiş, bayilerin stoğunda da yok.
      Benim araştırdığım kadarı ile istanbul ve yakın illerde economy serisi ürün yok.

Sadece Daikin fason ürettiği siesta modeller ve daikin inverter FTX serisini buldum.
      Fiyatların hepsine kdv dahildir. Fiyatlar ;

siesta 9000 btu 430 � 12000 btu 500� ve stokta (kocaeli bayisinde) var.
      Economy 9000 btu 605 � 12000 btu 690 �
      İnverter 9000 btu 640 � 12000 btu 840 � ümraniye deki bayi

Ümraniyedeki yetkili siesta alana kadar airfell turkuaz gold önerdi. Israrla airfellin bu üründen farkı olmadığını belirtiyor.
      Gerçi fasonda olsa daikin belli bir kalitesi vardır, kendi güvencesi altındaki ürünlerin kötü olacağını düşünmüyorum.

Turkuaz gold 9000 için 765 tl 12000 için de 850 tl peşin 50 tl farkla maks. kartta 7 taksit.
      Bu arada artfull ve inverter serileri içinde bayiler bir ay sonraya gün veriyorlar .

Bütçem iki klima için (bana 16 m2 YO için 9000 ve 33m2 salon için 12000 btu iki ürün gerekli, daire çok iyi bir ısı yalıtımına sahip , yanlız salon pencereleri yere kadar ve her iki cephede 2*2,2 mt civarındalar, tavan yük. 2,8 mt, arakat alt üst dolu, 16mm ısıcamlı 70 profil schuco pvc doğrama var) maks 2200 tl civarında. Mümkünse 8-10 taksit tercih olur.
      Salondaki ürün daha çok kullanılacağından inverter olabilir ama YO gerek yok zira burdaki inverter sadece konfor sağlayacakdır,
      fiyat farkını amorti etmesi 10 yılı bulur. Ben sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum, ısıtmanın hiç önemi yok.
      Aciliyetim yok zira eve yeni taşındım , eşyayı yerleştirdik ve ailemi yazlığa bıraktım, 30 günden öncede eve dönülmeyecek.
      Dairede müteahhit firma salon ve YO daki klima yerlerini hazırlamış, yani bakır borular , elektrik tesisatı ve gider inşaat halinde iken yapılmış,
      bir firmaya kontrol ettirdim uygun olduğunu söylediler.

Bu kritelere göre önerileriniz nedir.
      Teşekkürler.

Daikin economy serisi derken FTYN25GXV1B + FTYN35GXV1B serisi ise bence çok iyi olur süper yalıtım olduğu için bencede yeterli gelebilir ellerinde varsada kampanyanın bitmesini mi bekliyorlar ne? 9000 liğin yıllık enerji tüketimi 385 KWh 12000 liğin 500 KWh toplamda ikiside yılda 500 er saat çalışsa 885 KWh harcar maksimumda ...
      |
      |

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      20 Ağustos 2010 18:29:04
      Bugün Turkuaz gold 12.000'i aldırtım Babama, Fiyat 1100TL idi galiba, 500TL vermiş gerisinide sonra tekseferde vericekmiş, 850TL'i görünce üzüldüm
      |
      |
      Anakart : M5A99FX PRO R2.0 Ekrankarti : ASUS HD7870 2GB islemci : AMD FX X6 6300Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 Kasa : FEEL FL460 Psu : SILVERSTONE STRIDER ST50F 500W HDD : 1TB WD BLACK LCD : Philips 19" 190C8FS
    • Er
      2 Mesaj
      20 Ağustos 2010 23:28:22
      arkadaşlar ben iklimSa ya gittim SHARP marka olanını önerdiler sorunsuz kullanışlı dediler mitsubishide ikisi zaten eşit kalitede Klimalar diğer piyasa klimaları Lg beko-arçelik vestel benzerleri sadece teknik destek yönünden iyi düşük kalitede çin malı malzeme kullanılıyor bunlarda sık sık arıza vs vs

Sharp, Mitsubishi, Daikon, Panasonic, General electrics, profesyönel 1 inci sınıf klimalar
      |
      |
      21 Ağustos 2010 20:32:42
      www.lgklimalar.com
      www.klima-shop.net
      www.generalklimalar.net
      www.sharpklimalar.net
      www.servis-plus.net

bu sitelerden gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.