Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    2484 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

Arkadaşlar klima almayı düşünüyorum birkaç sorum olacaktı, yardımcı olursanız çok sevinirim:

1- 25-30m2 alana ne kadarlık klima gerekir?
    2- İyonizer özellikli olanlar iyonizerin yaptığı işi tam anlamıyla yapabilir mi? (Evde toz ve tüy problemimiz olduğundan önemli.)
    3- Yine nem alma özelliği olanlar nem alıcıların yaptığı işi tam anlamıyla yapabilir mi? (Evde biraz nem sorunumuz da var bahçe katı olduğumuz için)

Herkese teşekkürler.

Arkadaşlar durum biraz acil, cevap bekliyorum.
    |
    |

• Binbaşı
    1400 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

Arkadaşlar klima almayı düşünüyorum birkaç sorum olacaktı, yardımcı olursanız çok sevinirim:

1- 25-30m2 alana ne kadarlık klima gerekir?
    2- İyonizer özellikli olanlar iyonizerin yaptığı işi tam anlamıyla yapabilir mi? (Evde toz ve tüy problemimiz olduğundan önemli.)
    3- Yine nem alma özelliği olanlar nem alıcıların yaptığı işi tam anlamıyla yapabilir mi? (Evde biraz nem sorunumuz da var bahçe katı olduğumuz için)

Herkese teşekkürler.

Sadece ilk soruna cevap vereyim zira benimde pek bilgim yok
    m2*500 olarak yapılıyor genelde BTU hesaplaması
    ör: sizin için 30*500= 15000 ~ 18000BTU bir klima gayet yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Aynı metrekareyi bende iklimlendireceğim bir kaç gün araştırmanın sonucunda airfel turkuaz gold 18000BTU/20750BTU modelinde karar kıldım. Kışında doğalgaza destek vericem ve ısıtma performansı teoride gayet iyi üstelik A sınıfı.
    Perşembeyi bekliyorum
    |
    |
    MSI z68a-gd55 ۩intel i5 2500k@4.5Ghz (1.325v) Thermaltake frio ۩Zotac GTX 660 ۩2x4 Gskill Sniper DDR3 1600 4Gb Gskill ripjaws۩Philips 244E1SB ۩OCZ Agility 120Gb Seagate 2TB ST2000DM001 Samsung Story 1TB, Seagate 1TB 2.5'' ۩Aopen H600 b-28 GP 550W ۩Logitech İnternet 350۩Logitech G500s♫Creative X-FI ExtremeMusic♫ ♫Logitech Z-5500 505W DIGITAL♫ promacto pro x09 ♫ Kingston HyperX Cloud ♫ l QPAD Kunkka Kode5 (thx to DH) l Astra 1.4T Sport A/S still Steam: jeffrey_jey

• Yüzbaşı
    410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c

Klima almayı düşünüyorum.

12000 btu luk almayı düşünüyorum.

1000-1500 arası fiyat verebilirim.

tercihim mitsubishi markasından yana.

model önerebilirmisiniz. ?

Mitsubishi Heavy den oneride bulunacagim (Airfelin getirdigi modeller)

Sabit hizli- SRK40HG-S-1345 TL liste fiyati (pesinde indirim yaparlar)

Populer Inverter- SRK35ZJP-S-1635TL liste fiyati (pesinde indirim yaparlar)

siz olsanız hangisini alırdındınız. ?
    |
    |
    |
    |
    ben klima almak istiyorum, en fazla 1200-1300 lira verebilirim.
    İstanbulda olduğumdan ısıtma özelliğinin -10 dereceye kadar sorunsuz çalışması önemli (mitsubishi e. bu şekilde) çünkü hava sıcaklığı 0 ın altına düşünce soğuk hava üflememeli değil mi

Odanın yalıtımının kötü olduğunu düşünüyorum şöyleki; kışın zor ısınıyor yazın da en sıcak oda bu oda ve soğuma açısından odada 250 watt lık tv var.
    Oda 12 m^2 civarı. Mitsubishi electric adına çok güveniyorum izmirde onu kullanıyordum. Bu markadan hangi modeli önerirsiniz (teknik avantajlarıyla açıklarsanız sevinirim)

Birde başka hangi marka/model önerirsiniz? Şunu söyleyebilirim kesinlikle türk malı almayacağım çünkü 400 liraya a sınıfı klima satıyoruz diye reklam yapan firmalarla işim olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill1033 -- 15 Ağustos 2010; 22:35:34 >
    |
    |
    Asus Sabertooth Z170S // 7700K @4.8GHz // EVGA gtx 1080 FTW2 // Corsair H110i GT // Thermaltake CoreX31 // Samsung 950 PRO // Corsair HX1000 // Kinston 2x8GB 2400CL16 @3000MHz// Lenovo L24q-20 // EDIFIER Studio R1280T // Logitech G502 Proteus Core // Logitech G105
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    www.klima-shop.net ürünlerinede baksaydın keşke
    |
    |

Orijinalden alıntı: cena10

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cena10

merabalar klima hakkında tavsiye almak istiyorum.oda 15m kare, yer ve tavan ahşap olduğu için güneş çok sıcaklık veriyor içeriye.bu odaya ne kadar güçte, nasıl bir klima önerirsiniz?
    Teşekkürler

size 12.000 btu almanizi oneririm.

12.000 btu'luk elektrik tasarrufu sağlayan,fiyat açısından uygun olan, a sınıfı hangi klimayı önerebilirsiniz?

uzun sure calistiracaksaniz tabiki inverter klimalari oneririmwww.airfel.com.tr sitesinden airfel klimalara ve mitsubishi klimalara bakin. Birde iklimsa daki indirimde olan 12.000 inverter generale bakabilirsiniz.
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

yelken85

bir kaç gün önce mits. hevay 35gxz modeli tavsiyesinde bulunmuştunuz.... eski model gibi falan demiştim hatta... biraz fiyat araştırmaya kalktım ama elerinde bile yok malesef ürünler birisi 1 ay sonra bile gelir mi bilmem dedi birisi de 1.950 lira fiyat verdi ama kullamaya başlamam 15 günü bulurmuş.(gelmesi - servisi falan)
    sonra bide zibro bayisine bakıyım dedim.bi 2035 modelini tavsiye etti buda 1950 den veriririz dedi ama alacak olsam yine düşücek zannediyorum.bi kaç günede takılır dedi hemen...şimdide internetten şu cop değerleri listesi denk geldi baktım da bu klima en yüksek değere sahip.... soğutması biraz zayıf mits. e göre ama iş görür gibi... tek eksi kendini temizleme özelliği gibi duruyo kağıt üstünde... forumdada kışları çok soğuk 2-3 günde defros a girdiğini okudum ama bu bütün markalarda olabilecek birşey mi bilmiyorum... bu modeli alsam mı yoksa macere aramaya gerek yok mu dersiniz...

Mitsubishinin GXZ diye bir modeli yok, ZGX yazacaktiniz heralde? Sayet burada ZGX hyper inverter modelinden bahsediyorsaniz, bu model eski degil yeni bir model. Airfelin sattigi mitsubishilerin hepsi yeni model. 35ZGX icin 1950 TL fiyat almissiniz cok iyi bir fiyat, bana o klima icin 2000 TL fiyat vermislerdi. Zibro kullanmadim ama klimalarinin iyi klimalar oldugunu dusunuyorum. Aslinda butun klimalar yazin sogutur onemli olan isitabilme yetenekleridir. Ben denemedigim icin mitsubishi nin bile isitmasinin nasil oldugu hakkinda yorum yapamayacagim. Bu klimalardan hangisi icinize siniyorsa onu secin, kataloglarini mutlaka inceleyin, 15 gun beklerim diyede klima marka/modellerini elemeyin. Size o zamanda oneride bulundum simdide oneriyorum mitsubishi nin 35ZJX modelinede bakin.

çok pardon karıştırmışız harflerin yerlerini...
    eski derken kendimi hatırlatmak için söyledim.o zamanda söylemiştiniz eski olamdığını,görünüşü diğerlerine göre eski duruyo demiştim...35ZJX modelinede baktım ama onda fiyat 2250 nin altına gelmedi...beklemekte çok önemli değil ama şu sıcaklarda yetişse iyi olurdu hani...
    nihayetinde zibro nun şu cop değeri aklımı karıştırdı... bu daha çok tasarruf demek oluyosa zibro mu bakmalıyım... yada kaçırdığım bilmediğim bişey varsa ve lafı edilecek bi fark yoksa bildiğim markada mı kalmalıyım...

Zibro klimalarinda iyi klimalar oldugunu dusunuyorum. Icinize hangisi siniyorsa onu alin, ama zibronunda plastik kalitesini inceleyip oyle alin,
    |
    |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Teğmen
    129 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Evin salonu için klima almak istiyorum.
    Ankarada yaklaşık 28m2 ve öğleden sonra saat 3 den güneş batana kadar güneş alıyor. 12000 btu yeterli olurmu?? Yoksa 18000 mi almak gerekir?
    |
    |

quote:

quote:

Klima almayı düşünüyorum.

12000 btu luk almayı düşünüyorum.

1000-1500 arası fiyat verebilirim.

tercihim mitsubishi markasından yana.

model önerebilirmisiniz. ?

Mitsubishi Heavy den oneride bulunacagim (Airfelin getirdigi modeller)

Sabit hizli- SRK40HG-S-1345 TL liste fiyati (pesinde indirim yaparlar)

Populer Inverter- SRK35ZJP-S-1635TL liste fiyati (pesinde indirim yaparlar)

siz olsanız hangisini alırdındınız. ?

Ben olsam alternatifleri dahada fazla cogaltirdim Klimayi yogun calistiracaksaniz inverter alin yoksa duz split almaniz yeterli olacaktir. Birde iklimsada indirimde olan general inverter klimaya bakabilirsiniz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: executioner66

Arkadaşlar merhaba. Evin salonu için klima almak istiyorum.
    Ankarada yaklaşık 28m2 ve öğleden sonra saat 3 den güneş batana kadar güneş alıyor. 12000 btu yeterli olurmu?? Yoksa 18000 mi almak gerekir?

tabikide 18.000 btu almaniz gerekir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    719 Mesaj
    Tekrar selamlar,

Kısmetse bugün klima için başvuruyorum Mitsubishi Electric'ten.

Alacağım model; MSZ-GE50VA, 18.000 BTU

Peşin fiyat: 3200 tl. ve peşin alacağım taksitli 3500 tl. oluyor.

Son bir defa sizlere danışmak istedim, yardımlarınızı yine bekliyorum. 30-35 m2'lik bir yer için kullanacağım ve iki cephesi de camlarla kaplı dükkanın. Belki biraz büyük olabilir bu alan için ama ilerde taşıma durumum da olabilir. Bu klimayı en az 5 sene kullanabilirim diye düşünüyorum?

Ürün için bir de link veriyorum:http://www.mitsubishielectric.com.au/2319.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khalkedon -- 16 Ağustos 2010; 10:18:37 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: reverie75

Yıldırım_han,

Ben de SAMSUNG 12000 BTU AQ12UGBAND klimamı dün taktırdım. İnternette ve samsung web sitesinde ürünün EER değeri 2,82 gözükürken ürünün içinden çıkan enerji değerini gösteren kağıtta 3,21. Almadan bu konuda çok düşündüm fakat forumdaki kullanıcı yorumlarında da bu şekilde olduğu belirtilince almaya karar verdim.

bakalım bende bundan aldım
    klima uzmanı oldum almadan önce yaptığım araştırmalarda :)
    benim buzdolabımda samsung ve maşallah çok memnunum.
    bu markaya güveniyorum
    |
    |

yıldırım_han a göre toplantı: Bir kişinin halledemediği bir meseleyi birden fazla kişinin biraraya gelip halledememelerine toplantı denir.
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: baygünay

<<< Airfel Turkuaz Gold serisinde filitre sistemleri ile ilgili açıklama yapacak bilgi sahibi varsa bizi memnun eder.
    < Örnek;.. Plazma filitre... Gümüş iyon filitre.... ?????!!!!!!!!

<<< Sn.mbirol hocam... sn.eina... (okuyorlarsa... sn.''airfel'' teknik ekibi)
    < Yukarıdaki soruya bir bakın lütfen, detaylı cevap vereceksiniz umudunu taşıyorum...
    < selamlarımla.....
    |
    |
  • Yarbay
    5234 Mesaj
    Adana'da Adenya firması Mitsubishi İnverter 9000btu klima için 1.268tl diyor.
    Bu fiyat nasıl?
    |
    |
    Arkadaşlar merhaba, ben de klima almak üzereyim.25 metrekare, kuzeybatı cephe, çiftcamlı en üst kat salonum için soğutma amaçlı bir klima alacağım bütçem maksimum 2000 tl. Mitsubishi Electric'in klasik duvar tipi split klimalarından birini (MSHGE35VB 12 BİN BTU) almayı düşünüyorum ve sanırım sessizlik benim için en önemli kriter.Bu klimayı kullanan ya da buna alternatif önerisi olanlar varsa görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hecemis -- 16 Ağustos 2010; 17:48:01 >
    |
    |
    sayın yıldırım han adaşız anladığım kadarıyla bende samsung buzdolabı kullanıyorum şimdide sizin bahsettiğiniz klimadan almayı düşünüyorum kullanmaya başladığınızda yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim saygılar
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: ydrm

sayın yıldırım han adaşız anladığım kadarıyla bende samsung buzdolabı kullanıyorum şimdide sizin bahsettiğiniz klimadan almayı düşünüyorum kullanmaya başladığınızda yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim saygılar

adaş değiliz ama farketmez ben Bursa dayım Yıldırım Bayezıd ı çok seven biri olarak kullanıyorum bu adı
    Muhakkak düşüncelerimi yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yıldırım_han -- 17 Ağustos 2010; 12:13:22 >
    |
    |

yıldırım_han a göre toplantı: Bir kişinin halledemediği bir meseleyi birden fazla kişinin biraraya gelip halledememelerine toplantı denir.
  • Yüzbaşı
    503 Mesaj
    Arçelik 5520 IPR UK model pencere tipi, 99 yılında almıştık ve 3-4 kere bakım haricinde arıza vermeyen klimamız bugün miladını doldurmuş.
    Servis geldi ve kompresör arızalı olduğunu söyledi. Klima soğutma sııtma olarak çok iyiydi. şimdi ilk çalıştırdığımızda soğutma yapıyor ama devreden çıkınca tekrar girmiyor maalesef. 21000 btu özelliğindeydi. 25 m2 salonda takılı.
    Babam KOAH hastası olduğu için pencere tipinin splitlere göre avantajlı olduğu söylenmişti. Bunu göz önüne alırsak Adana gibi yerde hangi model ve tip klima almamız uygun olur.
    Klimayı genelde yazın 3 ay kışın ortalama 1-2 ay kullanıoruz.
    18000 civarı önerdi servis elemanı ve Altus alabilirsiniz dedi :)) servis arçelik olunca
    en az çalışma derecesi 22 yapıyoruz buz gibi oluyordu içeri. çalışma dereceleri 16-30du 16 yapsak donardık herhalde. şuan bile soğutması güzel servis öyle söyledi ama işte bozuk :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conqierors -- 17 Ağustos 2010; 13:36:40 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Masal
haberler
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.