Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (363. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost42 , caliskansahis44 , caliskansahis44
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.074
Cevap
696
Favori
4.415.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadslar 2. el mobıl klıma almayı dusunuyorum yardımcı olursanız sevınırm..
  • 150,250 tl arsında mobıl klıma satan arkadslr varsa almayı dusunuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: GamsIzVeziR

Eger esas olan EER/COP degerleriyse, 600 TL ye AUER 1000 TL lik AIRFEL den daha mantikli degilmi. hem yari fiyatina hemde EER deger cok daha yuksek. Yaniliyormuyum? Son kararim AUER :)

AUER MAXIMAX AG12 600TL 12 Taksit
    � Soğutma Kapasitesi: 12.000 btu/h
    � Isıtma Kapasitesi: 12500 btu/h
    � Soğutucu Akışkan: R410A
    � Sarfiyat (soğutma): 1050 W
    � Sarfiyat (ısıtma): 1010 W
    � EER(soğutma): 3,35 (A Enerji Sınıfı)
    � COP(ısıtma): 3,66 (A Enerji Sınıfı)
    � Ses Seviyesi İç: 32-38 dB(A) Dış: 52 dB(A)

Airfel Turkuaz Gold 1000TL 12 taksit
    � Soğutma Kapasitesi: 12.000 btu/h
    � Isıtma Kapasitesi: 13700 btu/h
    � Soğutucu Akışkan: R410A
    � Sarfiyat (soğutma): 1075 W
    � Sarfiyat (ısıtma): 1100 W
    � EER(soğutma): 3,26 (A Enerji Sınıfı)
    � COP(ısıtma): 3,64 (A Enerji Sınıfı)
    � Ses Seviyesi İç: 29/38 dB(A) Dış: 51 dB(A)

evet auer bu degerlerle daha iyi gozukuyor. 12.000 btu sizin kullanacaginiz alana yeterli ise gonul rahatligi ile alin

DUZELTME: Az once AUER den yetkiliyle gorustum. Yukarida yazdigim AUER klimanin fiyati 750TL taksitli fiyatida 800 TL imis. Benim 600 TL dedigim B sinifi olanmis. Ta da buldum derken yine dondu dolasti ayni hesaba geldi bir sekilde. Su an itibariyle ayakkabidan arabaya hayatimda aldigim en karmasik sey KLIMA olmustur arkadaslar. Daha teferruatli olan Laptop alirken bile bu kadar basim agrimadi.
  • msz fd25va klima almayı düşünüyorum dedim aldım demedim.Isıtma: 18768 Btu/h-Soğutma: 11944 Btu/h kullanacağım oda 16 m2 sürekli ısıtmada 28 derecede soğutmada 24 derecede sürekli kullanırsam aylık + olarak nekadar ilave elektirik faturası gelir.lütfen kullananlar cevap yazsınlar.
  • aklımdayken herkese hayırlı ramazanlar dilerim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

üstadlara bir sorum olacaktı;

2 gün önce rubenis 12.000btu bir klima taktırdık oda 30m2 almadan önce yeterli gelmez diye çok kaygılarımız vardı ama entrasan bi şekilde dereceyi 27 derecede tutmama rağmen odada bi rahatlaama oluyor yorumları okuyunca yetmez denilmişti ancak sadece 27 derecede bile yetiyor şu anda acaba klimanın rakamlarında bi bozukluk var yoksa bu normalmidir

ikinci bi sorumda örneğin klima 25 derecede 30 derecedede aynı elektriğimi yakar?

Burada saglikli iklimlendirme diyoruz, sizde dahil bazi arkadaslar sadece bu iklimlendirmeyi serinlik olarak anliyorlar. Sonucta vantilatorlerde insanlari serinletebilir! Saglikli iklimlendirme demek, odanizin yada salonunuzun minimum sure icerisinde sizin kumandadan girdiginiz dereceye getirilmesidir. Saglikli iklimlendirme demek klimayi kendi kapasitesinden buyuk yerlerde kullanmayip dolayisiyla fazla yorup cok enerji tuketmesini engellemek demektir. Siz klimanizi kapasitesinden daha buyuk bir alanda calistirarak omrunu kisaltiyorsunuz hadi bu cok onemli degilse, odeyeceginiz elektirik faturasini gereksiz yere arttiriyorsunuz.

cevapınız gerçekten bilgiledirci oldu maalesef kısıtlı bütçe olunca böyle yapmak zorunda kaldık bide valide ne gereği var büyüğüne diye söyleyince bunu aldık ama elektirk faturasını göreceğiz inş fazla gelmez

bide 2. bi sorum vardı klima 25 derecede de 30 derecedede aynı elektriğimi yakar
  • Arkadaşlar,

Arkadaşlar, internetten 799 TL ye Samsung AQ12NSBN sipariş ettim, biraz evvel teslim edildi fakat gelen ürün Samsung AQ12UGBN ayrıca üzerindeki diğer bir etikette AQ12UGBN AND yazıyor. NSBN modeli sanırım stoklarda olmadığından bunu göndermişler, internetten de araştırdım yok gibi. NSBN'nin EER ve COP değerleri UGBN 'ye göre daha iyi yazılmıştı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Geri göndersem mi yoksa enerji tasarrufu açısından çok bir fark olmaz mı?

Servis için de yarına randevu almıştım, eğer klimayı gönderirsem artık 10-15 gün daha servisi bekliyeceğiz.
  • Arkadaşlar 4 odalı bir işyeri için klima çözümüne ihtiyacım var.

Odalar bağımsız, hepsi bir salona açılıyor. Salon da dışarıya.

Odalar 30-30-25-15 metrekare. İşyeri en üst kat, etrafı teras. doğu-kuzey ve batıya cephesi var.

Uygulanabilirliği hakkında fazla bilgim yok ama; Bu odaların her birine ayrı klimamı düşünmeli, yoksa bir dış ünite ile beslenen iç üniteler mi?

Maliyet öncelikli unsur değil...
  • furkmid;

Oncelikle ben sorunuzu tam ne anlamda sordugunuzu anlayamadim. 25-30 derece dediginiz dis hava sicakligimi yoksa sizin klimayi ayarlayacaginiz sicaklikmi? Eger dis hava sicakligindan bahsediyorsaniz tabikide havalar sicak oldugunda salonunuzda sicak olacagindan, o sicakligi dusurmek icin klima daha cok efor sarfedicektir.
    Eger yazdiginiz 25-30 derece sizin kumandadan girdiginiz derece ise, tabiki klimaniz salonunuzu/odanizi 25 dereceye indirmek icin 30 dereceden daha cok sure calisacaktir ve dolayisiyla elektirik tuketimi artacaktir.

reverie75 ;

Bu iki klima ile ilgili tartismalar mevcut forumda. Linke BURADAN girebilirsiniz.

greentooth ;

Multi split tarzi klima almak her odaya ayri ayri klima almaktan toplam maliyette daha dusuk oldugunu zannetmiyorum. Bana kalirsa her odaya birbirinden bagimsiz klima koydurmak daha iyi olabilir.

Klimalarin buyuklukleri 30 ve 25 m2 lere 18.000 btu yeterlidir. Ama 30 m2 lere odalarin kalabalikligina gore, kapisinin sIk acilip kapanmasina gore ve odadaki isi yayan elektronik aletlerin yogunluguna gore 18.000 btu dan daha buyuk klimada alabilirsiniz. Bunlarin disinda 15 m2 ye 9.000 btu klima yeterli gelecektir.
  • quote:

furkmid;

Oncelikle ben sorunuzu tam ne anlamda sordugunuzu anlayamadim. 25-30 derece dediginiz dis hava sicakligimi yoksa sizin klimayi ayarlayacaginiz sicaklikmi? Eger dis hava sicakligindan bahsediyorsaniz tabikide havalar sicak oldugunda salonunuzda sicak olacagindan, o sicakligi dusurmek icin klima daha cok efor sarfedicektir.
    Eger yazdiginiz 25-30 derece sizin kumandadan girdiginiz derece ise, tabiki klimaniz salonunuzu/odanizi 25 dereceye indirmek icin 30 dereceden daha cok sure calisacaktir ve dolayisiyla elektirik tuketimi artacaktir.

klima cahili olduğumuz için::) kusura bakmayın cihaza kumandadan girdiğimiz değeri kastetmiştim cevaplar için teşekkürler
  • Selamlar. Ben de klima araştırması yapıyorum şu aralar. Hesapladım kabaca 12.000 BTU'luk bir klimanın ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum. Evimiz de salonumuz da küçük çünkü. İzmit'te oturuyoruz bu arada. İzmit'in nemli bir şehir olduğunu da ekleyeyim. Alacağım klimanın ısıtma kapasitesi de önemli değil çünkü apartmanımızda merkezi sistem ısıtma var. Benim için önemli olan enerji verimliliği ve sessizlik. 1000 lira da bütçem var. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Yelken 85,

Bu model ile ilgili tartışmaları okudum fakat halen AQ12UGBN modelinin EER değerinin aşağıdaki değerler mi (üretici sayfasındaki) yoksa buradaki kullanıcıların yorumlarındaki değerler mi olduğunu anlayamadım. Kimi aynı diyor, kimi farklı! Hangi değeri dikkate almak gerekiyor.

SAMSUNG AQ12NSBN R410 Gazlı
    EER (Soğutma, W/W) 3,22

COP (Isıtma, W/W) 3,62

Samsung AQ12UGBAND R-410 Gazlı
    EER (Soğutma, W/W) 2,82

COP (Isıtma, W/W) 3,22
  • FRaNZ FeRDiNaND;

airfel turkuaz gold 12.000btu alabilirsiniz.

reverie75;

Bu samsung konusunun cok disinda oldugumdan saglikli yorum yapamayacagim. Ama bana sorarsan Samsung AQ12UGBAND in cop ve eer degerleri bes para etmez diger model olan SAMSUNG AQ12NSBN ninde cop ve eer i cok iyi degil. Ben olsam klimayi iade ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eess

Üstadların tavsiyesine ihtiyacım var her zamanki gibi...Bu klima işi beklediğimden de zor çıktı. Artık 2-3 güne de karar vermem gerekiyor.

İlkönce evden bahsedeyim. 9 katlı apartmanın 4. katındayız. Ev yeni ve dış mantolama sistemi çok iyi. Doğramalar çift cam Winsa. Yani yalıtım olarak iyi.

İki cepheden güneş alıyor. 35 m2 bir salon. Isınma için kullanılmıcak. Yazın da günde max. 5-6 saat kullanılıcak o da sürekli değil. Okuduğum kadarıyla inverter bir klimaya ihtiyacım yok gibi. Zaten biraz bilgi sahibi bayiler de inverter gerekli olmadığını söylediler.

18000 BTU yeterli olur mu öncelikle?

Bütçe olarak çok fazla çıkamıyorum. 1400-1500 seviyeleri...

Bu modellerde öne çıkabilecek Airfel, LG/Beko, Demirdöküm,Zibro, Sigma ya da herhangi başka bir marka? Ne önerebilirsiniz?

Sharp klimaları da düşündüm. Zar zor 1900 TL'ye buldum. Bu kadar kaliteliyse zor da olsa bu fiyata çıkarım dedim. Fkat Sharp'n COP ve EER değerleri bana biraz düşük geldi. Verimlilik sınıfında D gibi görünüyor. Bu da açıkçası moralimi bozdu. Sonuçta o kadar para verip te elektrik faturasında da sorun yaşamak istemem.

Önerilerinizi bekliyorum. LG/Beko'yu önerenler oldu. Sizin düşüncelerinizi nelerdir?

Marka model verirlerse üstadlar şimdiden çok teşekkürler....

yarın biraz daha inceleyeceğim...önerisi olan yok mu acaba?
  • quote:

quote:

Üstadların tavsiyesine ihtiyacım var her zamanki gibi...Bu klima işi beklediğimden de zor çıktı. Artık 2-3 güne de karar vermem gerekiyor.

İlkönce evden bahsedeyim. 9 katlı apartmanın 4. katındayız. Ev yeni ve dış mantolama sistemi çok iyi. Doğramalar çift cam Winsa. Yani yalıtım olarak iyi.

İki cepheden güneş alıyor. 35 m2 bir salon. Isınma için kullanılmıcak. Yazın da günde max. 5-6 saat kullanılıcak o da sürekli değil. Okuduğum kadarıyla inverter bir klimaya ihtiyacım yok gibi. Zaten biraz bilgi sahibi bayiler de inverter gerekli olmadığını söylediler.

18000 BTU yeterli olur mu öncelikle?

Bütçe olarak çok fazla çıkamıyorum. 1400-1500 seviyeleri...

Bu modellerde öne çıkabilecek Airfel, LG/Beko, Demirdöküm,Zibro, Sigma ya da herhangi başka bir marka? Ne önerebilirsiniz?

Sharp klimaları da düşündüm. Zar zor 1900 TL'ye buldum. Bu kadar kaliteliyse zor da olsa bu fiyata çıkarım dedim. Fkat Sharp'n COP ve EER değerleri bana biraz düşük geldi. Verimlilik sınıfında D gibi görünüyor. Bu da açıkçası moralimi bozdu. Sonuçta o kadar para verip te elektrik faturasında da sorun yaşamak istemem.

Önerilerinizi bekliyorum. LG/Beko'yu önerenler oldu. Sizin düşüncelerinizi nelerdir?

Marka model verirlerse üstadlar şimdiden çok teşekkürler....

yarın biraz daha inceleyeceğim...önerisi olan yok mu acaba?

....................................SOGUTMA...................................ISITMA...................
    AY-AP18FHR 19.270btu 1.900watt 2,97 (D) 17.570btu 2.050watt 2,51 (E)
    AY-AP18KR 19.100btu 1.640watt 3,41 (B) 17.060btu 1.660watt 3,01 (B)

Sharpta görmedim fakat iki ayrı seri var zannedersem eski cihazın cok kotu degerleri vardı şimdiki ise fena değil gibi gidip görmek lazım....
  • Herkese selamlar,

Bir çok kişinin kafasının karıştığını gördüm ve ben de ne yapacağım bilemiyorum şu anda.

30 m2'lik küçük bir dükkanımız var. Klima taktırmayı düşünüyorum. Dükkan tam köşede zemin katta bir dükkan. İki cephesi de camlarla kaplı. Acaba nasıl bir klima taktırmalıyım.

Marka ve BTU ne olmalı sizce. Öyle zannediyorum ki 18.000'lik 30m2 için ideal?

Ayrıca sormak istediğim diğer şey ise; kışın ısınma için elektrikli soba kullanıyoruz ve çok yetersiz oluyor. Eğer klima ile ısıtmak istersem yeterli bir ısıya ulaşabilir miyim ? Paraya kıyıp 2.500 tl. civarında kaliteli bir klima işimi görürü mü? Belki de biçmiş olduğum 2.500 tl. yetersiz bir miktar olabilir, bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Marka olarak her yol Mitsubishi'ye çıkıyor kalite olarak.

Lütfen düşüncelerinizi esirgemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khalkedon

Herkese selamlar,

Bir çok kişinin kafasının karıştığını gördüm ve ben de ne yapacağım bilemiyorum şu anda.

30 m2'lik küçük bir dükkanımız var. Klima taktırmayı düşünüyorum. Dükkan tam köşede zemin katta bir dükkan. İki cephesi de camlarla kaplı. Acaba nasıl bir klima taktırmalıyım.

Marka ve BTU ne olmalı sizce. Öyle zannediyorum ki 18.000'lik 30m2 için ideal?

Ayrıca sormak istediğim diğer şey ise; kışın ısınma için elektrikli soba kullanıyoruz ve çok yetersiz oluyor. Eğer klima ile ısıtmak istersem yeterli bir ısıya ulaşabilir miyim ? Paraya kıyıp 2.500 tl. civarında kaliteli bir klima işimi görürü mü? Belki de biçmiş olduğum 2.500 tl. yetersiz bir miktar olabilir, bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Marka olarak her yol Mitsubishi'ye çıkıyor kalite olarak.

Lütfen düşüncelerinizi esirgemeyin.

18000 btu sabit hızlı kaliteli bir cihaz alabilirsiniz oraya yazın kışın çok iyi şekilde sonuç verir... Elektrikli ısıtıcıyla vermiş oldugunuz astronomik rakamlar düşer vede gerçek bir ısınma sağlarsınız...
  • Samet Bey öncelikle katkılarınız ve ilginiz için teşekkürler.

Bugün Darty'de 1.300 tl'ye 18000 BTU değerinde Samsung marka vardı. Böyle bir şey alınabilir mi ?

SAMSUNG kaliteli midir klimada?

Eğer bir de doğrudan marka ve model ismi söyleyebilriseniz gerçekten çok minnetar olacağım. Çünkü hala ne alacağımı bilemiyorum. Sizin gibi işin ehli birisinden net cevap bekliyorum Çünkü artık daha fazla araştırma yapmak istemiyorum (zira iki günde bıktım ). Bu gidişle araştırma yaparken yazı bitirmekten korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khalkedon

Samet Bey öncelikle katkılarınız ve ilginiz için teşekkürler.

Bugün Darty'de 1.300 tl'ye 18000 BTU değerinde Samsung marka vardı. Böyle bir şey alınabilir mi ?

SAMSUNG kaliteli midir klimada?

Eğer bir de doğrudan marka ve model ismi söyleyebilriseniz gerçekten çok minnetar olacağım. Çünkü hala ne alacağımı bilemiyorum. Sizin gibi işin ehli birisinden net cevap bekliyorum Çünkü artık daha fazla araştırma yapmak istemiyorum (zira iki günde bıktım ). Bu gidişle araştırma yaparken yazı bitirmekten korkuyorum.

İşin ehli derken ustalığım yok fakat konuyla ilgili birisiyim bu açıdan size İstanbulda olmanız vede işin içine ısıtmada girdiği için Daikin, Mit.Haevy, Mit.Electric, Zibro, Sharp, Hitachi, Toshiba, Fujitsu gibi markalardan birini seçerseniz hem uzun ömürlü bir seçim yapmış olursunuz hemde yaz kış sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum...Samsung bu sene çokça merak edilen bir makina ama pek bilgi sahibi olanda yok zannederim soğutma ok ! ama ısıtması ? Fiyat ölçülendirmesi esas kriter olabilir bu cihazlarda 18000 btu yukarıdaki cihazlar 2000-2300 arası fiyatlıdır... Birde Diamond Electric var oda 1500 TL civarındadır... Karar sizin hoşçakalın
  • mesajım bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.