Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.273
Cevap
331
Favori
3.177.676
Tıklama
Giriş
      628 Mesaj
      09 Ağustos 2010 11:44:34
      quote:

Orijinalden alıntı: strong.

daıkın yada mıtsubıshı bence en ıyılerıdır her ıkısıde gerek performans gerekse az enerjı sarfıyatı ıle.

yalnız fiyat olarak beni biraz aşıyor bu markalar dostum.ilgin için teşekkürler
      |
      |
      09 Ağustos 2010 11:52:19
      Arkadaslar konuyu 20 gündür falan basından beri okuyorum.. banada artık bir klima alalım :) ... Allah bağıslarsa 1 tane 5,5 yasında oğlum , 1 de ikizlerim var 10 ar aylık ( biri kız biri erkek ) .... simdi bize ne diyebilirsiniz senin çocuklarından... suraya geleceğim artık çocukların cildinde sıcaktan ötürü alerji çıktı ve kendileri uyumadıkları gibi haklı olarakda bizide uyutmuyorlar.. biz zaten uyumuyoruz bu sıcağa bir çare bulmanın zamanı geldi diye düsündük... yaklasık 19-20 mt salonuma (kuzeye bakıyor ) 1 balkon kapısı , bir düz pencere (standart) birde yeni moda olan uzun kapılı (ismi italyan olsa gerek) çift pencere var.. oda sabah hiç günes almıyor kuzeye baktığı için sadece öğleden sonraları düz standart pencerecen günesin batısına kadar günes alıyor .. fakat nemden ötürü nefes alamıyoruz... kanaatimce çevremde klima taktıran akrabalarında konumlarını göz önüne aldığımda 12000 lik yeter gibime geliyor ve Mitsubishi DXK 12 Z 2-S modeline karar verdim... sizler ne dersiniz... yorumlarınıza simdiden tesekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schandall -- 9 Ağustos 2010; 11:54:21 >
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      09 Ağustos 2010 11:55:26
      Bende Daikin Klima var. Yaklaşık 5 senedir kullanıyorum. Çok çok memnunum, enerji tüketimi çok iyi, sesi hiç duymuyorum, filtreleri gayet iyi.
      Hararetle tavsiye ederim.
      |
      |
      09 Ağustos 2010 12:36:29
      1500 liraya kadar bunu tavsiye edermisiniz? inverter - 12000btu - 4.25cop yazıyor.

Airfel AS12-0924/R1 <-- Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 9 Ağustos 2010; 12:39:59 >
      |
      |
      09 Ağustos 2010 13:22:09
      Merhaba arkadaşlar
      Antalyada yaşıyorum kilima takıalcak oda pencereler çift cam,22m ve güneybatı
      hem ısıtma hem soğutma için aşağıdaki kilimlardan birini almak istiyorum
      yardımcı olursanız sevinirim

mitsubishi electric DELUXE DELUXE POWER INVERTER MSZ-GE35VA
      mitsubishi Heavy inverter SRK35ZJ-S (dağıtımcısı Airfel yeni çıkan)
      |
      |
      09 Ağustos 2010 14:24:03
      Merhaba,

Hava temizleme özelliği açısından, mitsubishi heavy'nin sharp veya panasonic'ten çok farkı var mı? Daikin bu durumda nasıldır?

Bir de klimaya bu kadar fark vermek yerine eve bir de hava temizleme ünitesi alıp daha uygun fiyatlı klima mı almalı acaba düşünüyorum.
      |
      |
      09 Ağustos 2010 15:13:50
      uzman arkadaşlar soruyorum:
      1- manisa da sadece soğutma amaçlı klima olucak..
      2- sanırım 9000 lik olmalı, 15 m2 odada kullanılacak..
      3- ev taksidim dewam ettiği için 500- 1000 tl arası bütçem war( malumm memur sendromu :)
      4- A sınıfı olsun diyolar, hangi markayı alırsam elektrik faturaları canımı acıtmaz..
      5- hepsi bu kadar ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim..
      |
      |
      09 Ağustos 2010 15:17:27
      quote:

Orijinalden alıntı: schandall

Arkadaslar konuyu 20 gündür falan basından beri okuyorum.. banada artık bir klima alalım :) ... Allah bağıslarsa 1 tane 5,5 yasında oğlum , 1 de ikizlerim var 10 ar aylık ( biri kız biri erkek ) .... simdi bize ne diyebilirsiniz senin çocuklarından... suraya geleceğim artık çocukların cildinde sıcaktan ötürü alerji çıktı ve kendileri uyumadıkları gibi haklı olarakda bizide uyutmuyorlar.. biz zaten uyumuyoruz bu sıcağa bir çare bulmanın zamanı geldi diye düsündük... yaklasık 19-20 mt salonuma (kuzeye bakıyor ) 1 balkon kapısı , bir düz pencere (standart) birde yeni moda olan uzun kapılı (ismi italyan olsa gerek) çift pencere var.. oda sabah hiç günes almıyor kuzeye baktığı için sadece öğleden sonraları düz standart pencerecen günesin batısına kadar günes alıyor .. fakat nemden ötürü nefes alamıyoruz... kanaatimce çevremde klima taktıran akrabalarında konumlarını göz önüne aldığımda 12000 lik yeter gibime geliyor ve Mitsubishi DXK 12 Z 2-S modeline karar verdim... sizler ne dersiniz... yorumlarınıza simdiden tesekkür ederim...

size 12000btu yeterli gelecektir. ancak mitsubishinin o modeli fi tarihinden kalma eski ve artık üretilmeyen bir model iklimsa elindeki stokları eritiyor. o kadar para vermişken daha iyi bir ünite alın.

mitsubishi electric msz-ge35va
      mitsubishi heavy srk35zgx-s veya 35 zjx-s
      zibro s2035
      general 12000btu lgc serisi
      |
      |

• Yarbay
      3629 Mesaj
      09 Ağustos 2010 15:21:33
      @hakaniko

airfel alınabilir. servisi yaygın ve arkasında sanko grubu var. olumsuz bir haberde almadık.

@eraendless

ikisi de kaliteli ve performanslı ürünler. hangisi uygun fiyatlı ise onu alın. kafa kafaya bir tercih olur.

@famousss

airfel turkuaz gold veya artful 9000btu alınabilir.
      |
      |
      09 Ağustos 2010 17:02:06
      arkadaşlar yaklaşık 23 metrekarelik oda için 12000'lik klima arıyorum.limitim 900 lira.nemli bir bölgede yaşadığım için sıcaklar kötü etkiliyor.aşağıdaki modelleri bulabildim.tavsiyelerinize ihtiyacım var.aşağıda birkaç model buldum.hangisini tavsiye edersiniz yada sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Samsung AQ12UGBAND R-410 11.944 Btu/h Duvar Tipi Split Klima (A Enerji Sınıfı)

Demirdöküm A-l 12 Hp Led Ekranlı 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı)

Airfel AFSW-12HRR1R/PIO CON APLUS 12.000 BTU/h Duvar Tipi Split Klima

Arçelik Artcool Frame 4060 AA 13000 A Sınıfı
      |
      |
      09 Ağustos 2010 17:08:50
      quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

Teşekkürler Mitsubishi sanırım uygun gibi.

SRK25ZJ-S ile srk25zjp-s ne fark var pek anlayamadım. Birisi biraz daha az tüketime sahip ve ısıtma/soğutma değerleri de birbirine çok yakın, çok az fark gösteriyor. Ama bakınca arada 300 lira kadar bir fark söz konusu.

temelde aynı ünite hem iç hem de dış. farklar dış tasarım ve fazladan filtre özelliği. bence bütçeyi zorlamaya gerek yok .aradaki 300tl amorti etmek çok uzun sürer. çünkü aşağı yukarı aynı tüketime sahipler.

Halen ikisi arasında kalmış durumdayım. Çok anlamsız bir soru olabilir belki ama fazla detaylı bilmediğim için sormak istedim, bu ZJ-S olan filtreli modelinde temiz hava ve koku için filtre olduğu yazıyor. Diğerinde o filtrenin olmaması zamanla hava sirkülasyonu, temizlik ve koku konularında sıkıntı yaratabileceği anlamına mı geliyor?
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      09 Ağustos 2010 17:41:08
      mitsubishi electric DELUXE DELUXE POWER INVERTER MSZ-GE35VA
      mitsubishi Heavy inverter SRK35ZJ-S (dağıtımcısı Airfel yeni çıkan)

bende hangisini alacağım kararsız kaldım..
      |
      |
      09 Ağustos 2010 18:49:10
      mitsubishi Heavy inverter SRK50ZJ-S
      2.250 tl fiyat verdiler bugün
      |
      |
      09 Ağustos 2010 19:25:37
      http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=14653687&shopCategoryId=5877&name=BLUELINE+A+SINIFI+RA-9+BTU+KL%C4%B0MA

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=14653688&shopCategoryId=5877&name=BLUEL%C4%B0NE+A+SINIFI+RA-12+BTU+KL%C4%B0MA

Arkadaşlar bu iki üründen birini alıp geçeyim diyorum.Sizce pişmalık duyarmıyım.Çokmu kötüdürler? Bütçe kısıtlı sıcaklarda çekilmiyor malum ramazanda çok yakın.Lütfen görüşlerinizi belirtirmisiniz.Özellikle kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Selamlar
      |
      |

• Çavuş
      83 Mesaj
      09 Ağustos 2010 23:19:12
      quote:

Orijinalden alıntı: starback

arkadaşlar yaklaşık 23 metrekarelik oda için 12000'lik klima arıyorum.limitim 900 lira.nemli bir bölgede yaşadığım için sıcaklar kötü etkiliyor.aşağıdaki modelleri bulabildim.tavsiyelerinize ihtiyacım var.aşağıda birkaç model buldum.hangisini tavsiye edersiniz yada sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Demirdöküm A-l 12 Hp Led Ekranlı 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı)

Bende hemen hemen aynı klimalar arasında kaldım yalnız enerji tüketimi bakımından Demirdöküm almayı planlıyorum

AQ12UGBAND--- Soğutma: 1240W Isıtma: 1180W
      A-L 12 Hp--- Soğutma: 1100W Isıtma: 1095W
      |
      |

• Yarbay
      2416 Mesaj
      10 Ağustos 2010 10:09:31
      quote:

Orijinalden alıntı: ZHero

quote:

Orijinalden alıntı: starback

Bende hemen hemen aynı klimalar arasında kaldım yalnız enerji tüketimi bakımından Demirdöküm almayı planlıyorum

AQ12UGBAND--- Soğutma: 1240W Isıtma: 1180W
      A-L 12 Hp--- Soğutma: 1100W Isıtma: 1095W

Cumartesi AL 12 HP almıştım. Dün montajı yapıldı.
      Salon 30 m2 yakın ve kapısı yok. İçeriyi gayet güzel soğuttu. Antreyi de...
      Isıtma için zaten kullanmıcam. Kışın kaloriferler yetiyor.
      İç ünite sessiz ama dış ünitesi biraz sesli geldi bana.. 52 db yazıyor kitapçıkta.
      İlk klimam olduğu için kulağım da hiç alışık değil.
      Gerçi balkona çıktığımızda sesi duyuyoruz. Salonda otururken duyulmuyor.
      NOT: EW den 599 TL lik kampanyayı kaçırdım. 659 TLye 10 taksitle aldım. Deli gibi satılıyordu.
      Kendi çapında ve bu fiyat aralığında güzel makina.--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 10 Ağustos 2010; 10:12:25 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      10 Ağustos 2010 13:21:51
      Merhaba arkadaşlar. 16-18m2 büyüklüğünde oturma odası için klima bakıyoruz. Evin cephesi Batı-Güney batı. A sınıfı olsun istiyoruz. Kışın ısıtma amaçlı ullanılmayacak. Maksimum 1000TL gibi bir bütçe ayırmayı düşünüyoruz. Klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Hangi markalalardan kaçınmalıyız? Teşekkürler..
      |
      |
      10 Ağustos 2010 13:33:35
      arkadaşlar 5 aylık bebeğimiz var. ankaradayız ve evimiz 4. kat en üst kat ve güney cephesi acaip sıcak oluyor yani ev gece de gündüzde. hanım yakama yapıştı klima taktır diye. elektroniğin elektriğin her kısmından anlarım da klimadan hiç anlamam. bu migrosta regal blueline klimalar var 500 lira civarı. öyle bişi taksak nolur. inanın ki hiç bilgim yok. bakıyorum 9000 btu 12000 btu falan diyor. benim derdim ev biraz serinlesin daha doğrusu salona takmayı düşünüyorum salon serinlesin yeter. salon yaklaşık 35 m2 civarı. 4,5 x 7 diyebiliriz tahmini. bir kenarı full balkon ve cam yani 4,5 luk kenarı. hanımla bebek çok bunalıyor. hem bebeğe zarar vermeyecek hem evi biraz serinletecek dersek bunlar iş görür mü. bu işten anlayanl arkadaşlar olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum
      |
      |
      10 Ağustos 2010 14:14:58
      merhaba
      diyarbakıra (merkez) yeni tayin oldum. evin ısınmasında sıkıntı olmadığı için sadece soğutma amaçlı 2 adet klima almayı düşünüyorum.
      durumum:
      1)odalar kuzey doğu yönünde. ev birinci katta.
      2)25 m2 lik bir salona (devamlı kullanılan oda) ve 15m2 lik yatak odası için(sadece gece kullanacaz) klima bakıyorum.
      3)amaç hem alırken hem yakarken ekonomi. ( 7000 ve 9000 lik 2 tane alayım diye içimden geçiyor)
      4)malum diyarbakır elektrik kesintisi olan bir yer (her nekadar jeneratör olsa da elektriğin gidip gelme durumu olan bir yerde oturacağım)
      5)yazın 24 derecenin altında üşüyoruz ( otel ve misafirhanelerde tecrübe etttik )
      hepsiburada dan samsung 12000,9000 ve demirdökümün klimalarına baktım cazip geldi ama kararsız kaldım. samsung un diyarbakır servisi var. vestel arçelik bosch vs servis konusunda sıkıntı olmaz sanıyorum. diğerlerini bilmiyorum.
      klima üstadlarının tavsiyesini (marka, model, fiyat/performans)bekliyorum. şimdiden teşekkürler
      |
      |

• Yüzbaşı
      601 Mesaj
      10 Ağustos 2010 16:50:22
      100 m2 evimin tamamına yakını sogutmak istiyorum
      sadece sogutma amaclı kullanacagım.
      2 adet-biri 18000 digeri 24000 luk sharp almayı dusunuyorum
      yeterli olur mu?
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Blogio
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.