Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost42 , Section8 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sessizyusuf

Dünyanın Lider Klima Markaları Sıra ile Şöyle;

1. Panasonic - Klimanın babası
    2. Mitsubishi - Sadece mitsubishi
    3. Sharp - Avrupa Beyaz Eşya Devi
    4. General
    5. Toshiba

Ben klimanın babası diye mitsubishi elektrik bilirim yoksa yanlış mı biliyorum...
  • mrb arkdaslar başımdan gecenler buryaya yazmısıtım cok şükür artık sorunum bitti allahıma şükür toshibayı tavsiye ederim 3 gündür sornsuz sekılde kulanıyom fujıtsu olayından sonra aynı alanı en alt kalıte toshiba bile canvar gibi sogutuyor yardım edenden degistirnden cümletn razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HALİD MEŞAL

quote:

4. General
    5. Toshiba

Ben klimanın babası diye mitsubishi elektrik bilirim yoksa yanlış mı biliyorum...

aslında bende öyle biliyorum herkes mitsubishi diyo.....ama çok pahalı be abi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

Ben de öneri alabilir miyim?

- Güney cephesine bakan 17 metrekarelik bir odamız var. Temel amaç bu odayı serinletmek. Öğleden sonra bütün güneş buraya vuruyor.
    ( Odanın kapısı uzun bir koridora doğru açılıyor. Mümkün mertebe diğer kısımlara da serinliği iletebilir ama amaç bu oturma odası.)

- Kışın ısı amacıyla kullanmayacağız.

- İstanbul'da Kadıköy tarafındayız.

- Bütçe olarak 1500 lira ve civarı bir şey sanırım uygun olur bizim için. Elbette daha ucuzu da kabulümüz

- Forumdan gördüğüm kadarıyla yaptığım hesaplamada 9000 BTU bize yeter gibi düşündüm ama önerilerinize ihtiyacım var.

- Marka olarak ise yazılanlar arasında (eğer varsa Daikin, Mitsubishi başta olmak üzere) kaliteli bir ürün olmasını yeğleriz diyelim.

Bir de nereden satın almayı önerirsiniz?

Teşekkürler

hacı daikin,mitsubishi falan diyosun ama onlar 1500 Tl 'yi aşar :)) kardeş ben sana benim aldığım öneririm çok araştırdım,
    dükkanlara falan sordum hem enerji tasarrufu,hemde performans bakımından iyi diyolar(LG BEKO)

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-beko-lgbke-8700d-19200-btuh-duvar-tipi-split-klimaactive-plasma-plus-serisi/ProductDetails.aspx?productId=evbekolgbke8700&categoryId=17453#Yorumlar

alcağın yeri bilemiyorum ister hepsiburda'dan al ama sitedekinden daha ucuza bulabilirsin...ben buldum 2 güne takılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: quicksand

iiyi günler aydında yaşıyorum alt kat salon 30m2 buraya klima bakıyorum ;

FUJITSU ASYB18L plasma 18.000btu 3.100 tl fiyat aldım bunu ciddi ciddi düşümnürken toshiba bayisi yaz kış kullanacagım için 24.000lik önerdi .18binlik alacagına normal klima al inverter özelliğini kullanamazsın dedi.

alarko carrier xgold serisii inverter 2.400 tl 24.000btu lu

toshiba ras-22skv-e2 22.000btu 3300tl

Siz hangisni öneririsiniz arkadaşlar çok kararsız kaldım ..Fazla seçenekte yok aydında ne yazıkki?

İklimsa da general tek kalmıs 18.000btu 2.700tl fiyat cekti

mitsubishi heavy de 3.100tl

18000btu iyi bir inverter ile 35m2 oda bile hem ısıtılır hem de soğutulur. inverter özelliğini rahatlıkla kullanırsınız. toshiba bayisi elinde kalan eski seriyi satmak için söylemiş o model artık alınmaz. mitsubishi heavy srk50zhx-s çok üst seviye bir üründür. piyasadaki en ekonomik 18000btu ünitelerdendir. bence alabiliyorsanız heavy alın. ama sanko ithalatı airfel olan model. cop değeri 4.44 ısıtmada çok verimli. bulabilirseniz zibro s2041s de olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Ben de öneri alabilir miyim?

- Güney cephesine bakan 17 metrekarelik bir odamız var. Temel amaç bu odayı serinletmek. Öğleden sonra bütün güneş buraya vuruyor.
    ( Odanın kapısı uzun bir koridora doğru açılıyor. Mümkün mertebe diğer kısımlara da serinliği iletebilir ama amaç bu oturma odası.)

- Kışın ısı amacıyla kullanmayacağız.

- İstanbul'da Kadıköy tarafındayız.

- Bütçe olarak 1500 lira ve civarı bir şey sanırım uygun olur bizim için. Elbette daha ucuzu da kabulümüz

- Forumdan gördüğüm kadarıyla yaptığım hesaplamada 9000 BTU bize yeter gibi düşündüm ama önerilerinize ihtiyacım var.

- Marka olarak ise yazılanlar arasında (eğer varsa Daikin, Mitsubishi başta olmak üzere) kaliteli bir ürün olmasını yeğleriz diyelim.

Bir de nereden satın almayı önerirsiniz?

Teşekkürler

general 9000btu inverter lgc serisi alabilirsiniz. iklimsa kampanya yaptı bu ürünlerde. 1350 tl fiyatı var. ama pazarlık yaparak peşine %10 civarı indirimleri var. bu modelle birlikte mitsubishi heavy srk25zjp-s modelini tavsiye ederim.

Teşekkürler Mitsubishi sanırım uygun gibi.

SRK25ZJ-S ile srk25zjp-s ne fark var pek anlayamadım. Birisi biraz daha az tüketime sahip ve ısıtma/soğutma değerleri de birbirine çok yakın, çok az fark gösteriyor. Ama bakınca arada 300 lira kadar bir fark söz konusu.

temelde aynı ünite hem iç hem de dış. farklar dış tasarım ve fazladan filtre özelliği. bence bütçeyi zorlamaya gerek yok .aradaki 300tl amorti etmek çok uzun sürer. çünkü aşağı yukarı aynı tüketime sahipler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivme

quote:

Orijinalden alıntı: HALİD MEŞAL

quote:

4. General
    5. Toshiba

aslında bende öyle biliyorum herkes mitsubishi diyo.....ama çok pahalı be abi..

böyle sıralama yapmaya gerek yoktur. her markanın farklı fiyatlarda farklı özelliklerde bir sürü ürünü var. önemli bütçe ve ihtiyaçlar içerisinde doğru tercihi yapmaktır. nasıl ki audi-mercedes-bmw gibi araçları birbirinden üstün diye nitelendirmeyiz. alan kişi kendi kararını verecektir. ayrıca sharp avrupa beyaz eşya devi falan değildir. bosch-siemens-electrolux-miele-aeg-arçelik-beko-vestel gibi markalar en çok satanlar. miele de bunların reisi olur.
  • quote:

iiyi günler aydında yaşıyorum alt kat salon 30m2 buraya klima bakıyorum ;

FUJITSU ASYB18L plasma 18.000btu 3.100 tl fiyat aldım bunu ciddi ciddi düşümnürken toshiba bayisi yaz kış kullanacagım için 24.000lik önerdi .18binlik alacagına normal klima al inverter özelliğini kullanamazsın dedi.

Siz hangisni öneririsiniz arkadaşlar çok kararsız kaldım ..Fazla seçenekte yok aydında ne yazıkki?

İklimsa da general tek kalmıs 18.000btu 2.700tl fiyat cekti

mitsubishi heavy de 3.100tl

ben olsam 18.000 btu dan buyuk bir klima alirdim 30 m2 ye. Sonucta klimanin buyuk olmasinin kendisinden dusuk btu lu klimalardan biraz daha fazla enerji sarfetmesinden baska hic bir zarari olmaz. Avantaji ise hizli sogutur ve guzel isitir. Seciminizi toshibadan yada mitsubishi heavy den yana kullanin yanliz mitsubishi heavy i iklimsalardan degil airfel bayilerinden bakmanizi oneririm (fiyatlari daha uygun ve yeni modelleri satiyorlar)
  • 30 m2 ye 18den daha buyuk klima almak cok mantıksız olur cabuk sogutcak diye fazladan fatura ödemeye ne gerek var. 18 bile cok gelir aslında o alana. Ben 50 m2 ıcın 24luk klima kullanıyorum

@quicksand

yaz kıs kullanıcagını belirtmişsin günlük kullanımın cok olucaksa inverter tavsiye ederim yok az kullanıcaksan düz tercih edebilirsin

Ayrıca bulundugunuz sehirde kışın sıcaklık hangi seviyeyelerde ve alcagın klima kısın kac dereceye kadar calısıyor bunları inceleyerek bir secim yapmalısın

Toshiba iyidir fakat fiyatları biraz fazla bana sorarsan
    Ben mits. heavy kullanıyorum inceleyebilirsin modellerini
  • Yaklaşık 2 haftadır klima bakıyorum. Bir türlü karar veremedim. Aşağıdaki klimaları karşılaştırırsak hangisi en iyi.

Binamızın merkezi ısıtma sistemi var kışın hamam gibi oluyor bu yüzden klima sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 27m2 salona kurulacak.

Klimaların hepsi 12000 btü. Hepsinde R410 gaz kullanılıyor. Auer hariç hepsinde ioniser var.

1- AUER Maximax: 600TL 12 taksit (fiyatı ve kullanılan gaz iyi kullanılan malzeme kötü)
    1- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi – hakkında fazla tavsiye yok)
    2- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    3- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında çok fazla olumlu yorum var – biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)
  • merhaba arkadaşlar

klima hakkında ufak bir araştırma yaptım ve kafam karıştığı için buradan yardım almak istedim;

2 tane klima almayı düşünüyorum. biri 12 m2 diğeri 18 m2 lik odalar için olacak,
    araştırmalarıma göre 7000 ve 9000 BTU lar işimi görür gibi geldi, 7000 lik olan kaşan kısa süreliğine ısıtma için kullanılacak. odaların konumu doğuya bakıyor ve sabah saatlerinden itibaren güneş görüyor, yer istanbul Zeytinburnu ve deniz kenarına yakın bir yerde oturuyorum. yalıtımı 18 m2 olan odanın yeterli fakat 12 m2 olan odanın ise kışın biraz zor ısınıyor. bu yüzden kısa süreli ısıtma için de kullanılacak. marka takıntım yok. bütçe ikisi için 2000 tl ye kadar olabilir. yada bu bütçeyi biraz aşan fiyat/performans modellerini önerirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciiiin

30 m2 ye 18den daha buyuk klima almak cok mantıksız olur cabuk sogutcak diye fazladan fatura ödemeye ne gerek var. 18 bile cok gelir aslında o alana. Ben 50 m2 ıcın 24luk klima kullanıyorum

@quicksand

yaz kıs kullanıcagını belirtmişsin günlük kullanımın cok olucaksa inverter tavsiye ederim yok az kullanıcaksan düz tercih edebilirsin

Ayrıca bulundugunuz sehirde kışın sıcaklık hangi seviyeyelerde ve alcagın klima kısın kac dereceye kadar calısıyor bunları inceleyerek bir secim yapmalısın

Pardon da 18.000 btu dan buyuk klima almanin mantiksiz oldugunu siz neye gore karar verdiniz? Ben 16 m2 de 12.000 btu kullaniyorum ve tam istedigim surede sogutuyor. 30 m2 ye de 20.000-24.000 btu arasi klima alinmasi evin sartlarina gorede gayet mantiklidir! Evet daha onceki mesajimdada belirttigim gibi normal olarak 18.000 e gore biraz daha fazla elektirik harcar ama ortami hizli sogutacagi icinde tasarufa (inverterse rolentiye, splitse kendini kapatmaya) cabuk gecer, bunuda unutmayalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

merhaba arkadaşlar

klima hakkında ufak bir araştırma yaptım ve kafam karıştığı için buradan yardım almak istedim;

2 tane klima almayı düşünüyorum. biri 12 m2 diğeri 18 m2 lik odalar için olacak,
    araştırmalarıma göre 7000 ve 9000 BTU lar işimi görür gibi geldi, 7000 lik olan kaşan kısa süreliğine ısıtma için kullanılacak. odaların konumu doğuya bakıyor ve sabah saatlerinden itibaren güneş görüyor, yer istanbul Zeytinburnu ve deniz kenarına yakın bir yerde oturuyorum. yalıtımı 18 m2 olan odanın yeterli fakat 12 m2 olan odanın ise kışın biraz zor ısınıyor. bu yüzden kısa süreli ısıtma için de kullanılacak. marka takıntım yok. bütçe ikisi için 2000 tl ye kadar olabilir. yada bu bütçeyi biraz aşan fiyat/performans modellerini önerirmisiniz?

12 m2 ye 7.000 ve 18 m2 lik odalarin durumuna gorede 9000 veya 12.000btu almaniz uygundur. Bu 7.000 btu klimalari en populer olarak 399 TL ye arcelik ve beko satiyor. Bu klimalar bu aralar yok satiyor bulamaya bilirsiniz. Tabi bu klimalarin isitma performansi nasildir onunla ilgili pek bir bilgim yok o yuzden yorum yapmayacagim ama sogutmasi guzel. 9.000 yada 12.000 btu alacaginiz klimayida mitsubishi heavy oneririm.
  • Arkadaşlar hepinize merhabalar.

35 m2 salonum için klima bakmaktayım. 2 haftadır hemen hemen bütün dükkanları gezdim fakat yine kürkçü dükkanım olan donanımhaber'e döndüm :)

inanın diğer hiçbir elektronik eşyamda bu kadar zorlanmamıştım. Neyse lafı uzatmayıp sorumu sorayım;

35 m2 güneybatı cepheli, her tarafı açık salonum için klima alacağım. Genel tavsiye üzerine 18000 btu'ya karar verdim. Fakat çok seçenek var ortada. Özellikle benim için olmazsa olmaz olan şey iç ünitenin şık bir tasarıma sahip olmasıdır.

Bosch'unhttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-bosch-b1zma/i8750-fiyati,165008.html modeli sizce nasıl?

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen robben

Arkadaşlar hepinize merhabalar.

35 m2 salonum için klima bakmaktayım. 2 haftadır hemen hemen bütün dükkanları gezdim fakat yine kürkçü dükkanım olan donanımhaber'e döndüm :)

inanın diğer hiçbir elektronik eşyamda bu kadar zorlanmamıştım. Neyse lafı uzatmayıp sorumu sorayım;

35 m2 güneybatı cepheli, her tarafı açık salonum için klima alacağım. Genel tavsiye üzerine 18000 btu'ya karar verdim. Fakat çok seçenek var ortada. Özellikle benim için olmazsa olmaz olan şey iç ünitenin şık bir tasarıma sahip olmasıdır.

Bosch'unhttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-bosch-b1zma/i8750-fiyati,165008.html modeli sizce nasıl?

35 m2 her yeri acik olan bir alana 18.000 btu dan daha yuksek almanizi oneririm. Bosh forumda pek begenilmiyor ama kullananlarda genelde memnun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: ciiiin

30 m2 ye 18den daha buyuk klima almak cok mantıksız olur cabuk sogutcak diye fazladan fatura ödemeye ne gerek var. 18 bile cok gelir aslında o alana. Ben 50 m2 ıcın 24luk klima kullanıyorum

@quicksand

Pardon da 18.000 btu dan buyuk klima almanin mantiksiz oldugunu siz neye gore karar verdiniz? Ben 16 m2 de 12.000 btu kullaniyorum ve tam istedigim surede sogutuyor. 30 m2 ye de 20.000-24.000 btu arasi klima alinmasi evin sartlarina gorede gayet mantiklidir! Evet daha onceki mesajimdada belirttigim gibi normal olarak 18.000 e gore biraz daha fazla elektirik harcar ama ortami hizli sogutacagi icinde tasarufa (inverterse rolentiye, splitse kendini kapatmaya) cabuk gecer, bunuda unutmayalim.

18000btu (5,0 kw) ile 24000btu ( 6,3 kw) arasında tüketim farkı. 9000 btu (2,5kw) ile 12000 (3,5kw) olan ünitelerden daha fazladır. şu an piyasadaki en verimli 24000 btu klima 3.87 cop değerine sahip diğer yandan 18000btu üniteler 4,40 civarına çıkabiliyor. basit bir hesapla 5/4,4= 1,13kw tüketim 18000btu için öngörülebilir. 6,3/3,8=1,65 kw 24000btu için kabaca olacaktır. yaklaşık 0,5 kw fark var. kw cinsinden değer saniyedeki tüketim farkı. bu fark oldukça fazla 24000btu üniteler hem alımda daha pahalı hemde kullanımda pahalı. bu durumda mantıksız oluyor. 30m2 alanda 18000btu için hiç zorlanmaz rahatlıkla inverter ekonomi moduna geçer. söz konusu alan 35 m2 gibi sınır bir değer olsaydı kabul edilebilir. ama şu şartlarda daha büyük bir kapasiteye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen robben

Arkadaşlar hepinize merhabalar.

size tavsiyem mitsubishi heavy srk71-he s1 modelidir.
  • yorumlar için çok teşekkürler iklimsa da tek kalmış general ASHA18LCCZ 2.700 tl fiyat ii mi?

çok az seçeneğim var ne yazıkki

birde ASYB18L plasma 18.000btu 3.000 tl

Mitsbishi heavy DXK18z2-s 3.300tl

Hangisi alınır ? pazartesi önerileriniz ışığında gidip alacağım
  • Arkadaslar pazartesi asagidaki klimalardan birini alicam yardimci olurmusunuz lutfen hangisi en iyi tercih

Klimaların hepsi 12000 btü. Hepsinde R410 gaz kullanılıyor. Auer hariç hepsinde ioniser var.

1- AUER Maximax: 600TL 12 taksit (fiyatı ve kullanılan gaz iyi kullanılan malzeme kötü)
    1- PROFİLO 12501: 750TL 12 taksit (fiyatı iyi görünüşü iyi – hakkında fazla tavsiye yok)
    2- ELECTROLUX Exs12hsiwi: 900TL 8 taksit (hakkında fazla bilgim yok)
    3- AIRFEL Turkuaz Gold: 1000TL 5 taksit (hakkında fazlaca olumlu yorum var – digerlerinden biraz pahalı ve görüntüsü ucuz/kalitesiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamsIzVeziR -- 7 Ağustos 2010; 23:55:20 >
  • quote:

yorumlar için çok teşekkürler iklimsa da tek kalmış general ASHA18LCCZ 2.700 tl fiyat ii mi?

çok az seçeneğim var ne yazıkki

birde ASYB18L plasma 18.000btu 3.000 tl

Mitsbishi heavy DXK18z2-s 3.300tl

Hangisi alınır ? pazartesi önerileriniz ışığında gidip alacağım

alarko bilmediğim bir model yorum yapmam zor. ama toshiba ve mitsubishi eski seriler o kadar para vermişken almayın derim. bu yüzden size general almanızı tavsiye ederim. hem ekonomik hem de performanslı bir ürün.
  • 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.