Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 12.000 btu vaillant marka klima aldık 410 gazlı güzel bir cihaza benziyor en azından bosch,vestel,arçelik vs. gibi klimalardan daha iyi olduğu kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Bugün 12.000 btu vaillant marka klima aldık 410 gazlı güzel bir cihaza benziyor en azından bosch,vestel,arçelik vs. gibi klimalardan daha iyi olduğu kesin.

Onu kullanınca yada arıza yaptığında servisi gördüğünüzde bilebilirsiniz.
  • ya arkdasım vestel markasının sevis çokda yaygında ne oluyoki al işte ben 3-4 senedir vestelden çektimi bir ben birde allah biliyo adamlar 500 kere geldiler ama olmadı özel servis geldi olmadı en son 370 tl masraf ettim gene olmadı yerin dibine batsın ha son aldım klima adamı yo oda hatalı çıktı ve adam ilk günde deiştridi vestel ile senelerdir ugraştımda ne oldu fujitsu bir günde geri aldı helal diyorum hatalı klima alındı yerne toshiba geliyo bakalım o nasıl yarın anlatırm burda marka deil adamlık önemli servis yaygın atrafımda aksama kadar göryom demirdöküm, arçelik, servisler geliyor gidiyo ama kalteli markaların servislerin hiç görmüyom aa sen neden vestel al de bana haklısın kardesim sonuna kadar haklısın yaklasıjk 8 sene önce bir müsterim vardı bana alma dedi adamı dükandan kovaladım yerli mala yaramaz dedi diye şimdi bulsam özür dileyecem
  • Dünyanın Lider Klima Markaları Sıra ile Şöyle;

1. Panasonic - Klimanın babası
    2. Mitsubishi - Sadece mitsubishi
    3. Sharp - Avrupa Beyaz Eşya Devi
    4. General
    5. Toshiba
  • Tecrübe paylaşımı

SRK20ZGX Klima Arkadaşlar klima 7000btu dur 10m2 oda içn almıştım fakat inanın fazlası var eksiği yok toplamda 35m2 4 ayrı alanı soğutabiliyorum ve inverter özeliğide devreye giriyor

Buzdolabı dahil akşam üzeri 6:15'ten sabah 5:15'e 3kW tüketti yanlızca kendi odam için çalıştırdığımda akşam 11:30'dan Sabah 09:30'a 971,2'den 972,7'ye sadece 1.5 kW tüketti 600 ytl kadar bir şey
    Durumu elveren arkadaşlara bu klimayı şiddetle tavsiye ediyorum 20m2 alanı ısıtıp soğutabileceğini söylesem abartmış olmam, Hernekadar 20m2 odalara daha yüksek BTU lar gerektiği yazılsada benim deneyimlediğim mit Srk20zgx yeterli olacaktır

Not: 35m2 alanı soğuttum 11 saat ve yanlızca 10m2 alanı soğutmada harcanan 1.5 kW'ın yerine 3kW Tüketerek .ısıtma konusu devreye girdiğinde 20m2 alanı anca ısıtır diye düşünüyorum odanın yalıtımıylada orantılı

Klimamdan çok memnıunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 5 Ağustos 2010; 23:07:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizyusuf

Dünyanın Lider Klima Markaları Sıra ile Şöyle;

1. Panasonic - Klimanın babası
    2. Mitsubishi - Sadece mitsubishi
    3. Sharp - Avrupa Beyaz Eşya Devi
    4. General
    5. Toshiba

arkadaşım biz seni ezberledik artık. uğramasan buralara nasıl olur. albani ve mbirol hocam sizinki yine gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Bugün 12.000 btu vaillant marka klima aldık 410 gazlı güzel bir cihaza benziyor en azından bosch,vestel,arçelik vs. gibi klimalardan daha iyi olduğu kesin.

Fujitsu'yu aldığımız yerden aldık servisi gayet iyi fujitsunun montajını güzel yaptılar.Beko,vestel ve boschdan daha iyi olduğu kesin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Fujitsu'yu aldığımız yerden aldık servisi gayet iyi fujitsunun montajını güzel yaptılar.Beko,vestel ve boschdan daha iyi olduğu kesin.

Sizin plak takılmış Allah kolaylık versin.

• Merhaba,

18000btu inverler'li Mitsubishi Heavy Indrustries almayı düşünüyorum. Ancak bu bi-polar özelliği, sessizliği vb. getirileri varsa Panasonic'i de düşüneceğim. Sizdce değer mi? Yeni çocuğum olacak biraz evhamlı olabilirim bu sağlık konusunda :)

Bir de iklimsa'da mitsubishi'nin yeni modelleri gelmiyor demişti bir arkadaş. Doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altugtuf

Merhaba,

18000btu inverler'li Mitsubishi Heavy Indrustries almayı düşünüyorum. Ancak bu bi-polar özelliği, sessizliği vb. getirileri varsa Panasonic'i de düşüneceğim. Sizdce değer mi? Yeni çocuğum olacak biraz evhamlı olabilirim bu sağlık konusunda :)

Bir de iklimsa'da mitsubishi'nin yeni modelleri gelmiyor demişti bir arkadaş. Doğru mudur?

Mitsubishi Heavy'nin yeni modellerini Airfel getiriyor. İklimsa ile olan anlaşmaları bitti.

www.airfel.com.tr

• Peki panasonic tavsiye eder misiniz? Neden bu kadar az rastlıyorum, sadece pahalı olduğu için mi? Yoksa servis hizmetinde falan bir sorun mu var?
  • Panasonic klimaları iklimsa getiriyor artık, fakat çok pahalı. Ben işyerime 12 lik inverter sigma aldım 2 gün önce, plastik kalitesini çok beğenmedim ama harika çalışıyor.
  • Arçelik klima aldık 14000 btu 25 m2 ofisi soğutamıyor. Özellikle bugün cihaz tamamen içerideki havayı üflemeye başladı. Vantilatör koysak daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bater_ist

Arçelik klima aldık 14000 btu 25 m2 ofisi soğutamıyor. Özellikle bugün cihaz tamamen içerideki havayı üflemeye başladı. Vantilatör koysak daha iyi olur.

:))

arçelik ve beko için hep aynı şeyi söylüyorlar.. Beko yetkili kendisi dile getirmiş.. 9000 btu luk klima 10 m2 kömürlüğü bile soğutmaz demiş..
  • istanbulda airfel-mitsubishi klima alabiliceğim bayi varmı tanıdık arkadaşlar ?
  • 48.000 btu salon tipi klimalarda en az enerji harcayan marka-model tavsiyesine ihtiyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: bater_ist

Arçelik klima aldık 14000 btu 25 m2 ofisi soğutamıyor. Özellikle bugün cihaz tamamen içerideki havayı üflemeye başladı. Vantilatör koysak daha iyi olur.

25 m2 yi 14 bin btu klimanın soğutacağını kim söyledi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Ağustos 2010; 19:55:37 >
  • yeni bir klima alacak bütçem yok.

arkadaşım 2 yıl önce bir klima almış yerli markalardan , pek kullanmamış

onu satın alsam
    -söküp-takarken bozulma olur mu? veya başka bir sorun yapar mı ? Verim alabilir miyim?
    -montaç ve gaz dolumu için kaç tl isterler
    -2 yıl önceki klimalar sağlık için daha zararlı şeyler içeriyor olabilir mi? (evde astımlı var)
    -Klimanın az enerji tüketmesi için hangi özeliğine bakmalı.

görüşünüzü bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

istanbulda airfel-mitsubishi klima alabiliceğim bayi varmı tanıdık arkadaşlar ?

aifel.com.tr adresinden size en yakin bayilere bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkz585

yeni bir klima alacak bütçem yok.

arkadaşım 2 yıl önce bir klima almış yerli markalardan , pek kullanmamış

onu satın alsam
    -söküp-takarken bozulma olur mu? veya başka bir sorun yapar mı ? Verim alabilir miyim?
    -montaç ve gaz dolumu için kaç tl isterler
    -2 yıl önceki klimalar sağlık için daha zararlı şeyler içeriyor olabilir mi? (evde astımlı var)
    -Klimanın az enerji tüketmesi için hangi özeliğine bakmalı.

görüşünüzü bekliyorum

Alacaginiz klima ikinci el ise mutlaka profesyonel kisilerce bakim yaptirmaniz gerekir, tam fiyatlarini bilmiyorum ama bakim yaptirmak cok ucuz birsey degil. Gazi eksildiyse gaz ekletmeniz gerekir bundada fiyatlar R22 ve R410 gazlara gore degismektedir, belki filtrelerinide degistirmeniz gerekebilir. Montaj da 150 TL civarinda tutar. Simdi bu rakamlari topladiginizda o ikinci el alacaginiz klima ayni kalitede sifir klima fiyatlarina yaklasiyorsa ikinci el klima almanin bir anlami yok birde en onemlisi sizin o alacaginiz klimanin buyuklugu sizin takacaginiz yere uygunmu?

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.