Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.173
Cevap
703
Favori
4.426.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: ozince

Arkadaşlar;
    İzmir de 25 m2 lik salon da ısıtma amaçlı klima düşünüyorum bütçem 1500 Tl civarı...
    aklımda iklimsanın 12 lik inverter modeli var iş görürmü ? yada düz modellerden 18 btu luk bişey mi almalıyım.

bahsettiğiniz klima general olması lazım izmir çok soğuk olmadığı için ve yalıtımınız iyiyse size uygun. ısınma amaçlı olarak mono split olmaz.

Soğutmada sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama benim için öneml olan ısıtma kışında kullanacağım...alimünyum çerçeveler güneye bakan 1 kapı ve 3 pencere general 12 lik inverter ısıtmaz mı ? max. 19 bin btu gibi bişeye çıkıyormuş...

• selamlar

arkadaşlar ben de Airffel Turkuaz Gold 18.000 i 1260 liraya alacaktım ama nedense karasız kaldım , bi yandan da Demirdökümün R 410 gazlı 18.000 liği var o da 1200 lira felan sizin öneriniz ne olurdu
    İklimsada 18.000 lik bir kampanyalı makina var mı ?
    birde mitsubishinin önereceğiniz uygun fiyatlı makinası hangisi ? A enerji olması yeterli inverter olmasına gerek yok,

bugün yarın almalıyım artık havalar çok sıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: soffty

ist oturuyorum
    işimin zor oldugunu bılıyorum o yüzden düşünmekten beynım çatladı
    ikşnci el klimalr hakkında ne dersiniz bıtane rubenıs buldum 24000 btu 550 tl yada beko platınıum 24000 btu 650 tl bunlar hakkında bı dusuncelerınızı soylermısınız

2.el klima duruma göre önerilebilir ama bu saydığınız markaları önermem. Bu cihazları alırsanız elektrik faturasından çok çekebilirsiniz.Ayrıca ısıtmaları da ayrı sıkıntı olabilir. 2 elde bulabilirseniz panasonic veya daikin hemen alın. Bu markaların ürünlerinin 20 yıllık verimli sorunsuz çalışma ömürleri vardır.
    Bunların 9 luk ve/veya 12 lik klasik split modellerinden bulursanız hiç kaçırmayın.Sizin işinizi görecektir. Mesela bende 10 yıllık panasonic klimalar kullanıyorum. Şu an yatak odamdaki 9 luk klasik panasonic yerine fujitsunun inverter modeli olan 09lc taktırdım.Amaç daha kaliteli iklimlendirme yapmaktı. Ama sonuç atdan inip eşeğe binmek gibi oldu. Kısaca birkaç kaliteli markanın 2.eli dışında ben önermem eski makinaları. Bu markalarında 2 elleri geldiği gibi satılır. Hatta elinde olanlar satmasın bile. Ben yeni çıkan makinalardan bile iyi cihazlar olduğunu deneyerek görmüş oldum.

Bunlardan bulamazsanız airfel artful 9000 + 12 000 alarak işinizi görmeye bakın.

• Osmaneli/BİLECİK te yaşıyorum.25 m2 lik bir salonum var ve diğer odalarında serinlikten faydalanmasını istiyorum şuan UFO nun serinleticilerinden biri sabah akşam açık bunun yerine az elektrik tüketen özellikle iyi soğutan 1000 tl yi pek aşmayacak ölçüde bir klima tavsiye edermisiniz (ölçü olarak kaç btu luk almalıyım )
  • net bir karar vermek için tüm yorumları okuyup gene kendi bildiğini okumak lazım galiba... çok farklı yönlendirmeler gelmiş.
  • Merhaba

http://www.hepsiburada.com/Liste/vestel-platinium-a-21-duvar-tipi-split-klima-20231354/ProductDetails.aspx?productId=evvesplaa21&categoryId=17453

bu nasıldır abaca?

Forumda sürekli aynı markaların ürünleri tavsiye ediliyor.

Vestelin 21000 BTU luk bu modeli işlevsel midir acaba?

Klima sadece soğutma amaçlı kullanılacaktır.

Teşekkürler
  • havalar ısındı millet foruma koştu.

@ozince
    izmir'de 12000 btu general inverter size yeter. zaten yukarıda da aynı şeyi söyledim.

@nnsevim

airfel alın rahat edin. gree üretimi kaliteli bir ürün demirdökümden daha iyi.

@tayfun000

o klima r22 gazlı eski model. büyük ihtimal de ya C ya da D sınıfı. çok elektrik harcar.
  • Arkadaşlar sadece birilerine faydam dokunursa diye bu yazıyı paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 4 sene önce Migrostan 12000 BTU Blueline (Demirdöküm) klima aldım. Enerji sınıfı C dir. 4 senedir işyerimde kullanmaktayım, işyerim 25 m2dir. Bunun yanında klimanın bulunduğu konum dış üniteye bir hayli mesafeli olmasına rağmen soğutmasından en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Cihazın ne dış ünitesi ne iç ünitesi 4 sene boyunca tık demedi (Maşallah deyim :)). Yaz aylarında aktif kullandığım ve sabah 8.30 akşam 20.00 arası ful açık tuttuğum bu klima için 2010 temmuz ayı faturamda 50-60 TL lik bir fark var.

Ayrıca bir kaç gün içinde kangurum.com.tr de kampanyası olan blueline 12000 btu A sınıfı klimadan da aldım. İlgilenenlere fiyatı 649 TL şu an.

Kullanmış olduğum üründen fazlasıyla memnun olmamdan dolayı diğer kullanıcılara da tavsiye ederim.
  • paran varsa mitsuhbishi klima al keyfine bak
  • Daıkın FTYN35 aldım 1350tl 10 taksit nasıl fiyat sizce? 1 aydır kullanıyorum cok az elektrik yakıyor sessiz umarım böyle devam eder.
  • Orijinalden alıntı: budak_1903

havalar ısındı millet foruma koştu.

@ozince
    izmir'de 12000 btu general inverter size yeter. zaten yukarıda da aynı şeyi söyledim.

@budak_1903 dostum;
    ısıtma amaçlı mono split olmaz cümlesi kafamı karıştırdı...
    Anladığım kadarıyla bu konuda bilgilisin bende Netten araştırıyorum.İklimsa daki General in kampanyası ilgimi çekti
    Kışın ısınma amaçlıda kullanacağımdan sorun yaşamak istemiyorum.
    İlgine ve bilgine tşk.ler...
    Bu ay içinde kampanya bitiyor sanırım kaçırmamak lazım.
  • Daıkın FTYN35 i 1350 tlye alabıldıysenız super,ınternet satıs fıyatı ucuslarda.Nerden aldınız acaba urunu,bende sipariş vereyim.
  • Salonda fujitsu asya14lc kullanmaktayız.Bilgisayar odasına ise ucuz yollu klima taktırmak istiyorum altus klimalar nasıldır sadece soğutma konumunda kullanıcam tansaşta gördüm peşin olarak 490TL gibi bir fiyatı vardı 12.000 btu sizce alınırmı yada 600-700 civarı hangi klimaları tavsiye edersiniz bildiğiniz R410 gazlı cihazlar varsa sevinirim R22'nin işi bitti sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 3 Ağustos 2010; 19:12:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Salonda fujitsu asya14lc kullanmaktayız.Bilgisayar odasına ise ucuz yollu klima taktırmak istiyorum altus klimalar nasıldır sadece soğutma konumunda kullanıcam tansaşta gördüm peşin olarak 490TL gibi bir fiyatı vardı 12.000 btu sizce alınırmı yada 600-700 civarı hangi klimaları tavsiye edersiniz bildiğiniz R410 gazlı cihazlar varsa sevinirim R22'nin işi bitti sayılır.

Odanız kaç m2 ?
  • 10-15 m2 hocam bosch'un klimalarına baktım 900 TL civarı R410 gazı var tavsiye edermisiniz.
  • quote:

10-15 m2 hocam bosch'un klimalarına baktım 900 TL civarı R410 gazı var tavsiye edermisiniz.

Bosh klimaların bir artısı yok. 10 m2 oda için 7000 btu kafidir, arçelik yada lg bekonun 7000 btuluk modeline bakabilirsiniz koçtaşlarda satılıyor, saatte 650 watt civarı sarfiyatı var 24 saat bile çalıştırsanız faturanıza 15 liradan fazla eklenmez.
  • R22 cihazlar daha fazla yakıyor diyorlar R22 yakında zaten kullanımdan kalkıcak bildiğim kadar bekonun düşük modelleri R22 gazlı R410'lu bosch iyi olur diye düşündüm.İzmirde oturuyorum şu sıralar neminde etkisiyle kavruluyor burası 7.000 lik az gelmezmi hocam kışın arada ısınma amaçlıda kullanıcam.
  • quote:

R22 cihazlar daha fazla yakıyor diyorlar R22 yakında zaten kullanımdan kalkıcak bildiğim kadar bekonun düşük modelleri R22 gazlı R410'lu bosch iyi olur diye düşündüm.İzmirde oturuyorum şu sıralar neminde etkisiyle kavruluyor burası 7.000 lik az gelmezmi hocam kışın arada ısınma amaçlıda kullanıcam.

Hurafelere inanmayın. Aynı klimayı üst komşum 17 metrekare odada kullanıyor çok memnun. Kışında bir sıkıntısı yokmuş gayet iyi ısınmış buzlanma yok denecek kadar az yaşanmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gidakontrol

Daıkın FTYN35 i 1350 tlye alabıldıysenız super,ınternet satıs fıyatı ucuslarda.Nerden aldınız acaba urunu,bende sipariş vereyim.

izmir karşıyaka öz amasyalı ticaret ısısan sitesinde telefonu mevcut
  • ilgilenen arkadaşlar olursa yardımcı olurum.

http://www.boschpark.com/bosch/klimalar-c-40.html
  • 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.