Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En büyüğü yaklaşık 15 m2 olan 3 odaya klima taktırma düşüncem var (2'de olabilir) 2 ya da 3 adet dış ünite şartmıdır? Yani tek bir dış ünitenin 2-3 klimayı beslemesi gibi bir seçenek var mıdır? Açıkcası dışarıda 3 adet ünitelik yerim yok ;) Klima olarak mitsubishi heavy srk25zjp-s düşünüyorum. Önerileriniz nedir?

Teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

En büyüğü yaklaşık 15 m2 olan 3 odaya klima taktırma düşüncem var (2'de olabilir) 2 ya da 3 adet dış ünite şartmıdır? Yani tek bir dış ünitenin 2-3 klimayı beslemesi gibi bir seçenek var mıdır? Açıkcası dışarıda 3 adet ünitelik yerim yok ;) Klima olarak mitsubishi heavy srk25zjp-s düşünüyorum. Önerileriniz nedir?

Teşekkürler :)

normalde multi split olur tek bir dış üniteye bağlı ama tesisat işi çok zahmetli ve duvarlarda tahribat fazla.

bahsettiğiniz model alınabilir. bir de iklimsa general asha serisinde kampanya var. 9000btu inverter liste fiyatı 1350tl. pazarlıkla daha uyguna alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZENLogic

Eczanemiz için klima arayışındayız. Eczanede sadece ön tarafı kullanıyoruz arka taraf alçı duvar ve önünde dolaplarla kapalı durumda.

1. Kullandığımız bölüm tam olarak 49m2.
    2. Tavan alçıtavan ve yerden alçıyapana kadar 320cm yükseklikte.
    2. Doğuya cephemiz var sabah 10:30a kadar güneş görüyor sadece.
    3. Cephemiz yaklaşık olarak 8,50m kadar ve yere kadar 4+4 lamine cam var.

Isınma için kombimiz var. Yinede inverterlı, kışın kombiye destek verecek bir klima arayışındayız. Sabah 8:30dan akşam 7:30a kadar uzun bir mesaimiz olduğunudan Inverter'lı bir klima düşünüyoruz.

Daikin merkezi aradığımda satıştan bir arkadaş yardımcı oldu 27.000 btu'lük bir klima önerdi. Başka bir klimacı 20.000 btu yereli olur demişti. Daikin 2.600 Euro gibi bir fiyat söyledi. Bu fiyatlar biraz sarsar daha uygun bir klima ne kullanabiliriz yardımcı olabilirmisiniz?? Diğer iş yerimde Panasonic ve General kullanıyorum çokta memnum. Bunları alırken baya bir araştırmıştım ama şimdi bildiklerim DH'deki bu başlıkta yazılanlarla sınırlı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Daha önce yukardaki mesajı atmıştım şimdi nihayi kararı vereceğim aşağıdaki klimalardan hangisini önerirsiniz??

mitsubishi heavy srk71ze-s1 inverter
    mitsubishi electric msz-ge60ve inverter
    daikin ftx60gv-rx60gv dc inverter

Daikin doğal olarak en pahalısı heavy en uygunu ama çok büyük uçurumlar yok aralarında. EEC ve COP değerleri en iyisi de uygun olmasına rağmen Mitsubishi Heavy galiba. Yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChronicPrime

Merhabalar,
    Klima seçimi konusunda önerilerinizi almak isterim.
    Forumu okudum ancak çok netleştiremediğim konular var :)
    . Isıtma yapılmayacaksa inverter'lü modele gerek yok deniyor; soğutma da sürekli çalışma olmayacağı için mi yoksa başka bir durum mu var ?

Klima taktırmak istediğim yer 40 m2'lik salon, çatı katında ve öğleden sonra direk güneş alıyor, çalışma aralığı ise günde 4-6 saat olacak.
    Isıtma amaçlı hiç kullnılmayacak, sadece soğutma ihtiyacı var. Bu arada ev İstanbul'da.

Forumdaki yönlendirmeler sanırım 24000 btu olması yönünde olacaktır ancak inverter durumunu açıklığa kavuşturmadım ?
    Bir de se seviyesinin az olması için daha düşük güçte bir model daha faydalı olmaz mı ?
    Aşağıdaki modelleri çıkardım ancak başka seçenekler varsa listeye alabiliriz, doğru tercih hangisi olur ?

Düz
    Mitsubishi Heavy SRK71HE-S1 (A sınıfı 24000 btu soğutma, 2625TL)
    Mitsubishi Heavy SRK63HE-S1 (C sınıfı 21500 btu soğutma, 2145TL)
    Sharp AY-AP24KR (22000 btu soğutma, 2232TL)
    General ASG24UBBNZ (23000 btu soğutma, 2664TL)
    Airfel Turkuaz Gold AS24-0925/R2 (24000 btu soğutma, 1690TL)
    Airfel Turkuaz Gold AS18-0925/R2 (18000 btu soğutma, 1360TL)

Inverter
    Mitsubishi Heavy SRK50ZJP-S (17000 btu soğutma, 2133TL)
    Mitsubishi Heavy SRK63ZE-S1 (21500 btu soğutma, 3050TL)
    Mitsubishi Heavy SRK71ZE-S1 (24000 btu soğutma, 3396TL)

Airfel ve Mitsubishi Heavy klimalar hakkında tavsiye ettiğiniz İstanbul Anadolu yakasında bayi ve servis ismi de varsa memnun olurum :)

Teşekkürler . . .

mono split alacaksanız mitsu heavy srk71 ze-s1 bütçeniz yetiyorsa alınmalı. oldukça kaliteli ve güçlü bir ürün. ısıtma-soğutma devamlılığı inverter klimada şu açıdan önemli inverter ilk alım maliyeti doğal olarak fazla ama kullanım maliyeti düşük bu farkı en kısa sürede kapatmak için hem ısıtma hem de soğutmada kullanmak daha uygun. ancak günde 6 saatten fazla soğutma olacaksa inverter yine alınabilir.

inverter oalrak srk63ze-s1 de alınabilir. ama amorti etmesi uzun sürer.

daha düşük güçte bir ürün almakla ses seviyesi azalmaz hatta artabilir. güçlü ünite daha az hava akımıyla daha çabuk soğutur. diğer türlü hep yüksek fan hızı gerekebilir.

• Herkese merhaba;

Yeni taşındım, evime klima almak istiyorum. Yalnız hem boyut, hem yerleşim hem de marka konusunda kararsızım:

İklimsa'dan ve Mitsubishi Electric'den gelip keşif yaptılar. Her ikisi de 18000Btu önerdi ancak sadece salonun enini ve boyunu ölçter, gerisini göz kararı belirlediler.

Ben de internette bulduğum bir tablodan hesap yaptım, 24000Btu gerekli çıktı. Sizce hangi güçte gerekir?

- Salonun Güney-Batı'ya bakıyor. 8m X 4,9m ölçülerinde (Bu ölçülerden güney köşede 2,2 x 2,2 bir balkon düşülecek)
    Evim 4. ve en üst katta, üstümde çatı katı var.
    Güney-batıya bakan 8m'lik cephede 3,3m, güney-doğu ve Kuzey-batı cephelerde 2m'şer camlar var.
    Tüm camlar çift cam.
    4. duvar olan kuzey-doğu tarafta mutfak, antre ve merdiven boşluğu kalıyor.

Sizce 18000Btu yeterli olacak mıdır?

Gücü belirledikten sonra yer ve marka konusunda da tavsiye isteyeceğim.

Şimdiden teşekkür ederim,

• tüm klimaların elektrik tüketimini ve hangi filtrelere sahip olduğu gibi teknik özelliklerini görebileceğim site veya doküman var mı?
  • Arkadaşlar geldik en önemli konuya,

Klima temizleme ve bakım a,

bu konuda bir çok marka temizleme spreyleri mevcut,

http://www.google.com.tr/search?q=AUTOMIX+KL%C4%B0MA+TEM%C4%B0ZLEY%C4%B0C%C4%B0&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

Piyasada en ucuz bunu buldum, 9 lira

EW gibi yerlerde 15 liraya satılıyor, ürün henüz gelmedi ama, bu tarz ürünlerden kulanan varmı?

Yararı varmı iddia edildiği gibi? Ciddi olarak evaporator u dezenfekte edebilirmi?

Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 28 Temmuz 2010; 1:19:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Arkadaşlar geldik en önemli konuya,

Klima temizleme ve bakım a,

bu konuda bir çok marka temizleme spreyleri mevcut,

http://www.google.com.tr/search?q=AUTOMIX+KL%C4%B0MA+TEM%C4%B0ZLEY%C4%B0C%C4%B0&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

Piyasada en ucuz bunu buldum, 9 lira

EW gibi yerlerde 15 liraya satılıyor, ürün henüz gelmedi ama, bu tarz ürünlerden kulanan varmı?

Yararı varmı iddia edildiği gibi? Ciddi olarak evaporator u dezenfekte edebilirmi?

Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Bana klimayi takan servis bu tip spreyleri kullanmami onermedi, o yuzden kullanmadan once iyi arastirmak lazim.

• Merhaba 23m2'lik bir salon için 18000btu soğutma kapasitesi olan Aerçelik 4750YS Mono Split Klima almayı düşünüyorum. Gereğinde 8m2'lik koridoru ve 12m2'lik bir odayı da iklimlendirme yapabilmeli. Salon Kuzey Doğuya bakıyor ve akşam saatlerinde özellikle Fransız balkon ve duvarlarda doğrudan güneş ışığı alıyor. Sizce iyi bir seçim midir? (Not: sıfır olan ve refurbished olmayan makinayı montaj dahil 800TL'ye alacağım)
  • arkadaşlar kolay gelsin hiç aklımda yokken klima işi çıktı başımıza bir kaç saattir okuyorum forumu 12000 btu luk 2 cihaz arasında kaldım samsungaq12nsbn eer:3.22, airfel as12-0925-r2 eer:3.87 verim farkı 0.65 fiyatlarda 750 ve 1000 lira bu verim farkı için 250 ödemeye değermi?
    eğer sizin başka 12000 lik önereceğiniz (soğutmu için) f/p kliması varsa önerilerinizi bekliyorum ramazanda klimasız zor geçecek yoksa.şimdiden teşrlr.saygılar
  • dün alsancakta vestel in 9 luk klimasına kampanya yapmıslar..350 liraydı..nasıldır bileniniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brvilhan

arkadaşlar kolay gelsin hiç aklımda yokken klima işi çıktı başımıza bir kaç saattir okuyorum forumu 12000 btu luk 2 cihaz arasında kaldım samsungaq12nsbn eer:3.22, airfel as12-0925-r2 eer:3.87 verim farkı 0.65 fiyatlarda 750 ve 1000 lira bu verim farkı için 250 ödemeye değermi?
    eğer sizin başka 12000 lik önereceğiniz (soğutmu için) f/p kliması varsa önerilerinizi bekliyorum ramazanda klimasız zor geçecek yoksa.şimdiden teşrlr.saygılar

airfel turkuaz gold modeli sanırsam. samsung ile arasındaki farkı vermeye değer. verim farkı 0.65 oldukça yüksek bir fark. yüzdeye vurursanız. yaklaşık %20 daha ekonomik.

• 25 m2 kuzey-batı cepheli PVC pencereli ve oda içinden izolasyonlu salon için klima tavsiye edebilir misiniz ?
    yaz ayında yaklaşık 3 ay ve günde 3-4 saat sadece soğutma için kullanmayı düşünüyoruz.1000 tl ye kadar bütçemiz var.
    teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 2 Ağustos 2010; 10:36:04 >
  • Arkadaşlar eğer iyonizerli klima bakıyorsanız Sharp yada Panasonic i tercih edin. Bu klimalarda bi-polar iyonizer sistemleri var bu sayede hem evlerde statik elektriklenme sorunu yaşamazsınız hemde virüs bakteri alerjen gibi diğer etkenleri evin dışında bırakmış olursunuz. Negatif iyonizerler bakterileri yok etmiyor onları negatif yükle yükleyip yere bastırıyor tv ekranına pc ekranına elektronik aletlere ve halılara doğru itiyor. Bunlar sadece solunum noktalarında uzaklaşıyor ama yerde emekleyen çocuklarda aşırı bakteri ve virüs yoğunluğu nedeniyle kronik problemler çıkartabiliyor. Negatif iyonizer sistemleri 1$ ile 50$ arasında iken üreticiler bunları klimalarına taktıklarında fiyatlarını aşırı yükseltiyorlar.Ev ve Araç Klimalarınıza sonradan da Bi polar iyonizer takıp kullanılabileceğini unutmayın piyasada bi polar iyonizerler 100 $ civarında ve istediğiniz klimayı sharp yada panasonic sterilazasyon kalitesine getirebilirsiniz. internete bi polar iyonizer diye bakarsanız Türkçe birkaç kaynak bulabilirsiniz.

• 27 metrekare salona 2 cephe pencere, 1 pencere tarafında balkon var.
    bu oda için airfel 12000 btu inverter klima almayı düşünüyorum.
    Az elektrik sarfiyatı olan, servis sorunu çıkarmayacak fiyatı 1500 tl'yi geçmeyecek bir klima tavsiyesi klima üstadlarınlarından rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin123456

27 metrekare salona 2 cephe pencere, 1 pencere tarafında balkon var.
    bu oda için airfel 12000 btu inverter klima almayı düşünüyorum.
    Az elektrik sarfiyatı olan, servis sorunu çıkarmayacak fiyatı 1500 tl'yi geçmeyecek bir klima tavsiyesi klima üstadlarınlarından rica ediyorum.

12000btu inverter 27m2 alanda zorlanır. 18000 veya 14000btu bir ürün bakmanızda fayda var. 12000 btu alacaksanız. iklimsa general inverter modellerinde kampanya var. airfel den daha az elektirk harcar. 1500 tl 12 taksit fiyatı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

Kayseri şehri için 25 m2 kuzey-batı cepheli PVC pencereli ve oda içinden izolasyonlu salon için klima tavsiye edebilir misiniz ?
    yaz ayında yaklaşık 3 ay ve günde 3-4 saat sadece soğutma için kullanmayı düşünüyoruz.1000 tl ye kadar bütçemiz var.
    teşekkürler..

bütçeyi 1500 tl ye çıkarmaya karar verdik. 12000 btu olan SRK35ZJ-S modeline peşin 1500 tl fiyat aldım.bu klimayı alayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 30 Temmuz 2010; 12:00:39 >
  • Merhabalar,

Dükkan içi, dışarıya penceresi olmayan(dükkan genel mahaline kapısı var sadece),

16-17m2 civarlarındaki ofise(1 kişi çalışacak, 37 ekran tv ve bilgisayar olacak elektronik ekipman olarak) klima almak istiyoruz.

Ben Daikin ya da Mitsubishi Electric düşünüyorum.

En az 10 sene kullanacağımızı düşünüyorum. Ona göre marka önerirseniz sevinirim.

Isıtma+soğutma için kullanacağız. Inverter tercihimiz olacak galiba.

Verceğiniz fiyatlar yaklaşık fiyat da olabilir.

Teşekkürler, Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basurettin -- 30 Temmuz 2010; 12:23:48 >
  • quote:

quote:

Kayseri şehri için 25 m2 kuzey-batı cepheli PVC pencereli ve oda içinden izolasyonlu salon için klima tavsiye edebilir misiniz ?
    teşekkürler..

bütçeyi 1500 tl ye çıkarmaya karar verdik. 12000 btu olan SRK35ZJ-S modeline peşin 1500 tl fiyat aldım.bu klimayı alayım mı?

12.000 btu cihaz 25 m2 de zorlanir, oraya daha yuksek btularda cihaz almanizi tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar;
    İzmir de 25 m2 lik salon da ısıtma amaçlı klima düşünüyorum bütçem 1500 Tl civarı...
    aklımda iklimsanın 12 lik inverter modeli var iş görürmü ? yada düz modellerden 18 btu luk bişey mi almalıyım.
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.