Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BudeS

merhabalar, yaklasık 35 m2 salon icin sadece yaz aylarında sogutma icin kullanılacak klima icin onerileriniz nelerdir ?

ben basta mitsubishi srk71-he modelini dusunmustum cunku salonun kapısı yok güney cephe, dıs unitenin duracagı yer de gunes alıyor. bu modeli icin en uygun 2280 lira pesin fiyat almıstım

ancak bugun klimaplus dan gelen yetkili sahıs biraz kafamı karıstırdı 17.000 btu nun yetecegini soledi ve mitsubishi heavy industries urunlerine atmadığı bok kalmadı cop ve eer degerlerinin gercegi yansıtmadıgını ve çinde üretildiklerinden filan bahsetti

anlayacagınız kafam allak bullak oldu bir an once klimamı secip siparis vermek istiyorum evde durulmuo sıcaktan , ne olur beni bu dertten kurtarın

tesekkurler

satıcının ağzına bakmayın. herkes nerdeyse aynı ağzı kullanıyor. bir kere o teknik değerleri kafana göre yazamazsın o testleri ve değerleri firmalar değil standartları belirleyen kurumlar bağımsız olarak belirliyor. nerdeyse her üreticinin çin de bir ayağı var. mesela panasonic,sharp tayland tesislerinde üretiyor.

35 m2 demişsiniz ama salonda da kapı yok. yani aslında iklimlendirme yapılacak alan 35m2 den daha büyük. sadece salon olsa 18000btu bir ünite size yeterli gelir. salon + diğer oda veya koridor kaç m2 ediyor. bu soru önemli. 40 m2yi geçiyorsa 24000btu almak daha iyi olur.

• walla 3 m2 kapi esigi var, koridor da arka odalara kadar uzaniyor dar ama uzun 4 m2 filan o da, 18000 lik yeter mi yoksa illa 24000 lik mi onerirsiniz, yukarda yazdigim model ve fiyati makul di mi bu arada, baska marka ve ya model tavsiyeniz var mi?

hizli cevabiniz icin tesekkurler ayrica
  • quote:

merhabalar, yaklasık 35 m2 salon icin sadece yaz aylarında sogutma icin kullanılacak klima icin onerileriniz nelerdir ?

ben basta mitsubishi srk71-he modelini dusunmustum cunku salonun kapısı yok güney cephe, dıs unitenin duracagı yer de gunes alıyor. bu modeli icin en uygun 2280 lira pesin fiyat almıstım

ancak bugun klimaplus dan gelen yetkili sahıs biraz kafamı karıstırdı 17.000 btu nun yetecegini soledi ve mitsubishi heavy industries urunlerine atmadığı bok kalmadı cop ve eer degerlerinin gercegi yansıtmadıgını ve çinde üretildiklerinden filan bahsetti

anlayacagınız kafam allak bullak oldu bir an once klimamı secip siparis vermek istiyorum evde durulmuo sıcaktan , ne olur beni bu dertten kurtarın

tesekkurler

Klimaplus yetkilileri once kendi sattigi klimalari ucuk degilde hakettigi fiyatlardan satsin sonra gelsin diger klimalara laf soylesin. Klimaplus ne satiyor "Mitsubishi Electric" dogal olarak Mitsubishi Heavy Industries almaman icin seni zehirlemeye calisacak. Yada bir diger ihtimal sana gelen o yetkili sahis klimalar konusunda hicbir bilgi sahibi degil sadece konusmak icin konusmus. Mitsubishi Electric guzel klimadir ancak ulkemizde normal degerinden yuksek fiyatlara satilmaktadir, bu da klimaplus in (distribitoru) kucuk bir sirket olmasindan kaynaklaniyor. Mitsubishi Heavy ise Sanko holding tarafindan ithal edilir ve fiyatlari Mitsubishi Electric ten daha ucuzdur ve emin olun ulkemizde Electric fiyat/ performans ta Heavy yi gecemez. Bu arada Heavy Cin degil Thailand' ta uretiliyor ha Cinde uretilsede fark etmez sonucta teknoloji Japon, basindaki kalite kontrol-muhendis vs Japon. Ayrica Heavy ye Airfel servisi bakar oldukca basarili bir servistir.

• quote:

tesekkurler

Evet oraya yeter 18.000 Btu.SRK71HE modelini iklimsadanmı aldınız acaba o seriler bitti onun yerine SRK71HE-S1 modelli cihazlar ve A+ elektrik sarfiyatında.ME cilerin malum cihaz satma strratejileri diğerlerini kötüle kenni iyile.Sordunuzmu peki ME MSH-GE50VA modelli cihaz ne sınıfı diye katalog değerlerine göre ısıtma soğutma C C sınıfıdır.Şu anda standart modellerde Mitsubishi Heavy nin SRK56HE-S1 modelli cihazından daha az elektirk harcayan cihaz yok.Ve o ME cihazından kat kat daha üstündür.Zaten bunların yalan değerler olması gibi bi imkan da olamaz tamamen Eurovent onaylı ürünlerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

tesekkurler

Evet oraya yeter 18.000 Btu.SRK71HE modelini iklimsadanmı aldınız acaba o seriler bitti onun yerine SRK71HE-S1 modelli cihazlar ve A+ elektrik sarfiyatında.ME cilerin malum cihaz satma strratejileri diğerlerini kötüle kenni iyile.Sordunuzmu peki ME MSH-GE50VA modelli cihaz ne sınıfı diye katalog değerlerine göre ısıtma soğutma C C sınıfıdır.Şu anda standart modellerde Mitsubishi Heavy nin SRK56HE-S1 modelli cihazından daha az elektirk harcayan cihaz yok.Ve o ME cihazından kat kat daha üstündür.Zaten bunların yalan değerler olması gibi bi imkan da olamaz tamamen Eurovent onaylı ürünlerdir.

srk71he-s1 modeli benim de bahsettigim eksik yazmisim basta, iklimsadan deil izmirdeki bir airfel bayisinden aldim o fiyati, 24000 lik biraz fazla mi gelir diyorsunuz, gerek yok mu sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

tesekkurler

Klimaplus yetkilileri once kendi sattigi klimalari ucuk degilde hakettigi fiyatlardan satsin sonra gelsin diger klimalara laf soylesin. Klimaplus ne satiyor "Mitsubishi Electric" dogal olarak Mitsubishi Heavy Industries almaman icin seni zehirlemeye calisacak. Yada bir diger ihtimal sana gelen o yetkili sahis klimalar konusunda hicbir bilgi sahibi degil sadece konusmak icin konusmus. Mitsubishi Electric guzel klimadir ancak ulkemizde normal degerinden yuksek fiyatlara satilmaktadir, bu da klimaplus in (distribitoru) kucuk bir sirket olmasindan kaynaklaniyor. Mitsubishi Heavy ise Sanko holding tarafindan ithal edilir ve fiyatlari Mitsubishi Electric ten daha ucuzdur ve emin olun ulkemizde Electric fiyat/ performans ta Heavy yi gecemez. Bu arada Heavy Cin degil Thailand' ta uretiliyor ha Cinde uretilsede fark etmez sonucta teknoloji Japon, basindaki kalite kontrol-muhendis vs Japon. Ayrica Heavy ye Airfel servisi bakar oldukca basarili bir servistir.

anladim, ben de sizin gibi dusunmustum basta ama emin olmak icin baskalarinin goruslerine danismam ii oldu, tereddut etmeden alabilirim o zmn heavy industries urunlerini, sizce 18000 yeter mi, yoksa illa 24000 mu? bi de inverter dusunmedim, bana parasal olarak geri donusumu cok uzun yillar alir herhalde

• bugün milliyet gazetesinin cadde ekinde iklimsa'nın reklamı vardı ;
    DXK09Z2 : 1.848 TL
    DXK12Z2 : 2.292 TL
    DXK18Z2 : 3.048 TL
  • quote:

quote:

quote:

tesekkurler

srk71he-s1 modeli benim de bahsettigim eksik yazmisim basta, iklimsadan deil izmirdeki bir airfel bayisinden aldim o fiyati, 24000 lik biraz fazla mi gelir diyorsunuz, gerek yok mu sizce

18.000 Btu rahatlıkla yeterli olur sizin konumuznuzda 24.000 Btu luk cihaz sizi rahatsız eder açıkçası ama standart yerine inverter düşünürseniz farklı tabiki durum SRK63ZE-S1 modeli mükemmel olur.Standart versiyonda SRK56HE-S1 modelini gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

bugün milliyet gazetesinin cadde ekinde iklimsa'nın reklamı vardı ;
    DXK09Z2 : 1.848 TL
    DXK12Z2 : 2.292 TL
    DXK18Z2 : 3.048 TL

Bunlar ucuz olan versiyonmuymuş hehe :) Ellerinde kalmış hala demek.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tesekkurler

18.000 Btu rahatlıkla yeterli olur sizin konumuznuzda 24.000 Btu luk cihaz sizi rahatsız eder açıkçası ama standart yerine inverter düşünürseniz farklı tabiki durum SRK63ZE-S1 modeli mükemmel olur.Standart versiyonda SRK56HE-S1 modelini gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

srk56he-s1modeli ile MITSUBISHI SRK50ZJP-S inverter mode nerdeyse ayni para 1800-1900 arasi, o zaman inverter olani almak daha akil kari olur kanimca

• MITSUBISHI SRK50ZJP-S ile MITSUBISHI SRK50ZJ-S arasinda ne gibi bi fark bilen var mi acaba, benim baktigima gore teknik ozellikleri filan ayni ama aralarinda 400 tl fark var
  • quote:

MITSUBISHI SRK50ZJP-S ile MITSUBISHI SRK50ZJ-S arasinda ne gibi bi fark bilen var mi acaba, benim baktigima gore teknik ozellikleri filan ayni ama aralarinda 400 tl fark var

ZJP serilerinde içinde fazladan koyulan 2 tane alerjen filtre ve katalitik koku filtresi bulunmuyor.İçindeki sağa sola dönen flaplar elle kontrol ediliyor diğerinde otomatik kumandayla, görünüş farkı var ZJ serisi biraz daha randımanlı ve elektrik sarfiyatıda ufak bi faklılık var.
  • Arkadaşlar ben Antalya'da oturuyorum. Malum çok sıcak oturulmuyor artık klimasız bu aylarda.
    Salona bir tane klima almak istiyorum yazılanları okudum ama bir fikir edinemedim.
    Salon 25 metrekare ve 2.6m yüksekliğinde. 12 ye kadar güneş görüyor sadece.
    Kışında yeteri kadar ısıtacak bir klima arıyorum.
    Günün 10 saati sürekli çalışacağı için az enerji yakacak bir şey olursa iyi olur.
    1500TL ye kadar bütçem var.

Yardımlarınız için teşekkürler
  • quote:

quote:

MITSUBISHI SRK50ZJP-S ile MITSUBISHI SRK50ZJ-S arasinda ne gibi bi fark bilen var mi acaba, benim baktigima gore teknik ozellikleri filan ayni ama aralarinda 400 tl fark var

ZJP serilerinde içinde fazladan koyulan 2 tane alerjen filtre ve katalitik koku filtresi bulunmuyor.İçindeki sağa sola dönen flaplar elle kontrol ediliyor diğerinde otomatik kumandayla, görünüş farkı var ZJ serisi biraz daha randımanlı ve elektrik sarfiyatıda ufak bi faklılık var.

400tl farka degmez herhalde sizin dusunceniz ne bilmiyorum tabe de
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaJeV

Arkadaşlar ben Antalya'da oturuyorum. Malum çok sıcak oturulmuyor artık klimasız bu aylarda.
    Salona bir tane klima almak istiyorum yazılanları okudum ama bir fikir edinemedim.
    Salon 25 metrekare ve 2.6m yüksekliğinde. 12 ye kadar güneş görüyor sadece.
    Kışında yeteri kadar ısıtacak bir klima arıyorum.
    Günün 10 saati sürekli çalışacağı için az enerji yakacak bir şey olursa iyi olur.
    1500TL ye kadar bütçem var.

Yardımlarınız için teşekkürler

mitsubishi heavy srk35zjp-s alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

400tl farka degmez herhalde sizin dusunceniz ne bilmiyorum tabe de

Eğer biraz pazarlık yaparsanız SRK50ZJ yi biraz daha uygun fiyata alabilirsiniz.400 TL farka değmez ama 200 250 lira ya değer.

• 30 metrekare salon için Toshiba RAS 16 SKVR mi uygun yoksa Mitsibushi Heavy DXK 18Z2 S mi uygun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: probe

30 metrekare salon için Toshiba RAS 16 SKVR mi uygun yoksa Mitsibushi Heavy DXK 18Z2 S mi uygun?

toshiba ras16skvr alınabilir. dxk sersi eski model artık ithal edilmiyor.
  • Merhabalar,
    Acilen Kocaeli'deki (yahyakaptan) evimizin salonuna klima almayı düşünüyoruz. Salonumuz 27 m2, güneybatı cephesinde, öğlen saat:13:00'ten akşam 19:00'a kadar güneş alıyor. Tek cam (2.30x1.30 boyutlarında pimapen) ve 1 (sürekli kapalı pimapen) kapısı mevcut. Ancak belirttiklerim dışında birde antreye bağlanan sürekli açık girişi (kapı boyutunda kiriş) var. Salonda elektronik cihaz olarak sadece tv mevcut ve ortalama 2 kişi bulunacak.
    Klimayı almaktaki amacımız salonu kullandığımız zamanlarda oturduğumuz mekanın serin kalması (Diğer antre ve odaların serinlemesi gerekmiyor.) Bu amaçla 13000btu'luk bir klimanın yeterli olacağını tahmin ediyorum. Sizce de yeterli midir?

Aşağıda linkini verdiğim model sizce uygunmudur? (Beko Active Plasma Plus Klima (8600D 13.000btu))
    http://www.koctas.com.tr/U/Beko-Active-Plasma-Plus-Klima/8500-D-9500-Btu/46174?R=126

Max. 1000TL civarında bütçem mevcut, buna göre sizin tavsiye edebileceğiniz başka bir model varmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edd41

Merhabalar,
    Acilen Kocaeli'deki (yahyakaptan) evimizin salonuna klima almayı düşünüyoruz. Salonumuz 27 m2, güneybatı cephesinde, öğlen saat:13:00'ten akşam 19:00'a kadar güneş alıyor. Tek cam (2.30x1.30 boyutlarında pimapen) ve 1 (sürekli kapalı pimapen) kapısı mevcut. Ancak belirttiklerim dışında birde antreye bağlanan sürekli açık girişi (kapı boyutunda kiriş) var. Salonda elektronik cihaz olarak sadece tv mevcut ve ortalama 2 kişi bulunacak.
    Klimayı almaktaki amacımız salonu kullandığımız zamanlarda oturduğumuz mekanın serin kalması (Diğer antre ve odaların serinlemesi gerekmiyor.) Bu amaçla 13000btu'luk bir klimanın yeterli olacağını tahmin ediyorum. Sizce de yeterli midir?

Aşağıda linkini verdiğim model sizce uygunmudur? (Beko Active Plasma Plus Klima (8600D 13.000btu))
    http://www.koctas.com.tr/U/Beko-Active-Plasma-Plus-Klima/8500-D-9500-Btu/46174?R=126

Max. 1000TL civarında bütçem mevcut, buna göre sizin tavsiye edebileceğiniz başka bir model varmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

size 18000btu bir ünite şart. 13000btu yetmez. salonda kapınız yok bu da yüksek miktarda ısı kaybı demektir. tavsiyem airfel turkuaz gold 18000btu ve ya 18000btu artful serisi.

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.