Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gurcan1 arkadaşa katılıyorum bir iki aırfel iyi çıkmış olabilir ama genelde adi bir cihazdır dikkat edin bazı arkadaşları bu konuda dikkate almazsanız iyi olur ama para sizin ayrıca bende hayret ettim haier ayrı elektra ayrı firmaların getirdigi bir cihaz ama gece oldu ya normal artık kusuruna bakmayın arkadaşın
  • gurcan arkadaşım ben asla oyle bırşey demedım aırfel ve haıer akfel fırması tarafından getırılıyor. electra çok farklı bırsey ben sana yuzlerce klima sayabılırım burda aynı fabrıkadan çıkan ama sence ıkısıde aynı kalıtedemı uretılıyor dıamondla mıtsubıshı bana klimacı olarak söyleyebilirmisin..neyse geçelim bunu haıer teba grubunun haıerı ıse dogrudur bırsey dıyemem yanı eskı haıerden ıse sımdıkı haıer klımalar ıle aırfel klımalar aynı hem servısıyım hemde bayısıyım ıstersen gır bak akfel web sayfasına ve bilmiyorsan akfelde sanko zaten hatırlatayım dedim sadece neyse karşınızda bilinçsiz birisi yok
    quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

AMCAMLARDA bır odada electra bir odada dıamond var berbat birşey bunlardan sakın ola uzak durasınız haıer de zaten aynı fırma getırıyor akfel fırması ve kompresörleri aynı bunu birebir gördüm eski haıerler kalmadı gurcan bey bizde akfelın bayılıgı var ısteyen yanıma gelır ıspat ederım. noter huzurunda sıfır bir klimayı açarım kutusundan şimdi nasıl oluyorda haıer güzel aırfel kötü oluyor bunu neye göre yorum yapıyosunuz ben her zaman dıorum cihazları bir tanesı ile değil genel anlamda kıyaslayın dıye annengıldeki klimada problem olmuş olabılır ama bu hepsı aynı demek değildir
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Panasonic'den başka ve daha ucuz bir klima arıyorum. Çünkü 12000 BTU, bulunduğu yere küçük geldi. Şimdiki aklım olsa buraya 18000'lik de değil, 24000'lik bir klima alırdım. şimdi 12000 Panasonic'i küçük bir odaya alacağım. Salona ise 24000'lik alacağım. Panasonic, Daikin, Mitsubishi, Sharp gibi markaların 24000'lik olanları çok pahalı. Bu nedenle biraz daha az kaliteli bir klima almak durumundayım. Taşınma için sizi çağırabilirim. Montajı yaptırdığım servisten memnunum fakat satıcı firmanın bu klimanın bu salon için yeterli olacağını söylemesi sonucu koskoca salona 12000'lik klima aldım ve hata yaptığımı anladım. Keşif için gelenler ne önerirse 1, hatta 2 büyüğünü almak gerekiyor, bunu çevremdeki başka örnekler de olduğu için rahatlıkla söyleyebiliyorum. "Klimadan memnun değil misin" diye soracak olursanız memnunum, neredeyse bedavaya ısıtıyor, soğutuyor. Enerji sarfiyatı çok az. Fakat yazın ancak üfürdüğü yeri derinletiyor ki bu da salonun ancak yarısı. Kışın da çok soğuk havalarda yeterli değil. Bulunduğu yere küçük geliyorsa en iyi marka klima da alsan işini görmez.
    Montajı satıcı firmanın elemanları yapmadı sanıırm, ben başlarında değildim. Ama dediğim gibi sorun bu değil, Taşınınca randımanın düşeceğini söyleyen kişi, taşınma durumundarandımanın düşmesinin kesin olduğunu söylemişti. Yani kim montaj yaparsa yapsın, verimin düşeceğini söylemişti, o yüzden soruyorum.
    Airfel kullanıcıları memnun mu?
    Şu anda 24000'lik Airfel düşünüyorum.
    Herkese teşekkürler, başarılar...
    quote:

çok fazla siz panasonıc kullanıcısı olarak bunu böyle açıklarsınız bende sizin dilinizden konuşuyorum haıerın elektrık sarfiyatı panasonıc e göre fazla siz eger panasonıc ı tam anlamıyla kullanıyosanız başka klima aldıgınızda hiçte memnun kalmıcagınızdan eminim çünkü aynı evde oldukları için aralarındaki farkı göreceksiniz ve buda sizi memnun bırakmayacaktır adanada servislere gelince siz ilk montajı yaptırdıgınız yerden memnun değilmisiniz arayın onları gelsinler yapsınlar gazı kaçma konusunu ise merak etmeyin onlar gerekeni yapacaktır.denkiden uzak durun..
    quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Haier hakkında iyi şeyler söylenmiş, fakat elektrik sarfiyatı nasıl?
    Ayrıca Carrefour'da satılan Denki'ler hakkında görüş bildirebilecek var mı?
    Enerji sarfiyatı dahil.
    Adana'da iyi bir klima bakımı ve nakliye yapabilecek firma arıyorum.
    1 yıldır kullandığım Panasonic 12000 BTU İnverter klimayı başka bir eve taşıyacağım. Bu işlem sırasında dikkat edilmezse, gazı, havası vs. iyi ayarlanmasa randımanın düşeceğini öğrendim.
    Teşekkürler.
    İyi Günler...
    quote:

sankonun şu ana kadar getirdigi klimalardan hiç bir şekilde şikayet gelmedi ben haıer derim sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: compy

Herkese Merhaba,

Bende klima almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında(9000 btu luk) kararsız kaldım.

1)Sharp AY-AP09DE(AY-AP09FHR ın bir eski versyonu,clusterplasma 9000 btu-->http://www.mavigoz.com.tr/fiyatlistesi.asp?marka=2)
    2)HAIER HSU-09H03 / VA(ZXF) 943 ytl -->http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr

Her iki klima da oldukça iyi özelliklere sahip(sessiz, yüksek COP oranı, havadaki bakteriler vs temizleme özelliği(çeşitli filtreler), mikrobilgisayar kontrolu vs..)

Her iki marka hakkındaki düşünceleriniz belirtirseniz memnun oluurm. Özellikle HAIER kullanan arkadaşlar varsa, soruları vs yazarlarsa çok iyi olur çünkü bana fikir verebilecek hemen hemen hiç iyi/kötü yoruma rastlamadım HAIER hakkında ..Hepinize simdiden tesekkürler..

Annemde aırfel var berbat bir cihaz size elektrayı,dıamond'u,haier'i öneririm hiç olmazsa evinizdeki cihaza kalite olarak birazcık yakındırlar ama aırfelin yakından uzaktan alakası yok genede siz bilirsiniz iyi olur allahtan kötü olur bizden

Elektra ile haier'i aynı firmamı getiriyor elektrayı elco klima, haieri sanko hayret ettim size ayrıca aırfel annemde tam karşısındada kardeşmi oturur ondada haier ikisinin arasında uçurum var ayrıca bende size sıfır açar gösteririm ikisi farklı klima aırfel sık sık defrosla ugraşırken haier 68 derece agız sıcaklıgıyla evde şortla dolaştırıyor insanları adi malları övmeyin arkadaşım, ayrıca dıamond bire bir mitsubishi elektrikle aynıdır bunu burda di firmalar bile kabul etti aynı teknolojiyi kullanıyorlar lütfen

• Arkadaşlar yok amcamda var yok dayımda var hikaye, vardır ama iyidir ama kötü siz bu sene sabredin kimseye inanmıyorsanız gidin biraz yüzsüz olun kullanıcıların evlerine, salak yapın servislere gidin gözünüzle kış performanslarını görün ondan sonra alın burada bir türlü inanmıyorsunuz art arkadaşla tek ayrıldıgımız nokta aırfel gerisi aynı cihazları söylüyoruz hadi iyi geceler
  • aırfelın kötü oldugunu nasıl anladınız onada hayret ettim yani electra nasıl bir cihaz dıamond ile mıtsubıshı yı nasıl aynı kefeye koyuyosunuz onuda anlamadım ben bu ısın içindeyim adanadayım mavı ufuklar arkadasta musaıtse eger kabul ederse gelın taktıralım eger aırfelı begenmedım derse ben 5 kuruş para almıcam arkadaşlar klimanıza güveniosanız buyrun yorum yapması değil şimdi bana onu söyleyin haıer ve aırfel ıkısınınde aynı fırmanın getırdıgınde sanırım mukabıl olduk o halde nasıl bırısı kotu bırısı ıyı oluyor kompresörü bile aynı oldugu halde herhalde plastıgı çok sogutup yada ısıtıyor olabılırmı tuyu yada gurcan bey soruyorum sıze
  • Selam arkadaşlr toplamda 90 m2 lik evde klimayı 10-12 m2 lik hole koyarsam salon kapısı kapalıyken odalar da ve odalar kapalıyken salonda yeterli yada ona yakın bir verim alabilirmiyim (24000 lik bir kilma ile ) , camlar pimapen , güneş y.odasında başlayıp , mutfaktan batıyor , 7.kat üstte bir kat daha var. ne dersiniz şansım varmı varsada , marka ne olabilir Diamond düşünüyorum.

• Sayın art arkadaş ben ne nerede üretiliyor allaha şükür bilirim sankoyuda (akfelide) elco'yuda haier markasını türkiyede 20 firma getirdi onuda biliriz hicon adı altında bile.Ayrıca dıamond ,mitsubishi elektrikten bir gömlek aşagıdır daha fazla degil burada bilip bilmeyen adamlara kızmak gerekiyor bazen gidesim geliyor ama buda kaçmak olur neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 0:58:22 >
  • birde olay aslında sadece klimayı satmak veya ne bilim bu işle sadece satıcı gözüyle bakmak işte kompresörlerin nerden geldigini hangi firmalardan alındıgını yada hangi firma nere menşeili bunları bilmek birazda bana boş gibi geliyor dıamondla mıtsubıshı nasıl bır tutulabılır hala anlamış degılım arkadaşım aslında olay bu klimanın çalışma prensibini içerisindeki motoru açıp tamır etmiş olmanızla alakalı bir şey yani sadece satmakla iş bitmiyor. bır ara bır klima kompresörünün üzerinde bir yazı yazıyordu mıtsubıshı electrıc aslında bu yazı dogru hemde çin malında gelen insanlar hep bunu söylüyordu aa mıtsubıshı motoru var diye dedimya aslında bu yazı var ama bu yazının devamıda var asıl olan yazı şuydu " MITSUBISHI ELECTRIC TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİLMİŞTİR" bence bizim halkımız bundan kaybediyor madem birebir aynı firmasıda bunu kabul ediyor neden fiyatlarında sorun var sence ikiside aynı kalitemi
  • quote:

birde olay aslında sadece klimayı satmak veya ne bilim bu işle sadece satıcı gözüyle bakmak işte kompresörlerin nerden geldigini hangi firmalardan alındıgını yada hangi firma nere menşeili bunları bilmek birazda bana boş gibi geliyor dıamondla mıtsubıshı nasıl bır tutulabılır hala anlamış degılım arkadaşım aslında olay bu klimanın çalışma prensibini içerisindeki motoru açıp tamır etmiş olmanızla alakalı bir şey yani sadece satmakla iş bitmiyor. bır ara bır klima kompresörünün üzerinde bir yazı yazıyordu mıtsubıshı electrıc aslında bu yazı dogru hemde çin malında gelen insanlar hep bunu söylüyordu aa mıtsubıshı motoru var diye dedimya aslında bu yazı var ama bu yazının devamıda var asıl olan yazı şuydu " MITSUBISHI ELECTRIC TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİLMİŞTİR" bence bizim halkımız bundan kaybediyor madem birebir aynı firmasıda bunu kabul ediyor neden fiyatlarında sorun var sence ikiside aynı kalitemi

El cevap yukarda yazdım bakın mitsubishi bir gömlek üstün o kadar

• quote:

aırfelın kötü oldugunu nasıl anladınız onada hayret ettim yani electra nasıl bir cihaz dıamond ile mıtsubıshı yı nasıl aynı kefeye koyuyosunuz onuda anlamadım ben bu ısın içindeyim adanadayım mavı ufuklar arkadasta musaıtse eger kabul ederse gelın taktıralım eger aırfelı begenmedım derse ben 5 kuruş para almıcam arkadaşlar klimanıza güveniosanız buyrun yorum yapması değil şimdi bana onu söyleyin haıer ve aırfel ıkısınınde aynı fırmanın getırdıgınde sanırım mukabıl olduk o halde nasıl bırısı kotu bırısı ıyı oluyor kompresörü bile aynı oldugu halde herhalde plastıgı çok sogutup yada ısıtıyor olabılırmı tuyu yada gurcan bey soruyorum sıze

Siz kendinizle çelişiyorsunuz nasıl dıamond, mitsubishiden farklı ise azda olsa aırfellede haier'de farklıdır çokda olsa. Bu arada yukarda soru vardı kendimize dalmayalım vatandaş hizmet bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 1:03:14 >

• senle alakalı birşey değil gurcan aırfelı ben hala tutuyorum ve arkasındayım cıdden sanko oyle ufak bır fırma degıl ve son aırfellerı gorduysen umarım sende benı anlarsın gunde en aşagı 10 -15 cihaz takıyorum adanada ve çevresinde iki aracım vızır vızır çalışıyor allaha şükür ve emin ol şimdiye kadar bir problem çıkmadı. o yuzden ben cahıl bır ınsan değilim hanı oyle kotu bır klimayı övmek istemem övmemde zaten ama bu klima ıyı tuyu arkadaşta kötü demiş aslında haklı olabilirsiniz ama ne zamanki klimadan bahsediyorsunuz bunlarıda konuşmak lazım o kadar çok el değiştirir olduki klimalar her yılki ürün de farklı kompresörler kullanıldı. ama şimdi tam güvence veriyorum bir problem yok klimada ve verimlilik degerleride oldukça iyi tabi kendi sınıfındaki klimalar içinde yoksa elbette bir panasonıc,hıtachı(japon olanı)mıtsubıshı electrıcle karşılaştırılamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: freq

Selam arkadaşlr toplamda 90 m2 lik evde klimayı 10-12 m2 lik hole koyarsam salon kapısı kapalıyken odalar da ve odalar kapalıyken salonda yeterli yada ona yakın bir verim alabilirmiyim (24000 lik bir kilma ile ) , camlar pimapen , güneş y.odasında başlayıp , mutfaktan batıyor , 7.kat üstte bir kat daha var. ne dersiniz şansım varmı varsada , marka ne olabilir Diamond düşünüyorum.

arkadaşım o iş olmaz o paraya biraz daha ekle iki tane al daha avantajlı saygılar

• Oooooo Gürcan bey.

Voltajı düşürür veya durdurur demedim. Voltaj, akım ve frekans ayarı sözünü ettim. Hangi klimanın kataloğunda minimum-maximum hertz değerleri veriliyor. Ne kadar iddiacısınız. Yazdığım klima bilgileri anlaşılmıyormu? Bu bilgilerin neresi mantıksız? Herkese tabiki güvenmesinler.

Klima ortamı ısıtmış, ve minimum elektrik tüketimi 115 veya 120 watt' a inmiş, daha ne istenir bu sırada hertz değeride zaten düşer. Ben ne yazdım siz ne söylüyorsunuz?

Klimalarda en büyük enerji harcamaları sık durma ve sık çalışmalarda meydana gelir. Inverter teknolojisi klimanızın, ortamın soğutma veya ısıtma ihtiyacına göre kapasitesini kendisinin ayarlayabilmesidir. Bu sayede kompresör frekansını ayarlayarak durma ve kalkmalar minimize edilmiştir. Bunun sonucu olarak enerji tüketimi %35'ler oranında azaltılmış ve daha hassas sıcaklık kontrolü sağlanmıştır.

OK.

Bu arada ucuz klimalar bir süre sonra bakteri ve virüs yuvası haline geliyor. Klimaların anti-bakteri özelliğine de dikkat edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 2 Eylül 2006; 1:19:43 >

• aırfelle haıerın kompresörü aynı arkadaşım açın bakın eger elınızde varsa ama mıtsubıshı ile dıamond kompresörleri farklı yakın bile değil mıtsubıshıye
    iç ünite fan motoru farklı,kompresör farklı sensör kabloları farklı ve kullanılan kabloların çapı bile farklı nasıl yakın oluyor iş plastikte ise plastıgı bıle farklı aynı fabrikada farklı malzemeler kullanılıyor olabilir :P tabi yakınlığı aynı fabrikada üretiliyor olmasına baglıyosanız olabilir aynı paletten geçmiş olabilirler
    quote:

quote:

aırfelın kötü oldugunu nasıl anladınız onada hayret ettim yani electra nasıl bir cihaz dıamond ile mıtsubıshı yı nasıl aynı kefeye koyuyosunuz onuda anlamadım ben bu ısın içindeyim adanadayım mavı ufuklar arkadasta musaıtse eger kabul ederse gelın taktıralım eger aırfelı begenmedım derse ben 5 kuruş para almıcam arkadaşlar klimanıza güveniosanız buyrun yorum yapması değil şimdi bana onu söyleyin haıer ve aırfel ıkısınınde aynı fırmanın getırdıgınde sanırım mukabıl olduk o halde nasıl bırısı kotu bırısı ıyı oluyor kompresörü bile aynı oldugu halde herhalde plastıgı çok sogutup yada ısıtıyor olabılırmı tuyu yada gurcan bey soruyorum sıze

Siz kendinizle çelişiyorsunuz nasıl dıamond, mitsubishiden farklı ise azda olsa aırfellede haier'de farklıdır çokda olsa. Bu arada yukarda soru vardı kendimize dalmayalım vatandaş hizmet bekliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Oooooo Gürcan bey.

Voltajı düşürür veya durdurur demedim. Voltaj, akım ve frekans ayarı sözünü ettim. Hangi klimanın kataloğunda minimum-maximum hertz değerleri veriliyor. Ne kadar iddiacısınız. Yazdığım klima bilgileri anlaşılmıyormu? Bu bilgilerin neresi mantıksız? Herkese tabiki güvenmesinler.

Klima ortamı ısıtmış, ve minimum elektrik tüketimi 115 veya 120 watt' a inmiş, daha ne istenir bu sırada hertz değeride zaten düşer. Ben ne yazdım siz ne söylüyorsunuz?

Klimalarda en büyük enerji harcamaları sık durma ve sık çalışmalarda meydana gelir. Inverter teknolojisi klimanızın, ortamın soğutma veya ısıtma ihtiyacına göre kapasitesini kendisinin ayarlayabilmesidir. Bu sayede kompresör frekansını ayarlayarak durma ve kalkmalar minimize edilmiştir. Bunun sonucu olarak enerji tüketimi %35'ler oranında azaltılmış ve daha hassas sıcaklık kontrolü sağlanmıştır.

OK.

Bu arada ucuz klimalar bir süre sonra bakteri ve virüs yuvası haline geliyor. Klimaların anti-bakteri özelliğine de dikkat edilmeli.

voltaj ayarı olmaz akım ayarıda olmaz sadece herz siz ne yazdıgınızı bilseniz zaten yazmazdınız bakteride hikaye siz filtreleri zamanında degiştirmeyin 35 dolar bizim millette alır degiştirir ya, bana yazarak insanlara katkıda oluyorsunuz siz dünyada yokken ben klima alıp satıp takıyordum abisi hadi yat artık.DAIKIN KATALOGDA YAZAR HERZ BİLGİLERİ ARAŞTIR GELİŞTİR KENDİNİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 2:05:57 >

• Sayın arkadaşlar burada bile tartışacak kavga edecek konular bulan ortalıgı karıştıran o kadar insan varki hayret, bir tek danışmanlık yapan art ve tuyu arkadaşlarla tartışsakta bir seviye var ama bazıları varki ınverter açıklamalarıyla ........kişi ne diyim siz yazın yorumunuzu etrafa sataşmayın dimi kibarca yazın ama ben bu çetin arkadaşı sevmedim üç kagıtçı bir yaklaşım içinde önce geldi klima falan sordu sonra usta oldu başımıza allah daha iyi etsin.Ayrıca bende durdurur dediniz dememişim uykulu şeklide öylemi okunuyor, voltaj düşerse klima otomatik şekilde durur demişim anlayana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 1:52:50 >
  • Gürcan bey, siz Türkçe'den de anlamıyorsunuz.

Ben sizinle kavga etmiyorum. Siz yazılan kelimeleri farklı anlıyorsunuz. Hertz ayarından önce akım ve voltaj'ın verimli kullanımı gelir. Bence sizde yatın.

Ayrıca ben sizin gibi belirli markaları alın diyen bir klima ustası değilim. Bazı şeylerden anlamak için usta olmak gerekmiyor. Bir arkadaş inverter ile ilgili soru sordu cevapladım.

Ben kullanmadığım ve tanımadığım için size birkaç marka danıştım. Hatamı? Ben üçkağıtçı değil, siz tuhaf bir yaklaşımdasınız. Burada görüş belirtenlere karşı tutum sergiliyorsunuz.

Sizin gibi biri bakteri hikaye diyorsa, sizde hikaye yazıyorsunuz.

Burası forum herkes her bilgiden faydalanmalı.
    Son Pişmanlık fayda vermez.
    Yazdıklarınıza dikkat edin. En azından acele cevap yazmadan birkaç kez okuyun.

quote:

quote:

Oooooo Gürcan bey.

OK.

voltaj ayarı olmaz akım ayarıda olmaz sadece herz siz ne yazdıgınızı bilseniz zaten yazmazdınız bakteride hikaye siz filtreleri zamanında degiştirmeyin 35 dolar bizim millette alır degiştirir ya, bana yazarak insanlara katkıda oluyorsunuz siz dünyada yokken ben klima alıp satıp takıyordum abisi hadi yat artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 2 Eylül 2006; 2:09:01 >

• quote:

Gürcan bey, siz Türkçe'den de anlamıyorsunuz.

Ben sizinle kavga etmiyorum. Siz anlamayıp kelimeleri farklı anlıyorsunuz. Hertz ayarından önce akım ve voltaj'ın verimli kullanımı gelir. Bence sizde yatın.

Ayrıca ben sizin gibi belirli markaları alın diyen bir klima ustası değilim. Bazı şeylerden anlamak için usta olmak gerekmiyor. Bir arkadaş inverter ile ilgili soru sordu cevapladım.

Ben kullanmadığım ve tanımadığım için size birkaç marka danıştım. Hatamı? Ben üçkağıtçı değil, siz tuhaf bir yaklaşıdasınız. Burada görüş belirtenlere karşı tutum sergiliyorsunuz.

Sizin gibi biri bakteri hikaye diyorsa, sizde hikaye yazıyorsunuz.

Burası forum herkes her bilgiden faydalanmalı.
    Son Pişmanlık fayda vermez.
    Yazdıklarınıza dikkat edin. En azından acele cevap yazmadan birkaç kez okuyun.

quote:

quote:

Oooooo Gürcan bey.

OK.

voltaj ayarı olmaz akım ayarıda olmaz sadece herz siz ne yazdıgınızı bilseniz zaten yazmazdınız bakteride hikaye siz filtreleri zamanında degiştirmeyin 35 dolar bizim millette alır degiştirir ya, bana yazarak insanlara katkıda oluyorsunuz siz dünyada yokken ben klima alıp satıp takıyordum abisi hadi yat artık

Ben türkçeden baya iyi anlarım siz işinize bakın rahat olun, bak lafı gene yanlış anlamışsınız bakteri hikaye degil sonrası hikaye o filtreleri halkım degiştirmez 10 sene kullanır sonrada bir işe yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 8:24:28 >

• Tabii belirli markaları alın diyecegiz sizin gönlünüz olsun diye dandik mallarımı övecegiz onları siz kullanın size yakışır sizin gibi insanlar yüzünden bir süre gidiyorum yada tamamen bu rezalet ya hem bilme hemde her şeye atla siz kalları yanlış anlıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 8:26:27 >
  • Gürcan bey, siz daha önce ne yazdınızda ceza aldınız merak ettim?

"Son Pişmanlık fayda vermez. " sözünü size yazmadım. Bakteri ile ilgili yazdığım söze istinaden yazdım. Yanlış klima alınmasın diye bunuda yanlış anladınız, sizinle konuşulmuyor.
  • quote:

Gürcan bey, siz daha önce ne yazdınızda ceza aldınız merak ettim?

"Son Pişmanlık fayda vermez. " sözünü size yazmadım. Bakteri ile ilgili yazdığım söze istinaden yazdım. Yanlış klima alınmasın diye bunuda yanlış anladınız, sizinle konuşulmuyor.

İşte böyle şeyler'den sizin gibi insanlar yüzünden çetin bey benle konuşmayın zaten ne bu msn mi be yat artık sabah iş yokmu sana,burada başkalarına yapılan hizmeti engelliyorsun.Bir daha bana cevap vermeyi size yasaklıyorum çetin bey bak sebebim olacaksın ha 10 gün almayalım bu seferde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Eylül 2006; 2:27:50 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.