Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.159
Cevap
328
Favori
3.171.643
Tıklama
Giriş
      167 Mesaj
      01 Temmuz 2010 20:19:26
      Sabit hızlı klimalar ile inverter klimaların hesabı yapılırken aynı mantık mı kullanılıyor yoksa farklı
      bir sistyem varmı. Bugun gittigim mitsubishi bayisinde 18 lik bir inverter klimanın işimi gorucegini belirtti
      Önerdigi modelde bu SRK50ZJPS (evimde ısıtma sogutma kullanıcagım toplam alan 40-45 mt kare civarı)

Benim baktıgım ürünler ise Sabit hızlı olanlar
      SRK63HES1 22000 (ancak sogutmada C sınıfı gozukuyor)
      Turkuaz gold 24000
      McQuay 20350

Acaba bu durumda ne yapmalı bayiyi dinleyip 18lik inverter mı almalı yoksa bu alan icin yeterli gelmez bu baktıgım sabit hızlı klimalara mı yonelmelıyım

Sabit hızlı klima da ise mitsubishi nin sogutmada C sınıfı olması faturaya nasıl yansır diger split klimalara gore nekadar fazla para oderım aylık bu hesaplamayı nasıl yaparım acaba
      |
      |
      01 Temmuz 2010 20:29:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Fınıshed ın chına

SRK25SJP-S 30 gün günde 12 saat Isıtmada kw 0,86 ortalaması ile 0.166020 birim fiyatı x = 0,1427772 x 360 saat = 51,399792 ytl

Hesap doğru ise fena değil

SRK25JZ-S Toplamda kw 0.80 ortalama verilen değer ile hesaplandığıında 47,81376 ytl Eğer doğru hesaplıyorsam bu fark için filitre ve sağa sola üfleme özelliklerini saymazsak SRK25ZJ-S MODELİNE 300ytl fazla VERMEYE DEĞMEZ

SRC20ZGX-S ısıtmadaki ortalama kw 0,44 ile 26,297568 ytl süper duruyor yanlız bu 9000BTU'dan düşük

1.800 ytl fiyatı ile SRC20ZGX-S Enyüksek değerde 1.27 = 76ytl ..........)( ortalama değerde kw 0,44 ile 26,297568 ytl HYPER INVERTE 700btu

1.335 ytl ...........SRK25ZJP-S ............. .......... 1.46 = 87ytl .......... ........... ........... ... 0.86 .. 51,399792 ytl POPÜLER INVERTER 9000btu

1.663 ytl .............SRK25ZJ-S ............. ........... 1.36 = 81YTL ........ ............. ............ .... 0.80 .. 47,81376 PREMIUM INVERTER 9000btu

Peşin alımda %10 indirimler yapılıyor HYPER INVERTE olanı dşenmeye başladım biri hesaplarımı kontrol etsin lütfen 10m2 oda çin

Sanırım elektriğin birim fiyatını fatura üzerinden aldınız. Bunun üzerinde vergiler ve paylar var. Sizin hesabınıza göre elektriğin birim fiyatı 16,6 kuruş. Doğru birim fiyatı için bizim cebimizden çıkan paraya bakmak lazım. Bunu da faturanın ödenecek tutarını kullanılan kw miktarına bölmekle elde edebiliriz.

Şu anki fiyatlarla elektriğin bir kw'ı için ödediğimiz miktar yaklaşık 0,27 TL'dir. Dolayısı ile hesabınızda büyük ölçüde yanlışlık var.

İkinci olarak tam doğru bir hesap yapabilmek için klimanın kompresörünün 1 saat içerisinde devreye girdiği ve devrede olmadığı sürelerin ayrı ayrı bulunması gerekir ki, bu da dış hava sıcaklığı odadaki kişi sayısı, odanın güneş alması gibi etkenlerle doğrudan ilgilidir. Dolayısı ile çok net bir hesap yapmak oldukça zordur.

Örneğin kompresör devrede iken 660, değilken 60 watt çeken 7000 BTU luk bir klimanın fazla sıcak olmayan bir günde soğutmada bir saat içerisinde 20 dakika kompresör devrede iken, 40 dakika ise devrede değilken çalıştığını ölçtüm.

Buna göre

660 / 3 = 220 watt
      60 / 3 = 20 X 2 = 40 watt
      Toplam: 260 watt

Buna göre bu klima bir saatte 0,26 kw elektrik tüketmekte ve bunun bize maliyeti yaklaşık 7 kuruştur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      677 Mesaj
      01 Temmuz 2010 21:25:35
      quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu

quote:

SRK25SJP-S 30 gün günde 12 saat Isıtmada kw 0,86 ortalaması ile 0.166020 birim fiyatı x = 0,1427772 x 360 saat = 51,399792 ytl

Hesap doğru ise fena değil

SRK25JZ-S Toplamda kw 0.80 ortalama verilen değer ile hesaplandığıında 47,81376 ytl Eğer doğru hesaplıyorsam bu fark için filitre ve sağa sola üfleme özelliklerini saymazsak SRK25ZJ-S MODELİNE 300ytl fazla VERMEYE DEĞMEZ

SRC20ZGX-S ısıtmadaki ortalama kw 0,44 ile 26,297568 ytl süper duruyor yanlız bu 9000BTU'dan düşük

1.800 ytl fiyatı ile SRC20ZGX-S Enyüksek değerde 1.27 = 76ytl ..........)( ortalama değerde kw 0,44 ile 26,297568 ytl HYPER INVERTE 700btu

1.335 ytl ...........SRK25ZJP-S ............. .......... 1.46 = 87ytl .......... ........... ........... ... 0.86 .. 51,399792 ytl POPÜLER INVERTER 9000btu

1.663 ytl .............SRK25ZJ-S ............. ........... 1.36 = 81YTL ........ ............. ............ .... 0.80 .. 47,81376 PREMIUM INVERTER 9000btu

Peşin alımda %10 indirimler yapılıyor HYPER INVERTE olanı dşenmeye başladım biri hesaplarımı kontrol etsin lütfen 10m2 oda çin

Sanırım elektriğin birim fiyatını fatura üzerinden aldınız. Bunun üzerinde vergiler ve paylar var. Sizin hesabınıza göre elektriğin birim fiyatı 16,6 kuruş. Doğru birim fiyatı için bizim cebimizden çıkan paraya bakmak lazım. Bunu da faturanın ödenecek tutarını kullanılan kw miktarına bölmekle elde edebiliriz.

Şu anki fiyatlarla elektriğin bir kw'ı için ödediğimiz miktar yaklaşık 0,27 TL'dir. Dolayısı ile hesabınızda büyük ölçüde yanlışlık var.

İkinci olarak tam doğru bir hesap yapabilmek için klimanın kompresörünün 1 saat içerisinde devreye girdiği ve devrede olmadığı sürelerin ayrı ayrı bulunması gerekir ki, bu da dış hava sıcaklığı odadaki kişi sayısı, odanın güneş alması gibi etkenlerle doğrudan ilgilidir. Dolayısı ile çok net bir hesap yapmak oldukça zordur.

Örneğin kompresör devrede iken 660, değilken 60 watt çeken 7000 BTU luk bir klimanın fazla sıcak olmayan bir günde soğutmada bir saat içerisinde 20 dakika kompresör devrede iken, 40 dakika ise devrede değilken çalıştığını ölçtüm.

Buna göre

660 / 3 = 220 watt
      60 / 3 = 20 X 2 = 40 watt
      Toplam: 260 watt

Buna göre bu klima bir saatte 0,26 kw elektrik tüketmekte ve bunun bize maliyeti yaklaşık 7 kuruştur.

Aslında ben bu hesaplamaları ödeyeceğimiz rakkamdan çok bu 3 farklı klimanın aralarındaki tüketim farklarını görebilmek için yaptım

hatta fotura tarihim 06.10.2009 günümüzün birim fiyatı yada vergiler ile olacak olan fiyat zaten kaçınılmaz i. size çok teşekür ederim okuyucu arkadaşların bir çoğunun klimanın olağan üstü az yaktığını sanmalarını önlemiş oldunuz 16,30 ytl 98.000kw vergileri dahil 24ytl oluyor ilgili arkadaşlar Günümüzün rakkamları ile hesaplayıp
      üzere KDV Koyarak net bilgi sahibi olabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 1 Temmuz 2010; 21:26:32 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      677 Mesaj
      01 Temmuz 2010 21:48:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ciiiin

Sabit hızlı klimalar ile inverter klimaların hesabı yapılırken aynı mantık mı kullanılıyor yoksa farklı
      bir sistyem varmı. Bugun gittigim mitsubishi bayisinde 18 lik bir inverter klimanın işimi gorucegini belirtti
      Önerdigi modelde bu SRK50ZJPS (evimde ısıtma sogutma kullanıcagım toplam alan 40-45 mt kare civarı)

Turkuaz gold 24000
      McQuay 20350

Acaba bu durumda ne yapmalı bayiyi dinleyip 18lik inverter mı almalı yoksa bu alan icin yeterli gelmez bu baktıgım sabit hızlı klimalara mı yonelmelıyım

Sabit hızlı klima da ise mitsubishi nin sogutmada C sınıfı olması faturaya nasıl yansır diger split klimalara gore nekadar fazla para oderım aylık bu hesaplamayı nasıl yaparım acaba

Önce SRK63HES1 klimanın özleliklerinde yazan enerji tüketim kw değerini alın sıcak ve soğuk değeri farklıdır o bir saatteki tüketim rakamıdır onu günümüzün kw birim rakamı olan 0,178197 değeri ile çarpın çkan rakamı aylık kulanacağınız saatle çarpın mesela günde 12 saat kulansanız 30 günde 360 saat yapar çıkan sonucun üzerine KDV ekleyin aşşayukarı tamamdır birde alacağınız sabit hızlı klimanın sürekli çalışacağı şeklinde yapılacak bu hesap ama termostat yaptığında duracağı için o duraksama zamanlarını çıkarmak lazım ayrı bir hesap konprösürün kalkışta normal kw 1 ise 2.5 gibi bir oranla yani 1.5 katı kadar daha fazla çekmesinasıl yansır ( tabi anlık yada kısa süreli çekimler bunlar) tam olarak hesabı bulmak zor
      benim mantığımda odanız ısıyı muhafaza edebiliyorsa normal klimanın uzun süre kapalı kalması demek buda iyi birşey.tersi bir örnele ben ufo kulanıyordum odam ısındıktan sonra 10 dakika çalışıp 10 dakika duruyordu bu çokta ısıyı tutttuğu anlamına gelmiyor ama 10 dakikalık aralarda fena sayılmıyor şimdi bunu standart klimada yapsa 10 dakika dur sonra kalk her 10dakikada bunu yapacağından çok yakacağını sanıyorum inverter kapanmayıp en düşükte çalışarak bana avantaj sağlar sizde bunları düşünerek kendinize bir yön verebilirsiniz (kalkıştaki yüklü akım çekmesi okadar abartılacak bir şeydeğilse 10dakika durması belkide daha iyi bu konu zaten daha önce tartışılmış sabit inverter arasında çok fark yok diyenler var odanın haline göre doğruluk payıda var bence)

Asınıfı bir klimanın kw değeri ile inverterin kw değeri aynı olduğundabile inverterinki daha hesaplı çıkıyor C sınıfı mutlaka faturaya kötü yansıcak ama
      klimayı koyacağın odanın durumunu gören bilen birrtek sensin cevabı bu kıriterleri düşünerek kendin vermek durumundasın amacımyardım etmek bir hatamda varsa.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 1 Temmuz 2010; 22:05:31 >
      |
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      01 Temmuz 2010 22:39:10
      Tessekkurler yardım ıcın bı hesap yapıyım verdıgın bılgıler dogrultusunda
      Yarında keşif icinde gelıcekler bakalım ona gore bı degerlendırme yapıcaz

Peki bu verdıgım alan ıcın ınverter kapasıtesı yeterlı olurmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciiiin -- 1 Temmuz 2010; 23:03:38 >
      |
      |
      01 Temmuz 2010 23:53:24
      Şimdi bunu bende yapabilirdim ama sizin tecrübeniz olsun diye işi size bırakıyorumhttp://www.klimaplus.com.tr/ linke tıklayın Klimanısı beraber seçelim diye bir program var aslında bu sana tam çözüm olacak oda duvarlarının ve pencerelerinin yapısından tut insan sayısı ampul wat değerleri vs hepsi için seni yönlendirecek ve ısıtma soğutma btu larını verecek gayette başarılı klimanın btu değerini buna göre alırsın yada biraz üstünü alırsın 10m2 odan için 3600 btu filan dedi buda azgibi ama biraz üstünü alınca olurbiter.i 45m2 için yetermi sorusuna cevap 9000btu klima için kulanılabilir alan m1/ 75/100 diyor zibro klimanın sitesinde sen programı kulan bir fikrin olur en azında, şimdi bazıları belki o programlar bir işe yaramaz diyebillir ama ben şunu bilirim onu oraya koyan adamlar boş adamlar olamaz

Not programın verdiği değerler neticesinde 9000btu klimdan cayıp 7000btu almaya karar verdim yukarıda yazdığım hesap kitap üzerine olumsuz bir yazı yazanda olmadı sana kolaygelsin

Yarın alacağım klima SRC20ZGX-S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 2 Temmuz 2010; 0:31:04 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      02 Temmuz 2010 00:29:45
      quote:

Şimdi bunu bende yapabilirdim ama sizin tecrübeniz olsun diye işi size bırakıyorumhttp://www.klimaplus.com.tr/ linke tıklayın Klimanısı beraber seçelim diye bir program var aslında bu sana tam çözüm olacak oda duvarlarının ve pencerelerinin yapısından tut insan sayısı ampul wat değerleri vs hepsi için seni yönlendirecek ve ısıtma soğutma btu larını verecek gayette başarılı klimanın btu değerini buna göre alırsın 10m2 odan için 3600 btu filan ded buda azgibi ama biraz üstünü alırsın olurbiter.i 45m2 için yetermi sorusuna cevap 9000btu klima için kulanılabilir alan m2 75/100 diyor zibro klimanın sitesinde sen programı kulan bir fikrin olur en azında, şimdi bazıları belki o programlar bir işe yaramaz diyebillir ama ben şunu bilirim onu oraya koyan adamlar boş adamlar olamaz

Not programın verdiği değerler neticesinde 9000btu klimdan cayıp 7000btu almaya karar verdim yukarıda yazdığım hesap kitap üzerine olumsuz bir yazı yazanda olmadı sana kolaygelsin

Hayırlısı olsun en dogru secimi yapmış olursunuz. Bende katkı olması için forumda kamerhan_55 nickli arkadasın kışın ısıtmada 30 m² mahalde 24000 btu inverter Mit.Heavy klima ile yaptığı ölçümler var. İnverter klima sürekli kullanımda çok daha düşük tüketimler yapabiliyor birazda izolasyon iyiyse...

Dijital Termometre İle 23 derece, (LO) Ayarında

Tarih: 27/02/2010
      Dış ısı: 7 derece
      Hava durumu: Yağmurlu ve soğuk

Saat 18:00-19:00 net kw 1,955 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 19:00-20:05 net kw 1,573 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 20:05-21:05 net kw 1,167 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 21:05-22:05 net kw 0,880 harcama, çalıştırma 23 derece

O yüzden inverter klima ile düz klima arasındaki tüketimleri hesap ederken birgün veya uzun süreli tüketimleri baz alırlarsa o zaman çok farklı sonuçlarda çıkabiliyor...
      |
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      02 Temmuz 2010 00:37:06
      Guzel bilgiler vermişsin yine
      Sanada kolay gelsin arkadasım yarın icin bir an once kurtulmak lazım bu sıcaklarda

Not: Bu arada vermıs oldugun lınkten klıma hesabını yaptım ve 17000 lık bır ıhtıyacım oldugunu belırtıyor
      Galiba inverter yeterli gelicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciiiin -- 2 Temmuz 2010; 1:07:58 >
      |
      |
      02 Temmuz 2010 00:39:11
      quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

quote:

Şimdi bunu bende yapabilirdim ama sizin tecrübeniz olsun diye işi size bırakıyorumhttp://www.klimaplus.com.tr/ linke tıklayın Klimanısı beraber seçelim diye bir program var aslında bu sana tam çözüm olacak oda duvarlarının ve pencerelerinin yapısından tut insan sayısı ampul wat değerleri vs hepsi için seni yönlendirecek ve ısıtma soğutma btu larını verecek gayette başarılı klimanın btu değerini buna göre alırsın 10m2 odan için 3600 btu filan ded buda azgibi ama biraz üstünü alırsın olurbiter.i 45m2 için yetermi sorusuna cevap 9000btu klima için kulanılabilir alan m2 75/100 diyor zibro klimanın sitesinde sen programı kulan bir fikrin olur en azında, şimdi bazıları belki o programlar bir işe yaramaz diyebillir ama ben şunu bilirim onu oraya koyan adamlar boş adamlar olamaz

Hayırlısı olsun en dogru secimi yapmış olursunuz. Bende katkı olması için forumda kamerhan_55 nickli arkadasın kışın ısıtmada 30 m² mahalde 24000 btu inverter Mit.Heavy klima ile yaptığı ölçümler var. İnverter klima sürekli kullanımda çok daha düşük tüketimler yapabiliyor birazda izolasyon iyiyse...

Dijital Termometre İle 23 derece, (LO) Ayarında

Tarih: 27/02/2010
      Dış ısı: 7 derece
      Hava durumu: Yağmurlu ve soğuk

Saat 18:00-19:00 net kw 1,955 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 19:00-20:05 net kw 1,573 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 20:05-21:05 net kw 1,167 harcama, çalıştırma 23 derece
      Saat 21:05-22:05 net kw 0,880 harcama, çalıştırma 23 derece

O yüzden inverter klima ile düz klima arasındaki tüketimleri hesap ederken birgün veya uzun süreli tüketimleri baz alırlarsa o zaman çok farklı sonuçlarda çıkabiliyor...

Çokteşekür ayrıca çalışmanız harika olmuş 3 saat sonrasında indiği 0.880 verisi güzel duruyor bence gayet çabuk kısma eylimi göstermiş

bu değerler gayet açıklayıcı sabitklimamız 1,955 deeğerde 12 saat çalışsa ki çalışmaz termostat yapması lazım ama diyelimki çalıştı 3,894ytl kabaca 4ytl yakıcak ama invarter ine bildiği max değer 0.880 olsun ve hep budeğerde çalışıemı yükselirmi o odadurumuna bağlı 3saat sonrasında geri kalan 9 saati toplamda 12 saat te 2ytl kabaca yakacak e şim sabit klimanın durduğu anları 50kuruş olarak çıksak( 3.5ytl vs 2ytl) 12 saatte 1,5ytl kesin olmamakla beraber ortalama böyle gibi birim fiyatı 0,166020eski KDV siz değerler aradaki farka bakın sadece

Not:genel olarak yazdıklarım Çokta iyi hesaplanmamış olabilir bir haftadır okuyarak anladığım şeyler doğrultusunda bende bir yardımım olsun istiyorum hatamız var ise ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 2 Temmuz 2010; 1:09:32 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      02 Temmuz 2010 14:26:47
      Sizin alanınıza yani 40 m2 ye 18 lik olmaz.18 lik inverter derleseki hızını artırıp destekler,Ozaman inverter olmasının ne anlamı kaldı ki sürekli gazlarsa zaten o cihaz D sınıfının altına bile düşer.Yni o alana 24 lük şart ister inverter ister düz cihaz.ZİBRO Toyotomi inverter 24 lük Tan-Tag 70 Soğutmada B ,Isıtmada A sınıfıdır.

Bu arada 24 lük seri için A enerji ile C enerji arasında bir kıstaslama yapmak gerekirse aradaki tüketim farkı 240 Watt 12 saatlik daimi kullanımda sürekli çalıştığını var sayalım.12x0.24=2,88 KW yapar
      2,88x30 gün 86,4 kw
      86,4x0.27=23 TL yapar yani ısıtmada yıllık maksimum 100 TL olur bence

Tabi bu degerler 12 saat ful çalışırsa ki kapasite doğru seçiminde klima %70 çalışır,%30 termostat yapar.
      Tabiki ideal ısı ayarında 30 dereceye alırsanız full çalışır.Zaten benim yukarıdaki örneğimde en kötü senaryodur.
      Bu arada bu verilere göre öne çıkan cihaz Turkuaz gold 24 lük cihaz.Bu cihazın verileri tüketiminde aynı gibi digerleri ile ama yaptığı iş daha fazla gözüküyor.

ısıtmada
      Turkuaz 26 500 btü veriyor(7,76 kw)harcama2,145 kw--
      Zibro 1564 ise 24 500 (7,2 kw)harcama 2,240kw...

Bu arada bir detayı aktarmak isterim test ortamlarının referans yani +,- leri nedir bir bilgimiz yok,ama Türkiye deki ölçümlerde referans +,- %15 iken Eurovent te bu değer +,- %3
      Birde şu tarz oyunlar var bir cihazın dış ünite fanı 80-100 wat iken digeri 50 Wat oluyor,buda iyimi kötümü tartışılır.50 Wat az tüketim ama verim ve uzun ömür nasıl olur bilinmez....
      quote:

Turkuaz gold 24000
      McQuay 20350

|
      |

• Yarbay
      2314 Mesaj
      02 Temmuz 2010 14:42:56
      benim de alan 35 m2 falan 18000 lik beko inverter var ve ne yazık ki yetmiyor. hava çıkış kısmınına derece koydum 9 derece santigiratlık hava üflüyor. iyi güzel ama volüm yok. pufur pufur çalışmıyorki içersini soğutsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 2 Temmuz 2010; 14:43:59 >
      |
      |
      02 Temmuz 2010 15:16:20
      Uzun araştırmalar Sonunda bir karar verebilip SRC20ZGX-S modelimi 02.07.2010 tarihinde bu gün satın aldım klimayı şovrumda yakından görme olanağım oldu gerçekten çok sıkı bir klima hayatımda yaptığım en doğru alışveriş oldu buruda bilgilerinden yararlanarak yön bulduğum tüm arkadaşlara özelikle kendisi bir zibro satıcısı olan ama farklı markalarıda önerme yeteneğine sahip olan mibirol arkadaşa teşekürler

Bu arada 1.800ytl peşin fiyatı olan ürünü 1.595 ytl ye aldım peşin fiyatı zerine %10 indirim yapıyorlar zaten 25 ytl de artı bir idirim yapıldı i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fınıshed ın chına -- 2 Temmuz 2010; 15:51:50 >
      |
      |
      02 Temmuz 2010 15:20:00
      Hayırlı olsunnnn.....
      |
      |
      02 Temmuz 2010 16:21:30
      tesekkurler mbirol bey acıklayıcı net bilgiler

bayi bugun kesıf ıcın geldı ıkı defa tekrarladım buraya 18 lik ınverter yetmeme gıbı bır durum olurmu dedım kesınlıkle olmaz dedı ama bende suphelenmeye basladım acıkcası...

Ama bayi cok kesın konusuyor buraya yeter dıye Ben bu durumda bayiyi dinleyip bu dedıgını yaparsam ve
      inverter mantıgı islemez ise yanı alet duz klima gıbı sureklı uflerse turkuaz gold ıle degısım ısteme hakkım olurmu acaba
      yoksa satın aldıktan sonra bayiye karsı bır hak iddaa edemezmiyim

Saygılar...

Not: mbirol bey Zibronun belirtmis oldugunuz inverter modeline baktım ancak fiyatı cok yuksek geldi 4700tl
      biraz asıyor beni butce max 2000-2200 civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciiiin -- 2 Temmuz 2010; 17:27:39 >
      |
      |
      02 Temmuz 2010 16:27:06
      quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

benim de alan 35 m2 falan 18000 lik beko inverter var ve ne yazık ki yetmiyor. hava çıkış kısmınına derece koydum 9 derece santigiratlık hava üflüyor. iyi güzel ama volüm yok. pufur pufur çalışmıyorki içersini soğutsun.

Benim salon + mutfak 35 m2 nınde ustu valla nolcak boyle bılmıyorum artık iyice isin icinden cıkılmaz bi duruma geldım
      |
      |
      02 Temmuz 2010 18:22:26
      Ben oraya gelen bayinin samimiyetinden şüphe ediyorum.Bence size MHİ populer inv.18 satmak istiyor,çünkü bu serinin 24 luk modeli yok.Olsaydı inanın onu pazarlardı.40 m2 ye 18 inv. yerine düz 22-24 serisi alın daha rahat edersiniz.
      quote:

tesekkurler mbirol bey acıklayıcı net bilgiler

bayi bugun kesıf ıcın geldı ıkı defa tekrarladım buraya 18 lik ınverter yetmeme gıbı bır durum olurmu dedım kesınlıkle olmaz dedı ama bende suphelenmeye basladım acıkcası...

Ama bayi cok kesın konusuyor buraya yeter dıye Ben bu durumda bayiyi dinleyip bu dedıgını yaparsam ve
      inverter mantıgı islemez ise yanı alet duz klima gıbı sureklı uflerse turkuaz gold ıle degısım ısteme hakkım olurmu acaba
      yoksa satın aldıktan sonra bayiye karsı bır hak iddaa edemezmiyim

Saygılar...

Not: mbirol bey Zibronun belirtmis oldugunuz inverter modeline baktım ancak fiyatı cok yuksek geldi 4700tl
      biraz asıyor beni butce max 2000-2200 civarında
      |
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      02 Temmuz 2010 18:37:45
      Evet bende bu isten baska bır bayiyi cagırıp tekrardan bır kesıf yaptırarmaya karar verdım
      gelen bayiyede soracagım bu modelı bakalım ne dıyecek
      mbirol bey sızınde soyledıgınız gıbı duz klımalara yonelıcem anlasılan bu...
      |
      |
      02 Temmuz 2010 22:10:48
      Airfel klima konusunda nasıldır?
      Bu cihazı İstanbul' da 25 metre karelik bir odanın hem serinlemesinde hemde çok soğuk olmayan havalarda ısıtmasında kullanmayı düşünüyorum:

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-as12-3004s-green-fresh-12-000-btu-split-klima_04.011.4651.0010.htm
      |
      |
      03 Temmuz 2010 13:52:36 Konu Sahibi
      arkadaşlar bana sadece beko olan (yani lg beko olmadan önceki ) split klima lazım nerede bulabilirim ? teşekkürler.
      |
      |
      03 Temmuz 2010 15:29:51
      Bu gün 17 metrekare olan ara kat çiftcamlı oda için klima bakayım dedim. Arçeliğe gittim servis elemanları da oradaydı. Hesapladılar. 11.000 btu buldular gerekli olan klimayı metrekareyi 650 ile çarptılar ne yaptınız dedim.
      Arçeliğin 12030 Active power modeli varmış onda kampanya varmış. Klima 13binlik. fiyat 855 TL Parolu karta 175 TL puan kazanacakmışım. Ylbaşında ödemeye başlayarak 8 taksit dediler. Yani 13 lük klima 680e gelecek taksitle.
      Klima a sınıfı.

Sadece bu modelde paro kampanyası var dediler. Bu kampanyayı da bulamadım ne paroda ne de arçeliğin sitesinde.

Ne dersiniz 17 metrekare akdenizde ara kat çiftcamlı güney cepheli oda için hem soğutma hemde ısıtma için bu klima uygun mu?
      Yada başka önerileriniz varsa onada açığım.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.