Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir (2 Mobil) - 25 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
57. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın mbirol evime ARÇELİK 4060 AA model isimli tablo biçiminde klimayı almak istiyorum.Arçelikten teknik servis keşke geldi normal yani dikdötrgen klima için salonun duvarında elverişli bir yer olmadığını söylediler ve bu arçelik modeli 4060 ü tavsiye ettiler.Rica etmse bu klima hakkındaki görüşlerinizi paylaşırmısınız ve yine sizce arçelik marka klima alınacak olsa hangisi alınır.
  • @mbirol

Açıklama için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle tablo gibi cihazlar klimanın ısıstma ve soğutma prensibine biraz ters bence.Yanlardan üfleyen klima olmaz bence ,ki hiçbir A kalite markada böyle bir model yok.Arç. konusunda yorum derseniz,ben kişisel ve bilgime dayalı olarak Arç,ves,demdö, Vs.cihazlar için alıpta başınızı derde sokmayın derim.Ben de demiyorum aslında şikayetimvar .com a bakın göreceksiniz.Çözüm bölümünde ise hep aynı yazı var,servis gitti sorun halledildi.Peki ama ne yaptılar,ben size söyleyeyim ''' Bu modeller böyle!!''Ekonomik fiyatlı makina arıyorsanız,Airfel Turkuaz derim.
    quote:

Orijinalden alıntı: SEMiZ

Sayın mbirol evime ARÇELİK 4060 AA model isimli tablo biçiminde klimayı almak istiyorum.Arçelikten teknik servis keşke geldi normal yani dikdötrgen klima için salonun duvarında elverişli bir yer olmadığını söylediler ve bu arçelik modeli 4060 ü tavsiye ettiler.Rica etmse bu klima hakkındaki görüşlerinizi paylaşırmısınız ve yine sizce arçelik marka klima alınacak olsa hangisi alınır.

Çok teşekkür ediyorum çok sagolun

Salonum 40m2 Airfel Turkuaz hanbgi modelini önerirsiniz

• Bugün keşif için evime gelen Mitsubishi HI bayisinin mühendisi klima alt limitlerine takılmamam gerektiğini, İzmir gibi bir yerde bu değerlere düşemeyeceğini, 1500-2000 BTU'lara ancak Rusya'da falan düşebileceğini söyledi, kafamı karıştırdı.

Benim hesabıma göre durum şu; Mitsubishi SRK35ZJPS modelinin alt sınırı 3410 BTU ve cihaz 24 saat boyunca bu devirde bile çalışsa aylık masrafı 180 TL.

Nerede hata yapıyorum?
  • quote:

Öncelikle tablo gibi cihazlar klimanın ısıstma ve soğutma prensibine biraz ters bence.Yanlardan üfleyen klima olmaz bence ,ki hiçbir A kalite markada böyle bir model yok.Arç. konusunda yorum derseniz,ben kişisel ve bilgime dayalı olarak Arç,ves,demdö, Vs.cihazlar için alıpta başınızı derde sokmayın derim.Ben de demiyorum aslında şikayetimvar .com a bakın göreceksiniz.Çözüm bölümünde ise hep aynı yazı var,servis gitti sorun halledildi.Peki ama ne yaptılar,ben size söyleyeyim ''' Bu modeller böyle!!''Ekonomik fiyatlı makina arıyorsanız,Airfel Turkuaz derim.
    quote:

Sayın mbirol evime ARÇELİK 4060 AA model isimli tablo biçiminde klimayı almak istiyorum.Arçelikten teknik servis keşke geldi normal yani dikdötrgen klima için salonun duvarında elverişli bir yer olmadığını söylediler ve bu arçelik modeli 4060 ü tavsiye ettiler.Rica etmse bu klima hakkındaki görüşlerinizi paylaşırmısınız ve yine sizce arçelik marka klima alınacak olsa hangisi alınır.

mbirol,
    btu olarak bana ne önerirsiniz?

• Arkadaşlar selam

Banada yardımcı olabilirseeniz seivinrim istanbulda oturuyorum evimin salonu 37 m2(salonda kapı yok ) bosch ve arçelikten keşife geldiler 24000 btu önerdiler. evim çok güneş alan bir ev değil fakat nem oldukça fazla. Klimaya max 1600 tl ayırabiliyorum bana neyi tavsiye edersiniz .

Şimdiden teşşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kestus

Bugün keşif için evime gelen Mitsubishi HI bayisinin mühendisi klima alt limitlerine takılmamam gerektiğini, İzmir gibi bir yerde bu değerlere düşemeyeceğini, 1500-2000 BTU'lara ancak Rusya'da falan düşebileceğini söyledi, kafamı karıştırdı.

Benim hesabıma göre durum şu; Mitsubishi SRK35ZJPS modelinin alt sınırı 3410 BTU ve cihaz 24 saat boyunca bu devirde bile çalışsa aylık masrafı 180 TL.

Nerede hata yapıyorum?

3410 BTu/h=1 kw demek. Klima minimum kapasitede bu kadarlık soğutma sağlar ama bu kadar elektrik yakmaz. Bu klimanın teknik değerlerinde minimum kapasitede 0,210kw elektrik enerjisi harcadığı yazıyor. Bu da demektir ki. 0,210kw*24saat*30 gün=150kw/ay eder. Yani klimanız bir ay boyunca sürekli min. kapasitede çalışırsa 150 kw harcar. Nominal kapasitede(11940BTU/h) çalıştığını kabul edersek de saatte 1 kw(katalog değeri) elektrik harcar. Ayda ise 720 kw yapar. Kapısı kapalı tutulan bir odada kullanılan ve kapasitesi uygun seçilmiş bir klima eğer sürekli açık bırakılırsa kanımca büyük oranda minimum kapasiteye düşer.
    Bu durumda aylık elektrik harcamanız 150-250kw civarında olacaktır.

• Merhaba arkadaşlar

14 metrekarelik öğleden sonra güneş gören odama klima almayı düşünüyorum. Öğrenciyim ama yazın gündüzleri çalışacağım, akşam saat 5 ten gece 2 ye kadar klima çalışacak. Airfel Turkuaz öneriyorsunuz, istanbul fındıkzade de oturuyorum, uygun fiyatlı ve kredi kartına 3 taksitili nerden bulabilirim? Bunun dışında önerileriniz varsa duymak isterim. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı fakat taksitle ayda 180 liraya çıkabilirim. Birde ısıtması hiç önemli değil sadece yazın kullanacağım.

http://www.hepsiburada.com/electrolux-exs12he2wi-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evelecexs12he2wi&categoryId=17453#tablnk

mesela şöyle birşey buldum 1.200 den bu fiyata düşmüş. Hiç anlamam ama bu klima işinden =/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kornman887 -- 16 Haziran 2010; 13:14:16 >

• Sayın Makineman, çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornman887

Merhaba arkadaşlar

14 metrekarelik öğleden sonra güneş gören odama klima almayı düşünüyorum. Öğrenciyim ama yazın gündüzleri çalışacağım, akşam saat 5 ten gece 2 ye kadar klima çalışacak. Airfel Turkuaz öneriyorsunuz, istanbul fındıkzade de oturuyorum, uygun fiyatlı ve kredi kartına 3 taksitili nerden bulabilirim? Bunun dışında önerileriniz varsa duymak isterim. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı fakat taksitle ayda 180 liraya çıkabilirim. Birde ısıtması hiç önemli değil sadece yazın kullanacağım.

http://www.hepsiburada.com/electrolux-exs12he2wi-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evelecexs12he2wi&categoryId=17453#tablnk

mesela şöyle birşey buldum 1.200 den bu fiyata düşmüş. Hiç anlamam ama bu klima işinden =/

airfel zaten kampanya yapıyor olması lazım. peşin fiyatına 6 taksit. sitesine girip bayiilere bakabilirsiniz.

• Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Üstadların tavsiyeleri doğrultusunda, airfel turkuaz gold 12 000 btu klimamı satın aldım. Cuma günü montajı yapılacak.

Montaj sırasında dikkat etmem hususlar konusunda da bir açıklama alabilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Vakum yapılmasına dikkat edin.Diğerlerini gereğince yapılacağını sanıyorum.Hayırlı uğurlu olsun bu arada.
  • Çok teşekkür ederim, mutlaka vakum yaptırıcam
  • 40 m2 için 24 lükten aşağı almayın derim.Turkuaz da ısrar edin.
    quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ediyorum çok sagolun

Salonum 40m2 Airfel Turkuaz hanbgi modelini önerirsiniz

• Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
    iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
    Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
    Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
    12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
    Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanus01

Mecidiyeköy de bulunan büromdaki odam için bir klima almam gerekiyor.

Büro köşede. Etrafı açık olduğu için sabahtan ikindiye kadar güneş alıyor.
    iki duvar tamamen yaklaşık 1,5 m yüksekliğinde cam pencere. Pencereler aluminyum çift cam.
    Yükseklik 2,5 m civarında. Alan ise yaklaşık 25 metrekare.
    Bina yalıtımı orta seviyede. Ne çok iyi ne de kötü.
    12 Adet ampül var. Spot diyeceğim ama floresan gibi olanlarından. Her biri 25 watt diye hatırlıyorum.

Genelde öğleden sonraları 5 saat civarında kullanacağım.
    Öncelikle soğutma için ihtiyacım var.. Kışın da tüm büroyu boş yere ısıtmamak için sadece kendi odamı gerektiğinde arada sırada ısıtmak amacıyla kullanacağım.

Birol beyin yazdıklarından sonra oluşan düşüncelerim ve sorularım şöyle :

1 ) 12.000 btu yeter mi ? Yeter ise airfel in 12.000 lik inverter modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 1.450 civarında. Yalnız ileride bir ihtimal odamın 30-32 m2 ye genişleme ihtimali var. ( Aradaki alçıpan duvarı kaldırıp yan odayla birleştirerek )

2 ) 18.000 btu gerekli ise airfel artful 18.000 lik klima düşünüyorum. Fiyatı 1.500 civarında. Turkuaz düşünmüyorum, artful tasarım olarak daha şık duruyor. Büroda bembeyaz plastik bir klima pek istemiyorum, ancak kesinlikle olmaz da demiyorum.

3) Günlük ortalama 5 saat kullanımla ( hergün değil, haftanın 5 günü ) inverter ve artful 18.000 lik te tüketim ve elektrik faturasına yansıması kaç tl olur.

4) Düz klima ( inverter olmayan ) alacaksam neden 1.500 TL ye artful almalıyım ? Daha ucuz bir marka ve model alsam ne kaybederim ?

5) Sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka ve model var mı ?

Artful yerine Turkuaz öneririm.Artfulda kaliteli klma fakat Turkuaz bi üst kalite.Tabi göz zevkiniz yine siz bilirsiniz ama ben Turkuazı tavsiye ederim.Yok değil piyaada 1000 liraya bile cihaz var ama aldıktan sonrası yok işte.Cihaz soğutmaz abi kapasitesi bu kadar diyip çıkarlar işin içinden.O cihazların kalitesini biliyoruz ve kullannalar arasıdan da sorun çıkan birisine rastlamadım.Bu arada 12.000 lik almayın 18.000 Btu alın 12.000 lik ısıtmada yeterli olmaz oraya.

• Arkadaşlar Merhabalar;
    Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
    1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
    2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
    3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
    4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
    5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
    6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
    7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

• Ortalama bir hesap için “500 BTU” x m2 (metrekare) değeri gerekli cihaz kapasitesini hesaplamanız için yönlendirici olabilecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: anemon35

Arkadaşlar Merhabalar;
    Yeni taşındığım bir evin salonuna yardımlarınız sayesinde bir klima alamak istiyorum.
    1-İzmirin üçkuyular semtinde oturuyorum.Evim kuzeye baktığı için günün hiç bir saatinde direk güneş ışığna maruz kalmıyor.
    2- Merkezi sistem ısıtma var. Alacağım klima sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
    3- Evimin salonu 36m2 fakat salonun kapısını kaldıdığımız için yaklaşık 4 m2 lik bir hole açılıyor.burdan da 4mtlik bir koridor var. Holün ve koridorun soğuması hiç önemeli değil.
    4- Tavan yüksekliği 3 mt yok. Dairemiz 7 katlı bir binanın 6. katı.
    5- Hanım ve ben de çalıştığımız için akşam 5-6 ile 11-12 saatleri arasında çalışacak.
    6- En önemlisi şu anda 7 aylık bir bebeğimiz var.
    7- Bu kriterler doğrultusunda sizce kaç btuluk bir klima almalıyım. Pahalı ürünlere mi yönelmeliyim yoksa bu amaçlara göre ucuz bir klimada işimi görür mü?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler;

burada dikkat edilmesi gereken konu dışarıda hava sıcaklığı 35C iken sizin evin sıcaklığı kaç derece oluyor. kuzeyde kaldığı için daha düşük olma ihtimali olabilir. böyle olursa kaliteli bir 18000btu yetebilir. eğer gerçekten sıcak oluyorsa holü de hesba katmak zorunda kalırız. çünkü bir şekilde ısı geçişi olacaktır. o zaman 24000btu olursa hem siz hem de klima rahat eder. bebekin sağlığı için filtrasyon özellikleri iyi olan bir klima almanız faydalı olur. sadece soğutma amaçlı olduğu için düz split almak da fayda var.

• Merhaba Arkadaşlar ,

En üst katta bulunan evimin

27 M2 lik salonuna ve 15 M2 lik yatak odasına

Toplam 1200 - 2500 TL arası bütçe ile , Fiyat/Performans ı en iyi klima olarak neleri önerirsiniz?

Fiyat/Performans dışında herhangi bir kriterim yoktur.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.