Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airfel Turkuaz 18 lik alın rahat edin ,o iki markaya bulaşmayın.
    quote:

Orijinalden alıntı: erk5555

arkadaşlar merhaba,

35m2 bir salonum var, İstanbul'da oturuyorum, salonun iki cephesi var kuzey ve doğu.genelde soğutma için kullanağız, ancak kışın da zaman zaman acabilirim (ör.misafir geldiği zaman). iki klima arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? ya da tavsiye edeceğiniz baska bir marka varsa onu da yazmanızı rica ederim. 1.000-1300 tl bütçem var.

Vestel Platınium A-18 mi? (1.160tl) 18.000btu
    Lg-Beko LG/BKE-7705D mi? (1.300tl) 19.200btu

Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler.

• 35 derece ve üstünde o cihazlar şişer.siz japon tarzı ürünlere yönellin rahat etmek istiyorsanız.Yada min 12 lik seçin.
    quote:

Orijinalden alıntı: dijimagic

mekan güneydoğu anadolu soğutma için
    bina perde beton

kuzey cephesi izole duvar ve doğu cephesi pencereli 11.9 metra karelik y.odası
    güney cephesi pencereli 15.05 metra karelik o.odası

demir döküm 12000 A ve 9000 A serileri yeterli olurmu başka marka tavsiye edebilirmisiniz

Not: yazın buralardaa 35 derecenin altına inmez

• Daikin FTYN35GX Economy Duvar Tipi Split Klima(12000btu) için daikin bayinden 10 taksit 1350 tl fiyat aldım...
    Economy modeli hakkında bilgisi olan varmı... Daikin kalitesindemidir?? Fiyatları diğer daikinlere göre çok uygun sebebi kalite farkımıdır?? Saygılar...
  • Evet aslında Turkuaz la,Artful aynı kalitede eşdeğer ürün bencede,sadec fark iç ünite dizaynı farklı.Yani biraz daha janjanlı.

Airfel klima konusuna gelince yerli üretim olan modeller Conabase ve Conaplus olanlardır.Geri kalan modellerin hepsi İthal ve genelde Gree ile çalışıyor.Kliam konusunda yaygın olmamasının en büyük sebebi ise bu güne kadar klima işi ile ilğilenenlerden çok kalorifer ile ilğili firmalalrla çalışmasıdır.Ama Airfel Mit.Hevy. de bünyesine katınca klima ayağıda daha profesyonel olmaya başladı. İlerleyen günlerde dahada artacaktır.Bu konuda çok ilginç bir şeyde söz konusu Televizyonda en çok reklam yapan klima markası neredeyse ama mağzalara Airfel klima istiyorum diye gelen hiç olmadı.Reklam ayağı kullanıcı tarafında eksik kalıyor galiba,kullanıcı tavsiyesi ile görsel reklam dbirleşince daha hız kazanacak gibi.

hayırlısı işallah...
    ma
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Turkuaz gold EER 3,23,COP 3,62 Yani A-A ,Artful EER 3,23, COP 3,40 yani A-B .Turkuaz ısıtmada çok az farkla önde. Veriler aslında aynı gibi.Turkuaz da kesinlikle öneririz.Fiyat daha cazip

Hocam bu iki cihazda ikiz gibi,COP/EER de aynı v.s

Ama kafa karıştırıcı Seri/Model v.s yani ou satamazsak bunu satarız mantığı,aynı bizim panel işlerinde olduğu gibi ve müşteri
    diyelmki Sony panel alacak herifin önüne 35 model 25 fiyat çıknca adam nasılsa birisinden birisini seçmek zorunda kalır,Satıcıda gazı verince
    aynen mal satılıyor!!

Bunlar çok eski ve bildik pazarlama işleridir,bütün dünyada bunlar yapılıyor zaten yapanlarda yabancılar/ana üreticiler v.s

Burada asıl maksat gerek Cosmetic gereksede fiyatların farklı olması sebebiyle bir malı mutlaka satabilmek gayretidir!!

Turkuaz ile Artfull ne menem şeylerki birisi hesaplı yada ucuz v.s

Ayrıca ben hala çevremde hiç Airfel göremiyorum! her yer paso o bildik "Yerliciler" dolu zaten malıda bunlar götürüyor
    Diğerleride burunlarından kıl aldırmıyor,varsın aldırmasınlar vatandaş uyandı gari

Bu Airfel de sanırım yerli-yabancı/ithal arasında bir yerlerde yer edinmeye çalışıyor ama bana göre hikaye gibi(yanılıy olabilirim yinede iddia etmiyeyim!)

+

• Bu modellerin kalitesi ileDaikin adı uyuşmuyor.Bence Artful bundan daha kaliteli.zaten çokta ucuz değil. Üretim yeri belli bile değil.
    quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

Daikin FTYN35GX Economy Duvar Tipi Split Klima(12000btu) için daikin bayinden 10 taksit 1350 tl fiyat aldım...
    Economy modeli hakkında bilgisi olan varmı... Daikin kalitesindemidir?? Fiyatları diğer daikinlere göre çok uygun sebebi kalite farkımıdır?? Saygılar...
  • arkadaşlar bu hafta içinde 12000 btu klima almayı düşünüyorum, malum antalya çok sıcak, uzun zamandır araştırıyorum, şu 2 model arasında kaldım;

1- General ASHA12LGCZ İnverter Klima
    2- Carrier X-Power Gold İnverter Klima

benim için klimada en önemli özellik, A sınıfı olması ve çok sessiz çalışması, 2 sinin de ses seviyesi 21 db, hangisini tavsiye edersiniz?
  • 16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?
  • Size tavsiyem Zibro SP 2041 olur.Isıtmada nominalde 17 000 btü/h, EER ve COP 4,4 lerde.Yüksek performans serisi.18 lik cihazlara göre çok daha az enerji harcarsınız.Normal şartlarda 30 m2 ye kadar kullanılabilir.Made in japan ,5 yıl garantili ürün.
    quote:

Orijinalden alıntı: maxim_ilyan

16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?
  • Yeni Airfel Turkuaz lar !!! İlk izlenimim Çok kaliteli malzeme,şık bir görünüm..

Yeni Salon 45 likte çok sağlam yapılı ve şık.Piyasadaki salon tipi cihazlara göre çok çok daha kaliteli gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Yeni Airfel Turkuaz lar !!! İlk izlenimim Çok kaliteli malzeme,şık bir görünüm..

Yeni Salon 45 likte çok sağlam yapılı ve şık.Piyasadaki salon tipi cihazlara göre çok çok daha kaliteli gözüküyor.

Bu kadar övdüğüne göre bayisin galiba? ha..

• 2000 TL e kadar bütçem ve 16m2 ve en fazla 2 kişinin bulunduğu oda için klima arıyorum.

kışın rahat ısıtmasıda tercihlerim arasında ( yoksa demirdöküm gibi bi tane 600 tl lik soğutmaya yetiyormuş, ısıtmada istiyorum)

izmir deyim, kışın - derecelere yaklaşmıyor bile , yazın 30 altına inmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Ürün hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim

arkadaşım bende var 12000 btu A sınıfı.Asınıfı diye aldım ama tamamen hikaye elk sarfiyatı oldukça fazla.soğutmda ankarada işini görür.ısıtma için hiç düşünme zaten.
  • Airfel de 780 TL ye de 12 lik cihaz var,1100 TL yede 12 lik cihaz var.İkiside aynı marka ama kalite böyle birşey işte.Fiayatla eşit orantılı gidiyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

elektrik hattım 3 fazlı,

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=97&ParentId=35

demirdöküm ün 12.00 btu luk A sınıfı kliması uygun gibi gördüm fiyatı 650 liraya buldum en ucuz taksitli, 25mt2(hesabıma göre 52mt3 hacim olarak) yeri soğutmada verim alırmıyım? çatı katı bu arada soğutulacak yer...

Netten bulduygum detayda, A sınıfı, sogutmada 1.1kw elektrık harcıyor, epey makul gozuktu, 650 tl de uygun gibi fiyatı, bu arada airfel ler niye bu kadar pahalı anlamadım aynı tip A sınıfı 12.bın ler 1000 lıra cıvarında,

maksımum 700 e kadar butcem var

http://www.demirdokum.com.tr/upload/AL_Klima_Kilavuzu.pdf

Sadece yazın 3 ay kullanılıacak sogutma amaclı, oda sıcaklıgı yazın 30 dereceye geliyor,Ankara'da olmama rağmen odanın kapı ve pencereleri pimapen(yakın surede camları ısıcam konfor ıle degıstırcem), ama çatının ve duvarın yaltımı yok,fırın gıbı olabılıyor yazın,

Ürün hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim

• Arkadaşlar serinletmeye yönelik klima almayı planlıyorum, salona koyacağım. Odamız 45-50 m2 arası birşey, önerebileceğiniz neler var? Herkes A kalite diyor, sanırım enerji olarak çok daha az yakıyormuş, bu da benim çok işime gelir. Malum ülkemizdeki elektrik ücretlendirmeleri ortada. Aydın'da oturuyorum, yazları burası cehennemden önce ki son durak gibidir. Yani sokakta bırakın insanı, kedi bile göremezsiniz gündüz vakti. Çok tuzlu olmayan, kullandığınız ya da kullanacağınız ürünlerden bana da tavsiye edip,bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: colinn

Arkadaşlar serinletmeye yönelik klima almayı planlıyorum, salona koyacağım. Odamız 45-50 m2 arası birşey, önerebileceğiniz neler var? Herkes A kalite diyor, sanırım enerji olarak çok daha az yakıyormuş, bu da benim çok işime gelir. Malum ülkemizdeki elektrik ücretlendirmeleri ortada. Aydın'da oturuyorum, yazları burası cehennemden önce ki son durak gibidir. Yani sokakta bırakın insanı, kedi bile göremezsiniz gündüz vakti. Çok tuzlu olmayan, kullandığınız ya da kullanacağınız ürünlerden bana da tavsiye edip,bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Sen 24.000 Btu dan aşağı bi cihz düşünme.Bize limitini söyleyebilirsen en azından ona göre bi cihaz seçimi yapabiliriz.
  • Yani tam bir fiyat yok aslında kafamda piyasaya göre alıcam, çünkü hiç bir bilgim yok klimalar hakkında. Şimdi bir fiyat söylerim çok komik kaçar :) . Ama çok pahalı birşey alamam yani..
  • quote:

Yani tam bir fiyat yok aslında kafamda piyasaya göre alıcam, çünkü hiç bir bilgim yok klimalar hakkında. Şimdi bir fiyat söylerim çok komik kaçar :) . Ama çok pahalı birşey alamam yani..

Komik kaçıcak bi durum yok burda herkes aynı kategori cihaz alamaz neticede.Sizin belli bi bütçeniz vardır onun üzerindne değerlendirme yapılır.Ama orta segment bi klima diyorsanız AIRFEL Turkuaz serisi cihazlar var 24.000 Btu da A+ sınıfı kalitesi çok iyi düşünebilirsiniz.Ha yok ben biraz daha veririm daha iyi alırım diyorsanız farklı cihazlarda önerebiliriz.Bu arada listesi 1.690 TL.
  • quote:

Yani tam bir fiyat yok aslında kafamda piyasaya göre alıcam, çünkü hiç bir bilgim yok klimalar hakkında. Şimdi bir fiyat söylerim çok komik kaçar :) . Ama çok pahalı birşey alamam yani..

Yani böyle 1.500 ile 3000 arası bişeyler alabililirim, önemli olan faturaya öyle abartı yansımasın bu alet. Çünkü burası çoook sıcak oluyor ve normalden biraz daha fazla açık tutabiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colinn -- 26 Mayıs 2010; 10:20:43 >
  • quote:

quote:

Yani böyle 1.500 ile 3000 arası bişeyler alabililirim, önemli olan faturaya öyle abartı yansımasın bu alet. Çünkü burası çoook sıcak oluyor ve normalden biraz daha fazla açık tutabiliriz...

mitsubishi heavy nin SRK63ZE-S1 modelli hyper inverter bi cihazı var nominal kapasitesi 21.000 Btu. Senin rakam aralığında alabileceğin bi cihaz ve kesinlikle senin işini çok iyi görür.Tavsiye ederim hem elektrik sarfiyatı hem ses seviyesi yönüylede gerçekten mükemmel bi cihaz.

• slmlar forumu iyice okudum ama aklım karıştı sizlere bir konu danışcam

eve klima almak istiyoruz salon için salon 32 m2 ne almamız gerekiyor 1000 tl'e kadar bütçemiz var

2. bir sorum ise koridora klima takılabilme olasılığı varmıdır yan şunu dmek istiyorum; özellikle gece soğutma istiyoruz malum yaz geliyor ve geceleri uyumak ölüm oluyor bizlere aklımızda koridora bir klima takıp ortamı serinletmek var bu doğru olurmu?
  • 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.