Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.803
Tıklama
Giriş
      1108 Mesaj
      15 Mayıs 2010 22:23:08
      quote:

Orijinalden alıntı: aHMET-

quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

Orijinalden alıntı: aHMET-

istanbul, göztepe'de 5x3 metrelik bir odam var, 3 metrelik duvarında ince sıva var sadece, 5 metrelik duvarı ise pvc ile kaplanmış balkona bakıyor (ve 3 metrelik duvarda doğalgaz peteği var ama performansı kötü)

şimdi ben bu odaya "az elektrik yakacak" bir klima almak istiyorum. yıllardır carrefour filan 300 liradan satıyor bunları, onlardan almasam mı? ne kötülüğü var?

zira beklentilerim düşük. 300 liralık aletler dururken 900 lira vermek istemem. ısıtma konusunda ise şüphelerim var, doğalgaz dururken klima ile ısınmak daha ekonomik olmak gibi geliyor.

ekonomik olacak diye inverter'e binlerce lira bayılmak mantıksız geldi açıkcası. tek oda için masraf yapmamak lazım o kadar.

Galiba odanin isi yalitimi kotu diyorsunuz. Eger siz bu odada kaliciysaniz herseyden once atlayin bauhaus'a gidin oradaki arkadaslardan odanizi icten nasil isi yalitimi yaparsiniz ogrenin. kendiniz yapin paradan tasarruf edin.

Siz klimayi isitmadami kullanmak istiyorsunuz ? Petek nasil verimsiz ? Isitma merkezimi ?

er yada geç dış mantolama yapılacağı için o işe giremem şimdi, bana geçici bir soğutma çözümü lazım yaz için. yapış yapış oluyoruz evde.

bu arada geceleri odada yatmıyorum. öğle - geceyarısı arası hep açık olacak ama.

Odaniz kucuk, klima sadece sogutmada kullanilacak, istanbuldasiniz, odayi gunun yarisindan az bir zaman icin kullanacaksiniz. Bunlara bakarak piyasadaki en kucuk kapasitedeki klimalardan biri size yeterli olur gibi geliyor. Bende goztepeye yakin oturuyorum. Sizde benim kullandigim gibi kucuk kapasiteli ucuz bir klima kullanmaya aday gorunuyorsunuz, tabiiki bu benim fikrim.

Ben aslinda direk marka model tavsiyesi yapacak sekilde piyasayi bilmedigim icin bu tur tavsiyelerde bulunmuyorum. Burada piyasanin icindeki eina, mbirol gibi arkadaslar piyasada ne var iyi biliyorlar, onlarin tavsiyeleri bu model marka konusunda yol gosterici olur.

Dis uniteyi pimapenli balkonun icine koymayin.
      |
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      15 Mayıs 2010 23:38:53
      arkadaşlar merhaba,

35m2 bir salonum var, İstanbul'da oturuyorum, salonun iki cephesi var kuzey ve doğu.genelde soğutma için kullanağız, ancak kışın da zaman zaman acabilirim (ör.misafir geldiği zaman). iki klima arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? ya da tavsiye edeceğiniz baska bir marka varsa onu da yazmanızı rica ederim. 1.000-1300 tl bütçem var.

Vestel Platınium A-18 mi? (1.160tl) 18.000btu
      Lg-Beko LG/BKE-7705D mi? (1.300tl) 19.200btu

Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler.
      |
      |
      16 Mayıs 2010 02:01:53
      mekan güneydoğu anadolu soğutma için
      bina perde beton

kuzey cephesi izole duvar ve doğu cephesi pencereli 11.9 metra karelik y.odası
      güney cephesi pencereli 15.05 metra karelik o.odası

demir döküm 12000 A ve 9000 A serileri yeterli olurmu başka marka tavsiye edebilirmisiniz

Not: yazın buralardaa 35 derecenin altına inmez
      |
      |
      16 Mayıs 2010 02:05:25
      Alarko-carrier klimaların eskiden iyi kalite olduğunu duymuştum. Forumda neredeyse hiç yorum görmedim bu firma hakkında. Airfel inverter yada artful serisi bir klima almayı düşünüyorum. En son aklıma alarko carrier geldi çok az kullanılan bir markamıdır?
      Saygılar
      |
      |
      16 Mayıs 2010 20:32:24
      tavsiye edecek arkadaş yok mu?
      |
      |
      17 Mayıs 2010 08:09:00
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Sevgili @cengizumur öncelikle sizin gibi bilinçli kişilerin burada görüş ve bilgilerini paylaşmasını önemsiyor ve bu forumda bilgi almak isteyenler içinde gerekli olduğunu düşünüyorum.Çok öncelerde yazdığımız bir sayfayı ekledim size aşağıda incelerseniz sevinirim.Zaten bu inverter konusunda pazarda çok karışık.Nerdeyse her markada 2-3 çeşit inverter model var.COP 3,61 oldumu yazıyor A enerji etiketi oluyor.Bunun Yanında COP 5 leri buldumu,A dediğin COP 3,61 lik cihaz sanki yanında Z enerji gibi kalıyor.Asıl önemli husus burada.Bakın 3,5 kw bir iş için Türkiye de 1 milyon klima olduğunu varsayın A(EER 3,21) ile A(EER 4,44) arasında yıllık(500 saat çalışma) soğutmada testlerde çıkan fark 195 kw,1 milyonla çarparsanız 195 000 000 kw.Böyle bir tasarufu Türkiye ye yaptırabilsek kim kazanır sizce,ben invertere hep bu açıdan bakmak istiyorum.Ve inanın ticaretinide böyle yapıyorum.
      Selamlar saygılar herkese

http://forum.donanimhaber.com/m_24593377/mpage_1/f_/key_//tm.htm

quote:

Arkadaşlar hepsi klima cihazından çıkan gerçek etiketlerdir.Tüm cihazlar 3,5 kw yani 12000 btü serisidir.Buyrun hesaplayın A sınıfı cihazla D sınıfı cihaz arasında 1 yıllık soğutma tüketimi testlerinde 630 kw(D)-525 kw(A)=105 kw fark var.Hemde Diamond çin üretimi(tabi kaliteli çin) Diğer cihaz Japon üretimi.İki cihaz arasındaki fiyat farkı ise 550 ytl.

Birde şunu inceleyin A enerji 1534 ile yine A enerji 2035 cihaz arasındaki tüketim farkı 195 kw

yani D ile A arasındaki farkın neredeyse 2 katı ,Eyer tüketimi ekonomikse işte bu cihaz ekonomik.

Kısacası bu işte A sı B sideğilde EER ve COP ye bakmak daha doğrudur.

bu kısımda biraz inceleme yaptım ama kişisel değerlendirmlerimle en uygun alabileceğim klima olarak mitshubishi(ler) arasında kaldım. hatta almayı düşündüğüm mitshubishi heavy srk35zgx-s modeli. bunu tercih sebebim ise cop 4.20 ve eer 4.02 değerleri. sormak isterim sizce bu ürünün bu değerleri abartılmış olabilir mi ? çünkü piyasada kıyaslayacağım ürün pek kalmadı bu değerleri görünce :)) ... yani tahmin edersiniz ki cop5.3 olan bir cihaz bile (toshiba) 5-6 bin liradan başlıyor. 5 gündür klimalar hakkında deli gibi okuyor ve mağazaları ürünleri dolaşıyorum. 5 günlük bir deneyim edindim. kıyaslama yapabileceğim bir diğer ürün ancak mitshubishi electric MSZ-GE35VA dır. burada beni yanıltabilecek değerler var mı bilmiyorum. bilen arkadaşlarımın aydınlatmasını rica ederim.
      ayrıca klimamı alınca buraya tavsiye ve görüşlerimi yazmayı ihmal etmeyeceğim.
      parantez içi :) m. electric indirim yapmış. yani gözümde pahalı görünüyordu cihazı ama. böylece seviyeyi birlemiş olur heavynin bu cihazı ile. fiyat farkı olmaz herhalde bu iki cihaz arasında. tavsiyeleriniz??
      |
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      17 Mayıs 2010 14:14:30
      Üç gündür bu forumu okuyorum epey birşey öğrendim emeği geçen herkese teşekkürler.

Isı yalıtını çok iyi olan (Ytong duvar, Asmolen tavan, Strafor kaplı cephe ve direk güneş almıyor) ufak bir salon için 7000 yada 9000 btu luk bir klima alacağım ve sadece SOĞUTMA için kullanacağım.

Kesinlikle Mitsubishi, Toshiba, General daha iyidir yada inverter klima caha iyidir ama benim klima için ayırdığım bütçe 500 TL civarında. Bu yüzden en iyi klima tavsiyesi değil ama mantıklı bir fiyat/performans ürününe ihtiyacım var.

Aşağda Bosch marka (Bu ürün fason üretim Midea dır demeyin biliyorum ama bu fiyata daha mantıklı bir tavsiye varsa onada memnun olurum) 9000 btu luk iki ürün var ben aralarındaki farkı anlayamadım. Her özelliği aynı gözüküyor.

http://www.bosch-home.com/tr/B1ZMAI09500.html 539 Lira 4 Taksit

http://www.bosch-home.com/tr/B1ZMAI09502.html 821 Lira 4 Taksit

B1ZMAI09500 modelinin bu kadar ucuz olmasının altında yatan başka birşeymi vardır.

ikinci olarak 400 Lira civarına 7000 btu luk Arçelik / LG Bekolar mecvut.

Hangisini almak daha mantıklı 400 liraya LG-Beko mu 500 liraya Bosch mu?

Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkürler.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      17 Mayıs 2010 14:56:12
      Zibro S1526 ve ya Zibro S 1731 Made in japan 5 yıl garanti.Her ikisi de işinizi rahatlıkla görür.
      quote:

Orijinalden alıntı: dix1

12 metrekare bir odam var çok sıcak oluyor yazları fiyat/performans bakımından alabileceğim en iyi klima hangisi sizce ?
      |
      |
      17 Mayıs 2010 15:00:13
      Fiyat /peformans ve kalite üçgeninde en iyi ürün Airfel Turkuaz.Gerçek A enerji,R410 a,Çin in en kaliteli üreticisi Gree nin üst segment ürünü.Ayrıca Airfel servis ve altyapı desteği ile. 18 lik seri ideal.
      quote:

Orijinalden alıntı: xsoldier1993

30-35 metrekare bir salon için sadece soğutmada kullanılmak üzere seçilebilecek en iyi klima sizce hangisi ?
      |
      |
      17 Mayıs 2010 15:09:20
      Airfel Turkuaz 18 lik alın rahat edin ,o iki markaya bulaşmayın.
      quote:

Orijinalden alıntı: erk5555

arkadaşlar merhaba,

35m2 bir salonum var, İstanbul'da oturuyorum, salonun iki cephesi var kuzey ve doğu.genelde soğutma için kullanağız, ancak kışın da zaman zaman acabilirim (ör.misafir geldiği zaman). iki klima arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? ya da tavsiye edeceğiniz baska bir marka varsa onu da yazmanızı rica ederim. 1.000-1300 tl bütçem var.

Vestel Platınium A-18 mi? (1.160tl) 18.000btu
      Lg-Beko LG/BKE-7705D mi? (1.300tl) 19.200btu

Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler.

|
      |
      17 Mayıs 2010 15:23:54
      35 derece ve üstünde o cihazlar şişer.siz japon tarzı ürünlere yönellin rahat etmek istiyorsanız.Yada min 12 lik seçin.
      quote:

Orijinalden alıntı: dijimagic

mekan güneydoğu anadolu soğutma için
      bina perde beton

kuzey cephesi izole duvar ve doğu cephesi pencereli 11.9 metra karelik y.odası
      güney cephesi pencereli 15.05 metra karelik o.odası

demir döküm 12000 A ve 9000 A serileri yeterli olurmu başka marka tavsiye edebilirmisiniz

Not: yazın buralardaa 35 derecenin altına inmez

|
      |
      17 Mayıs 2010 18:34:51
      Daikin FTYN35GX Economy Duvar Tipi Split Klima(12000btu) için daikin bayinden 10 taksit 1350 tl fiyat aldım...
      Economy modeli hakkında bilgisi olan varmı... Daikin kalitesindemidir?? Fiyatları diğer daikinlere göre çok uygun sebebi kalite farkımıdır?? Saygılar...
      |
      |
      17 Mayıs 2010 18:57:21
      Evet aslında Turkuaz la,Artful aynı kalitede eşdeğer ürün bencede,sadec fark iç ünite dizaynı farklı.Yani biraz daha janjanlı.

Airfel klima konusuna gelince yerli üretim olan modeller Conabase ve Conaplus olanlardır.Geri kalan modellerin hepsi İthal ve genelde Gree ile çalışıyor.Kliam konusunda yaygın olmamasının en büyük sebebi ise bu güne kadar klima işi ile ilğilenenlerden çok kalorifer ile ilğili firmalalrla çalışmasıdır.Ama Airfel Mit.Hevy. de bünyesine katınca klima ayağıda daha profesyonel olmaya başladı. İlerleyen günlerde dahada artacaktır.Bu konuda çok ilginç bir şeyde söz konusu Televizyonda en çok reklam yapan klima markası neredeyse ama mağzalara Airfel klima istiyorum diye gelen hiç olmadı.Reklam ayağı kullanıcı tarafında eksik kalıyor galiba,kullanıcı tavsiyesi ile görsel reklam dbirleşince daha hız kazanacak gibi.

hayırlısı işallah...
      ma
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Turkuaz gold EER 3,23,COP 3,62 Yani A-A ,Artful EER 3,23, COP 3,40 yani A-B .Turkuaz ısıtmada çok az farkla önde. Veriler aslında aynı gibi.Turkuaz da kesinlikle öneririz.Fiyat daha cazip

Hocam bu iki cihazda ikiz gibi,COP/EER de aynı v.s

Ama kafa karıştırıcı Seri/Model v.s yani ou satamazsak bunu satarız mantığı,aynı bizim panel işlerinde olduğu gibi ve müşteri
      diyelmki Sony panel alacak herifin önüne 35 model 25 fiyat çıknca adam nasılsa birisinden birisini seçmek zorunda kalır,Satıcıda gazı verince
      aynen mal satılıyor!!

Bunlar çok eski ve bildik pazarlama işleridir,bütün dünyada bunlar yapılıyor zaten yapanlarda yabancılar/ana üreticiler v.s

Burada asıl maksat gerek Cosmetic gereksede fiyatların farklı olması sebebiyle bir malı mutlaka satabilmek gayretidir!!

Turkuaz ile Artfull ne menem şeylerki birisi hesaplı yada ucuz v.s

Ayrıca ben hala çevremde hiç Airfel göremiyorum! her yer paso o bildik "Yerliciler" dolu zaten malıda bunlar götürüyor
      Diğerleride burunlarından kıl aldırmıyor,varsın aldırmasınlar vatandaş uyandı gari

Bu Airfel de sanırım yerli-yabancı/ithal arasında bir yerlerde yer edinmeye çalışıyor ama bana göre hikaye gibi(yanılıy olabilirim yinede iddia etmiyeyim!)

+
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      17 Mayıs 2010 19:01:03
      Bu modellerin kalitesi ileDaikin adı uyuşmuyor.Bence Artful bundan daha kaliteli.zaten çokta ucuz değil. Üretim yeri belli bile değil.
      quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

Daikin FTYN35GX Economy Duvar Tipi Split Klima(12000btu) için daikin bayinden 10 taksit 1350 tl fiyat aldım...
      Economy modeli hakkında bilgisi olan varmı... Daikin kalitesindemidir?? Fiyatları diğer daikinlere göre çok uygun sebebi kalite farkımıdır?? Saygılar...
      |
      |
      18 Mayıs 2010 21:00:32
      arkadaşlar bu hafta içinde 12000 btu klima almayı düşünüyorum, malum antalya çok sıcak, uzun zamandır araştırıyorum, şu 2 model arasında kaldım;

1- General ASHA12LGCZ İnverter Klima
      2- Carrier X-Power Gold İnverter Klima

benim için klimada en önemli özellik, A sınıfı olması ve çok sessiz çalışması, 2 sinin de ses seviyesi 21 db, hangisini tavsiye edersiniz?
      |
      |
      19 Mayıs 2010 01:46:59
      16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?
      |
      |
      12 Not
      21 Mayıs 2010 11:40:59
      Size tavsiyem Zibro SP 2041 olur.Isıtmada nominalde 17 000 btü/h, EER ve COP 4,4 lerde.Yüksek performans serisi.18 lik cihazlara göre çok daha az enerji harcarsınız.Normal şartlarda 30 m2 ye kadar kullanılabilir.Made in japan ,5 yıl garantili ürün.
      quote:

Orijinalden alıntı: maxim_ilyan

16 m2 odam var. yalnız hiçbir yalıtımı yok. yazları sauna gibi. kuzeye bakan bir penceresi var. 18 lik bir inverter düşünüyorum. bütçem ise 2500-2800 arası kalite olsun istiyorum ama var mı böyle bildiğiniz klima? bir de inverter olmayan model olarak bana bir tane tavsiyede bulunabilir misin birol hocam?
      |
      |
      21 Mayıs 2010 14:37:56
      Yeni Airfel Turkuaz lar !!! İlk izlenimim Çok kaliteli malzeme,şık bir görünüm..

Yeni Salon 45 likte çok sağlam yapılı ve şık.Piyasadaki salon tipi cihazlara göre çok çok daha kaliteli gözüküyor.

|
      |

• Çavuş
      52 Mesaj
      21 Mayıs 2010 19:28:28
      quote:

Yeni Airfel Turkuaz lar !!! İlk izlenimim Çok kaliteli malzeme,şık bir görünüm..

Yeni Salon 45 likte çok sağlam yapılı ve şık.Piyasadaki salon tipi cihazlara göre çok çok daha kaliteli gözüküyor.

Bu kadar övdüğüne göre bayisin galiba? ha..
      |
      |

• Çavuş
      56 Mesaj
      22 Mayıs 2010 22:48:05
      2000 TL e kadar bütçem ve 16m2 ve en fazla 2 kişinin bulunduğu oda için klima arıyorum.

kışın rahat ısıtmasıda tercihlerim arasında ( yoksa demirdöküm gibi bi tane 600 tl lik soğutmaya yetiyormuş, ısıtmada istiyorum)

izmir deyim, kışın - derecelere yaklaşmıyor bile , yazın 30 altına inmiyor.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.