Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SïmônAdebïsï , SïmônAdebïsï , yediyıldız Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.215
Cevap
701
Favori
4.429.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ışılbaba

Arkadaşlar merhaba.izmir gaziemir emlakbankası evlerinde oturuyorum yaklaşık 35-40 m2 salon için klima bakıyorum.hafta içi gündüz pek kullanılmayacak ve yazın kullanılcak.hem kalite-fiyat hemde A sınıfı olması sebebiyle airfel artful as18 sanki uygun gibi geldi bana ama bu m2 ye yeterli olurmu.yada sizlerin önerebileceği A sınıfı bu fiyatlarda yada max 150-200 fazlasıyla bir klima varmı..not:airfel 1500 tl civarı.
    teşekkürler

AIRFEL in Turkuaz Gold diye bi cihazı çıktı fiyat olarak çok az daha ucuz ve çok daha kaliteli 2010 jenerasyonu ona bakmanızı tavsiye ederim.Ve kullanım koşullarınıza göre yeterli olur.
  • istanbul, göztepe'de 5x3 metrelik bir odam var, 3 metrelik duvarında ince sıva var sadece, 5 metrelik duvarı ise pvc ile kaplanmış balkona bakıyor (ve 3 metrelik duvarda doğalgaz peteği var ama performansı kötü)

şimdi ben bu odaya "az elektrik yakacak" bir klima almak istiyorum. yıllardır carrefour filan 300 liradan satıyor bunları, onlardan almasam mı? ne kötülüğü var?

zira beklentilerim düşük. 300 liralık aletler dururken 900 lira vermek istemem. ısıtma konusunda ise şüphelerim var, doğalgaz dururken klima ile ısınmak daha ekonomik olmak gibi geliyor.

ekonomik olacak diye inverter'e binlerce lira bayılmak mantıksız geldi açıkcası. tek oda için masraf yapmamak lazım o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aHMET- -- 13 Mayıs 2010; 21:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aHMET-

istanbul, göztepe'de 5x3 metrelik bir odam var, 3 metrelik duvarında ince sıva var sadece, 5 metrelik duvarı ise pvc ile kaplanmış balkona bakıyor (ve 3 metrelik duvarda doğalgaz peteği var ama performansı kötü)

şimdi ben bu odaya "az elektrik yakacak" bir klima almak istiyorum. yıllardır carrefour filan 300 liradan satıyor bunları, onlardan almasam mı? ne kötülüğü var?

zira beklentilerim düşük. 300 liralık aletler dururken 900 lira vermek istemem. ısıtma konusunda ise şüphelerim var, doğalgaz dururken klima ile ısınmak daha ekonomik olmak gibi geliyor.

ekonomik olacak diye inverter'e binlerce lira bayılmak mantıksız geldi açıkcası. tek oda için masraf yapmamak lazım o kadar.

Galiba odanin isi yalitimi kotu diyorsunuz. Eger siz bu odada kaliciysaniz herseyden once atlayin bauhaus'a gidin oradaki arkadaslardan odanizi icten nasil isi yalitimi yaparsiniz ogrenin. kendiniz yapin paradan tasarruf edin.

Siz klimayi isitmadami kullanmak istiyorsunuz ? Petek nasil verimsiz ? Isitma merkezimi ?

• Artful orta segmentte en güzel makina,ama yine Gree nin üretimi olan Airfel Turkuaz seriside yeni ürün olarak piyasada.artful agöre 150 TL civarı daha ucuz.Onuda öneririz.Emlak bankası konutlarında oturuyorsanız salaonlarınız 30 m2 yi geçmez hatta 25 m2 civarında oluyor. 18 lik seriler rahatlıkla yeter,artar bile.
    quote:

Arkadaşlar merhaba.izmir gaziemir emlakbankası evlerinde oturuyorum yaklaşık 35-40 m2 salon için klima bakıyorum.hafta içi gündüz pek kullanılmayacak ve yazın kullanılcak.hem kalite-fiyat hemde A sınıfı olması sebebiyle airfel artful as18 sanki uygun gibi geldi bana ama bu m2 ye yeterli olurmu.yada sizlerin önerebileceği A sınıfı bu fiyatlarda yada max 150-200 fazlasıyla bir klima varmı..not:airfel 1500 tl civarı.
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Artful orta segmentte en güzel makina,ama yine Gree nin üretimi olan Airfel Turkuaz seriside yeni ürün olarak piyasada.artful agöre 150 TL civarı daha ucuz.Onuda öneririz.Emlak bankası konutlarında oturuyorsanız salaonlarınız 30 m2 yi geçmez hatta 25 m2 civarında oluyor. 18 lik seriler rahatlıkla yeter,artar bile.
    quote:

teşekkürler

tavsiyeleriniz teşekkürler ben 3+1 lerde oturuyorum o yüzden biraz büyük gibi geldi bana salon..ama emin değilim sizin dediğiniz doğru olabilir.peki turkuaz serisi de A sınıfımı ? tabii siz daha iyi bilirsiniz ama artful'un değerleri bayaa iyi gibi geldi bana..

• quote:

quote:

Artful orta segmentte en güzel makina,ama yine Gree nin üretimi olan Airfel Turkuaz seriside yeni ürün olarak piyasada.artful agöre 150 TL civarı daha ucuz.Onuda öneririz.Emlak bankası konutlarında oturuyorsanız salaonlarınız 30 m2 yi geçmez hatta 25 m2 civarında oluyor. 18 lik seriler rahatlıkla yeter,artar bile.
    quote:

teşekkürler

tavsiyeleriniz teşekkürler ben 3+1 lerde oturuyorum o yüzden biraz büyük gibi geldi bana salon..ama emin değilim sizin dediğiniz doğru olabilir.peki turkuaz serisi de A sınıfımı ? tabii siz daha iyi bilirsiniz ama artful'un değerleri bayaa iyi gibi geldi bana..

Turkuaz A+ dır.Artfulda değeri daha iyidir.Hiç sıkıntınız olmasın çok güzel bi cihaz.Kesinlikle öneririm.

• Turkuaz gold EER 3,23,COP 3,62 Yani A-A ,Artful EER 3,23, COP 3,40 yani A-B .Turkuaz ısıtmada çok az farkla önde. Veriler aslında aynı gibi.Turkuaz da kesinlikle öneririz.Fiyat daha cazip
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

istanbul, göztepe'de 5x3 metrelik bir odam var, 3 metrelik duvarında ince sıva var sadece, 5 metrelik duvarı ise pvc ile kaplanmış balkona bakıyor (ve 3 metrelik duvarda doğalgaz peteği var ama performansı kötü)

Galiba odanin isi yalitimi kotu diyorsunuz. Eger siz bu odada kaliciysaniz herseyden once atlayin bauhaus'a gidin oradaki arkadaslardan odanizi icten nasil isi yalitimi yaparsiniz ogrenin. kendiniz yapin paradan tasarruf edin.

Siz klimayi isitmadami kullanmak istiyorsunuz ? Petek nasil verimsiz ? Isitma merkezimi ?

er yada geç dış mantolama yapılacağı için o işe giremem şimdi, bana geçici bir soğutma çözümü lazım yaz için. yapış yapış oluyoruz evde.

bu arada geceleri odada yatmıyorum. öğle - geceyarısı arası hep açık olacak ama.

• 12 metrekare bir odam var çok sıcak oluyor yazları fiyat/performans bakımından alabileceğim en iyi klima hangisi sizce ?
  • 30-35 metrekare bir salon için sadece soğutmada kullanılmak üzere seçilebilecek en iyi klima sizce hangisi ?
  • quote:

Turkuaz gold EER 3,23,COP 3,62 Yani A-A ,Artful EER 3,23, COP 3,40 yani A-B .Turkuaz ısıtmada çok az farkla önde. Veriler aslında aynı gibi.Turkuaz da kesinlikle öneririz.Fiyat daha cazip

Hocam bu iki cihazda ikiz gibi,COP/EER de aynı v.s

Ama kafa karıştırıcı Seri/Model v.s yani ou satamazsak bunu satarız mantığı,aynı bizim panel işlerinde olduğu gibi ve müşteri
    diyelmki Sony panel alacak herifin önüne 35 model 25 fiyat çıknca adam nasılsa birisinden birisini seçmek zorunda kalır,Satıcıda gazı verince
    aynen mal satılıyor!!

Bunlar çok eski ve bildik pazarlama işleridir,bütün dünyada bunlar yapılıyor zaten yapanlarda yabancılar/ana üreticiler v.s

Burada asıl maksat gerek Cosmetic gereksede fiyatların farklı olması sebebiyle bir malı mutlaka satabilmek gayretidir!!

Turkuaz ile Artfull ne menem şeylerki birisi hesaplı yada ucuz v.s

Ayrıca ben hala çevremde hiç Airfel göremiyorum! her yer paso o bildik "Yerliciler" dolu zaten malıda bunlar götürüyor
    Diğerleride burunlarından kıl aldırmıyor,varsın aldırmasınlar vatandaş uyandı gari

Bu Airfel de sanırım yerli-yabancı/ithal arasında bir yerlerde yer edinmeye çalışıyor ama bana göre hikaye gibi(yanılıy olabilirim yinede iddia etmiyeyim!)

+

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

er yada geç dış mantolama yapılacağı için o işe giremem şimdi, bana geçici bir soğutma çözümü lazım yaz için. yapış yapış oluyoruz evde.

bu arada geceleri odada yatmıyorum. öğle - geceyarısı arası hep açık olacak ama.

Odaniz kucuk, klima sadece sogutmada kullanilacak, istanbuldasiniz, odayi gunun yarisindan az bir zaman icin kullanacaksiniz. Bunlara bakarak piyasadaki en kucuk kapasitedeki klimalardan biri size yeterli olur gibi geliyor. Bende goztepeye yakin oturuyorum. Sizde benim kullandigim gibi kucuk kapasiteli ucuz bir klima kullanmaya aday gorunuyorsunuz, tabiiki bu benim fikrim.

Ben aslinda direk marka model tavsiyesi yapacak sekilde piyasayi bilmedigim icin bu tur tavsiyelerde bulunmuyorum. Burada piyasanin icindeki eina, mbirol gibi arkadaslar piyasada ne var iyi biliyorlar, onlarin tavsiyeleri bu model marka konusunda yol gosterici olur.

Dis uniteyi pimapenli balkonun icine koymayin.

• arkadaşlar merhaba,

35m2 bir salonum var, İstanbul'da oturuyorum, salonun iki cephesi var kuzey ve doğu.genelde soğutma için kullanağız, ancak kışın da zaman zaman acabilirim (ör.misafir geldiği zaman). iki klima arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? ya da tavsiye edeceğiniz baska bir marka varsa onu da yazmanızı rica ederim. 1.000-1300 tl bütçem var.

Vestel Platınium A-18 mi? (1.160tl) 18.000btu
    Lg-Beko LG/BKE-7705D mi? (1.300tl) 19.200btu

Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler.
  • mekan güneydoğu anadolu soğutma için
    bina perde beton

kuzey cephesi izole duvar ve doğu cephesi pencereli 11.9 metra karelik y.odası
    güney cephesi pencereli 15.05 metra karelik o.odası

demir döküm 12000 A ve 9000 A serileri yeterli olurmu başka marka tavsiye edebilirmisiniz

Not: yazın buralardaa 35 derecenin altına inmez
  • Alarko-carrier klimaların eskiden iyi kalite olduğunu duymuştum. Forumda neredeyse hiç yorum görmedim bu firma hakkında. Airfel inverter yada artful serisi bir klima almayı düşünüyorum. En son aklıma alarko carrier geldi çok az kullanılan bir markamıdır?
    Saygılar
  • tavsiye edecek arkadaş yok mu?
  • quote:

Sevgili @cengizumur öncelikle sizin gibi bilinçli kişilerin burada görüş ve bilgilerini paylaşmasını önemsiyor ve bu forumda bilgi almak isteyenler içinde gerekli olduğunu düşünüyorum.Çok öncelerde yazdığımız bir sayfayı ekledim size aşağıda incelerseniz sevinirim.Zaten bu inverter konusunda pazarda çok karışık.Nerdeyse her markada 2-3 çeşit inverter model var.COP 3,61 oldumu yazıyor A enerji etiketi oluyor.Bunun Yanında COP 5 leri buldumu,A dediğin COP 3,61 lik cihaz sanki yanında Z enerji gibi kalıyor.Asıl önemli husus burada.Bakın 3,5 kw bir iş için Türkiye de 1 milyon klima olduğunu varsayın A(EER 3,21) ile A(EER 4,44) arasında yıllık(500 saat çalışma) soğutmada testlerde çıkan fark 195 kw,1 milyonla çarparsanız 195 000 000 kw.Böyle bir tasarufu Türkiye ye yaptırabilsek kim kazanır sizce,ben invertere hep bu açıdan bakmak istiyorum.Ve inanın ticaretinide böyle yapıyorum.
    Selamlar saygılar herkese

http://forum.donanimhaber.com/m_24593377/mpage_1/f_/key_//tm.htm

quote:

Arkadaşlar hepsi klima cihazından çıkan gerçek etiketlerdir.Tüm cihazlar 3,5 kw yani 12000 btü serisidir.Buyrun hesaplayın A sınıfı cihazla D sınıfı cihaz arasında 1 yıllık soğutma tüketimi testlerinde 630 kw(D)-525 kw(A)=105 kw fark var.Hemde Diamond çin üretimi(tabi kaliteli çin) Diğer cihaz Japon üretimi.İki cihaz arasındaki fiyat farkı ise 550 ytl.

Birde şunu inceleyin A enerji 1534 ile yine A enerji 2035 cihaz arasındaki tüketim farkı 195 kw

yani D ile A arasındaki farkın neredeyse 2 katı ,Eyer tüketimi ekonomikse işte bu cihaz ekonomik.

Kısacası bu işte A sı B sideğilde EER ve COP ye bakmak daha doğrudur.

bu kısımda biraz inceleme yaptım ama kişisel değerlendirmlerimle en uygun alabileceğim klima olarak mitshubishi(ler) arasında kaldım. hatta almayı düşündüğüm mitshubishi heavy srk35zgx-s modeli. bunu tercih sebebim ise cop 4.20 ve eer 4.02 değerleri. sormak isterim sizce bu ürünün bu değerleri abartılmış olabilir mi ? çünkü piyasada kıyaslayacağım ürün pek kalmadı bu değerleri görünce :)) ... yani tahmin edersiniz ki cop5.3 olan bir cihaz bile (toshiba) 5-6 bin liradan başlıyor. 5 gündür klimalar hakkında deli gibi okuyor ve mağazaları ürünleri dolaşıyorum. 5 günlük bir deneyim edindim. kıyaslama yapabileceğim bir diğer ürün ancak mitshubishi electric MSZ-GE35VA dır. burada beni yanıltabilecek değerler var mı bilmiyorum. bilen arkadaşlarımın aydınlatmasını rica ederim.
    ayrıca klimamı alınca buraya tavsiye ve görüşlerimi yazmayı ihmal etmeyeceğim.
    parantez içi :) m. electric indirim yapmış. yani gözümde pahalı görünüyordu cihazı ama. böylece seviyeyi birlemiş olur heavynin bu cihazı ile. fiyat farkı olmaz herhalde bu iki cihaz arasında. tavsiyeleriniz??

• Üç gündür bu forumu okuyorum epey birşey öğrendim emeği geçen herkese teşekkürler.

Isı yalıtını çok iyi olan (Ytong duvar, Asmolen tavan, Strafor kaplı cephe ve direk güneş almıyor) ufak bir salon için 7000 yada 9000 btu luk bir klima alacağım ve sadece SOĞUTMA için kullanacağım.

Kesinlikle Mitsubishi, Toshiba, General daha iyidir yada inverter klima caha iyidir ama benim klima için ayırdığım bütçe 500 TL civarında. Bu yüzden en iyi klima tavsiyesi değil ama mantıklı bir fiyat/performans ürününe ihtiyacım var.

Aşağda Bosch marka (Bu ürün fason üretim Midea dır demeyin biliyorum ama bu fiyata daha mantıklı bir tavsiye varsa onada memnun olurum) 9000 btu luk iki ürün var ben aralarındaki farkı anlayamadım. Her özelliği aynı gözüküyor.

http://www.bosch-home.com/tr/B1ZMAI09500.html 539 Lira 4 Taksit

http://www.bosch-home.com/tr/B1ZMAI09502.html 821 Lira 4 Taksit

B1ZMAI09500 modelinin bu kadar ucuz olmasının altında yatan başka birşeymi vardır.

ikinci olarak 400 Lira civarına 7000 btu luk Arçelik / LG Bekolar mecvut.

Hangisini almak daha mantıklı 400 liraya LG-Beko mu 500 liraya Bosch mu?

Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkürler.

• Zibro S1526 ve ya Zibro S 1731 Made in japan 5 yıl garanti.Her ikisi de işinizi rahatlıkla görür.
    quote:

Orijinalden alıntı: dix1

12 metrekare bir odam var çok sıcak oluyor yazları fiyat/performans bakımından alabileceğim en iyi klima hangisi sizce ?
  • Fiyat /peformans ve kalite üçgeninde en iyi ürün Airfel Turkuaz.Gerçek A enerji,R410 a,Çin in en kaliteli üreticisi Gree nin üst segment ürünü.Ayrıca Airfel servis ve altyapı desteği ile. 18 lik seri ideal.
    quote:

Orijinalden alıntı: xsoldier1993

30-35 metrekare bir salon için sadece soğutmada kullanılmak üzere seçilebilecek en iyi klima sizce hangisi ?
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.