Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.430
Tıklama
Giriş
      15 Mesaj
      21 Ekim 2009 00:29:04
      Öncelikle bilgiler için teşekkürler
      zibro nasıl bir klimadır, mitsubishi klimanın vereceği performansı ve kaliteyi sağlayabilir mi? Fiyatları daha cazip görülsede klima olarak pek tanımıyorum
      |
      |
      21 Ekim 2009 12:25:56
      60 m2 lik alanda bile çok başarılı bir model 1564.Birde bu modelin diğerlerinden en büyük farkı iç ünitenin uzunluğu 80 cm(9-12-18 likler kadar)sadece daha şişman,diğer markalarda 100-120 cm dir.Kalite ise eşdeğer.Hiçbirinden geri kalmaz.
      |
      |
      21 Ekim 2009 13:58:24
      30 metrekarelik salonumda kullanmak üzere Mitsubishi MSZ-GE42VA veya MSZ-FD35VA Kirigamine klima almak istiyorum.Sizce bu klimar ısıtma ve soğutma için yeterli olurmu? Teşekkürler.
      |
      |
      21 Ekim 2009 16:51:50
      bence kardeş 30 m2 için kesinlikle 12.000btu luk klima düşünme,sana sağlam bir 18.000 btu luk klima şart, bence mitsubishi heavy nin yeni hyper dizarn srk 50sgx-s serisi uygun olabilir cop degeri 4.44 dür.ayrıca zibro 2041 de olabilir mbirol beyle bir irtibat kur derim ve mitsubishi electric msz50vabh (cop 3.68 galiba) modelide olabilir. ama bence iyice araştırman şart kardeşim.........
      |
      |
      23 Ekim 2009 07:48:00
      s.a. arkadaşlar

Bu topici okumadan önce Klima alırken bu kadar çok kriterin oldugunu bilmiyordum.
      Klima almak neredeyse UZMANlık isteyen bişi gibi.
      Bense bunlarda hiç anlamıyorum

özelikle kışın ısınmak için 12 metrakarelik odaya bir klima almayı düşünüyorum.
      günlük en az 12-15 saat açık kalıcak.
      izmir içinde oturuyorum.
      pencerelerde çift cam takılı.

DEGERLİ TAWSİYELERİNİZE ihtiyacım var çünki çok fazla BÜTÇE de ayıramıyorum.
      En uygun fiyata ihtiyacımı görüp ilerde dert olmuyacak bişi almak istiyorum.

bide Aylık elektirik faturama yansıması ne olur ısınmak için onuda merak ediyorum.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikonx -- 23 Ekim 2009; 8:04:58 >
      |
      |
      23 Ekim 2009 08:27:02
      ikonx kardeşim kesinlikle inverter alman lazım 10-12 saat kullanacaksan, ve 12m2 için 7.000btu veya odanın durumuna göre 9.000btu çok rahat yeter.....kışın ısınma için ve ısınma konforu açısından inverterli klima almanı öneririm.mesala;mitsubishi hyper20 zgx-s senin için uygun olabilir ve mitsubishi electricte kampanya var onada bir bak derim....ve forumdaki diğer yorumlarada bak, örnegin;zibro ve fujitsu dostluk klübü gibi, burada insanlar klimalarının birebir kullanıp diğer insanlarla teçrübelerini paylaşıyorlar..... ben mesala mitsubishi heavy hyper inverter ve general plazma inverter serisi kullanıyorum ve ısıtmasından her iki klimanında çok memnunum........ ben sana illaki şu markayı al diyemem ama alacaksan biraz paraya kıy ve güzel bir klima al kardeş........
      |
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      23 Ekim 2009 08:54:57
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmet izmirli

ikonx kardeşim kesinlikle inverter alman lazım 10-12 saat kullanacaksan, ve 12m2 için 7.000btu veya odanın durumuna göre 9.000btu çok rahat yeter.....kışın ısınma için ve ısınma konforu açısından inverterli klima almanı öneririm.mesala;mitsubishi hyper20 zgx-s senin için uygun olabilir ve mitsubishi electricte kampanya var onada bir bak derim....ve forumdaki diğer yorumlarada bak, örnegin;zibro ve fujitsu dostluk klübü gibi, burada insanlar klimalarının birebir kullanıp diğer insanlarla teçrübelerini paylaşıyorlar..... ben mesala mitsubishi heavy hyper inverter ve general plazma inverter serisi kullanıyorum ve ısıtmasından her iki klimanında çok memnunum........ ben sana illaki şu markayı al diyemem ama alacaksan biraz paraya kıy ve güzel bir klima al kardeş........

Tavsiye için saol ahmet kardeşim dedigin konulara göz atıcam.
      ama daha şimdiden kafam bi sürü karıştı çok fazla teknik detay varmış bu klima işinde :D
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      23 Ekim 2009 11:38:58
      Z.bro S 1731 veya 1735 öneririm.günlük 10-12 ssatlık İzmir şartlarında kullanımda 30-50 arasında max fatura ödersin aylık.4 aylık ortalamada 40 TL yi geçmez.Fiyatlarda çok güzel.Made in japan ,5 yıl garanti.Araştırın.Ayrıca Zibro nun Türkiye mrk.ofiside İzmir de,buda İzmir için avantajdır.
      quote:

Orijinalden alıntı: ikonx

s.a. arkadaşlar

Bu topici okumadan önce Klima alırken bu kadar çok kriterin oldugunu bilmiyordum.
      Klima almak neredeyse UZMANlık isteyen bişi gibi.
      Bense bunlarda hiç anlamıyorum

özelikle kışın ısınmak için 12 metrakarelik odaya bir klima almayı düşünüyorum.
      günlük en az 12-15 saat açık kalıcak.
      izmir içinde oturuyorum.
      pencerelerde çift cam takılı.

DEGERLİ TAWSİYELERİNİZE ihtiyacım var çünki çok fazla BÜTÇE de ayıramıyorum.
      En uygun fiyata ihtiyacımı görüp ilerde dert olmuyacak bişi almak istiyorum.

bide Aylık elektirik faturama yansıması ne olur ısınmak için onuda merak ediyorum.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

|
      |

• Er
      11 Mesaj
      23 Ekim 2009 11:44:44
      Merhabalar,

Çocuk odası için (yani küçük bir oda, sanırım max 9m2) klima yavsiyesi rica ediyorum.
      Istanbul'dayız, oturduğumuz daire çatı katı, yatak odaları batı yönünde. Yazın aşırı sıcak kışınsa kalorifere rağmen soğuk oluyor. Kiradayız, çok fazla harcamak istemiyoruz ama çocuğumuz için sağlıklı ve rahat uyuyabileceği(!) bir ortam yaratmak istiyoruz. Uygun fiyatlı, sorun çıkarmayacak, sessiz çalışan ne önerebilirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.
      |
      |
      23 Ekim 2009 12:01:16
      Size Zibro 1523 serisi soğutma 7700 btü-ısıtma 8500 btü süper sessiz çok düşük tüketimli tam ideal cihazı öneririm.şu anda fiyatlarıda güzel.
      quote:

Orijinalden alıntı: Bahar Korhan

Merhabalar,

Çocuk odası için (yani küçük bir oda, sanırım max 9m2) klima yavsiyesi rica ediyorum.
      Istanbul'dayız, oturduğumuz daire çatı katı, yatak odaları batı yönünde. Yazın aşırı sıcak kışınsa kalorifere rağmen soğuk oluyor. Kiradayız, çok fazla harcamak istemiyoruz ama çocuğumuz için sağlıklı ve rahat uyuyabileceği(!) bir ortam yaratmak istiyoruz. Uygun fiyatlı, sorun çıkarmayacak, sessiz çalışan ne önerebilirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 23 Ekim 2009; 12:15:07 >
      |
      |
      23 Ekim 2009 12:12:00
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Size Zibro 1523 serisi soğutma 7700 btü-ısıtma 8500 btü süper sessiz çok düşük tüketimli tam ideal cihazı öneririm.şu anda fiyatlarıda güzel.Ödemiş kiraz damısınız.Ödemişte servis işi yapan partner arkadaşımız var.Montaj konusunda yardımcı olur.
      quote:

Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler.

ne ödemişi adam istanbulda diyor
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      23 Ekim 2009 12:17:13
      Arkadaşım çok mu komik geldi,Kiradayım yazmış,ben Kirazdayım okumuşum.Bu alaycı tavrınız çok çirkin.Burası bilgi paylaşım yeri geyik yeri değil.
      quote:

Orijinalden alıntı: Edremit1945

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Size Zibro 1523 serisi soğutma 7700 btü-ısıtma 8500 btü süper sessiz çok düşük tüketimli tam ideal cihazı öneririm.şu anda fiyatlarıda güzel.Ödemiş kiraz damısınız.Ödemişte servis işi yapan partner arkadaşımız var.Montaj konusunda yardımcı olur.
      quote:

Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler.

ne ödemişi adam istanbulda diyor
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      24 Ekim 2009 00:25:31
      Yardım için teşekkürler, önerdiğiniz modele bakacağım.
      |
      |
      24 Ekim 2009 17:17:38
      Arkadaşlar bir süredir Konya'da ısıtmada kullanmak için klima arayışları içindeydim. 3 model arasında kalmıştım. Zibro S2035, MHI MSZ-25ZGX-S ve Mitsubishi Electric FD25VABH. Zibro'nun bu taraflarda pek varlık gösterememesi nedeniyle eledim. Halbu ki uygun fiyatlı idi. MSZ-25ZGX-S modeli için Airfel genel merkezde satış ve teknik destek departmanından görüşüp detaylarıyla bilgi aldım. Görevli arkadaşların konuşmalarından anladığım kadarıyla onlar da bu konuda kesin bir şey bilmiyorlar. Tahmini olarak %10 kayıpla -15 de çalışır dediler. Dün ise Klima Plustan FD25VABH için aradılar. Arayan kişi bu konuda gerçekten bilgiliydi. Anlattıklarını tahminden çok kesin sonuçlara dayalı olarak anlatıyordu. Bu FD serisinin VA ve VABH modellerinin iç ünitelerinin aynı olduğunu sadece dış ünitelerinin farklı olduğunu söyledi. VABH serisinin ısıtma amacıyla kullanım yönünden soğuk iklimler için özel olarak tasarlandığını ve bu nedenle nominal kapasitesini -15C ye kadar verebildiğini, -25C de ise %20 kayıpla çalışmaya devam ettiğini söyledi. Hatta cihazın -25 in altındaki sıcaklıklarda dahi çalışabildiğini fakat defrost aralıkları sıklaştığı için cihazın kesintili olarak çalışacağını söyledi. Hatta bu konuda garanti bile verdi diyebilirim. Benim aklımdaki soru işaretleri de tam olarak gitmese de baya bir azaldı. İnşallah 1-2 ay içinde evi teslim aldığımda FD25VABH taktırmaya karar verdim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      24 Ekim 2009 18:42:56
      arkadaşım şu an türkiyede sadece -25 lere kadar bir tek mitsubishi electric vabh serisi kataloklarda kendini gösteriyor ve onun dışında başka bir markada yok zaten türkiyede, birde hitachi nin s serisi var ve oda kataloklarda -20 diye geciyor ama türkiyede satışı yok .... aklıma gelmişken daikin ururu-sarara modeli var-20 lerde çalışabilen
      |
      |
      25 Ekim 2009 17:06:17
      Arkadaşlar Mitsubishi Krigamine serisinin ısıtma performansının dış sıcaklığa bağlı olarak değişimini gösteren bir grafiği uzun zamandan beri araştırmaktaydım. Sonunda bu konuda fikir veren hatta kesin olarak değerler veren bir bilgiye ulaştım. Buna göre Krigamine serisi nominal kapasitesini -15C ye kadar sağlamaktaymış. İnceleme herşeyi anlatmakta. Bence tüm klimalar için sıcaklığa bağlı performans eğrileri bu şekilde hazırlanmalı.

http://www.lapinlaatutekniikka.fi/img/uploads/leaflet_msz_fd_vabh.pdf
      |
      |
      26 Ekim 2009 11:45:08
      Herkese merhabalar,
      arkadaşlar, yeni alınmış (sıfır) R 410 gazlı klimaya montaj esnasında vakum yapılmasına gerek var mıdır, varsa sebebi nedir? Ayrıca 18.000 lik normal (inverter değil) bir klima için EER: 3.22 ve COP: 3.74 iyi değerler midir? İlgilenip cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.
      Saygılarımla...
      |
      |
      26 Ekim 2009 11:50:45
      quote:

Orijinalden alıntı: elantra

Herkese merhabalar,
      arkadaşlar, yeni alınmış (sıfır) R 410 gazlı klimaya montaj esnasında vakum yapılmasına gerek var mıdır, varsa sebebi nedir? Ayrıca 18.000 lik normal (inverter değil) bir klima için EER: 3.22 ve COP: 3.74 iyi değerler midir? İlgilenip cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.
      Saygılarımla...

EER ve COP değerleri klasik modellere göre baya iyi durumda.
      |
      |
      26 Ekim 2009 13:50:31
      elentra kardeşim markası nedir klimanın? cop değeri olarak iyi bence ama yinede 4.03 cop degeri olan general veya fujitsu var diye hatırlıyorum......
      |
      |
      26 Ekim 2009 14:27:39
      Sn.makineman ve ahmet izmirli,
      cevaplarınız için teşekkür ederim... Almayı düşündüğüm klima, kombisinden çok memnun olduğum için, Vaillant marka ve modeli de V11-050W (18.000). Cihazı gün içinde devamlı uzun süre çalıştırmayacağım için inverter tercih etmedim (maddi olarak).
      Cihaz ısıtma ve soğutmada A sınıfı çalışıyor ve Vaillant grup bünyesindeki Sauvier Duval tesislerinde üretiliyor (öğrenebildiğim kadarı ile). Fiyatı ise peşin 1.500 TL.

Cihazın tanıtıldığı pdf link'i :http://www.vaillant.com.tr/stepone2/data/downloads/91/42/00/mono%20ve%20multi%20klima%20PDF.pdf

Saygılarımla...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.