Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Salon için ısıtma amaçlı
    7x4 = 28 metrekare
    Evin yalıtımı iyi , ara kat
    Manisa'da kullanılacak
    Ev kira, dolayısıyla inverter aramıyoruz.
    Bütçe max 1000 TL.

Bizi 4-5 sene idare edecek , bu süre içinde problem çıkartmadan , fazla tüketimi olmayan, salonu ısıtacak bir geçici bir klima aramaktayız. Değerli tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sportivo

Arkadaşlar,

Salon için ısıtma amaçlı
    7x4 = 28 metrekare
    Manisa'da kullanılacak
    Bütçe max 1000 TL.

Bizi 4-5 sene idare edecek , bu süre içinde problem çıkartmadan , fazla tüketimi olmayan, salonu ısıtacak bir geçici bir klima aramaktayız. Değerli tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var.

Alarko Carrier
    53 HSR 018 manisa için tavsiyem olur.. Sabit hızlı cihazlar arasında oldukça iyidir...
    Manisada Artı mühendislik vardı çocuk hastanesi yolunda

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITL
    Alarko Carrier
    53 HSR 018 manisa için tavsiyem olur.. Sabit hızlı cihazlar arasında oldukça iyidir...
    Manisada Artı mühendislik vardı çocuk hastanesi yolunda
    Saygılarımla

Teknik olarak iyi bir tercih gibi görünüyor, fakat fiyat aralığı 1600 TL civarı , biraz aşıyor
  • bir kerer alacağım en iyisinde kararlıyım.

12m2 yatak odasına sadece ısıtma için, çok sessiz olmalı.

9000 btu kaliteli inverter önerilerinize ihtiyacım var.

1800tl ortalama limit.
  • Arkadaşım size Min. kapasite 18 lik seri şart, Başınızı ağrıtmayacak en ucuz 18 lik cihaz Airfel Daylux 1100 TL ,Benim tavsiyem ise orta segmentin en kalitelisi olan Airfel Artful 18 lik ürün buda 1500 TL,sakın ola Arç,ves,dem..d,vs ürünler alma başın ağrır.Min . Fiyat,seni ısıtacak dertsiz seçimin Daylux olsun.Airfelin heryerde serviside mevcut.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sportivo

Arkadaşlar,

Salon için ısıtma amaçlı
    7x4 = 28 metrekare
    Manisa'da kullanılacak
    Bütçe max 1000 TL.

• Arkadaşım en kaliteli ve en az harcayan dersen 200 tl daha ilave yap ZİBRO 2035 al,Yok o kadar veremem dersen Zibro S 1731 veya 1735 al. Ses olayı içinde şunu söyleyeyim,19-20 db denen lere çok takılmayın.25-27 db ve altını duymanız mümkün değil.O değerler uyku modudur ve birçok A kalite üründe uyku modunda 25 db altındadır.Zibro Made in Japan ve 5 yıl garanti.

Size birde tavsiyem yatak odasına illede inverter şart değildir,klasik seride olabilir.Zibro 1523 veya 1526yı öneririm ısrarla şu an 1800 tl lik bütçeyle 2 tane bile alabilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: biuu

bir kerer alacağım en iyisinde kararlıyım.

1800tl ortalama limit.

• Yatak odası ama günde 10-12 saat kesintisiz çalışacak. O yüzden inverter istiyorum.
  • quote:

Yatak odası ama günde 10-12 saat kesintisiz çalışacak. O yüzden inverter istiyorum.

yatak odalarında inverter herzaman avantajlıdır.Hem kendini çabuk kısar hemde bu sayede hiçbi ses duymazsınız ve normal cihazdan ayda 10 lira min kullanımınıza bağlı olark elektrikten tasarruf sağlarsınız.
  • quote:

1800tl ortalama limit.

Ras 10 SKV.. Şu anda minumum çalışmada en sessiz cihaz

Saygılar.
  • iyi akşamlar arkadaşlar
    ısıtma amaçlı klima aramaktayım.. Tokat'ın 1500 rakımlı ilçesinde yaşıyorum. Odam 12 m² civarı.Hava sıcaklığı kesin olmamakla beraber -15'e kadar düşüyormuş geceleri özellikle.Memur olduğum için 5 ten sonra açılacak ve de ısıtmaya bağlı olarak 12-01 gibi kapanacak. Hangi marka hangi model tavsiye edersiniz? (fiyat sınırı 1.750TL)
    Teşekkürler..
  • quote:

1800tl ortalama limit.

quote:

@biuu
    Tarih 13 Ekim 2009; 16:42:57

Yatak odası ama günde 10-12 saat kesintisiz çalışacak. O yüzden inverter istiyorum.

Benim yatak odası 10 m² ve burda gardrop, yatak komidin sıgmıs vaziyette... Burda Mitsubishi Heavy SRK28HG R22 gazlı eski split seri 9000 Btu klima var 5 dakikada ısıtıyor fakat bundan sonra kapasitesi cok buyuk geliyor ve ısıtmada cok sık durmak zorunda kalıyor konfordan uzaklasıyor. Benim size tavsiyem 7000 btu inverter klima almanız olacaktır. Yatak odasına tam gelir diye dusunuyorum buda benim fikrim...

Size 7000 btu Mitsubishi Heavy SRK20ZGX-S 12m² yatak odasına idealdir. Fiyat 1980 TL fakat %10-%20 daha bir indirimleri oluyormus. Ses seviyesi min.soğutma:21 db., min.ısıtma:25 db. hayırlısı olsun...

• 1 hafta icerisinde isinma agirlik olacak klima alacagim, yazlari da kullanacagim tabiiki. Ama amacim kislari verim alabilmek. Kafama takilan mitsubishi heavy mi? mitsubishi electric mi?

Model numaralarim;

......m. electric msz-fd50va.....
    ......m. heavy srk50zhx-s........

ikisi arasında kaldim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sami947

iyi akşamlar arkadaşlar
    ısıtma amaçlı klima aramaktayım.. Tokat'ın 1500 rakımlı ilçesinde yaşıyorum. Odam 12 m² civarı.Hava sıcaklığı kesin olmamakla beraber -15'e kadar düşüyormuş geceleri özellikle.Memur olduğum için 5 ten sonra açılacak ve de ısıtmaya bağlı olarak 12-01 gibi kapanacak. Hangi marka hangi model tavsiye edersiniz? (fiyat sınırı 1.750TL)
    Teşekkürler..

Merhaba. Ben de sizin gibi soğuk bir iklimde klima kullanmayı planlıyorum ve 15 gündür klimaları araştırıyorum. Ben Konya'da geçen sene nadir de olsa -25 leri gördüm. -15 ise sık sık görülüyor. Bu nedenle benim alacağım klimanın çalışma sıcaklığının -25C olması gerekli idi. Ben -15 ve -25 de çalışabilen tüm modelleri inceledim. Size -15 yeter sanırım. Size uyan modeller 2-2,5 kw lık modellerdir. Mitsubishi Heavy nin SRK20ZGX-s modeli 1980 TL. Siz bunu peşin olarak 1800TL gibi alabilirsiniz. Ayrıca Mitsubishi Electric MSZ-FD25VABH modeli de oldukça iyi fakat 2400TL civarında. Burada araştırma yaparken Zibro ile karşılaştım. En düşük kaç derecede çalışabileceğini araştırdım bulamadım. İzmir merkezi aradım. Onlar da -15 dediler. Fiyatları gayet makul fakat işin kötü yanı sadece Ege de varlar. Konya'da dahi bayileri yok. Genel merkez biz göndeririz orada takacak eleman var dediler ama servis konusunda sanki sıkıntı var. Taktıktan sonra ne olacak belli değil. Yani firma oturaklı olsa ben Zibro düşünüyordum ama şu an sadede Ege tarafına odaklanmışlar. Bu nedenle seçenek olarak hem kaliteli hem fiyatı uygun dersen Mitsubishi Heavy nin SRK20ZGX-S modeli, 2400 TL yi(taksitli) gözden çıkarırsan Mitsubishi Electric MSZ-FD25VABH modelini tavsiye ederim. Daikin, Toshiba güzeldir ama maalesef çok çok pahalılıar. Henüz ben de karar veremedim. Umarım doğru karar verirsiniz. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makineman -- 16 Ekim 2009; 14:59:39 >

• 1 hafta icerisinde isinma agirlik olacak klima alacagim, yazlari da kullanacagim tabiiki. Ama amacim kislari verim alabilmek. Kafama takilan mitsubishi heavy mi? mitsubishi electric mi?

Model numaralarim;

ikisi arasında kaldim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makineman

quote:

Orijinalden alıntı: sami947

iyi akşamlar arkadaşlar
    Teşekkürler..

Merhaba. Ben de sizin gibi soğuk bir iklimde klima kullanmayı planlıyorum ve 15 gündür klimaları araştırıyorum. Ben Konya'da geçen sene nadir de olsa -25 leri gördüm. -15 ise sık sık görülüyor. Bu nedenle benim alacağım klimanın çalışma sıcaklığının -25C olması gerekli idi. Ben -15 ve -25 de çalışabilen tüm modelleri inceledim. Size -15 yeter sanırım. Size uyan modeller 2-2,5 kw lık modellerdir. Mitsubishi Heavy nin SRK20ZGX-s modeli 1980 TL. Siz bunu peşin olarak 1800TL gibi alabilirsiniz. Ayrıca Mitsubishi Electric MSZ-FD25VABH modeli de oldukça iyi fakat 2400TL civarında. Burada araştırma yaparken Zibgro ile karşılaştım. En düşük kaç derecede çalışabileceğini araştırdım bulamadım. İzmir merkezi aradım. Onlar da -15 dediler. Fiyatları gayet makul fakat işin kötü yanı sadece Ege de varlar. Konya'da dahi bayileri yok. Genel merkez biz göndeririz orada takacak eleman var dediler ama servis konusunda sanki sıkıntı var. Taktıktan sonra ne olacak belli değil. Yani firma oturaklı olsa ben Zibro düşünüyordum ama şu an sadede Ege tarafına odaklanmışlar. Bu nedenle seçenek olarak hem kaliteli hem fiyatı uygun dersen Mitsubishi Heavy nin SRK20ZGX-S modeli, 2400 Tl yi(tksitli) gözden çıkarırsan Mitsubishi Electric MSZ-FD25VABH modelini tavsiye ederim. Daikin, Toshiba güzeldir ama maalesef çok çok pahalılıar. Henüz ben de karar veremedim. Umarım yanlış doğru karar verirsiniz. Saygılar.

Merhaba ben de karar veremedim henüz.. Bir arkadaşım mitsubishi klima deniyor aynı ilçede çalışıyoruz onu görüp kararımı vereceğim..Daikin ana bayilerinden birine uğraşmıştım ısıtma için klimadan çok yağlı radyatör daha iyi olur, klimanın amacı daha çok soğutmak diyordu tabi ne derece doğru bilmiyorum..En iyisi kömür sobası yakayım, atletle gezerim diyorum :)..Neyse şaka bir yana biraz daha araştırayım..Saygılar.

• En sıcacık ve zahmetsiz ısınma aracı PELLET soba

http://forum.donanimhaber.com/m_29900651/mpage_3//tm.htm#35131073

Model numaralarim;

ikisi arasında kaldim. yardımcı olursanız sevinirim
  • kesinlikle mitsubishi havy yada general dahada başka bir şeye bakma bunlar bu senenin klimaları
  • Mitsubishi Heavy'nin -25 de çalışan modelleri var mı? Ben bulamadım. Ya da varda Türkiye'ye mi getirmiyorlar.
  • makineman kardeşim mitsu heavy -15 lerde çalışan cihazı yok ama mitsu electric vabh modeli, 25vabh ve 35vabh bu degerlerde çalışıyor diye yazıyor kataloğta.ama ben pek -25 lerde bir klimanın ısıtma yapabiliceğini sanmıyor split serilerinde.ne varki tam profosyonel olanlar -25lerde rahat çalışır.
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.