Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: LykiaNx Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim evimde kışın sabah 10 açılıyor, gece 12 1 e kadar bazende sabaha kadar çalışıyor.
    Ben 1998 yılından itibaren teknikerlik yapıyorum milyonlarca müşteriye gittim 15 saat ve üzeri çalışanlarınıda gördüm.

quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

günde 12 saatten fazla hangi evde klima çalışır, yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bornovalı1 -- 7 Ağustos 2009; 11:34:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bornovalı1

benim evimde kışın sabah 10 açılıyor, gece 12 1 e kadar bazende sabaha kadar çalışıyor. Yazın gün içinde 4-5 saat çalışır, akşam ben 7-8 gibi geldiğimde sabaha karşı 3 e saatıni ayarlar çalıştırırım.
    Ben 1998 yılından itibaren teknikerlik yapıyorum milyonlarca müşteriye gittim 15 saat ve üzeri çalışanlarınıda gördüm.

quote:

günde 12 saatten fazla hangi evde klima çalışır, yapmayın.

• Ben kışın 24 saat açık kullanıyorum klimayı,hemde 4 ay boyunca.Yanlız @bornovalı1 arkadaşım inverter iyidir,kullanımı konforludur ama yanlış bir bilgiyide düzeltelim aradaki fiyat farkı öyle 1-2 senedede amortisman olmaz.Bunu bu forumda çok yazdık çizdik.Aynı kalitede veya markada inv. ile klask klima arasında min 500 TL var.Yılda 100 Tl fark etse 5 sene demek bu.Yinede konfor ve ülke elektrik tüketimine katkı bunun yanında evin elektrik yüküne fayda açısından İNVERTER cihazların tercih edilmesini tavsiye ediyorum,en azından maddi olarak ulaşabilenler için.
  • Öncelikle şunu söyleyeyim senin bir söylediğin bir söylediğini tutmuyor ""günde 12 saatten fazla hangi evde klima çalışır, yapmayın. "" diyosun şimdide ben kışın 24 saat kullanıyorum diyorsun. Bende ortalama 13-15 saat ve üzeri günde klima kullanıyorumdur ve evimde 2 tane Toshıba klima mevcut 16 SKVR ve 13 SKVR bu klimalar ile ben arçelik ve beko klimalara nazaran yaklaşık 25-30 TL ayda tasarruf sağlıyorum (komşum kullanıyor ve beraber hesapladık komşuma gelen fatura 90-100 idi ve kışın bir seferinde 145 TL gelince toshıba 16 SKVR ile toshıba 10 SKVR aldı ). Yılda 300-360 TL cebimde kalıyor. Benim verdiğim paranın 3/1 ini şuanda amorti ediyorum (1 klima için). ben duduğumu yada yazılıp çizilenlere göre konuşmuyorum 10 yıldır iklimlendirme ve soğutma işindeyim, kendi yaşadığımı ve gördüğümü söylüyorum bu konuda tartışcak hiç bir şey de görmüyorum. Tartışmam da..

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Ben kışın 24 saat açık kullanıyorum klimayı,hemde 4 ay boyunca.Yanlız @bornovalı1 arkadaşım inverter iyidir,kullanımı konforludur ama yanlış bir bilgiyide düzeltelim aradaki fiyat farkı öyle 1-2 senedede amortisman olmaz.Bunu bu forumda çok yazdık çizdik.Aynı kalitede veya markada inv. ile klask klima arasında min 500 TL var.Yılda 100 Tl fark etse 5 sene demek bu.Yinede konfor ve ülke elektrik tüketimine katkı bunun yanında evin elektrik yüküne fayda açısından İNVERTER cihazların tercih edilmesini tavsiye ediyorum,en azından maddi olarak ulaşabilenler için.

• Ya arkadaş kim dedi sana 12 ssat klimamı kullanılır diye,kafayımı yedin öncelikle yada gözlerinde sorun var galiba,iyi oku yazıları.Toshiba ile Arçeliğ nasıl karşılaştırırsınki zaten aradaki fiyat farkı 1 klima için neredeyse 2000 TL.İki klimada eder 4000 tl ,yılda 300 TL kar etsen yine hesapla bakalım kaç yıl.

Ama ben yinede diyorumki kaliteli ürün alın konforu yaşayın.Kafanız rahat etsin.

Bir şey daha yazayım sizin mezun olduğunuz okulda daha böyle bir bölüm yokken ben klima teknisyeniydim,Mesleki bilgime güvenim tamdır.20 yılda en az 25-30 seminere katıldım.10 binlerce cihaz taktım ,servis hizmei verdim yazacak olursak.
    quote:

Öncelikle şunu söyleyeyim senin bir söylediğin bir söylediğini tutmuyor ""günde 12 saatten fazla hangi evde klima çalışır, yapmayın. "" diyosun şimdide ben kışın 24 saat kullanıyorum diyorsun. Bende ortalama 13-15 saat ve üzeri günde klima kullanıyorumdur ve evimde 2 tane Toshıba klima mevcut 16 SKVR ve 13 SKVR bu klimalar ile ben arçelik ve beko klimalara nazaran yaklaşık 25-30 TL ayda tasarruf sağlıyorum (komşum kullanıyor ve beraber hesapladık komşuma gelen fatura 90-100 idi ve kışın bir seferinde 145 TL gelince toshıba 16 SKVR ile toshıba 10 SKVR aldı ). Yılda 300-360 TL cebimde kalıyor. Benim verdiğim paranın 3/1 ini şuanda amorti ediyorum (1 klima için). ben duduğumu yada yazılıp çizilenlere göre konuşmuyorum 10 yıldır iklimlendirme ve soğutma işindeyim, kendi yaşadığımı ve gördüğümü söylüyorum bu konuda tartışcak hiç bir şey de görmüyorum. Tartışmam da..

quote:

Ben kışın 24 saat açık kullanıyorum klimayı,hemde 4 ay boyunca.Yanlız @bornovalı1 arkadaşım inverter iyidir,kullanımı konforludur ama yanlış bir bilgiyide düzeltelim aradaki fiyat farkı öyle 1-2 senedede amortisman olmaz.Bunu bu forumda çok yazdık çizdik.Aynı kalitede veya markada inv. ile klask klima arasında min 500 TL var.Yılda 100 Tl fark etse 5 sene demek bu.Yinede konfor ve ülke elektrik tüketimine katkı bunun yanında evin elektrik yüküne fayda açısından İNVERTER cihazların tercih edilmesini tavsiye ediyorum,en azından maddi olarak ulaşabilenler için.

• bir klima nasıl 12-15-24 saat kullanılıyor ben anlayamıyorum. sizler nerelerde, nasıl evlerde oturuyorsunuz allah aşkına kuzum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 7 Ağustos 2009; 14:48:43 >
  • quote:

bir klima nasıl 12-15-24 saat kullanılıyor ben anlayamıyorum. sizler nerelerde, nasıl evlerde oturuyorsunuz allah aşkına kuzum.

Zaten asıl herkesin yaptığı yanlış bu klimayı 2-3 saat çalıştırıp kapatmak.Asıl yapılması gereken klimayı kapatmayıp derece ayarı ile oynamak.Evet ben kışın 4 ay hiç kapatmadan koridora taktığım 10 000 btü inverter Diamond klimayı 24 saat kapatmıyorum.1999 dan beride böyle kullanıyorum.Kışın en büyük faturam 210 TL.İkinci klima Akşam 6,gece 01 re kadar açık.Evin her tarafı sıcak.Evde her şey elektrikli.Doğrusuda bu.

Ayrıca işyerindede Klima sabah 09,akşam saat 8 e kadar açık hiç kapanmıyor.Derece 24-26 arası.Dogrusuda bu!!!!!
  • kaloriferli evlerde yaşayıp yazın dayanılmaz sıcaklarını sadece bir iki ay yaşayan insanları da düşünün. hemen artist gibi 'inverter', 'toshiba' 'mitsubishi' 'almışken 12 binlik al' meselesine girmeyin. 'ben algidadan başka dondurma yemem abi', 'ben pepsi içmem coca cola içerim, onun asiti az' gibi komik oluyor.
  • Öncelikle yanlış ileti eklemişim kusura bakma.
    arçelikle arasında 2 bin lira fiyat farkı yok az önce baktım internetten 2,448 TL 13-SKVR - Arçelik te 13000 lik cihaz 1.245 TL

quote:

Ya arkadaş kim dedi sana 12 ssat klimamı kullanılır diye,kafayımı yedin öncelikle yada gözlerinde sorun var galiba,iyi oku yazıları.Toshiba ile Arçeliğ nasıl karşılaştırırsınki zaten aradaki fiyat farkı 1 klima için neredeyse 2000 TL.İki klimada eder 4000 tl ,yılda 300 TL kar etsen yine hesapla bakalım kaç yıl.

Ama ben yinede diyorumki kaliteli ürün alın konforu yaşayın.Kafanız rahat etsin.

Bir şey daha yazayım sizin mezun olduğunuz okulda daha böyle bir bölüm yokken ben klima teknisyeniydim,Mesleki bilgime güvenim tamdır.20 yılda en az 25-30 seminere katıldım.10 binlerce cihaz taktım ,servis hizmei verdim yazacak olursak.
    quote:

Öncelikle şunu söyleyeyim senin bir söylediğin bir söylediğini tutmuyor ""günde 12 saatten fazla hangi evde klima çalışır, yapmayın. "" diyosun şimdide ben kışın 24 saat kullanıyorum diyorsun. Bende ortalama 13-15 saat ve üzeri günde klima kullanıyorumdur ve evimde 2 tane Toshıba klima mevcut 16 SKVR ve 13 SKVR bu klimalar ile ben arçelik ve beko klimalara nazaran yaklaşık 25-30 TL ayda tasarruf sağlıyorum (komşum kullanıyor ve beraber hesapladık komşuma gelen fatura 90-100 idi ve kışın bir seferinde 145 TL gelince toshıba 16 SKVR ile toshıba 10 SKVR aldı ). Yılda 300-360 TL cebimde kalıyor. Benim verdiğim paranın 3/1 ini şuanda amorti ediyorum (1 klima için). ben duduğumu yada yazılıp çizilenlere göre konuşmuyorum 10 yıldır iklimlendirme ve soğutma işindeyim, kendi yaşadığımı ve gördüğümü söylüyorum bu konuda tartışcak hiç bir şey de görmüyorum. Tartışmam da..

quote:

• Arkadaşım sizin komşudaki klima Arçeliğin 1240 TL lik cihazı değildir zaten:13 lük arçelik 700-800 TL birde senet le satıyorlar.Müşteri bazen istemeye istemeye almak zorunda kalıyor.Öyle bile olsa 1000 TL den 2000 Tl yapar yine 7 senede ancak amortisman.Ha Arçelik v.s kışın çekilmez onu tartışırız ayrıca.
  • ben en en az olarak hesapladım 300 TL yi çünkü benim kullandığım gibi kullanmazdı klimasını kışın daha çok soba kullanırdı özellikle son gelen 145 TL lik faturasından sonra. bu arada bu iş okuldan öğrenilmez uygulamayla çalışarak öğrenilir. Bende çalışarak öğrendim. hem beyaz eşya hem klima hatta küçük ev alatleri. inverterli klima nın sonuçta ekonomik olduğunun ve sabit hızlı bir klimaya göre daha enerji tasarruflu olduğunu ve kullandıkça (gün içinde) daha fazla enerji tasarrufu yaptığını biliyoruz. değil mi?

quote:

Arkadaşım sizin komşudaki klima Arçeliğin 1240 TL lik cihazı değildir zaten:13 lük arçelik 700-800 TL birde senet le satıyorlar.Müşteri bazen istemeye istemeye almak zorunda kalıyor.Öyle bile olsa 1000 TL den 2000 Tl yapar yine 7 senede ancak amortisman.Ha Arçelik v.s kışın çekilmez onu tartışırız ayrıca.

• quote:

bir klima nasıl 12-15-24 saat kullanılıyor ben anlayamıyorum. sizler nerelerde, nasıl evlerde oturuyorsunuz allah aşkına kuzum.

kışın ısınma amacıyla toshiba ras 13 skvr alacağım.....

ısınmak için günde 12 saat açık kalacak....... bunda anlaşılamayacak olan nedir? bende sizi anlayamadım doğrusu...... iş yerimizde de dandik bir klima var günde 5,6 saat açık kalıyor..........
  • yahuu klimayı çalıştırmayacaksak niye alıyoruz....... eve süs olsun diye veya misafirler gelince çalıştırıp gösteriş olsun diyemi........
  • hastasınız siz hasta!
  • quote:

hastasınız siz hasta!

seviyeyi koruyalım sizin içinde mümkünse...........
  • Bende hastayım o zaman Kışın sabah 7, gece 2.. günde 19 saat non stop
  • arçelik klima kullanan varsa yorumlarınızı almak isterim.teşekkürler
  • ya benim mesaj ne oldu buraya yazmıştım, bende devamlı çalıştıryom kışın kasım-nisan sonuna kadar hiç kapamadan, yazında temmuz eylül arası kapamadan hiç devamlı 24 saat, ınvertert klima kapanırmı ya
  • arçelik klima kullanan varsa yorumlarınızı almak isterim.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: caponn77

arçelik klima kullanan varsa yorumlarınızı almak isterim.teşekkürler

arçelik klimaların elektrik tüketimi hakkında bilgi sahibi olmak için bazı modellerine baktım...... ne kadar elektrik tükettiği yazmıyor.....

madem klima üretiyorsun be kardeşim ne kadar elektrik tüketdiği hakkında niye bilgi vermiyorsun....... demek ki bu konuda iddialı değil.....
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.