Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blackcold1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.191
Cevap
328
Favori
3.173.680
Tıklama
Giriş
      2 Not
      04 Ağustos 2009 14:54:24
      ben klimadan anlamıyorum o yüzden tavsiye alacagım adanada 15 m2 odaya günde 5 saat çalışacak bi klima tavsiyesi söleylerseniz sevinirim
      |
      |
      04 Ağustos 2009 15:08:37
      15 m2 oda için 7000 btu klima alınız.
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      04 Ağustos 2009 15:15:46
      marka model önerisi
      |
      |
      04 Ağustos 2009 15:29:48
      öneriler için çok teşekkür ederim ama sanırım ufak bir tartışmaya sebep oldum. kusura bakmayın
      |
      |
      04 Ağustos 2009 15:33:50
      valla marka model önemli diil. zaten bi çok markada 7000 lik model yok. hatta almaya kalktığında san direk yetmez diyecekler. sakın aldanma elindeki 9000 lik olanı satmaya çalışıcak. 7000 idealdir 15 m2 ye kadar olan odalar için. dediğim gibi 7000 de israr et. sanırım arçelikte 7000 lik a sınıfı modeller var sitesine bir bak.
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/
      2 Not
      04 Ağustos 2009 15:38:23
      saolun
      |
      |
      04 Ağustos 2009 16:28:18
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

işte sizin savunmanız bu kadar,ispatınız hiisederek oluyor.Bu konuda daha fazla yazmayacağım bu yazıları okuyanlar kendileri değerlendirip karar versinler.Gereksiz yere forumu meşgul ediyoruz.Benden bu kadar.

Ha şunuda söyleyeyim Toshibanın tartıştığımız modelide made in Japan.
      yani Japon demekle olmuyor sözü sizin savunduğunuza ters değilmi.
      quote:

Orijinalden alıntı: ITL

quote:

Arkadaşım soğutma yapmayan klimada tüketimde olmaz zaten.Birde sen diye hitap etmeniz hiç hoş olmamış.Egerki kompresöründe çalıştığı anda bana amper değerini kayda geçirebilirseniz inanırım.RÖK na gelen reklam savunmasında Toshiba test odası şartlarında min kapasitede çektiği enerji olrak savunmuş.Sizin eviniz bir test odası gibi muntazammı ,hiç ısı yükü yokmu?Siz hiç klima test odası gördünüzmü,Bırakın herşeyi bir tarafa bana şunu gösterin yeter,kompresöre bir ampermetre bağlayın,çalışırkenki en düşük amperi görüntüleyin,inanayım. 50 watını bile kompresör çekse 0,23 amperi görmemiz lazım .Verin yada versinler böyle bir görüntü bende reklamını yapayım.Zibro S 2053(18 lik yüksek performans)da 1700 btü ye düşüyor ama bunu normal şartlarda bizim görmemiz mucize gibi birşey.18 lik makina min. 25 m2 ye takılır.Böyle bir alandada 1700 btü ihtiyaç görmek çok zor.

SİZİN çok zor dediğiniz bir şey bu doğrudur ama SİZ takılmışsınız bu reklama :) yapınIZ 1000 btu luk klimanızı çıkınIZ reklama die de söylemiştim size ne diim yani toshiba yapmış yaptığınında reklamını yapıor yapabilen varsa 1000 btu ya inebiliosa buyursun insin reklamını yapsın hatta 500 btu ya inin siz geliştirin kendinizi bi zahmet gerçek JAPON demekle olmuo demekki :(

Çok zor dediğiniz şey için küçük 1 örnek odanız 28 derece iken klimanıZI 28 dereceye ayarlarsanIZ minumum da çalışır dolayısı ile 1000 btu da kullanılabilir.. takılmışsınız KOMPERESOR watlarına.. bu kadar merak ediorsanIZ gerçek olup olmadığını cihazı alınIZ bayiden takınIZ 1 sayaca bakınIZ neler yazacak orda.. sonrada aynı ortamda gerçek japonları takınIZ bakınIZ bakalım değerlere sonuç olarak yinede öyle yada böyle daha az yakacağını SİZDE biliorsunuz...

gerçek Japon dan ne kast ettiğimi ii biliorsunuz.. Gerçek Japon die zibro reklamı varya o bakımdan :) seneye 50w bekliorum toshibadan artık hesaplarız hep beraber kompresör şunu yaksa bunu yaksa die bakINIZ açık açık sölüorum SİZE sonuçta toshiba teknolojik olarak üstün ve bu üstünlüğünü gerçek japonluğundan deil tasarufunun reklamını yaparak kullanıyor burda SİZİ rahatsız edeni ben anlamadım (anladım aslında da neyse.) RÖK e gerekli açıklama yapılmış eğer sizi bu mutlu etmiyorsa 1 akım ölçer alıp toshiba nın 70 w lık cihazını takıp bide üstüne zibro yu takıp aradaki akım farkına bakabilirsiniz.. COP lerinden de gayet açık gerçide 1şi demiorum artık size... 5,68 COP ye sahip...

Ayrıca ;
      "işte sizin savunmanız bu kadar,ispatınız hiisederek oluyor.Bu konuda daha fazla yazmayacağım bu yazıları okuyanlar kendileri değerlendirip karar versinler." Sizin savunmanız derken ben kullanıcı olarak yazıorum sİZ satıcı. Ben kullanıcı olarak akşamları 100w yakan SKVP klimamı açtığımda 1şi yakmadığını ve sabaha kadar çalıştığını bire bir görüyorum geşke ekonomim daha rahat olsada PKVP taktırsam die düşünüyorum.. Pardon ama İspat hissederek olmuorsa RÖK neyi HİSSETMİŞ ? sonuçta değerler gösterilmiş ve kabul edilmişki reklam yapılıyor cayır cayır.. Daha fazla yazacak 1 şey olduğunuda sanmıorum bu tespitinİZ doğrudur.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 4 Ağustos 2009; 16:34:49 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      326 Mesaj
      04 Ağustos 2009 19:22:55
      SİZ YİNEDE Bİ KEŞİF YAPTIRIN KİM NİYE 9.000 LİK KLİMA SATMAYA ÇALIŞSIN Kİ SİZE ARASINDA ZATEN 80-100TL GİBİ FARK VAR ONUN NE KADARINDAN NE KAR EDECEK ADAM Bİ MANTIĞI VARMI Kİ? ACABA . 7.000 LİK YETMEZSE KİME NE DİYECEKSİNİZ. ZATEN VERİLEN DEĞERLERDE +35ºC DE VERİLİR. SİZİN ORADA DIŞ HAVA SICAKLIĞI +40ºC LERİ GEÇİYO....

quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

valla marka model önemli diil. zaten bi çok markada 7000 lik model yok. hatta almaya kalktığında san direk yetmez diyecekler. sakın aldanma elindeki 9000 lik olanı satmaya çalışıcak. 7000 idealdir 15 m2 ye kadar olan odalar için. dediğim gibi 7000 de israr et. sanırım arçelikte 7000 lik a sınıfı modeller var sitesine bir bak.
      |
      |

l i v e e a r t h
    • Er
      4 Mesaj
      04 Ağustos 2009 22:02:45
      quote:

Orijinalden alıntı: deasemtor

ha şimndi baktım aynen öle maıd prca yanı çin işi, ama gelelim şu bendeki gerçege 15 gün önce idi sanırım bende 2035 12000 btu var buda madeın japon ama nedense 18 metre kareyi asla sogutamıyor 2 saat öncede açsak ama bunun aynı btu olan 12000 btu general 10 dakikada buza çeviriyor 20 metre kara alanı ama çin ya kötü, bu yazı sizinki boş karalama olmuş gibi ya, bende ki 2035 12000 btu zibro 2 saat geçiyor 18 metre karede hiç varlık gösteremiyor 12000 btu general 20 metre kareyi buzane yapıyor ben pişmenım aldıgıma alalı baya oldu evde süs olarak yada ılık havalarda kullanacagız şimdiki aklı olsa idi başka marka alırım zaten arkadaşlar dalga geçmişledi bu ne lan zobamı diye.

Arkadaşım cihazında gaz kaçağı olmasın bende LG Beko 12000BTU İnvertörlü var 25 m2 salonda (İzmir) 15 Dk. içinde kendini hissettiriyor, ayrıca elektrik aldığın faz 220 Volttan düşük olursa dış ünite devreye girmiyor, o zamanda ılık hava üflüyor iç ünite. Servisine bir baktır derim naçizane fikrim.
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      04 Ağustos 2009 22:50:11
      quote:

Orijinalden alıntı: imp_hea_tus

quote:

Orjinalden alıntı: S3RC@N

bunun yerı burası dııl analtamıyormuyuz ?????

Delinin birisi kuyuya bir taş atmış. 40 akıllılar çıkartamamış. Burası donanım kısmı. Butür yazılarınızı konu dışı kısmına yazın. Arkadaşa sonuna kadar hak veriyorum.

Arkadaşım ben ve benim gibi nice arkadaşlarımız bu siteye her şeyden haberdar olduğumuz, her konuda yazıların bulunduğu bir site olduğu için geldik üye olduk ve üye kazandırıyoruz. Burada insanlar işlemci yerine klima konuşuyorsa seni neden bukadar ilgilendiriyor. Okuma bitsin ama okuyup bilgilenen, fikir sahibi olan insanlar var, insanlık adına herkes bilgi paylaşımı yapıyor, bunun zararı nedir? Bilgi paylaşıldıkça büyür.
      |
      |

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      04 Ağustos 2009 22:58:19
      Arkadaşlar merhaba...

16,5 m^2 oda 1,70 m tavan yüksekliğine sahip samsun daki kiralık evim için kışın ısınma amacıyla klima alacağım...

kaç btu luk bir klima almak gerekir acaba.... internetde araştırdım bir çok marka ve model var..... işin içinden çıkamadım... çıkmakta çok zor gözüküyor..... elektrik tüketimi az olması 1. önceliğim......ses seviyesinin az olması 2. önceliğim..... sonra tabiki fiyatıda cazip olmalı......

bir de filtreler var çeşit çeşit.... ne işe yaradıkları hakkında pek bilgim yok.... bu filtrelerden özellikle tercih edilmesi gerekenler var mı.....

yardımcı olursanız sevinirim.....
      |
      |
      04 Ağustos 2009 23:53:23
      TOSHIBA RAS10-SKVR INVERTER DAISEIKAI SPLIT KLiMA

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=129553

bu nasıl arkadaşlar......toshiba sanki elektrik daha az yakıyor gibi verilere göre......... ne dersiniz? kullanan var mı acaba?

ısıtma amacıyla günde 10 saat açık kalsa ne kadar yakar acaba?
      |
      |
      05 Ağustos 2009 00:24:57
      TOSHIBA RAS13-SKVR - Toshiba

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=711183

bu da RAS13 olanı......... ben hangisini tercih etmeliyim acaba.......... RAS1O mu RAS13 mü........ oturduğum evde kiracıyım kendi evime geçebilirim........ şuan ki ısıtmak için kullanacağım odam 16,5 metrekare...... ama yeni evime geçersem metrakaresi artacaktır..........
      |
      |
      05 Ağustos 2009 08:25:04
      Zaten inverterli cihazı tercih etmişsiniz. RAS 13 SKVR'yi 20 m2 salonda soğutma için kullanıyorum şu anda. kışın da kömür sobasına veda edip ayda 90-100 tl yakmasını beklediğim klimayı kullanacağım. bende buradaki arkadaşların yardımları sayesinde tercihimi yaptım ve enerji tüketimi kalitesi ile memnunum.(verdiğiniz paraya deyiyor) farklı markaları da tercih edebilirdim tasarruflu fakat servis olayları yaygın olmadığından tercih etmedim.
      gündüz 20 m2 oda (salon) soğutulup akşam güneş geçtikten sonra misal 20-21 gibi salonun odasını açıp antre ve 2 odanın daha sıcaklığının kırılmasını sağlayabiliyor. normal ahşap pencere var pvc ısıcam vs. yok. ve salon 14-19 arası güneş alıyor devamlı. cihaz nem alma modunda daha az enerji sarfediyor. maksimum 1-1.5 kw çekiyor ortamı istenen ısıya getirinceye kadar ondan sonra yarım kw a vs. düşüyor duruuma göre.
      netice olarak büyük btu almanın zararı yoktur. ısıtmada kullanamadım daha ama katalog değerlerine bakarak ben soğutma yakışından da esinleneerek kışın 12 saat çalışmayı hesap ederek.(öğlen 12 gece 12) 90-100 tl ortalama faturaya etkisi olacağını düşünyorum 20 m2 salonum için.
      |
      |

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      05 Ağustos 2009 08:40:20
      teşekkür ederim sn murtaza......

TOSHIBA RAS13-SKVR bu ürünü daha uyguna bulabileceğim bir yer var mı acaba....
      |
      |
      05 Ağustos 2009 08:47:48
      quote:

Orijinalden alıntı: ser_kan55

Alarko Carrier in TOSHİBA Shoplarından...
      www.alarko-carrier.com.tr sitesinden yetkili satıcılara girip bulunduğun şehri sectikten sonra ilindeki TOSHİBA shop olan firmalar ile görüşebilirsin..

Saygılar.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      05 Ağustos 2009 09:31:49
      quote:

Orijinalden alıntı: ITL

Alarko Carrier in TOSHİBA Shoplarından...
      www.alarko-carrier.com.tr sitesinden yetkili satıcılara girip bulunduğun şehri sectikten sonra ilindeki TOSHİBA shop olan firmalar ile görüşebilirsin..

Saygılar.

http://www.alarko-carrier.com.tr/UrunKarsilastirma_klima.asp verdiğiniz sitedekti toshiba ras 13 skvr

fiyatı ile

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=711183 sitesindeki toshiba ras 13 skvr arasında

350 tl fiyat farkı var......
      |
      |

• Yüzbaşı
      401 Mesaj
      05 Ağustos 2009 09:41:43
      quote:

Orijinalden alıntı: ser_kan55

alarko bayisinden almıştım. 2100 tl nakit fiyata. kesinlikle kimseye yapmadığını nasıl böyle fiyat verdiğini kendide anlamadığını söylemişti ama almıştık bu şekilde. 2448 tl idi liste fiyatı ve bu fiyattan standart herkes %8 indirim yapıyordu nakite.
      |
      |
      12 Not
      05 Ağustos 2009 10:12:42
      Sevgili arkadaşım Arçelik 12 m2 alana 12lik önerirken,nasıl olacakta 15 m2 ye 7 lik cihaz verecek anlayamadım.Biz son yıllarda Arç.Ves. vs nin ''almışken büyük al" söylemi ve mantığı yüzünden 9 luk cihazı bile zor satıyoruz,kapıdan giren 12 lik lazım bana diyor.Arç. 7 lik tamamen reklam malzemesi,keşfe gelen hiçbir servis yatak odası dışında 7 lik yazmıyorki forma 7 lik alasın.Kaldıki 15 m2 alan şartlar kötü değilse ideal olan kalitel marka için 9 luktur.
      quote:

|
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      06 Ağustos 2009 08:33:53
      quote:

Sevgili arkadaşım Arçelik 12 m2 alana 12lik önerirken,nasıl olacakta 15 m2 ye 7 lik cihaz verecek anlayamadım.Biz son yıllarda Arç.Ves. vs nin ''almışken büyük al" söylemi ve mantığı yüzünden 9 luk cihazı bile zor satıyoruz,kapıdan giren 12 lik lazım bana diyor.Arç. 7 lik tamamen reklam malzemesi,keşfe gelen hiçbir servis yatak odası dışında 7 lik yazmıyorki forma 7 lik alasın.Kaldıki 15 m2 alan şartlar kötü değilse ideal olan kalitel marka için 9 luktur.
      quote:

hatta arçelik Otellere toplu işlerde bile 9 luk cihaz diip 7 lik cihaz verior die duymuştum... o verdiği 7 lik cihazıda 18 derecede çalıştırıosun 10m2 oda için artık 5 saatte falam oda sıcaklığı 25-26 derecelere gelior..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 6 Ağustos 2009; 8:34:20 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
SEO
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.