Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.211
Cevap
702
Favori
4.429.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 metrekare odaya klima almayı düşünüyoruz (İZMİR)

DAIKIN yada MITSUBISHI ELECTRIC düşünüyoruz ikisi de piyasanın iyilerindenmiş.

Inventer li bir model düşünüyoruz.

Mitsubishi ile görüştük MSZ-GE42VA öneriyorlar 2550 civarına gelecek fiyatı.
    Daikin'in bayisi kapalıydı onlarla görüşme fırsatım olmadı ama modeller aşağı yukarı aynıdır.

SİZ HANGİSİNİ ve KAÇ BTU ÖNERİRSİNİZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _panzerschreck_ -- 18 Temmuz 2009; 18:53:44 >
  • Ankara Beypazarı'nda ikamet eden dedemler için öncelikle ısıtma için klima bakıyorum. orada doğalgaz olmadığından kışın kömürle uğraşmak istemiyorlar. Ankara'nın soğuğunda bize sorun çıkarmadan ısıtma yapabilecek bir klima istiyoruz. fiyatı çok sorun değil ama 2000 lirayı filan çok geçmezse iyi olur. kullanılacak yer 20 metrekare tavan yüksekliği 2.8 metre, güney cephe, camlar ahşap çift cam. mitsubishi ve fuji klimaların teknik özelliklerinde ısıtmayı dış sıcaklık -15 dereceye kadar yapar yazıyor, doğrumudur? servis açısından arçelik veya LG-beko alınabilir mi? tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
  • Zibro S2041 Made in Japan,5 yıl garanti,üstelik İzmir de yapılanmış bir firma.araştırın yanılmazsınız.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21882750/mpage_1/key_//tm.htm#21882750
    quote:

Orijinalden alıntı: omarr35

25 metrekare odaya almayı düşünüyoruz (İZMİR)

DAIKIN yada MITSUBISHI ELECTRIC düşünüyoruz ikisi de piyasanın iyilerindenmiş.

Inventer li bir model düşünüyoruz.

Mitsubishi ile görüştük MSZ-GE42VA öneriyorlar 2550 civarına gelecek fiyatı.
    Daikin'in bayisi kapalıydı onlarla görüşme fırsatım olmadı ama modeller aşağı yukarı aynıdır.

SİZ HANGİSİNİ ve KAÇ BTU ÖNERİRSİNİZ?

• Ne malı olduğu bile belli değil.bence korkulur bu modellerden.Sanki çakma gibi!!!!
    quote:

Orijinalden alıntı: usuruh

Daikin Economy kampanya var 12000 ligi 1200 aldım sizce nasıl
    http://www.daikin.com.tr/binaries/daikin_ilani_tcm167-140255.pdf
  • Yan yana 2 odam var, 10 ve 12 metrekare. Tek dış, iki iç üniteli klima almam gerekiyor.

Çok sıcaklarda soğutma, çok soğuklarda da ısıtma amaçlı yani acil durumlarda kullanılacak.

Yatırım maliyeti fazla olmayan, Fiat/performansı yüksek hangi klima önerilebilir?
  • 1 e 2 sistemler daha pahalıdır.
    quote:

Orijinalden alıntı: sereye

Yan yana 2 odam var, 10 ve 12 metrekare. Tek dış, iki iç üniteli klima almam gerekiyor.

Çok sıcaklarda soğutma, çok soğuklarda da ısıtma amaçlı yani acil durumlarda kullanılacak.

Yatırım maliyeti fazla olmayan, Fiat/performansı yüksek hangi klima önerilebilir?
  • slm arkadaşlar. yukarıda yazılanların bir kısmını okudum. artful klimadan bahsediliyordu bir yerlerde..
    ben 20.07.2009 da hizlial.com dan Airfel AS18-0923 Artfull A Enerji Sınıfı 18.000 Btu Split Klimayı sadece ve sadece 954 tl ye taksitle aldım. fiyatı çok araştırdım. 1400 tl den aşağı vereni bulamadım. acaba hızlıal fiyatı yanlış yazmış olabilirmi. neyse benim klima bugün itibarıyla kargoya verilmiştir.
    klima almayı düşünenler varsa bir baksınlar derim. r 410 gazlı a sınıfı güzel bir klimaya benziyor açıkcası..
    bilgilerinize..

ismail meral
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismer

slm arkadaşlar. yukarıda yazılanların bir kısmını okudum. artful klimadan bahsediliyordu bir yerlerde..
    ben 20.07.2009 da hizlial.com dan Airfel AS18-0923 Artfull A Enerji Sınıfı 18.000 Btu Split Klimayı sadece ve sadece 954 tl ye taksitle aldım. fiyatı çok araştırdım. 1400 tl den aşağı vereni bulamadım. acaba hızlıal fiyatı yanlış yazmış olabilirmi. neyse benim klima bugün itibarıyla kargoya verilmiştir.
    klima almayı düşünenler varsa bir baksınlar derim. r 410 gazlı a sınıfı güzel bir klimaya benziyor açıkcası..
    bilgilerinize..

ismail meral

bilgi için tesekkur ederim goz atmakta fayda war bence
  • İzmir bozyaka en üst kata oturuyorum,üstümde çatı yok,izalasyon yok,camlar tek cam,18 metre oda buraya 2035 aldım geçen yaz ve geçen sene kullanmadım desem yeri var bu sene açtım 16 derece yaptım 1,5 saat çalıştı agız çıkışına baktım 8,5 derece ama odayı sogutmuyor ne yapmam gerekiyor yetersizmi geliyor ama yan komşumda yanı btu toshiba klima var acaip serinletiyor aynı alanda bu klima bozukmu şaşırdım kaldım,servis çagıracagım biliyoum sürekli çalıştıgım için evde bulunmuyorum servis gelince buraya sonucunuda yazarım,sizlerin düşüncesi ne acaba
  • Arkadaşım hiç izalasyon olmayan ve klima mantığına göre en riskli durumlardaki bir yerin bütün gün güneşi yemiş beton ve duvarlar alev olmuş bir yeri markası ne olursa olsun 1,5 saatte soğutmasını beklemeniz yanlış olur.Hele birde Temmuz ayında hiç olmaz. Klimanızın tüketimi oldukça düşük bir model,siz eve gelmeden 2-3 öncesine saatini ayarlarsanız 25 derecelerde eve geldiğinizde daha rahat bir konfor yakalarsınız.Bence cihazınızı kurcalatmayın.Düşününki 10 saat güneşten ısıyı toplamış bir yeri 1,5 saatte soğutulmasını beklemek çok yanlış.Vu yazdıklarım genelde hep karşılaştığımız durum.Aynı olay ısıtma içinde aynı buz gibi olmuş bir evi 1 saatte ısıtmak isteniyor.İnverterlerdeki esas daimi kullanımdır unutmayın!!Klimanızı hergün 10 saat çalıştırsanız Aylık 40-50 TL bile fatura gelmez extradan buda çatı katta konforlu yaşam iç
    n makuldur umarım.
    quote:

Orijinalden alıntı: deasemtor

İzmir bozyaka en üst kata oturuyorum,üstümde çatı yok,izalasyon yok,camlar tek cam,18 metre oda buraya 2035 aldım geçen yaz ve geçen sene kullanmadım desem yeri var bu sene açtım 16 derece yaptım 1,5 saat çalıştı agız çıkışına baktım 8,5 derece ama odayı sogutmuyor ne yapmam gerekiyor yetersizmi geliyor ama yan komşumda yanı btu toshiba klima var acaip serinletiyor aynı alanda bu klima bozukmu şaşırdım kaldım,servis çagıracagım biliyoum sürekli çalıştıgım için evde bulunmuyorum servis gelince buraya sonucunuda yazarım,sizlerin düşüncesi ne acaba

• Arkadaşım bu modelin bayi alış fiyatı bile değil bu rakam bence malınızı iyice kontrol edin.Artful 18 lik R410 ve A enerji sınıfı cihazdır.
    quote:

slm arkadaşlar. yukarıda yazılanların bir kısmını okudum. artful klimadan bahsediliyordu bir yerlerde..
    bilgilerinize..

ismail meral
  • dükkanıma 24000 lik klima alıcam fakat kararsız kaldım evde 18 lik rubenis var fakat cokta memnun degilim performansından , butceme gore 2 marka buldum demirdokum ve alarko flair hangisini tavisye edersiniz hangisi daha az yakar ?
  • Airfel Daylux leri inceleyin fiyat güzel ,fiyatına göre kalitesi mükemmel.
    quote:

Orijinalden alıntı: jaydee

dükkanıma 24000 lik klima alıcam fakat kararsız kaldım evde 18 lik rubenis var fakat cokta memnun degilim performansından , butceme gore 2 marka buldum demirdokum ve alarko flair hangisini tavisye edersiniz hangisi daha az yakar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım hiç izalasyon olmayan ve klima mantığına göre en riskli durumlardaki bir yerin bütün gün güneşi yemiş beton ve duvarlar alev olmuş bir yeri markası ne olursa olsun 1,5 saatte soğutmasını beklemeniz yanlış olur.Hele birde Temmuz ayında hiç olmaz. Klimanızın tüketimi oldukça düşük bir model,siz eve gelmeden 2-3 öncesine saatini ayarlarsanız 25 derecelerde eve geldiğinizde daha rahat bir konfor yakalarsınız.Bence cihazınızı kurcalatmayın.Düşününki 10 saat güneşten ısıyı toplamış bir yeri 1,5 saatte soğutulmasını beklemek çok yanlış.Vu yazdıklarım genelde hep karşılaştığımız durum.Aynı olay ısıtma içinde aynı buz gibi olmuş bir evi 1 saatte ısıtmak isteniyor.İnverterlerdeki esas daimi kullanımdır unutmayın!!Klimanızı hergün 10 saat çalıştırsanız Aylık 40-50 TL bile fatura gelmez extradan buda çatı katta konforlu yaşam iç
    n makuldur umarım.
    quote:

Orijinalden alıntı: deasemtor

İzmir bozyaka en üst kata oturuyorum,üstümde çatı yok,izalasyon yok,camlar tek cam,18 metre oda buraya 2035 aldım geçen yaz ve geçen sene kullanmadım desem yeri var bu sene açtım 16 derece yaptım 1,5 saat çalıştı agız çıkışına baktım 8,5 derece ama odayı sogutmuyor ne yapmam gerekiyor yetersizmi geliyor ama yan komşumda yanı btu toshiba klima var acaip serinletiyor aynı alanda bu klima bozukmu şaşırdım kaldım,servis çagıracagım biliyoum sürekli çalıştıgım için evde bulunmuyorum servis gelince buraya sonucunuda yazarım,sizlerin düşüncesi ne acaba

yani klima 8,5 derece agız çıkışı üflüyor bana bu normalmi,18 metre kare yere bu 2035 iyimi siz sanırsam bunu sertvisiniz sizi çagırtsak bakarmısınız şimdi kafamıda karıştırdınız elletme diyede ne yapaym şimdiki kime dyim,bu klima alt katda olsa idi yetermi idi diyorsunuzki siz,siz deyin bende ona katlanayım bari,bu klimayı bazı arkadaşlar daha büyük alanda kulanıyorlar memnunum diyorlar ve yazdım ya komşum yeni toshiba desika aldı aynı btu gibi evi buzhane of of of

• Arkadaşım neden klimanızın saat ayarını yapıp 2 saat önceden açmıyorsunuz anlayamadım doğrusu.Aynı cihazı ben bizzat kendi evimde 24 m2 de kullanıyorum.Çift cephe kuzey arakat.Benim dezavantajım ısıtmada,bir kışlık faturayı foruma koydum inceleyin lütfen.Birde herzaman yapılan yanlışı sizde yapıyorsunuz,agız çıkış ısısını neye göre ölçüyorsunuz,fan hızı yavaşmı?Hızlımı? Kliam çalışmadan önceki ortam ısısı ne?yani cihaz kaç derece emiş yapıp kaç derece üflüyor.üflemeyi hangi noktadan ne kadar hassas termometreniz var.Bunların hepsi etken.daha öncede bir arkadaşımız ısıtmada ağzından çıkan ısıyı evindeki diğer farklı bir marka ile kıstaslamıştı.yaptığımız test ölçümünde 2035 in 2 fan hızı diğer klimanın 3 fan hızından daha yüksekti.Kaldıki 2035 2 fan hızında diğe cihazdan daha sıcak üflüyordu.Ama Zibro ların bir özelliğinide hatırlatayım 3 fan hızları piyasadaki bütün cihazlardan daha yüksek.Fan hızının yüksekliği çıkış ısısını soğutmada yükseltebilir ama ileri mesafeye etkiyide arttırır.Ortama verilen soğutma miktarı aynıdır değişmez.Biraz fazla teknik oldu gibi kusura bakmayın ,başka türlü izahat edemiyorum.Size kurcalatmayın derkende söylemek istediğimCihazda sorun olsa zaten 8,5 dereceyi üflemez onun için söyledim.

• 2 saat önceden açma konusu siz gibi çalısma sati belliler için ii ama ben gibi sabah 7 akşam belli degiller için ii deil, benim 2 saatim belli degilki, neye göre iki sat, onun için uygun bir günde sizn merkzi arıcam,ve sizin yazdıklaınızı onlara gösterecegim ve servis isteyecim farklı onlar ne diycekler bana baklım,
    birde şu var yanımdaki evde toshibası olan arkdaşım aynı alanda aynı derecede evi buzhane gibi ve siz 3 fan hizindea hızlı diyorsunuz ama onların 5 fan hızı var evde kasırga esiyor,neyse merkezi arıyoum şimdi onlar ne idycekler baklım
  • quote:

bilgilerinize..

ismail meral

Ya o fiyat yanlış yada gönderdikleri ürün farklı olabilir kontrol ettinizmi? Hızlı al da fiyat 1363 olmuş bu arada bilginize...
  • ürün az önce elime ulaşı. herhangi bir sorun yok. istediğim ürün gönderilmiş. ancak bugün itibariyle hizlial.com aldığım klimanın fiyatını 954 tl den 1363 ytl ye çıkartmış. galiba bana yanlış fiyattan sattılar. muhtemelen 954 dolar olması gerekirken 954 tl ye verdiler. neyse 400 tl karlı almış oldum bu ürünü..
  • quote:

ürün az önce elime ulaşı. herhangi bir sorun yok. istediğim ürün gönderilmiş. ancak bugün itibariyle hizlial.com aldığım klimanın fiyatını 954 tl den 1363 ytl ye çıkartmış. galiba bana yanlış fiyattan sattılar. muhtemelen 954 dolar olması gerekirken 954 tl ye verdiler. neyse 400 tl karlı almış oldum bu ürünü..

Hayırlı olsun güle güle kullan. Bende dün alacaktım ama kirada oturduğum için olurmu olmazmı diye çok düşününce fırsatı kaçırdım maalesef fiyat artmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardahan

Bir öneri de ben istesem ??? Bulunduğum bölgede doğalgaz yok bu nedenle kömürle ısınıyoruz. Fakat sobayı da sürekli yakmamızı gerektiren bir durum yok. Akşamları 2-3 saat kullanıyoruz.

Yazları serinleten, Kışları üşütmeyen, yaklaşık 20-25 m2 lik bir odada kullanılacak, küçük çocuğunda ortamda olabilme ihtimalinin olduğu, düşük enerji sarfiyatı, bakımı kolay bir ürün önerisi istesem? Parası 1500 ytl civarında olabilir (iyi bir şey olacaksa +250 daha koyabilirim) Vestel, arçelik vb markalarla ilgilemiyorum. Toshiba, Mitsubishi, Alarko vb markalar olabilir.

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

25m2 için 12000 lik cihaz yeterli olacaktır. sadece 2-3 saat kullanım yapacaksanız Alarko Flair 12000 btu alın bence. Sonuçta inverter için kullanımınız az. Aradığınız fiyat aralığına Flair çok uygundur.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.