Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.193
Cevap
328
Favori
3.173.736
Tıklama
Giriş
      11957 Mesaj
      10 Temmuz 2009 09:57:05
      Yaklaşık 20 mt2'lik, PERPA'nın içinde bulunan minik bir ofis için 9000 btu'luk ucuz bir klima almayı düşünüyoruz (muhtemelen LG BEko). Herhangi bir cepheyi görmüyor, pencere vs. yok. 9000 btu yeterli olacaktır sanırım. Ancak A tipi ile D tipi arasında ne kadar bir tüketim farkı olur, ondan emin değilim. Günlük kullanımda (23-25 derecede 8 saat) aylık faturaya yansıyacak fark ne kadar olur tahmini?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
      |
      |

Hiperaktif Bilgisayar Kullanıcısı @ 40°
    • Binbaşı
      1573 Mesaj
      10 Temmuz 2009 10:30:40
      Arkadaşlar Alarko FLR -GW 9000 btu luk klimanın enerji sınıfı hangisine karşılık geliyor ? Ben arçeliğin A sınıfı olarak belirtiği 90030 active power ın yerine düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Klima kaliteli bir cihaza benziyor ama işte A sınıfı kadar olmasa bile aşırı elektrik tüketmesinden korkuyorum. Sadece soğutmada kullanılacak. COP değeri 2,66 - güç tüketimi 0.99 kw- çalışma akımı 5. detaylı teknik bilgihttp://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Montaj/Flair_duvar_tveri.pdf

arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim, hangisini alacağımı şaşırdım.
      |
      |
      10 Temmuz 2009 12:15:32
      |
      |
      10 Temmuz 2009 13:26:55
      herkeze selamlar.

ITL ( adı özgün sağolsun bilgileri doğrultusunda hareket ediyoruz) klima bilgileri çok iyi olduğu için özel mesaj atıp alarko flair FLR-GW 18.000 lik klima almaya karar verdim..

fakat burada alarko-carrier.com sitesinde bir yanlışlığı yakaladım ve bunun peşinden koşuyorum şimdi...

size yanlışlığı anlatıcam şimdi..

alarkonun anasayfasına giriniz yıkarıda ÜRÜNLER/ Bireysel hafif ticari ürünler/ Hava koşullandırma seçiyorsunuz..

orta bölüm de

Split Klima ALARKO

Duvar Tipi - FLAIR - FLR-GW <------------ tıklıyorsunuz ve sol tarafta Ürün Dokümanları

Broşür

Kullanım Kılavuzu

Teknik Veri

Seçim Programı

Ürün Karşılaştırma

Fiyat Listesi <--------------- fiyat listesine tıklıyorsunuz ve açılan PDF dosyasın da

**ALARKO FLAIR DUVAR TİPİ SPLİT KLİMALAR***

FLR 18 GW - 18,000 / 19,300 - PEŞİN:1,110 - 1 Peşin + 6 Taksit : 1,169 - 1 Peşin + 12 Taksit : 1,235 fiyatı var..

buraya kadar sorun yok...

şimdi can alıcı noktaya geliyorum..

alarko-carrier anasayfasına geliyorsunuz tekrardan (başka bir sayfadan açın isterseniz)

*Yetkili satıcılar / Yetkili Satıcı listesi tıklıyorsunuz / çıkan türkiye haritasının altın da İL SEÇİYORUZ ( İSTANBUL) İLÇE SECİYORUZ (ÜMRANİYE) / ÜRÜN GRUBU KLİMA VE AKSESUARLARI SEÇTİKTEN SONRA...

2 TANE YETKİLİ SATICI ÇIKIYOR KARŞIMIZA..BU YETKİLİ SATICALARDAN *SUTEK Su Tekj. ve Pom. Sis.Paz.Tic.Ltd.Ş*
      (bu kampanya ya katılan yetkili satıcıdır)

bu yetkili satıcının hemen altında AYIN FIRSATI diye kırmızı bir buton var arkadaşlar.tıkladığınız da o butona açılan sayfada ;
      Kombi ve Split Klima Ürünlerinde

31 Temmuz'a kadar

Akbank Axess Kartına

PEŞİN Fiyatına 12 TAKSİT

veya

24 Aya Varan Vade Seçenekleri mevcut..

GARANTİ, TEB, DENİZBANK-Bonus, Shop&Miles Kartlarına - Peşin Fiyatına 7+3=10 Taksit

HSBC, HALKBANK, TEKSTİLBANK ADVANTAGE, ARTAN Kartlarına - Peşin Fiyatına 9 Taksit

İŞ BANKASI, OYAKBANK, ZİRAAT BANKASI Maximum Kartlarına - Peşin Fiyatına 7 Taksit

YAPI KREDİ - Peşin Fiyatına 6 Taksit

bunları yazmışlar fakat asıl sorun şu.. yukarıda daha önce açtığımız PDF dosyasın daki yazan kampanya fiyatlarına bu taksitler söz konusu değilmiş. bunu ben * SUTEK Su Tekj. ve Pom. Sis.Paz.Tic.Ltd.Ş * arayarak orada yetkili birisinden öğrendim..

ve kendi ellerindeki liste fıyatların dan taksit olduğunu söylediler.. bu alacağım ürünün taksitli fiyatı ise (kampanyasız) 1,344 tl.

ama site de yetkili satıcıların elindeki fiyatların hiç biri mevcut değil!!!!!!

uğraş veriyorum arkadaşlar inşallah kampanya fiyatından alıcam ürünü sizlerde saldırın..

hemen 444 0 128 müşteri danışma hattını aradım anlattım sitede böyle bir durum var - bu müşteriyi kandırmadır,gerekirse şikayet ederim sizi dedim,oradaki yetkili kişiye ve bana hak verdi yanlışlık var dedi bölge müdürlüğünü aradığını ve şuan yemekte olduklarını söyledi numaramı aldı ve haber bekliyorum kendisinden..
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 14:28:20
      quote:

Orjinalden alıntı: sulozanger

herkeze selamlar.

ITL ( adı özgün sağolsun bilgileri doğrultusunda hareket ediyoruz) klima bilgileri çok iyi olduğu için özel mesaj atıp alarko flair FLR-GW 18.000 lik klima almaya karar verdim..

fakat burada alarko-carrier.com sitesinde bir yanlışlığı yakaladım ve bunun peşinden koşuyorum şimdi...

size yanlışlığı anlatıcam şimdi..

alarkonun anasayfasına giriniz yıkarıda ÜRÜNLER/ Bireysel hafif ticari ürünler/ Hava koşullandırma seçiyorsunuz..

orta bölüm de

Split Klima ALARKO

Duvar Tipi - FLAIR - FLR-GW <------------ tıklıyorsunuz ve sol tarafta Ürün Dokümanları

Broşür

Kullanım Kılavuzu

Teknik Veri

Seçim Programı

Ürün Karşılaştırma

Fiyat Listesi <--------------- fiyat listesine tıklıyorsunuz ve açılan PDF dosyasın da

**ALARKO FLAIR DUVAR TİPİ SPLİT KLİMALAR***

FLR 18 GW - 18,000 / 19,300 - PEŞİN:1,110 - 1 Peşin + 6 Taksit : 1,169 - 1 Peşin + 12 Taksit : 1,235 fiyatı var..

buraya kadar sorun yok...

şimdi can alıcı noktaya geliyorum..

alarko-carrier anasayfasına geliyorsunuz tekrardan (başka bir sayfadan açın isterseniz)

*Yetkili satıcılar / Yetkili Satıcı listesi tıklıyorsunuz / çıkan türkiye haritasının altın da İL SEÇİYORUZ ( İSTANBUL) İLÇE SECİYORUZ (ÜMRANİYE) / ÜRÜN GRUBU KLİMA VE AKSESUARLARI SEÇTİKTEN SONRA...

2 TANE YETKİLİ SATICI ÇIKIYOR KARŞIMIZA..BU YETKİLİ SATICALARDAN *SUTEK Su Tekj. ve Pom. Sis.Paz.Tic.Ltd.Ş*
      (bu kampanya ya katılan yetkili satıcıdır)

bu yetkili satıcının hemen altında AYIN FIRSATI diye kırmızı bir buton var arkadaşlar.tıkladığınız da o butona açılan sayfada ;
      Kombi ve Split Klima Ürünlerinde

31 Temmuz'a kadar

Akbank Axess Kartına

PEŞİN Fiyatına 12 TAKSİT

veya

24 Aya Varan Vade Seçenekleri mevcut..

GARANTİ, TEB, DENİZBANK-Bonus, Shop&Miles Kartlarına - Peşin Fiyatına 7+3=10 Taksit

HSBC, HALKBANK, TEKSTİLBANK ADVANTAGE, ARTAN Kartlarına - Peşin Fiyatına 9 Taksit

İŞ BANKASI, OYAKBANK, ZİRAAT BANKASI Maximum Kartlarına - Peşin Fiyatına 7 Taksit

YAPI KREDİ - Peşin Fiyatına 6 Taksit

bunları yazmışlar fakat asıl sorun şu.. yukarıda daha önce açtığımız PDF dosyasın daki yazan kampanya fiyatlarına bu taksitler söz konusu değilmiş. bunu ben * SUTEK Su Tekj. ve Pom. Sis.Paz.Tic.Ltd.Ş * arayarak orada yetkili birisinden öğrendim..

ve kendi ellerindeki liste fıyatların dan taksit olduğunu söylediler.. bu alacağım ürünün taksitli fiyatı ise (kampanyasız) 1,344 tl.

ama site de yetkili satıcıların elindeki fiyatların hiç biri mevcut değil!!!!!!

uğraş veriyorum arkadaşlar inşallah kampanya fiyatından alıcam ürünü sizlerde saldırın..

hemen 444 0 128 müşteri danışma hattını aradım anlattım sitede böyle bir durum var - bu müşteriyi kandırmadır,gerekirse şikayet ederim sizi dedim,oradaki yetkili kişiye ve bana hak verdi yanlışlık var dedi bölge müdürlüğünü aradığını ve şuan yemekte olduklarını söyledi numaramı aldı ve haber bekliyorum kendisinden..

Selamlar ;
      kampanya fiyatlarını ben gazeteden biliyorum. Haziran ve temmuz ayında UZAYLI GÖRME OLASILIĞINIZ die 1 reklam kampanyası yapıldı. Gazetede o liste fiyatlarından % 15 % 20 % 25 lik indirimli cihazlar war. Carrier Sabit hızlı cihazda ise peşin fiyatına 12 taksit söz konusu. Sitelerine kampanya fiyatlarını lanse etmemişler demekki. bayinin verdiği kampanya fiyatımıdır bakmam lazım sana tam fiyatlarını gazeteden bulup yazıcam.

Saygılarımla.
      |
      |

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      10 Temmuz 2009 14:48:19
      evet arkadaşlar beklenen arama geldi ve müşteri hizmetlerinden beni arayan YASEMİN hanım bu sorunun BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN PAZARTESİ BANA CEVAP VEREBİLECEKLERİNİ SÖYLEMİŞLER..

cuma günleri çalışmıyormuş bölge müdürlüğü..öğlen yemeğine gidiyorlar ama cuma günleri çalışmıyorlar değişik bir durum..

ve telefon ile görüşmüyorlarmış e-mail ile soru ve sorunları dile getiriyorlarmış..

ben bütün sitenin print screeni aldım gerekirse şikayet edicem..

büyük ihtimal pazartesi günü site deki yanlışlığı düzeltip cevap da şu olacaktır.. sitedeki yanlışlık giderilmiştir ve siite güncellenmiştir vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulozanger -- 10 Temmuz 2009; 14:56:05 >
      |
      |
      10 Temmuz 2009 14:55:05
      pazartesi gününü bekliyeyim mi şimdi ne dersiniz ? pazartesi gelecek cevap ile klimalarını alıp almamaya o zaman mı karar vermelimiyim ?
      |
      |
      10 Temmuz 2009 15:09:46
      Sitedeki yanlışlık nedir ki ? o fiyatlar Haziran ayında da sitedeydi zaten hiç değiştirilmedi. Pzartesi günü mutlaka arıyacaklardır veya görüşüler ama ben senin sıkıntını tam anlayamadım
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 15:12:01
      Hah şimdi anladım bayi sana yüksek fiyatmı söyledi? kampanya fiyatlarını tam öğrenmek istiorsun tam anlayamadım ?

FLR09 gw 670 peşin 700 1+6taksit 741 1+12taksit
      FLR12 gw 735 peşin 777 1+6taksit 819 1+12taksit
      FLR18 gw 1100 peşin 1169 1+6taksit 1235 1+12taksit
      FLR24 gw 1335 peşin 1400 1+6taksit 1482 1+12taksit li fiyatı war.

Carrier da peşin fiyatına 12 taksit war. Ancak Flair kampanyada olduğun için bu fiyatların içersinde KART KOMİSYON oranı kadar bile iskonto yokmuş bu yüzden bayiler PEŞİN FİYATLARINDAN taksit yapamıorlar. Carrier ile Flair arasında böle 1 fark warmış...

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 10 Temmuz 2009; 15:19:43 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      410 Mesaj
      10 Temmuz 2009 15:20:21
      sorun şu ; sitelerinde 18,000 BTU olanın kampanya fiyatı 1,110tl. buna peşin fiyat diyorlar.. bende hsbc ile 9 taksitle almak istediğim de 1,344tl. diyor kampanya ya katılan yetkili satıcı.. ama sitede bu fiyatı yazan herhangi bir fiyat listesi mevcut değil.. 1,344tl. sadece bayinin elindeki fiyat..

bunu da geçtim diyelim 1+6 taksit kampyasına da katılmış bu yetkili satıcı ama biz vermiyoruz diyor sadece peşin veriyoruz ve 1,344tl. taksitle verebiliriz diyor...

kendisine nasıl yarıyor ise oraya çekiyor tabiri caizse ÇAKAL satıcı..
      |
      |
      10 Temmuz 2009 15:22:58
      Arkadaşlar bu 9000 lik flair piyasadaki 700-800 tl A sınıfı klimalara göre çok elektrik yakar mı? Bir yardım lütfen...
      |
      |
      10 Temmuz 2009 15:27:14
      quote:

sorun şu ; sitelerinde 18,000 BTU olanın kampanya fiyatı 1,110tl. buna peşin fiyat diyorlar.. bende hsbc ile 9 taksitle almak istediğim de 1,344tl. diyor kampanya ya katılan yetkili satıcı.. ama sitede bu fiyatı yazan herhangi bir fiyat listesi mevcut değil.. 1,344tl. sadece bayinin elindeki fiyat..

bunu da geçtim diyelim 1+6 taksit kampyasına da katılmış bu yetkili satıcı ama biz vermiyoruz diyor sadece peşin veriyoruz ve 1,344tl. taksitle verebiliriz diyor...

Carrier da peşin fiyatına 12 taksit war. Ancak Flair kampanyada olduğun için bu fiyatların içersinde KART KOMİSYON oranı kadar bile iskonto yokmuş bu yüzden bayiler PEŞİN FİYATLARINDAN taksit yapamıorlar. Carrier ile Flair arasında böle 1 fark warmış...

umarım anlatabildim ayrıntılı anlatamadım ama bayinin 1 çakallığı yok buna emin olabilirsin piyasalar gereği belli 1 miktar olan o komisyon oranı bu flair kampanya kapsamında taksitle alışverişi alarko komisyonu karşılamıor.

(PAzar günene kadar PC de olamıycam ufak 1 tatil, sevgili dostum burda sıkıntı olucak veya aldatma falam yok rahat ol sadece 2 kampanyayı birleştiremiosun durum bundan ibaret, flairde değişik bi kampanya varken diğer klimalarda başka türlü 1 kampanya mevcut)

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 10 Temmuz 2009; 15:31:56 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 15:32:20
      quote:

Orjinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar bu 9000 lik flair piyasadaki 700-800 tl A sınıfı klimalara göre çok elektrik yakar mı? Bir yardım lütfen...

A sınıfı denilen klimalardan az yakıor. her a sınıfı A enerji sınıfı deil. Bende ilk okulu A sınıfında okudum orta okulda E sınıfında idim..

Saygılarımla.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      968 Mesaj
      10 Temmuz 2009 16:11:33
      quote:

listeye göre 12 taksitli fiyatta 100 tl fark var...bence başka bayii ile görüş.

|
      |

• Binbaşı
      1262 Mesaj
      10 Temmuz 2009 18:49:04
      Tebrik edeim sulozanger peşine ben de takılacağım ve ben de aynı olayı anlatacağım..

Şikayet edeceğim sizi diyeceğim..

Bir elin nesi var iki elin sesi var ...

quote:

pazartesi gününü bekliyeyim mi şimdi ne dersiniz ? pazartesi gelecek cevap ile klimalarını alıp almamaya o zaman mı karar vermelimiyim ?
      |
      |
      10 Temmuz 2009 18:51:33
      Tüketici koruma derneğine şikayet ediyoruz değil mi?
      |
      |
      11 Temmuz 2009 10:57:47
      ITL'nin dediği gibi Flair'de peşin fiyatına taksit yok ama yukarıda Red_Robin'in verdiği liste geçerli. Ben 9W'yu 6 taksitle listedeki fiyatı olan 700 TL'ye aldım.

Benim başıma gelen olay ise ilk gittiğim bayinin Carrier Crystal'deki peşin fiyatına taksit uygulamasından haberi olmamasıydı. Onların yanında Internet'ten açıp gösterdim, bu sefer de bana "Ha bu bize geldi ama en az 25 adet almamız gerekiyordu, biz de almadığımız için bu kampanyaya katılmadık." dedi. Fakat bayi Internet'te kampanyaya katılanlar listesinde Kadıköy ilçesi için tek bayi idi. Hatta dediklerine göre Kadıköy'deki tek bayi buymuş. Alarko Kadıköy'de 25 tane satamıyorsa vay haline. Ben de Ümraniye'deki bayilerden birini arayıp sordum, biz peşin fiyatına taksit yapıyoruz dediler. Her ikisini de gidip oradan aldım. Tahmin edeceğiniz gibi bu bayi Sulozanger'in gittiği bayi değil, diğeri.

Bu arada kampanya fiyatlarından taksitli alınca tek kuruş indirim yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kavanoz -- 11 Temmuz 2009; 11:08:56 >
      |
      |

• Çavuş
      41 Mesaj
      11 Temmuz 2009 15:23:34
      Merhaba,

Yaklaşık 17 m2 olan oturma odası için klima almayı düşünüyorum. Karşısında bulunan yatak odasının da bu serinlikten (sadece havasının kırılması ve nemini alması yeter) faydalanması iyi olacak. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-HC35VA INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA fiyat olarak dikkatimi çekti. 8x taksit fiyatı 1595 TL. Tavsiye eder misiniz, işimi görür mü?
      |
      |
      11 Temmuz 2009 15:45:00
      reverie75

Kardeşim ben 10 yıldır arçelik 12000 btu klima kullanıyorum çok ötesi memnunum şimdi diyebilrsinizki siz hayatınızda başka klima görmediginiz için tabii memnun olursunuz yok arkadaşım yok 25 yıldır klimalı ortamlarda çalışıyorum ve bu klimamı almadan öncede bütün klimalara baktım sesini dinledim, kış performansına baktım aralarında dag yok ama parasal açıdan dag var, arçelikle yaklaşık 9-10 kış geçirdim asla beni yarı yolda bırakmadı servisi mükemel ne zaman istesem evimdeki daha hiç arıza yapmadı bunuda belirteyim ama 2 senede bir genel temizlik için çagırıp bakımını yaptırıyorum iç-dış yılanıyor klima yeni gibi oluyor,

o oda için 12000 btu yeter ama siz illa ınverter alacaksanız arçelik ınverter yeni serileri harika bir inceleyin paranızın bir kısmı cebinizde kalsın.
      |
      |
      16 Temmuz 2009 10:01:49
      Toshiba RAS 13 SKV klima almayı düşünüyorum 1800 Tl fiyata, görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim. Salonum 24 m2. istanbulda oturuyorum.
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.