Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Red_Robin

quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Sevgili ITL Alarko Flair 12.000 btu klimamı 2 gündür büyük bir rahatlıkla kullanıyorum. Öncelikle servisinden çok memnun kaldım. Adamlar elektrilk süpürgesini isteyip yerdeki tozları bile süpürdü. Ayrıca abimde vestel klima var o montaj yapılırken duvardaki boruların geçtiği deliği kapatmamışlardı bu bizim işimiz değil demişlerdi. Fakat Alarko servisi duvardaki deliği bile çekomastik ve alçı ile kapattı BU yüzden teşekkürler alarkoya. Gelelim klimaya dış ünite abimin vestelden sessiz. İç ünitenin sesini ancak gece geç saatte evdeki herşeyi kapatırsanız hafif duyuyorsunuz. Yani normal televizyon vs. açık iken asla duymazsınız. Turbo modu çok kullanışlı ayrıca kapandıktan sonra kendi kendini temizlemesinide ayrı bir güzel. BU sayede küf kokusundan kurtulacağız ilerde. Yanlız Itl sleep moduna bastığımda sanki hala aynı sesle çalışmaya devam ediyor. Belkide ben yanlış birşey de yapıyor olabilirim. Sende sleep modu çalıştığında bir fark oluyor mu ? Onun dışında şuan için yatak odama fazlası ile yetiyor. Kapıyı açık bıraktığımıda salonun ısısını bile kırıyor. Bundan sonra oturma odamada yan Alarko yada Toshiba alacağım. Açıkcası Alarko Flair tam bir fiyat / performans canavarı Tekrar teşekkür ederim sana sen olmasan vestel alacaktım

Hocam klimayı taktırdığın oda kaç m2 acaba? Bende 32-33 m2 salonuma taktırmayı düşünüyorum hatta Alarko bayisi ile telefonda görüştüğümde 12.000 btu klimanın işimi göreceğini belirtmesine rağmen tereddüttüm var. 18.000btu ile de hatırı sayılır bir fiyat farkı olduğundan iyisimi sizlerden teyit alıp öyle hareket etmek istiyorum...

Bu arada FLR 12 GW için peşin 735 TL, FLR 18 GW içinde 1110 TL fiyat çektiler.

sevgili Red_Robin ;
    33 m2 salonun için 18.000 flair sabit hızlı klima her türlü yeterlidir.
    Eğer inverter düşünüorsanda ona göre tavsiye yazabilirim.
    Diğer beyaz eşyalar ile Flair i bir tutmamanı özellikle tavsiye ediorum.

Saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meriva75

Arkadaşlar merhaba... Antalya daki evim için 24 btu luk, A sınıfı, sessiz çalışan, hem soğutma hem ısıtmada kullanacağım bir klima arıyorum. Bütçe olarak 2000 tl ye kadar çıkabilirim. Beko, Alarko , Airfel vb. modellerden fiyat performans oranı en iyi olan model hangisi acaba? Ne önerirsiniz? Ayrıca yedek parça ve servis sorunu da olmasın

Sevgili Meriva75;

24.000 btu klima olarak düz sabit hızlı cihaz alacaksan.
    Flair var ve Carrier Hsr ler var.
    Şu anda Flair lerde % 25 civarında bir indirim war. Carrier HSR ler içinse Peşin fiyatına 12 ay taksit yapılmış.
    2markada seni kesinlikle üzmeyecek markalar.

Bu klimalarla ilgili yazılarımı 141,142,143,144. sayfalardan okursan ve tekrar bir sorunun olursa yardımcı olabilirim. Yazdığım mesajları okursan tekrar konuşalım.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 6 Temmuz 2009; 16:19:45 >
  • quote:

quote:

quote:

Sevgili ITL Alarko Flair 12.000 btu klimamı 2 gündür büyük bir rahatlıkla kullanıyorum. Öncelikle servisinden çok memnun kaldım. Adamlar elektrilk süpürgesini isteyip yerdeki tozları bile süpürdü. Ayrıca abimde vestel klima var o montaj yapılırken duvardaki boruların geçtiği deliği kapatmamışlardı bu bizim işimiz değil demişlerdi. Fakat Alarko servisi duvardaki deliği bile çekomastik ve alçı ile kapattı BU yüzden teşekkürler alarkoya. Gelelim klimaya dış ünite abimin vestelden sessiz. İç ünitenin sesini ancak gece geç saatte evdeki herşeyi kapatırsanız hafif duyuyorsunuz. Yani normal televizyon vs. açık iken asla duymazsınız. Turbo modu çok kullanışlı ayrıca kapandıktan sonra kendi kendini temizlemesinide ayrı bir güzel. BU sayede küf kokusundan kurtulacağız ilerde. Yanlız Itl sleep moduna bastığımda sanki hala aynı sesle çalışmaya devam ediyor. Belkide ben yanlış birşey de yapıyor olabilirim. Sende sleep modu çalıştığında bir fark oluyor mu ? Onun dışında şuan için yatak odama fazlası ile yetiyor. Kapıyı açık bıraktığımıda salonun ısısını bile kırıyor. Bundan sonra oturma odamada yan Alarko yada Toshiba alacağım. Açıkcası Alarko Flair tam bir fiyat / performans canavarı Tekrar teşekkür ederim sana sen olmasan vestel alacaktım

Hocam klimayı taktırdığın oda kaç m2 acaba? Bende 32-33 m2 salonuma taktırmayı düşünüyorum hatta Alarko bayisi ile telefonda görüştüğümde 12.000 btu klimanın işimi göreceğini belirtmesine rağmen tereddüttüm var. 18.000btu ile de hatırı sayılır bir fiyat farkı olduğundan iyisimi sizlerden teyit alıp öyle hareket etmek istiyorum...

Bu arada FLR 12 GW için peşin 735 TL, FLR 18 GW içinde 1110 TL fiyat çektiler.

Dostum evin çatı katımı kaç saat güneş görüyor bunlar önemli. Mesela benim yatak odama en fazla 1 saat güneş vurur oda sabahtan. Ve salonuma hiç güneş vurmaz. Benim yatak oda 28 - 30 m2 var ve kapısını kapattığımda içeriyi abartmıyorum buz gibi yapıyor. Örnek veriyorum sana geçen klimanın gücünü denemek için sıcaklığını 21 dereceye aldım. Klimaya oda sıcaklığını gösterme özelliğini açtım. Klima ister oda sıcaklığını ister dış kompresör sıcaklığını gösterebiliyor bu arada. Odanın içini 27 derece sabit gösterdi. Turbo ile çalıştırdım. Dışarıda 45 dk. filan bir işim vardı ve yatak odasının kapısını kapatıp çıktım. Eve geldiğimde klima odanını içini 21 derece gösteriyor ve kompresörü durdurmuştu. Bu sadece bir örnek. Yani soğutması başarılı. Eğer yalıtımın iyi değilse 18.000 da alabilirsin. Çünkü eğer ısı kaybın fazla ise klimanın kompresörü sürekli devrede olacak ve elektrik sarfiyatın artıcak. Ayrıca benim yatak odasının kapısı salona açılıyor ve kapıyı açık bıraktığımda salonun sıcaklığınıda hissedilir biçimde kırıyor. Tabi buz gibide yapmıyor bunu belirteyim. Oturma odasınada 3 ay sonra 18.000 taktıracağım oda 50 m2 gibi bir alanı soğutacak ikiside gelecek yazı buz gibi geçirmemi sağlayacak. Uzun lafın kısası evinin ısı kaybı fazla değilse 12.000 btu işini rahat görür. Eğer ısı kaybın çok ise 18.000 btu al ve kalitenin tadını çıkar. Bu arada aldığın fiyatlar kampanyalı fiyatlar bende o fiyattan aldım.

Eser yorumların için çok teşekkürler ürüne güveniordum sana önerirken güvene güvene önerdim bu yorumlarınıda okuyunca çok mutlu oldum teşekkürler...

Red_Robin sanırım sende yazılanlardan bir sonuca varmışsındır :)
    Temmuz ayında flair de % 25 civarı kampanya olmuş ayrıca Alarko Carrier da da kampanya yapmış. peşin fiyatlarından 12 ay taksitle satış yapıyorlar bilgin olsun.

Eser asıl flair i ısıtmada gör ŞOK olucaksın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: edra

bahazar ben lg beko alcaktım vazgeçtim arçelik aldım soğutma 13,000btu luk ısıtma 15,000btu kesinlikle baymak tavsiye etmem tanıdığımda baymakın iyi bir serisinin kliması vardı ve arıza yaptı 2 yıllık klima 40 gündür servis bekletiyor ben çok memnunum ama sen bilirsin

İyiki LG beko almamışsınız.Arçelik daha güzel.

Birol çok ii di yorum/tepkin :)) al birini vur öbürküne.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cansevimli

ACİLLLL merhaba acil yardım istiyorum. Eşimin Toshiba klimalarda indirimi var ben ise hala Sharp diyorum iyonizer olayından ötürü şimdi tavesiye bekliyorum sizden

Toshiba olursa; (Toshiba RAS 10 SKV)
    10bin BTU / A sınıfı/ 410 gaz/ inverter

%25 indirimli fiyati; pesin olursa 1277 tl
    6 taksit olursa 1343 tl

Ben ise SHARP AYAP9FHR Plasmacluster Duvar Tipi Split Klima invertersız almayı düşünüyorum nediyorsunuz???1.303,89 TL/8 taksit

Not Sadece soğutma için kullanıcaz ev kışın hamam oluyor :)

Tabiki toshiba.. 141,142,143,144. sayfalardaki yazılarımı okursan neden toshiba dediğimi anlarsın dostum.

SKV de ; Hybrid inverter,PAM inverter,PWM inverter, Vektör kontrol, koku filtresi, alarji filtresi, küf ve mantar filtresi, kendi kendini temizleme(self cleaning), preset fonksiyonu var. Ses seviyesi 20 db..

Sharp da ise bu yazdıklarımdan sadece PWM verim modulü bulunmakta ses seviyesi 26db...

Saygılarımla.
  • sayın ıtl arkadasım carrıer veya toshıba dersen anlarım ama burdan flaır ı oldugundan farklı gosterme lutfen...çin malı ücüncü sınıf bir klimadır flair...flaır alacagınıza aynı segmentte arcelik vestel bosh gibi klimalara bakın daha yaygın servis agı var cunkı....
  • @ITL
    Hocam tercihimi 12.000btu flair den yana kullandım...yaklaşık 1.5 saat önce klimanın montajı tamamlandı ve ilk çalıştırmadan 15 dk sonra 24 dereceyi gördü ve kompresör devreden çıktı. Ayrı tesisat çektireceğim için bugünlük daha fazla deneme şansım yok ama ilk izlenimim bu makinanın benim işimi fazlasıyla göreceği yönünde, oldukça sessiz çalıştığınıda eklemek isterim.
  • Merhabalar ;
    Aramızda toshiba yetkili bayii olan varmıdır ?
  • 12 metrekare olan yatak odası için klima tavsiye edebilir misiniz? Ne kadar sessiz olursa o kadar iyi olur.
  • Zibro S 1523 7700 btü soğutma,made in japan,5 yıl garanti.Yatak odaları ve çocuk odaları için süper makina.
    quote:

Orjinalden alıntı: domineex

12 metrekare olan yatak odası için klima tavsiye edebilir misiniz? Ne kadar sessiz olursa o kadar iyi olur.
  • quote:

@ITL
    Hocam tercihimi 12.000btu flair den yana kullandım...yaklaşık 1.5 saat önce klimanın montajı tamamlandı ve ilk çalıştırmadan 15 dk sonra 24 dereceyi gördü ve kompresör devreden çıktı. Ayrı tesisat çektireceğim için bugünlük daha fazla deneme şansım yok ama ilk izlenimim bu makinanın benim işimi fazlasıyla göreceği yönünde, oldukça sessiz çalıştığınıda eklemek isterim.

Kardeş bende 1 haftamı doldurdum bu klima ile merak etme istediğini fazlası ile verecek. Montajdan vs. herşeyden menun kaldın değil mi ?
  • ITL sözüne güvenerek aldım. Güzel ısıtacağınada eminim. Sağol kardeş. :D
  • Merhaba ben 15 metrekare odaya Koçtaş'tan 7000 BTU LG Beko aldım, çok memnunum (399 TL).

23 dereceye ayarlayıp normal uzun kollu giyinip yatmak gerekiyor aksi takdirde sabaha kadar çalışırsa üşüyebilirsiniz. Kısa giyinecekseniz uyuma fonksiyonunu 2 saate ayarlayıp kapı pencereyi kapadığınızda 2 saatlik çalışmanın soğuğu sabaha kadar yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yariletken -- 7 Temmuz 2009; 15:40:53 >
  • Bahsettiğiniz klimalardan ben iç ünite görünüşüne önem verdiğim için Bosch'un aynısı olan Siemens 18750 aldım. 25 metrekare kapısız salon + hol, kapısız giysi odası ve antreyi çok rahat soğutuyor çünkü verdiği hava cidden buz gibi. Bu nedenle uzun süre çalışmıyor bir süre sonra fana geçiyor. Üstelik ev güneybatı cepheli ve çiftcam ve izolasyon yok. Kumandadan ısı takibi yapan follow me sistemi var, yani tavsiye ederim.

• quote:

Kardeş bende 1 haftamı doldurdum bu klima ile merak etme istediğini fazlası ile verecek. Montajdan vs. herşeyden menun kaldın değil mi ?

Şu anda oda 22 derece ve büyük bir keyifle oturmaktayım, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. 30-35 m2 yer için düşünenler bence kampanya devam ediyorken fırsatı kaçırmasın.
  • merhaba klima almayı düşünüyorum ve neyi seçeceği şaşırdım. Klimayı oturma odasına takmayı düşünüyorum oda 15 m2. Oturma odasının kapasını kapatmak istemiyorum , ev toplamda 70 m2 diğer odalarında soğumasını istiyorum. A sınıfı, sessiz olaması çok önemli.
    Ev Pimapen çift cam ...bütçem 1000-1500 tl yardımcı olursanız sevirim.Ayrıca işden geldikten sonra kullanacağım süre 2-3 saat.. yani sıcaklık yüzünden uyumamam sorunu yaşamak istemiyorum... yani saat :18 00 den sonra açtığımda klimanın yarattığı serinlik ne kadar sürer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkmnbrc -- 7 Temmuz 2009; 20:30:14 >
  • merhaba,

odam 14 metrekare, balkon ve ayriyetten cam var. keşif yaptırdım 9000 btu gerekli olduğunu söylediler. ben hafif bir serinlik versin, aşırı sıcağı kırsın istiyorum. sizce 7000 lik taktırırsam uygun olur mu? 9000 btu ile 7000 btu arasında çok fazla bir elektrik sarfiyatı var mı?

tşk
  • Slm lar,

Evimde multi split klima icin elektrik ve bakır borular dosenmis durumda.. bu yuzden bi nevi multisplit klima almak zorundayım sanırım..
    salon 35m2 yatak odası 18m2 de calısacak multisplit klima tavsiye edermisiniz.. ekonomik olması sart

Vaillant icin dusunceleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoMoS -- 7 Temmuz 2009; 23:51:31 >
  • Benim de benzer bir durumum var. 30m2 salon (kapısı yok, koridora direk açıılıyor) ve 12m2 yatak odası için klima(lar) bakıyorum. Her iki oda bitişik ve binanın o cephesine klima dış ünitesi asamıyoruz. Salonda balkon var, onun iç duvarına asılacak. 2 ünite birden takmaktansa mümkünse multi split alsam diyordum. Salondaki akşam saatlerinde (18-24 arası gibi), yatak odasındaki uyurken kullanılacak. Aynı anda çalışmayacaklar (belki yatak odasındakini 30 dakika önceden çalıştırırız). Odalar güney cepheli, fakat alçak kat olduğu için tam gün güneş almıyor, zaten gündüzleri pek evde olmuyoruz. Duvarlarda yalıtım var, camlar çift camlı ahşap doğrama. Isıtma hiç önemli değil, kışın merkezi kalorifer sistemi evi hamam ötesi yapıyor. Mitsubishi'ye bakmıştım fiyatlar çok yüksekti vazgeçtim. Acaba taksitle 2500 TL'ye kadar daha uygun bir alternatif olabilir mi?

Olmazsa Alarko Flair 9 GW + Alarko Carrier Crystal 53 HSR 024 ikilisini düşündüm, ne dersininz? Salona 24000 yerine 18000'lik de olur ama fiyat farkı 150 TL ve salonda kapı olmadığı için koridora da etkisi olur diye düşündüm. Ya da 12000'e inip iyice fiyatı düşüreyim mi (600 TL fark ediyor)? Veya 100 TL daha ekleyip X-Power Gold 53 NQV 035M (13000 inverterli) mi almalı? Gerçi inverterli modelleri amorti edecek kadar çok kullanacağımı sanmıyorum. Bir de kapısız salonda 13000'lik inverterli daha fazla mı tüketir?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • Arkdaslar 30 m2 yatak odası için iç ünitesi şık aynı zamanda da kaliteli bir klima almak istiyorum.Önerileriniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.