Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fuatckmk Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.240
Tıklama
Giriş
      9 Not
      03 Temmuz 2009 13:30:46
      @bahazar

Bu başlıkta zaten çok fazla yazan yokki!!!

Eskiden vardı ama onlarda çeşitli sebeblerden gittiler!!
      İyide ustalar vardır ama,bu insanları adeta kaçırdılar!!

Sen bu işe önce kaça para ayırdın??
      Kaldıki Isıtmada kullanmayacaksan,zaten her klima soğutmayı oldukça iyi yapar!kimisi daha iyi yapar hepsi o...

9000 lik arıyorsan belliki mekan küçük ve orta halli ne alsan işini görür,Demirdöküm/Baymak v.s gibi bir alay marka ise fason
      klimalardır,ben doğrusu tercih etmem!

Bütçeni söyle ona göre bir şeyler tavsiye edilir++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Binbaşı
      1176 Mesaj
      03 Temmuz 2009 13:46:16
      quote:

Orjinalden alıntı: edra

ya arkadaşlar ben yeni üye oldum hep takip ediyorum bu siteyi ancak üye olmuyordum vecta alırkende bu siteden yardım aldım şimdide lg-beko klima almayı düşünüyorum almak istediğim model active power serisi 7605D hem A sınıfı hemde 12,000 btu ısıtma 15,000 btu soğutma hemde 904 tl sizce nasıl

Valla kardeş kalite çok da önemli değil diyorsan bence gayet iyi.Ama bence sen Airfel ve baymak klimalara da bir göz atmalısın.
      |
      |
      03 Temmuz 2009 14:26:41
      quote:

Orjinalden alıntı: ITL

quote:

Orjinalden alıntı: murtaza

Teşekkürler arkadaşlar.
      Bugün TOSHIBA RAS 13 SKVR 14000 BTU INVERTER DAISEKAI klimaya karar verip aldım. Stoğunda varmış satıcının. bakkaldan alır gibi aldım eve getirdik hemen. Sabahta kurulum'a gelecekler bakalım yorumları buradan paylaşmaya çalışacağım.

Murtaza hayırlı olsun. Çok sevindim doğru kararına. Güle güle kullan akşam salonda serin serin 1 film izlersin artık :)

Şu an takıyorlar. kablo kanalı standartmış dün katalogta bakarken gördüm. çok mu lazım :) değil aa standart ama dedim nasıl olmaz. yanımızda da yok dedi. elektrik işi dedim yardımcı oluyormuşsunuz herhalde. klimanın takılacağı yerin yanında buat,priz var. takarsınız dedim. :) sonra konşuruz kablo seti kanalı işini. yani onu da hallettirdik gibi.

Sn. ITL kısmetse salonda değil salonun karşısında odam odamda da serin serin izlerim :)
      |
      |

• Teğmen
      135 Mesaj
      03 Temmuz 2009 14:32:55
      @bahazar

Bu başlıkta zaten çok fazla yazan yokki!!!

Eskiden vardı ama onlarda çeşitli sebeblerden gittiler!!
      İyide ustalar vardır ama,bu insanları adeta kaçırdılar!!

Sen bu işe önce kaça para ayırdın??
      Kaldıki Isıtmada kullanmayacaksan,zaten her klima soğutmayı oldukça iyi yapar!kimisi daha iyi yapar hepsi o...

9000 lik arıyorsan belliki mekan küçük ve orta halli ne alsan işini görür,Demirdöküm/Baymak v.s gibi bir alay marka ise fason
      klimalardır,ben doğrusu tercih etmem!

Bütçeni söyle ona göre bir şeyler tavsiye edilir++
      (NOT:ALINTI YAPMAK İSTEDİM AMA YAPMADI BEN BU YOLU DENEDIM)

BENİM ALACAĞIM KLİMA BAYMAK FİYATI 750 TL...SADECE BU KLİMA HAKKINDA BİLDİKLERİNİZİ DİNLEMEK İSTEDİM...VE TAVSİYE EDEBİLECEĞINIZ DİĞER KLİMALARI

BU İKİ RESİMDELKİDE FARKLI BUNUDA ANLAMIŞ DEĞİLİM AYRICA...
      |
      |

• Teğmen
      135 Mesaj
      03 Temmuz 2009 14:36:38
      |
      |
      03 Temmuz 2009 18:52:22
      Bende biraz önce LG BEKO 7600 D neo plazma aldım sadece sogutmada kullanacagım 12 taksit 860 tl buradaki yorumları okuduktan sonra iyimi yaptım bilmiyorum bütçem ancak buna yetti sizce nasıl bir klimadır idare edermi saygılar
      |
      |
      04 Temmuz 2009 03:00:31
      quote:

Orjinalden alıntı: bahazar

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=128104

BU DA DİĞER LİNK

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/klima_/baymak-elite-12-chs-duvar-tipi-split-klima__.baymak?c=752&m=350

kardeş baymak iyi marka. Ayrıca ereyon sitesindeki resim eski resim çünkü her iki klima da baymak elite serisi dolayısıyla baymak resmi sitesindeki resim doğru olanı.Ben baymak için iyi tercih derim normal bir bütçe için. Benim klimaya verebilecek 2500-3000 TL param yok o yüzden gücümün yettiğinin en iyisini en azından kötünün iyisini alırım
      |
      |

• Binbaşı
      1176 Mesaj
      04 Temmuz 2009 03:02:49
      quote:

Orjinalden alıntı: cavit63

Bende biraz önce LG BEKO 7600 D neo plazma aldım sadece sogutmada kullanacagım 12 taksit 860 tl buradaki yorumları okuduktan sonra iyimi yaptım bilmiyorum bütçem ancak buna yetti sizce nasıl bir klimadır idare edermi saygılar

Bence aldığın klima seni idare eder. bulunduğm yerde arçelik ve beko markasını kullanan birçok insan var,en azından kliman 2-3 senede havaya uçmaz.Güzel kullanırsan seni 6-7 yıl götürür diye düşünüyorum.Gerçi arçelik ve bekonun eski sağlamlıkları kalmadı.Şuan evde salon tipi arçelik klima var 8-9 yıldır kullanıyoruz sadece bir ara gaz takviyesi yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mardini -- 4 Temmuz 2009; 3:04:10 >
      |
      |
      04 Temmuz 2009 10:39:40
      quote:

Orjinalden alıntı: Mardini

quote:

Orjinalden alıntı: cavit63

Bence aldığın klima seni idare eder. bulunduğm yerde arçelik ve beko markasını kullanan birçok insan var,en azından kliman 2-3 senede havaya uçmaz.Güzel kullanırsan seni 6-7 yıl götürür diye düşünüyorum.Gerçi arçelik ve bekonun eski sağlamlıkları kalmadı.Şuan evde salon tipi arçelik klima var 8-9 yıldır kullanıyoruz sadece bir ara gaz takviyesi yaptık.

Teşekkür ederim bugün inşallah gelip baglayacaklar.
      |
      |

• Binbaşı
      1040 Mesaj
      04 Temmuz 2009 12:35:52
      15 m2 odaya hangi klimayı tavsiye edersiniz?? arçelik düşünüorum da
      |
      |
      04 Temmuz 2009 15:26:16
      Sevgili ITL Alarko Flair 12.000 btu klimamı 2 gündür büyük bir rahatlıkla kullanıyorum. Öncelikle servisinden çok memnun kaldım. Adamlar elektrilk süpürgesini isteyip yerdeki tozları bile süpürdü. Ayrıca abimde vestel klima var o montaj yapılırken duvardaki boruların geçtiği deliği kapatmamışlardı bu bizim işimiz değil demişlerdi. Fakat Alarko servisi duvardaki deliği bile çekomastik ve alçı ile kapattı BU yüzden teşekkürler alarkoya. Gelelim klimaya dış ünite abimin vestelden sessiz. İç ünitenin sesini ancak gece geç saatte evdeki herşeyi kapatırsanız hafif duyuyorsunuz. Yani normal televizyon vs. açık iken asla duymazsınız. Turbo modu çok kullanışlı ayrıca kapandıktan sonra kendi kendini temizlemesinide ayrı bir güzel. BU sayede küf kokusundan kurtulacağız ilerde. Yanlız Itl sleep moduna bastığımda sanki hala aynı sesle çalışmaya devam ediyor. Belkide ben yanlış birşey de yapıyor olabilirim. Sende sleep modu çalıştığında bir fark oluyor mu ? Onun dışında şuan için yatak odama fazlası ile yetiyor. Kapıyı açık bıraktığımıda salonun ısısını bile kırıyor. Bundan sonra oturma odamada yan Alarko yada Toshiba alacağım. Açıkcası Alarko Flair tam bir fiyat / performans canavarı Tekrar teşekkür ederim sana sen olmasan vestel alacaktım
      |
      |

• Binbaşı
      1176 Mesaj
      04 Temmuz 2009 19:04:30
      quote:

Orjinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

15 m2 odaya hangi klimayı tavsiye edersiniz?? arçelik düşünüorum da

hem ısıtma hem soğutma için mi ?
      Gerçi 12 btu klima alırsın sorun yaşamazsın.
      |
      |
      04 Temmuz 2009 19:15:48
      Bugün benimde LG BEKO 7600D sogutma 13000 BTU ısıtma 15000 btu neo plazma klimam baglandı fan üçüncü konumdayken bana biraz sesli geldi.2. konuma alınca bayagı sessiz çalışıyor şu an için sorun yok bakalım ilerde inşallah problem yaşamayız. serviste çok hoşuma gitti çok temiz ve özenli çalıştılar,elektrik süpürgesiyle delme işlemlerinde tozu çektiler macunla açtıkları deligi kapattılar. hatta elkrik kablosu almamıştım uzatma kablosunu onlar verdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 4 Temmuz 2009; 19:17:26 >
      |
      |
      04 Temmuz 2009 21:33:38
      quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Sevgili ITL Alarko Flair 12.000 btu klimamı 2 gündür büyük bir rahatlıkla kullanıyorum. Öncelikle servisinden çok memnun kaldım. Adamlar elektrilk süpürgesini isteyip yerdeki tozları bile süpürdü. Ayrıca abimde vestel klima var o montaj yapılırken duvardaki boruların geçtiği deliği kapatmamışlardı bu bizim işimiz değil demişlerdi. Fakat Alarko servisi duvardaki deliği bile çekomastik ve alçı ile kapattı BU yüzden teşekkürler alarkoya. Gelelim klimaya dış ünite abimin vestelden sessiz. İç ünitenin sesini ancak gece geç saatte evdeki herşeyi kapatırsanız hafif duyuyorsunuz. Yani normal televizyon vs. açık iken asla duymazsınız. Turbo modu çok kullanışlı ayrıca kapandıktan sonra kendi kendini temizlemesinide ayrı bir güzel. BU sayede küf kokusundan kurtulacağız ilerde. Yanlız Itl sleep moduna bastığımda sanki hala aynı sesle çalışmaya devam ediyor. Belkide ben yanlış birşey de yapıyor olabilirim. Sende sleep modu çalıştığında bir fark oluyor mu ? Onun dışında şuan için yatak odama fazlası ile yetiyor. Kapıyı açık bıraktığımıda salonun ısısını bile kırıyor. Bundan sonra oturma odamada yan Alarko yada Toshiba alacağım. Açıkcası Alarko Flair tam bir fiyat / performans canavarı Tekrar teşekkür ederim sana sen olmasan vestel alacaktım

Hocam klimayı taktırdığın oda kaç m2 acaba? Bende 32-33 m2 salonuma taktırmayı düşünüyorum hatta Alarko bayisi ile telefonda görüştüğümde 12.000 btu klimanın işimi göreceğini belirtmesine rağmen tereddüttüm var. 18.000btu ile de hatırı sayılır bir fiyat farkı olduğundan iyisimi sizlerden teyit alıp öyle hareket etmek istiyorum...

Bu arada FLR 12 GW için peşin 735 TL, FLR 18 GW içinde 1110 TL fiyat çektiler.
      |
      |

• Binbaşı
      1004 Mesaj
      04 Temmuz 2009 22:51:41
      quote:

Orjinalden alıntı: Red_Robin

quote:

Hocam klimayı taktırdığın oda kaç m2 acaba? Bende 32-33 m2 salonuma taktırmayı düşünüyorum hatta Alarko bayisi ile telefonda görüştüğümde 12.000 btu klimanın işimi göreceğini belirtmesine rağmen tereddüttüm var. 18.000btu ile de hatırı sayılır bir fiyat farkı olduğundan iyisimi sizlerden teyit alıp öyle hareket etmek istiyorum...

sakın 1200 lik alayım deme kesinlikle yetmez, 18000 lik bile sınırda tabi izolasyon ve cepheye göre durum değişir, sana bunu söyleyen bayiye de pazarda patates satmasını öner anaca ondan anlar o...
      |
      |

• Yüzbaşı
      255 Mesaj
      04 Temmuz 2009 22:52:34
      Arkadaşlar merhaba... Antalya daki evim için 24 btu luk, A sınıfı, sessiz çalışan, hem soğutma hem ısıtmada kullanacağım bir klima arıyorum. Bütçe olarak 2000 tl ye kadar çıkabilirim. Beko, Alarko , Airfel vb. modellerden fiyat performans oranı en iyi olan model hangisi acaba? Ne önerirsiniz? Ayrıca yedek parça ve servis sorunu da olmasın
      |
      |
      04 Temmuz 2009 23:02:05
      bu arada ben de babamlar için bu klimadan almayı düşünüyorum, 20m2 odada kullanacaklar büyük ihtimalle yetersiz kalacak ama sadece soğutma çin kullanacaklarından idare eder herhalde, airfel daylüx almayı düşünüyordum ama bursa' da bulamadım...
      |
      |
      05 Temmuz 2009 11:07:34
      quote:

Orjinalden alıntı: Red_Robin

quote:

Dostum evin çatı katımı kaç saat güneş görüyor bunlar önemli. Mesela benim yatak odama en fazla 1 saat güneş vurur oda sabahtan. Ve salonuma hiç güneş vurmaz. Benim yatak oda 28 - 30 m2 var ve kapısını kapattığımda içeriyi abartmıyorum buz gibi yapıyor. Örnek veriyorum sana geçen klimanın gücünü denemek için sıcaklığını 21 dereceye aldım. Klimaya oda sıcaklığını gösterme özelliğini açtım. Klima ister oda sıcaklığını ister dış kompresör sıcaklığını gösterebiliyor bu arada. Odanın içini 27 derece sabit gösterdi. Turbo ile çalıştırdım. Dışarıda 45 dk. filan bir işim vardı ve yatak odasının kapısını kapatıp çıktım. Eve geldiğimde klima odanını içini 21 derece gösteriyor ve kompresörü durdurmuştu. Bu sadece bir örnek. Yani soğutması başarılı. Eğer yalıtımın iyi değilse 18.000 da alabilirsin. Çünkü eğer ısı kaybın fazla ise klimanın kompresörü sürekli devrede olacak ve elektrik sarfiyatın artıcak. Ayrıca benim yatak odasının kapısı salona açılıyor ve kapıyı açık bıraktığımda salonun sıcaklığınıda hissedilir biçimde kırıyor. Tabi buz gibide yapmıyor bunu belirteyim. Oturma odasınada 3 ay sonra 18.000 taktıracağım oda 50 m2 gibi bir alanı soğutacak ikiside gelecek yazı buz gibi geçirmemi sağlayacak. Uzun lafın kısası evinin ısı kaybı fazla değilse 12.000 btu işini rahat görür. Eğer ısı kaybın çok ise 18.000 btu al ve kalitenin tadını çıkar. Bu arada aldığın fiyatlar kampanyalı fiyatlar bende o fiyattan aldım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      922 Mesaj
      05 Temmuz 2009 11:10:04
      quote:

Orjinalden alıntı: meriva75

Arkadaşlar merhaba... Antalya daki evim için 24 btu luk, A sınıfı, sessiz çalışan, hem soğutma hem ısıtmada kullanacağım bir klima arıyorum. Bütçe olarak 2000 tl ye kadar çıkabilirim. Beko, Alarko , Airfel vb. modellerden fiyat performans oranı en iyi olan model hangisi acaba? Ne önerirsiniz? Ayrıca yedek parça ve servis sorunu da olmasın

Dostum Beko yu boşver. Şikayetvar a bak yapılan şikayetlerin haddi hesabı yok. Alarko veya Airfel'e odaklan. Ancak Alarko'da temmuz sonuna kadar kampanya var. 12.000 btusunu kullanan biri olarak tavsiye ederim.
      |
      |
      05 Temmuz 2009 11:40:33
      quote:

Dostum evin çatı katımı kaç saat güneş görüyor bunlar önemli. Mesela benim yatak odama en fazla 1 saat güneş vurur oda sabahtan. Ve salonuma hiç güneş vurmaz. Benim yatak oda 28 - 30 m2 var ve kapısını kapattığımda içeriyi abartmıyorum buz gibi yapıyor. Örnek veriyorum sana geçen klimanın gücünü denemek için sıcaklığını 21 dereceye aldım. Klimaya oda sıcaklığını gösterme özelliğini açtım. Klima ister oda sıcaklığını ister dış kompresör sıcaklığını gösterebiliyor bu arada. Odanın içini 27 derece sabit gösterdi. Turbo ile çalıştırdım. Dışarıda 45 dk. filan bir işim vardı ve yatak odasının kapısını kapatıp çıktım. Eve geldiğimde klima odanını içini 21 derece gösteriyor ve kompresörü durdurmuştu. Bu sadece bir örnek. Yani soğutması başarılı. Eğer yalıtımın iyi değilse 18.000 da alabilirsin. Çünkü eğer ısı kaybın fazla ise klimanın kompresörü sürekli devrede olacak ve elektrik sarfiyatın artıcak. Ayrıca benim yatak odasının kapısı salona açılıyor ve kapıyı açık bıraktığımda salonun sıcaklığınıda hissedilir biçimde kırıyor. Tabi buz gibide yapmıyor bunu belirteyim. Oturma odasınada 3 ay sonra 18.000 taktıracağım oda 50 m2 gibi bir alanı soğutacak ikiside gelecek yazı buz gibi geçirmemi sağlayacak. Uzun lafın kısası evinin ısı kaybı fazla değilse 12.000 btu işini rahat görür. Eğer ısı kaybın çok ise 18.000 btu al ve kalitenin tadını çıkar. Bu arada aldığın fiyatlar kampanyalı fiyatlar bende o fiyattan aldım.

Evim çatı katı değil fakat salon öğleden sonra güneş alıyor ama o sorunuda bir nebze olsun stor perde ile hallettim, doğramalarda pimapen ordanda sorun yok. Bayinin dediği gibi 12.000 lik makina işimi görecek demekki. Bilgilendirdiğin için teşekkürler, şimdi gönlüm daha rahat bir şekilde alabilirim klimayı.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,363
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.