Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ali2can Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.225
Cevap
328
Favori
3.175.267
Tıklama
Giriş
      135 Mesaj
      02 Temmuz 2009 00:46:55
      TEŞEKKÜRLER MARDİNLİ KARDEŞİM YARIN GİDİP ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DIŞ GÖRÜNÜŞTE ÇOK HOŞ BENCE

|
      |
      02 Temmuz 2009 00:48:54
      Şimdiden hayırlı olsun o zaman. Güzel klima.Baymak da iyi marka.
      |
      |
      02 Temmuz 2009 09:21:05
      quote:

Orjinalden alıntı: murtaza

Teşekkürler Sn ITC.
      Asıl amaç istanbulda sıcağı nemi azaltmak. salona konulup sonrasında diğer bir odayı, antreyi de az da olsa etkilemesi aynı hava şartına getirmesi beklenemez. dediğiniz gibi bir süre sonra rolantiye alması lazım enerji tasarrufu sağlayabilmesi için. bunu içinde btu tahmini sanırım önemli. internette birisinin şikayeti vardı sanırım. büyük kapasiteli (btu) almışlar ihtiyaçtan 6-7 dakikada bir devreye girip çıkıyor faturayı kabartıyor şeklinde yorum yapmış. 2.500 tl şuan gözden çıkarmaya karar verdim(dediğin gibi 1000-1500'e normal güzel bir klima alınabiliyor) uzun vade de ve inverter'in amaca uygun olduğu şekilde kullanabilirsem güzel olacak. mantık olarak şöyle düşünüyorum. gün içinde salonun kapısı kapalı şekilde kullansam btu kapasite ihtiyacı 20 m2 bir yer için 9000 bile yeterli gibi. ama 14 bin veya 16 bin btuluk olanından alırsam.
      -salonda gündüzleri kapı kapalı şekilde bu 14 veya 16 bin btu'luk cihaz buraya çok gelirde enerji tasarrufu yerine daha çok mu çalışır?
      -akşamları gece yatmadan öncesinde 2-3 saat öncesi artık ne kadar olursa olsun gündüz güneşi bitti vs.salonun kapısını açarsak antre ve diğer oda da biraz serinlesin diye bu sefer klima full güçte ayarlanmış olduğu dereceye kadar çalışmaya devam edecek. ha 1 saatte olursa bu iş(ortamın istenen dereceye gelmesi) güzel(gerçi ortamın mevcut hava sıcaklığına göre değişir).
      -bazen istanbulda sıcaktan çok istanbulda ikamet edenler bilir bunaltıcı nem olur cihazın nem alma fonksiyonu çalıştırılsa bile ortam konforlu bir hale geliyor. nem alma fonksiyonunda daha mı az enerji tüketir daha mı çok tüketir.?

3 konu hakkında çelişki içindeyim.
      cihazın detaylı çalışmasını anlatan online bir yer olsa oradan baksam :) sonrasında katalogunda modlarına göre tüketim değerleri verilse, sadece benim ortamımın ne kadar sürede istenen hale geleceği hesabı kalır o da çok problem değil. teknik adam olunca malesef böyle kalıcı düşünülen ürünleri pat diye alamıyoruz.

Sevgili Murtaza ;

"-salonda gündüzleri kapı kapalı şekilde bu 14 veya 16 bin btu'luk cihaz buraya çok gelirde enerji tasarrufu yerine daha çok mu çalışır?"

daha çok çalışmaz ama COP si daha düşük olduğundan küçük cihaza göre daha fazla enerji harcayarak çalışır ama şu avantajı olur ortamı istenilen koşula daha kısa sürede getirir ve daha çok rolantide çalışır.

"-akşamları gece yatmadan öncesinde 2-3 saat öncesi artık ne kadar olursa olsun gündüz güneşi bitti vs.salonun kapısını açarsak antre ve diğer oda da biraz serinlesin diye bu sefer klima full güçte ayarlanmış olduğu dereceye kadar çalışmaya devam edecek. "

O kadarda göz korkutucak farklar olmaz sonuçta alacağınız cihaz ii bir cihaz. siz o kapıları açtığınızda emin olun serinliği diğer odalarda hissedeceksiniz. klima full güçte çalışsada 13000 lik cihaz olduğundan çok yavaş olmayacaktır o odaların serinlemesi. o yüzden 16 ya çıkmayalım bence 10000 ede inmeyelim. sizin sorununuzu Ras13SKV veya Ras13SKVR çözecek.

"-bazen istanbulda sıcaktan çok istanbulda ikamet edenler bilir bunaltıcı nem olur cihazın nem alma fonksiyonu çalıştırılsa bile ortam konforlu bir hale geliyor. nem alma fonksiyonunda daha mı az enerji tüketir daha mı çok tüketir.?"

İzmirde çok nemli. hatta inanılmaz nemli oluor gerçi en nemli yer bence antalyadır. neyse izmirde nemli ben geceleri yatarken klimamı açıyorum saat 01:40 da kapanıyor açtıktan 3 dk sonra bile içerdeki hava rahatlamış oluor üstelik eco mode da iken. Fan hızı zati çok düşük oluor ekonomik ekonomik çalışıyor ve direk ferahlatıyor odayı. Nem alma fonksiyonunda tabiki enerji tüketimi dahada azdır.

"cihazın detaylı çalışmasını anlatan online bir yer olsa oradan baksam :) sonrasında katalogunda modlarına göre tüketim değerleri verilse, "
      Alarkonun sitesi görsel açıdan çok fazla bilgi ile dolu ancak bulursan bu sitede benzer şeyler bulabilirsin.

Saygılarımla
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      02 Temmuz 2009 09:26:14
      quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Sevgili ITL yarın 9 ile akşam 6 arası geleceğiz, gelmeden önce arayacağız dediler. Bakalım inşallah yarın sorunsuz bir şekilde montajı yapılır ve bende incelememi yaparak zevkle yorumumu yazarım

Montajda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıorum olursada büyük şans olur. şikayetimvar gibi siteleri incelediğimde Alarkonun servisleri ile olan sıkıntıları yapılan satışların yanında % 0,05 bile deildir. Olumsuz konulardan konuşmaya gerek yok bence içini ferah tut :)
      Yorumlarını bekliyoruz...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      02 Temmuz 2009 09:46:36
      quote:

Orjinalden alıntı: çamdibi

Dedginiz gibi okudum,benim kafamda şu an arkadaşımın aldıgı zibro var orjinal japonmuş (2041) ve 2200 tl şirinyerli (forbesli) klimacıdan almış,biz daha önce kendisini tel ile aradık 2570 dedi azıcık ısrar edince 2500 tl dedi bizde teşekkür ettik kendisine ama akşam olupta yandaki komşu ile görüşünce bize 2500 tl fiyat veren klimacımız meger komşuya 12 taksitle 2200 tl satmış nedir şimdi bu herkes kafasına göre fiyata satıyor,
      İşin özü şudur biz ilk kararımızda 1500 tl ınverter bir klima almaktı amaç ama klima takılacak odanın çok güenş alması üstümüzün açık olması (üst katız ve çatı yok) salondanda çocuk odasına azıcık ısı taşıyalım dedik 9000 btu klimadan yola çıktı 14000 btu klimaya,ilk gelen servis 14000 btu önerdi hemen,şimdi konu şu biz 1500,2000 tl arası bu alanı ısıtacak iyi bir klima almak istiyoruz ınverter olanından ne önerirsiniz,sizle izmrde görüşmemiz mümkünmü,siz klimacımısınız,ne önerirsiniz.

Forbesdeki zibro mu eskort klima yani ? eğer oysa onun az üstüne 4-5 dükkan üstünde Arin mühendislik var alarko bayisi birde oraya uğra bence kampanyalar hakkında bilgi versinler ürünleri tanıtsınlar. Forbes caddesinin az üzerindeki zibrodan bahsediorsan Eskort klima dır ? birol du adı yine sanırsam. diamond electrik satar zibro satar hitachi satar...
      Ben klimacı deilim ama bu konularda bilgiliyim. İzmirde görüşmek sorun deil ama çalışıyorum yoğun çalışıyorum üstelik :S

Ne öneririm önerilerimi söylim sana dostum bu forumda bu konuda 141 142 ve 143. sayfalardan yazdıklarımdan dolayı bu cihazları öneriorum.
      filtleri + self cleaning özelliği + hybrid inverter özelliği + PAM inverter + PWM inverter vs vs.. Ses seviyeleri toshibada 20 db carrierda 21db dir.

toshiba Ras13 SKV (cop:3.72) veya
      Carrier 53 NQV 035M (cop:3,65)

Toshiba Ras13 SKVR (cop:3.89) veya
      carrier 53 NQV 035H ;(cop:3,7)

Hepside gerçek A enerji sınıfı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      02 Temmuz 2009 10:03:55
      quote:

Orjinalden alıntı: müşir

quote:

Orjinalden alıntı: ITL

quote:

Orjinalden alıntı: müşir

Toshiba skvr-10 daeksai ile 3-4 gündür çok rahatım 18 metrekare odayı 25 derecede buz gibi yapıyor.acaba 13 skvr-e mi alsam diyordum ama şimdilik memnunum asıl amacım kışın ısınmak.bu performans kışa yansırsa harika her odaya bir toshiba taktırırım artık.

Sevgili müşir rahat ol. Kışında memnun kalıcaksın o klima senin odanı rahat rahat ısıtır 25 -26 derece de gayet güsel oturursun sıkıntın olmasın :)

Sigara kullanıyormusunuz salonda ?

yok üstadım sigara içen yok evde zaten iki kişiyiz.senin tavsiyenle klimamı 25 de çalıştırıyorum çok iyi verim aldım servis 23 diyordu çok soğuk oldu seni dinleyip 25 yapıyorum çok rahat ettim teşekkürler saygılar.seneye her odaya bir toshiba taktırmayı düşünüyorum.

uygun sıcaklık 25 derecedir bu bilimsel bir şey :)
      ben 3 çeşit klima kullanıorum kendi evimde Carrier,Flair ve Toshiba bende. ailemin evinde 2 tane toshiba war. toplam 5 klima kullanan 1 çekirdek aileyiz :D eski kız arkadaşımın evinde mitsubishi electrik vardı yeni kız arkımın evinde daikin war dolayısıyla çok klima biliorum :) o yüzden üstüne basa basa rahat 1 şekilde tavsiye edebildim... Beko Lg arçelik ise klima olarak deilde beyaz eşya olarak tavsiye edebilirim
      |
      |

• Yüzbaşı
      401 Mesaj
      02 Temmuz 2009 10:20:41
      Teşekkürler Sn. ITL,
      İmzanızda yeni görüyorum SKVP serisi kullanıyorsunuz.
      Carrier bayisine gidip ya toshiba skvr veya carrier platinum serisi arasında fiyata pazarlığa göre karar vereceğim.
      Tecrübe ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Alarko'nun sitesinde bilgi var ama katalog bilgileri teknik bilgileri doyurucu. zaten SKVR 13 soğutmada güç tüketimi 1,00(0,15-1,25)kw diyor. kw/h sanırım.
      birde bu yıllık enerji tüketimi değeri veriyorlar :) standardını nette baktım bulamadım günlüğk kaç saat kullanımla heesaplıyorlar acaba.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      02 Temmuz 2009 10:29:56
      quote:

Teşekkürler Sn. ITL,
      Carrier bayisine gidip ya toshiba skvr veya carrier platinum serisi arasında fiyata pazarlığa göre karar vereceğim.

Alarko'nun sitesinde bilgi var ama katalog bilgileri teknik bilgileri doyurucu. zaten SKVR 13 soğutmada güç tüketimi 1,00(0,15-1,25)kw diyor. kw/h sanırım.
      birde bu yıllık enerji tüketimi değeri veriyorlar :) standardını nette baktım bulamadım günlüğk kaç saat kullanımla heesaplıyorlar acaba.

yıllık 500 saat die hatırlıorum. Emin değilim ama 500 saat idi sanırım. Carrier Toshibadan % 10 daha ucuz olur. ona görede farkları wardır. hangisini alırsın die sorarsan ben 3 ündende aldım Toshiba ve Platinum güsel cihaz güsel...
      |
      |

• Teğmen
      198 Mesaj
      02 Temmuz 2009 10:46:20
      quote:

Orjinalden alıntı: Mardini

quote:

Orjinalden alıntı: laedria

arkadaşlar ben 12btu bir klima almayı düşünüyorum.illaki a sınıfı olacak diye bi şartım yok.önemli olan sessiz ve konforlu olması.adanada kullanacam yatak odası için.vestel kullanan bikaç tanıdık bu açılardan memnundu.ama yazılanları okuyunca biraz sogudum.eser _83 yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum..ayrıca başka tavsiyesi olanlar??

Bütçe olarak ne kadar ayırmayı düşünüyorsun önemli olan bütçe. Yoksa git mtsubisihi al derim :)

700-900 arası düşünüyorum..
      |
      |
      02 Temmuz 2009 12:14:49
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mardini

quote:

arkadaşlar ben 12btu bir klima almayı düşünüyorum.illaki a sınıfı olacak diye bi şartım yok.önemli olan sessiz ve konforlu olması.adanada kullanacam yatak odası için.vestel kullanan bikaç tanıdık bu açılardan memnundu.ama yazılanları okuyunca biraz sogudum.eser _83 yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum..ayrıca başka tavsiyesi olanlar??

Bütçe olarak ne kadar ayırmayı düşünüyorsun önemli olan bütçe. Yoksa git mtsubisihi al derim :)

700-900 arası düşünüyorum..

715 tl kdv montaj dahil hali ile Flair satışta. ayırdığınız bütçeyede oldukça uygun.
      |
      |

• Teğmen
      198 Mesaj
      02 Temmuz 2009 13:33:34
      o zaman eser in yorumlarını bekleyelim..
      |
      |
      02 Temmuz 2009 15:01:38
      quote:

quote:

Teşekkürler Sn. ITL,

yıllık 500 saat die hatırlıorum. Emin değilim ama 500 saat idi sanırım. Carrier Toshibadan % 10 daha ucuz olur. ona görede farkları wardır. hangisini alırsın die sorarsan ben 3 ündende aldım Toshiba ve Platinum güsel cihaz güsel...

Yıllık enerji tüketimi 500 evet de onu sormamıştım neye göre hesaplıyorlar onu. günlük ortalama şu kadar kullanılır vs. hesabıyla mı onu kişisel meraktan sordum. %10 fark var evet 200 hatta peşinde 500 tl ye yakın fark var. acaba toshiba farkını yansıtırmı aynı kalite ve değerde görünüyorlar özelliklerine bakılınca. toshiba plazma filtre var sanırım platinum da da var birşeyler ama :) kim bilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      02 Temmuz 2009 17:02:40
      quote:

quote:

quote:

Teşekkürler Sn. ITL,

Yıllık enerji tüketimi 500 evet de onu sormamıştım neye göre hesaplıyorlar onu. günlük ortalama şu kadar kullanılır vs. hesabıyla mı onu kişisel meraktan sordum. %10 fark var evet 200 hatta peşinde 500 tl ye yakın fark var. acaba toshiba farkını yansıtırmı aynı kalite ve değerde görünüyorlar özelliklerine bakılınca. toshiba plazma filtre var sanırım platinum da da var birşeyler ama :) kim bilir.

Toshibanın filtreleri 7 adet. carrier in 5 adet ancak nano teknoloji ile üretilmiş ( 1 birim alanda 1000 miktar teknolojisi) Toshibanın filtresi daha geniş 1 alan kaplıor. toshibada plazma war iyonizer war. ayrıca cop si daha yüksek.
      500 saati neye göre düşündükleri konusunda çok emin deilim ama belli ay belli gün belli saate göre hesaplandığını biliyorum.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Temmuz 2009 20:05:15
      Bugün klimacıları gezdim,iklimsaya ugradım baktımki süper indirim var general marka klimaya yöneldim,14000 btu general klima 2200 tl 12 taksit yada 1000 tl peşinat geri kalan 1030 12 taksit toplam 2030 tl baya hoşuma gitti,
      aynısının kardeşi fujitsuda 3200 aynı klima ben buna karar verdim artık.
      |
      |
      02 Temmuz 2009 21:58:43
      O zaman bir soru(aklıma taklıdı çünkü ve geçmite bu konuda şikayetler okumuştum!!)

Şöyleki Tosh larda klima süper OK anladık ama Filtreler ne alemde acep??
      Ne kadar zamanda değişiyor veya yoğun kullanımda ömürleri nedir v.s v.s

Çünkü bu Filtrelerin çok pahalı olduğunu yine bazı kullanıcılar yazmışlardı!!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Yüzbaşı
      401 Mesaj
      03 Temmuz 2009 00:16:58
      Teşekkürler arkadaşlar.
      Bugün TOSHIBA RAS 13 SKVR 14000 BTU INVERTER DAISEKAI klimaya karar verip aldım. Stoğunda varmış satıcının. bakkaldan alır gibi aldım eve getirdik hemen. Sabahta kurulum'a gelecekler bakalım yorumları buradan paylaşmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murtaza -- 3 Temmuz 2009; 8:49:15 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      685 Mesaj
      03 Temmuz 2009 03:15:46
      ya arkadaşlar ben yeni üye oldum hep takip ediyorum bu siteyi ancak üye olmuyordum vecta alırkende bu siteden yardım aldım şimdide lg-beko klima almayı düşünüyorum almak istediğim model active power serisi 7605D hem A sınıfı hemde 12,000 btu ısıtma 15,000 btu soğutma hemde 904 tl sizce nasıl
      |
      |
      03 Temmuz 2009 11:15:40
      quote:

Teşekkürler arkadaşlar.
      Bugün TOSHIBA RAS 13 SKVR 14000 BTU INVERTER DAISEKAI klimaya karar verip aldım. Stoğunda varmış satıcının. bakkaldan alır gibi aldım eve getirdik hemen. Sabahta kurulum'a gelecekler bakalım yorumları buradan paylaşmaya çalışacağım.

Murtaza hayırlı olsun. Çok sevindim doğru kararına. Güle güle kullan akşam salonda serin serin 1 film izlersin artık :)
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      03 Temmuz 2009 11:23:56
      quote:

Forbesdeki zibro mu eskort klima yani ? eğer oysa onun az üstüne 4-5 dükkan üstünde Arin mühendislik var alarko bayisi birde oraya uğra bence kampanyalar hakkında bilgi versinler ürünleri tanıtsınlar. Forbes caddesinin az üzerindeki zibrodan bahsediorsan Eskort klima dır ? birol du adı yine sanırsam. diamond electrik satar zibro satar hitachi satar...
      Ben klimacı deilim ama bu konularda bilgiliyim. İzmirde görüşmek sorun deil ama çalışıyorum yoğun çalışıyorum üstelik :S

Ne öneririm önerilerimi söylim sana dostum bu forumda bu konuda 141 142 ve 143. sayfalardan yazdıklarımdan dolayı bu cihazları öneriorum.
      filtleri + self cleaning özelliği + hybrid inverter özelliği + PAM inverter + PWM inverter vs vs.. Ses seviyeleri toshibada 20 db carrierda 21db dir.

toshiba Ras13 SKV (cop:3.72) veya
      Carrier 53 NQV 035M (cop:3,65)

Toshiba Ras13 SKVR (cop:3.89) veya
      carrier 53 NQV 035H ;(cop:3,7)

Hepside gerçek A enerji sınıfı.

Çamdibi ?
      |
      |

• Teğmen
      135 Mesaj
      03 Temmuz 2009 12:45:09
      EDRA kardşim boşuna BURDA CEVAP BEKLEME SENİN YAZDIKLARINI KİMSE GÖRMEZ VE CEVAP YAZMAZ..AYZDIĞINLA KALIRSIN BURDA BELLİ KİŞİLER KENDİ ARALARINDA CEVAP YAZIP OKUYORLAR BAŞAKSININ YAZDIKALRINI MALESEF GÖRMEZLER VE OKUMAZLAR DOLASIYLADA CEVAP YAZMAZLAR...
      BEN KAÇ GÜNDÜR BURADA YAZIYIORUM AMA MALESEF BENİM YAZDIKLARIMA HERHENGİ BİR CEVAP YAZILMADI VE KİMSE GÖRMEDİ...
      SENDE BEKLEME...
      DİKKAT ET CEVAPLARA HEP AYNI KİŞİLER KENDİ CEVAPLARINA ALINTI YAPARAK YAZIŞIYORLAR ...HEP AYNI KİŞİLER...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
SEO
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.