Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: NEWfriend

Merhabalar..

Birkaç gündür klima araştırması yapıyorum.. Daha keşif yaptırmadım ama,1.500-2.000 TL Bütçe ile iki marka arasında seçim yapacağım büyük bir ihtimalle..

Arçelik(LG-Beko) veya Demirdöküm..

Kullanmakta olduğu klimalar bu üç markadan biri olan arkadaşların olumlu veya olumsuz görüşlerini, yorumlarını bekliyorum..

Sevgiler..

Merhabalar..

Arkadaşlar, Arçelik-LG-Beko ve Demirdöküm klimalar hakkında görüş-yorum rica etmiştim..
    Görüyorum ki, forumlarda bu markalardan pek bahseden yok.. Halbuki çevremi gözlemlediğimde, bu markalar çok yaygın bir şekilde kullanılıyor.. Peki o zaman, acaba bu markaları kullanan arkadaşlar forum üyesi olmadıkları için mi yorum yapmazlar???..
    Kullanımı yaygın olmayan markaların kullanıcıları bile daha çok mesaj yazıyorlar..

Evet, Arçelik-LGBeko-Demirdöküm Klimalar hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

• merhaba arkadaşım
    evet çok güzel bi soru sordun ama bence bu forum sayfası daha çok ön planda olan markalarla ilgili oluduğu düşünüyorum insanlar çok paraya az hizmet görmek istemiyorlar onun için çok para veren biri çok kaliteli hizmet görmek istiyor ve tabiki kusursuz bir cihaz ve bu durum karşısında sıkıntısı olan insanlar sayfada çözüm arıyorlar tabi bu benim fikrim.!
  • Klimadan anlamam ama alacağım zaman ilk kriterim enerji sınıfı. Çin malı adı duyulmamış birçok klimanın hoyratça elektrik harcadığı bilinen bir gerçek. O yüzden üzerinde Arçelik yazıp Çin' de üretilen bir klimaya da bakmam.
    Ne var ki bun da her elektronik artık Çin' de üretiliyor diyenler olacak. Varsın üretsinler ama Çin' de imal edilen bir klimadan hayır beklemem.
  • Herkese merhaba;

Klima tavsiyesi isteyeceğim.. Fuji marka klimamız nihayet miladını doldurdu.14.000 btu idi.

ÖTV, kdv bitmeden almak istiyorum.

-35 metre kare büro.
    -Son kat, çatı yok beton zemin var.
    -Sağı solu heryeri büro ve sıcak ortam.
    -Kapılar pimapen.
    -Büro Ankara'da...

Doğalgaz yok, ısıtma ve soğutma için klima kullanacağız..

Öncelikle böyle bir klima buldum.Markası hyundai 18000 btu.699 lira.

Böyle birşey işimi görür mü ? Görürse a sınıfı bir klima ile arada ne kadar elektrik sarfiyatı farkı olur aylık?

Gidip 700 800 liraya klima alıp sonra 5 yıl kullanıp elektrik olarak bize daha pahalıya patlamasını istemiyorum.

Ayrıca kışın günde 6-7 saat açık oluyor... Yazın ise 4 saat rahat açık oluyor.

Fiyat 1.500 liraya kadar gözden çıkarttım.Ama 800 900'a d sınıfı bir klima alıp aylık 30 lira gibi fazla elektrik yakmak yerine .. 1800 civarı verip elektrik faturamı azaltabilrim.Mantıklı bir şekilde izah edebilirseniz klima için limitimi yukarı çekebilirim...

Bir an önce almak istiyorum.Önerebilceğiniz marka model 'i fiyatıyla yazarsanız sevnirim..
    Teşekkürler..

• merabalar.
    Eğer sizin için enerji tüketimi ön planda ise sizin kesinlikle inverter modelli klima almalısınız.inverter klima diğer kliasik dediğimiz klimalardan oldukça az enerji tüketecektir.Yani tükettiği enerjiyi hesaplarsak bir kaç yılda parasını amörti edecektir.
    Tavsiye edebileceğim marka ve model:
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE42VA olacaktır.
    Fiyatı ise 3,045,00 tl kdv dahil civarlarında dır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TEKSER KLİMA

merabalar.
    Eğer sizin için enerji tüketimi ön planda ise sizin kesinlikle inverter modelli klima almalısınız.inverter klima diğer kliasik dediğimiz klimalardan oldukça az enerji tüketecektir.Yani tükettiği enerjiyi hesaplarsak bir kaç yılda parasını amörti edecektir.
    Tavsiye edebileceğim marka ve model:
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE42VA olacaktır.
    Fiyatı ise 3,045,00 tl kdv dahil civarlarında dır.

Yok böyle birşey.
  • O rakamı bence amorti edemez..
    Mbirol beyin dediğine göre;
    Günde 10-12 saat klimayı çalıştırarak aylık 10 ytl gibi bir fark oluyor ki, bir klimayı işyerinde max 5 yıl kullanabiliyoruz.
    5x12= 60 ay
    60x10=600 tl ki günde 12 saat çalıştırmayız..
  • klımanın ses sevıyesı,omrunun 5 yıl degılde 15 yıl olması sızın ıcın pek bısey ıfade etmıyor sanırım...ayrıca elektrık tuketımınde ayda 10 tl farkı nasıl hesaplıyorsunuz cok merak ettım...%30-40 elektrıkten tasarruf edersınız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadtas

O rakamı bence amorti edemez..
    Günde 10-12 saat klimayı çalıştırarak aylık 10 ytl gibi bir fark oluyor ki, bir klimayı işyerinde max 5 yıl kullanabiliyoruz.
    5x12= 60 ay

Mitsubishi Elektirik Klima Yetkili servisinde çalışıyorum ve mümkünse soruyu üzerime alıyorum biraz:D

Siz daha önce hiç Mitsubishi Elektirik klima kullandınızmı?Heavy demiyorum dikkat ederseniz.Afferdersiz ama 5 yıl bu cihaz için gülünç bir rakam.
    Artı bu klimayı ısıtma amaclı da kullanabilirsiniz sizi temin ederim doğalgazdan ucuza gelir.Dış ünite -25 de iken hem ısıtma hem soğutma yapabilir.Tabi ayrı zaman dilimleri içersinde.Dış üniteni sesi 42 dsb dir yani hışırdayan ağaçlar kadar bir ses duyacaksınız.İçerde ise kısık ve orta fan devirinde hiç yüksekte ise sadece havanın sirkulasyon sesini.

Fiyat konusunda fazla yardımcı olamasamda teknik elaman oluğum için montaj vs. sorularınızı burdan cvp lama çalışırım.

• Merhaba

Istanbulda yaşıyorum. Odam 14 metrekare gündüzleri güneş alan bir cephede. Plazma tv,laptop,dvd player var. Sadece soğutma amaçlı kullanılacak. Bütçem 500 tl. Bu aşagıdaki Arçelik işim görür mü?
    70010
    Tipi : MonoSplit
    Soğutma Kapasitesi (BTU/h) : 7000
    Isıtma Kapasitesi (BTU/h) : 7800
    Enerji Sınıfı - Soğutma : B
    Enerji Sınıfı - Isıtma : C
    Ses Seviyesi - İç Ünite (dB) : 31
    Ses Seviyesi - Dış Ünite (dB) : 46
    İç Ünite Adedi : 1
    Peşin Fiyatı : 460,00 TL
  • Ses seviyesi evet önemli değil .. Çünkü büroda yeterince ses var zaten klimanın sesi son tercih sebebim olur :)
    Benim için önemli olan elektrik sarfiyatı daha çok.Çünkü yaz kış kullanmaktayız.
    Daha önce Fuji klimamız vardı.Miladı doldu artık.
    A sınıfı bir klima ile C sınıfı bir klima günde 4 saat çalıştırılarak günde ne kadar fark faturaya yansır ?
  • sn newfriend ben geçen sene 2 adet demirdöküm A enerji 9000,ve 12000 btu klima aldım.antalyada yaşıyorum.ikisini 1400 ytl e mal ettim yani bu fiyata 1 adet mitsubishi toshiba zibro vs klima alabiliyordum.büro için kullanımı uygun aslında ama beni sese duyarlı biri olarak dış ünitelerin sesi rahatsız ediyor özellikle gece yatarken.montajdan sonra bazı sorunlar da oldu aşırı ses,fan motorunun arızası gibi.servisi aradığım zaman geliyorlar.zaten servisle daha çok görüşcek gibiyiz:))
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadtas

O rakamı bence amorti edemez..
    5x12= 60 ay

Bu hesabın çok altına bile gelir.Sonuçta 12 ay klima kullanılmıyor.Kalite ile tüketim ve fiyat doğru orantılı olarak büyüyor.Ama kimse şunu söyleyemezben az paraya basit bir makina almak istiyorum dediğinde,yok canım Japon markası inv. bilmem ne al,tüketimi 3 senede geri gelir işi yanlıştır.Ha derseniz sese hassasım,kaliteli mal isterim bu parayıda veririm ozaman başka.Buradaki arkadaş zaten vasatın biraz üstü bir ürün arıyor.Öncelik olan bence servis desteği ve malın dayanımı.Buda Airfel de var.

• Merhabalar,

Klima seçimi konusunda yardımınızı rica ediyorum.

Şimdi önemli bir husus, klima alacak şahıs klimaları pek sevmiyor, kireçlemesi var.
    Klimayı yazın nispeten yüksek derecede kullanacak, 27-28 ??

Bunun için inverter daha iyi bir seçim olur mu, farkeder mi?
    Uzun süreli kullanımda daha az rahatsız eder mi yoksa farketmez mi?

Antalya, 15 metrekare, batı-kuzey.
    Sanırım 9000 btu yeterli?

Mitsubishi Elek, Toshiba, Sharp ve dengi markalardan neler olabilir?
    Evde bir tane Mits. Elek. var ; o yüzden belki Mitsubishi, aynı servis olsun gibi düşünülerek artı puanı olabilir?
    Inverter olacaksa, en iyi inverter-bobin sistemi Toshiba damıdır?

Özellikle ikindi-akşam zamanı sıcak oluyor; yatmadan önce odayı serinletmek işe yarar.
    Inverter olursa gece de kullanılabilir mi hasta etmeden?
    Yoksa standart klima da; dur kalkla aynı işi yapar mı, zaten sıcaklık yüksek tutulacak, önemli olan sıcaklık değeri midir?

Sanırım derdimi anlatabildim.

Vakit ayırıp yardım ederseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apemen -- 9 Haziran 2009; 17:56:43 >

• SOĞUĞU ÇOK SEVMİYORSA 9.000 LİK KLİMA YETERLİ OLABİLİR, ANCAK TABİİ SİZ YİNE KEŞİF YAPTIRIN. KLİMANIZDAN MEMNUNSANIZ NEDEN AYNI MARKA ALMAYASINIZ Kİ? ŞU ANDA ÖTV+%10 İNDİRİM KAMPANYASIDA BAŞLADI HAZIR. İNVERTER KLİMADA SİZE KALMIŞ BURADAKİ ARKADAŞLAR GEREK YOK DİYOR AMA SATTIKLARI KLİMALARIN YADA SON BİRKAÇ YILDIR SATILAN KLİMALARIN NEREDEYSE %65 İ İNVERTER.

quote:

Orjinalden alıntı: apemen

Merhabalar,

Klima seçimi konusunda yardımınızı rica ediyorum.

Şimdi önemli bir husus, klima alacak şahıs klimaları pek sevmiyor, kireçlemesi var.
    Klimayı yazın nispeten yüksek derecede kullanacak, 27-28 ??

Bunun için inverter daha iyi bir seçim olur mu, farkeder mi?
    Uzun süreli kullanımda daha az rahatsız eder mi yoksa farketmez mi?

Antalya, 15 metrekare, batı-kuzey.
    Sanırım 9000 btu yeterli?

Mitsubishi Elek, Toshiba, Sharp ve dengi markalardan neler olabilir?
    Evde bir tane Mits. Elek. var ; o yüzden belki Mitsubishi, aynı servis olsun gibi düşünülerek artı puanı olabilir?
    Inverter olacaksa, en iyi inverter-bobin sistemi Toshiba damıdır?

Özellikle ikindi-akşam zamanı sıcak oluyor; yatmadan önce odayı serinletmek işe yarar.
    Inverter olursa gece de kullanılabilir mi hasta etmeden?
    Yoksa standart klima da; dur kalkla aynı işi yapar mı, zaten sıcaklık yüksek tutulacak, önemli olan sıcaklık değeri midir?

Sanırım derdimi anlatabildim.

Vakit ayırıp yardım ederseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar

12-14 metrekare civarında 2 odaya klima almayı düşünüyorum (tam ölçülerden emin değilim +-1m^2 diyelim)

Isıtma ve soğutma amaçlı olacak. Ayrıca gece yatılan odalar olacak bunlar o yüzden sesi de önemli, mümkün olduğunca düşük seste olması lazım ayrıca elektrik sarfiyatı da önemli. Ev için kullanılacak

Markalar ve modeller hakkında hiçbir fikrim yok. Klimalar hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim inventer vs nedir ?
    Hangi markaları ve modelleri önerirsiniz?

Şehir : İZMİR (öyle aman aman soğuklar olmaz ama yine de belirtmekte fayda var diye düşünüyorum)
    İlginize şimdiden teşekkürler
  • Beyler 2009 yılının Kliması hangi Marka/Model oldu acep???

Küçük bir not;Apt.da 3 dairede(her Dairede 4 er tane olmak üzere>>1XKlasik+3xInverter Mits.Elect.vardır)
    Dün Elek.Fat.geldi;bana 63 TL(35 günlük faturadır) ve diğer 2 Daireye(Mitsu kullananlara) 103 TL ve diğer daireye
    96 TL geldi!!!
    yaklaşık 10 gündür ara-ara kullanıyoruz,hadi ben biraz daha az kullanıyorum ama diğerleride full kullanmıyorlar bu arada!

Bu Inverter kullananlara Kışında çok ciddi yüksek fatura geliyordu!!! ben 80/90/75 ile Kışı geçirdim onlarda ise faturalar 150/180
    ortalama ile gittiler!!(bir faturada sanırım 215 idi!!)

Hala kimse olayı çözemedi,neden bu kadar yüksek fatura geliyor diye(yer Antalya dır!!)
    -Mits.Elect. gördüğüm ve dikkatimi çeken tek şey>>>Çok sessiz(yada ben Vestel/Arçelik/Diamond/Beko ile mukayese ediyorum olabilir!!)
    -2 senedir Mitsu larda herhangi bir arızada olmamıştır,Servis kurdu ve gitti

Not;Bu Mitsu ları kullanan 2 Dairede(bunlar sürekli kullanıyorlar)sadece Inverter lar kullanılıyor ve Salonda ki Klasik neredeyse
    hiç çalışmıyor!!

Bana gelen Faturaları görünce+evin ısınmasını görünce(gerçi bende daha az süreli çalışıyor Vestel Klimalar ama arada ciddi bir süre
    farkıda kesinlikle yoktur!!)her seferinde şaşırıyorlar!! yada .....ne anladım ben Inverter dan.... diyorlar

Sanırım bu 3 Dairede bu "Mitsu El. Inverter ları" kullanmasını bilmiyorlar

Inverter olayında belliki>>>çok uzun süreli bir kullanım şart;örneğin 12/14 veya daha fazla saat/gün,kullanılırsa>>birim fiyat KW bedeli düşük
    olacaktır!!!buda olaya basit hesapla bakıldığında;evet daha az yakıyor diyebiliriz,ama totalde öyle olmadığı ise+süre uzadıkça yine oldukça
    yüksek faturalar gelebiliyor(benim bu yukarıdaki komşularımın hesabına göre yada Inverter kullanmak için başka şeyler yapılacaktır v.s v.s)
    yani biz çözemedik kısaca bu olayı;sadece verilen "gaz" Inverter alın(zaten çoğu insanda bu gazla aldı/alıyor)

-çözemedik derken;benim sorunum değil tabiki,bendekiler "harbi Klasik" ve hesabı meydanda!!!ama bizim komşular her fatura geldiğinde;ulan bu ne iştir
    deyip duruyorlar++

• evde bır tek elektrıkle calısan klıma mı var anlayamadımda???gelen elektrık faturasını dırekt klıma ıle ılıskılendırmıssınız.
  • Vestel Platinum kullanıyorum 2 yıldır. Gerek sessizlik, gerek tüketim, gerekse performans olarak çok memnunum. 18 binlik kullanıyorum.
  • @albani öncelikle hoş geldin diyelim.İnverter konusu aslında çok ince bir konu.Zibro konusunu açıp bakarsan Kasım-Mayıs arası Zibro S2035 in bir sezonluk tüketimi konusunda elektrik saati bağlamak suretiyle tam tüketimini resimleyerek bilgi verdim.İnverterde 2 ince nokta var.1.si doğru seçim,malesef cihazların seçiminde diyelimki nominalde 12lik gerekli,inv. 9 luk yukarı değerleri göz önüne alarak 9 lul cihaz takılıyor.Bunun dez avantajı cihaz hep üst degerlerde çalışırsa verimi yani COP değeri düşük oluyor.2.si ise yanlış kullanım.İnv. açtınmı kapatmayacaksın,derece ayarı ile oynayacaksın ama kapatmayacaksın bu kural kesin.Benim yaptıgım testlerde 2035 nominal de tüketim 765 Vatt verilirken ilk 2 saatlik açlışmada ortalamada 1 kw. harcıyor.Ama 10 saatlık ortalamaya baktıgınızda 250-300 Vatlara düşüyor bu değer.2x2=4 se bu işinde kuralı bu.Eger böyle kullanmayacaksanız İnv. Almayın derim zaten.Hayırlısı işallah.Şu tüketimi incele S 2035 inde yılın klimasını ilan et bakalım.Bekliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.