Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.aloklima.com/index.php
  • quote:

Orjinalden alıntı: antısekurıt

Aloklima sayfasına baktım Mitsubishi Electric te kampanya varmış kdv alınmıyomuş 28 kasım da bitiyor ama
    nakit eski fiyatı 2320ytl olan msz-fd25-va şuan 1965ytl

Türkiyede olan en iyi klimadan biri düşünmeye gerek yok direk al.
  • bir kaç gün içinde adanaya geçeceğim.kampanyadanhaberim var.orda bakıp en uygununu alırım heralde.
  • MITSUBISHI ELECTRIK DAIKIN GENERAL SANYO TOSHİBA SHARP PANOSONİC BUNLARIN GOZUN KAPALI ALABILIRSIN
  • Sayın fujitsu

ben izmirde (şirinyer),ara kat 29 metre kare,orta yalıtımlı,dış iki cepheli 24 saat çalışacak ve ısınma amaçlı,eksi degerlerde kullanmak üzere 14000 btu asya ınverter aldım acaba ısınmada sorun yaşarmıyım ve burada yeterli gelipte ınverter özelligini kullanırmı bu cihaz yoksa hep yüksek güçte çalışarak beni zararamı ugratır uyoksa 18000 btu ınverter olanımı alsaydım,sizin görüşleriniz çok önemli

iyi günler dilerim.
  • cumartesi adanaya gittim.tercihimi MSZ GC 25 VA dan yana kullandım.çarşamba montaj yapılacak.kdv kampanyasında 1570 ytl idi.1450 ytl ye 6 taksitle aldım.(ben ödeme planıma göre öyle istedim).MSZ-FD 25 VA ile arasında o kadar fiyat farkına değecek özellik bulamadım.sadece klima soğuk yeri tespit edip oraya yoğunlaşıyormuş.benim oda 15 m2.öyle bir özelliğe gerek yok zaten.

hele bir taksınlar inşallah memnun kalırız.
  • arkadaşlar evimde olan klimalar şunlar,bu klimalar hakkında istediginizi sorun bilebildigimce yanıtlarım,

daıkın,fujitsu,zibro,hitachi,bunların hepsi ınverter,bu klimalar hakkında şunları ilk yazayım(evimdekilere bakarak)

daıkın: mükemmel kışın termostat yaptımı iç ünite fanı tamamen duruyor istediginiz derecede yüksek fan hızını kullanabiliyorsunuz (6 kademe var otomat dahil)gözü sayesinde dahada ekonomik çalışıyor,agız üfleme ortalama sıcaklıgı 54 derece.

fujitsu:bu klimada harika ısıtıyor ama daıkından biraz sesli iç dış olarak,iç ünite fanı termostat yapınca tamamen durmuyur çok çok az dönüyor ancak yanına elinizi uzatınca azıcık hüssediyorsunuz,bunu servise sordum bunun yazılımı böyle hissetmesi için bu gerekli dediler,ama dedigim gibi ancak yanına gidip elinizi uzatmezsanız anlamazsınız ben meraklı oldugum için anladım,kendini kurutma özelligi var (bu çok iyi yaz için)iç ünite agız çıkış sıcaklıgı 55 derece

hitachi:bununda ısıtmasından memnunum iç ünite sesli dış ünite ise süper sessiz,iç ünite filtr temizleme uyarı ışıgı var bence çok iyi unutanlar için,agız üfleme sıcaklıgı 55 derece,füiltresi daıkında fujitsuya nazaran süper daha kaliteli.

zibro:ısıtması bana göre en düşük klima bu,yukardaki klimalar içinde dış ünitesi en sesli olan (vestelden,demirdökümden sessiz)iç ünite hitaci gibi sesi,agız çıkış sıcaklıgı 48 derece,termostat yazpınca iç ünite fanı durmuyor aynrn fujitsu gibi az dönmeye devam ediyor.

• AŞAĞIDAKİ LİNKTE DE GÖRECEĞİNİZ GİBİ MITSUBISHI ELECTRIC KLİMALARIN KALİTESİNİ, ENERJİ TASARRUFU YAPTIĞI KONUSUNU AŞTIK ARTIK %40 MI ENERJİ TASARRUFU YAPAR YOKSA %60 MI ONU TARTIŞIYORUZ.

http://forum.donanimhaber.com/m_27503006/mpage_2/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: dominic

AŞAĞIDAKİ LİNKTE DE GÖRECEĞİNİZ GİBİ MITSUBISHI ELECTRIC KLİMALARIN KALİTESİNİ, ENERJİ TASARRUFU YAPTIĞI KONUSUNU AŞTIK ARTIK %40 MI ENERJİ TASARRUFU YAPAR YOKSA %60 MI ONU TARTIŞIYORUZ.

Valla bu resmi yazı ve reklamdada kaldırıldı.Bunu RÖK ka ispatlamak lazım

'''Kurulumuza Mitsubishi Klima reklam filmi ile ilgili olarak yapmış olduğunuz başvuru reklamverenin de görüşü alınarak değerlendirilmiş ve aşağıdaki sonuca varılmıştır;

“Mitsubishi Klima reklam filminde; “soğuk senden korkmuyorum” ifadesi kullanılarak klimanın ısıtma özelliği ön plana çıkarılmakta ve %60 tasarruf sağladığı klimanın ısıtma özelliği dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Tüketicinin başvurusunda belirttiği teknik değerler klimanın soğutma özelliği ile ilgili olduğundan reklam filminde kullanılan tasarruf oranının ısıtma özelliğinde bulunan verilerle hesaplanmasında bir yanıltıcılık görülmemiştir.

Ancak tasarruf oranının hesaplanma yöntemi ve “%60” olarak belirtilmesi yanıltıcı nitelikte görülmüştür. Reklam filminde alt yazı ile karşılaştırmanın C enerji sınıfı bir klima ile yapıldığı belirtilmektedir. Kurulumuza iletilen görüş bildirim yazısında; C sınıfı bir klimanın minimum ve maksimum performans katsayı değerleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada, C enerji sınıfındaki bir klimanın 0,99 kw ile 0,94 kw arasında, Mitsubishi Klimanın ise 0,60 kw güç çektiği belirtilmektedir. 0,99 kw enerji tüketen bir klimanın 0,60 kw enerji tüketim seviyesine indirilmesi ile sağlanan tasarruf oranı yaklaşık %40’tır. Matematiksel olarak 0,99 değerinin %65’i 0,60 değerini vermektedir. Ancak “tasarruf sağlandığı” iddiasında bulunulması durumunda hesaplamanın (0,99-0,60)/0,99 şeklinde yapılması gerekmektedir. O nedenle, reklam filminde tasarruf oranının %60 olarak gösterilmesi Özdenetim Esasları’nın “Doğruluk” başlıklı 5inci maddesine aykırı nitelikte görülmüştür.

Reklam filminde alt yazı olarak yer alan “%60 Enerji tasarrufu MSZ-FD25VABH modelinin C Enerji sınıfına sahip bir klima ile dış hava sıcaklığı +7 C'de ki nominal güç tüketimlerinin karşılaştırılması ile elde edilmiştir” ifadesi tüketicilerce rahatlıkla okunamayacak hız, büyüklük ve renktedir. Söz konusu alt yazının tüketicilerce rahatlıkla okunabilecek ve tasarruf oranı %40 olarak gösterilecek şeklide düzeltilmesi gerekmektedir.”

Kurul görüşü reklamveren ve medyaya bildirilmiş, Mitsubishi Klima reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile yayınlanmaması istenmiştir.

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu’na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Reklam Özdenetim Kurulu adına

Başkan

• quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

AŞAĞIDAKİ LİNKTE DE GÖRECEĞİNİZ GİBİ MITSUBISHI ELECTRIC KLİMALARIN KALİTESİNİ, ENERJİ TASARRUFU YAPTIĞI KONUSUNU AŞTIK ARTIK %40 MI ENERJİ TASARRUFU YAPAR YOKSA %60 MI ONU TARTIŞIYORUZ.

'''Kurulumuza Mitsubishi Klima reklam filmi ile ilgili olarak yapmış olduğunuz başvuru reklamverenin de görüşü alınarak değerlendirilmiş ve aşağıdaki sonuca varılmıştır;

�Mitsubishi Klima reklam filminde; �soğuk senden korkmuyorum� ifadesi kullanılarak klimanın ısıtma özelliği ön plana çıkarılmakta ve %60 tasarruf sağladığı klimanın ısıtma özelliği dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Tüketicinin başvurusunda belirttiği teknik değerler klimanın soğutma özelliği ile ilgili olduğundan reklam filminde kullanılan tasarruf oranının ısıtma özelliğinde bulunan verilerle hesaplanmasında bir yanıltıcılık görülmemiştir.

Ancak tasarruf oranının hesaplanma yöntemi ve �%60� olarak belirtilmesi yanıltıcı nitelikte görülmüştür. Reklam filminde alt yazı ile karşılaştırmanın C enerji sınıfı bir klima ile yapıldığı belirtilmektedir. Kurulumuza iletilen görüş bildirim yazısında; C sınıfı bir klimanın minimum ve maksimum performans katsayı değerleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada, C enerji sınıfındaki bir klimanın 0,99 kw ile 0,94 kw arasında, Mitsubishi Klimanın ise 0,60 kw güç çektiği belirtilmektedir. 0,99 kw enerji tüketen bir klimanın 0,60 kw enerji tüketim seviyesine indirilmesi ile sağlanan tasarruf oranı yaklaşık %40�tır. Matematiksel olarak 0,99 değerinin %65�i 0,60 değerini vermektedir. Ancak �tasarruf sağlandığı� iddiasında bulunulması durumunda hesaplamanın (0,99-0,60)/0,99 şeklinde yapılması gerekmektedir. O nedenle, reklam filminde tasarruf oranının %60 olarak gösterilmesi Özdenetim Esasları�nın �Doğruluk� başlıklı 5inci maddesine aykırı nitelikte görülmüştür.

Reklam filminde alt yazı olarak yer alan �%60 Enerji tasarrufu MSZ-FD25VABH modelinin C Enerji sınıfına sahip bir klima ile dış hava sıcaklığı +7 C'de ki nominal güç tüketimlerinin karşılaştırılması ile elde edilmiştir� ifadesi tüketicilerce rahatlıkla okunamayacak hız, büyüklük ve renktedir. Söz konusu alt yazının tüketicilerce rahatlıkla okunabilecek ve tasarruf oranı %40 olarak gösterilecek şeklide düzeltilmesi gerekmektedir.�

Kurul görüşü reklamveren ve medyaya bildirilmiş, Mitsubishi Klima reklam filminde gerekli düzeltmeler yapılmadıkça bu hali ile yayınlanmaması istenmiştir.

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu�na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Başkan

YANLIŞ BİRŞEY Mİ YAZMIŞIZ YUKARIDA NEDİYOR %40 OLMALI DENİYOR ONUN %60 LARI BULDUĞUNU BİZDE SİZDE ÇOK İYİ BİLİYOR OLMANIZA RAĞMEN OLMADIK ŞEYLER YAZIYORSUNUZ.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ortada verilmiş bir karar var ama sonuçta bende bir mitsubishi kullanıcısıyım . ama sizlere soru sorduğumuzda detaylı cevap vermiyorsunuz biribirinizle kavga etmeye gelince yapıyorsunuz . bende sizlere şunu sorayım . %60 larada çıktığını sende bende biliyoruz demişsiniz. evet %70 e kadarda tasarruf ettiği söyleniyor . inverterli klimaların ama burda gerçek olan nominal değerler değilmi sanırım sevgili mbirol arkadaşımızın demiş olduğu konu bu ayrıca klimaplus kendi sitesindede fd serisinin nominal btu değerini yazmak yerine max btu yu yazmış kimseyi suçlamak değil amacım ve bu markadanda oldukça memnunum
    sadece amacım bilgi edinmek ... bakın bu fd serisi : http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=1

Buda ga serisi her ikiside invereter : http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=8

kafama takılan başka birşeyde şu btu değerini kw üzerinden çarparak bulma yöntemi kw çarpı 3412 değilmi
    fd 25 model,inin nominal soğutma btu su 2,5x3412= 8530 btu çıkıyor bakın fd linkinde soğutma nominal btg doğru yazılmış ısıtma btu ya bakınca 3,5x3412=11942 olması gerekirken 18770 btu yazılmış yani maximum kapasite nominale işlenmiş . bu yanlışın düzeltilmesi gerek ama malesef şirketlerde bu dikkatsizlik bu gibi sonuçlara sebep verebiliyor . bunuda mbirol arkadaşımız yakalamış gayet normal dahada ileri gidersek kasıt bile olabilir.... dememiş olayım genede . benzer hatalar gc serisindede var ama fd kadar değil. ben klimacılara ortaya soru soruyorum cevap yok pm atıyorum gene yok e canım sorucaz tabi mbirol arkadaş verdi cevap ama oda yeterli değildi benim için . sonuçta iş olcağına varıyor ama bunca birbirinizle çekişmeye gelince süper yapıyosunuz bu işi hiç kızmayınız. tamam yapın ama vatandaşın ayrıntılı sorusunada cevap verin sonuçta ahiret sorusu değil bildiğiniz işler. burda bir öğretim görevlisi arkadaşımız vardı oldukça yüksek btu bir makine aldı ve sağ olsun mbirol arkadşımız haricinde kimse net bişe yazmadı. umarım bana kızmazsınız zaten giremiyorum artık foruma selamlar sevgiler.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

�Mitsubishi Klima reklam filminde; �soğuk senden korkmuyorum� ifadesi kullanılarak klimanın ısıtma özelliği ön plana çıkarılmakta ve %60 tasarruf sağladığı klimanın ısıtma özelliği dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Tüketicinin başvurusunda belirttiği teknik değerler klimanın soğutma özelliği ile ilgili olduğundan reklam filminde kullanılan tasarruf oranının ısıtma özelliğinde bulunan verilerle hesaplanmasında bir yanıltıcılık görülmemiştir.

Ancak tasarruf oranının hesaplanma yöntemi ve �%60� olarak belirtilmesi yanıltıcı nitelikte görülmüştür. Reklam filminde alt yazı ile karşılaştırmanın C enerji sınıfı bir klima ile yapıldığı belirtilmektedir. Kurulumuza iletilen görüş bildirim yazısında; C sınıfı bir klimanın minimum ve maksimum performans katsayı değerleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada, C enerji sınıfındaki bir klimanın 0,99 kw ile 0,94 kw arasında, Mitsubishi Klimanın ise 0,60 kw güç çektiği belirtilmektedir. 0,99 kw enerji tüketen bir klimanın 0,60 kw enerji tüketim seviyesine indirilmesi ile sağlanan tasarruf oranı yaklaşık %40�tır. Matematiksel olarak 0,99 değerinin %65�i 0,60 değerini vermektedir. Ancak �tasarruf sağlandığı� iddiasında bulunulması durumunda hesaplamanın (0,99-0,60)/0,99 şeklinde yapılması gerekmektedir. O nedenle, reklam filminde tasarruf oranının %60 olarak gösterilmesi Özdenetim Esasları�nın �Doğruluk� başlıklı 5inci maddesine aykırı nitelikte görülmüştür.

Reklam filminde alt yazı olarak yer alan �%60 Enerji tasarrufu MSZ-FD25VABH modelinin C Enerji sınıfına sahip bir klima ile dış hava sıcaklığı +7 C'de ki nominal güç tüketimlerinin karşılaştırılması ile elde edilmiştir� ifadesi tüketicilerce rahatlıkla okunamayacak hız, büyüklük ve renktedir. Söz konusu alt yazının tüketicilerce rahatlıkla okunabilecek ve tasarruf oranı %40 olarak gösterilecek şeklide düzeltilmesi gerekmektedir.�

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu�na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan

Başkan

YANLIŞ BİRŞEY Mİ YAZMIŞIZ YUKARIDA NEDİYOR %40 OLMALI DENİYOR ONUN %60 LARI BULDUĞUNU BİZDE SİZDE ÇOK İYİ BİLİYOR OLMANIZA RAĞMEN OLMADIK ŞEYLER YAZIYORSUNUZ.

• Bugüne kadar zamanım ve bilgim el vediğince ciddi tarzdaki tüm konularda yardımcı olamaya çalıştım.Tabi tüm markalarında her türü sorununu çözemeyebilirim.Ama kliam konusundaki tecrübelerim ışığında kendime edindigim birinci görevim doğruları söylemek ve yanlışları düzeltmek.

hilmi-c arkadaşımada yardımcı olmak için çalışmadım derse doğru olmaz,zaten oda böyle bir şey söylemiyor.Fakat bazı zamanlar işleriminiz sıkıştığı dönemlere rast gelirse çok ilgilenemediğimde olmuş olabilir.Birde tabiki her konuyuda çözebilecegim diye bir şey yok.Mit.Elec . vs. markaların ısıtmada hep üst sınırlara çıktığı Btü değerlerini vermelerine ben katılmıyorum.Hiç bir makina o üst değerlerde ekonomik değildir,hatta klasik makinadan daha fazla harcar.Doğru olan nominal yani 2,5 kw sa tüm teknik değerler bunun üzerinden hesaplanır.Bunu İnverter tartışmalarında daha önceleride yazdım.

Ben yinede elimden geldiyce yardıma hazırım.

• SAYIN HİLMİ C

VERDİĞİNİZ LİNKTE ÖZELLİKLERE TIKLARSANIZ MAKSİMUM KAPASİTE VERİLMİYOR, NOMİL KAPASİTE BİR KUTUCUKTA, MİN VE MAKSİMUM KAPASİTE BAŞKA BİR KUTUCUKTA YAZILI TEKRAR BAKARSANIZ.

DİĞER KONULARA GELİNCE HEPİMİZ BURADA GÖNÜLLÜ OLARAK VE FIRSAT BULDUKÇA YAZIP YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ, AMAÇ BURADAN KLİMA SATMAK DEĞİL DAHA ÖNCE DE BELİRTTİM 260 KÜSUR YAZI YAZMIŞIM SİZİN DEDİĞİNİZE GÖRE KENDİ ARAMIZDA TARTIŞMALARIMIZA 160 YAZI YAZSAM EN AZ 100 YAZI YAZMIŞIM VE 1 ADET BİLE KLİMA SATMADIM KİMSEYE, TABİİ Kİ MBİROL BEYİN DEDİĞİ GİBİ YOĞUN BİR ZAMANDA CEVAP VERİLEMEMİŞ OLABİLİR.
  • Sayın dominik arkadaşım amacım kimseyi kırmak değil mbirol bey arkadaşımada buradan teşekkür edim
    sizede

ben t.özellikler bölümünü inceleyerek yazdım zaten karışık olan yeri ga inverter ve klasik serinizde bu yaklaşım yok onu belirtmek istemiştim klimaplus ciddi bir firma belkide . kampanyayı düzenleyen firmanın kurnazlığı olabilir. ben ilk klima arama başladığımda mitsubishi electric gerçek değerleri yazar güven şeklinde .. yola çıktım ama gördüğümüzüde söylemek zorundayız ben burada en yüksek cop değerinin fd serisi klimalarınıda olduğunuda yazdım marka kötülemiyorum satış olayındanda hiç bahsetmedim. klasik ga serinize bakarsanız demek istediğim daha açıkhttp://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=4
    burada tam değerler yazılmış t özellikler tıklayıncada aynı .... hc inv ga inv. hatalı değerler var fd serinizde ise sayfa açıldımı direkt sanki nominal değermiş gibi max ısıtma kapasite yazılmış . hc ve ga serinizin 9000 serileri 2,5 kw bu sayıyı çarpınca 3412 ile 8530 nominal değeri elde ediyoruz her ikisindede 9400 btu girilmiş ..... yanlış . fd serinizde bu değer doğru girilmiş . ama ısıtma değeri yanlış . klasik ga serinizdeyse hepsi tam doğru.. demek istediğim buydu . hatam varsa izahını yapın sonuçta ben klimacı değilim bazaen çok komik sorularda sorabilirim buda bilmememin yanında uyanık esnafın yönlendirmesiyle dahada artabilir

size daha sonra buradan yine bir soru sorucam pm değil ama, pm ye karşıyım selamlar.

quote:

SAYIN HİLMİ C

VERDİĞİNİZ LİNKTE ÖZELLİKLERE TIKLARSANIZ MAKSİMUM KAPASİTE VERİLMİYOR, NOMİL KAPASİTE BİR KUTUCUKTA, MİN VE MAKSİMUM KAPASİTE BAŞKA BİR KUTUCUKTA YAZILI TEKRAR BAKARSANIZ.

DİĞER KONULARA GELİNCE HEPİMİZ BURADA GÖNÜLLÜ OLARAK VE FIRSAT BULDUKÇA YAZIP YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ, AMAÇ BURADAN KLİMA SATMAK DEĞİL DAHA ÖNCE DE BELİRTTİM 260 KÜSUR YAZI YAZMIŞIM SİZİN DEDİĞİNİZE GÖRE KENDİ ARAMIZDA TARTIŞMALARIMIZA 160 YAZI YAZSAM EN AZ 100 YAZI YAZMIŞIM VE 1 ADET BİLE KLİMA SATMADIM KİMSEYE, TABİİ Kİ MBİROL BEYİN DEDİĞİ GİBİ YOĞUN BİR ZAMANDA CEVAP VERİLEMEMİŞ OLABİLİR.

• selamun aleyküm arkadaşlar
    orta halli cop degeri yüksek 7000 btülü
    kilima satın almak istiyorum
    tavsiyelerinizi bekliyorum. odamız 10.5 m2 güney doğu....
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkah

Zibro S 1523 7700 btü soğutma,8800 btü ısıtma EER 3,01 ,COP 3,63 Madde ın Japan,% yıl garanti
  • arkadaşlar akai klima japon mu gazı r22mi
    airfel artfull klima cop u 4.25 mi
  • arkadaşlar bu cop degeri nasıl hesaplanılıyor
    içime şüphe giriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkah

selamun aleyküm arkadaşlar

/>

Aleyküm Selam Dostum, illa klima alacaksan yerli malı al,Arçelik ve beko nun inverterleri fena deyil.Yerli marka tavsiye ediyorum cünkü diger markaların yarın ne olacagı belli deyil.Sonra arıza yapınca muatap bulamayabilirsin.zira yerli markalarında kalitesi fena deyil.hem kore ithali güçlü lg markasına kendi markalarını (Arçelik,Beko gibi...) vurup satıyorlar.Ama sonucda iyi marka,servis güvencesi ve muhatabında herzaman var...Bu gibi elektronik cihazlarda herzaman ileriyi düsünmek ve ölmeyen servis güvencesine bakmak lazım...Benim size tavsiyem budur,Kalın Sağlıcakla...

• Merhaba arkadaşlar, 30 m2 lik yalıtımı kötü ve komşularda ısıtma olmayan büromuza ısıtma amaçlı klima almak istiyoruz, bu işte lider markalar belli tabiki ama maddi imkanlar dahilinde siemens ve samui klimalar dikkatimi çekti 24.000btu luklarının fiyatı 1,200 YTL, sizce bu klimalar ısıtma için uygunmudur, -5-10 gibi dercelerde donmaması gerek ama özelliklerde belirtilmiyo malesef. Yada bu fiyata daha iyi ısıtan bir klima tavsiye edermisiniz. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunes016 -- 25 Kasım 2008; 15:55:34 >
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.