Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
39.272
Cevap
331
Favori
3.177.047
Tıklama
Giriş
      02 Eylül 2008 18:48:01
      sayin girayhan1arkadaşım acaba o klimanızı kaç metra alanda kullanıyorsunuz merak ettim ben yeni bura ve dişar arkadaşlarınkine bakarak 14000 btu klima kullanıyorum 28,7 metrede o klima bile arada duruyor,sizse hiç durmadı diyorsunuz yazın zaten klişma durmaz fan olarak devam eder yani dıurmaz ama yani motor durur ama fan durmaz buna bakmak lazım,yada benimki niye duruyoır
      |
      |
      02 Eylül 2008 18:52:47
      27 m2 lik odada mitsubishi 24000 lik inverter kullanıyorum.Fanda durmuyor motorda arkadaşım.Cunku motor dursa iç ünitenin çıkş sıcaklığı değişir.Motoronda durmadığını sabit cıkış ağzı sıcaklığından anlıyorum.Arkadaşlar inverter kesinlikle durmaz.Gercek inverter ise eğer.Yani kendini en düşük devre alır am ayine durmaz.Mesela dah aönce bende sigma inverter vardı o duruyırdu.Amam mitsubishi durmuyopr.Zaten yanbancı forunmlarada baktım biraz.Gerçek inverter hiç durma yapmaz deniliyor
      |
      |
      Sony KDL-65HX920 3D Led-Pioneer Kuro 5080XA Plazma-Pioneer LX 5090 Plazma-Playstation3 ultra slim500 gb-Playstation4-HP Omni 27-1100et PC -Pioneer vsx 1019 AVR-Wharfedale 9.6 Front,Wharfedale 9.cm Center,Wharfedale atlantic 400 se Surround-Cadence csx-12 350 watt subwoofer-Logitech Z5500-Logitech Harmony 850-Logitech Harmony Ultimate-Zyxel NSA-220 server-Vu Duo plus -DT IQ Plus,D Smart HD-İphone 6 Plus-Nexus 6 ,2015 Skoda Superb-Volvo V40
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Eylül 2008 19:06:06
      quote:

Orjinalden alıntı: girayhan1

27 m2 lik odada mitsubishi 24000 lik inverter kullanıyorum.Fanda durmuyor motorda arkadaşım.Cunku motor dursa iç ünitenin çıkş sıcaklığı değişir.Motoronda durmadığını sabit cıkış ağzı sıcaklığından anlıyorum.Arkadaşlar inverter kesinlikle durmaz.Gercek inverter ise eğer.Yani kendini en düşük devre alır am ayine durmaz.Mesela dah aönce bende sigma inverter vardı o duruyırdu.Amam mitsubishi durmuyopr.Zaten yanbancı forunmlarada baktım biraz.Gerçek inverter hiç durma yapmaz deniliyor

diyeimki siz klimanızı 18 derece yaptınız 1 saat çalıştı sontada 28 derece yaptınız o zamandamı durmuyor klşma,yani hiç durmaz diyorsunuzda,bende 4 tane ınverter var 4 klimada duruyoır bile acaba çokmu sogutuyorumdamı duruyor yani önce 22 sonra 28 yapınca fana geçiyor,acba hepmi 26 yapsam durmazmıki,hadi ben klimmadan emin degilim desem yok baktım şimdi üzerlerinde R410 gaz ınverter yazıyor,klimalarda klkima hani,daıkın,hitachi,fujitsu,zibro
      |
      |

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      02 Eylül 2008 19:14:35
      Girayhan hocam gerçekten ilginç zaten ben birşeyin iddasında değilim 26 derecede durmuyosa gerçekten çok tuhaf bir durum benim salondaki mitsubishi elektrik inverter 12000 lik ve 28 m2 ve gece kesinlikle duruyor zaman zaman, bunu dominikte zamanında cevapladı pm ile ayrıca dominik in bir yazısı var forumda
      bulursam yapıştırıcam .

haydaa yeni ik mesaj daha biri sormuş bizimkide duruyo demiş şimdi mesajı göndermek tamamı tılarken gördüm girayhan hoca şimdi mitsubishi electric te sahte inverter olduğu içinmi duruyor demek lazım . ben iddia etmiyorum bilakis öğrenmek için soruyorum ve evet benim klimam 28m2 alanda geceleri durur bunun mantığı küçük olduğu için inverter geçemediği için olmamalı dominike sorduğum soruda çift ışık yanarken devir yüksekte çalışır inverter kullanılmıyor demektir bunun manası tek ışığa düştümü inverterini kullanıyor demektir . ve gec genelde durucağı zaman tek ışıktayken dikkatimi çekiyor . ben diycem hadi kış için haklısınız bana da yetmiyor buradada yazdım bunu ama . mitsubishi elektrik te dediğiniz gibi gerçek inverter olmayabilirmi ?? siz bunu ispat edin ben klimamı geri bile iade ederim taktımmı bir işe sonuna kadar da yanınızda varım siz hocasınız sonuçta . birşey diyorsanız sonucunuda araştırıp sunmak bizleri bilgilendirmek göreviniz olmalı sigma için kabul ederim ama m .elektrik gibi kalite marka için asla ispatlanması gereken durum ..
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

02 Eylül 2008 19:21:36
      quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

Girayhan hocam gerçekten ilginç zaten ben birşeyin iddasında değilim 26 derecede durmuyosa gerçekten çok tuhaf bir durum benim salondaki mitsubishi elektrik inverter 12000 lik ve 28 m2 ve gece kesinlikle duruyor zaman zaman, bunu dominikte zamanında cevapladı pm ile ayrıca dominik in bir yazısı var forumda
      bulursam yapıştırıcam .

haydaa yeni ik mesaj daha biri sormuş bizimkide duruyo demiş şimdi mesajı göndermek tamamı tılarken gördüm girayhan hoca şimdi mitsubishi electric te sahte inverter olduğu içinmi duruyor demek lazım . ben iddia etmiyorum bilakis öğrenmek için soruyorum ve evet benim klimam 28m2 alanda geceleri durur bunun mantığı küçük olduğu için inverter geçemediği için olmamalı dominike sorduğum soruda çift ışık yanarken devir yüksekte çalışır inverter kullanılmıyor demektir bunun manası tek ışığa düştümü inverterini kullanıyor demektir . ve gec genelde durucağı zaman tek ışıktayken dikkatimi çekiyor . ben diycem hadi kış için haklısınız bana da yetmiyor buradada yazdım bunu ama . mitsubishi elektrik te dediğiniz gibi gerçek inverter olmayabilirmi ?? siz bunu ispat edin ben klimamı geri bile iade ederim taktımmı bir işe sonuna kadar da yanınızda varım siz hocasınız sonuçta . birşey diyorsanız sonucunuda araştırıp sunmak bizleri bilgilendirmek göreviniz olmalı sigma için kabul ederim ama m .elektrik gibi kalite marka için asla ispatlanması gereken durum ..

endekilerde duruyor az buz markada degiller bunlar zibro,daıkın,hitachi,fujitsu 4 klimada duruyor yani fan olarak çalışıyorlar 1 saat falan sonra senelerdir böyleler yani daha dün kullanmadımki bunları ben ve üzerlerindede R410 gaz ınverter yazıyor acaba o mitsubishi havy olanın gücümü yetmiyorda durmuyorki,yada ben ilk çok açıyorum 22 gibi sonra 26-28 yapıyorum ondandır gibide düşünüyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      02 Eylül 2008 19:43:12
      Durduğuna dair bir yazısı.... dominik arkadaşın yazısı diğer arkadaşalarda çok soru sorulunca kızanlar hadi girsenize bu konuya ben yapabileceğimi yaptım sorumluluk herkesin artık . demekki alıcağımız ürünler iki katı yükseklikte olması gerkirken bu ürünlerde pahalı olduğu için yetersiz ürün üretip alabilsin türk milleti diye sizide tüketiciyide kandırıyolar demekmi gerekiyorda susuyosunuzlar artık diyim sizlere ..
      ama iyi vakit geçti harbiden iftar oldu . hergüzn müsait olsa ne vakit geçer be diyim hepinizin ramazanı mübarek olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Merhabalar,

Ben 12000 BTU Panasonic İnverter klima kullanıyorum ve memnunum.
      İnverter klimalarla ilgili merak ettiğim bir şey var. İnverter klimalarla inverter olmayan klimalar arasındaki fark için şunlar yazılmış bazı sitelerde:

"# Klasik klimalarda istenilen oda sıcaklığına ulaşılıncaya kadar kompresör hep aynı sabit devirde çalışır ve durur. Dolayısıyla klima; oda sıcaklığı ne olursa olsun aynı enerjiyi tüketir. Oysa inverter klimalar istenilen oda sıcaklığına yaklaştıkça kompresör devri yavaşlar, yani daha az enerji tüketir. İnverter klimalar çok daha ekonomiktir.
      # Klasik klimalarda kompresör oda sıcaklığına bağlı olarak durur ve yeniden çalışır. İnverter klimalarda kompresör durmaz, kendini en düşük devirde rolantiye alarak kesintisiz çalışır. Bu nedenle bütün mekanik araçlarda durarrow-kalkmalarda oluşan zorlanma ve aşınmalar inverter klimalarda oluşmaz. Dolayısıyla inverter klimalar daha uzun ömürlüdür.
      # İnverter klimalarda durarrow-kalkma olmadığı için oda sıcaklığındaki değişimlere karşı çok daha hassastır ve hemen devrini arttırarak sıcaklığın yükselmesini önler. Yani inverter klimalar çok daha konforludur."

Yani oda sıcaklığı istenen sıcaklığa geldiğinde inverter klimalarda kompresör durmuyor, kendisini en düşük devirde rölantiye alarak kesintisiz çalışıyor.
      Bugün merak ettim ve klimanın dış ünitesini gözledim. Oda sıcaklığı istenen dereceye geldiğinde klimanın kompresörünün fanı duruyor. Ama inverter klimanın tanımına göre durmaması gerekmiyor muyud?
      bu durumda benim klimamda bir sorun var mıdır? Yani ısıtma ve soğutmada sorun yok ama inverter özelliği devre dışı kalmışsa çok enerji yakıyor olacağından bu durumun arıza olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi verebilecek tecrübeli klimacılara şimdiden çok teşekkür ederim.

KLİMANIN KOMPORESÖRÜNÜN FANI DURUYOR DEMİŞSİNİZ.

FANIN DURMASI KOMPRESÖRÜNDE DURMASI ANLAMINA GELMEZ, DOLAYISIYLA KLİMANIZ ARIZALI DEĞİL, KOMPRESÖRÜNÜZ NE ZAMAN DURUR, NOMİNAL KAPASİTESİ 3,5 KW İKEN İHTİYAÇ 1,0 KW YADA ALTINDA OLDUĞUNDA DURABİLİR, BUDA NEZMAN OLUR GECE 27-28ºC LERE AYARLARSANIZ VE HAVA SERİN İSE YANİ KLİMAYA 1,0KW IN ALTINDA Bİ İHTİYAÇ VARSA DURUR.
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

02 Eylül 2008 19:48:21
      hilmi-c

işte ya ben gibi yazmış domnicte,siz aşagı 22 yaptınız gece hava dahada sogudu ee klimanın çalışması 3500 btu en az ama ihtiyac 1800 btu o zaman durur ve benimkiler duruyoır valla,klimamlar ınvetert olmasa yani öyle yazömasa üzerinde kuşkulara düşecegimki ınverter yzıyor vallahi
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:08:12
      en kalitelisi mıtsubishi bildiğim kadarıyla ama çok pahalı

şu anda 24 btu,12 btu,9btu demirdöküm kullanıyorum evimde aylık ortalama 500 ytl geliyor elektrik...

ama 2 tanesi 24 saat devamlı çalışıyor..
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:11:06
      quote:

Orjinalden alıntı: makisss

şu anda 24 btu,12 btu,9btu demirdöküm kullanıyorum evimde aylık ortalama 500 ytl geliyor elektrik...

abim sen ne yaptın be biz o paraya bir ay çalışıyoruz allah daha çok verisn
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:13:19
      quote:

Orjinalden alıntı: albatrosima

baymak
      rubenis
      demirdöküm

arkadaşlar cevap alamıyorum bari bu 3 markadan hangisinin doğru seçim olabileceğini yazabilecek bir arkadaş varmı allah rızası için

demirdöküm kesinlikle
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:18:36
      quote:

Orjinalden alıntı: LapoDar

quote:

amin cümlemize

ama ben işimi evde yaptığım için normal...
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:21:42
      quote:

quote:

quote:

amin cümlemize

afederseniz merak ettimde aceba o marka klimaların ısıtması nasıdır kış hengi il bilmiyorum sizin ora ama
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      02 Eylül 2008 20:29:27
      quote:

quote:

quote:

quote:

amin cümlemize

afederseniz merak ettimde aceba o marka klimaların ısıtması nasıdır kış hengi il bilmiyorum sizin ora ama

akdeniz bölgesindeyim

kışın güzel ısıtıyo

12 btu olan oda daha küçük çocuklaımın odası hasta olmadılar kışın iyi ısıtıyo...
      24 btu olanda salonda ısıtmasından memnun kaldım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makisss -- 2 Eylül 2008; 20:27:25 >
      |
      |

02 Eylül 2008 20:32:41
      makisss

ne güzel bizse tonla para saydık,demekki bir tanede demirdöküm alıp denemek lazımmış,buraları okuyarak etrafımızdan görerek gittik birazda aile etkisi kalite diye 3 klima parasına daıkın gibi klimalar aldık
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:35:45
      düşme düşme kuşkuya bi tutar yol var mutlak onuda girayhan hoca açar yakında diğer arkadaşlarda katılır ..
      doğru yolu buluruz hep birlikte ..

quote:

hilmi-c

işte ya ben gibi yazmış domnicte,siz aşagı 22 yaptınız gece hava dahada sogudu ee klimanın çalışması 3500 btu en az ama ihtiyac 1800 btu o zaman durur ve benimkiler duruyoır valla,klimamlar ınvetert olmasa yani öyle yazömasa üzerinde kuşkulara düşecegimki ınverter yzıyor vallahi
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ
    • Binbaşı
      1057 Mesaj
      02 Eylül 2008 20:36:12
      arkadaşlar durma olayına açıklık getireyim kanaatimce.Mesela siz odayı 26 dereceye ayaraldını.Bu klima 26 dereceye gekdilkten sonra artık kesinlikle durmaz hep oda sıcaklığını 26 derecede tutarak çalışmasına düşük devirde devam eder.Ancak bir arakdaşın dediği gibi odayı 18 dreceye getirirsek sonrada tekrar 26 dereceye ayarlarsak kompresör tabiki o zaman duru yada durmak zorundadır.Çünkü odaynın 18 dereceden 26 dereceye kadar cıkmasını bekleyecektir kompresör.Ancak kumandadan sıcaklık değerleriyle oynamadan hep aynı derecede çalıştırısanız lkesinlikle durma yapmaz.Yapmamasıda gerekir .Ancak oda sıcaklığında soğutma esnasında ani yükselişler yapmak tabiki durudurur.Aynı şekilde kışında ısıtmada iken ani düşüşler yapmak yine kompresörü durdurur.Yani kompresörün durmaması olayı eğer stabil sabir bir ısıda calıştırıyorsak gerçekleşir.Ben asla m.elecrtic yada heavy tartışması yaratmak istemedim.Zaten bu tartışmayı yapmakda saçmalıktan başka bişi değildir.Sonuçta ikiside mitsubishi ve kendilerini kanıtlamış klimalardır.Yani kumandadan biz sıcaklık değerlerini ne yapasak yapalım kompresör durmaz diye bir şey yok.Ama örneğin 26 dereceye getirin ve klimayı öyle çalışmaa bırakın göreceksinizki 20 saatte çalıştırılınca dış ünite durmaz sadece devrini azaltır.Ama mesela siz 26 y aayarladınız odada 26 derece ve gece inanılmaz bişi oldu ve kar yağdı diyelim hava soğudu yani Ozman zaten oda sıcaklığı 26 derecnin altına ineceğinden klima daha fazla soğutma yapmamak için duracaktır tabiki.Ancak bu ekstrenm bir durum ve karşılaşılması hemen hemen imkansız
      |
      |
      Sony KDL-65HX920 3D Led-Pioneer Kuro 5080XA Plazma-Pioneer LX 5090 Plazma-Playstation3 ultra slim500 gb-Playstation4-HP Omni 27-1100et PC -Pioneer vsx 1019 AVR-Wharfedale 9.6 Front,Wharfedale 9.cm Center,Wharfedale atlantic 400 se Surround-Cadence csx-12 350 watt subwoofer-Logitech Z5500-Logitech Harmony 850-Logitech Harmony Ultimate-Zyxel NSA-220 server-Vu Duo plus -DT IQ Plus,D Smart HD-İphone 6 Plus-Nexus 6 ,2015 Skoda Superb-Volvo V40

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      02 Eylül 2008 20:46:46
      :)) benimde öyle diyesim geliyor harbiden zaten rubeniste baya övülmüştü zamanında . dur servisin başında vakumunu düzgün yaptır devam et.. ha 5 yılda atarsanda at hiç yoktan 24000 btu luk inverter almak zorundada kalmayız şimdi kampanya var heavy 2400ytl normalde bu cihazlar 4000 küsur ytl

quote:

makisss

ne güzel bizse tonla para saydık,demekki bir tanede demirdöküm alıp denemek lazımmış,buraları okuyarak etrafımızdan görerek gittik birazda aile etkisi kalite diye 3 klima parasına daıkın gibi klimalar aldık
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ
      02 Eylül 2008 20:47:25
      sayın girayhan1 hocam acaba klimaların en az btu olayındanda kaynaklanıyor olurmuki,sizinki mesela en btusu 3070 btu ama daıkın 6800 btu sizinki sürekli bundanda çalışıyor olabilirmiki,yada daıknda göz var siz odadan çıktınızmı o 20 dakika dönmezseniz hoppp 2 derece aşagı alıyor klimayı (yada yukarı) bundanda duruyor gibi geliyor bana bendeki daıkın öyle denedim yaptım 26 derece çıktım dışarı 25 dakika ugramadım o gözü devreye sokmuş klima otomatikmen 28 dereceye ayarlanmış tasarruf için ve klima durmuş
      |
      |
      02 Eylül 2008 20:53:16
      tabiki inverter klimaların çalışabilecekleri btu aralıkları bu olayda cok önemliYani 3070 btu ya kadar inebiliyor demektir.Eğer 3070 btu gibi bir tihtiyac doğmuşsa ve o klimanın çalışabileceği min btu 6800 ise burda klima tabiki duracaktır.Yani bendekinde durmama olayında tabiki bunun etkiside büyük.Daikinlarda dedğiniz durum farklı.akıllı göz sitemi falan var.Kardeşimdede var o klimada.Oda eğer 6800 btu dan aşaı bir ihtiyac sözkonusu olduğunda tabiki duracaktır.Benim klimaya gelince eğer ortam iyice soğududda soğudu diyelim ve 3200 btu falan ihtiyac oldu diyelim.Klima bu min seviyede mümkün olduğunca çalışmaya zorlayacaktır kendini ancak diyelimki oda dahada soğudu ve 2500 btu ya düştü ihtiyac o zaman tabiki duracaktır.Taaaki tekrardan 3070 btu ve üzeri ihtiyac doğana kadar
      quote:

sayın girayhan1 hocam acaba klimaların en az btu olayındanda kaynaklanıyor olurmuki,sizinki mesela en btusu 3070 btu ama daıkın 6800 btu sizinki sürekli bundanda çalışıyor olabilirmiki,yada daıknda göz var siz odadan çıktınızmı o 20 dakika dönmezseniz hoppp 2 derece aşagı alıyor klimayı (yada yukarı) bundanda duruyor gibi geliyor bana bendeki daıkın öyle denedim yaptım 26 derece çıktım dışarı 25 dakika ugramadım o gözü devreye sokmuş klima otomatikmen 28 dereceye ayarlanmış tasarruf için ve klima durmuş
      |
      |

02 Eylül 2008 21:05:12
      quote:

Orjinalden alıntı: girayhan1

tabiki inverter klimaların çalışabilecekleri btu aralıkları bu olayda cok önemliYani 3070 btu ya kadar inebiliyor demektir.Eğer 3070 btu gibi bir tihtiyac doğmuşsa ve o klimanın çalışabileceği min btu 6800 ise burda klima tabiki duracaktır.Yani bendekinde durmama olayında tabiki bunun etkiside büyük.Daikinlarda dedğiniz durum farklı.akıllı göz sitemi falan var.Kardeşimdede var o klimada.Oda eğer 6800 btu dan aşaı bir ihtiyac sözkonusu olduğunda tabiki duracaktır.Benim klimaya gelince eğer ortam iyice soğududda soğudu diyelim ve 3200 btu falan ihtiyac oldu diyelim.Klima bu min seviyede mümkün olduğunca çalışmaya zorlayacaktır kendini ancak diyelimki oda dahada soğudu ve 2500 btu ya düştü ihtiyac o zaman tabiki duracaktır.Taaaki tekrardan 3070 btu ve üzeri ihtiyac doğana kadar
      quote:

anladım bende ilk önceleri çok takıyordum ama zamanla unuttum şimdi yeni klima alınca gene o konular akllma geldi sizin sayenizde,yani klimaya btu ya göre,fan debisine göre,agız çıkış sıcaklıgına göre bu olaylar markaya görede degişim gösterebiliyor.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,265
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.