Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba birkaç haftadır klimalar konusunda araştırma yapıyorum panasonic fujitsu gibi markalarla yaptığım telefon görüşmelerinde çok popüler olan markalar kadar iyi teknolojiye sahip oldukları fikrine kapıldım bu doğrultuda aldığım bilgileride sizlerler paylaşarak seçim yapmam konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.

benim klima almayı düşündüğüm oda 25 m2 kuzeybatı yönüne bakan 235cm yüksekliğinde basık bir oda kırklarelinin lüleburgaz ilçesi (trakya) burada kışlar sert ve soğuk geçer.
    öncelikle panasonicle yaptığım görüşmede merkezdeki teknik müdürlerinin verdiği bilgiler: japon teknolojisine 7 markadan biri olduklarını kısa bir daikine split klima vererek daikinden de daha büyük iş merkezleri için kullanılan büyük ebattaki klimaları aldıklarını belirttiler yani bir iş ortaklığından bahsedildi teknoloji olarak birbirlerine yakın oldukları bilgiyi verdiler bana model olarak

CS-E12GKEW/CU-E12GKE- Soğutma: 2.760-13.760 btu/h - Isıtma: 2.760-22.360 btu/h
    yazdığım modelini önerdiler. bu ürünün özellilerinewww.panatek.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

daha sonra fujitsu ile yaptığım görüşmede de benzer yanıtları 7 iyi japon markasından biri olduklarını ( panasoniz mitsubishi vs vs)belirttiler karşılaştırma yapmak hususunda açık bir soru sordum daikin panasoniz mitsubishi toshiba gibi markalarla karşılaştırırsak fujitsu bunların neresinde olur dediğimde ise daikinin bu işin mucidi olduğu için bu karşılaştırmanın dışında tutmam gerektiği fakat diğer japon markalarıyla eşdeğer olduğu bilgisini aldım ve bu bilgi somut bir bilgi gibi geldi bana .

fujitsu bana 2 model önerdi birincisi nokria serisi fakat bu modelin fiyatı çok yüksek olduğu için tercihlerim arasına alamıyorum
    diğer seçenek ise plazma serisi ASYB12LD modelidir . bu modelde ısıtma kapasitesi olarak 20.000 nin üzerine çıktığı bilgisi verildi akbay tarafından fakat katalogta bu değerleri göremedim.

benim özellikle dikkat etmem gerekn husular arasında garantis süresi bulunduğum bölgeye uygunluk ( her iki markadaki verdiğim ürünlerde - 15 derecey kadar çalışabilmektedir) servis olarak fujitsunun servisi bulunduğum yerde var panasonic in servisi 45 km uzaklıkta var . objektif bir gözle değerlendirme yaparsak tercihimi hangi yönde kullanmam doğru olacaktır klima kullanan ve ürünlerin teknolojisi konusunda bilgisi olan arkadaşlar değerlendirme yaparlarsa memnun olurum.

Not: polemik amacı gütmeden tamamiyle kişilerin bilgisini almak amacıyla yazılmış bir mesajdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: kemal_donmez

merhaba birkaç haftadır klimalar konusunda araştırma yapıyorum panasonic fujitsu gibi markalarla yaptığım telefon görüşmelerinde çok popüler olan markalar kadar iyi teknolojiye sahip oldukları fikrine kapıldım bu doğrultuda aldığım bilgileride sizlerler paylaşarak seçim yapmam konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.

benim klima almayı düşündüğüm oda 25 m2 kuzeybatı yönüne bakan 235cm yüksekliğinde basık bir oda kırklarelinin lüleburgaz ilçesi (trakya) burada kışlar sert ve soğuk geçer.
    öncelikle panasonicle yaptığım görüşmede merkezdeki teknik müdürlerinin verdiği bilgiler: japon teknolojisine 7 markadan biri olduklarını kısa bir daikine split klima vererek daikinden de daha büyük iş merkezleri için kullanılan büyük ebattaki klimaları aldıklarını belirttiler yani bir iş ortaklığından bahsedildi teknoloji olarak birbirlerine yakın oldukları bilgiyi verdiler bana model olarak

CS-E12GKEW/CU-E12GKE- Soğutma: 2.760-13.760 btu/h - Isıtma: 2.760-22.360 btu/h
    yazdığım modelini önerdiler. bu ürünün özellilerinewww.panatek.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

daha sonra fujitsu ile yaptığım görüşmede de benzer yanıtları 7 iyi japon markasından biri olduklarını ( panasoniz mitsubishi vs vs)belirttiler karşılaştırma yapmak hususunda açık bir soru sordum daikin panasoniz mitsubishi toshiba gibi markalarla karşılaştırırsak fujitsu bunların neresinde olur dediğimde ise daikinin bu işin mucidi olduğu için bu karşılaştırmanın dışında tutmam gerektiği fakat diğer japon markalarıyla eşdeğer olduğu bilgisini aldım ve bu bilgi somut bir bilgi gibi geldi bana .

fujitsu bana 2 model önerdi birincisi nokria serisi fakat bu modelin fiyatı çok yüksek olduğu için tercihlerim arasına alamıyorum
    diğer seçenek ise plazma serisi ASYB12LD modelidir . bu modelde ısıtma kapasitesi olarak 20.000 nin üzerine çıktığı bilgisi verildi akbay tarafından fakat katalogta bu değerleri göremedim.

benim özellikle dikkat etmem gerekn husular arasında garantis süresi bulunduğum bölgeye uygunluk ( her iki markadaki verdiğim ürünlerde - 15 derecey kadar çalışabilmektedir) servis olarak fujitsunun servisi bulunduğum yerde var panasonic in servisi 45 km uzaklıkta var . objektif bir gözle değerlendirme yaparsak tercihimi hangi yönde kullanmam doğru olacaktır klima kullanan ve ürünlerin teknolojisi konusunda bilgisi olan arkadaşlar değerlendirme yaparlarsa memnun olurum.

Not: polemik amacı gütmeden tamamiyle kişilerin bilgisini almak amacıyla yazılmış bir mesajdır.

Her iki firmada sektörde bir çok yeniliğe imza atmış ve kendini kanıtlamış ürünleri olan firmalardır. Bence alacağınız modellerin teknik değerlerini ve fiyatlarını iyi kıyaslayın. iyi bir montajla yıllarca sorunsuz kullanacağınız ürünler bunlar.

• koko69 yorumunuz için teşekkür ederim.
  • Slm, 15 m2 oda için klima almak istiyorum, odada bir 40 inc tv var, oda güneye bakıyor bir tane pencere var ... ben odanın kapısını kapatmak istemiyorum... evim 70m2 ısı yalıtımı çok iyi... inverter klimamı almamı tavsiye ederseniz yoksa klasik olanlardan mı, çünkü iklimsada inverter olmayanlarda indirme gitmişler.... ben tek odanın değil evinde soğuması istiyorum....

Tek oda soğuk diğer odalar sıcak nasıl olur bilmiyorum o yüzden kapıya açarım diye düşünüyorum...yada hiç klima kullanmadığım için bilmiyorum..
    kullanacağım vakitler, akşam işden döndükten sonra akşam 18.00 den 20.00 arası.... birde ctesi-Pazar yoğun kullanıcam o yani....uygun bir klima tavsiyesi yardımınızı bekliyorum...

Almayı düşünüdüğüm modeller : Mıtsubishi istiyorum ama Sharp’da çok iyi diyorlar karar verdim.... yada sizin tavsiyeniz başka bir model...

-sharp 11,950 btu Eco Inverter AY-XP12FR klima 1,728 ytl
    -mıtsubishi 23200 btu srk71he klima fiyati: 1,848 ytl
    -mıtsubishi 17,060btu dxk 18z2-s inveter klima 1.848 ytl

• arkadaşlar acil yardım istiyorum.
    yarın bir klima alacağım mitusishi düşüüyorum iklimsada.inverter model olarak almayı düşündüğüm iki seri var.biri 17060 soğutma 25000 ısıtma diğeride 24000 soğutma ve 34000 ısıtma (yaklaşık değerler).odam 25 m2 ve sabahtan öğlene kadar güneş alıyor.biri 1650 ytl diğeri 2150 ytl ye bırakıyor peşin.bana 17060 soğumaya sahip olan DXK18Z2-S modeli yeter gibi geliyor ama gönlüm sanki SRK71ZES1 modelini almakta gibi.birincisi b ikincisi a sınıfı klimalar.Çok yüksek kapasiteli secmek isteemin sebebide bu klimalar inverter odada istediğimiz soğukluğa daha çabuk erişir ve invertera daha cabuk gecer kompresör devrini düşürmeye daha erken başlar diye düşünüyorum.Urfada oturuyorum bu arada.Acaba bu düşünce mantığında yanılıyormuyum.İki klima arasındaki fiyat farkıda bana cok gelmiyor.Klimayı günde en az 12 -15 saat çalıştıracağım.Yani inverterda yüksek kapasite secmek daha avantajlımıdır sizce.Çünkü düşük kapasiteli olan odayı daha geç soğutacağından inverter olayına daha gec gireceğini düşünüyorum.Klasik klima olsa tabiki yeterli kapasitede karar kılmak lazım ama inverterda daha yüskek kapasiteli secmek daha mantıklı değilmi arkadaşlar.Yarın en gec 11 e kadar akcağım lütfen bana yardımcı olursanız ona göre gidip alayım diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girayhan1 -- 28 Ağustos 2008; 1:48:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: girayhan1

arkadaşlar acil yardım istiyorum.
    yarın bir klima alacağım mitusishi düşüüyorum iklimsada.inverter model olarak almayı düşündüğüm iki seri var.biri 17060 soğutma 25000 ısıtma diğeride 24000 soğutma ve 34000 ısıtma (yaklaşık değerler).odam 25 m2 ve sabahtan öğlene kadar güneş alıyor.biri 1650 ytl diğeri 2150 ytl ye bırakıyor peşin.bana 17060 soğumaya sahip olan DXK18Z2-S modeli yeter gibi geliyor ama gönlüm sanki SRK71ZES1 modelini almakta gibi.birincisi b ikincisi a sınıfı klimalar.Çok yüksek kapasiteli secmek isteemin sebebide bu klimalar inverter odada istediğimiz soğukluğa daha çabuk erişir ve invertera daha cabuk gecer kompresör devrini düşürmeye daha erken başlar diye düşünüyorum.Urfada oturuyorum bu arada.Acaba bu düşünce mantığında yanılıyormuyum.İki klima arasındaki fiyat farkıda bana cok gelmiyor.Klimayı günde en az 12 -15 saat çalıştıracağım.Yani inverterda yüksek kapasite secmek daha avantajlımıdır sizce.Çünkü düşük kapasiteli olan odayı daha geç soğutacağından inverter olayına daha gec gireceğini düşünüyorum.Klasik klima olsa tabiki yeterli kapasitede karar kılmak lazım ama inverterda daha yüskek kapasiteli secmek daha mantıklı değilmi arkadaşlar.Yarın en gec 11 e kadar akcağım lütfen bana yardımcı olursanız ona göre gidip alayım diyorum

Durumunuzda olsam SRK 71 alirim. A sinifi olmasi ve de Urfada olmaniz sebebiyle secimi bu yonde yapsaniz daha iyi olur.

• dediğim gibi ilk bana yardımcı olan arkadaşın tavsiytesiyle 450 ytl fark vererek SRK71ZES1 serisini aldım.biliyorum çok yüksek bir kapasite sectim ama nedense gönlüm bundan yanaydı.umarım pişman olmam
  • quote:

dediğim gibi ilk bana yardımcı olan arkadaşın tavsiytesiyle 450 ytl fark vererek SRK71ZES1 serisini aldım.biliyorum çok yüksek bir kapasite sectim ama nedense gönlüm bundan yanaydı.umarım pişman olmam

hayirli olsun
  • quote:

dediğim gibi ilk bana yardımcı olan arkadaşın tavsiytesiyle 450 ytl fark vererek SRK71ZES1 serisini aldım.biliyorum çok yüksek bir kapasite sectim ama nedense gönlüm bundan yanaydı.umarım pişman olmam

Hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: gkmnbrc

Slm, 15 m2 oda için klima almak istiyorum, odada bir 40 inc tv var, oda güneye bakıyor bir tane pencere var ... ben odanın kapısını kapatmak istemiyorum... evim 70m2 ısı yalıtımı çok iyi... inverter klimamı almamı tavsiye ederseniz yoksa klasik olanlardan mı, çünkü iklimsada inverter olmayanlarda indirme gitmişler.... ben tek odanın değil evinde soğuması istiyorum....

Tek oda soğuk diğer odalar sıcak nasıl olur bilmiyorum o yüzden kapıya açarım diye düşünüyorum...yada hiç klima kullanmadığım için bilmiyorum..
    kullanacağım vakitler, akşam işden döndükten sonra akşam 18.00 den 20.00 arası.... birde ctesi-Pazar yoğun kullanıcam o yani....uygun bir klima tavsiyesi yardımınızı bekliyorum...

Almayı düşünüdüğüm modeller : Mıtsubishi istiyorum ama Sharp’da çok iyi diyorlar karar verdim.... yada sizin tavsiyeniz başka bir model...

-sharp 11,950 btu Eco Inverter AY-XP12FR klima 1,728 ytl
    -mıtsubishi 23200 btu srk71he klima fiyati: 1,848 ytl
    -mıtsubishi 17,060btu dxk 18z2-s inveter klima 1.848 ytl

arkadaşlar yardım decek kimse yok mu ? ptesiye kadar seçim yapmam lazım

• quote:

selamlar , ne kadara aldınız klimayı? Servis olayı nasılmış bilgi edinebildiniz mi? Benim 24 lük vestel klimam var. Ama her sene iki defa içindeki bir parçasını değiştiriyorlar(?) yoksa su akıtmaya başlıyor. Servis iyi hızlı ama klimadan memnun değilim. Klima kalitesi kadar servis de önemli benim için.
  • klimayı 2200 ytl ye nakit aldım.Tık para yani.Umarım menun kalırım ve yüksek kapasiteli secip 18 liğini niye almadım diye dövünmem
  • Arkadaşım mitsubishi iyi klimadır bence taktırmadıysanız vakit geçmeden 18 lik alın çok yüksek seçmişsiniz
    50 m2 lik alan için bu klima 25 m2 için bu klima konfor sağlamaz ve aynı klasik klima gibi çalışır ve kompresör ömrünü tüketir klimacı arkadaşlar katılalım konuya

quote:

klimayı 2200 ytl ye nakit aldım.Tık para yani.Umarım menun kalırım ve yüksek kapasiteli secip 18 liğini niye almadım diye dövünmem
  • daha önce başka bir marka 18000 lik inverter klima taktırmıştım ancak odayı istediğim sıcaklığa getirmekte klima zorlandığı için hiç invertera gecmiyordu.dolaysıyla o klima klasik klima gibi calışıyordu.bu klimanın oda sıcaklığını istediğim seviyeye daha çabuk getireceğini ve odanın ihtiyac duyduğu btu yu cabucak azaltacağından klimanın acık kaldığı sürece daha uzun süre düşük devirde çalışmaya devam edeceğini düşünmekteyim.Klima olayından cok anlamam ancak üniversitede öğretim görevlisiyim ve makina mühendiliği bölümünden bir çok arkadaşlada konuştuğumda almadan bu tespitimin çok doğru ve mantıkende öyle olacağını söylediler.yani sonuçta inverter klima istenen oda sıcaklığın aeriştikten sonra ancak düşük devirde çalışmaya başlıyor.Hatta 20 m2 lik bir odaya 12000 lik daikin taktıran bir arakdaşım var oda makina mühendislği bölümünden.Klimasının hiç invertera gecmediğini sürekli yüksek devirde çalıştığını ve keşke 17000 liik modeli vardı onu alsaydım dediğini duyduktan sonra cokda hatalı bir secim yaptığımı düşünmüyorum.ayrıca mitsubishi 18000 lik ile 24000 lik arasında maximum kapasitede çalıştıklarında 0,6 kw gibi bir fark olacağını inverter olması sebebiylede bu farkın dahada düşeceini sanıyorum.yani ben daha önce 18000 lik iverterdan hiç menun kalmadım.gerci markası sigma idi.fena bir klimada değil aslında cunku bu sigma tamamen haier üretimi bir klima.çok araştırmıştım alırken ama btu yetersiz geldi diyebilriim.Yaptığım hesaplamalara göre iki mitsubishi arasında günde 15 saat çalışmayla aylık 20-30 yl lik bir fark yaratacağını düşünüyorum.20-30 ytl den kaçmaktansa adam gibi ısınayım adam gibide serinleyelim istiyorum.
    Herkes aman yükske kapasite almayın çok yakar diyor (forumda).bu klasikklimala için kesinlikle doğru ama inverter için bunun doğru olamadığını düşünüyorum.Çünkü bu klimaların asla sabit bir btu yok.Yani nekadar ihtiyac o kadar btı okadarda enerji.Sonuçta benim mantığım bunu götürüyor.Ama yinede bu fikirlerimi çürütecek yada destekleyecek arakdaşların teknik olarak açıklamalarını beklemekteim.bence çok ilgi cekici ve herkesinde tereddüte kaldığ bir konu.Hem tartışıp hemde bu konuda bilgiler edinelim bakalım.
    cevaplarınızı bekliyorum

• Arkadaşlar odam 20m2. Bütçem 1000ytl kadar. Sadece yazın soğutma amaçlı kullanacağım bir klima önerir misiniz? r410 gazı kullanan olsun lütfen. teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Deniz..

quote:

hayirli olsun

hayirli olsun
  • çok ilgi cekici ve herkesin tereddütte kaldığı bir konuya değinmiştim.Herkesin kendince düşündüklerini yazarak katkıda buluancağını ve insanların bilgileneceğini umuyordum.ancak ya forumun ziyaret edilebilirlği çok düşmüş ya insanlar cevap yazmaya üşeniyor yada konu yeterince ilginç gelmedi.Ne dersiniz arkadaşlar
  • girayhan1 arkadasım bende sana benzer bir konuda karar asamasındayım 10 metre kare odama Mitsubishi Heavy 9000 BTU duz mu yoksa inverter mi alsam diye dusunuyorum. Acaba 9000 BTU inverter cok buyuk gelipde split klima tarzı mı calısır yoksa kapasiteyi dusurup minimumda mı calısır? Bence cok dusuk ayarda surekli calısır dıye dusunuyorum ama ustatlar neler der bende merak edıyorum tam supheli bir durum...
  • arkadaşlar bu ne azim forum başlangıç tarihi 2006 ordan okumaya başladım ama buna ne zaman ne de kafa dayanır hem bazı arkadaşlar sağolsunlar usanmadan sıkılmadan bizleri bilgilendirmek için ücretsiz çaba harcamışlar onlara çok tşk ediyorum
    ben forum kirliliği yapmayarak kendilerine klimalarla ilgili pm atacağım belki soracağım konu aralarda geçmiştir ama inanın hepsini okuyacak kadar azimli bulmadım kendimi dünden beri okuyorum 20 sayfa olmuştur :)
  • girayhan1 arkadasım bende sana benzer bir konuda karar asamasındayım 10 metre kare odama Mitsubishi Heavy 9000 BTU duz mu yoksa inverter mi alsam diye dusunuyorum. Acaba 9000 BTU inverter cok buyuk gelipde split klima tarzı mı calısır yoksa kapasiteyi dusurup minimumda mı calısır? Bence cok dusuk ayarda surekli calısır dıye dusunuyorum ama ustatlar neler der bende merak edıyorum tam supheli bir durum...

sanırım inverterda büyük kapasite secmek daha mantıklı.çünkü oda sıcakığına ne kadar cabuk erişlirse invertera okadar cabuk gececeğini düşünüyorum cihazın.zaten bu fikrimi şu ana kadar cürüten olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girayhan1 -- 31 Ağustos 2008; 17:20:01 >
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.