Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 12000 BTU Panasonic İnverter klima kullanıyorum ve memnunum.
    İnverter klimalarla ilgili merak ettiğim bir şey var. İnverter klimalarla inverter olmayan klimalar arasındaki fark için şunlar yazılmış bazı sitelerde:

"# Klasik klimalarda istenilen oda sıcaklığına ulaşılıncaya kadar kompresör hep aynı sabit devirde çalışır ve durur. Dolayısıyla klima; oda sıcaklığı ne olursa olsun aynı enerjiyi tüketir. Oysa inverter klimalar istenilen oda sıcaklığına yaklaştıkça kompresör devri yavaşlar, yani daha az enerji tüketir. İnverter klimalar çok daha ekonomiktir.
    # Klasik klimalarda kompresör oda sıcaklığına bağlı olarak durur ve yeniden çalışır. İnverter klimalarda kompresör durmaz, kendini en düşük devirde rolantiye alarak kesintisiz çalışır. Bu nedenle bütün mekanik araçlarda durarrow-kalkmalarda oluşan zorlanma ve aşınmalar inverter klimalarda oluşmaz. Dolayısıyla inverter klimalar daha uzun ömürlüdür.
    # İnverter klimalarda durarrow-kalkma olmadığı için oda sıcaklığındaki değişimlere karşı çok daha hassastır ve hemen devrini arttırarak sıcaklığın yükselmesini önler. Yani inverter klimalar çok daha konforludur."

Yani oda sıcaklığı istenen sıcaklığa geldiğinde inverter klimalarda kompresör durmuyor, kendisini en düşük devirde rölantiye alarak kesintisiz çalışıyor.
    Bugün merak ettim ve klimanın dış ünitesini gözledim. Oda sıcaklığı istenen dereceye geldiğinde klimanın kompresörünün fanı duruyor. Ama inverter klimanın tanımına göre durmaması gerekmiyor muyud?
    bu durumda benim klimamda bir sorun var mıdır? Yani ısıtma ve soğutmada sorun yok ama inverter özelliği devre dışı kalmışsa çok enerji yakıyor olacağından bu durumun arıza olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi verebilecek tecrübeli klimacılara şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhabalar,

Kayınvaldem için bir klima arıyorum. Panasonic, Mitsubishi Elk., Sanyo, sharp gibi pahalı klimalar alacak durumu yok ama Diamond'u tavsiye eder misiniz? Fiyatı fazl pahalı değil. Ama herhalde Arçelik, Demirdöküm, Vestel, bosch gibi markalardan iyidir diye düşünüyorum ama emin değilim, yıllardır Demirdöküm, Arçelik, Siemens, Vestel, LG Beko kullanan akrabalarım memnunlar, ben de Panasonic İnverter kullanıyorum.
    Bilgi verebileceklere çok teşekkür ederim.
  • Sayın mavi ufuklar arkadaşım invereter kompresörün durma olayını bende ilk zaman kfama takıp burada sormuştum dururmuş . problem yok cevabını aldım mantıken düşününcede devamlı çalışıcak diye bişe yok yetereli ısıya ulaşınca mecbur durmalı . diğer durmaz devamlı çalışır sözlerini tam anlayamamakla beraber (böyle birşey yok) neden söylendiğini muamma olarak görüyorum . fakat ısıyı daha stabil tuttuğu söyleniyor ve daha az otomatik yapıyordur belki komiktir ama hem düz hem inverter klimam var aralarında pek fark göremiyorum bu kış ısıtmasını deniyince düz klimamın ozaman anlarım herhalde . inverter hakkında denilenler mantıklı ama mantıksız yanı durması olabilir tasarruf gerçeğinide tam çözmesemde 24 saat gündüz 22 derece gece 26-27 derecede kullandım 100 ytl yi geçmedi faturam gündüzde aynı derecelerde kullansam ozaman ne olurdu onu bilmem hesap edince sanırım oda düz klima gibi olabilirmi bunada klimacılar el atsın ama mbirol arkadaşımızın yazılarınada bakın derim inverter hakkında .

Uzun ömürlü olmasına gelince arıza yapmaya görsün gerçekleride forumda yazılı .

diamond içinde yine mbirol beye danışın eskisi ve yenisi var eski serileri için daha iyi deniyor.

• Çok teşekkür ederim.
    Yani klimamda arıza yok şu durumda.
    Şimdiki aklım olsa belki de inverter almazdım. Çünkü elbette garanti süresi bitecek, arızalandığında yüklü bir tamir parası gidecek. Gerçi Panasonic'lerin kolay kolay bozulmadığı söyleniyor, İnşallah öyledir.
    Enerji sarfiyatı çok düşük. Eski amahllemde hem de salonda neredeyse 24 saat kullandığım halde toplam elk. faturası 105 YTL idi en fazla. Bunun 35 YTL'si diğer elk.li araçlar olsa 65 YTL çok düşük. O zaman elektriğe zam gelmemişti.
    Şimdi bazı tanıdıklarım elk. faturasından korktukları için klimayı pek kullanmıyorlar.
    Bu klimayı alırken 4-5 kat fazla para verdim ama sanırım değdi. Fazladan ödediğim paranın hepsini değilse de önemli bir kısmını çıkardı. Tamamını çıkardıktan sonra da kara geçip bedavaya getirmiş olacağım.
    2. bir klima düşünüyorum
    ama inverter almayacağım bu defa.
    Diamond olabilir.
    Diamond'un hangi modlleri eski, hangileri yeni bunu öğrenmem zor. Yardımcı olabileceklere teşekkürler. Aslında her markanın yeni modlleri daha iyi olur diye bilinir ama demek ki tersi de olabiliyor.
    Teşekkür eder, başarılar dilerim.
    quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

Sayın mavi ufuklar arkadaşım invereter kompresörün durma olayını bende ilk zaman kfama takıp burada sormuştum dururmuş . problem yok cevabını aldım mantıken düşününcede devamlı çalışıcak diye bişe yok yetereli ısıya ulaşınca mecbur durmalı . diğer durmaz devamlı çalışır sözlerini tam anlayamamakla beraber (böyle birşey yok) neden söylendiğini muamma olarak görüyorum . fakat ısıyı daha stabil tuttuğu söyleniyor ve daha az otomatik yapıyordur belki komiktir ama hem düz hem inverter klimam var aralarında pek fark göremiyorum bu kış ısıtmasını deniyince düz klimamın ozaman anlarım herhalde . inverter hakkında denilenler mantıklı ama mantıksız yanı durması olabilir tasarruf gerçeğinide tam çözmesemde 24 saat gündüz 22 derece gece 26-27 derecede kullandım 100 ytl yi geçmedi faturam gündüzde aynı derecelerde kullansam ozaman ne olurdu onu bilmem hesap edince sanırım oda düz klima gibi olabilirmi bunada klimacılar el atsın ama mbirol arkadaşımızın yazılarınada bakın derim inverter hakkında .

diamond içinde yine mbirol beye danışın eskisi ve yenisi var eski serileri için daha iyi deniyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c Tarih 9 Ağustos 2008; 22:57:22
    Sayın maskofhero keşke sharpın 18 liği olsaydı salonunuza 18 lik gerekiyor ben hem sharp hem melektrik kullanıyorum ikiside çok süper klimalar m hevy için bişe diyemem ama oda kötü klima olsa yıllardır satılıyor ve sabancı bu klimayı nasıl elinden kaçırdı anlamıyorum her ne kadar forumda elektrik üstün densede kötü bi klima olduğunu sanmam hevy klimanın yeni distrübütörü airfel olacak oda büyük bi firma ama servis teşkilatı hemen kurulurmu bilmem . salonunuz için 18 lik şart hem çok sıcağınız var hemde evinizin kış için dezavantajları ahşap pencere vs bu açıdan her durumda 18 den aşağı düşmemeniz gerekir split sistemide klimacı arkadaşlar pek önermiyor arıza durumunda tümü durması durumu var . a sınıfı b sınıfınada pek takmayın invereter klimaların hepsi tasarrufludur . içlerinde verilerine göre en performanslı olan zibro ama oda sizin orada yok diyorsunuz . iklimsa servis açısından oldukça iyi bunuda unutmayın. tek kızdığım yanları basit markalarla rekabet edicez diye işin cılkını çıkarmaları . buradada sırıtıyorlar servis leri ve firmaları iyi olsada.

Sayın hilmi-c ilginize teşekkür ediyorum..
    sizinde belirttiğiniz gibi salon için 12000 btu klimaların düşük geleceğini tahmin ediyordum..
    Mitsubishi electric'in servisi uzak Mitsubishi heavy olsun hiç değilse servisi vardır diye düşünürken iklimsanın heavy'i bırakacağını söylemişsiniz iyice allak bullak oldum..
    Size ve diğer üstadlara şunu sormak istiyorum servisin uzak olması daha doğrusu başka bir ilden gelecek olması mitsubishi electric veya toshiba almamak için geçerli ve yeterli bir sebepmidir??
    Servis problemini göze alıp bunlardan birini tercih edersem eğer (komşu ilden gelecek ikisinin serviside) hangisini tavsiye edersiniz??
    Toshiba RAS 16SKVR-E (2.695 YTL) veya Mitsubishi Electric MSZ-GB50VA (3.096)
    Toshiba'nın değerleri daha iyi ancak ısıtmada problem oluyormuş diye bazı arkadaşlar yazmışlar..
    Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Merhabalar,

Ben 12000 BTU Panasonic İnverter klima kullanıyorum ve memnunum.
    İnverter klimalarla ilgili merak ettiğim bir şey var. İnverter klimalarla inverter olmayan klimalar arasındaki fark için şunlar yazılmış bazı sitelerde:

"# Klasik klimalarda istenilen oda sıcaklığına ulaşılıncaya kadar kompresör hep aynı sabit devirde çalışır ve durur. Dolayısıyla klima; oda sıcaklığı ne olursa olsun aynı enerjiyi tüketir. Oysa inverter klimalar istenilen oda sıcaklığına yaklaştıkça kompresör devri yavaşlar, yani daha az enerji tüketir. İnverter klimalar çok daha ekonomiktir.
    # Klasik klimalarda kompresör oda sıcaklığına bağlı olarak durur ve yeniden çalışır. İnverter klimalarda kompresör durmaz, kendini en düşük devirde rolantiye alarak kesintisiz çalışır. Bu nedenle bütün mekanik araçlarda durarrow-kalkmalarda oluşan zorlanma ve aşınmalar inverter klimalarda oluşmaz. Dolayısıyla inverter klimalar daha uzun ömürlüdür.
    # İnverter klimalarda durarrow-kalkma olmadığı için oda sıcaklığındaki değişimlere karşı çok daha hassastır ve hemen devrini arttırarak sıcaklığın yükselmesini önler. Yani inverter klimalar çok daha konforludur."

Yani oda sıcaklığı istenen sıcaklığa geldiğinde inverter klimalarda kompresör durmuyor, kendisini en düşük devirde rölantiye alarak kesintisiz çalışıyor.
    Bugün merak ettim ve klimanın dış ünitesini gözledim. Oda sıcaklığı istenen dereceye geldiğinde klimanın kompresörünün fanı duruyor. Ama inverter klimanın tanımına göre durmaması gerekmiyor muyud?
    bu durumda benim klimamda bir sorun var mıdır? Yani ısıtma ve soğutmada sorun yok ama inverter özelliği devre dışı kalmışsa çok enerji yakıyor olacağından bu durumun arıza olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi verebilecek tecrübeli klimacılara şimdiden çok teşekkür ederim.

KLİMANIN KOMPORESÖRÜNÜN FANI DURUYOR DEMİŞSİNİZ.

FANIN DURMASI KOMPRESÖRÜNDE DURMASI ANLAMINA GELMEZ, DOLAYISIYLA KLİMANIZ ARIZALI DEĞİL, KOMPRESÖRÜNÜZ NE ZAMAN DURUR, NOMİNAL KAPASİTESİ 3,5 KW İKEN İHTİYAÇ 1,0 KW YADA ALTINDA OLDUĞUNDA DURABİLİR, BUDA NEZMAN OLUR GECE 27-28ºC LERE AYARLARSANIZ VE HAVA SERİN İSE YANİ KLİMAYA 1,0KW IN ALTINDA Bİ İHTİYAÇ VARSA DURUR.

• quote:

Sayın mavi ufuklar arkadaşım invereter kompresörün durma olayını bende ilk zaman kfama takıp burada sormuştum dururmuş . problem yok cevabını aldım mantıken düşününcede devamlı çalışıcak diye bişe yok yetereli ısıya ulaşınca mecbur durmalı . diğer durmaz devamlı çalışır sözlerini tam anlayamamakla beraber (böyle birşey yok) neden söylendiğini muamma olarak görüyorum . fakat ısıyı daha stabil tuttuğu söyleniyor ve daha az otomatik yapıyordur belki komiktir ama hem düz hem inverter klimam var aralarında pek fark göremiyorum bu kış ısıtmasını deniyince düz klimamın ozaman anlarım herhalde . inverter hakkında denilenler mantıklı ama mantıksız yanı durması olabilir tasarruf gerçeğinide tam çözmesemde 24 saat gündüz 22 derece gece 26-27 derecede kullandım 100 ytl yi geçmedi faturam gündüzde aynı derecelerde kullansam ozaman ne olurdu onu bilmem hesap edince sanırım oda düz klima gibi olabilirmi bunada klimacılar el atsın ama mbirol arkadaşımızın yazılarınada bakın derim inverter hakkında .

Arkadaşım öncelikle yazılarımı takip ettiğiniz için teşekür ederim.Buada yazmamın en büyük amacı doğru bilgi sahibi olan doğru yoldan gider vede ben doğru iş yaparsam mutlaka bir doğru bilende bizi bulur idi.Şimdi görüyorum ki yazılarımın faydası olmaya başlamış.

Öncelikle İnverter cihazlar hiç durmaz teorisi yanlıştır.düşünün ki gece klimayı yatarken kullanıyorsunuz 26-27 derecede (yatarken en düşük derecede tavsiyemiz budur) geceleğin dış hava sıcaklığı düştüğünde ve evin ısı yüküde azaldığında eğer oda ısısı artık 26 dercenin üstüne çıkmıyorsa tabiki duracaktır.Buda çok normal bir durum.asıl bu durumda durmuyorsa durum anormaldir.

2. konu ise her zaman yazdım ,inverter parasal anlamda kar etmek için seçilmemelidir.Arada verdiğiniz fiyat farkı 5 senede bile zor geri dönüyor ki ,parasal anlamda çok mantıksız.Yine yazılarımda yazdığım gibi özellikle ısıtmada konfor mükemmel asıl bunun için bu fiyat farkı verilebilir.Klasik makinaları istenen oda ısısından mutlaka 2-3 derece yukarıda kullanırız çünkü 26 dereceye ayarlı bir cihaz termostat yapınca ancak oda ısısı 22-23 dereceye düşünce devreye girer asılında sabit ısı tutulabilse sağlıklı insanların normal şartlarda 22-23 derecede üşümesi mümkün değil,İşte inverter bunu yapıyor oda ısısını 23 derece daimi olarak kullanırsanız evin yalıtım durumuna göre 1 saat içerisinde odanız + - 0,5 derecelik farkla sabit ısıta tutulabiliyor.Buda bize konfor ve tüketimde ekonomi getiriyor.Kışın bu anlattıklarımı yaşayınca daha iyi anlayacaksınız.

Diamond Electric konusuna gelince evet geçen seneye kadar gelen cihazlar hem orta seğment üzeri cihazlardı ve fiyatlarıda makuldu.Ama malesef bu sene gelecek yeni seri için kalite anlamında geriye gidiş yok hatta 9 ve 12 lik cihazlar A enerji sınıfına geçiyor ama fiyatlarda yükseldi şu anda sadece 12lik cihaz geldi ve fiyatıda 1170 ytl gibi bir fiyatı var. Eğer 12 lik lazımsa Zibro 1234 ,aynı kalitede bir ürün ve 1000 ytl civarında bulunabilir.Bu iki cihazında üreticisi Midea dır.

• Forumda güncelleme sorunumu var mbirol un 17:39:53 ve 17:55:19 saat lerinde yazdığı yazılar yok ilginç.
    aşağıda kopya ettiğim klima ve soğutma sistemleri başlığına göre.

quote:

Giriş yaptığınız ad
    hilmi-c

Ana Sayfa | Profilim | Gelen Kutusu | DH Hız Aşırtma VT | Adres Defteri | Email'le üyeliklerim | Benim forumlarım | Fotoğraf Albümleri
    Favorileriniz | Üyeler | Arama | SSS | Şikayet listesi | Uyarı listesi | Nick işlemleri

Klima ve soğutma sistemleri

Bu forumdaki kullanıcılar: hilmi-c

Bu kategori altındaki blog mesajlarına git Bu forumu okunmuş olarak işaretle

Son bu tarihten itibaren konuları göster: 1 Gün 7 Gün 14 Gün 30 Gün 90 Gün ayırt et: Tüm mesajları göster Sadece anketleri göster Sadece SSS'leri göster Sadece benim mesajım olanları göster Cevaplanmamış konuları göster Sadece Albümleri Göster Sadece Bu Forumdaki Mesajlar 1 Alt Forumlarla Göster 2 Alt Forumlarla Göster
    DVD/Divx Oynatıcı | TV ve Projeksiyon | Klima ve soğutma sistemleri | Diğer ev elektroniği
    Tüm forumlar >> [Donanım / Hardware] >> Ev Elektroniği >> Klima ve soğutma sistemleri Sayfa: [1] 2 sonraki > >>
    Konu Konuyu Başlatan Cevaplar Okunma Son Mesaj
    Anons: Bilgi Teknolojileri Sektöründe İş Fırsatları - - - 9 Temmuz 2008; 15:00:00

Anons: Notebookta En Çok Satan Model Performans+Uygun Fiyat - - - 11 Temmuz 2008; 12:00:00

Anons: Yabancı dili artık sorun etmeyin, Berlitz'e gelin öğretelim. DH üyelerine özel indirimler - - - 4 Ağustos 2008; 18:00:00

Anons: BENQ JOYBOOK S32W-N14 CORE 2 DUO T7250 2Ghz 1024MB 120GB 13.3" TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR - - - 12 Ağustos 2008; 17:00:00

Klima nasıl ısıtır nasıl soğutur nasıl nem alır? suicide68 7 173 Bugün; 21:26:41
    hilmi-c
    [Albüm] ZİBRO Klima Gerçek Japon
    [Sayfa: 2 3 ] mbirol 122 4346 Bugün; 18:47:27
    mbirol
    toshiba daisekai inverter klima hakkında !!! G-UNITSOLDIER 4 106 Bugün; 18:43:01
    mbirol
    Dış ünitesi olmayan, serinletici bişey arıyorum. bageera 11 179 Bugün; 18:38:16
    hunter87
    Klima tavsiyesi
    [Sayfa: 2 3 4 ... 84 85 86 ] _png_ 5151 415370 Bugün; 17:55:19
    mbirol
    KLİMA USTALARI BURAYA A VE C SINIFI ARASINDAKİ TÜKETİM FARKLARI R22 GA hilmi-c 33 983 Bugün; 17:39:53
    mbirol
    Kumandam kumanda etmiyor! Gri 4 41 Bugün; 17:36:21
    garagulli

• Samsung klima siparisi verdim. Yarin takacaklar. umarım memnun kalırım
  • Tesekkurler.

Basarilar...
  • Tesekkurler.

Basarilar..

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Arkadaşım öncelikle yazılarımı takip ettiğiniz için teşekür ederim.Buada yazmamın en büyük amacı doğru bilgi sahibi olan doğru yoldan gider vede ben doğru iş yaparsam mutlaka bir doğru bilende bizi bulur idi.Şimdi görüyorum ki yazılarımın faydası olmaya başlamış.

Öncelikle İnverter cihazlar hiç durmaz teorisi yanlıştır.düşünün ki gece klimayı yatarken kullanıyorsunuz 26-27 derecede (yatarken en düşük derecede tavsiyemiz budur) geceleğin dış hava sıcaklığı düştüğünde ve evin ısı yüküde azaldığında eğer oda ısısı artık 26 dercenin üstüne çıkmıyorsa tabiki duracaktır.Buda çok normal bir durum.asıl bu durumda durmuyorsa durum anormaldir.

2. konu ise her zaman yazdım ,inverter parasal anlamda kar etmek için seçilmemelidir.Arada verdiğiniz fiyat farkı 5 senede bile zor geri dönüyor ki ,parasal anlamda çok mantıksız.Yine yazılarımda yazdığım gibi özellikle ısıtmada konfor mükemmel asıl bunun için bu fiyat farkı verilebilir.Klasik makinaları istenen oda ısısından mutlaka 2-3 derece yukarıda kullanırız çünkü 26 dereceye ayarlı bir cihaz termostat yapınca ancak oda ısısı 22-23 dereceye düşünce devreye girer asılında sabit ısı tutulabilse sağlıklı insanların normal şartlarda 22-23 derecede üşümesi mümkün değil,İşte inverter bunu yapıyor oda ısısını 23 derece daimi olarak kullanırsanız evin yalıtım durumuna göre 1 saat içerisinde odanız + - 0,5 derecelik farkla sabit ısıta tutulabiliyor.Buda bize konfor ve tüketimde ekonomi getiriyor.Kışın bu anlattıklarımı yaşayınca daha iyi anlayacaksınız.

Diamond Electric konusuna gelince evet geçen seneye kadar gelen cihazlar hem orta seğment üzeri cihazlardı ve fiyatlarıda makuldu.Ama malesef bu sene gelecek yeni seri için kalite anlamında geriye gidiş yok hatta 9 ve 12 lik cihazlar A enerji sınıfına geçiyor ama fiyatlarda yükseldi şu anda sadece 12lik cihaz geldi ve fiyatıda 1170 ytl gibi bir fiyatı var. Eğer 12 lik lazımsa Zibro 1234 ,aynı kalitede bir ürün ve 1000 ytl civarında bulunabilir.Bu iki cihazında üreticisi Midea dır.

• quote:

Orjinalden alıntı: agentorange

Samsung klima siparisi verdim. Yarin takacaklar. umarım memnun kalırım

Bende araştırıyorum izmirde odabaşı ticarete ugradım orada çalışanlar çok yardımcı oldular ama tereddütlerim var ınverter olanladan iki tane almayı düşünüyorum,ve burada çevremde kullananlar varsa kış tecrübelerini ögrenmek istiyorum.
  • Arkadaşlar merhaba.Bu konuyu baştan sona kadar okumak biraz zor.O yüzden son 2,3 sayfaya baktım ama bulamadım cevabımı.Size sorum bu metrekareye göre btu hesabı nasıl eşleşiyor?Yani kaç metrekareye kaç bin btu olayı hangi formulle yapılıyor?Birde acil ricam bi kaç gün içinde almam gerekiyor.İstanbulda bi öğrenci evim var.Dolayısıyla ucuz olması gerekiyor Ama bugün Capacity,ElectroWorld de gördüm hyundai marka 9000btu klima 200 ytl di onun gibide dandik birşey olsun istemiyorum Evim 3 katlı apartmanın 3. katında ve biraz eski apartman.Çatı katında olduğundan acayip ısınıyor ev.Salona takmak istiyorum ve salon tam 17 metrekare.Bu salona ne bilim airfel,cartel,baymakın 500 ytl ye var kliması yani 500 ytl gibi bi rakama ne marka ve kaç btu klima önerirsiniz.Hemen almak istiyorum o yüzden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler....

• merhbalar yaklaşık bir haftadır forumu inceliyorum fakat iklimsa bayinden ve ferroli bayiinden aldığım bilgilerle buradakileri örtüştürmeye çalışıyorum ama yeteri bilgiye sahip olmadığımı anladım. benim klima alma sebebim kışın ısınma amaçlı oturacağım apartman 3 katlı her katta bir daire var ben 1. kattayım ısıtacağım oda 25 metrekare kuzeybatı yönüne bakıyor dikdörtgen şeklinde bir oda bir tarafı komple cam sayılır. tavan yüksekliği 2.35 baasık bir ev. ben lüleburgazdayım burada kışlar sert geçer biliyorsunuzdur. şimdi benim sormak istediğim şudur: ferroliden charm inverter modelini sordum ve -14 dereceye kadar çalışıyormuş bu yeni modelleri demirdökümden birkaç model baktım fakat en düşük kaçdereceye kadar çalışıyor yeni modelleri bilmiyorum. iklimsa bayisi mitsubishi sigma tarzı klimaları önerdiler. fakat ben inverter olan r410a gaz kullanan -14 dereceye kadar çalışabilen bir klima aldığımda diğer bahsi geçen klimalara yakın bir performans elde etmem gerekmezmi? nihayetinde teknolojiyi bir firma üretiyor ve diğerlerinede satıyor bu teknolojiyi ve diğerleride farklı markalar altında sunuyorlar çokta dandik bir marka almamakta yarar vardır tabiki oda servisi olsun garantisi olsun yedek parça gibi vs. vs. bana yardımcı olabilecek bu işten gerçekten anlayan doğru yönlendirebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• demirdöküm klima kullanan arkadaşlar varmı acaba tavsiye edermisiniz fiyatları uygun gibi görünüyor
  • arkadaşlar tekrar rahatsız edecem yeni aldığım RSA12 inverter kilimamın türkçe kullanım kitabını arıyorum ama bir türlü bulamadım aksayı aradım bayiliği bırakmış ş.urfa sever klimayı aradım pek yardımcı olmak istemediler bir yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gelibolu63

quote:

Orjinalden alıntı: agentorange

Samsung klima siparisi verdim. Yarin takacaklar. umarım memnun kalırım

Bende araştırıyorum izmirde odabaşı ticarete ugradım orada çalışanlar çok yardımcı oldular ama tereddütlerim var ınverter olanladan iki tane almayı düşünüyorum,ve burada çevremde kullananlar varsa kış tecrübelerini ögrenmek istiyorum.

Samsun inverter serisini Teknoklima getirmektedir Türkiye ye Anadolu gurubu mallarında inverter yok.İzmir bölge müdürlüğü tel:4595506 Bora beyle görüşün selamımı söyleyin'' Birol''size bayi yönlendirir.

• baymak
    rubenis
    demirdöküm

arkadaşlar cevap alamıyorum bari bu 3 markadan hangisinin doğru seçim olabileceğini yazabilecek bir arkadaş varmı allah rızası için
  • üçüde alınmaz.kimsede tavsiye etmez zaten satıcısından başka
  • birol kardeş bu butçe ile alınabilecek başka marka varmı tavsiye edebileceğin 500-750 ytl arasında iki adet ihtiyacım olduğu için bütçem kısıtlı kalıyor
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.