Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: voicess907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.172
Cevap
328
Favori
3.172.295
Tıklama
Giriş
      139 Mesaj
      25 Temmuz 2008 16:08:55
      arkadaşlar 2 adet klima ihtiyacım olduğu için daha ekonomik modellere yönelmek zorunda kalıyorum.yaklaşım 15 M2 olan odalar için 500 -800 ytl fiyatlarına arasında alabileceğim en uygun klima markası ve modeli hangisidir acaba
      |
      |
      26 Temmuz 2008 11:23:18
      arkadaşlar RSA12LCC İNVERTER fuji elektrik klimanın türkçe kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim.o kadar para verip alıyoruz adamlar bir türkçe kullanım kılavuzu vermeyi bile çok görüyorlar.aksanın sitesinden bakıyorum düz modelin kullanım kılavuzunu vermiş.
      |
      |
      26 Temmuz 2008 11:52:54
      Değerli arkadaşım, Fuji Electric distribütörü Sever gruptur. 0.414. 315 14 14 nolu telefondan isteyebilirsinizç

quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46

arkadaşlar RSA12LCC İNVERTER fuji elektrik klimanın türkçe kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim.o kadar para verip alıyoruz adamlar bir türkçe kullanım kılavuzu vermeyi bile çok görüyorlar.aksanın sitesinden bakıyorum düz modelin kullanım kılavuzunu vermiş.
      |
      |
      26 Temmuz 2008 12:55:55
      Arkadaşlar acil yardım Batman da sıcaktan kavruluyoruz. daha önce de msj attım. ancak fiyat-ekonomi-satış anlamında ulaşabileceğim hangi markalar var tam olarak bilemiyorum. bildiğim kadarıyla baymak ve demirdöküm satıcıları var. forumda baymak alan ve memnun olan bi arkadaş vardı o nedenle baymak almayı düşünüyorum ama fiyatlar şu anda benim için önemli. toshiba ve birkaç marka çok övülmüş forumda ancak onlarında fiyatları biraz uçuk ve alabileceğim yerler sanırım yok batman da.

Sonuç olarak baymak hakkındaki görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. + ve - leri nelerdir. (Marka hakkında görüşler önemli)

Bilgi olsun diye söylüyorum. ev 5. ve son kat. şu an klimayı taktırmayı düşündüğüm oda 38 derece, akşamları 39-40 ları buluyor. iyi soğutacak bişey lazım yani
      şimdiden teşekkür ederim
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      26 Temmuz 2008 12:58:16
      unutmuşum yazmayı

yukarda yazdıklarıma ek olarak baymak'a alternatif önerebileceğiniz hesaplı ve iyi markalar var mı

tekrar teşekkürler
      |
      |
      27 Temmuz 2008 12:42:00
      arkadaşlar ses çıkmadı ben de netten araştırma yaptım biraz da forumu okudum bunun sonucunda aşağıdaki markaların arasından karar vermek daha doğru olacak diye zannediyorum.
      1-fujitsu
      2-demirdöküm
      3-baymak
      forumdaki yorumlara göre bunları söyledim. biraz da bütçe tabi ki

Bunlar arasında ekonomi-verim-fiyat bakımından önereceğiniz hangisidir? bir de klima alırken hangi özellikler daha ön planda değerlendirilmelidir?

Tekrar teşekkürler
      |
      |
      27 Temmuz 2008 14:54:47
      Unutulmamalıdırki daıkın sadece klima yapar. Tamam pahalıdır ama gerekli bakımları yapıldığı sürece ömürlük klimadır.
      |
      |
      27 Temmuz 2008 15:31:55
      Verdiğin listeden Fujitsu inverter modellerini öneririm hem uygun fiyatlı hemde kaliteli ve performanslıdır ürünleri.
      |
      |
      27 Temmuz 2008 15:53:48
      quote:

Orjinalden alıntı: SK1P60! RequeM

Verdiğin listeden Fujitsu inverter modellerini öneririm hem uygun fiyatlı hemde kaliteli ve performanslıdır ürünleri.

|
      |
      27 Temmuz 2008 21:06:44
      teşekkürler arkadaşlar yarın gidip fujitsu satıcısıyla görüşeceğim. inşallah iyi haberler alıp bir an önce taktırabilirim. şu an vantilatörden sıcak hava geliyor ve çok bunaltıcı bir hava var
      |
      |
      29 Temmuz 2008 10:27:20
      Fujitsu nun paran yetiyor ise inverter modelini öneririm 2000 YTL den başlıyor fiyatları o kadar param yok diyorsan normal ASYA serisini öneririm fujitsunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SK1P60! RequeM -- 29 Temmuz 2008; 10:26:41 >
      |
      |
      29 Temmuz 2008 11:50:09
      Sayın metin T burada nedemek istediğinizi tam anlayamadım koku derken ne demek istediğinizi açarsanız sevinirim .

quote:

Orjinalden alıntı: metinT

klima alirken koku ozelligine dikkat etmek lazim. ancak bazilarinin fiyatlari ucmus. acaba vaadedildigi gibi naturel mi!!
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ
    • Çavuş
      57 Mesaj
      29 Temmuz 2008 14:58:43
      Fiyat problem değil en kalitelisi olsun diyen arkadaşlara tavsiyem , tek japon markası olan (yerliler dahil hepsi çin malı) mitsubishi dxk

inverter modelidir.18000 'likler 2600 ytl civarında.kışın -15e kadar dayanabilen nadir klimalardan.Hem kışın hem yazın kullanacaksanız

bu klimayı pek düşünmeden alabilirsiniz.
      |
      |
      29 Temmuz 2008 16:35:18
      Klimada Daıkın Mıtsubıshıden daha ıyıdır bunu unutmayalım klima alıcak arkadaşlar forumdaki diğer arkadaşların verdiği örnekler gibi

1.Daıkın
      2.mıtsubıshı
      3.Fujıtsu
      4.Toshiba
      5.Hitachi
      6.Sharp
      7.General electric
      8.Samsung
      9.Fuji electric
      10.panasonıc

Gibi markalardan şaşmayın arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SK1P60! RequeM -- 29 Temmuz 2008; 16:34:54 >
      |
      |
      29 Temmuz 2008 17:08:59
      mersin için sigma 18000 inverter tavsiye edermisin.
      |
      |
      29 Temmuz 2008 17:45:20
      slm arkadaşım zibroyuda incelemeni tavsiye ederim çok kaliteli bir ürün
      |
      |
      30 Temmuz 2008 08:58:07
      zibro kaliteli bir cihaz cihaz zaten japon ama fiyatları çok yüksek ayrıca cihaz sadece japon olguğu için alınırmı onuda tartışmak lazım biraz daha zamana ihtiyacı olduğu kanısındayım
      mn.dede adanadayım zaten yardımcı olabilirim
      |
      |
      30 Temmuz 2008 12:12:10
      Herkese Selam,

Evimin salonuna 24000 btu luk bir klima alacagım ve hafta ici aksam 6:30 dan once acılması soz konusu degil ( bu saatlerde evde kimse yokda )

Bugun bir tanıdık klimacıya gittim, kendisi fijutsu electric, wight-westinghouse, electra ve frigidaire satıyor...
      oda bana bu A B olayına cok takmamamı soyledi, ozellikle benim kullanımımda aradaki fiyat farkına deymiyecegini soyledi..

Frigidaire nasıl bir marka bilgisi olan varmı? Tanıdık klimacım 90 yıllık bir marka oldugunu, made in USA ve kalitesinin gayet iyi oldugunu soyledi. ( fijutsu kadar olmasa da ) Enerji tuketimini sordugumda sen kafana takma gibi bir yanıt aldıgımdan daha fazla bir sey soramadım 24000 btu luk modellerinde Fijustu ve frigidaire arasında 400 YTL fark var, sizce ne yapmalıyım?? bu farka deyicek bir enerji tuketim farkı olurmu iki marka arasında veya bu fiyatlara yakın daha iyi olacagını dusundugunuz klima nedir ???
      |
      |

• Yüzbaşı
      762 Mesaj
      30 Temmuz 2008 13:13:21
      frigidaire markasının amerkan ve kaliteli olduğunu biliyorum.
      |
      |
      30 Temmuz 2008 15:59:33
      quote:

Orjinalden alıntı: mn.dede

frigidaire markasının amerkan ve kaliteli olduğunu biliyorum.

Amerikalılar bizim kullandığımız tarzda split klimayı bırakalı 20 yıl oldu.Bu markalar sadece üzerine marka basar.Ama pencere tipi gerçek Amirikandır ve hala kullanırlar kendileride.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.