Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: medicus07

Arkadasım ben 17 m2 de kullanıyorum yaetıyorda rrtıyor bıle ama benım odam sadace 1 ıle 5 arasında gunes alıyor.Odanın ozellıklerını belırtırsen daha ıyı olur

Arkadaşım sigma mı kulanıyorsun? ben yatak odası için düşünüyorum aama akşam güneşini tam alıyor saat 16dan güneş batana kadar ? vardiyalı çaşıtiğimdan öğleden sonra sıcaktan uyuyamıyorum...

birde sesi ve montajından bilgi verebilirmisin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Hitachi de iyi markalardan biri zaten!!

Bursa' da Hitachi nereden bulabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebeto

quote:

Orjinalden alıntı: medicus07

Arkadasım ben 17 m2 de kullanıyorum yaetıyorda rrtıyor bıle ama benım odam sadace 1 ıle 5 arasında gunes alıyor.Odanın ozellıklerını belırtırsen daha ıyı olur

Arkadaşım sigma mı kulanıyorsun? ben yatak odası için düşünüyorum aama akşam güneşini tam alıyor saat 16dan güneş batana kadar ? vardiyalı çaşıtiğimdan öğleden sonra sıcaktan uyuyamıyorum...

birde sesi ve montajından bilgi verebilirmisin?

Arkadasım ben DEMİRDÖKÜM A enerji seviyeli 9000 btu aldım.Antalya da en ucuz 635 e buldum.Bende senın gıbı nobetcı oldugumdan gunduz uyumak zorunda kalıyordum.Senın odan benım odamdan pek farklı degfıl anlasılan.

-Cihaz sessiz calısıyor.Benim bilgisayarımdan daha az ses cıkardıgı kesin
    -Gayet kalıtelı bır malzemesı var.
    -Hem yukarı-asagı hemde saga sola fan yonunu kumandadan ayarlayabılıyorsun
    -Ben gunduzlerı 29 ıle 30 derece arasında tuttugum zaman bıraz usuyerekte olsa uyuyabılıyorum.Baskalaraına soruyorum serın olması ıcın 23-24 dereceyı ayarlamları gerekıyormus.Sen duşun artık kalıtesını
    -Uyku modu dıye bır ozellık var.Daha sessız calısmasının dısında sen ayarladıktan 1 saat sonra dereceyı 1 derece arttırıyor.Malum ınsan uyuduktan sonra soguga daha hassas olur.

Benim sana tavsiye hiç ugrasma sigma falan dıye al dd yı hemen veya 1 gun ıcınde takıyorlar.Montaj da ücretsiz.Bak keyfıne rahatca uyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 12 Temmuz 2008; 9:13:04 >

• TEşekürler medicus07 verdiğin bilgiler için sarfiyatlarınıda bir karşılaştırayım karar verecem.
  • mrb sn. arkadaşlar.. yaklasık 3 hafta once bnde de klima telaşı vardı.. o sırada forumdaki klima ile ilgili nerdeyse btn yorumları okumuşumdur..benm amacım ,bütçeme göre ,1000ytl cıvarında alınabilecek en iyi en verimli klimayı almaktı.. ben en son BAYMAK 18.000 BTU ELİT A SINIF DUVAR TİPİ KLİMA 'da karar kıldım ve beynımı daha fazla kurcalamadan netsiparis'ten 1050ytl'ye satın aldım..parayı ödediğim gunun ertesi günü , daha 24 saat dolmadan, klimamı ücretsiz getirdiler, odaya kadar bıraktılar saolsunlar..getirdiklerinde saat 16'00 civarıydı,,anında baymak yetkili servisi aradım randevu aldm..ve ertesi günü 11'30da servis geldi klimayı monte etti..yani 24 saat dolmadan servis gelip klimayı takmış oldu , takması da 2 saat fln surdu..temiz çalışıo cocuklar helal olsn..klimanın montajı da ücretsizdi, hiç bir ücret ödemedim.. ödediğim tek şey vardı, o da klimanın ücretidir, 1050ytl...olaylar cok hızlı gelisti , klimanın parasını ödediğim andan itibaren 48 saat bile dolmadan artıkn ben klima karsısında kurulmuş pofurr pofurr keyıf catıodum :PpPPp cok memnunum, çok hızlı ve güvenilir çalıştıkları için netsiparis'e de baymak'a da tesekkürler..

işte şurdan satın aldım: http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=18911702009

klimaya gelince: ELITE sınıf kalitesinde olduğunu çok kolay hissettirio..sessiz çalışıo, dış görünüşü birçok klimadan ve standart klima yüzlerinden daha değişik ve çok şık durduğunu söleyebilirm..ionizer özelliği cidden odadaki havayı hissedilir bi şekilde değiştirio,temiz havayı hissedebiliosnz.. elektrik tüketimine gelince henüz elektrik faturası kesilmediği için bu konuda bişey diyemicem, fakat A sınıf olması beni rahatlatıo.. klimanın olduğu oda 28-30metrekare büyüklüğündedir ve mesela 25-26derecede sabitlenmiş 5-10dk çalışmasıyla hemen odayı soğutmayı başarıor.. oda gün boyu güneş gördüğünü de düşünürsek, performansı çok iyi oldugunu siz de anlamışsınızdr..kumandası da çok pratik ve kullanışlı.. kumanda üzerinde sıcaklık sensörü vardır, ortam sıcaklığını algılar,bunun sayesinde hissetme fonksiyonunu kullanabilirm, ama bu fonksiyonu onu pek kullanmadım..kısacası klimanın performansından da çok memnunm..herkese ttavsie ederim.. özellikle bu fiyata alınabilecek en iyi klima olduğunu düşünüorm..bütçesi belli olanlara ve en fazla 1000ytlye kadar klima arayanlara şiddetle bu klimayı öneririm.. herkese ii forumlar..

alta da klimanın bi resmini çektim, mrk edenler için..

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• arkadaşlar yardım lütfen sizce mitsubishi mi sharp mı?
    birde daha çok kış için ısıtma amaçlı klima sorduğumuzda satıcı inverter modelle, klasik modelin arasında fatura 5milyon farkedermiş vede ısrarla 12000lik sharp tavsiye etti. peşin fiyatına taksitli fiyatlarındanda indirim yapıyorlar
    SHARP 12000btu düz klima 1500ytl inverterli 2080ytl
    mitsubishi elektrik düz 1400 ytl, inverterlisi 1900ytl
    410 gazlı ikiside sizce düz klima mı inverterli mi? ve hangi marka
  • İklimsa bana inverter sadece soğutma amaçlı kullanımda pek fayda etmeyeceğini söyledi, benim günlük kullanımımı 10 saati geçse bile. Isıtma amaçlı kullanmayacağım. Bu söylenen doğru mu? Bir de Mitsubishi heavy, electricden daha iyiymiş. Ama burada okuduklarımdan sonra buna şüpheyle bakıyorum.

Bir de sizce multi sistem mi daha iyi, yoksa ayrı ayrı mı?
  • quote:

yaskoo_87

hayırlı olsun arkadaşım,acaba bu A sınıfı klimanın montajında servis vakum yaptımı birde iç ünitede borunun görülmesi servisin pek işi bilmedigini gösteriyor,onun alt tarafta kalması gerekiyordu,acaba bir neden gösterdilermi size borunun bu durumu için

arkadaşın yorumuna cvp olarak: ilk önce teşekkur ederm..fakat hocam bn servis çok iyidi diorum sen ne diosn :S sen klimacımısn ?? o borunun oraya delinmesini ben istedim, çünkü klimanın koyulduğu yer beton, duvarın alt tarafı yani klimadan aşağı dogru ise tuhlalı yer.. sence mantıken boru nereden daha kolay geçirilir???!??! servis işini çok iyi yaptı, benm bilgim dışında hiç hareket etmediler, her adımdan önce bana sordular, şu şöle mi olsn böle mi olsn die.. acıkcası son derece memnunum!!

• quote:

Orjinalden alıntı: Kemer Altı

quote:

Orjinalden alıntı: Lady Bird

arkadaşlar yardım lütfen sizce mitsubishi mi sharp mı?
    birde daha çok kış için ısıtma amaçlı klima sorduğumuzda satıcı inverter modelle, klasik modelin arasında fatura 5milyon farkedermiş vede ısrarla 12000lik sharp tavsiye etti. peşin fiyatına taksitli fiyatlarındanda indirim yapıyorlar
    SHARP 12000btu düz klima 1500ytl inverterli 2080ytl
    mitsubishi elektrik düz 1400 ytl, inverterlisi 1900ytl
    410 gazlı ikiside sizce düz klima mı inverterli mi? ve hangi marka

satıcı 5 ytl elektrik faturası oynar lafını iyi sallamış,bende 1 ınverter bir tanede 12000 btu klasik klima var aralarında 25 ytl elektrik parası farkı oluyor ne 5 ytl si,eger günde full 10 saat çalıştırırsanız,

eger sordugunuz havy ise sakın almayın farklı sorunları var ithalatçısının degişimine kadar illa iki markadan ibirini alacaksanız sharp alın ama size zibro,fujitsuda öneririm

Not:elektrik olanını soruyormuşsunuz direk mitsubishi elektrik alın,vede bence günde 10 saati geçecekseniz ınverter alın 3-5 senede farkı çıkar konforu yeter.

sağol arkadaşım cevap verdiğin için bende arada 5ytl.lik fark olacağını sanmıyorum.

gerçi klasik model sattıkları kişilerde tereddütlü almışlar fakat sonrada haklıymışsınız demişler ve eğer kısa süreli kullanacaksanız açıp kapattıkça inverterli olan daha çok elektrik harcar dediler. yazın açıp kapanabilir fakat kışın yatana kadar açık kalır 12 saat dedim. klasik klima için 24 saat kullansak bile harcayacağı aylık ücret 40 milyonmuş diğerinin 35miş fazladan 500ytlni bağlamış olursun bu sana kaç senede geri döner kimbilir o zamana zaten klima eskir falan dediler.
    neden klasik satmak istesinler anlamış değilim.

evimizin kalorifer tesisatı döşeli bi petekleriyle kazanı alınacak sadece soğutma amaçlı klima alıp kalorifermi taktırsak diyorum 2milyar daha masraf edip. :) iyice kafam karıştı ya...

• arkadaşlar

. sogutma kapasitesi en az 22000-23000 olan,
    .gürültüsüz,
    .enfazla 2 milyar civari
    . elektrik tüketiminde az yakan ve
    . yanlız yazın çalıştıracağım
    bir split klima arıyorum.

Kışın çalıştırmayacağımı ve elektriği cok yakmayan özelliklerine dikkat çekmek isterim...
    sizce hangisi?
  • Arkadaşlarbu hafta klima alacağız yardımlarınızı bekliyorum

Bir kaç klima beğendim sizce nasıl bunlar hangisini alalım sizce

http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=18911702001#

http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=18911702008

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961581100.htm?&productCode=8961581100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 14 Temmuz 2008; 10:33:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Thema

Arkadaşlarbu hafta klima alacağız yardımlarınızı bekliyorum

Bir kaç klima beğendim sizce nasıl bunlar hangisini alalım sizce

http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=18911702001#

http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=18911702008

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961581100.htm?&productCode=8961581100

bunların için yardım yapılacak klima yok al birini vur öbürüne,hangisini alırsanız alın hepsi aynı tas aynı hamam ama klima sorarsanız arkadaşlar yardımcı olurlar

• Ne yapalım bizimde bütçemiz bu kadar . Bizde isteriz 1500 ytl lik klima almayı ama bütçe meselesi 750 ytl ye kadar önerebileceğiniz başka klima varsa yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Ne yapalım bizimde bütçemiz bu kadar . Bizde isteriz 1500 ytl lik klima almayı ama bütçe meselesi 750 ytl ye kadar önerebileceğiniz başka klima varsa yardımlarınızı bekliyorum

sayın arkadaşım,en fazla 100 daha ver,elektra,dıamond(mısır ürünleri hariç)haier,aırwell,alın inanın arada korkunç kalite farkı var,nerede oturuyorsunuz ayrıca bu 12000 btu yeterlimi alanınıza keşif yapıldımı
  • Oda 14 metrekare . 12000 yeterli olur diye düşünüyoruz. Dediğiniz markalara baktım ama anlamıyorum ki :) Sadece btu suna bakıyorum diğer özellikleri bakımda en iyi 100 ytl daha fazla olan bi kaç klima örneği verirmisiniz
  • quote:

Oda 14 metrekare . 12000 yeterli olur diye düşünüyoruz. Dediğiniz markalara baktım ama anlamıyorum ki :) Sadece btu suna bakıyorum diğer özellikleri bakımda en iyi 100 ytl daha fazla olan bi kaç klima örneği verirmisiniz

Zibro 1234 serisi uygun olur rahatlıkla teter artar.Fiyatıda makula yakın.
  • merhaba evimin planı aşağıda 18000 lik klima var bosch marka salonun ve 2 oda kapısı ile mutfak kapısı açık vaziyette 25 dereceye ayarlı iken 27 derecede sabit tutuyor tamamını sadece salonda sorun yok ayarladığım dereceye anında indiriyor da benim sorum ben bu evi tamamen ve verfimli olarak klima ile nasıl ısıtırım tavsiyelerinize şimdiden teşekkür yer edirne ipsala. lütfen ek e bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulkoc -- 16 Temmuz 2008; 22:22:53 >

• Klima da uzman arkadaşlar , lütfen bir yardım edin

18.000btu luk maksimum 1500ytl ye
    R410 gazlı , sessiz , hangi sınıf yazdığından çok gerçekten az enerji harcayan (A sınıfı yazanlara inancım yok)
    Inverterli olmasına gerek yok sanırım , günde 4-5saat sadece soğutma için kullanılacak istanbulda ,

en iyi klima markası ve modeli nedir arkadaşlar?

Şu ana kadar baktığım;
    Airfel Gold Plasma 1400ytl
    Bosch B1ZMA / I iyonizer 1500ytl
    Baymak elit 1050ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: sulkoc

merhaba evimin planı aşağıda 18000 lik klima var bosch marka salonun ve 2 oda kapısı ile mutfak kapısı açık vaziyette 25 dereceye ayarlı iken 27 derecede sabit tutuyor tamamını sadece salonda sorun yok ayarladığım dereceye anında indiriyor da benim sorum ben bu evi tamamen ve verfimli olarak klima ile nasıl ısıtırım tavsiyelerinize şimdiden teşekkür yer edirne ipsala. lütfen ek e bakalım.

Öncelikle tek bir klima ile her yerde aynı konfor olması mümkün değil 10 m2 odaya 7000-9000 btü diğer yerlere 12 000 lik seçebilirsiniz.

• slmlar buraya yeni kayıt oldum. bende 9000 lik bosch var. soğutması mükemmel, fakat kışın ısıtması 5 para etmiyor. biraz araştırdım, r22 gaz kullanılıyor. bu gazı r410a ile değiştirme imkanımız varmı? kışın çalıştırdığımda ılık üflüyor, servis geldi basınç ölçümü yaptı, cihaz normal dedi gittiyardımcı olursanız sevinirim. not: evim 12 metrekare, 2,5 metre yükseklikte beton bina, etrafında ev yok açık, evim batıya bakıyor, camlar pimapen tek cam, yalıtım iyi değil, manisada oturuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.