Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.804
Tıklama
Giriş
      434 Mesaj
      30 Haziran 2008 22:07:53
      Evet 12lik dış ünite için azımsanmayacak bir sesi var. Son kademede çalışıyorsa belkide normaldir. İç ünite Düşük kademede üflerken ses yine aynı mı
      |
      |
      30 Haziran 2008 22:32:21
      ucuz etin yahnisi eksi olur derler hacim!!! Su bir gercek pahali firmalar (daikin, mitsibushi electrik ve toshiba) neden pahali hakediyorlar. Su yaz aylarinda durmadan tanidiklarin kullandiklari klimalari kiyaslama yapiyorum ve sonuc: Bu markalarda kalite, konfor ve dayaniklilik hersey mevcut digerleri nal topluyor.

quote:

Orjinalden alıntı: mkelleci

20m2 yakın odam için bir klima almayı düşünüyorum, kücük, kullanışlı ve uygun fiyatlı model tavsiyeniz nelerdir biraz fikir verebilirseniz sevinirim. Bir yandanda forumu okumaya başladım ama vakit kaybetmiyim dedim bu haftasonu bayıldım odada. Tv, desktop, laptop derken oda hamam oluyor :)

Teşekkürler.
      |
      |
      30 Haziran 2008 22:50:03
      Evet aynı, oda buz gibi oldu bu arada, dışarı mutfaga çıktım cehennemiş dısarısı. Ama anlamadıgım o kadar sogudu neden hala üflüyor, termostata girip durması gerekmez mi ? Bir de şu dış ünite sesi normalmidir.

quote:

Orjinalden alıntı: istanbul37

Evet 12lik dış ünite için azımsanmayacak bir sesi var. Son kademede çalışıyorsa belkide normaldir. İç ünite Düşük kademede üflerken ses yine aynı mı
      |
      |
      01 Temmuz 2008 13:34:54
      Arkadaşlar Samsung AQ12NSBN hakkında ne dşünüyorsunuz? A sınıfı enerjili soğutma, B sınıfı enerjili ısıtma var. Soğutma verimliliği 3.2 gibi bir değer. Fiyat çoğu yerde 950-1000 arası. Klima alacağımız kesin değil ama yine de fikirlerinizi alayım dedim. Teşekkürler. Bir de ses seviyesi nasıldır bilen var mı?
      |
      |
      01 Temmuz 2008 15:41:44
      mitsubishi electric maşallah sektirmemiş ve %20 zammı yapıştırmış.biraz yukarda yazdığım 2500 ytllik ürün 3200 ytl olmuş.bi ihtimal diyodum artık bu yaz geçti.cümleten geçmiş olsun.3000 ytlde invertersüz klimaya veremem.ötvye kuş konduran ve sıcakları çok seven maliye bakanına
      |
      |
      01 Temmuz 2008 16:47:48
      herkese cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.25 metre kare salonumuz var.buraya sadece soğutma amaçlı klima almak istiyorum.1200btu klasik klima ile 9000 btu inverterın sogutacağı alan açısından ne kadar fark olur.SAMSUNG AQ-12NSBN ile
      SIEMENS S1ZMI A12002 BIO FİLTRE
      Samsung AQ12FAN
      Samsung AQ 12W8
      arasında kaldım.
      Siemens ile samsungun farkı nedir?
      |
      |
      01 Temmuz 2008 23:23:56
      fujitsu asya09lc..........

|
      |
      01 Temmuz 2008 23:27:14
      arkadaslar bugun evime fujitsu inverter 24'lük klima takildi..birkac gun kullandiktan sonra izlenimlerimi buraya yazicam..fakat 3 saatlik kullanimdaki izlenimim iç ve dış ünitelerin çooook sessiz olmasi..soğutmasi olağan üstü..gerçi kışın ısınma ağırlıklı kullanım için fujitsuyu seçtim ama izmirin sıcağında sğutmasinın da iyi olmasi lazim haliyle..dediğim gibi şimdilik herşey istediğim gibi sessiz olması cook iyi..umarım ileride de beni hayal kırıklığına uğratmaz
      |
      |
      01 Temmuz 2008 23:36:46
      hayırlı olsun kardeş...süper makina almışsın...kalorifer hesabı yanarsın kışın :) klübe üye ol bu arada
      |
      |
      01 Temmuz 2008 23:57:25
      Merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var hem ısıtma hemde soğutmada yüksek performanslı klimaya ihtiyacım var.Baymak AUX 24btu mu yoksa Baymak CHS den hangisini önerirsiniz Şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |
      02 Temmuz 2008 00:23:52
      bak yukarıya bi resim var....ne yazıyo orda????
      |
      |
      02 Temmuz 2008 00:25:49
      SEVGİLİ garagulli ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN KLİMANI İYİ GÜNLERDE KULLAN İÇ ÜNİTENİN BAKIR BORULARINI PLASTİK KABLO KANALI İÇERİSİNE ALINMASINI SEN Mİ İSTEMEDİN ACABA YOKSA ARKADAŞLAR MI YAPMADI , BİRDE İÇ ÜNİTE TAVANA ÇOK YAKIN GİBİ GELDİ BANA . SAKIN KUSUR ARAMAYA ÇALIŞIYORMUŞUM GİBİ ALGILAMA SADECE YARDIMCI OLMAK İÇİN SORUYORUM..
      |
      |

l i v e e a r t h
    • Yüzbaşı
      399 Mesaj
      02 Temmuz 2008 00:33:24
      sağolasın dominic kardeşim...plastik kablo kanala gerek duymadım,içteki bağlantı fazla değil çünkü....iç ünite mümkün olduğunca tavana yakın lakin İzmirde tavan yükseklikleri çok düşük maalesef dairelerde...oda da küçük oldukça,mümkün olduğunca yukarıya monte oldu
      |
      |
      02 Temmuz 2008 16:50:03
      quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

Orjinalden alıntı: rambo0906

selam arkadaşlar.... tam 1 yıldır bu forumu takip ediyorum ve neredeyse burada yazılan tüm mesajları okuduğumu söyleyebilirim...geçen sene yine bu aylarda klima almaya karar vermiş ama en iyisi hangisi , acaba hangisini alayım derken tam 1 seneyi klima alamadan geçirdik...tabi bunda bayilerin söylediği şeylerde etkili olmadı değil...mesela 10 yıl daikin-tebada çalışmış ve şu anda da tam 5 senedir mitsubishi electric bayisi-servisi olan bir arkadaşın kesinlikle daikin al demesi ;ama geçen gün konuştuğumda ise aynı kişinin enterasan bir şekilde kesinlikle mitsubishi demesi gibi mesela...şu an evdeyim , salondaki dijital termometre tam 31 dereceyi gösteriyor...artık hem araştırmaktan , hem sıcaktan ve aşırı nemden bunaldım ve eşime de söz verdim klimayı yarın mutlaka alacağıma dair... o yüzden de son çare olarak siz bu işi gerçekten iyi bildiğine inandığım arkadaşlara danışayım dedim...acaba hangisini almalıyım diye...aslında hangisini alsam çok memnun kalacağımı biliyorum ama ne yapayım bu da benim karakterim, almışken en iyisini alayım düşüncesinden bir türlü kurtaramıyorum kendimi... almayı düşündüğüm markalar öncelikle 1- daikin 2- mitsubishi electric 3- toshiba daiseikai 4- fujitsu tabii inverterli olanları ... klimanın takılacağı salonumun eni 4 m uzunluğu 6 m tavan yüksekliği 2,60 m ...salon dahil tüm odalarım güney-batı cepheli....yani yaklaşık öğlen 13:00 den akşam güneş batıncaya kadar güneş görüyor ve gölgelikler çekili olmasına rağmen içerisi tam 31-32 derece ve durulacak gibi değil...12 katlı bir apartmanın 7. katındayım , camlar çiftcam 70'lik pimapen , yalıtımlı ...salonda bir dizüstü bilgisayar , 350 watt elektrik harcayan 106 ekran plazma tv , 60 watt x 7 = 420 wattlık ampul , uydu receiver,ev sinema sistemi ve çoğunlukla 2 kişi . . .almışken hem soğutma hem de ısıtma amaçlı... öncelikle 12000 btu 'luk ama siz hayır yeterli gelmeyebilir diyorsanız 18000'lik ...

marka model kapasite eer cop güç tüketimi hava debisi ses çalışma aralığı liste fiyatı peşin fiyatı

1. tercih = daikin stylish ftxg-e 13000-17000 3,30 3,72 1,06- 1,07 486-576 22-47 -10/46=-15/20 2860 ytl 2120 ytl

2. tercih = mits. el. msz-gc 35 va 13300-17070 3,26 3,79 1,075-1,055 552 22-47 -10/46=-15/24 2100 ytl 1800 ytl

3. tercih = mits. el. msz-fd 35 va 13650-21500 4,12 4,62 0,85-0,865 672 21-50 -10/46=-15/24 2840 ytl 2400 ytl

4. tercih = tos.dais. ras-13 skvr-e 14000-19800 3,50 3,89 1,00-1,08 540-614 26-48 -10/46=-15/24 2270 ytl 2050 ytl

5. tercih = fujitsu asyb 12 ldcz 14700-22850 3,85 3,93 0,91-1,22 635 ? - ? -10/43=-15/24 2220 ytl 2000 ytl

6. tercih = panas. cs-e 12gkew 13760-22360 3,68 3,75 0,96-1,28 672-702 21-48 -10/46=-15/24 2300 ytl 2050 ytl

şimdi bu model ve markalardan hangisini almalıyım....sizler ne dersiniz...niçin ???

Anlaşılan bıçak kemiğe dayanmış. Geçen sene epey incelemelerde bulunmuş birisine fazla da birşey söylenmez arkadaşım. Sektörde fazla değişen birşey yok. Bu seçtiği1-niz markalar ve modeller hepsi birbirinden güzel. Ama "her gülün bir dikeni vardır " misali 4*4 lük ürün de bulamıyoruz maalesef. Benim listenizde 3. ve 5. tercihler dikkatimi çekti. Genel sıralamam da 3-5-1-6-4-2 olurdu.
      Bu sıralamada 3. ürünü üstün teknik değerleri nedeniyle ilk sırada görüyorum.Gerçi fiyatında biraz daha indirim alabilirseniz tam süper olucaktır. 5. ürün de yine f/p oranına göre öne çıkmakta ve 2. sırayı almaktadır. 1. ürün de çok denenmiş ve sıkıntısız olması nedeniyle yerini almıştır. 6. ürün bahsettiğiniz bazı sıkıntıları nedeniyle ancak bu sırada yer bulmuştur.Son 2 ise zaten yakın değerlere sahip ürünler.
      Kullanacağınız şehiri belirtmemişsiniz ama bu modellerin yeterli performansı göstereceğini düşünüyorum.
      sevgili koko 69 en sonunda senin de dediğin gibi mitsubishi electrric krigamine serisi fd 35 VA aldım...dün takıldı...1 temmuz itibari ile de mitsubishilere zam geldi...yeni fiyatı 3156 oldu ,eski fiyat 2840 idi...tabi ben eski fiyattan aldım.peşin...daha pek kullanamadım...duvarda biraz öne çıkıntılı iç ünite...doğru kararı verip vermediğimi kullandıkça göreceğiz...dün akşam biraz çalıştırdım iç ve dış ünite inanılmaz sessiz..ama salonda tuhaf bir koku oluştu sanki...bu normal mi...sebebi ne olabilir ...
      |
      |

• Yarbay
      2576 Mesaj
      02 Temmuz 2008 17:02:43
      Merhaba arakdaşlar geçen hafta 9000 btu demirdöküm klima aldık bizim oda için oda yaklaşık 12 metre kare öğlene kadar güneş alıyor ve çok sıcak oluyor..Klima geldiğinde dış ünitede fabrikadan gaz koymayı unutmuşllar dediler biz koyalım dediler tamam dedik neyse bugün test etme imkanım oldu yaklaşık 1-1.5 saat kadar çalıştı (en yüksek ayarda) klima fakat oda hala serin denilecek kıvama gelmedi pek öyle bir fark olmuyor klimadan soğuk hava geliyor ama soğukluk derecesini karşılaştıramıyacağım..Sizce sorun nedir gazın yeni konmasından oluşan bir sorun mu yoksa ilk günlerde tam performans alınamamasından mı ? Sorun normal mi değil mi ne tavsiye edersiniz..?
      |
      |
      02 Temmuz 2008 17:54:21
      asıl ilk günlerde dondurması lazım...gazı tammı acaba,gaz bastıktan sonra vakumlama yaptılarmı??
      |
      |
      02 Temmuz 2008 18:14:38
      Gelip gazı bastılar işte tam olup olmadığını kendi imkanlarımla anlayamam galiba, vakum olayınıda yapmadılar galiba çünkü ellerinde sadece gaz tüpü vardı..Servisi bir daha mı çağırim ne yapim?

Edit: Mesela klimanın havayı üflediği yere termometre koysam bu değer kaç olmalı oradan aldığımız sonuçla da sorunun gaz da olup olmadığını anlarız değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi дltuğ -- 2 Temmuz 2008; 18:15:28 >
      |
      |
      02 Temmuz 2008 22:11:51
      Bende MSZ GC 35 kullaniyorum bende de plastiksi bir koku geldi ilk kullanimlarda sonra yok oluyor.

quote:

ama bu modellerin yeterli performansı göstereceğini düşünüyorum.
      sevgili koko 69 en sonunda senin de dediğin gibi mitsubishi electrric krigamine serisi fd 35 VA aldım...dün takıldı...1 temmuz itibari ile de mitsubishilere zam geldi...yeni fiyatı 3156 oldu ,eski fiyat 2840 idi...tabi ben eski fiyattan aldım.peşin...daha pek kullanamadım...duvarda biraz öne çıkıntılı iç ünite...doğru kararı verip vermediğimi kullandıkça göreceğiz...dün akşam biraz çalıştırdım iç ve dış ünite inanılmaz sessiz..ama salonda tuhaf bir koku oluştu sanki...bu normal mi...sebebi ne olabilir ...

|
      |

• Yüzbaşı
      558 Mesaj
      02 Temmuz 2008 23:01:53
      Arkadaslar ben yeni Demirdöküm A Sınıfı 09 hp yani 9000 btu klima aldım.Antalya dan 635 e buldum en ucuz.Caok beklemek ıstemedım.Cunku yenı gelecek otv vergısı muhabbetıne 100 ytl daha vermek ıstemedım.Odam 16-17 metre kare cıvarında ve gunduz saat 1 ıle 5 arasında gunes alıyor.İlk izlenimleri paylasayım.Klima gayet guzel ve de sesız calısyor.Bu odrayı sogutmak ıcın en dusuk ayarı bıle secmek gerekmıyor.Ortalama 26 derecede ıserısı yeterınce soguk oluyor.Almayı dusunen arkadasla ÖTV vergısı gelmeden kacırmasınlar derım.Enerji tuketımı konusunda 9000 btu klımaların kataologlartında yazanlar arasında en dusuk sevıyede olanı.Tabıı markaların hangı statandartları kullandıgı onemlı.Tabıı ay sonun da bellı olur ne kadar harcadıgı.A sınıfı 9000 btu ler ıcınde en ucuzu ve demirdöküm servis garantisi ile Türkiyenin her tarafında teknikj destek.Şiddetle tavsiye edilri:D
      |
      |
      Phenom II X6 1055T 2.8GHz / 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache // Asus M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O/C)// Gigabyte GTX460 OC 1GB// KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM DUAL KIT // Sandisk Ultra II 120 GB SSD // ASUS 24B1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA // AeroCool VS-9 550W 9 Fan Yuvalı Mid-Tower Siyah// ACER H223HQ 21.5'' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS, DVI, HDMI, Full HD // MICROSOFT Wireless Comfort Desktop 5000
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      02 Temmuz 2008 23:58:12
      sevgili cemele o zaman senden bilgi alabilirim sanırım...sen klimayı kaç m2 de kullanıyorsun ve klimayı hangi dereceye ayarlıyorsun genellikle...ve bu koku ne zaman yok oluyor...ben de en baştan senin klimandan alacaktım sonra almışken en iyisi olsun istedim...ve klima hakkında diğer kullanım tavsiyelerini de paylaşırsan sevinirim
      quote:

Orjinalden alıntı: cemele

Bende MSZ GC 35 kullaniyorum bende de plastiksi bir koku geldi ilk kullanimlarda sonra yok oluyor.

quote:

ama bu modellerin yeterli performansı göstereceğini düşünüyorum.

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,283
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.