Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
41.591
Cevap
351
Favori
3.347.854
Tıklama
Giriş
    7 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar
    Forumu okumaya çalılştım ancak çok fazla yazı var. Yardımınızı istiyorum. Klima alacağım ama hiçbir fikrim yok.
    Batman'da yaşıyorum. Klimayı taktırmayı düşündüğüm oda, kuzeyde ve güneşi neredeyse görmüyor. Ancak ev 5. ve son katta. Yalıtım idare eder. Oda 20 metrekare, tabanı fayans. Cam ve balkon kapısı var, çift cam pimapen. Bu koşullarda, özellikle Batman'ın 40 lı derecelerdeki sıcağını düşünerek tavsiye edebileceğiniz klima marka ve modeli nedir? Şimdiden çok teşekkür ederim.
    |
    |

Orjinalden alıntı: salifox

Merhaba arkadaşlar
    Forumu okumaya çalılştım ancak çok fazla yazı var. Yardımınızı istiyorum. Klima alacağım ama hiçbir fikrim yok.
    Batman'da yaşıyorum. Klimayı taktırmayı düşündüğüm oda, kuzeyde ve güneşi neredeyse görmüyor. Ancak ev 5. ve son katta. Yalıtım idare eder. Oda 20 metrekare, tabanı fayans. Cam ve balkon kapısı var, çift cam pimapen. Bu koşullarda, özellikle Batman'ın 40 lı derecelerdeki sıcağını düşünerek tavsiye edebileceğiniz klima marka ve modeli nedir? Şimdiden çok teşekkür ederim.

sadece serinleme içinmi düşünüyorsunuz,günde kaç saat kullanacaksınız,bütçe nedir bunlarıda yazın vede en son alacagınız klimanın servisinide çagırarak keşifte yaptırınki hatalı alım yapmayın

saygılarımla
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    Teşekkürler ilginize. Arakatta daire, cephe eski beton kaplamalardan, özel bi izolasyon olduğunu sanmıyorum.

Sayın Nofear ben Daimondın yeni ( haftaya bayilerde olacak) R 410 gazlı A sınıfı XV serisine bakmanızı öneririm. DSH 22XV sizin işinizi görecektir. Bu modellerde Toshiba kompresör kullanılmiş.Ama yine de bayisinden keşif yaptırın. Çünkü sizin binanın konumu vs . gereği biraz yerinde keşif şart. Ayrıca hangi marka ya da model alırsanız alın keşif de tavsiye ettikleri modelin yeteceğini keşif formuna not ettirin.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Der Yaa

quote:

Merhaba arkadaşlar

sadece serinleme içinmi düşünüyorsunuz,günde kaç saat kullanacaksınız,bütçe nedir bunlarıda yazın vede en son alacagınız klimanın servisinide çagırarak keşifte yaptırınki hatalı alım yapmayın

saygılarımla

Serinleme asıl amaç ancak ısıtma olsa iyi olur, 8-9 saat günlük kullanım ve bütçe de 1500 YTLye kadar olabilir
    İlginiz için teşekkürler
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Der Yaa

quote:

Merhaba arkadaşlar

saygılarımla

Serinleme asıl amaç ancak ısıtma olsa iyi olur, 8-9 saat günlük kullanım ve bütçe de 1500 YTLye kadar olabilir
    İlginiz için teşekkürler

fiyat konusu muamma gezecek ve pazarlık ederek alacaksınız çünkü herkes kafasına göre satıyor,

burada(izmirde)18 metre kare yere ısınma isteniyorsa ve çatı katsa mitsubishi elektrik bile 18000 btu ınverter öneriyor,sizinki en üst kat camlardan güneşi görmese bile üstten alıyordur diye düşünüyorum,eger ınverter olsaydı 12000 btu alın diyecektim ama söz konusu klasik klima,12000 btu sorun çıkarır sizde 16000 yada 18000 btu yeterli olur,

markalarsa;
    elektra
    dıamond(mısır serisi hariç)
    haier
    aırweel
    samsung
    hitachi
    siemens-bosch

klimaları düşünebilirsiniz
    |
    |

• Teğmen
    141 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Teşekkürler ilginize. Arakatta daire, cephe eski beton kaplamalardan, özel bi izolasyon olduğunu sanmıyorum.

Sayın Nofear ben Daimondın yeni ( haftaya bayilerde olacak) R 410 gazlı A sınıfı XV serisine bakmanızı öneririm. DSH 22XV sizin işinizi görecektir. Bu modellerde Toshiba kompresör kullanılmiş.Ama yine de bayisinden keşif yaptırın. Çünkü sizin binanın konumu vs . gereği biraz yerinde keşif şart. Ayrıca hangi marka ya da model alırsanız alın keşif de tavsiye ettikleri modelin yeteceğini keşif formuna not ettirin.

Tamam dostum. Bunu bilmiyordum bak, çok sağol. Tekrardan teşekkürler.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

Orjinalden alıntı: Lady Bird

mrb arkadaşlar bende klima almayı düşünüyorum
    20 metrekarelik
    sabah güneşi alan
    çift camlı
    arakatta bir odaya yaz ve kış kullanmak için nasıl bi klima tavsiye edersiniz?
    ben hitachi,toshiba ve de fiyat uygunluğundan dolayı demirdöküm düşünüyorum. en fazla 1200 ytl civarı alabilirim siz ne tavsiye edersiniz? elektrik tasarruflu bu fiyata iyi ısıtan bi klima bulabilirmiyim? yardımcı olurmusunuz?

Merhaba ,

Günlük kaç saat kullanacağınızı yazmamış olmanızdan ötürü düz ya da inverter ayrımını yapamıyorum. Size düz 12 000 btu ya da üst segmentten 9 000 btu inverter cihaz da takılabilir. Yine sizin mesajınızda eksikliklerle dolu. Bu nedenle keşif yaptırmanız daha sağlıklı olur. Isıtma performansı açısıdan Hitachi ve Fujitsuya da bakmanızı öneririm.

gündüz 4-5 saat ve gecede uyurken kullanmayı düşünüyorum evim yazın çok sıcak kışında çok soğuk olmuyor ara kat olduğu için ısı yalıtımı iyi denilebilir başka ne yazabilirim bilmiyorum. tabiki en son keşif yaptıracağım sadece marka tesbiti yapmaya çalışıyorum yardımcı olmaya açalışan ark.lar çok sağolun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Bird -- 29 Haziran 2008; 22:35:12 >
    |
    |

gündüz 4-5 saat gecede 8-10 saat olsa toplam 10-15 saat yaparki elektrige gelen zamlarıda heseba katarsak dahada gelecek siz ınverter alırsanız uzun yıllar sorunsuz bir markayla mutlu mesut yaşarsınız,size zibro yada fujitsu öneriyorum 12000 btu olanını bunu servis yerinde görürse daha iyi olur keşif için 9000 btu ınverter da önerebilir,yerin tam tespiti ile ama sanırım manisaydı yeriniz ben orada 3 sene kaldım izmirden soguktur
    |
    |
    20m2 yakın odam için bir klima almayı düşünüyorum, kücük, kullanışlı ve uygun fiyatlı model tavsiyeniz nelerdir biraz fikir verebilirseniz sevinirim. Bir yandanda forumu okumaya başladım ama vakit kaybetmiyim dedim bu haftasonu bayıldım odada. Tv, desktop, laptop derken oda hamam oluyor :)

Teşekkürler.
    |
    |

Orjinalden alıntı: mkelleci

20m2 yakın odam için bir klima almayı düşünüyorum, kücük, kullanışlı ve uygun fiyatlı model tavsiyeniz nelerdir biraz fikir verebilirseniz sevinirim. Bir yandanda forumu okumaya başladım ama vakit kaybetmiyim dedim bu haftasonu bayıldım odada. Tv, desktop, laptop derken oda hamam oluyor :)

Teşekkürler.

klima adı yazmak kolayda,

kaçıncı kat,nerede oturuyorsunuz,günde kaç saat kulanacaksınız,ısınmadada kulanacakmısınız,
    |
    |
    Umarım doğru bir karar vermişimdir.
    Almayı düşündüğüm klimanın Teknik Özelliklerini sizinle paylaşmak istedim. Yorumlarınız bekliyorum.

53 NQV 045H
    (17100 Soğ. / 23600 Isıt. Btu/h)
    Soğutma Kapasitesi : 4,5 (0,5-5,0)
    COP : 3,21
    Enerji Sınıfı : A
    Isıtma Kapasitesi : 5,5 (0,9-6,9)
    COP : 3,61
    Güç Tüketimi (Soğ) : 1,4 kW
    (Sıc) : 1,53 kW
    Hava Debisi m³/S. : 684
    Ses Seviyesi (İç) : 31 dB(A)
    Ses Seviyesi (Dış) : 49 dB(A)
    Çalışma Şartları : (-10) - 46 Soğ. / (-15) - 24 Isıt.
    Fiyatı : 1 + 12 = 2.583 YTL
    |
    |
    merhaba arkadaşlar,

35-40 m2 salon yazın soğutma amaçlı kışın da ısıtma amaçlı kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum.
    21.000 btu yeter diye düşünüyorum.sizce de yeterlimi yoksa 17.000 kafi gelirmi?marka olarak favorilerim

1.mitsubishi electric MSH-GA60VB 2500 ytl
    eer:2,61
    COP:2,9

2.TOSHİBA ras-24 NKHP 2400 YTL
    eer:2,59
    cop:2,59
    Bu iki modelden hangis dersiniz?
    Bir de electrolux ve white westinghouse da fiyat olarak aklımı çelenler..F/P olarak kullanıp önerecek arkadaş varmı bu markalardan?Ya da başka marka model tavsiye edecek olan.Eğer yoksa paraları klimaya gömücez:)
    |
    |

Orjinalden alıntı: mkelleci

Teşekkürler.

Bütçenizi belirtmemişsiniz ve de başka bazı kriterleri. Sanırım en uygunu 12 000 rubenis ya da baymak baxi almanız olacaktır. Yaklaşık 400 ytl den satılmaktadır bu ürünler. Bunlar f/p ürünleridir ve sizin işinizi görecektir.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Lady Bird

nasıl çelişkilerle dolu anlamadım demek istediğinizi imkanım olsa hitachi 10000 btu almayı düşünüyorum aslında fiyatı hakkında bilgim yok manisada nerde var onuda bilmiyorum sağolun yinede yardımcı olduğunuz için

HITACHI RAS 14CH6 ALIN GAYET RAHAT YETER.PM atarsanız yardımcı oluruz.Peşin 1200 civarında.
    |
    |

Orjinalden alıntı: hilmitaranci

Uzun bir araştırmadan sonra Alaroko Carrier Marka Klima almaya karar verdim..
    Umarım doğru bir karar vermişimdir.
    Almayı düşündüğüm klimanın Teknik Özelliklerini sizinle paylaşmak istedim. Yorumlarınız bekliyorum.

53 NQV 045H
    (17100 Soğ. / 23600 Isıt. Btu/h)
    Soğutma Kapasitesi : 4,5 (0,5-5,0)
    COP : 3,21
    Isıtma Kapasitesi : 5,5 (0,9-6,9)
    COP : 3,61
    Güç Tüketimi (Soğ) : 1,4 kW
    (Sıc) : 1,53 kW
    Hava Debisi m³/S. : 684
    Ses Seviyesi (İç) : 31 dB(A)
    Ses Seviyesi (Dış) : 49 dB(A)
    Çalışma Şartları : (-10) - 46 Soğ. / (-15) - 24 Isıt.
    Fiyatı : 1 + 12 = 2.583 YTL

Teknik değerleri iyi. Fiyatı da normal. İşinizi bu marka ve model görüyorsa şimdiden hayırlı olsun.
    Not :Yine de ürünü alacağınız bayiden keşif yaptırın.
    |
    |

12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

merhaba arkadaşlar,

35-40 m2 salon yazın soğutma amaçlı kışın da ısıtma amaçlı kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum.
    21.000 btu yeter diye düşünüyorum.sizce de yeterlimi yoksa 17.000 kafi gelirmi?marka olarak favorilerim

1.mitsubishi electric MSH-GA60VB 2500 ytl
    eer:2,61
    COP:2,9

2.TOSHİBA ras-24 NKHP 2400 YTL
    eer:2,59
    cop:2,59
    Bu iki modelden hangis dersiniz?
    Bir de electrolux ve white westinghouse da fiyat olarak aklımı çelenler..F/P olarak kullanıp önerecek arkadaş varmı bu markalardan?Ya da başka marka model tavsiye edecek olan.Eğer yoksa paraları klimaya gömücez:)

Zibro S 1564 (soğutma 22 000-Isıtma 24 500) 2500 vadeli Madde ın JAPAN
    EER 2,82 (C)
    COP 3,21 (C)
    |
    |

• Teğmen
    180 Mesaj
    merhabalar.. önümüzdeki birkaç gün içinde klima alacağım..
    bütçem 1600ytl civarında...

2 model belirledim ama önerilere açığm...kullanan ya da fikri olanların yorumlarını acilen bekliyorum :)
    internetten alım yapacağım tavsiyede bulunacak arkadaşlar site belirtirlerse sevinirim.

LG BEKO LG/BKE-8800D 25.000 BTU/h DUVAR TİPİ SPLIT KLİMA(ACTIVE PLASMA PLUS SERİSİ) A sınıfı enerji
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evbekolgbke8800

VESTEL PLATINIUM A-21 DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA 21000 btuhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evvesplaa21
    |
    |

[MacBook Pro 17" | Intel Core i7 - 2,2GHz - 6MB Paylaşımlı L3 Ön Bellek | 4GB 1333MHz DDR3 RAM | 750GB HDD | AMD Radeon HD 6750M 1GB GDDR5 | Mac OS X v10.6.8 Snow Leopard | Window 7 Ultimate 64 bit | Q TR KLAVYE ]

SAMSUNG GALAXY NOTE

ipod touch 4G 32 GB

iphone 5 16 gb

samsung 51e551 full hd 3d plasma

• Onbaşı
    19 Mesaj
    arkadaşlar marketime bir klima almak istiyorum ama bir haftadır kafam milyon oldu omu bumu die araştırmaktan 60 mt kare dükkan 24.000 lik bir klima işimi görücek çok parada bağlamak istemiyorum hem ısıtma hem soğutma için kullanıcam arçelik de bir model buldum
    http://www.arcelik.com.tr/ProductComparison.aspx?productCodes=8917620100&LANGUAGE=tr-TR&PageName=DETAILS

ve bir tanıdığım ihlasta çalışıyor 24.000 dedikleri 22.000 liktir zaten falan gibi bişeyler sayıkladı mantıklımı acaba doğrumu sölüyor
    http://www.ihlaspazarlama.com.tr/product_info.php?cPath=70&products_id=81
    bu klima senin işini görür diyor benimi yiyor acaba

ikisini kıyaslarsak sizin tavsiyeniz ne olurdu acaba
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: fatihhx

arkadaşlar marketime bir klima almak istiyorum ama bir haftadır kafam milyon oldu omu bumu die araştırmaktan 60 mt kare dükkan 24.000 lik bir klima işimi görücek çok parada bağlamak istemiyorum hem ısıtma hem soğutma için kullanıcam arçelik de bir model buldum
    http://www.arcelik.com.tr/ProductComparison.aspx?productCodes=8917620100&LANGUAGE=tr-TR&PageName=DETAILS

ve bir tanıdığım ihlasta çalışıyor 24.000 dedikleri 22.000 liktir zaten falan gibi bişeyler sayıkladı mantıklımı acaba doğrumu sölüyor
    http://www.ihlaspazarlama.com.tr/product_info.php?cPath=70&products_id=81
    bu klima senin işini görür diyor benimi yiyor acaba

ikisini kıyaslarsak sizin tavsiyeniz ne olurdu acaba

Al birini vur ötekine desek daha doğru olur. Bu sizin markete ikişer tane taktırın. Ancak iş görür. Siz bunların yerine diamondun salon tipi klimalarına bakın. Hiç olmazsa paranızın karşılığını alırsınız.
    |
    |

• Yarbay
    9458 Mesaj
    Bugun montajı yapılan dd klimamızı iç ünitesi kuzu gibi sessiz ama dış ünite bana gürültülü gibi geldi, üşenmedim sesini mp3 playerla kaydettim. Aşapıdaki linkten indirip sesi hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Cihaz 12 btu.Kapıyı kapatıp içeri girince bana ses gelmiyor ama komşularla papaz olmak istemiyorum.

http://www.speedyshare.com/768820209.html
    |
    |
Mobilya Takımları
google reklamları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.