Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.591
Cevap
351
Favori
3.347.851
Tıklama
Giriş
    3832 Mesaj
    Herkese selamlar izmirde oturuyorum malum yaz sıcaklarında biraz olsun rahat etmemizi sağlaycak bir kilima arıyorum daha doğrusu ablamların ev için arıyorum.Evde 11 aylık ufak da bir bebek var onu da rahatsız etmiyecek birşey olması lazım özellikleri 12000 btu yeterli dediler acaba tavsiyeleriniz nelerdir özellikle bebeği rahatsız etmiyecek teknolojileri de desteklerse sevinirim.şimdiden teşekkürler
    |
    |
    sigma 9luk 24-25metreyi soğutur(birazda ısıtırmı) yani aynı soruyu 12lik demirdokum içinde soruyorum tabii. Öncelik kesinlikle soğutma.(ISITMA doğalgaza yardımcı)
    |
    |
    |
    |
    Soğutma Kapasitesi: 9200 (3240-11600) btu/h
    Isıtma Kapasitesi(btu/h): 11260 (3400-14330) btu/h
    Soğutucu Akışkan: R410A
    |
    |

Orjinalden alıntı: istanbul37

siz degerli dostlarla paylaşarak karar vericez unpop dostum. Zaten benim klima mazim bir aylık ancak var. Senin eline su bile dökemem.
    sigma 9luk 24-25metreyi soğutur(birazda ısıtırmı) yani aynı soruyu 12lik demirdokum içinde soruyorum tabii. Öncelik kesinlikle soğutma.(ISITMA doğalgaza yardımcı)

sigma degil daıkının bile 9000 btu ınverter kliması 25 metre karede zorlanır14000-16000 btu ınverter lamanız lazım orası için yani istikamet fujitsu
    |
    |

• Teğmen
    176 Mesaj
    arkadaşlar bir önceki sayfada yazmıştım bosch aldım diye 1 haftadır kullnaıyorum 18500 btu
    ürün bilgisi şöyle:
    Bosch B1ZMA/I 18500 Bio Klima Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

Isıtma kapasitesi :18500 Btu/h
    Soğutma kapasitesi : 18000 Btu/h
    3 kademeli ve otomatik fan hızı (Autu-düşük-orta-yüksek)
    Bio Model
    Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    Antibakteriyel filtre
    Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
    Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto
    Turbo Tuşu
    iç Ünite Ses seviyesi :34/41/44 dBA
    Nem alma kapasitesi: 1,7l/h
    Çekilen akım : Isıtma 7,5 A , Soğutma 7,7 A
    Hava debisi : 600/730/800 m³/hr
    İç ünite Boyutlar(GxYxD)cm:94x19,8x27,5
    Net ağırlık İç ünite:10,0 kg
    Çekilen enerji : Isıtma 1688 W, Soğutma 1799 W
    Zaman ayarı 0-24 saat arası
    Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    Buzu çözme özelliği
    Otomatik dikey hava salınım
    Frekans/voltaj :50Hz/220-240V
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C
    Biofiltre
    --------------------------------------------------------
    şimdi ben bunu 24 m2 salon için keşif yaptırarak taktırdım ve gayet memnunum sebebi de sadece salon değil kapıları açık tutarak diğer 2 odayıda soğutabiliyorum odalar da biri 15 m2 diğeri 8m2 ayrıca koridor da 8m2 bu şekilde çalışması ne kadar fatura getirecek bilmiyorum ama o kadar da önemli değil konusunda uzman olan bu mesajı okuyacak arkadaşlara sorum klimayı bu şekilde çalıştırmak ortalama günde 6- 7 saat cihaz açısından sakıncalımıdır. birde BOSCH marka için fikir alamadım ben burda arkadaşlar gerçi aldığım cihazdan ben iş görme açısından memnunum ama dediğim gibi bilgisi olan arkadaşlar bu cihazlar hakkında aydınlatıcı yorum yaparsa çok daha faydalı olmuş oluruz bilmem haksızmıyım ben tek eksik gördüm kutudan çıkan katlogta cihaz özellikleri hakkında tam ve detaylı bilgi yok mesela hangi gazı kullanır enerji sınıfı nedir gibi sadece basit bir kullnama talimatı aydınlatıcı bilgileri verselerdi daha iyi olurdu ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi yazmaya devam edeceğim yorumlarınızı bekliyorum özellikle bosch için. :)
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    mrb arkadaşlar bende klima almayı düşünüyorum
    20 metrekarelik
    sabah güneşi alan
    çift camlı
    arakatta bir odaya yaz ve kış kullanmak için nasıl bi klima tavsiye edersiniz?
    ben hitachi,toshiba ve de fiyat uygunluğundan dolayı demirdöküm düşünüyorum. en fazla 1200 ytl civarı alabilirim siz ne tavsiye edersiniz? elektrik tasarruflu bu fiyata iyi ısıtan bi klima bulabilirmiyim? yardımcı olurmusunuz?
    |
    |

Orjinalden alıntı: Lady Bird

20 metrekarelik
    sabah güneşi alan
    çift camlı
    ben hitachi,toshiba ve de fiyat uygunluğundan dolayı demirdöküm düşünüyorum. en fazla 1200 ytl civarı alabilirim siz ne tavsiye edersiniz? elektrik tasarruflu bu fiyata iyi ısıtan bi klima bulabilirmiyim? yardımcı olurmusunuz?

sorularınız çelişkilerle dolu iyi diyorsunuz ama yazınızın içinde demirdöküm var ona klima degil ama herşey denebilir,

12000 btu klima alabilirsiniz

zibro,fujitsu,hitachi,sanyo,alabilirisiniz eger düşük kalite alacaksanız birö büyük btu alın ama genede işe yaramaz
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

20 metrekarelik
    sabah güneşi alan
    çift camlı

sorularınız çelişkilerle dolu iyi diyorsunuz ama yazınızın içinde demirdöküm var ona klima degil ama herşey denebilir,

12000 btu klima alabilirsiniz

zibro,fujitsu,hitachi,sanyo,alabilirisiniz eger düşük kalite alacaksanız birö büyük btu alın ama genede işe yaramaz
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    nasıl çelişkilerle dolu anlamadım demek istediğinizi imkanım olsa hitachi 10000 btu almayı düşünüyorum aslında fiyatı hakkında bilgim yok manisada nerde var onuda bilmiyorum sağolun yinede yardımcı olduğunuz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Bird -- 29 Haziran 2008; 1:11:53 >
    |
    |
    cihazın dinlenerek 6-7 saat çalışması devamlı 6-7 saat çalışmasından iyidir siz sürekli kapıları açık tuturp birde 22 derecelere falan çekince kompresör devamlı çlışmakta buda saatinizin 6 saat hiç durmadan dönmesi anlamına gelmekte. hatta bazı klima kullanıcıları 18 dereceye alınca daha çabuk soğutur mantığıyla klima kullanıyorlar ama 24 derecede yapsalar klimalarının üfleme sıcaklığı sabittir.
    quote:

Orjinalden alıntı: sulkoc

arkadaşlar bir önceki sayfada yazmıştım bosch aldım diye 1 haftadır kullnaıyorum 18500 btu
    ürün bilgisi şöyle:
    Bosch B1ZMA/I 18500 Bio Klima Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

Isıtma kapasitesi :18500 Btu/h
    Soğutma kapasitesi : 18000 Btu/h
    3 kademeli ve otomatik fan hızı (Autu-düşük-orta-yüksek)
    Bio Model
    Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    Antibakteriyel filtre
    Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
    Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto
    Turbo Tuşu
    iç Ünite Ses seviyesi :34/41/44 dBA
    Nem alma kapasitesi: 1,7l/h
    Çekilen akım : Isıtma 7,5 A , Soğutma 7,7 A
    Hava debisi : 600/730/800 m³/hr
    İç ünite Boyutlar(GxYxD)cm:94x19,8x27,5
    Net ağırlık İç ünite:10,0 kg
    Çekilen enerji : Isıtma 1688 W, Soğutma 1799 W
    Zaman ayarı 0-24 saat arası
    Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    Buzu çözme özelliği
    Otomatik dikey hava salınım
    Frekans/voltaj :50Hz/220-240V
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C
    Biofiltre
    --------------------------------------------------------
    şimdi ben bunu 24 m2 salon için keşif yaptırarak taktırdım ve gayet memnunum sebebi de sadece salon değil kapıları açık tutarak diğer 2 odayıda soğutabiliyorum odalar da biri 15 m2 diğeri 8m2 ayrıca koridor da 8m2 bu şekilde çalışması ne kadar fatura getirecek bilmiyorum ama o kadar da önemli değil konusunda uzman olan bu mesajı okuyacak arkadaşlara sorum klimayı bu şekilde çalıştırmak ortalama günde 6- 7 saat cihaz açısından sakıncalımıdır. birde BOSCH marka için fikir alamadım ben burda arkadaşlar gerçi aldığım cihazdan ben iş görme açısından memnunum ama dediğim gibi bilgisi olan arkadaşlar bu cihazlar hakkında aydınlatıcı yorum yaparsa çok daha faydalı olmuş oluruz bilmem haksızmıyım ben tek eksik gördüm kutudan çıkan katlogta cihaz özellikleri hakkında tam ve detaylı bilgi yok mesela hangi gazı kullanır enerji sınıfı nedir gibi sadece basit bir kullnama talimatı aydınlatıcı bilgileri verselerdi daha iyi olurdu ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi yazmaya devam edeceğim yorumlarınızı bekliyorum özellikle bosch için. :)
    |
    |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
    saygılarımla...

• Teğmen
    141 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: nofear4835

Merhaba arkadaşlar.

Sizlerden ricam 33 metrekarelik bir salon için tavsiye edeceğiniz klimalar. Orta sınıf bir marka almayı düşünüyorum, 2000 ytl'ye kadar çıkabilirim. Benim forumlarda okuduğum 20000 btu'luk bir cihaz yeterli olur şeklinde. İlginiz için teşekkürler.
    Not: İzmir'de oturuyorum. Sadece soğutma amaçla kullanıcam. Apartmanın yanı boş, cephe direk güneş alıyor, bu nedenle ev daha da sıcak oluyor. Bu da dikkate değer mi bilmiyorum.

Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak biri?
    |
    |

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Sizlerden ricam 33 metrekarelik bir salon için tavsiye edeceğiniz klimalar. Orta sınıf bir marka almayı düşünüyorum, 2000 ytl'ye kadar çıkabilirim. Benim forumlarda okuduğum 20000 btu'luk bir cihaz yeterli olur şeklinde. İlginiz için teşekkürler.
    Not: İzmir'de oturuyorum. Sadece soğutma amaçla kullanıcam. Apartmanın yanı boş, cephe direk güneş alıyor, bu nedenle ev daha da sıcak oluyor. Bu da dikkate değer mi bilmiyorum.

arkadaşım forumlarda araştırmak çok iyidir ama sonuçta alacagınız yerede danışarak vede keşif yaptırarak klimayı almanız kendi menfaatiniz açısından çok iyidir,size 24000 btu klima yeterlidir eger ara btu bulabilirseniz 20000-22000 btu tam size göredir,

markalarsa,orta karar çok dikkat etmek lazım inanın,çünkü getirtici firmalar bir gün onun yarın bunun malını getirtiyorlar ama size elektra,samsung,aırwell önerebilirim,yada mitsubishi,zibro,fujitsu,geberal,general elektrik,wiht westinghouse klasik modelerini önerebilirim,izmir için dahada yarıntı yazabilirim
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Sayın Nofear izolasyon durumunu , bulunduğunuz kat gibi bir çok önemli detaydan yoksun bir mesaj bırakmışsınız. Allahtan son kısımda bir detay yazmışsınız. Yoksa tümden karambole yazılmış bir mesaj olacaktı sizin ki de bir çok mesaj gibi. Buraya yazan arkadaşlara sağlıklı yardımcı olmak adına detayları EKSİKSİZ ve " DOĞRU " belirtiniz!

Kabaca size 24 000 btu düz bir klima öneriyorum. Hele de son kat ise daireniz kaçarınız yok. Size diamond (mısırdan gelen model hariç ) , electra, haier, tronic gibi markalara bakmanızı öneririm.
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

20 metrekarelik
    sabah güneşi alan
    çift camlı

Merhaba ,

Günlük kaç saat kullanacağınızı yazmamış olmanızdan ötürü düz ya da inverter ayrımını yapamıyorum. Size düz 12 000 btu ya da üst segmentten 9 000 btu inverter cihaz da takılabilir. Yine sizin mesajınızda eksikliklerle dolu. Bu nedenle keşif yaptırmanız daha sağlıklı olur. Isıtma performansı açısıdan Hitachi ve Fujitsuya da bakmanızı öneririm.
    |
    |

• Yüzbaşı
    765 Mesaj
    Merhaba,

Ben de bu aralar klima almayı düşünüyorum. Hemen detayları vereyim, siz önerilerde bulunun.

Şimdi klimayı salon için istiyorum.
    Salon 30 metrekare civarı, kuzey-batı cephesinde, 2.katta, camlar pimapen değil, klima sadece yazın 2-3 ay kullanılacak, günde de 7-8 saat civarı açık kalacak. Bu detaylar ışığında en fazla 2000 ytl taksitle, sessiz, kaliteli bir klima arıyorum. İnverter pek düşünmüyorum ama elektrik sarfiyatı bakımından çok fazla farkeder mi? Bu özelliklerde bana önerebileceğiniz klimalar nelerdir? Bir de keşif yaptırmaya çok gerek var mı?
    Cevaplarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agemennon -- 29 Haziran 2008; 16:01:34 >
    |
    |

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Sayın Nofear izolasyon durumunu , bulunduğunuz kat gibi bir çok önemli detaydan yoksun bir mesaj bırakmışsınız. Allahtan son kısımda bir detay yazmışsınız. Yoksa tümden karambole yazılmış bir mesaj olacaktı sizin ki de bir çok mesaj gibi. Buraya yazan arkadaşlara sağlıklı yardımcı olmak adına detayları EKSİKSİZ ve " DOĞRU " belirtiniz!

Kabaca size 24 000 btu düz bir klima öneriyorum. Hele de son kat ise daireniz kaçarınız yok. Size diamond (mısırdan gelen model hariç ) , electra, haier, tronic gibi markalara bakmanızı öneririm.

Teşekkürler ilginize. Arakatta daire, cephe eski beton kaplamalardan, özel bi izolasyon olduğunu sanmıyorum.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: agemennon

Merhaba,

Ben de bu aralar klima almayı düşünüyorum. Hemen detayları vereyim, siz önerilerde bulunun.

Şimdi klimayı salon için istiyorum.
    Salon 30 metrekare civarı, kuzey-batı cephesinde, 2.katta, klima sadece yazın 2-3 ay kullanılacak, günde de 7-8 saat civarı açık kalacak. En fazla 2000 ytl taksitle, sessiz, kaliteli bir klima arıyorum. İnverter pek düşünmüyorum ama elektrik sarfiyatı bakımından çok fazla farkeder mi? Bu özelliklerde bana önerebileceğiniz klimalar nelerdir? Bir de keşif yaptırmaya çok gerek var mı?
    Cevaplarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Keşif evet çok gereklidir ilerdeki gelecek belaları baştan def etmek için bir sigortat gibidir,30 metre kare yere günde 10 saati geçmeyecekseniz klasik klima alabilirsiniz ama ben olsam almam direk ınverter alırdım,çünkü o sıcakları gören insan ne 7-8 saati hiç kapamıyor buda faturaya yansıyor ve alanınızda baya büyük,

18000 btu zibro,fujitsu,sanyo,general,mitsubishi electric düşünebilirsiniz
    |
    |

• Yüzbaşı
    765 Mesaj
    Valla 10 saati geçeceğimizi pek zannetmiyorum. Bir de dediğim gibi yaz harici kullanılmayacağı için inverter'e çok gerek yok diye düşünüyorum. Ama sessizlik bakımından inverter'ler daha sessizdi değil mi? Çünkü ileride bu klimayı yeni evdeki yatak odasına geçirmeyi düşünüyorum. O da 25 metrekare civarında. Bu yüzden sessizlik önemli açıkçası. Bu 18000 btu dediğiniz klasik klimalar için değil mi?
    |
    |

Orjinalden alıntı: agemennon

Valla 10 saati geçeceğimizi pek zannetmiyorum. Bir de dediğim gibi yaz harici kullanılmayacağı için inverter'e çok gerek yok diye düşünüyorum. Ama sessizlik bakımından inverter'ler daha sessizdi değil mi? Çünkü ileride bu klimayı yeni evdeki yatak odasına geçirmeyi düşünüyorum. O da 25 metrekare civarında. Bu yüzden sessizlik önemli açıkçası. Bu 18000 btu dediğiniz klasik klimalar için değil mi?

kliaskde ınverter içinde 18000 btu o alana yeterlidir,o yazdıgım klimalar ses konusundada cop degerleri açısındanda en iyileridir,birde aralarına daıkında ekleyin,ve kensinlikle keşifi unutmayın elerindende belge alın bu bu alana yeter diye ve araştırın katalog fiyatlarına kanmayın
    |
    |
üniversite
haberler
son dakika
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,589
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.