Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dweller Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 26 Misafir Kullanıcı, 27 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.291
Tıklama
Giriş
    18 Mesaj
    Kullanacağım şehir İstanbul,
    Mitsubishi FD 35 VA modelini daha ucuza alabileceğim İstanbulda bir bayi biliyor musunuz,
    Peki bu sıraladığım modeller için aldığım nakit fiyatlar sizce nasıl,
    ve 12000 lik bu klimalar 24 metrekare güneybatı cepheli salon için ısıtma ve soğutma için yeterli mi sizce
    |
    |

Orjinalden alıntı: rambo0906

Kullanacağım şehir İstanbul,
    Mitsubishi FD 35 VA modelini daha ucuza alabileceğim İstanbulda bir bayi biliyor musunuz,
    Peki bu sıraladığım modeller için aldığım nakit fiyatlar sizce nasıl,
    ve 12000 lik bu klimalar 24 metrekare güneybatı cepheli salon için ısıtma ve soğutma için yeterli mi sizce

Arkadaşım maalesef İstanbulda ya da Ankara da klima alacak arkadaşlarımız daha şanssız. Ben bunu söylerken kastım antalya, izmir, adana, mersin gibi şehirlerimize göre diyorum. Çünkü rekabet şansınız daha zayıf ve seçenekler daha zayıf. Servis çeşitliliği ve kalitesi de cabası. Antalyada olsaydı büyük ihtimal o fiyattan daha aşağı fiyat alınabilirdi. Ama size tavsiyem üşenmeyip piyasa araştırması yapmanız.
    Her markanın ve her bayinin iskonto oranları farklılık gösterir. Sonuçta bayinin ödeme sıkıntısına bakar. O yüzden net birşey hiçbir zaman söylenemez .

Bir de 12 000 btu klasik modelle 12 000 btu inverter cihazı bir tutmayın. Bu cihazlar işinizi görecektir.
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: sulkoc

merhaba arkadaşlar buraya yazmamdaki amaç dostlardan fikir almak iyi yada kötü önemli değil bütçeme ve ödeme seçeneğine göre gittim tanıdığımda olduğu için bosch B1ZMA/I 18500 model BOSCH marka klima aldım edirne ipsala dan yazıyorum aldığım klima hakkında nette çok hatta hemen hemen hiç yorum ve aydınlatıcı bilgi yok klima r410 gazlı bir ürün ne dersiniz bosch sizce ne kadar iyi bir ürün ve burada okuduklarımdan çıkardığım sanki nerden aldın bu markayı dedirtiyor ama dedim ya önemli değil kötüyse kötüdür ben sadece fikirleri almak istedim sonuçta zaten alınmış bir ürün bilhassa kullananlardan yorum bekliyorum.

Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun derim. Klimanın iyi olması kadar doğru btu ve model seçimi de önemlidir. Size yeten , işinizi gören bir ürün aldıysanız ne mutlu size. Güle güle kullanın.
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj
    Merhaba! Bu başlığı bir senedir takip ediyorum ve kafam karmakarışık oldu... Tam bir klimanın niyetine giriyorum, bir gün sonra olumsuz bir şey okuyorum. Doğru klimayı bir türlü bulamadım.
    Muğla'da deniz kenarında oturuyorum ama bir süre sonra merkeze taşınıyorum. Ama her iki tarafa da yeterince sıcak. Şu an 17000 BTU'luk bir klima almam gerekli.
    * "Mitsubishi Heavy Industries" mi yoksa "Mitsubishi Electric" mi?
    * "Toshiba" nın özellikleri çok iyi ama çok pahalı. (DAISEIKAI ve Super DAISEIKAI)
    * "Sharp" da kaliteli. Seçenekler arasında.
    * "Daikin" en iyi seçenek ama Muğla'da satış ve servis yok.

Bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Bulunduğum konum ve BTU değerine göre, fiyat/performans değerlendirmesini de göz önünde bulundurarak alınabilecek en iyi klima hangisi olabilir?
    |
    |

• Yarbay
    9458 Mesaj
    Demirdöküm 12000 btu A sınıfı modeli almaya karar verdim, pasific line ya da başka bir yan ürünü değil direk demirdöküm ve A sınıfı. 600 ytl fiyat aldım, ertesi gun takarız dediler. Yarın gidip alacagım. Sonucta 500 ytl'ye C ve D sınıfı market klimasi alacagıma 100 ytl daha verip A sınıfı klima alacagım.
    Ustelik A sınıfı modeller Istanbul'da üretildiginde dair sitesinde yazı vardı.
    |
    |

Orjinalden alıntı: unpop

Demirdöküm 12000 btu A sınıfı modeli almaya karar verdim, pasific line ya da başka bir yan ürünü değil direk demirdöküm ve A sınıfı. 600 ytl fiyat aldım, ertesi gun takarız dediler. Yarın gidip alacagım. Sonucta 500 ytl'ye C ve D sınıfı market klimasi alacagıma 100 ytl daha verip A sınıfı klima alacagım.
    Ustelik A sınıfı modeller Istanbul'da üretildiginde dair sitesinde yazı vardı.

Direk Demirdöküm'den kastın ne anlamadım. Demirdöküm bir klima üreticisi değil ki yan ürünü olsun. Hatta Vestel ya da Arçelik gibi klima montajcısı bile değil. Yani imalat da Çin'den montaj da. Demirdöküm sadece satıyor. Onun yerine Midea, Haier ya da Electra öneririm.

Bir de market kliması deyip geçme. Market kliması efsanesine aldanma. İzmir'de Kipa'da Toshiba, Samsung gibi markalar satılıyor. Yani sen hangi klimayı alacağına iyi bir karar ver, markette bulursan marketten alırsın. O, o kadar önemli değil. Sana önerdiğim klimalar çok pahalı değil. Özellikle Midea uygun.

Saygılar.
    |
    |

• Yarbay
    9458 Mesaj
    Demirdöküm üretime başladı, A sınıfı klimalar Beylikdüzü'ndeki tesislerde üretiliyor. Buyurun buradan okuyun

DEMİRDÖKÜM KLİMA FABRİKASI AÇILDI

Vaillant Group, Bir Süre Önce Satın Aldığı Demirdöküm'ün Bozüyük'teki Fabrikasını Avrupa'nın Klima Üretim Üssü Yapıyor.

Vaillant Group, bir süre önce satın aldığı DemirDöküm'ün Bozüyük'teki fabrikasını Avrupa'nın klima üretim üssü yapıyor.
    DemirDöküm'den yapılan açıklamaya göre, 2008 yılı için yıllık 400 bin adet olarak faaliyete geçen fabrikanın üretim kapasitesinin gelecek yıl yaklaşık 1 milyon adede çıkarılması öngörülüyor. DemirDöküm'ün Bozüyük'te 4 bin metrekare alan üzerine kurulu klima fabrikası, bölgede yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratacak.

Ürün gamında sadece A sınıfı split klimaları bulundurmayı ve A sınıfı ürünü standart üretim haline getirmeyi planlayan DemirDöküm, bu çerçevede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın talep ettiği gibi, düşük enerji verimi olan ürünlerin Türkiye'ye girişinin kısıtlanmasını ve A sınıfı ürünlerin üretilmesini savunuyor. Klima konusunda, Türk pazarının yanı sıra ihracatta da iddialı olan firma, bu çerçevede 2008 yılında klima ihracatından 20 Milyon euro gelir elde edilmesi planlanıyor. Üretilecek klimalar, Bulgaristan, Yunanistan, Irak, Suriye, Cezayir, Gürcistan, KKTC, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Rusya, Ukrayna, Moldova gibi ülkelere ihraç edilecek.

Vaillant Group, yakın gelecekte DemirDöküm'e 15 Milyon Euro'luk teknoloji yatırımı, 2,5 milyon euro'luk da Ar-Ge yatırımı planlanıyor.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Demirdöküm üretime başladı, A sınıfı klimalar Beylikdüzü'ndeki tesislerde üretiliyor. Buyurun buradan okuyun

DEMİRDÖKÜM KLİMA FABRİKASI AÇILDI

Vaillant Group, Bir Süre Önce Satın Aldığı Demirdöküm'ün Bozüyük'teki Fabrikasını Avrupa'nın Klima Üretim Üssü Yapıyor.

Vaillant Group, bir süre önce satın aldığı DemirDöküm'ün Bozüyük'teki fabrikasını Avrupa'nın klima üretim üssü yapıyor.
    DemirDöküm'den yapılan açıklamaya göre, 2008 yılı için yıllık 400 bin adet olarak faaliyete geçen fabrikanın üretim kapasitesinin gelecek yıl yaklaşık 1 milyon adede çıkarılması öngörülüyor. DemirDöküm'ün Bozüyük'te 4 bin metrekare alan üzerine kurulu klima fabrikası, bölgede yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratacak.

Ürün gamında sadece A sınıfı split klimaları bulundurmayı ve A sınıfı ürünü standart üretim haline getirmeyi planlayan DemirDöküm, bu çerçevede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın talep ettiği gibi, düşük enerji verimi olan ürünlerin Türkiye'ye girişinin kısıtlanmasını ve A sınıfı ürünlerin üretilmesini savunuyor. Klima konusunda, Türk pazarının yanı sıra ihracatta da iddialı olan firma, bu çerçevede 2008 yılında klima ihracatından 20 Milyon euro gelir elde edilmesi planlanıyor. Üretilecek klimalar, Bulgaristan, Yunanistan, Irak, Suriye, Cezayir, Gürcistan, KKTC, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Rusya, Ukrayna, Moldova gibi ülkelere ihraç edilecek.

Vaillant Group, yakın gelecekte DemirDöküm'e 15 Milyon Euro'luk teknoloji yatırımı, 2,5 milyon euro'luk da Ar-Ge yatırımı planlanıyor.

sitenin içerigini biraz okudumda,pek begenmedim,adamlar türkiyede üretim yapacaklarını ve ne yapacaklarını iyi biliyorlar yani gene içindeki gaz R22 yani herkesin terkettigini türkiyede kullanacaklar,bence çok ayıp,bizi keriz yerine koyacak firmalarane ürünü oldugu kesinlikle belli degil,çünkü vaillant klima diye bi,r şey yok dünyada acaba nereden topladılar bu çerden çöpten klimayı,ülkemiz iyice çöplük haline geliyor.
    |
    |

• Yarbay
    9458 Mesaj
    |
    |

Nasil dunyada vaillant klima yok anlamadım, -->http://www.vaillant.co.uk/installers/Air_conditioning_range/High_wall_split_systems/

anlamayacak ne var acaba,marka olarak var ama kendisi klima yapmıyor arçelik gibi toplama yada fason yaptırıyor arkadaşım,ama şu an ülkemizde üretilecek olanlar çok alt kalite olanlar,bunuda demek istedim zaten bakınca anlar işten anlayanlar yada epeydir araştıranlar,
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar benim de çok yardıma ihtiyacım var.Kısa sürede bir karar vermem gerekiyor.Yoksa eşim çıldırımak üzere.Biz mitsubishi elektrik klima almayı düşünüyoruz.Evimiz küçük.60m2.Soğutmak istediğiz alan ise yatak odası ve salon.Evimiz ara katta.Yalıtımı iyi .Fakat her iki cepheden de güneş görüyor.Günün bir yarısı arka tarıfı diğer yarısındaysa salon kısmı güneş görüyor. Geçen gün servisten bir eleman keşif için geldi.Bize iki seçenek sundu.Ya dedi biri salona biri de yatak odasına olmaz üzeri iki adet standart olan msh-ga20vb alın yada hole msh-ga50vb taktırın dedi.Tabi bir de benim aklımı karıştıran bir model var msz-fd35va .Bizim evimizde klima 10 saatten uzun çalışmayacaktır tabi.Ama bilemiyorum .Hangi seçenek bizim için daha uygun ve tasarruflu olur.msz-fd35va aklıma yatıyor .Fakat bir yandan da gereksiz mi diye düşünüyorum.Elektrik sarfiyatı bakımından 10 saatten az kullanan bizim için fazlamı diye düşünüyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    |
    |

• Onbaşı
    39 Mesaj
    Bende klima almayı düşünüyom.İzmir de oturuyorum.20m2 lik salona kuracağım.Güneye bakıyo ve güneş alıyo.Tv, laptop, uydu vs.. odada bulunuyor.Bana 12000lik bir klimanın yeterli olacağı söylendi.Hem sıcak hem soğuk kulanacağım.
    Sorum şu:Çalıştığımdan günde en fazla 4-5saat kullanacağım.İnverterlı almamın bir avantajı olur mu?
    |
    |
    arkadaşlar toshiba daiseikai klimalar, (RAS-18 NKHD modelini düşünmeye başladım) r22 gazı mı kullanıyor bilen var mı? bayi bana r410 dedi ama alarkonun sitesine bakıyorum r22 yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twinklestar -- 24 Haziran 2008; 16:59:38 >
    |
    |
    a)Mitsibushi Elec. GA35 mi?
    b)Arçelik İnvertech 12060 mı?
    |
    |

Orjinalden alıntı: mtlich

2.sorum da marka üzerine;
    a)Mitsibushi Elec. GA35 mi?
    b)Arçelik İnvertech 12060 mı?

arkadaşım biri küheylan biri eşek,kusura bakma ama

küheylan;mitsubishi
    eşek:arçelik
    |
    |

12.000 btu baktığım için bununla ilgili iki model önerdiler.

1. B1ZMA/I12000 Soğutma : 12.000 Btu Isıtma :13.000 Btu 866,70 (ytl)
    Urun standart R22 gaz kullanıyor, peşinde 740 ytl yaparız denildi

2. B1ZMA/I12500 Soğutma : 12.000 Btu Isıtma :13.000 Btu 941,40 (ytl)
    Urun R410A gaz kullanıyor , peşinde 770 ytl yaparız denildi.

Satıcıya bunları midea uretiyor değil mi dedim, yok ya ne midea'si bunlar mitsubishi electric uretimi dedi, tabi pek inanmadım ama hee dedim

Ozellikle 12500 modeli ilgi çekebilir, ne sınıfı oldugunu bilemiyorum açıkcası, aşağıda özellikleri var ama özelliklerden sanki bana biraz sesli gibi geldi
    yorum uzmanların.

Ürün Özellikleri
    Çıkarılıp yıkanabilen ön filtre
    Isıtma;soğutma,nem alma özelliği
    Timer (zaman ayarı )0-24 saat arası
    Bio filtre
    Aktif karbon filtreli Bosch aspiratörlerde, yemek buharları aktif karbon elemanları tarafından filtrelenir. Filtre, mutfakta sağlıklı bir hava oluşmasına yardımcı olur. Üstelik devridaim modu sayesinde enerjiden tasarruf sağlar. Kullanım sıklığına bağlı olarak bu filtre bir yıla kadar kullanılabilir
    Antibakteriyel filtre
    Otomatik dikey hava salınımı
    Sleep ( uyku ) modu
    Turbo tuşu
    LCD uzaktan kumanda
    Auto-resart function
    Kapalı mekan sıcaklık ayarı17 C-30 C
    Soğutma 12000 Btu/hr
    Isıtma 13000 Btu/hr
    Nem alma kapasitesi L/h 1,2
    Frekans/Voltaj monofaze 50HZ/220-240 V
    İç Ünite ses seviyesi :
    düşük hız :32dB(A),
    orta hız :41dB/(A),
    yüksek hız :42dB/(A)
    Dış ünite Ses seviyesi 54dB(A)
    iç üniteboyutlar (GxYxD):
    79x19x27.5
    Dış Ünite Boyutlar ( GxYxD ):
    78x54x25
    Kompresör tipi :Rotary
    Isıtma tiipi : Heat Pomp
    Gaz Tİpi : R-410a
    |
    |

• Teğmen
    239 Mesaj
    Bugün öğrendiğim bilgiye göre, Midea'nın Türkiye'ye ihraç ettiği ürünler, gerçek kalitesinin çok çok altındaymış. Midea'nın, üst sınıf klimalar diye tabir edilen klimalar arasında olduğu söyleniyor ve İklimsa'nın özel kritelerine (maliyet minimizasyonu) göre imalatı gerçekleştiriliyormuş. Her kalitede klima üretebilen çok büyük bir üreticiymiş.
    |
    |
  • Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: angelfacesatan

Merhaba! Bu başlığı bir senedir takip ediyorum ve kafam karmakarışık oldu... Tam bir klimanın niyetine giriyorum, bir gün sonra olumsuz bir şey okuyorum. Doğru klimayı bir türlü bulamadım.
    Muğla'da deniz kenarında oturuyorum ama bir süre sonra merkeze taşınıyorum. Ama her iki tarafa da yeterince sıcak. Şu an 17000 BTU'luk bir klima almam gerekli.
    * "Mitsubishi Heavy Industries" mi yoksa "Mitsubishi Electric" mi?
    * "Toshiba" nın özellikleri çok iyi ama çok pahalı. (DAISEIKAI ve Super DAISEIKAI)
    * "Sharp" da kaliteli. Seçenekler arasında.
    * "Daikin" en iyi seçenek ama Muğla'da satış ve servis yok.

Bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Bulunduğum konum ve BTU değerine göre, fiyat/performans değerlendirmesini de göz önünde bulundurarak alınabilecek en iyi klima hangisi olabilir?

Arkadaşım biraz eksik doneleri içeriyor mesajın. Bilmiyorum 17 000 btuya ihtiyacın olduğuna nasıl karar verdin? 82 sayfada güzel içerikli mesajlar var. Ordan mesaj yazacak arkadaşlar faydalanabilirler. Size sadece marka önerisi yapacağım. Üst segmentte bir ürün aradığınızı düşünerek f/p oranı iyi olduğu için Fujitsuya bakmanızı öneririm. Muğlada da bayisi var.Linkini veriyorum.

http://www.abkaygroup.com/bayiler.html#
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: açelya76

Arkadaşlar benim de çok yardıma ihtiyacım var.Kısa sürede bir karar vermem gerekiyor.Yoksa eşim çıldırımak üzere.Biz mitsubishi elektrik klima almayı düşünüyoruz.Evimiz küçük.60m2.Soğutmak istediğiz alan ise yatak odası ve salon.Evimiz ara katta.Yalıtımı iyi .Fakat her iki cepheden de güneş görüyor.Günün bir yarısı arka tarıfı diğer yarısındaysa salon kısmı güneş görüyor. Geçen gün servisten bir eleman keşif için geldi.Bize iki seçenek sundu.Ya dedi biri salona biri de yatak odasına olmaz üzeri iki adet standart olan msh-ga20vb alın yada hole msh-ga50vb taktırın dedi.Tabi bir de benim aklımı karıştıran bir model var msz-fd35va .Bizim evimizde klima 10 saatten uzun çalışmayacaktır tabi.Ama bilemiyorum .Hangi seçenek bizim için daha uygun ve tasarruflu olur.msz-fd35va aklıma yatıyor .Fakat bir yandan da gereksiz mi diye düşünüyorum.Elektrik sarfiyatı bakımından 10 saatten az kullanan bizim için fazlamı diye düşünüyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Artık elektrik zamları otomatiğe bağlanmış bir ülkede yaşayan fertler olarak , klima alacaksak en önemli bakılacak kısmı tasarruflu olması olacaktır. Sizin de mesajınızı anlamak zor. Eksik bilgiler içeriyor. O nedenle aslında bu eksik bilgiler içeren mesajları şahsen cevaplamak istemiyorum. Ama bakıyorum kimse de yardımcı olmayınca mecbur yazıyorum.
    Yaşadığınız şehir, bütçe ve oda m2, cephe bilgileri gibi bir sürü eksik bilgi var mesajınızda. Kabaca cevaplarsak

1-) Msz-fd 35va güzel ama size yetmeyecektir.
    2-) Hole taktırmak yerine ayrı ayrı kullanılacak odalarınıza taktırmak daha akıllıca olacaktır.
    3-) Sonuçta size klasik klima önerilmiş. Şu detaylara göre de normal bir seçim olur.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,382
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.