Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.179
Cevap
328
Favori
3.172.917
Tıklama
Giriş
      1331 Mesaj
      21 Haziran 2008 08:07:20
      Sayın twinklestar size önerdiğim klima 18 000 inverter modeldir. Bu inverter cihazlar değişken btu değerleriyla çalışır. Tabi konu biraz teknik olduğu için tam anlaşılmamış bu kısmı sanırım.
      Kısaca endişelenmeyin. Bu cihaz size ısıtmada 25 000/26 000 btuya kadar soğutma da 20 500 btuya kadar yükselen değerlerde hizmet verecektir. Yani düz 24 000 btu klimanın performansına kadar çıkabilmektedir.İçiniz rahat olsun.
      |
      |
      21 Haziran 2008 08:38:39
      quote:

Orjinalden alıntı: Camet

Siz olsaydınız;

1. Fujitsu ASYA09LC (EER: 3,94 COP: 4,24 Soguk: 0,66 kW Sıcak: 0,85 kW tüketim) = 1200 $ + KDV = 1727 YTL

2. Carrier Platinum 53 NQV 025H (EER: 3,89 COP: 4,16 Soguk: 0,65 kW Sıcak: 0,78 kW tüketim + Gece Lambası + LCD Ekran) = 1685 YTL

3. Toshiba DAISEIKAI-10SKVR-E (EER: 4,18 COP: 4,27 Soguk: 0,60 kW Sıcak: 0,75 kW tüketim) = 1850 YTL

4. Sharp AYXP9FR (EER: 3,38 COP: 4,25 Soguk: 0,78 kW Sıcak: 0,73 kW tüketim + LCD Ekran) = 1806 YTL

5. Mitsubishi Elec. MSZ-GC25VA (EER: 3,76 COP: 3,83 Soguk: 0,66 kW Sıcak: 0,83 kW tüketim) = 1776 YTL

İzmir / Bornova Kuzeybatı konumlu 13,5 m2 x 2,70 m hacimli, üstü katlı, zemini yalıtımlı, çift camlı, 1 TV ve bazen 1 Notebook

kullanılan oda için hangisini tercih edersiniz? 1800 YTL aşmayacak şekilde bu normlara yakın cihazlarda önerebilirsiniz

1 haftadır araştırıyorum neredeyse tüm konuları okudum ve bilgilendim. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

(Cihaz Yaz-Kış günde 4-6 saat arası kullanılacak).

Sayın Camet sizi candan kutlarım. Neden derseniz böyle hazırlanmış, içerikli bir mesaj hazırladığınız için. Sanırım bu mesajlar konusundaki hassasiyetimi sizin mesajınızla diğer bazı mesajları karşılaştıran forumdaşlarımız daha iyi anlayacaktır.Tekrar teşekkürler.

Sizin konunuza gelirsek bu listede kağıt üstünde 1. olarak Toshiba Daiseikai modeli 2. olarak da Fujitsu ASYA 09LC öne çıkmaktadır. İlk önce bu makinaların hepsi sizin işinizi görür. Hatta maksimum verim alırsınız. Hepsinin de etiket fiyatları birbirine yakın duruyor. Burda size düşen en iyi fiyat ve hizmeti vaad eden bayiye ulaşmaktır. Size tavsiyem üşenmeden en az bir kaç bayiden yerinde fiyat alın. Ödeme şeklinize göre de güzel iskontolar almaya çalışın. Peşin alırsanız da ödemenin büyük kısmını montaj bitiminde yapın.Şimdiden hayırlı olsun.
      |
      |

• Binbaşı
      1331 Mesaj
      21 Haziran 2008 08:46:25
      quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

@FUJITSU,

Ailem için sadece SOĞUTMA amaçlı olan bir klima bakıyorum. Fujitsu markasında karar kılmama rağmen model seçmekte zorlanıyorum. Tavsiyeniz için eve ait bilgiler aşağıdadır:

* ev aydın didim'de tek cephe ve doğu'ya bakıyor.
      * arakat yalıtım yok, pencereler ahşap
      * yaklaşık 50m2' lik bir kullanım alanı soğutulacak (1 oda + antre + mutfak) her yerin eşit soğutulması önemli değil.
      * yıllık 2-3 ay ve bu süre zarfında günlük min. 6 saat kullanım olacaktır.
      * kat yüksekliği tahmini 2.5 metre.
      * Elekrik sarfiyatının düşük olması uygun olur.

Cevabınız için şimdiden tşkler. Saygılar.

Aynı şekilde bu arkadaşı da kutluyorum bu güzel hazırlanmış, içerikli mesajından dolayı. Bu mesajı da örnek mesaj şekli olarak foruma danışacak arkadaşlara öneriyorum.
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      21 Haziran 2008 11:40:28
      quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

Orjinalden alıntı: lostxp

Merhaba arkadaslar,

Uzun bir suredir forumdaki genel olarak mesajlari okumaya calistim, cogu teknik bilgi (elektrik tesisat- cop- eer vb) ogrendigimi soyleyebilirim. Ama sunu fark ettim
      ne kadar cok bilgi olursa o kadar cok kafam karismaya basladi. ("Cahillik mutluluktur" derler) Aslinda kafaniz karisik degil butceniz istediginiz urune uymuyor da denebilir:)

Sonucta okuduklarima gore Mitsubishi , sharp ve ya hitachi markalarinin daha fazla cok gectigini gordum. Marka kistasini indirmeme ragmen :)
      model seciminde bayagi kararsiz durumda kaldim. Butcem max 2000 ytl olabilir.

Taktirmak istedigim model sadece genelde sogutma amacli olacak kisa dogru isitma amaclida deniyebilirim. Bayiden fikir almak ve hangi turde kilima
      uygun oldugunu anlamak icin bir markanin bayisi kesife cagirdim ve ev icin 18000 btu normal inverter li 14000 onerdi.

Oturdugum yerin ozelleklerini belirtirsem

Istanbulda kozyatagi semtinde oturuyorum. Merkezi isitmali binanin orta kattinda yer aliyorum.
      Klimayi daha cok oturdugum alan olan salon'a taktirmak istiyorum salon tam m2 olarak bilemiyorum ama 30-35m2 civari olsa gerek.
      Ev kuzey bati yonune bakiyor, ogleden sonra gunes aliyor. Dis dogramalar PVC ve cift camli.

Ayrica ogrenmek istedigim inverterli ile normal klima arasinda BTU farkli mevcut acaba aralarinda bir carpan bulunuyormu.
      yani 2000 btu inverter , 1000 btu luk normal klima kadar sogutur gibilerinden....

vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ederim.

Sevgili forumdaşım soru sormadan evvel topikleri okumanıza sevindim. Tabii ki derli toplu olmayan topiklerde ve bu arada boş ve yanıltıcı bilgilere de maruz da kalarak kafanızın karışması da normal. Zaten o kadar kolay olsa idi bütün seçimler doğru sonuç verirdi. Ama yine de sorunuzda bazı doneler eksik olmuş.
      Neyse ben yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.
      1-) Size inverter cihaz şart değil.
      2-) Ama inverter cihaz almanız ise hem konfor hem elk. tasarrufu hem de ilerisi için daha iyi tercih olacaktır.
      Kabaca keşife gelen arkadaşın btu seçimleri doğru görünüyor. Ama m2 olayı net değil. Bir de genelde salonda kalabalık olunacağını düşünerek size electra ENGE 18 DCI inverter modelini öneriyorum. Bu klimayı yukardaki mesajlarımda sayın twinklestar arkadaşımıza da önermiştim. Teknik değerlerini yukardaki mesajdan da bakabilirsiniz. Fiyatı da 2000 civarıdır. Cihazı bayisinde görüp beğenmezseniz başka bir model ya da marka öneririm.
      Inverter ve non inverter modellerin çalışma mantığı farklıdır. Kafanızı btu değerlerine takmayın. Btu konusunda şöyle bir farklılık var. Non inverter modeller sabit akım değerleriyle çalıştıkları için sabit güç üretir. İnverter sistemler değişken akım değerlerine sahip oldukları için bir çok avantaja sahiptir.Performans, iklimlendirme konforu ve elk. tasarrufu vs . olarak aradaki fiyat farkı tüketiciye geri döner.

Cevabiniz icin tesekkurler. Bende daha detayli olacak sekilde bilgileri tekrar veriyim.

*Kuzey- Kuzey bati cephesi cift cepheli
      *Binada yalitim yok, pencereler PVC cfit cam
      *tam alan olarak 35m2 mis
      *gunluk 4-5 saat ve yaz sureci boyunca sogutma,
      *Evde 2 kisi yasamakta, takilmasi istenen yerde sadece TV mevcut.
      *kat yuksekligi 2.5m
      *elektrik sarfiyatinin dusuk olmasi istedigimden inverter olacagini tahmin ediyorum.

Daha dusuk BTUlu inverter klima 18000 degilde 14000 civari takilsa bu ozelliklerde sorun teskil eder mi?

Ayrica asagidaki modeller icin onerinizi alabilirmiyim veya bu normlara yakin marka -model onerisi?

Bilgileri urunlerin sitelerinden aldim. (sogutma-isitma) EER COP
      Hitachi RAS-S18H2 (17070 - 22180) 2.81 - 3.30 => 2625 YTL
      MITSUBISHI Heavy DXK18Z2-S (17060 - 19760) 3.01 - 3.42 => 2633 YTL
      MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GB50VA (18400 - 23200) 3.03 - 3.41 => 2988 YTL
      TOSHIBA DAISEIKAI2 RAS-16SKVR-E (17100 - 23500) 3.23 - 3.62 => 2695 YTL
      ALARKO XPOWER PLATINUM 53NQV045H (17100 - 23600) 3.21 - 3.61 => 2450 YTL

Sizin belirtmis oldugunuz ELECTRA ENGE18 DCI modelinin fiyati 2900 olarka gordum , hangi adresten bu fiyatlara baktiginiz ogrenebilir miyim?
      |
      |

• Yüzbaşı
      744 Mesaj
      21 Haziran 2008 11:59:21
      arkadaşlar.sigmanın inverter lı 9000 btu lük klimasını aldım.her ne kadar burada çok fazla tavsiye görmese de...ilk intibalarımı yazatım.
      dış ünite 50 db.ancak aman aman gürültüsü yok.yani gecenin en sessizliğinde,kabul edilebilir gürültüsü var.
      iç ünite biraz sesli çalışıyor.ama tüm klimalarda benzer sesler vardır.power pozisyonunda sese takıntılı olanlar için sıkıntı olabilir.ama en azından gacur gucur sesi yok.
      çıkarılabilir üst kapağın kalitesi biraz kötü.tırmakları sanki her an kırılacak gibi duruyor.
      işçilikleri(izmir doğan ticaret iklimsa) çok iyi.
      klimanın içinden kullanım kitapçığı çıkmadı.tedarik edecekler.
      en beğendiğim özelliği ise health airflow özelliği.kumandadaki ilgili tuşa basınca otmatik olarak,klimanın iki yelpazesinden biri düz olarak karşıya konumlanıyor,diğeri ise kapanıyor.ya da tersi oluyor.böylece hava akımı direkt size çarpmıyor.
      şimdilik beklentilerime cevap veriyor. bir de elektrik tüketimine bakmak lazım.fırsatını bulursam bakarım.ya da ay sonunda belli olur.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      21 Haziran 2008 13:38:38
      Değerli arkadaşım, söylediğiniz ortam için ASYA24LCC yada ASYB24LDCZ modellerinden birini seçebilirsiniz.

Saygılarımla
      Cumhur Demirkahyalılar

quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

@FUJITSU,

Ailem için sadece SOĞUTMA amaçlı olan bir klima bakıyorum. Fujitsu markasında karar kılmama rağmen model seçmekte zorlanıyorum. Tavsiyeniz için eve ait bilgiler aşağıdadır:

* ev aydın didim'de tek cephe ve doğu'ya bakıyor.
      * arakat yalıtım yok, pencereler ahşap
      * yaklaşık 50m2' lik bir kullanım alanı soğutulacak (1 oda + antre + mutfak) her yerin eşit soğutulması önemli değil.
      * yıllık 2-3 ay ve bu süre zarfında günlük min. 6 saat kullanım olacaktır.
      * kat yüksekliği tahmini 2.5 metre.
      * Elekrik sarfiyatının düşük olması uygun olur.

Cevabınız için şimdiden tşkler. Saygılar.

|
      |

• Binbaşı
      1331 Mesaj
      21 Haziran 2008 22:15:34
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

quote:

Merhaba arkadaslar,

Uzun bir suredir forumdaki genel olarak mesajlari okumaya calistim, cogu teknik bilgi (elektrik tesisat- cop- eer vb) ogrendigimi soyleyebilirim. Ama sunu fark ettim
      ne kadar cok bilgi olursa o kadar cok kafam karismaya basladi. ("Cahillik mutluluktur" derler) Aslinda kafaniz karisik degil butceniz istediginiz urune uymuyor da denebilir:)

Sonucta okuduklarima gore Mitsubishi , sharp ve ya hitachi markalarinin daha fazla cok gectigini gordum. Marka kistasini indirmeme ragmen :)
      model seciminde bayagi kararsiz durumda kaldim. Butcem max 2000 ytl olabilir.

Taktirmak istedigim model sadece genelde sogutma amacli olacak kisa dogru isitma amaclida deniyebilirim. Bayiden fikir almak ve hangi turde kilima
      uygun oldugunu anlamak icin bir markanin bayisi kesife cagirdim ve ev icin 18000 btu normal inverter li 14000 onerdi.

Oturdugum yerin ozelleklerini belirtirsem

Istanbulda kozyatagi semtinde oturuyorum. Merkezi isitmali binanin orta kattinda yer aliyorum.
      Klimayi daha cok oturdugum alan olan salon'a taktirmak istiyorum salon tam m2 olarak bilemiyorum ama 30-35m2 civari olsa gerek.
      Ev kuzey bati yonune bakiyor, ogleden sonra gunes aliyor. Dis dogramalar PVC ve cift camli.

Ayrica ogrenmek istedigim inverterli ile normal klima arasinda BTU farkli mevcut acaba aralarinda bir carpan bulunuyormu.
      yani 2000 btu inverter , 1000 btu luk normal klima kadar sogutur gibilerinden....

vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ederim.

Sevgili forumdaşım soru sormadan evvel topikleri okumanıza sevindim. Tabii ki derli toplu olmayan topiklerde ve bu arada boş ve yanıltıcı bilgilere de maruz da kalarak kafanızın karışması da normal. Zaten o kadar kolay olsa idi bütün seçimler doğru sonuç verirdi. Ama yine de sorunuzda bazı doneler eksik olmuş.
      Neyse ben yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.
      1-) Size inverter cihaz şart değil.
      2-) Ama inverter cihaz almanız ise hem konfor hem elk. tasarrufu hem de ilerisi için daha iyi tercih olacaktır.
      Kabaca keşife gelen arkadaşın btu seçimleri doğru görünüyor. Ama m2 olayı net değil. Bir de genelde salonda kalabalık olunacağını düşünerek size electra ENGE 18 DCI inverter modelini öneriyorum. Bu klimayı yukardaki mesajlarımda sayın twinklestar arkadaşımıza da önermiştim. Teknik değerlerini yukardaki mesajdan da bakabilirsiniz. Fiyatı da 2000 civarıdır. Cihazı bayisinde görüp beğenmezseniz başka bir model ya da marka öneririm.
      Inverter ve non inverter modellerin çalışma mantığı farklıdır. Kafanızı btu değerlerine takmayın. Btu konusunda şöyle bir farklılık var. Non inverter modeller sabit akım değerleriyle çalıştıkları için sabit güç üretir. İnverter sistemler değişken akım değerlerine sahip oldukları için bir çok avantaja sahiptir.Performans, iklimlendirme konforu ve elk. tasarrufu vs . olarak aradaki fiyat farkı tüketiciye geri döner.

Cevabiniz icin tesekkurler. Bende daha detayli olacak sekilde bilgileri tekrar veriyim.

*Kuzey- Kuzey bati cephesi cift cepheli
      *Binada yalitim yok, pencereler PVC cfit cam
      *tam alan olarak 35m2 mis
      *gunluk 4-5 saat ve yaz sureci boyunca sogutma,
      *Evde 2 kisi yasamakta, takilmasi istenen yerde sadece TV mevcut.
      *kat yuksekligi 2.5m
      *elektrik sarfiyatinin dusuk olmasi istedigimden inverter olacagini tahmin ediyorum.

Daha dusuk BTUlu inverter klima 18000 degilde 14000 civari takilsa bu ozelliklerde sorun teskil eder mi?

Ayrica asagidaki modeller icin onerinizi alabilirmiyim veya bu normlara yakin marka -model onerisi?

Bilgileri urunlerin sitelerinden aldim. (sogutma-isitma) EER COP
      Hitachi RAS-S18H2 (17070 - 22180) 2.81 - 3.30 => 2625 YTL
      MITSUBISHI Heavy DXK18Z2-S (17060 - 19760) 3.01 - 3.42 => 2633 YTL
      MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GB50VA (18400 - 23200) 3.03 - 3.41 => 2988 YTL
      TOSHIBA DAISEIKAI2 RAS-16SKVR-E (17100 - 23500) 3.23 - 3.62 => 2695 YTL
      ALARKO XPOWER PLATINUM 53NQV045H (17100 - 23600) 3.21 - 3.61 => 2450 YTL

Sizin belirtmis oldugunuz ELECTRA ENGE18 DCI modelinin fiyati 2900 olarka gordum , hangi adresten bu fiyatlara baktiginiz ogrenebilir miyim?

Sevgili arkadaşım 18 000 inverter yerine 14 000 inverter de size yeter görünüyor kriterlerinize bakarak. Ya da klasik klimaların 18 000 liklerini de alabilirsiniz.

Yaptığınız listede 1. Toshiba 2. Alarko 3. Mist. Elec. bakardım. Bu sıralamanın dışında Toshibanın Dasekai serisinin bir alt inverter modeli de aynı teknik değerlere sahip ve bakmanızı öneririm. Daiseikaidan farkı ionizerinin olmaması ki bu da hiç önemli değil. ( Fiyat daha uygun size )

Electra Enge 18 modelinin liste fiyatı sizin de bahsettiğiniz rakamlarda maalesef . ( 2 980 Ytl olması lazım )
      Benim görüştüğüm bayinin peşine 2 300 , k.kartlarına 12 ay taksitle 2 500 ytl fiyatı var.(Montaj dahil) Ayrıca
      dış ünite garantisi 3+2 yıl. ( 2 Yıl dükkan garantisi şeklinde ve sözleşmeye harici madde olarak yazılacak şekilde )

İnverter cihazların kartları elektrik dalgalanmalarına karşı hassastır ve şebeke elektriği düzensiz olan illerde bu konu da önem arz etmektedir. Garanti süresi dışında kart arızası yaşayan kullanıcılar beklenmedik bir masrafla karşılaşabilir.

Bir de özellikle inverter cihaz alacak arkadaşlarımız aldıkları ürünün garanti kapsamını ve koşullarını iyi analiz etsin derim.
      |
      |

• Teğmen
      219 Mesaj
      22 Haziran 2008 04:39:36
      İklimsa'dan, 12m2 odama Midea marka 9000 BTU/h kapasiteli klima almak istiyorum.

İzmir'de en ekonomik nerede bulabilirim? Bilen varsa, paylaşırsa kendisine minnettar kalacağım.

Çok teşekkür ederim.
      |
      |
      22 Haziran 2008 13:50:19
      Çok doğru bir yazı koko 69 bende bu yüzden diğer klimamı düz seçtim ne kadar densede inverter iyi mutlaka iyi buna şüphe yok ama malesef ülkemizin şartları gözümü korkuttu ve elektrik idaresininde bu olay umrunda değil son zamanlarda dikkat ederseniz internet bile düzgün çalışmıyor . ama bir regülatör param olsa yine inverter alırdım. o ergülatörde yaklaşık 1000 ytl o açıdan dediğiniz gibi dikkatli olmalıyız.
      eklemek gerekirse hitachi karta garanti veren tek firmaymış ama ben şahsen bunu bile riske etmem. bizi koruması gereken asıl inverter makine ithal eden firmaların elektrik dalgalanmalarını geniş tutmasıdır cihazlar buna göre üretilse amenna. aynı durum düz klimalardada mevcut ama hiç yoktan onun tamiri
      inverter cihaz kartları ve kompresörü kadar değil.

quote:

İnverter cihazların kartları elektrik dalgalanmalarına karşı hassastır ve şebeke elektriği düzensiz olan illerde bu konu da önem arz etmektedir. Garanti süresi dışında kart arızası yaşayan kullanıcılar beklenmedik bir masrafla karşılaşabilir.

Bir de özellikle inverter cihaz alacak arkadaşlarımız aldıkları ürünün garanti kapsamını ve koşullarını iyi analiz etsin derim.

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yarbay
      9427 Mesaj
      22 Haziran 2008 13:58:56
      Aşağıdaki Bosch 12000 btu gecen gün spotçuda gördüm, sıfır,garantili ürün 640 ytl istedi , pazarlıkla 600 ytlye alınabilir diye düşünüyorum.
      Ne dersiniz bu urun icin ?

Bosch Isıtmalı - Soğutmalı Duvar Tipi Mono Split Klima B1ZMI/A 12002

|
      |
      22 Haziran 2008 14:09:10
      quote:

Orjinalden alıntı: unpop

Aşağıdaki Bosch 12000 btu gecen gün spotçuda gördüm, sıfır,garantili ürün 640 ytl istedi , pazarlıkla 600 ytlye alınabilir diye düşünüyorum.

Al artık al forum senden bıktı
      |
      |
      22 Haziran 2008 14:38:26
      e.b.a.i gelmiş gene, bu kaçıncı nickin. Forum bence senden bıktı

quote:

Orjinalden alıntı: M ü r s e l

quote:

|
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      22 Haziran 2008 15:48:37
      son bir soru: electra klimaların gazı r410 değilmiş diye okudum . doğru mu?
      |
      |
      22 Haziran 2008 15:57:44
      quote:

Orjinalden alıntı: twinklestar

son bir soru: electra klimaların gazı r410 değilmiş diye okudum . doğru mu?

Electrada klasik modellerde halen R22 gazı vardır bir çok markada da olduğu gibi. Yeni modeller artık bütün firmalarda yeni R410 gazlı modellerdir. Electranın ENGE serisi R410 gazlıdır yeni seridir.
      Aynı şekilde Daimond da önümüzdeki haftadan itibaren piyasaya süreceği yeni R410 gazlı modellerini satışa sunacaktır.
      |
      |
      22 Haziran 2008 18:57:52
      selam arkadaşlar.... tam 1 yıldır bu forumu takip ediyorum ve neredeyse burada yazılan tüm mesajları okuduğumu söyleyebilirim...geçen sene yine bu aylarda klima almaya karar vermiş ama en iyisi hangisi , acaba hangisini alayım derken tam 1 seneyi klima alamadan geçirdik...tabi bunda bayilerin söylediği şeylerde etkili olmadı değil...mesela 10 yıl daikin-tebada çalışmış ve şu anda da tam 5 senedir mitsubishi electric bayisi-servisi olan bir arkadaşın kesinlikle daikin al demesi ;ama geçen gün konuştuğumda ise aynı kişinin enterasan bir şekilde kesinlikle mitsubishi demesi gibi mesela...şu an evdeyim , salondaki dijital termometre tam 31 dereceyi gösteriyor...artık hem araştırmaktan , hem sıcaktan ve aşırı nemden bunaldım ve eşime de söz verdim klimayı yarın mutlaka alacağıma dair... o yüzden de son çare olarak siz bu işi gerçekten iyi bildiğine inandığım arkadaşlara danışayım dedim...acaba hangisini almalıyım diye...aslında hangisini alsam çok memnun kalacağımı biliyorum ama ne yapayım bu da benim karakterim, almışken en iyisini alayım düşüncesinden bir türlü kurtaramıyorum kendimi... almayı düşündüğüm markalar öncelikle 1- daikin 2- mitsubishi electric 3- toshiba daiseikai 4- fujitsu tabii inverterli olanları ... klimanın takılacağı salonumun eni 4 m uzunluğu 6 m tavan yüksekliği 2,60 m ...salon dahil tüm odalarım güney-batı cepheli....yani yaklaşık öğlen 13:00 den akşam güneş batıncaya kadar güneş görüyor ve gölgelikler çekili olmasına rağmen içerisi tam 31-32 derece ve durulacak gibi değil...12 katlı bir apartmanın 7. katındayım , camlar çiftcam 70'lik pimapen , yalıtımlı ...salonda bir dizüstü bilgisayar , 350 watt elektrik harcayan 106 ekran plazma tv , 60 watt x 7 = 420 wattlık ampul , uydu receiver,ev sinema sistemi ve çoğunlukla 2 kişi . . .almışken hem soğutma hem de ısıtma amaçlı... öncelikle 12000 btu 'luk ama siz hayır yeterli gelmeyebilir diyorsanız 18000'lik ...

marka model kapasite eer cop güç tüketimi hava debisi ses çalışma aralığı liste fiyatı peşin fiyatı

1. tercih = daikin stylish ftxg-e 13000-17000 3,30 3,72 1,06- 1,07 486-576 22-47 -10/46=-15/20 2860 ytl 2120 ytl

2. tercih = mits. el. msz-gc 35 va 13300-17070 3,26 3,79 1,075-1,055 552 22-47 -10/46=-15/24 2100 ytl 1800 ytl

3. tercih = mits. el. msz-fd 35 va 13650-21500 4,12 4,62 0,85-0,865 672 21-50 -10/46=-15/24 2840 ytl 2400 ytl

4. tercih = tos.dais. ras-13 skvr-e 14000-19800 3,50 3,89 1,00-1,08 540-614 26-48 -10/46=-15/24 2270 ytl 2050 ytl

5. tercih = fujitsu asyb 12 ldcz 14700-22850 3,85 3,93 0,91-1,22 635 ? - ? -10/43=-15/24 2220 ytl 2000 ytl

6. tercih = panas. cs-e 12gkew 13760-22360 3,68 3,75 0,96-1,28 672-702 21-48 -10/46=-15/24 2300 ytl 2050 ytl

şimdi bu model ve markalardan hangisini almalıyım....sizler ne dersiniz...niçin ???
      |
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      22 Haziran 2008 19:17:15
      quote:

Orjinalden alıntı: rambo0906

selam arkadaşlar.... tam 1 yıldır bu forumu takip ediyorum ve neredeyse burada yazılan tüm mesajları okuduğumu söyleyebilirim...geçen sene yine bu aylarda klima almaya karar vermiş ama en iyisi hangisi , acaba hangisini alayım derken tam 1 seneyi klima alamadan geçirdik...tabi bunda bayilerin söylediği şeylerde etkili olmadı değil...mesela 10 yıl daikin-tebada çalışmış ve şu anda da tam 5 senedir mitsubishi electric bayisi-servisi olan bir arkadaşın kesinlikle daikin al demesi ;ama geçen gün konuştuğumda ise aynı kişinin enterasan bir şekilde kesinlikle mitsubishi demesi gibi mesela...şu an evdeyim , salondaki dijital termometre tam 31 dereceyi gösteriyor...artık hem araştırmaktan , hem sıcaktan ve aşırı nemden bunaldım ve eşime de söz verdim klimayı yarın mutlaka alacağıma dair... o yüzden de son çare olarak siz bu işi gerçekten iyi bildiğine inandığım arkadaşlara danışayım dedim...acaba hangisini almalıyım diye...aslında hangisini alsam çok memnun kalacağımı biliyorum ama ne yapayım bu da benim karakterim, almışken en iyisini alayım düşüncesinden bir türlü kurtaramıyorum kendimi... almayı düşündüğüm markalar öncelikle 1- daikin 2- mitsubishi electric 3- toshiba daiseikai 4- fujitsu tabii inverterli olanları ... klimanın takılacağı salonumun eni 4 m uzunluğu 6 m tavan yüksekliği 2,60 m ...salon dahil tüm odalarım güney-batı cepheli....yani yaklaşık öğlen 13:00 den akşam güneş batıncaya kadar güneş görüyor ve gölgelikler çekili olmasına rağmen içerisi tam 31-32 derece ve durulacak gibi değil...12 katlı bir apartmanın 7. katındayım , camlar çiftcam 70'lik pimapen , yalıtımlı ...salonda bir dizüstü bilgisayar , 350 watt elektrik harcayan 106 ekran plazma tv , 60 watt x 7 = 420 wattlık ampul , uydu receiver,ev sinema sistemi ve çoğunlukla 2 kişi . . .almışken hem soğutma hem de ısıtma amaçlı... öncelikle 12000 btu 'luk ama siz hayır yeterli gelmeyebilir diyorsanız 18000'lik ...

-------------marka-------model----------kapasite------eer-----cop------güç tüketimi----hava debisi---ses----çalışma aralığı-----liste fiyatı----peşin fiyatı-------

1. tercih = daikin stylish ftxg-e 13000-17000 3,30 3,72 1,06- 1,07 486-576 22-47 -10/46=-15/20 2860 ytl 2120 ytl

2. tercih = mits. el. msz-gc 35 va 13300-17070 3,26 3,79 1,075-1,055 552 22-47 -10/46=-15/24 2100 ytl 1800 ytl

3. tercih = mits. el. msz-fd 35 va 13650-21500 4,12 4,62 0,85-0,865 672 21-50 -10/46=-15/24 2840 ytl 2400 ytl

4. tercih = tos.dais. ras-13 skvr-e 14000-19800 3,50 3,89 1,00-1,08 540-614 26-48 -10/46=-15/24 2270 ytl 2050 ytl

5. tercih = fujitsu asyb 12 ldcz 14700-22850 3,85 3,93 0,91-1,22 635 ? - ? -10/43=-15/24 2220 ytl 2000 ytl

6. tercih = panas. cs-e 12gkew 13760-22360 3,68 3,75 0,96-1,28 672-702 21-48 -10/46=-15/24 2300 ytl 2050 ytl

şimdi bu model ve markalardan hangisini almalıyım....sizler ne dersiniz...niçin ???

bu modellerden panasonic servis sıkıntısından dolayı , mitsubishi electric kart yanmasından dolayı , daikin yedek parça ve servis pahalılığından dolayı kafamı biraz karıştırıyor... ve bunların dışında en iyisi bu diyebileceğiniz başka bir model ve marka var mı bana önerebileceğiniz...şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
      |
      |

• Binbaşı
      1331 Mesaj
      22 Haziran 2008 20:40:27
      quote:

Orjinalden alıntı: rambo0906

marka model kapasite eer cop güç tüketimi hava debisi ses çalışma aralığı liste fiyatı peşin fiyatı

Anlaşılan bıçak kemiğe dayanmış. Geçen sene epey incelemelerde bulunmuş birisine fazla da birşey söylenmez arkadaşım. Sektörde fazla değişen birşey yok. Bu seçtiği1-niz markalar ve modeller hepsi birbirinden güzel. Ama "her gülün bir dikeni vardır " misali 4*4 lük ürün de bulamıyoruz maalesef. Benim listenizde 3. ve 5. tercihler dikkatimi çekti. Genel sıralamam da 3-5-1-6-4-2 olurdu.
      Bu sıralamada 3. ürünü üstün teknik değerleri nedeniyle ilk sırada görüyorum.Gerçi fiyatında biraz daha indirim alabilirseniz tam süper olucaktır. 5. ürün de yine f/p oranına göre öne çıkmakta ve 2. sırayı almaktadır. 1. ürün de çok denenmiş ve sıkıntısız olması nedeniyle yerini almıştır. 6. ürün bahsettiğiniz bazı sıkıntıları nedeniyle ancak bu sırada yer bulmuştur.Son 2 ise zaten yakın değerlere sahip ürünler.
      Kullanacağınız şehiri belirtmemişsiniz ama bu modellerin yeterli performansı göstereceğini düşünüyorum.
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      22 Haziran 2008 21:58:04
      merhaba arkadaşlar buraya yazmamdaki amaç dostlardan fikir almak iyi yada kötü önemli değil bütçeme ve ödeme seçeneğine göre gittim tanıdığımda olduğu için bosch B1ZMA/I 18500 model 18000 btu 24 m2 salon için (keşif tavsiyesi) BOSCH marka klima aldım edirne ipsala dan yazıyorum aldığım klima hakkında nette çok hatta hemen hemen hiç yorum ve aydınlatıcı bilgi yok klima r410 gazlı bir ürün ne dersiniz bosch sizce ne kadar iyi bir ürün ve burada okuduklarımdan çıkardığım sanki nerden aldın bu markayı dedirtiyor ama dedim ya önemli değil kötüyse kötüdür ben sadece fikirleri almak istedim sonuçta zaten alınmış bir ürün bilhassa kullananlardan yorum bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulkoc -- 23 Haziran 2008; 0:32:11 >
      |
      |
      22 Haziran 2008 21:59:23
      gecen sene demirdokum aldım hala kullanıyorum
      |
      |
      Fethi Gürcan mahkemede hakim tarafından kendisine yöneltilen "amacınız neydi?" sorusuna "amacımız fakirin bir tabak bulgurunun yanına bir tas da çorba eklemekti. saati kaldığı yerden, 9'u 5 geçeden devam ettirmekti!" diye cevap vererek göz yaşartan emekli süvari binbaşı.
    • Er
      11 Mesaj
      22 Haziran 2008 22:03:57
      quote:

e.b.a.i gelmiş gene, bu kaçıncı nickin. Forum bence senden bıktı

quote:

Orjinalden alıntı: M ü r s e l

quote:

ya arkadaş nedir bu forumun senden çektigi,ne alacaksan en dandigini araştırıp yıllardır yaza çize bıkmadınmı,al bir şeyde kafa ütüleme,aslında alacagında yok ya,alsan bile an ucuzunu alırsın iki gün sonrada vay ben yandım nagmelerine başlarsın,seni okuyorumda her mesajında dahada ucuzunu arıyorsun yakında sana özel üretim yapacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M ü r s e l -- 22 Haziran 2008; 23:12:31 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.