Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
35 Misafir Kullanıcı, 35 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.284
Tıklama
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: Serdarceylan

Sanırım benım sorularıma cevap verecek baska bir arkadaş yok. Bende bugun basıma gelenlerı sızınle paylasayım o zaman.

Bugun İklimsa da bir cocukla konustum ondan daha once toshiba ile gorusme yapmıstım. Toshibada bana verılen 16dasia sanırım tam bılmıyorum böle bir kodu vardı invertbale klima ıcın bana verılen fıyat 2450 ytl gibi rakamdı. Adamlar iddalı ile gunde 15 saat calıstır abı sana ayda 25 ytl den fazla elektırık parası gelmez ve de cok memnun kalırsın dedıler. Kafama yatmısken iklimsa ya gıttım ordaki seçenekler ve goruslerı şu sekıldeydı.

Sharp markası : bunu öneren cocuk israrla mitsubishi.'dan daha ıyı oldugunu ve daikinden de ıyı oldugunu savundu. bana "12 lık invertable (kucuklerden en buyugu) bır klima önerdi. 30 m2 alana yeter artar bile dedi. ve verdıgı peşin fiyatı : 18000 ytl idi.

Mitsubishi: bunun ıcın en kucuklerınden invertable 16 lık olanın önerdi. onunda peşin fiyatı 15000 gibiydı.

Şimdi ne dıyorsunuz ? bunlar benım ıstedıgım tarzdamı ? yetermı ? bir kazık daha yemek ıstemıyorum.

Saygılar.

kazık yemek üzeresiniz,

1-mitsubishi bu sene el degiştirecekmiş bunu bilin sonra ortada kalmayın,
    2-asla mitsubishi(havy olan)daıkında iyi degildir sallamış,
    3-30 metre yere asla yetmez onuda sallamış,
    4-yer ara katsa 16 yada 18 olmaşı eger çatı ise bunların ınverteri olmali
    |
    |

• Çavuş
    61 Mesaj
    Bu yazıların hepsi invertable.

ne alıcaz abı böle olursa ? walla onu alma bunu alma kafayı sıyırıcam.

quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzluga

quote:

Sanırım benım sorularıma cevap verecek baska bir arkadaş yok. Bende bugun basıma gelenlerı sızınle paylasayım o zaman.

Bugun İklimsa da bir cocukla konustum ondan daha once toshiba ile gorusme yapmıstım. Toshibada bana verılen 16dasia sanırım tam bılmıyorum böle bir kodu vardı invertbale klima ıcın bana verılen fıyat 2450 ytl gibi rakamdı. Adamlar iddalı ile gunde 15 saat calıstır abı sana ayda 25 ytl den fazla elektırık parası gelmez ve de cok memnun kalırsın dedıler. Kafama yatmısken iklimsa ya gıttım ordaki seçenekler ve goruslerı şu sekıldeydı.

Sharp markası : bunu öneren cocuk israrla mitsubishi.'dan daha ıyı oldugunu ve daikinden de ıyı oldugunu savundu. bana "12 lık invertable (kucuklerden en buyugu) bır klima önerdi. 30 m2 alana yeter artar bile dedi. ve verdıgı peşin fiyatı : 18000 ytl idi.

Mitsubishi: bunun ıcın en kucuklerınden invertable 16 lık olanın önerdi. onunda peşin fiyatı 15000 gibiydı.

Şimdi ne dıyorsunuz ? bunlar benım ıstedıgım tarzdamı ? yetermı ? bir kazık daha yemek ıstemıyorum.

Saygılar.

kazık yemek üzeresiniz,

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

quote:

quote:

Saygılar.

kazık yemek üzeresiniz,

daıkın alın,fujitsu alın,toshiba daiseku alın,zibro alın,general alın,daha ne olsunki yeterki yeterli btuda alın,size invertermı lazım düzmi
    |
    |

• Çavuş
    61 Mesaj
    Çıkan sonuçlara göre az yakmasını istediğim için invertable lazım bana. Düz istemiyorum.

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar.

kazık yemek üzeresiniz,

daıkın alın,fujitsu alın,toshiba daiseku alın,zibro alın,general alın,daha ne olsunki yeterki yeterli btuda alın,size invertermı lazım düzmi
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    Sayın serdar bakıyorum bir panik havasına girmişsiniz. Sakin olun. Bir satıcımız diğer bir satıcının malını över mi hiç ? Ayrıca kimse de yoğurdum ekşi demezmiş! Dolasıyla satıcıların ağzına bakarsanız en iyisi ellerinde olan markadır ve modellerdir. Kafanızı daha da karıştırmaktan öte birşey yapmaz bu.u iklimsa Mitsubishi heavy satışını bırakacağından satıcıların müşteriyi sharpa yönlendirmesi doğaldır. Kaldı ki sharp da kötü değildir. Ama mesajlarınızdan görüştüğünüz satıcıların kalifiye olmadıkları intibasına kapıldım. Açıkcası karambole satış yapan arkadaşlar. Bu arada bu karambol satıcıların dışında sitede karambol yorum yapan forumda arkadaşlarımızın mesajlarını da üzülerek görüyorum.
    Size bir yol haritası önericeğim. Uygulamak keyfinize kalmış. Para sıkıntınız olmadığı için yarın önce bir daikin bayisine gidip sadece " stylish" modelini inceleyin. Fiyat alın. Ardından başka bir iki daikin bayisinden de aynı model için fiyat alınız. Bu arada her iki bayiden de bu model için teknik bilgi de alınız. Yarın için başka markaya bakmayınız ki kafanız karışmasın. Akşama izlenimlerinizi forumda değerlendiririz. Aklınıza yatmazsa ertesi gün başka bir markaya bakarız size de uyarsa. Bu işleri acele getirmeden sakince ele almakda fayda görüyorum sizin için.
    |
    |

• Yüzbaşı
    492 Mesaj
    27 m2 salon için klima almak istiyoruz. akakçe.comdan Baymak, Demirdöküm, Samsung , Electrolux, Siemens e baktım, tabii bayiilerinde daha ucuzsa onlardan alabilirim. A sınıfıı elektrik tüketimi olan hangi markanın hangi modelini önerirsiniz, en çok 700 - 800 ytl verebiliyorum. bu rakamlara tasarruflu klima varsa tabii.
    |
    |

Nasıl panik olmayım ofise alıcam arkadaşlar artık duramıyorlar izmirde yaşıyoruz sıcagida sıcak yani. Bugun izmirde bir kac yer aradım Dakin olarak ama ne yazık kı güzel ülkemde bu işide olmadık yamyam insanlara bırakmışlar belli telefona çıkan adam'ın hıcbırseyden haberı yok. Üstelik Dakin bu adamı sitesinde bayim diye tanıtmış şimdi gelde bu klimadan al. Siteden goruyorum diyorum oda bana size o klima yetersiz olur diyor. Şimdi gelde burdan yak. Bir klima önerdi fiyatıda baya ucmus bir durumda. 2000 euro mu ne dedi :)

İklimsada ki eleman şuna kadar benim en kaliteli konuştugum arkadaş diyebilirim. Diğerlerinden bilgi alamıyorsun. Dün hele çok sinirlendim. Bilgi istiyorum adam ağzında lafı geveliyor. Yani bı sektörde bitmiş haberimiz yok. Eskiden ben tamam getirin dıyordum bir klimacı tanıdıgımız vardı ona guvenıyorduk oda kazık atınca kendimiz bakınalım dedik konu buralara geldi.

Dakin bende antipati yarattı 3 yeri aradım 3'unde de öle. Hele biri çok pahalı abi o ne yapacaksın dedi ya :)))
    bakın bu adamlar birde bayi diye tanıtılan adamlar :) Şaşmamak elde değil.
    quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Sayın serdar bakıyorum bir panik havasına girmişsiniz. Sakin olun. Bir satıcımız diğer bir satıcının malını över mi hiç ? Ayrıca kimse de yoğurdum ekşi demezmiş! Dolasıyla satıcıların ağzına bakarsanız en iyisi ellerinde olan markadır ve modellerdir. Kafanızı daha da karıştırmaktan öte birşey yapmaz bu.u iklimsa Mitsubishi heavy satışını bırakacağından satıcıların müşteriyi sharpa yönlendirmesi doğaldır. Kaldı ki sharp da kötü değildir. Ama mesajlarınızdan görüştüğünüz satıcıların kalifiye olmadıkları intibasına kapıldım. Açıkcası karambole satış yapan arkadaşlar. Bu arada bu karambol satıcıların dışında sitede karambol yorum yapan forumda arkadaşlarımızın mesajlarını da üzülerek görüyorum.
    Size bir yol haritası önericeğim. Uygulamak keyfinize kalmış. Para sıkıntınız olmadığı için yarın önce bir daikin bayisine gidip sadece " stylish" modelini inceleyin. Fiyat alın. Ardından başka bir iki daikin bayisinden de aynı model için fiyat alınız. Bu arada her iki bayiden de bu model için teknik bilgi de alınız. Yarın için başka markaya bakmayınız ki kafanız karışmasın. Akşama izlenimlerinizi forumda değerlendiririz. Aklınıza yatmazsa ertesi gün başka bir markaya bakarız size de uyarsa. Bu işleri acele getirmeden sakince ele almakda fayda görüyorum sizin için.
    |
    |

• Yüzbaşı
    399 Mesaj
    700-800e ancak rubenis alabilirsiniz,diğer ucuz markaları bi kenara atın...biraz daha ekleyebilirseniz electra alın derim
    |
    |

Orjinalden alıntı: garagulli

700-800e ancak rubenis alabilirsiniz,diğer ucuz markaları bi kenara atın...biraz daha ekleyebilirseniz electra alın derim

birazda pazarlık yapabilirseniz kesinlikle electra alın
    |
    |

gerçi gerçek klima markaları değiller, çamaşır makinesi olsa neyse tam bilemiyorum, birde sadece soğutma için kullanılacak, ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendini -- 18 Haziran 2008; 12:13:53 >
    |
    |

Orjinalden alıntı: mendini

samsung electrolux siemens kaliteli değilmidirki? alınmaz mı yani?

gerçi gerçek klima markaları değiller, çamaşır makinesi olsa neyse tam bilemiyorum, birde sadece soğutma için kullanılacak, ne dersiniz?

sadece sogutma içinse alabilirsiniz ama gerçekte kendiler (samsung hariç)klima üretmezler,rubenisden,demirdökümden,alaskadan vb gibilerden bin kat daha iyidirler
    |
    |

Orjinalden alıntı: mendini

27 m2 salon için klima almak istiyoruz. akakçe.comdan Baymak, Demirdöküm, Samsung , Electrolux, Siemens e baktım, tabii bayiilerinde daha ucuzsa onlardan alabilirim. A sınıfıı elektrik tüketimi olan hangi markanın hangi modelini önerirsiniz, en çok 700 - 800 ytl verebiliyorum. bu rakamlara tasarruflu klima varsa tabii.

Arkadaşlar burdan adam gibi yardım isteyen arkadaşlara sesleniyorum özellikle. Bu iklimlendirme konusunda açılmış bir çok topik var. Buradan yardım istemeden evvel konuları okuyup bilgi alınız. Ama ayrıca da bu arkadaş gibi mesaj yazarsanız gerekli bilgileri eksiksiz yazmanız sizlerin yararına olucaktır. Üstün körü yazılmış mesajlara üstün körü cevaplar gelir ki bu da zaten foruma girdiğinze değmez. Ayrıca arkadaşın mesajında kullanacağı yerin ve kullanım amacını detaylı açıklamamış. Eksik bilgiyle yanlış sonuçlara ulaşırsınız. Ayrıca hem çok cüzi para verip hem de en iyi ( A sınıfı ) klima almayı istemek de bir nevi hayaldir.

Klimaların btu değerleri yükseldikçe verimlilik düzeyleri düşmektedir.(A B C D E ) Yani 9000 btularda gerçek A sınıf bir çok markada var iken olay 18 000 btu ya gelince tam tersi olmaya başlamıştır. Zaten 24 000 btu ve üstü cihaz almak zorunda olana Allah kolaylık versin.
    Dolasıyla sayın Mendini o fiyata ( 700-800 YTL ) gerçek A sınıfı ve 27 m2 de etkin soğutma yapacak ürünü ve ( marka /model ) ben bilmiyorum. Bilenler varsa lütfen yazsın. Zaten eksik verdğiniz donelerden de size tam kaçlık cihaz lazım o da belli değil ama kabaca 14 000 - 16 000 btu düz cihaza yönelin derim. Saydığınız markalardan da samsung üstüne yoğunlaşın derim.
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: gökhan44

Arkadaşlar tayinim mersine çıktı.Bana acilen klima lazım.Hem soğutma hemde ısıtmada kullanabileceğim,az enerji harcayan,A sınıfı sessiz ve koku yapmayan bir klima önermenizi bekliyorum.Forumdan takip ettiğim kadarıyla fujitsu ve hitachi markaları ön plana çıktı kafamda.
    Bunlarla ilgili sorularım olacak yanıtlarsanız sevinirim.
    1-İnverter ve düz klima arasında ki fark nedir?Bu fark için fazla para vermeye değermi?

2-Fuji ve fujitsu markaları arasındaki fark nedir?(üretim yeri ve kalite açısından)

3-Evi daha tutmadım ama yaklaşık 110 m2 lik bir ev olacak kaç btu bir klima beni kurtarır?

4-Klimayı netten taksitle alabileceğim güvenilir ve uygun bir site varmı?

Konu ile ilgili öneri ve görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Arkadaşım sende balıklama soru sormuşsun. Madem forumda da biraz eskisin önce ilgili topiklere göz gezdir. Eğer bunu yaparsan zaten sorduklarının hemen hepsine cevap alabilirsin. Ayrıca sorularının bazıları da hem yanlış hem de eksik .
    |
    |

• Yüzbaşı
    744 Mesaj
    iklimsa da sigma diye model var.a sınıfı ve inverter lı olanlar,muadillerine daha doğrusu asıllarına(mitsubishi,toshiba,sharp...) göre fiyatları daha uygun.9000 likj a sınıfı r410 gazlı ve inverterlı olan 1000 ytl/12 taksit, 1200 btu lük olan ise 1200/12 taksit. sizce tercih edilir mi? not: iklimsa bayileri sigmanın kompresorunun mitsubishi olduğunu sölüyorlar...
    |
    |

Orjinalden alıntı: inch

iklimsa da sigma diye model var.a sınıfı ve inverter lı olanlar,muadillerine daha doğrusu asıllarına(mitsubishi,toshiba,sharp...) göre fiyatları daha uygun.9000 likj a sınıfı r410 gazlı ve inverterlı olan 1000 ytl/12 taksit, 1200 btu lük olan ise 1200/12 taksit. sizce tercih edilir mi? not: iklimsa bayileri sigmanın kompresorunun mitsubishi olduğunu sölüyorlar...

Sayın inch sigmaya para verene kadar electra, diamond , samsung, haier, tronic gibi markalara bakmınızı tavsiye ederim.
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: istanbul37

bu sigma inverterı acaba hangi üreticiye yaptırıyorl iklimsa. kaliteliyse 1200ytlye 12lik, 1000liraya 9luk fena fiyat sayılmaz

sabancının uydurma markası kesinlikle almayın,zorla dertsiz başınıza dert arıyorsanız alın
    |
    |
    electraya baktım.gazı r410 değil.inverterlı değil.daha doğrusu 9000 liğinin inverterlı olanı yok.12000 lik inverterlılar ise 2000 ytl.iyi pazarlıkla 1800 e verirler.zibroya baktım.s 1526.invertersız.1100 ytl. inverterlı modeller ise çok daha pahalı.sigma malezyada iklimsanın kendi fabrikasında üretiliyormuş. 9000 btu modelinin bazı özelliklerini yazayım.
    eer değeri 3,21
    cop 3,62
    iç ünite ses 30-36 db
    dış ünite ses 51 db
    kullanılan gaz r410
    soğutma sarfiyatı kw 0,84(0,3-1,15)
    ısıtma sarfiyatı kw0,91((0,45-1,3)
    yani fiyat/performans açısından bana uygun geldi.bu özelliklerde olanlar 1700 ytl den başlıyor.daha önce duro diye uyduruk bir marka kullanan ben için fazla bile... :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inch -- 19 Haziran 2008; 0:38:09 >
    |
    |
    belki zibro s1526 ile sigma inverterlı 9000 btu, teknik ve fiyat açısından karşılaştırılabilir.biri 990/12 taksit. diğeri 1100/3 taksit.zibroda inverter yok.can alıcı soruyu soruyorum.15 metrekarelik oda için ve günde ortalama 9-12 çalışma saati için inverter ne kadar gerekli.faturalarda ne kadar oynama yapar?
    |
    |

Orjinalden alıntı: inch

belki zibro s1526 ile sigma inverterlı 9000 btu, teknik ve fiyat açısından karşılaştırılabilir.biri 990/12 taksit. diğeri 1100/3 taksit.zibroda inverter yok.can alıcı soruyu soruyorum.15 metrekarelik oda için ve günde ortalama 9-12 çalışma saati için inverter ne kadar gerekli.faturalarda ne kadar oynama yapar?

yazdıklarınızı tam anlayamadım,hem zibroda ınverter diyorsunuz sonrada zibroda inverter yok diyorsunuz ,açıkcası sorun bendemi acaba anlayamadım,

ama anlamaya çalışarak şunu söyleyeyim,zibro alın ve 10 saati geçen çalışma için ınverter şart
    |
    |
üniversite
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.