Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ee şimdi yaşadığım sehirden değilde gidip başka şehirdenmi alışverişi yapıp geleceğim tamam marka çok iyi ama bayisinde pos cihazı nasıl olmaz aklım almıyor doğrusu buna çözümünüz nedir keşfi yaptırıp gidip istanbuldanmı alımı yapayım napacağımı şaşırdım ya...
  • Ben ara katta 12 metrekarelik odada 12000 btu luk arçelik kullanıyordum kışın mahvoldum resmen dondum 3-4 kere servis çağırdım sonuç yok klima ısınmak için değildir cevabını aldım. aklım başıma geldi sharp 9000 btu inverter alıcam.
  • arkadaşlar 9000 btu luk mobil klima almayı düşünüyorum marka tavsiyeniz nedir ve 9 m2 lik yer için mobil klima tavsiye edermisiniz.
  • ARKADAŞLAR,
    BEN DE BİR SÜREDİR DUVAR TİPİ KLİMA ARAYIŞI İÇİNDEYİM. DÜN BİRKAÇ FİRMA İLE BİZZAT GÖRÜŞTÜM MITSUBISHI KLİMA SATAN BİR BAYİ ELLERİNDE UNIONAIR MARKA MISIRDA İMAL EDİLMİŞ OLAN BİR KLİMAYI DA SORUNSUZ OLARAK KULLANABİLECEĞİMİ SÖYLEDİ. BEN DE BAYAĞI TEREDDÜT EDİYORUM 1.400 YTL. VERİP 12.000 BTU MITSUBISHI ELECTRIC MARKAMI YOKSA 750 YTL. VERİP 15.000 BTU LUK UNIONAIR Mİ ALSAM DAHA DOĞRU OLUR. BELKİ BU KIYASLAMA SİZE KOMİK GELEBİLİR ANCAK BEN UNIONAIRMARKA KLİMA KULLANAN VAR MI VARSA VERİM ALABİLİYOR MU ONU MERAK EDİYORUM.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • slm
    ya allahaskina birileri bana yardim etsin iyice kafam karisti benim cok fazla bir butcem yok ama klima almam lazim baska ne yakacam. sagolsun bir yakinim dugun hediyesi olarak lg beko hediye ediyor ama diyemiyorum ki ben alarko dusunuyordum diye (benim dusuncem oydu tabi) az bucuk lg beko isimi gorucek anladigim kadariyla fakat birsey sorcam lg bekonun diger klimalara oranla enerji tasarrufu hakkinda bir bilgisi olan varmi. evlilik arifesinde olan biriyim suan ailemle birlikte bir yildir alarko kullaniyoruz ve elektrik sarfiyati cok iyi deli gibi bir fatura odemedik kis boyunca yazinda ayni sekilde. ama bekoda bu nasil olur cok merak ediyorum birileri bu konu ile ilgili bilgi versin bana lutfen. okudgum kadariyla genelde pek elektrik cekimiyle ilgili pek yorum goremedik.

herkese sevgiler.............
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslihan70

slm
    ya allahaskina birileri bana yardim etsin iyice kafam karisti benim cok fazla bir butcem yok ama klima almam lazim baska ne yakacam. sagolsun bir yakinim dugun hediyesi olarak lg beko hediye ediyor ama diyemiyorum ki ben alarko dusunuyordum diye (benim dusuncem oydu tabi) az bucuk lg beko isimi gorucek anladigim kadariyla fakat birsey sorcam lg bekonun diger klimalara oranla enerji tasarrufu hakkinda bir bilgisi olan varmi. evlilik arifesinde olan biriyim suan ailemle birlikte bir yildir alarko kullaniyoruz ve elektrik sarfiyati cok iyi deli gibi bir fatura odemedik kis boyunca yazinda ayni sekilde. ama bekoda bu nasil olur cok merak ediyorum birileri bu konu ile ilgili bilgi versin bana lutfen. okudgum kadariyla genelde pek elektrik cekimiyle ilgili pek yorum goremedik.

arkadaşım düz klimayla ınverter serisi arasında %50 varan tasarruf vardır yani lg beko %50 fazla elektrik çeker ama fazla bütçem yok diyorsun beleşte klima geliyor boşver bunu kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

mıtsubıshı electrıcle bu klimayı nasıl bir tutabiliyosunuz anlamış değilim adanada panasonıc mıttsubıshı electrıc bayisi ve servisiyim belki yardımcı olabilirim adresimi vereyim usta_01_@hotmail.com ayrıca klimayı söküp başka bir yere takmak nasıl bir sorun oluşturacak onuda anlamış değilim acemi servislerin uydurmuş oldugu bir bahane ..
    quote:

Orjinalden alıntı: tuyu

quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Diamond almayı düşünüyorum.
    İnternette tanıtımını yapan site var mı?
    Panasonic İnverter 12000 BTU klimayı 1 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda açtıktan sonra bir kaç dakika boyunca nemli yosunsu küflü bir koku gelmeye başladı. Servisi çağırdım, 40 YTL'ye temizliğini bakımını yaptı ama bir kaç gün sonra aynı koku tekrar başladı. Adana'da veya başka yerlerde böyle bir sorunu olan var mı?
    Klimayı söküp başka bir yere taşıdığımızda veriminin düşeceğini söylediler, doğru mu?
    Adana'da klima işinden iyi anlayıp iyi bir bakım yaparak kokuyu tamamen ortadan kaldıracak firma arıyorum.
    Teşekkürler.
    İyi Günler...

http://www.diamondelectric.com.tr/ arkadaşım sitesi bu,bu klima mitsubishi elektrik kalitesinde hemen üretiliyor çok kaliteli bir klimadır ikiside aynı teknolojiyi kullanıyor iyi akşamlar

sayın art sry arkadaş ben asla ikisini bir tutmam ama bilirsinizki dışardan bakıldıgında hemen hemen aynı klima ve aynı teknolojiyle üretiliyor fazla parası olmayan bunuda alabilir hemen kızmayın bizde dededen klimacıyız iyi akşamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

kaçla kaçı çarptınız bu fiyatı buldunuz sizin orda elektrik ucuzmu nasıl oldu yine anlamadım 9000 btu bir klima 24 saat çalışırsa ve normal elektrik tüketimlerinden yaptıgı termostadları düşersek yani normal tüketimin %30 kadar az bir elektrik yaptıgını varsayarsak 2,721 ytl yakar ki bu senin odanın büyüklüğüne göre değişir yani ne kadar zamanda bir termostad yapacak bu klima bu önemli neyse diger bir husus arkadaşın bahsettiği iyi bir konu temizlik cihazın normalde sezonluk bakımlarının mutlaka yapılması şart bu aslında tüketici için faydalı bir şey cihaz ne kadar kirlenirse iç ünite veya dış ünite farketmez cihazın hem sogutma hem ısıtma verimini etkiler hemde cihazı yorarak fazla elektrik sarfiyatına neden olur 6 aylık bakımları onun için öneriyorum bende arkadaşın belirttiği 10 günlük bakımlar ise tahmin ediyorum iç ünitede bulunan filtrelerin bakımı buda cihazın kullanımına veya klimanın nerede takılı oldugu ile alakalı olarak değişir yani eger oda çok sigara içilen bir yerse siz bunu 3 günde bir defada yapabilirsiniz atıyorum berber dükkanı ise günlük temizlemeniz gerekir ama 10 günü geçmemekte fayda var
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Blade__

quote:

Merhaba arkadaşlar bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler ben bursa !nın mudanya ilçesinde ikamet etmekteyim kışın ısınma olayını kömür yerine (ne yazıkki doğalgaz hala gelmedi) klima ile yapmak istiyorum hem kömür derdini pisliğini çekmemek için artık klima olayının çok tasarruflu olduğu okudum bir çok yerde ve burada bizim evimiz 120 m2 kışın 18 m2 bir oda ve 3 metrelik bir hol ve tuvalet banyonun olduğu bir bölümde oturuluyor 3. kattayız altımızda ve üstümüzde soba yanıyor ve camlarımız pimapen ve belki 30 m2 civarı bir salon belki açılır ama çoğu zaman açılmaz ben marka olarak mitsubishi ve sharp üzerinde durdum ama bana kaçlık klima gider onu tam kestiremedim bulunduğum yerde bu firmaların bayiisi yok ben ısınma için kaçlık bakmalıyım örneğin aşağıdaki ürün bana yetermi ve nasıldır

Arkadaşlar yetkili bayii ile yaptığım görüşmede bana verdiğim kaba taslak ebatlara göre İnverter duvar tipi 10000 BTU modelinin yani bunun

http://www.mitsubishi-aircon.co.uk/?id=152806&smn=000000000000165029

yeteceğini söylediler bende 17000 lere falan bakıyordum hep , en fazla 12000 olur oda büyük ihtimalle gerek kalmaz dediler fiyat ise 10000 lik için 1650 diyorlar ama karta taksit olayında vade farkı koyuyorlarmış ne dersniz sizin yorumunuz nedir

Birde bu alet tam güne yakın çalışşsa ısıtmaya yönelik kışın tahmini günlük elektrik tüketimi fiyat olarak nekadar olur acaba teşekkürler...

arkadaşım daha önce sordugun sharp'tı bu mitsubishi elektrik bu işini görür cop oranıda baya iyi ama sadece 18 metre kare yerde kullanırsan,sharp'a oranla daha iyi bir klima.
    ben şimdi size ortalama giderleri yazacagım havanın çok soguk,çok sıcak oldugu kapının açık kapalı oldugu ve sizin klimanın 10 günde bir ve 6 ayda bir genel bakımını yaptırırsanız çekecegi elektrik,yazın 24 saat çalışırsa günde ortalama 1.250 ytl,kışın 24 saat çalışırsa oratalam 1.400 ytl iyi akşamlar

sayın arkadaşım ben düz klimadan degil ınveter klimadan bahsederek bu ortalama rakamı verdim iyice okursanız bana hak verirsiniz çok sıcaklarda ve çok soguklarda tabiiki rakam degişecek bizde biliyoruz hem 80 yıllık klimacı bir aileden geliyorum hemde panasonic,daıkın,mitsubishi elektrik sahibi olarak yazdım bunu ve 24 saat çalışırsa asgari tutardır bu aşagı inmez yukarı çıkar,ayrıca gecede akıllı saatla kullanırsak daha ekonomik olur
  • MERHABALAR
    UNİONAİRE KLİMA KULLANAN VARSA LÜTFEN GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.
  • sonunda uzun süren araştırmalardan sonra klimama kavuştum.mitsubishi elektrik te karar kıldım.12000 btu luk.klimayı yeni aldığım için sadece sessizlik konusuna değinebilirim.inanırmısınız bilmiorum ama çalıştığından bile haberim yok o kdr sessiz ki bazen çalıştığını unutuyorum.iç ünite kadar dış ünitenin de sesi çok yaklaştığımda geliyor çevreyi rahatsız eden bi sesi yok.sessizlik ve performans önemliyse muhakkak tercih edilmesi gerekn bi klima zaten mitsubishi elektrik markası fazlasıyla tatmin ediyor.....şiddetle tavsiye olunur....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

sonunda uzun süren araştırmalardan sonra klimama kavuştum.mitsubishi elektrik te karar kıldım.12000 btu luk.klimayı yeni aldığım için sadece sessizlik konusuna değinebilirim.inanırmısınız bilmiorum ama çalıştığından bile haberim yok o kdr sessiz ki bazen çalıştığını unutuyorum.iç ünite kadar dış ünitenin de sesi çok yaklaştığımda geliyor çevreyi rahatsız eden bi sesi yok.sessizlik ve performans önemliyse muhakkak tercih edilmesi gerekn bi klima zaten mitsubishi elektrik markası fazlasıyla tatmin ediyor.....şiddetle tavsiye olunur....

sonunda dogruyu bulmuşsunuz kaça aldınız ınvertermı hayırlı olsun kaç metre kare yere almıştınız
  • klimaplus a tlf aç bence yada bir mail at bak o bayiye nasıl pos makinesi aldırıyolar sana mutlaka bir çözüm bulacaklardır yada klima bayisine söyle almak istiyorum ama pos makinen yok de o başka klima bayisinden çektirir sen canını sıkma mutlaka bir çözüm yolu vardır ama dediğim gibi servisine dikkat et
    quote:

ee şimdi yaşadığım sehirden değilde gidip başka şehirdenmi alışverişi yapıp geleceğim tamam marka çok iyi ama bayisinde pos cihazı nasıl olmaz aklım almıyor doğrusu buna çözümünüz nedir keşfi yaptırıp gidip istanbuldanmı alımı yapayım napacağımı şaşırdım ya...
  • eger aynı btu ve aynı saatlerde kullanacaksan çok fazla değişmez bence beleş malı hiç kaçırma :)
    quote:

Orjinalden alıntı: aslihan70

slm

• bu klima mısırda üretilen bir klimadır ve avantajı sadece aşırı sıceklerda net çalışmasıdır bence diger çin mallarından pek farkı yok
    çok iyi bir klima değil
    quote:

Orjinalden alıntı: YURTTAŞ

MERHABALAR
    UNİONAİRE KLİMA KULLANAN VARSA LÜTFEN GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.
  • art bey tam gaz cevaplara devam helal olsun size arkadaşları magdur etmeyelim iyi geceler
  • üç klimacıda burdayken gelsin sorular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyu -- 27 Ağustos 2006; 2:00:52 >
  • burada yorum belirtip duran arkadaşlara kısa bir cevabım var. vestel olsun beko olsun kötü marka değildir. üretim maliyeti ve nakliyesi olmadığından en başta bir fiyat avantajına sahiptir ki bugün vestel ingiltere dahil tüm avrupada hem kendi ismiyle hem whirpool adıyla çeşitli cihazlar üretmektedir. antalyada 30m² güneş gören salonumda vestel klima var ve size yemin ederim 24 derecenin altına düşüremiyorum üşüyorum. klimayı alırken verdiğiniz peşin fiyat farkını acaba kaç yılda elektrik faturasından kar edersiniz adam akıllı hesaplayın.
  • gelin birlikte olsun napalım can sıkıntısı birilerine faydalı olabilirmiyiz acaba diyorum ayrıca tuyu ınverter klimaların hiç biri % 50 tasarruf yapmaz en fazla yapan %35 dır saygılar :D :D
    quote:

art bey tam gaz cevaplara devam helal olsun size arkadaşları magdur etmeyelim iyi geceler
  • bekoyu bilirim fena cihaz değil vestele gelince vestel çok iyi bir klima değil sizin cihaz iyi çıkmış olabilir ama genel olarak degerlendirin olayı 100 kişiden kaç kişi iyi diyecek yani sadece sizin klima iyi çıktı diye bu hepsi iyi klima demek değildir.şu an teknik servisimde iki tane vestel klima yatmakta
    quote:

Orjinalden alıntı: osapmaz

burada yorum belirtip duran arkadaşlara kısa bir cevabım var. vestel olsun beko olsun kötü marka değildir. üretim maliyeti ve nakliyesi olmadığından en başta bir fiyat avantajına sahiptir ki bugün vestel ingiltere dahil tüm avrupada hem kendi ismiyle hem whirpool adıyla çeşitli cihazlar üretmektedir. antalyada 30m² güneş gören salonumda vestel klima var ve size yemin ederim 24 derecenin altına düşüremiyorum üşüyorum. klimayı alırken verdiğiniz peşin fiyat farkını acaba kaç yılda elektrik faturasından kar edersiniz adam akıllı hesaplayın.
  • Arkadaşlar evime 2 adet klima alacağım. hem soğutma hem ısıtma için olacak. odalar 15 ve 25 m2 çatı kat ama üstte çatı yok. 15 m2 lik odada bekonun 19000 btu luk klimasıyla kışın ısınamadık. Birde akıllı sayac olmasına ragmen elektrik faturası 130 ytl den aşağı düşmedi hemde 12 saat çalışmayla. saatte bir defrosta girdi. Yaptığım araştırmalarda hitachi nin dc inverter modeline karar verdim.Isıtmada iyi oldugunu soyluyorlar. fiyatları diger iyi markalara gore daha uygun gibi. fakat piyasada iki ayrı firmanın getirdiği RAS/RAC 25 YH4 , RAS/RAC 35 YH4 modelleri ve RAS/RAC 25 CNH2 VE RAS/RAC 32 CNH2 modelleri var. Bunlar arasında ne gibi bir farklılık var..Kullanmış olan varsa Hangisini tavsiye edersiniz.. Birde İzmir de bu markayi nereden uygun alabilirim. Peşin almayı düşünüyorum. Sharp in plasmacluster ozellikli modellerini tavsiye edermisiniz. eger hitachi olmazsa bu markayı da dusunmeye basladim.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferturan74 -- 25 Ağustos 2006; 17:07:05 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.