Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.590
Cevap
351
Favori
3.347.832
Tıklama
Giriş
    12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

MBİROL ARKADAŞIM, ALINGAN DEĞİLİMDİR, TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLÜYORUM. TABİ BURADA YÜZ YÜZE KONUŞAMADIĞIMIZ İÇİN YAZILANLARDAN KARŞI TARAFIMIZDAKİ KİŞİLERİN ALINGAN, SİNİRLİ YADA SAKİN KİŞİLİK OLDUĞUNU GÖREMİYORUZ.
    BELKİ SİZİNLE YÜZ YÜZE KONUŞSAK ÇOK DA İYİ ANLAŞABİLİRİZ...

AMA İZMİRDEKİ 3. VEYA 6.SANAYİ SİTESİNDEKİ TAMİR USTALARI İLE TÜM DÜNYAYA MAL OLMUŞ MARKALARIN FABRİKA ÜRETİMLERİNİ KARŞILAŞTIRMAK DOĞRU OLMAZ. HANİ ELMA ARMUT ÖRNEĞİ GİBİ...

BEN SİZE DİYORUM Kİ HERHANGİ BİR MARKANIN (KLİMA MARKASI ) ZAMANINDAKİ JAPONYADAKİ ÜRETİMİ İLE ŞU ANDA ÇİN VEYA TAYLAND ÜRETİMİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN SÖYLÜYORUM. HAA.. ŞU OLURDU BİR MARKA UZAK DOĞUDA ÜRÜNÜNÜ FASON ÜRETİM YAPTIRAN BİR FABRİKAYA YAPTIRSAYDI SİZİNLE BERABERDİM.
    BU FABRİKALAR BU ADAMLARIN KENDİ FABRİKASI, FARKLI BİR ÜRETİM OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL. ÖRNEĞİN FUJITSU; FUJITSU NEREDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN KOMPRESÖRÜ MITSUBISHI'DİR.
    ÖRNEĞİN DAIKIN; NERDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN TÜM ELEKTRONİK AKSAMI PANASONİC'DİR. BU DEĞİŞMEZ.

DAHA ÖNCEDEN BİR YAZIMDA YAZMIŞTIM; ÇİNDE MERCEDES, VOLVO, OPEL FABRİKALARI VAR.. BURALARDA ARAÇ ÜRETİLİYOR. TÜRKİYE'DE YADA AVRUPADA ORTALAMA OLARAK 200.000 EURO'YA SATILAN BİR MERCEDES İÇİN DİYEBİLİRMİSİNİZ BU ARAÇ ÇİN ÜRETİMİ... DANDİKTİR DİYE.. YADA DÜZELTEYİM ALMANYA DAKİ KALTESİNDE DEĞİL DİYE BU MÜMKÜN DEĞİL.

JAPONYADA BİR MAKİNE MÜHENDİSİNİN MAAŞI 4.500 İLE 5.000 USD ARASINDA ÇİNDE İSE MAKİNE MÜHENDİSİ MAAŞI 170 USD. İSTERSEN ÇALIŞMA...))) ARKANDA ÇALIŞACAK 1 MİLYAR NÜFUS VAR.

BU EMPERYALİST OLUŞUMUN DEĞİŞMEZ BİR DÜZENİ, ZENGİN ÜLKE GELİR, GELİŞMEKTE OLAN VEYA FAKİR BİR ÜLKEDE FABRİKALARINI KURAR VE ORADAKİ DÜŞÜK İŞÇİLİK MALİYETİNDEN BÜYÜK KAR ELDE EDER. ZAMANINDA ÜLKEMİZDE DE OLMADIMI? OPEL, FORD,HYUNDAI...VS FABRİKA KURDULAR BU ÜLKEDE. MARLBORO, CAMEL... VS VE HEPSİ DE ÇALIŞIR DURUMDA HALA..

BİR DE ŞU AÇIDAN DÜŞÜNMEK LAZIM, BUGÜN FUJITSU, DAIKIN, MITSUBISHI HEAVY, MITSUBISHI ELECTRIC, SANYO, TOSHIBA, HITACHI BU MARKALAR NEDEN JAPONYA DA ÜRETİM YAPMIYORDA UZAK DOĞUDA VE GELİŞMEKTE OLAN AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜRETİM YAPIYOR. BU MARKALAR FAKİRMİ?

BAŞTA DA DEDİĞİM GİBİ, ALINGAN DEĞİLİM.38 YAŞINDAYIM VE TAM 24 YILDIR İŞ DÜNYASININ İÇİNDEYİM, GREKLİ OLGUNLUKTA OLDUĞUMA EMİN OL SEVGİLİ MBİROL, KARŞILIKLI KONUŞSAK BELKİ DAHA İYİ ANLAŞIRDIK.

SAYGILARIMLA

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Siz ne kadar alıngansınız.İzmir desiniz biliyorum.Otomobil arızası yada ustları konusunda 3.sitemi daha kaliteli,yoksa 6 sitemi,ikiside İzmir de ama kalite farkı ustalıkta yatıyor.Japonya,Almanya gigi ülkelerdeki işçilik kalitesi başka yerde zor.

Arkadaşım yakarıda yazdığınız tüm markalarla neredeyse çalıştım.Ben zaten bu markalara karşı dandik lafını hiç bir yerde kullanmadım,kullanmamda zaten onlara fason malda demedim.Ben klimanın ne olduğınu çok iyi biliyorum.Size deselerki bu Mersedec Almanya fabrikada üretildi,bu Mersedec Hindistan fabrikada üretildi,Fiyatta aynı samimiyetle söyleyinki hangisini alırsınız.

Ayrıca karşılıklı konuşmayıda tabiki isterim,buyrun gelin çayımı için.
    |
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    Sharp'ın bu ürünü iyi ama tek sorunu ses seviyesi, biraz gürültülü gibi geldi bana 34dB. Bu kapasitede 24 yada 25 dB çalışan cihazlar var.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Arkadaslar bu forum sayesinde baya bir bilgilendim aslında.. Ama halen aklımda sorular var.. Ve bunları size danısmak istiyorum..
    Malumunuz yaz geldi ve acilen klima almam gerekiyor.. Antalyada oturuyorum ve Klimayı salona taktırmayı dusunuyorum..

Salon bilgileri ise; Yaklasık 29-30 m2 lik L seklinde bir oda.. Tavan yuksekligi 2.8 m..Caddenin karsısında bir bina var bu yuzden salon oglen saatlerine kadar gunes almıyor.. Ogleden sonra da gunes binanın arka tarafına gectigi icin yine gunes almıyor.. Yani gunesin direk etkisi cok az.. Zemin kat..

Klima, cogunlukla sogutma icin kullanılacak ama kıs geldiginde ısıtmada da kullanmayı planlıyorum..
    Klima secimime gelince;

Kucuk odada yaklasık 5 6 sene once aldıgımız Panasonic 12.000 btu luk bir klima var.. Ve bu klima gercekten cok kaliteli oldugu icin hicbir sorun cıkarmadan uzun sureler kullandık.. Ve bir sure acık bırakınca holü bile sogutabiliyor.. Simdi yine buna benzer kaliteli bir klima almayı dusunuyorum.. Ama bakıyorum da fiyatlar baya ucmus..

Bu defa farklı bir marka tercih etmeyi planlıyorum.. Mitsubishi electric.. Gercekten cok kaliteli bir marka ve cevremde kullanan herkes de cok memnun..

Uzun sureli kullanım olmayacagı icin ve inverter klimalar gercekten cok pahalı oldugu icin Düz klima almayı dusunuyorum..
    Hesaplamalarım sonucu salonumuz icin 18.000 btuluk bir model isimizi gorucek gibi gorunuyor.. Aklımdaki model ise asagıda...

MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA50VB
    ------http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evsharpayap18gr

Soruma gelince.. Bu model salonum icin sizce yeterli olur mu.. Ya da daha dusuk bir model baksam cok mu yetersiz olur mesela 12.000 btu gibi..
    Hepsiburadada ki fiyatı pazarlıkla nekadar dusurebilirim dısarıdan alırsam.. Pesin alımda sizce nasıl bir fiyata alabilirim.. Bana asagı yukarı bir fiyat verebilir misiniz.. Son olarak da bu modelle esdeger diger markalardan onerileriniz var mıdır.. Uzun sure kullanılacak sorunsuz bir cihaz istiyorum.. Ama oncelikle bu modelle ilgili yorumlarınızı duymak isterim..

Ozellikle bu modelin Sınıfı nedir.. A mı C mi.. Eger C ise diger markalardan bana A sınıfı bir model onerebilir misiniz.. Mesela Sharp Toshiba ya da Panasonic olabilir.. Son olarak da fiyat olarak da uygun olan Samsung klimaları onerirmisiniz..

Dip Not: Yan odada kullandıgım Panasonic klima bu sayfadaki 12.000 btuluk model.. Acaba yine Panasonicin bu sayfadaki 18.000 btuluk modelini onerirmisiniz.. Cu PW 18GKE standart Duvar tipi.. Yalnız bunun da sınıfı C ymis.. Fiyatı asagı yukarı Mitsubishi ile aynı..
    http://kanaatklima.com.tr/urunler.php?id=3
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Arkadaslar bu forum sayesinde baya bir bilgilendim aslında.. Ama halen aklımda sorular var.. Ve bunları size danısmak istiyorum..
    Malumunuz yaz geldi ve acilen klima almam gerekiyor.. Antalyada oturuyorum ve Klimayı salona taktırmayı dusunuyorum..

Salon bilgileri ise; Yaklasık 29-30 m2 lik L seklinde bir oda.. Tavan yuksekligi 2.8 m..Caddenin karsısında bir bina var bu yuzden salon oglen saatlerine kadar gunes almıyor.. Ogleden sonra da gunes binanın arka tarafına gectigi icin yine gunes almıyor.. Yani gunesin direk etkisi cok az.. Zemin kat..

Klima, cogunlukla sogutma icin kullanılacak ama kıs geldiginde ısıtmada da kullanmayı planlıyorum..
    Klima secimime gelince;

Kucuk odada yaklasık 5 6 sene once aldıgımız Panasonic 12.000 btu luk bir klima var.. Ve bu klima gercekten cok kaliteli oldugu icin hicbir sorun cıkarmadan uzun sureler kullandık.. Ve bir sure acık bırakınca holü bile sogutabiliyor.. Simdi yine buna benzer kaliteli bir klima almayı dusunuyorum.. Ama bakıyorum da fiyatlar baya ucmus..

Bu defa farklı bir marka tercih etmeyi planlıyorum.. Mitsubishi electric.. Gercekten cok kaliteli bir marka ve cevremde kullanan herkes de cok memnun..

Uzun sureli kullanım olmayacagı icin ve inverter klimalar gercekten cok pahalı oldugu icin Düz klima almayı dusunuyorum..
    Hesaplamalarım sonucu salonumuz icin 18.000 btuluk bir model isimizi gorucek gibi gorunuyor.. Aklımdaki model ise asagıda...

MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA50VB
    ------http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evsharpayap18gr

Soruma gelince.. Bu model salonum icin sizce yeterli olur mu.. Ya da daha dusuk bir model baksam cok mu yetersiz olur mesela 12.000 btu gibi..
    Hepsiburadada ki fiyatı pazarlıkla nekadar dusurebilirim dısarıdan alırsam.. Pesin alımda sizce nasıl bir fiyata alabilirim.. Bana asagı yukarı bir fiyat verebilir misiniz.. Son olarak da bu modelle esdeger diger markalardan onerileriniz var mıdır.. Uzun sure kullanılacak sorunsuz bir cihaz istiyorum.. Ama oncelikle bu modelle ilgili yorumlarınızı duymak isterim..

Ozellikle bu modelin Sınıfı nedir.. A mı C mi.. Eger C ise diger markalardan bana A sınıfı bir model onerebilir misiniz.. Mesela Sharp Toshiba ya da Panasonic olabilir.. Son olarak da fiyat olarak da uygun olan Samsung klimaları onerirmisiniz..

Dip Not: Yan odada kullandıgım Panasonic klima bu sayfadaki 12.000 btuluk model.. Acaba yine Panasonicin bu sayfadaki 18.000 btuluk modelini onerirmisiniz.. Cu PW 18GKE standart Duvar tipi.. Yalnız bunun da sınıfı C ymis.. Fiyatı asagı yukarı Mitsubishi ile aynı..
    http://kanaatklima.com.tr/urunler.php?id=3

Panasonic iyi klima ama şu anda ithalatçısı belli değil,şimdilik vazgeçin, 18 000 btü size şart,Ayrıca bu kapasitede soğutmada C sınıfı makuldür.Siz 18-24 lük klasik ürünlerde A sınıfıyım diyenlere inanmayın zaten.
    MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA50VB cihazın soğutması EER 2,81(C),ısıtması COP 3,23 (C) dir ve makuldur.

Size birde Zibro yu araştırmanızı tavsiye ederim. Zibro S 1550 cihazın soğutması EER 2,81(C),ısıtması COP 3,61 (A) dir. Madde in Japan-5 yıl garanti.Fiyat 2000 ytl vadeli
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ellenripley

Herkese merhaba,

Günlerdir bu forumu hatmediyorum, neredeyse her satırı ezberledim. Yine de alacağımız klima konusunda hala karar veremedim. Az zamanda çok bilgi yüklenince kafam iyice karıştı, beynim sulandı.
    Klimayı Antalya'da yaşayan aileme alacağız. Ancak yalnızca soğutma değil, ısıtma amaçlı da kullanılacak. Antalya için komik gelebilir ama birinci kriter iyi ısıtması (annem sağolsun, cehenneme gitse "burası ceryan yapıyor, sırtıma hırkamı alayım" der ). Bütçe sınırlı. Maksimum 1500 YTL. Bu durumda anladığım kadarıyla inverter klima hayal gibi. Ancak kışın günde en az 8 saat ısıtma yapılacağı düşünülürse, tüketim açısından klasik bir klima ceplerine ne kadar dokunur? Klima yaklaşık 24m2 salona takılacak. Salon açık mutfaklı. Yani fırın, ocak, su ısıtıcı, herşey mevcut. Camlar kapatıldığında, (çünkü açınca ceryan yapıyor ) içerde karbondioksit yetmezliğinden ölebilirsiniz. Buna çare olacak en doğru klima hangisidir? Sessiz olması da çok önemli, zira annemin gece uyurken de açık bırakacağından eminim. Bizimkiler 9000'lik Samsung Premier'e takmışlar (malum, komşular ne aldıysa her zaman en iyisi odur) Uygun mudur?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Birazda işimize bakalım!!!Arkadaşım 24 m2 alanda 9000 luk olmaz.Min. 12lik oda kaldıki Antalyanın sıcağı başkadır,12lik yazın yetersiz bile kalabilir.Ama ısıtmada Antalya da yeter ama cehennem olmaz tabi ev.Samsung
    orta düzey bir cihazdır,ama bir çok market malından daha iyi,ama yinede Antalya da seçenek çok,size tavsiyem Diamond Elect. olur DSH 18 QV model bulabilirseniz 1200-1400 arası kaçırmayın derim.Çin serisi olanı alın ama özellikle,zaten ithalatçı Antalya da kesinlikle servis sıkıntın olmaz.Lara cd. As klima var oraya bir bak.Bu ürün Antalyada zaten çok popüler.Yaz kış rahat edersin.

İlginize çok teşekkür ediyorum Sayın mbirol. Zaten ev Lara'da, önerileriniz doğrultusunda hemen harekete geçeceğiz.
    Esenlikler diliyorum
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    Sayın mbirol arkadaşım benim demek istediğimde zaten aynı amacımsa kişilerin liste fiyatlarını dikkate almaması ayrıntılar önemlidir bazı kişiler ayrıntılara ister istemez takılır ya bakın listesi bile bu fiyatmış
    herkez doğru söylüyor sonuçta sizede belirttim siz liste fiyatı üzerinde tabi doğru söylüyorsunuz sonuçta biz sizede gelsek ille sizde yaparsınız indiriminizi sizin liste fiyatlarınız daha uygun gözüktüğüne göre siz onu vurguluyorsunuz tabiki vurgulama diyende yok. bende pazarlık gerçeğini ekledim ülkemizin gerçeği olarak
    ortalık karıştırma işini ise sözünüze göre değerlendirince son kullanıcı değil bayi ismine kadar yazanlar var çünkü . genelde klimacılar yapıyor ve hatırlıyorum yakın tarihte biri yazdı ve yazılarını çekti geri fakat daha sona cemele isimli arkadaş aldı bu durumlara dikkat çektim yanlızca. sizdende faydalanmak tabi amacımızdır ama bazen sinirlenip dalga geçer gibi cevaplar vermenizde haklı olabilirsiniz kendinize göre ama vatandaşta soruyo be arkadaşım olcak bukadar bunlara hoşgörüyle kullanırsanız her kez size bu forumda ağabey gözüyle bakar ben 36 yaşındayım şahsen sizden büyükte olsam size ağabey demekten gocunmam sanırım anlıyorsunuz başarılar diliyorum fujitsuda gördüğüm kadarıyla profesyonel bir kişi güzel bilgilerinizin devamı dileğiyle

quote:

Sayın rhh arkadaşım ben bu forumda herzaman firmaların açıkladığı Fiyat listelerindeki fiyatları yaınladım.Millete gaz vermek için olup olmadık fiyatlar yazmadım hiç bir zaman.Ayrıca Daikin fiyat listesinin KDV hariç olduğunu da bütün bayilerde görebilirsiniz.Ben firmanın fiyat listesine bakarım ama bayi iskonto yapar yapmaz orasını bilmem.Ama kimse KDV sizde veremez.Burada bır takım fiyatlar havada uçuyor.Önce yazıyorlar düşük fiyatları ,sonra cevap yok maksat ortalığı kızıştırmak.Zaten sizede niye pazarlık yapıyorsunuz diyede soran yok.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    Gerçek yaşım malesef 40,klimacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 6 Haziran 2008; 14:34:50 >
    |
    |
    Tamam hissettiğinize göre konişim ayıp olmazsa birader iş yerinize gelsek liste fiyatınızdan bi kuruş aşağı inmezmisiniz hadi daikin euro demiş + kdv demiş olayı bayilere bırakmış ama mitsubishi elec. ytl vermiş
    yani kdv eklenmiyor aynı sizin zibro gibi %18 kdv faturada içinde belirtiliyor buda bi gerçek sorduğumsa yok pazarlık olmaz liste neyse o diyenlerdenmisiniz yoksa peşinde vadede yardımcı olanlardanmısınız?
    sevgili birol ağabey..

quote:

Gerçek yaşım malesef 40,kliacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı
    |
    |

Orjinalden alıntı: rhh

Tamam hissettiğinize göre konişim ayıp olmazsa birader iş yerinize gelsek liste fiyatınızdan bi kuruş aşağı inmezmisiniz hadi daikin euro demiş + kdv demiş olayı bayilere bırakmış ama mitsubishi elec. ytl vermiş
    yani kdv eklenmiyor aynı sizin zibro gibi %18 kdv faturada içinde belirtiliyor buda bi gerçek sorduğumsa yok pazarlık olmaz liste neyse o diyenlerdenmisiniz yoksa peşinde vadede yardımcı olanlardanmısınız?
    sevgili birol ağabey..

quote:

Gerçek yaşım malesef 40,kliacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı

Peşinde tabiki iskontolar oluyor,sonuçta kredi kartına komisyon ödüyoruz.Vadeli fiyatlarda da birşeyler yapılabilir bu müşteriden beklentilere bağlıdır.Ama tüm ticaret hayatımda şunuda yapmadım'' Kim ne fiyat verdiyse ben daha altında vereyimde yeterki ben satayım.'' bu benim hiç tasvip etmediğim birsatış şekli ,eğer bir üründen para kazanmazsanız vereceğiniz hizmet de okadar olur.Klima işi sadece satmak değildir,devamlılık ister,satış sonrasında hizmet ister.
    |
    |

• Yarbay
    2020 Mesaj
    quote:

Herkese merhaba,

Günlerdir bu forumu hatmediyorum, neredeyse her satırı ezberledim. Yine de alacağımız klima konusunda hala karar veremedim. Az zamanda çok bilgi yüklenince kafam iyice karıştı, beynim sulandı.
    Klimayı Antalya'da yaşayan aileme alacağız. Ancak yalnızca soğutma değil, ısıtma amaçlı da kullanılacak. Antalya için komik gelebilir ama birinci kriter iyi ısıtması (annem sağolsun, cehenneme gitse "burası ceryan yapıyor, sırtıma hırkamı alayım" der ). Bütçe sınırlı. Maksimum 1500 YTL. Bu durumda anladığım kadarıyla inverter klima hayal gibi. Ancak kışın günde en az 8 saat ısıtma yapılacağı düşünülürse, tüketim açısından klasik bir klima ceplerine ne kadar dokunur? Klima yaklaşık 24m2 salona takılacak. Salon açık mutfaklı. Yani fırın, ocak, su ısıtıcı, herşey mevcut. Camlar kapatıldığında, (çünkü açınca ceryan yapıyor ) içerde karbondioksit yetmezliğinden ölebilirsiniz. Buna çare olacak en doğru klima hangisidir? Sessiz olması da çok önemli, zira annemin gece uyurken de açık bırakacağından eminim. Bizimkiler 9000'lik Samsung Premier'e takmışlar (malum, komşular ne aldıysa her zaman en iyisi odur) Uygun mudur?

Selamlar komşuyuz desenize. Bende Fener de oturuyorum. Bende sizin gibi forumu hatmedenlerdenim. Yaklaşık 2 ay önce kararımı verdim ve Fujitsu'nun ASYA09LC modelinde karar kıldım. Tamda sizin maximum verebileceğiniz rakama yani 1500 YTL ye iki taksitte aldım. Bildiğiniz gibi bu aralar sıcaklıklar maximum 32 dereceleri falan gördü hava sıcaklıkları. Bu sıcaklıklarda benim 25 m2 salonu sessiz modunda buzhaneye çevirdi bu makine. Isıtmada dünyada kendi kapasitesinin iki katına çıkan tek klima ve ısıtmasıyla dahada meşhur. 9000 BTU klima ısıtmada 18020 BTU ya çıkabiliyor. Soğutmada ise 12300 BTU kapasiteye çıkabiliyor. Kararsız kalanlara benim önerebileceğim bir klima. Ayrıca evimde sharp ve mitsubishi klimalarda var. Bu onlardan daha iyi. Elektrik tüketimi ise çok pahalı cihazlara eşdeğer. Saatte soğutmada 0,655 kW, ısıtmada ise 0,845 kW elektrik tüketimi var. Ayrıca EER ve COP değerleri çok iyi. 3,97 ve 4,26..
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    Aynen hak veriyorum zaten dediğin gibi olanlarda sabun köpüğü gibi kaybolup gidiyolar . Fakat yanısıra sizlerede zarar vermeleri tabiki kötü çok affedersin beyaz köpeğin pamukçuya zararı dokunur sözü gibi
    birde bu suçu ana firmada aramak gerek ne kadar serbest piyasada olsa mantığımca sanada aynı vermeli ürünü alış veriş sitelerinede, büyük balık küçüğü yutmamalı esas serbest piyasa ozaman ortaya çıkar tabi ben işin adaletli yönünü söylüyorum ama malesef böyle olmuyor . Müşteride haliyle üç beş kuruş daha menfaatini düşünmek zorunda olunca çorap söküğü gibi büyüdükçe büyüyor rekabet . 3-4 günlük bayilerde çıkar tabi ortaya malesef dünya hali böyle . Hayırlısı artık ahlak yinede ahlaktır düzeleceği yok ama belki düzelir Allah bilir.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rhh

sevgili birol ağabey..

quote:

Peşinde tabiki iskontolar oluyor,sonuçta kredi kartına komisyon ödüyoruz.Vadeli fiyatlarda da birşeyler yapılabilir bu müşteriden beklentilere bağlıdır.Ama tüm ticaret hayatımda şunuda yapmadım'' Kim ne fiyat verdiyse ben daha altında vereyimde yeterki ben satayım.'' bu benim hiç tasvip etmediğim birsatış şekli ,eğer bir üründen para kazanmazsanız vereceğiniz hizmet de okadar olur.Klima işi sadece satmak değildir,devamlılık ister,satış sonrasında hizmet ister.
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ysaglam

quote:

Herkese merhaba,

Selamlar komşuyuz desenize. Bende Fener de oturuyorum. Bende sizin gibi forumu hatmedenlerdenim. Yaklaşık 2 ay önce kararımı verdim ve Fujitsu'nun ASYA09LC modelinde karar kıldım. Tamda sizin maximum verebileceğiniz rakama yani 1500 YTL ye iki taksitte aldım. Bildiğiniz gibi bu aralar sıcaklıklar maximum 32 dereceleri falan gördü hava sıcaklıkları. Bu sıcaklıklarda benim 25 m2 salonu sessiz modunda buzhaneye çevirdi bu makine. Isıtmada dünyada kendi kapasitesinin iki katına çıkan tek klima ve ısıtmasıyla dahada meşhur. 9000 BTU klima ısıtmada 18020 BTU ya çıkabiliyor. Soğutmada ise 12300 BTU kapasiteye çıkabiliyor. Kararsız kalanlara benim önerebileceğim bir klima. Ayrıca evimde sharp ve mitsubishi klimalarda var. Bu onlardan daha iyi. Elektrik tüketimi ise çok pahalı cihazlara eşdeğer. Saatte soğutmada 0,655 kW, ısıtmada ise 0,845 kW elektrik tüketimi var. Ayrıca EER ve COP değerleri çok iyi. 3,97 ve 4,26..

Merhaba,
    İlginize teşekkür ederim. Kullanıcı memnuniyeti kuşkusuz çok önemli. Hele ki aynı coğrafyada yaşıyorsa
    9000'lik klima ile 25m2'de verim alınabiliyor demek. Samsung'dan da 9000'lik yeterli demişler. Ancak Samsung'un 900 küsur YTL kliması ile karşılaştırıldığında, aradaki fiyat farkını hakeden bir makine olduğunu düşünüyorum. Hiç aklımda yokken bir de Fujitsu çıktı şimdi karşıma
    Tekrar teşekkürler...
    |
    |

• Yüzbaşı
    316 Mesaj
    Arkadaşlar hepinize merhaba ionizerli hava temizleme cihazları uzun süre tartışıldı bu forumda ve büyük ölçüde zararlı olduğu konusunda aşağı yukarı hemfikir olduk . Bari sigara kokusuna nasıl engel olabilirim derken dün bir cihaz gördüm nette size linkini veriyorum ne ölçü doğrudur Gerçi Cengiz Umur girmeli foruma ama kendisinin diğer hava temizleme dh formuna (Topik) bile girmediğini gördüm onun için buraya yazıyorum . aşağıda linkini verdiğim cihazı kullanan varmı ben sırf sigara kokusu için düşünüyorum ama cihazın kullanım alanı geniş mutfak banyo kişisel bakıma kadar modelleri mevcut sizlerde bi inceleyin tamamaen zararsız olduğu söylenmiş. işini yapıyorsa kapalı kalmak zorunda olan klimalı odalarda bile kötü kokuları sigara içmeyenler bile önleyebilirmi birde sizler bakın derim ben şahsen almak istiyorum ozon yaymadığı için devamlıda kullanabilir diye düşünüyorum havayı temizleyemesede bari kokuyu önler gene 30- dk 1 saat havlandırmamız ayrıca kendimiz camlarımızı açarak yapmak zorundayız zaten hepinize iyi günler selamlar

http://www.zielonka-tr.com/ ____> Smell killer kötü koku yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi-c -- 7 Haziran 2008; 11:23:15 >
    |
    |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
    399 Mesaj
    bende de 9.000 inverter fujitsu var...oda 11-12m2 odayı buzhaneye çeviriyo açamıyoruz klimayı...dereceyi 28-30 ayapıyorum soğutma konumunda...gerçi sıcaklar basmadı daha...görücez artık izmir sıcaklarında .....kışın süper zaten alet
    |
    |
    Arkadaşlar

sadece yazları (3-4 ay) sogutmasını kullanacağım güzel soğutan bir klima alcam 30 metrekare var salon. tavan biraz basık ama lojman tipi evim.
    Bosch'un 24000 btu'luk kliması için 12 ay taksit 1530 ytl fiyat aldım...sizce alayım mı? sogutma 2,71 w görünüyor...cok elektrik harcar mı?gün içinde sadece aksamları 4-5 saat çalışacak.hafta sonu ise belki bunun 2 katı.

tavsiyeniz nedir? electra modeli sizce bundan daha mı tasarruflu elektrik acısından? ısıtmasını hiç kullanmayacam zaten kışın kaloriferler sauna gibi yapıyor her yeri.evet tavsiyelerinizi bekliyorum acilen.
    Bosch mu yoksa başka hangi marka SOĞUTMA İÇİN? elektrik tüketimi önemli!!!
    |
    |
    Pioneer 428xd KURO Plazma - LG 37LH7000 LCD, DSmart Goldmaster, Sony DAV-DZ660 5+1 Sinema Sistemi, Intel D865PERL Anakart/ Intel P4 3.0 GHZ HT / 120GB Samsung HDD/512x2 Kingston DDRam/ ATI Radeon 9800Pro@xt Ekran Kartı /Logitech z2200 2+1 200WRMS Hop./10/100 Ethernet Kartı, AsusTA230 300W Kasa/TpLink Modem/LG CDRom+Lg CdWriter+Asus DvdWriter+3.5 Floppy Drive A
  • Binbaşı
    1560 Mesaj
    24000 btu biraz fazla gibi sanki 30m2 yere.
    elektrik tüketiminden önce sessizliğe önem vermeni tavsiye ederim.
    elektrik tüketimi çok düşünce fiyat aşırı artıyor çünkü.
    yine de çok yakmayan modellere bakmanda fayda var tabii.
    18binlik mitsuishilere bakabilirsin, tavsiye ederim.
    |
    |
    en üst kattayım ve dam izolasyonsuz bakımsız bir lojmanda oturuyorum ve en üst kattayım arkadaşlar...sadece yazın klima çalıştıracağım kışın alacağım klima resmen yatacak çalışmadan. elektriği cok tüketsin istemiyorum ve orta sınıf bir klima istiyorum çünkü mitsubushiye 2500 ytl veripte kışın çalıştırmayacaksam gerek yok lüks klimalara diyorum. bunlardan bir alt sınıf olsun..

sessiz çalışan elektrik tüketme canavarı olmayan, orta sınıf sadece yılda 3 belki enfazla 4 ay çalıştıracağım hangi markayı tavsiye edersiniz?
    bosch klimalar, arcelik, vestel gibi klimalardan iyimidir elekt. tüketim ve sessizlik olarak?
    |
    |
    Pioneer 428xd KURO Plazma - LG 37LH7000 LCD, DSmart Goldmaster, Sony DAV-DZ660 5+1 Sinema Sistemi, Intel D865PERL Anakart/ Intel P4 3.0 GHZ HT / 120GB Samsung HDD/512x2 Kingston DDRam/ ATI Radeon 9800Pro@xt Ekran Kartı /Logitech z2200 2+1 200WRMS Hop./10/100 Ethernet Kartı, AsusTA230 300W Kasa/TpLink Modem/LG CDRom+Lg CdWriter+Asus DvdWriter+3.5 Floppy Drive A
  • Binbaşı
    1598 Mesaj
    HELPPPP!!!!! 2 GÜNDÜR HARIL HARIL FORUMLARDA KLIMALAR ILE ILGILI YAZILANLARI OKUYORUM..SİTELERDEN FİYAT VS. BİLGİLER ALDIM..MAĞZALARA DANIŞTIM VS. VS. VS....BENİM BÜTÇE KISITLI OLDUĞUNDAN 1000YTL CIVARI KLIMALARA BAKIORM...YANI BU BÜTÇE İLE ALINACAK EN İYİ KLİMA MARKALARI ELECTRA , DEMİRDÖKÜM (ALTUS'a 2 YIL GARANTI VERIO) , RUBENİS , MIDEA (BOSCH VE TRONİCLERİ ÜRETİYORMUŞ DİE OKUDUM).. YANİ ARAŞTIRMAM SONUCUNDA BU FİYAT ARALIĞI İÇİN EN İYİLERİ BUNLAR SANKİM?!?!?...YOKSA YANILIYOMUYUM!??!? HITACHI,DAIKIN,SHARP,MITSUBISHI,FUJITSU,PANASONİC,TOSHİBA VE BUNLAR GIBI ÜST SINIF KLİMALRDAN BAHSETMİORUM,,BU TİP MARKALARA GÜCÜM YETMEZ..
    SİZİN ÖNERİLERİNİZ NE DOĞRULTUDA OLABİLİR?? UYGUN DİE BAHSETTİĞİM KLİMALAR İÇİN NE DİYEBİLİRSNZ,TAVSİYE EDERMİSİNZ ?? LTFNN KULLANANLAR BİLGİLERİNİ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞSINLAR..
    |
    |

• Yüzbaşı
    399 Mesaj
    ilk klimam fujitsu inverter 9000
    2.si electra 13.000 düz
    sen de git al bi electra keyfine bak.....
    |
    |
    Vestel Platinum serisine de bakabilirsiniz. Ben kullanıyorum memnunum.

quote:

Orjinalden alıntı: yaskoo_87

HELPPPP!!!!! 2 GÜNDÜR HARIL HARIL FORUMLARDA KLIMALAR ILE ILGILI YAZILANLARI OKUYORUM..SİTELERDEN FİYAT VS. BİLGİLER ALDIM..MAĞZALARA DANIŞTIM VS. VS. VS....BENİM BÜTÇE KISITLI OLDUĞUNDAN 1000YTL CIVARI KLIMALARA BAKIORM...YANI BU BÜTÇE İLE ALINACAK EN İYİ KLİMA MARKALARI ELECTRA , DEMİRDÖKÜM (ALTUS'a 2 YIL GARANTI VERIO) , RUBENİS , MIDEA (BOSCH VE TRONİCLERİ ÜRETİYORMUŞ DİE OKUDUM).. YANİ ARAŞTIRMAM SONUCUNDA BU FİYAT ARALIĞI İÇİN EN İYİLERİ BUNLAR SANKİM?!?!?...YOKSA YANILIYOMUYUM!??!? HITACHI,DAIKIN,SHARP,MITSUBISHI,FUJITSU,PANASONİC,TOSHİBA VE BUNLAR GIBI ÜST SINIF KLİMALRDAN BAHSETMİORUM,,BU TİP MARKALARA GÜCÜM YETMEZ..
    SİZİN ÖNERİLERİNİZ NE DOĞRULTUDA OLABİLİR?? UYGUN DİE BAHSETTİĞİM KLİMALAR İÇİN NE DİYEBİLİRSNZ,TAVSİYE EDERMİSİNZ ?? LTFNN KULLANANLAR BİLGİLERİNİ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞSINLAR..
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    Genelde okudum .
    En kısa yoldan bi öneri;,,,
    Arkadaşlar paranız çoksa ucuz klima alın. Paranız yoksa carrier, ya da mitsubishi ve benzeri kalitede bir makina alın yıllarca sorunsuz kullanın. Klima 1 defa alınır ve 20 yıl kullanılabilir. Ama Çin malları 2 senede atıl hale geliyor. Ses yapmaya ve dağılmaya başlıyor. Plastik yorgunlugu kalitesiz malzemelere kısa zamanda uğruyor. Dış ünite fanlar dahi plastik lduğu için 1 yılda sıcak ve soğukdan bozulup ses yapmaya başlıyor. Neyse bir de zaten 9000 mitsubishi alıcaksan 15000 başka marka alıcan yani aslında fiyat da aynı. Neyse ama size tavsiyem klima bu iş yapandan alınır,
    alarko, mitsubishi bu isi yıllardır yapar. ve en iyisini yapar.
    Ama en önemlisi gerekirse buzdolabınıza fan takın kullanın ama;
    ASLA VESTEL ALMAYIN.
    Kötü klima, kötü servis, kötü call center, iyi reklam boş yere para...
    Ben de yaptım aynı hatayı şimdi makinayı değiştiriyorum. 15 gün oldu alalı. 850 YTL çöpe gitti. Hem de en full makinasını almıştım 12000 quad...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimmmar -- 13 Haziran 2008; 16:47:01 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,731
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.