Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gurgenta

selam,

15 gunluk arayis ve arastirmadan sonra ki forumunda buyuk faydasi oldu
    mitsubishi elc 18000 btu luk bir klima aldim..

icim rahatti, ta ki klimada made in malezia yazisini gorene kadar.

sizce endiselenmeli miyim ?

model : msz-gb50va

BAHSETTİĞİNİZ MODEL KESİNLİKLE MALEZYA ÜRETİMİ DEĞİLDİR, %80 JAPON MENŞEİLİ VE TAYLAND 'DAKİ FABRİKADA ÜRETİLMEKTEDİR. ONUN DIŞINDA MR SLIM SERİSİ YANİ SALON VE KASETLİ TAVAN VB. TİCARİ TİP KLİMALAR İNGİLTEREDEN VE VRF DEDİĞİMİZ DEĞİŞKEN GAZ DEBİLİ MERKEZİ SİSTEM KLİMALAR DA JAPONYADAN GELMEKTEDİR. BİLGİNİZE...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

selam,

BAHSETTİĞİNİZ MODEL KESİNLİKLE MALEZYA ÜRETİMİ DEĞİLDİR, %80 JAPON MENŞEİLİ VE TAYLAND 'DAKİ FABRİKADA ÜRETİLMEKTEDİR. ONUN DIŞINDA MR SLIM SERİSİ YANİ SALON VE KASETLİ TAVAN VB. TİCARİ TİP KLİMALAR İNGİLTEREDEN VE VRF DEDİĞİMİZ DEĞİŞKEN GAZ DEBİLİ MERKEZİ SİSTEM KLİMALAR DA JAPONYADAN GELMEKTEDİR. BİLGİNİZE...

Arkadaşım %80 japon nasıl oluyor anlayamadım

• Herkese merhaba,

Günlerdir bu forumu hatmediyorum, neredeyse her satırı ezberledim. Yine de alacağımız klima konusunda hala karar veremedim. Az zamanda çok bilgi yüklenince kafam iyice karıştı, beynim sulandı.
    Klimayı Antalya'da yaşayan aileme alacağız. Ancak yalnızca soğutma değil, ısıtma amaçlı da kullanılacak. Antalya için komik gelebilir ama birinci kriter iyi ısıtması (annem sağolsun, cehenneme gitse "burası ceryan yapıyor, sırtıma hırkamı alayım" der ). Bütçe sınırlı. Maksimum 1500 YTL. Bu durumda anladığım kadarıyla inverter klima hayal gibi. Ancak kışın günde en az 8 saat ısıtma yapılacağı düşünülürse, tüketim açısından klasik bir klima ceplerine ne kadar dokunur? Klima yaklaşık 24m2 salona takılacak. Salon açık mutfaklı. Yani fırın, ocak, su ısıtıcı, herşey mevcut. Camlar kapatıldığında, (çünkü açınca ceryan yapıyor ) içerde karbondioksit yetmezliğinden ölebilirsiniz. Buna çare olacak en doğru klima hangisidir? Sessiz olması da çok önemli, zira annemin gece uyurken de açık bırakacağından eminim. Bizimkiler 9000'lik Samsung Premier'e takmışlar (malum, komşular ne aldıysa her zaman en iyisi odur) Uygun mudur?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Bi ufak ayrıntıyı belirteyim size atlamışım . Malın içinden çıkan yazı derken ambalajın içinden çıkan ürünü kastedmek istemedim ama ayrıntıyı yazmamışım. bu yüzden özür dileyerek düzeltim malı aldık ambalajı açtık made in japan germany vs yazısını gördük mal orijinal problem yok bi zaman sona arıza yaptı vs bişekilde servis geldi açtı kapağını içinde bazı parçalar çeşitli ülkelere ait demek istediğim buydu işim gereği sık sık şahit olduğum durum . ama menşei yine japan bu na nazaran . şimdi ha japonyada üretilmiş ha avrupada ha uzak doğuda . düşüncesindeyim ama doğrudur ama yanlıştır yanlışınıda siz belirtirsiniz bilgimiz artar .

Kalite konusuna gelince ilk zamanlar firmalar işlerinin başında olmadan bazı ürünleri ürettirdiler baktılar olmadı en sonunda patent iptaline gidip çeşitli mevzuat gelişmeleriyle bir çok ülkede kendi fabrikalarını kurdular ve ciddi üretime geçtiler . bir malın avrupa üretiminde made in germany veya france olmaması ise yine vergi ve işçilik vergisi probleminden kaynaklanıyor. Spain olması haliyle biraz daha ucuz maliyete getirebiliyor ama benim geçen yıl aldığım klimam daikin inanın belçika malı olduğunu biliyorum ama inanın belki üstünde yazmıyordur bile bakmadım çünkü geçen çalıştığımız inşaata 4 adet daikin gedi 3ü multi üstlerinde made in japan yazıyor birinde ise hiç menşei belirtilmemiş belkide iyice dikkat etmedim o açıdan belkide benimkinde bile yazmıyordur diyorum.

Amacım size muhalefet değil zibroda japondur mutlak ama içini açınca mutlak bi kaç parça çıkar deişik ülke malı bu sebeple bu mala japon malı dememek olmaz değilmi . artık bu olay böyle mbirol arkadaşım. ama sizin beğenmediğim bir yanınızı söyliyim , biraz fiyat yükseltme huyunuz var gibime geliyo veya yanlış etkiliyorsunuz kişileri sanki kendi malınızı ön plana çıkartmak için yapıyosunuz eski yazılarınıza bakınca daikine kdv ekleme vs kızmayın canım her kez kısmetini yer siz kahıtta haklısınız ama alan alıyo dolu örnek var. ben bitane düşünüyorum çocukların odasına 680 euro artı kdv şu an 1550 - 1600 arası ama 1100 e kadar fiyat aldım evi deişmezsem alıcam . siz güzel bilgiler veriyorsunuz bilgilerinizin devam etmesi dileğiyle fiyatı bırakın Türk milleti kendi yapar pazarlığını . işinizde başarılar dilerim. 8-9 yıl önce zibro kamin sobamız vardı turbo sistem gerçekten harikaydı.

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: rhh

Katılıyorum ..... kalite fark etmez deniyor çünkü kendi fabrikaları sonuçta kalite düşse herhalde 15-20 yıldır büyük sorunlar çıkardı . affedin zaten at iti it izine karışmışken bunların çok büyük sorun olacağını sanmıyorum . madein japan yazan bir ürünün içinde dahi made in china korea vs çıkabilirken işin gerçeğini bilen olduğunuda sanmıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK İYİ BİR ÜRÜN ALMIŞSINIZ, GÜLE GÜLE KULLANIN. VE BU JAPON, MALEZYA, ÇİN, TAYLAND SAFSATALARINA DA KULAK ASMAYIN.
    MITSUBISHI ELECTRIC'İN İSPANYA DA DA FABRİKASI VAR, O FABRİKADAN ALDIĞINIZ BİR ÜRÜN OLMUŞ OLSA İDİ VE CİHAZDA "MADE IN SPAIN" YAZSAYDI NE HİSSEDERDİNİZ? NE DÜŞÜNÜRDÜNÜZ? ÖNCE BUNU BİR SORUN KENDİNİZE.

BU FORUMDA BİR ÇOK KLİMACI ARKADAŞIMDA YAZDI BENDE YAZDIM. AMA BİR DAHA YAZALIM.DAIKIN, MITSUBISHI ELECTRIC, MITSUBISHI HEAVY, PANASONIC, TOSHIBA, SANYO, FUJITSU, GENERAL, FUJI ELECTRIC... BU MARKALARIN TAMAMI JAPON MALIDIR. AMA JAPONYADA ÜRETİLMEZLER. İÇLERİNDE BAZI MARKALARIN AVRUPADA BİLE FABRİKALARI VARKEN AYNI ZAMANDA TAMAMININ UZAK DOĞU ÜLKELERİNDE "KENDİ FABRİKALARI" NDA ÜRETİLMEKTEDİR.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

selam,

Artık o devirler Türkiye'de geçti,sıkıyorsa yazsınlar bakalım Malezyada satılan mala Madda ın Japan diye.Ayrıca Japon yada üretilmesi fark etmez diyen markalar neden kutularının üzerine '' KAWASAKİ JAPAN'' yazısını yazmayı hala devam ediyorlar.Bu bir kandırmaca değilmi.Müşteri sormadan hangi satıcı üretim yerini söylüyor.Hatta sorsa bile Japon malı diyen bile çoğunlukta.Bunlar gerçekler,Japon ya üretimi ile diyer üretimlerde mutlaka kalite farkı var.Bu demek Japon yada üretilmeyen kalitesiz değildir.Ama Japon malı başkadır.Birde Avrupada üretse bile neden Almanya ,Fransa değilde İspanya,Polonya birde bunu düşünün bakalım.

• quote:

quote:

Katılıyorum ..... kalite fark etmez deniyor çünkü kendi fabrikaları sonuçta kalite düşse herhalde 15-20 yıldır büyük sorunlar çıkardı . affedin zaten at iti it izine karışmışken bunların çok büyük sorun olacağını sanmıyorum . madein japan yazan bir ürünün içinde dahi made in china korea vs çıkabilirken işin gerçeğini bilen olduğunuda sanmıyorum.

quote:

DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK İYİ BİR ÜRÜN ALMIŞSINIZ, GÜLE GÜLE KULLANIN. VE BU JAPON, MALEZYA, ÇİN, TAYLAND SAFSATALARINA DA KULAK ASMAYIN.
    MITSUBISHI ELECTRIC'İN İSPANYA DA DA FABRİKASI VAR, O FABRİKADAN ALDIĞINIZ BİR ÜRÜN OLMUŞ OLSA İDİ VE CİHAZDA "MADE IN SPAIN" YAZSAYDI NE HİSSEDERDİNİZ? NE DÜŞÜNÜRDÜNÜZ? ÖNCE BUNU BİR SORUN KENDİNİZE.

BU FORUMDA BİR ÇOK KLİMACI ARKADAŞIMDA YAZDI BENDE YAZDIM. AMA BİR DAHA YAZALIM.DAIKIN, MITSUBISHI ELECTRIC, MITSUBISHI HEAVY, PANASONIC, TOSHIBA, SANYO, FUJITSU, GENERAL, FUJI ELECTRIC... BU MARKALARIN TAMAMI JAPON MALIDIR. AMA JAPONYADA ÜRETİLMEZLER. İÇLERİNDE BAZI MARKALARIN AVRUPADA BİLE FABRİKALARI VARKEN AYNI ZAMANDA TAMAMININ UZAK DOĞU ÜLKELERİNDE "KENDİ FABRİKALARI" NDA ÜRETİLMEKTEDİR.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

selam,

Artık o devirler Türkiye'de geçti,sıkıyorsa yazsınlar bakalım Malezyada satılan mala Madda ın Japan diye.Ayrıca Japon yada üretilmesi fark etmez diyen markalar neden kutularının üzerine '' KAWASAKİ JAPAN'' yazısını yazmayı hala devam ediyorlar.Bu bir kandırmaca değilmi.Müşteri sormadan hangi satıcı üretim yerini söylüyor.Hatta sorsa bile Japon malı diyen bile çoğunlukta.Bunlar gerçekler,Japon ya üretimi ile diyer üretimlerde mutlaka kalite farkı var.Bu demek Japon yada üretilmeyen kalitesiz değildir.Ama Japon malı başkadır.Birde Avrupada üretse bile neden Almanya ,Fransa değilde İspanya,Polonya birde bunu düşünün bakalım.

DEĞERLİ MBİROL ARKADAŞIM, BANA LAF ATMIŞ ANLAŞILAN AMA HEMEN YANITLAYAYIM...))) SEVGİLİ MBİROL'UN , AMBALAJ ÜSTÜNDE KAWASAKI JAPAN YAZAN CİHAZ DEDİĞİ FUJITSU.

ARKADAŞIM FUJITSU GENERAL CO. ŞİRKETİNİN MERKEZİ JAPONYANIN KAWASAKI ŞEHRİ... ORADA YAZAN YAZI ONU ANLATIYOR.
    SATICI ARKADAŞLARIN KLİMALARA İLLEDE JAPON MALI DİYE SÖYLEMELERİNE BENDE KARŞIYIM VE ŞİDDETLE KINIYORUM. SİZİN SÖYLEDİĞİNİZE KATILMIYORUM. ŞAHSEN JAPONYA , ÇİN, TAYLAND GİBİ ÜLKELERDE BİR ÇOK MARKANIN FABRİKALARINI GEZDİĞİM İÇİN BİLİYORUM, 2. KALİTE VEYA 3. KALİTE MAL ÜRETİLMİYOR ORADA.

AVRUPA DA KURULAN FABRİKALAR ARASINDA DAIKIN'IN BELÇİKA NIN OSTENDE ŞEHRİNDE BİR FABRİKASI VAR VE AYNI ZAMANDA DAIKIN EUROPE'UN MERKEZİDİR. BİR DE ÇEK CUMHURİYETİNDE FABRİKASI BULUNMAKTA.

MITSUBISHI ELECTRIC'IN İSE İSPANYADA FAB. OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA YİNEDE YANILIYORSAM MITSUBISHI'Cİ ARKADAŞLAR DÜZELTSİNLER. MBİROL'UN SORDUĞU SORUYU BEN KENDİSİNE SORUYORUM "SENCE NEDEN POLONYA, ÇEK CUMHURİYETİ V.S" BU SATIRLARI OKUYAN HERKES ANLAMIŞTIR SANIRIM.
    YOKSA İKLİMLENDİRME ÜZERİNE AR-GE Sİ OLMAYAN, ÜNLÜ BİR MARKANIN TAKLİDİNİ YAPAN BİR MARKANIN JAPONYADA ÜRETİLİYOR OLMASI YADA OLMAMASI ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL.

SAYGILARIMLA

• Siz ne kadar alıngansınız.İzmir desiniz biliyorum.Otomobil arızası yada ustları konusunda 3.sitemi daha kaliteli,yoksa 6 sitemi,ikiside İzmir de ama kalite farkı ustalıkta yatıyor.Japonya,Almanya gigi ülkelerdeki işçilik kalitesi başka yerde zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ellenripley

Herkese merhaba,

Günlerdir bu forumu hatmediyorum, neredeyse her satırı ezberledim. Yine de alacağımız klima konusunda hala karar veremedim. Az zamanda çok bilgi yüklenince kafam iyice karıştı, beynim sulandı.
    Klimayı Antalya'da yaşayan aileme alacağız. Ancak yalnızca soğutma değil, ısıtma amaçlı da kullanılacak. Antalya için komik gelebilir ama birinci kriter iyi ısıtması (annem sağolsun, cehenneme gitse "burası ceryan yapıyor, sırtıma hırkamı alayım" der ). Bütçe sınırlı. Maksimum 1500 YTL. Bu durumda anladığım kadarıyla inverter klima hayal gibi. Ancak kışın günde en az 8 saat ısıtma yapılacağı düşünülürse, tüketim açısından klasik bir klima ceplerine ne kadar dokunur? Klima yaklaşık 24m2 salona takılacak. Salon açık mutfaklı. Yani fırın, ocak, su ısıtıcı, herşey mevcut. Camlar kapatıldığında, (çünkü açınca ceryan yapıyor ) içerde karbondioksit yetmezliğinden ölebilirsiniz. Buna çare olacak en doğru klima hangisidir? Sessiz olması da çok önemli, zira annemin gece uyurken de açık bırakacağından eminim. Bizimkiler 9000'lik Samsung Premier'e takmışlar (malum, komşular ne aldıysa her zaman en iyisi odur) Uygun mudur?

Birazda işimize bakalım!!!Arkadaşım 24 m2 alanda 9000 luk olmaz.Min. 12lik oda kaldıki Antalyanın sıcağı başkadır,12lik yazın yetersiz bile kalabilir.Ama ısıtmada Antalya da yeter ama cehennem olmaz tabi ev.Samsung
    orta düzey bir cihazdır,ama bir çok market malından daha iyi,ama yinede Antalya da seçenek çok,size tavsiyem Diamond Elect. olur DSH 18 QV model bulabilirseniz 1200-1400 arası kaçırmayın derim.Çin serisi olanı alın ama özellikle,zaten ithalatçı Antalya da kesinlikle servis sıkıntın olmaz.Lara cd. As klima var oraya bir bak.Bu ürün Antalyada zaten çok popüler.Yaz kış rahat edersin.

• MBİROL ARKADAŞIM, ALINGAN DEĞİLİMDİR, TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLÜYORUM. TABİ BURADA YÜZ YÜZE KONUŞAMADIĞIMIZ İÇİN YAZILANLARDAN KARŞI TARAFIMIZDAKİ KİŞİLERİN ALINGAN, SİNİRLİ YADA SAKİN KİŞİLİK OLDUĞUNU GÖREMİYORUZ.
    BELKİ SİZİNLE YÜZ YÜZE KONUŞSAK ÇOK DA İYİ ANLAŞABİLİRİZ...

AMA İZMİRDEKİ 3. VEYA 6.SANAYİ SİTESİNDEKİ TAMİR USTALARI İLE TÜM DÜNYAYA MAL OLMUŞ MARKALARIN FABRİKA ÜRETİMLERİNİ KARŞILAŞTIRMAK DOĞRU OLMAZ. HANİ ELMA ARMUT ÖRNEĞİ GİBİ...

BEN SİZE DİYORUM Kİ HERHANGİ BİR MARKANIN (KLİMA MARKASI ) ZAMANINDAKİ JAPONYADAKİ ÜRETİMİ İLE ŞU ANDA ÇİN VEYA TAYLAND ÜRETİMİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN SÖYLÜYORUM. HAA.. ŞU OLURDU BİR MARKA UZAK DOĞUDA ÜRÜNÜNÜ FASON ÜRETİM YAPTIRAN BİR FABRİKAYA YAPTIRSAYDI SİZİNLE BERABERDİM.
    BU FABRİKALAR BU ADAMLARIN KENDİ FABRİKASI, FARKLI BİR ÜRETİM OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL. ÖRNEĞİN FUJITSU; FUJITSU NEREDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN KOMPRESÖRÜ MITSUBISHI'DİR.
    ÖRNEĞİN DAIKIN; NERDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN TÜM ELEKTRONİK AKSAMI PANASONİC'DİR. BU DEĞİŞMEZ.

DAHA ÖNCEDEN BİR YAZIMDA YAZMIŞTIM; ÇİNDE MERCEDES, VOLVO, OPEL FABRİKALARI VAR.. BURALARDA ARAÇ ÜRETİLİYOR. TÜRKİYE'DE YADA AVRUPADA ORTALAMA OLARAK 200.000 EURO'YA SATILAN BİR MERCEDES İÇİN DİYEBİLİRMİSİNİZ BU ARAÇ ÇİN ÜRETİMİ... DANDİKTİR DİYE.. YADA DÜZELTEYİM ALMANYA DAKİ KALTESİNDE DEĞİL DİYE BU MÜMKÜN DEĞİL.

JAPONYADA BİR MAKİNE MÜHENDİSİNİN MAAŞI 4.500 İLE 5.000 USD ARASINDA ÇİNDE İSE MAKİNE MÜHENDİSİ MAAŞI 170 USD. İSTERSEN ÇALIŞMA...))) ARKANDA ÇALIŞACAK 1 MİLYAR NÜFUS VAR.

BU EMPERYALİST OLUŞUMUN DEĞİŞMEZ BİR DÜZENİ, ZENGİN ÜLKE GELİR, GELİŞMEKTE OLAN VEYA FAKİR BİR ÜLKEDE FABRİKALARINI KURAR VE ORADAKİ DÜŞÜK İŞÇİLİK MALİYETİNDEN BÜYÜK KAR ELDE EDER. ZAMANINDA ÜLKEMİZDE DE OLMADIMI? OPEL, FORD,HYUNDAI...VS FABRİKA KURDULAR BU ÜLKEDE. MARLBORO, CAMEL... VS VE HEPSİ DE ÇALIŞIR DURUMDA HALA..

BİR DE ŞU AÇIDAN DÜŞÜNMEK LAZIM, BUGÜN FUJITSU, DAIKIN, MITSUBISHI HEAVY, MITSUBISHI ELECTRIC, SANYO, TOSHIBA, HITACHI BU MARKALAR NEDEN JAPONYA DA ÜRETİM YAPMIYORDA UZAK DOĞUDA VE GELİŞMEKTE OLAN AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜRETİM YAPIYOR. BU MARKALAR FAKİRMİ?

BAŞTA DA DEDİĞİM GİBİ, ALINGAN DEĞİLİM.38 YAŞINDAYIM VE TAM 24 YILDIR İŞ DÜNYASININ İÇİNDEYİM, GREKLİ OLGUNLUKTA OLDUĞUMA EMİN OL SEVGİLİ MBİROL, KARŞILIKLI KONUŞSAK BELKİ DAHA İYİ ANLAŞIRDIK.

SAYGILARIMLA

quote:

Siz ne kadar alıngansınız.İzmir desiniz biliyorum.Otomobil arızası yada ustları konusunda 3.sitemi daha kaliteli,yoksa 6 sitemi,ikiside İzmir de ama kalite farkı ustalıkta yatıyor.Japonya,Almanya gigi ülkelerdeki işçilik kalitesi başka yerde zor.

• Sayın rhh arkadaşım ben bu forumda herzaman firmaların açıkladığı Fiyat listelerindeki fiyatları yaınladım.Millete gaz vermek için olup olmadık fiyatlar yazmadım hiç bir zaman.Ayrıca Daikin fiyat listesinin KDV hariç olduğunu da bütün bayilerde görebilirsiniz.Ben firmanın fiyat listesine bakarım ama bayi iskonto yapar yapmaz orasını bilmem.Ama kimse KDV sizde veremez.Burada bır takım fiyatlar havada uçuyor.Önce yazıyorlar düşük fiyatları ,sonra cevap yok maksat ortalığı kızıştırmak.Zaten sizede niye pazarlık yapıyorsunuz diyede soran yok.
  • Arkadaslar bu forum sayesinde baya bir bilgilendim aslında.. Ama halen aklımda sorular var.. Ve bunları size danısmak istiyorum..
    Malumunuz yaz geldi ve acilen klima almam gerekiyor.. Antalyada oturuyorum ve Klimayı salona taktırmayı dusunuyorum..

Salon bilgileri ise; Yaklasık 29-30 m2 lik L seklinde bir oda.. Tavan yuksekligi 2.8 m..Caddenin karsısında bir bina var bu yuzden salon oglen saatlerine kadar gunes almıyor.. Ogleden sonra da gunes binanın arka tarafına gectigi icin yine gunes almıyor.. Yani gunesin direk etkisi cok az.. Zemin kat..

Klima, cogunlukla sogutma icin kullanılacak ama kıs geldiginde ısıtmada da kullanmayı planlıyorum..
    Klima secimime gelince;

Kucuk odada yaklasık 5 6 sene once aldıgımız Panasonic 12.000 btu luk bir klima var.. Ve bu klima gercekten cok kaliteli oldugu icin hicbir sorun cıkarmadan uzun sureler kullandık.. Ve bir sure acık bırakınca holü bile sogutabiliyor.. Simdi yine buna benzer kaliteli bir klima almayı dusunuyorum.. Ama bakıyorum da fiyatlar baya ucmus..

Bu defa farklı bir marka tercih etmeyi planlıyorum.. Mitsubishi electric.. Gercekten cok kaliteli bir marka ve cevremde kullanan herkes de cok memnun..

Uzun sureli kullanım olmayacagı icin ve inverter klimalar gercekten cok pahalı oldugu icin Düz klima almayı dusunuyorum..
    Hesaplamalarım sonucu salonumuz icin 18.000 btuluk bir model isimizi gorucek gibi gorunuyor.. Aklımdaki model ise asagıda...

MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA50VB
    ------http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evsharpayap18gr

Soruma gelince.. Bu model salonum icin sizce yeterli olur mu.. Ya da daha dusuk bir model baksam cok mu yetersiz olur mesela 12.000 btu gibi..
    Hepsiburadada ki fiyatı pazarlıkla nekadar dusurebilirim dısarıdan alırsam.. Pesin alımda sizce nasıl bir fiyata alabilirim.. Bana asagı yukarı bir fiyat verebilir misiniz.. Son olarak da bu modelle esdeger diger markalardan onerileriniz var mıdır.. Uzun sure kullanılacak sorunsuz bir cihaz istiyorum.. Ama oncelikle bu modelle ilgili yorumlarınızı duymak isterim..

Ozellikle bu modelin Sınıfı nedir.. A mı C mi.. Eger C ise diger markalardan bana A sınıfı bir model onerebilir misiniz.. Mesela Sharp Toshiba ya da Panasonic olabilir.. Son olarak da fiyat olarak da uygun olan Samsung klimaları onerirmisiniz..

Dip Not: Yan odada kullandıgım Panasonic klima bu sayfadaki 12.000 btuluk model.. Acaba yine Panasonicin bu sayfadaki 18.000 btuluk modelini onerirmisiniz.. Cu PW 18GKE standart Duvar tipi.. Yalnız bunun da sınıfı C ymis.. Fiyatı asagı yukarı Mitsubishi ile aynı..
    http://kanaatklima.com.tr/urunler.php?id=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 6 Haziran 2008; 11:56:42 >

• quote:

MBİROL ARKADAŞIM, ALINGAN DEĞİLİMDİR, TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLÜYORUM. TABİ BURADA YÜZ YÜZE KONUŞAMADIĞIMIZ İÇİN YAZILANLARDAN KARŞI TARAFIMIZDAKİ KİŞİLERİN ALINGAN, SİNİRLİ YADA SAKİN KİŞİLİK OLDUĞUNU GÖREMİYORUZ.
    BELKİ SİZİNLE YÜZ YÜZE KONUŞSAK ÇOK DA İYİ ANLAŞABİLİRİZ...

AMA İZMİRDEKİ 3. VEYA 6.SANAYİ SİTESİNDEKİ TAMİR USTALARI İLE TÜM DÜNYAYA MAL OLMUŞ MARKALARIN FABRİKA ÜRETİMLERİNİ KARŞILAŞTIRMAK DOĞRU OLMAZ. HANİ ELMA ARMUT ÖRNEĞİ GİBİ...

BEN SİZE DİYORUM Kİ HERHANGİ BİR MARKANIN (KLİMA MARKASI ) ZAMANINDAKİ JAPONYADAKİ ÜRETİMİ İLE ŞU ANDA ÇİN VEYA TAYLAND ÜRETİMİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN SÖYLÜYORUM. HAA.. ŞU OLURDU BİR MARKA UZAK DOĞUDA ÜRÜNÜNÜ FASON ÜRETİM YAPTIRAN BİR FABRİKAYA YAPTIRSAYDI SİZİNLE BERABERDİM.
    BU FABRİKALAR BU ADAMLARIN KENDİ FABRİKASI, FARKLI BİR ÜRETİM OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL. ÖRNEĞİN FUJITSU; FUJITSU NEREDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN KOMPRESÖRÜ MITSUBISHI'DİR.
    ÖRNEĞİN DAIKIN; NERDE ÜRETİLİRSE ÜRETİLSİN TÜM ELEKTRONİK AKSAMI PANASONİC'DİR. BU DEĞİŞMEZ.

DAHA ÖNCEDEN BİR YAZIMDA YAZMIŞTIM; ÇİNDE MERCEDES, VOLVO, OPEL FABRİKALARI VAR.. BURALARDA ARAÇ ÜRETİLİYOR. TÜRKİYE'DE YADA AVRUPADA ORTALAMA OLARAK 200.000 EURO'YA SATILAN BİR MERCEDES İÇİN DİYEBİLİRMİSİNİZ BU ARAÇ ÇİN ÜRETİMİ... DANDİKTİR DİYE.. YADA DÜZELTEYİM ALMANYA DAKİ KALTESİNDE DEĞİL DİYE BU MÜMKÜN DEĞİL.

JAPONYADA BİR MAKİNE MÜHENDİSİNİN MAAŞI 4.500 İLE 5.000 USD ARASINDA ÇİNDE İSE MAKİNE MÜHENDİSİ MAAŞI 170 USD. İSTERSEN ÇALIŞMA...))) ARKANDA ÇALIŞACAK 1 MİLYAR NÜFUS VAR.

BU EMPERYALİST OLUŞUMUN DEĞİŞMEZ BİR DÜZENİ, ZENGİN ÜLKE GELİR, GELİŞMEKTE OLAN VEYA FAKİR BİR ÜLKEDE FABRİKALARINI KURAR VE ORADAKİ DÜŞÜK İŞÇİLİK MALİYETİNDEN BÜYÜK KAR ELDE EDER. ZAMANINDA ÜLKEMİZDE DE OLMADIMI? OPEL, FORD,HYUNDAI...VS FABRİKA KURDULAR BU ÜLKEDE. MARLBORO, CAMEL... VS VE HEPSİ DE ÇALIŞIR DURUMDA HALA..

BİR DE ŞU AÇIDAN DÜŞÜNMEK LAZIM, BUGÜN FUJITSU, DAIKIN, MITSUBISHI HEAVY, MITSUBISHI ELECTRIC, SANYO, TOSHIBA, HITACHI BU MARKALAR NEDEN JAPONYA DA ÜRETİM YAPMIYORDA UZAK DOĞUDA VE GELİŞMEKTE OLAN AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜRETİM YAPIYOR. BU MARKALAR FAKİRMİ?

BAŞTA DA DEDİĞİM GİBİ, ALINGAN DEĞİLİM.38 YAŞINDAYIM VE TAM 24 YILDIR İŞ DÜNYASININ İÇİNDEYİM, GREKLİ OLGUNLUKTA OLDUĞUMA EMİN OL SEVGİLİ MBİROL, KARŞILIKLI KONUŞSAK BELKİ DAHA İYİ ANLAŞIRDIK.

SAYGILARIMLA

quote:

Siz ne kadar alıngansınız.İzmir desiniz biliyorum.Otomobil arızası yada ustları konusunda 3.sitemi daha kaliteli,yoksa 6 sitemi,ikiside İzmir de ama kalite farkı ustalıkta yatıyor.Japonya,Almanya gigi ülkelerdeki işçilik kalitesi başka yerde zor.

Arkadaşım yakarıda yazdığınız tüm markalarla neredeyse çalıştım.Ben zaten bu markalara karşı dandik lafını hiç bir yerde kullanmadım,kullanmamda zaten onlara fason malda demedim.Ben klimanın ne olduğınu çok iyi biliyorum.Size deselerki bu Mersedec Almanya fabrikada üretildi,bu Mersedec Hindistan fabrikada üretildi,Fiyatta aynı samimiyetle söyleyinki hangisini alırsınız.

Ayrıca karşılıklı konuşmayıda tabiki isterim,buyrun gelin çayımı için.

• Sharp'ın bu ürünü iyi ama tek sorunu ses seviyesi, biraz gürültülü gibi geldi bana 34dB. Bu kapasitede 24 yada 25 dB çalışan cihazlar var.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Arkadaslar bu forum sayesinde baya bir bilgilendim aslında.. Ama halen aklımda sorular var.. Ve bunları size danısmak istiyorum..
    Malumunuz yaz geldi ve acilen klima almam gerekiyor.. Antalyada oturuyorum ve Klimayı salona taktırmayı dusunuyorum..

Salon bilgileri ise; Yaklasık 29-30 m2 lik L seklinde bir oda.. Tavan yuksekligi 2.8 m..Caddenin karsısında bir bina var bu yuzden salon oglen saatlerine kadar gunes almıyor.. Ogleden sonra da gunes binanın arka tarafına gectigi icin yine gunes almıyor.. Yani gunesin direk etkisi cok az.. Zemin kat..

Klima, cogunlukla sogutma icin kullanılacak ama kıs geldiginde ısıtmada da kullanmayı planlıyorum..
    Klima secimime gelince;

Kucuk odada yaklasık 5 6 sene once aldıgımız Panasonic 12.000 btu luk bir klima var.. Ve bu klima gercekten cok kaliteli oldugu icin hicbir sorun cıkarmadan uzun sureler kullandık.. Ve bir sure acık bırakınca holü bile sogutabiliyor.. Simdi yine buna benzer kaliteli bir klima almayı dusunuyorum.. Ama bakıyorum da fiyatlar baya ucmus..

Bu defa farklı bir marka tercih etmeyi planlıyorum.. Mitsubishi electric.. Gercekten cok kaliteli bir marka ve cevremde kullanan herkes de cok memnun..

Uzun sureli kullanım olmayacagı icin ve inverter klimalar gercekten cok pahalı oldugu icin Düz klima almayı dusunuyorum..
    Hesaplamalarım sonucu salonumuz icin 18.000 btuluk bir model isimizi gorucek gibi gorunuyor.. Aklımdaki model ise asagıda...

------http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17453&productid=evsharpayap18gr

Soruma gelince.. Bu model salonum icin sizce yeterli olur mu.. Ya da daha dusuk bir model baksam cok mu yetersiz olur mesela 12.000 btu gibi..
    Hepsiburadada ki fiyatı pazarlıkla nekadar dusurebilirim dısarıdan alırsam.. Pesin alımda sizce nasıl bir fiyata alabilirim.. Bana asagı yukarı bir fiyat verebilir misiniz.. Son olarak da bu modelle esdeger diger markalardan onerileriniz var mıdır.. Uzun sure kullanılacak sorunsuz bir cihaz istiyorum.. Ama oncelikle bu modelle ilgili yorumlarınızı duymak isterim..

Ozellikle bu modelin Sınıfı nedir.. A mı C mi.. Eger C ise diger markalardan bana A sınıfı bir model onerebilir misiniz.. Mesela Sharp Toshiba ya da Panasonic olabilir.. Son olarak da fiyat olarak da uygun olan Samsung klimaları onerirmisiniz..

Dip Not: Yan odada kullandıgım Panasonic klima bu sayfadaki 12.000 btuluk model.. Acaba yine Panasonicin bu sayfadaki 18.000 btuluk modelini onerirmisiniz.. Cu PW 18GKE standart Duvar tipi.. Yalnız bunun da sınıfı C ymis.. Fiyatı asagı yukarı Mitsubishi ile aynı..

• quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Arkadaslar bu forum sayesinde baya bir bilgilendim aslında.. Ama halen aklımda sorular var.. Ve bunları size danısmak istiyorum..

Klima secimime gelince;

Panasonic iyi klima ama şu anda ithalatçısı belli değil,şimdilik vazgeçin, 18 000 btü size şart,Ayrıca bu kapasitede soğutmada C sınıfı makuldür.Siz 18-24 lük klasik ürünlerde A sınıfıyım diyenlere inanmayın zaten.
    MITSUBISHI ELECTRIC MSH-GA50VB cihazın soğutması EER 2,81(C),ısıtması COP 3,23 (C) dir ve makuldur.

Size birde Zibro yu araştırmanızı tavsiye ederim. Zibro S 1550 cihazın soğutması EER 2,81(C),ısıtması COP 3,61 (A) dir. Madde in Japan-5 yıl garanti.Fiyat 2000 ytl vadeli

• quote:

quote:

Herkese merhaba,

Birazda işimize bakalım!!!Arkadaşım 24 m2 alanda 9000 luk olmaz.Min. 12lik oda kaldıki Antalyanın sıcağı başkadır,12lik yazın yetersiz bile kalabilir.Ama ısıtmada Antalya da yeter ama cehennem olmaz tabi ev.Samsung
    orta düzey bir cihazdır,ama bir çok market malından daha iyi,ama yinede Antalya da seçenek çok,size tavsiyem Diamond Elect. olur DSH 18 QV model bulabilirseniz 1200-1400 arası kaçırmayın derim.Çin serisi olanı alın ama özellikle,zaten ithalatçı Antalya da kesinlikle servis sıkıntın olmaz.Lara cd. As klima var oraya bir bak.Bu ürün Antalyada zaten çok popüler.Yaz kış rahat edersin.

İlginize çok teşekkür ediyorum Sayın mbirol. Zaten ev Lara'da, önerileriniz doğrultusunda hemen harekete geçeceğiz.
    Esenlikler diliyorum

• Sayın mbirol arkadaşım benim demek istediğimde zaten aynı amacımsa kişilerin liste fiyatlarını dikkate almaması ayrıntılar önemlidir bazı kişiler ayrıntılara ister istemez takılır ya bakın listesi bile bu fiyatmış
    herkez doğru söylüyor sonuçta sizede belirttim siz liste fiyatı üzerinde tabi doğru söylüyorsunuz sonuçta biz sizede gelsek ille sizde yaparsınız indiriminizi sizin liste fiyatlarınız daha uygun gözüktüğüne göre siz onu vurguluyorsunuz tabiki vurgulama diyende yok. bende pazarlık gerçeğini ekledim ülkemizin gerçeği olarak
    ortalık karıştırma işini ise sözünüze göre değerlendirince son kullanıcı değil bayi ismine kadar yazanlar var çünkü . genelde klimacılar yapıyor ve hatırlıyorum yakın tarihte biri yazdı ve yazılarını çekti geri fakat daha sona cemele isimli arkadaş aldı bu durumlara dikkat çektim yanlızca. sizdende faydalanmak tabi amacımızdır ama bazen sinirlenip dalga geçer gibi cevaplar vermenizde haklı olabilirsiniz kendinize göre ama vatandaşta soruyo be arkadaşım olcak bukadar bunlara hoşgörüyle kullanırsanız her kez size bu forumda ağabey gözüyle bakar ben 36 yaşındayım şahsen sizden büyükte olsam size ağabey demekten gocunmam sanırım anlıyorsunuz başarılar diliyorum fujitsuda gördüğüm kadarıyla profesyonel bir kişi güzel bilgilerinizin devamı dileğiyle

quote:

Sayın rhh arkadaşım ben bu forumda herzaman firmaların açıkladığı Fiyat listelerindeki fiyatları yaınladım.Millete gaz vermek için olup olmadık fiyatlar yazmadım hiç bir zaman.Ayrıca Daikin fiyat listesinin KDV hariç olduğunu da bütün bayilerde görebilirsiniz.Ben firmanın fiyat listesine bakarım ama bayi iskonto yapar yapmaz orasını bilmem.Ama kimse KDV sizde veremez.Burada bır takım fiyatlar havada uçuyor.Önce yazıyorlar düşük fiyatları ,sonra cevap yok maksat ortalığı kızıştırmak.Zaten sizede niye pazarlık yapıyorsunuz diyede soran yok.

• Gerçek yaşım malesef 40,klimacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 6 Haziran 2008; 14:34:50 >
  • Tamam hissettiğinize göre konişim ayıp olmazsa birader iş yerinize gelsek liste fiyatınızdan bi kuruş aşağı inmezmisiniz hadi daikin euro demiş + kdv demiş olayı bayilere bırakmış ama mitsubishi elec. ytl vermiş
    yani kdv eklenmiyor aynı sizin zibro gibi %18 kdv faturada içinde belirtiliyor buda bi gerçek sorduğumsa yok pazarlık olmaz liste neyse o diyenlerdenmisiniz yoksa peşinde vadede yardımcı olanlardanmısınız?
    sevgili birol ağabey..

quote:

Gerçek yaşım malesef 40,kliacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı
  • quote:

Tamam hissettiğinize göre konişim ayıp olmazsa birader iş yerinize gelsek liste fiyatınızdan bi kuruş aşağı inmezmisiniz hadi daikin euro demiş + kdv demiş olayı bayilere bırakmış ama mitsubishi elec. ytl vermiş
    yani kdv eklenmiyor aynı sizin zibro gibi %18 kdv faturada içinde belirtiliyor buda bi gerçek sorduğumsa yok pazarlık olmaz liste neyse o diyenlerdenmisiniz yoksa peşinde vadede yardımcı olanlardanmısınız?
    sevgili birol ağabey..

quote:

Gerçek yaşım malesef 40,kliacılık yaşım Tam tamına 20, ama ben kendimi 25 yaşında hiisediyorum.Zibro nun verdiğm fiyatlar ise tamamen liste fiyatı

Peşinde tabiki iskontolar oluyor,sonuçta kredi kartına komisyon ödüyoruz.Vadeli fiyatlarda da birşeyler yapılabilir bu müşteriden beklentilere bağlıdır.Ama tüm ticaret hayatımda şunuda yapmadım'' Kim ne fiyat verdiyse ben daha altında vereyimde yeterki ben satayım.'' bu benim hiç tasvip etmediğim birsatış şekli ,eğer bir üründen para kazanmazsanız vereceğiniz hizmet de okadar olur.Klima işi sadece satmak değildir,devamlılık ister,satış sonrasında hizmet ister.

• quote:

Herkese merhaba,

Selamlar komşuyuz desenize. Bende Fener de oturuyorum. Bende sizin gibi forumu hatmedenlerdenim. Yaklaşık 2 ay önce kararımı verdim ve Fujitsu'nun ASYA09LC modelinde karar kıldım. Tamda sizin maximum verebileceğiniz rakama yani 1500 YTL ye iki taksitte aldım. Bildiğiniz gibi bu aralar sıcaklıklar maximum 32 dereceleri falan gördü hava sıcaklıkları. Bu sıcaklıklarda benim 25 m2 salonu sessiz modunda buzhaneye çevirdi bu makine. Isıtmada dünyada kendi kapasitesinin iki katına çıkan tek klima ve ısıtmasıyla dahada meşhur. 9000 BTU klima ısıtmada 18020 BTU ya çıkabiliyor. Soğutmada ise 12300 BTU kapasiteye çıkabiliyor. Kararsız kalanlara benim önerebileceğim bir klima. Ayrıca evimde sharp ve mitsubishi klimalarda var. Bu onlardan daha iyi. Elektrik tüketimi ise çok pahalı cihazlara eşdeğer. Saatte soğutmada 0,655 kW, ısıtmada ise 0,845 kW elektrik tüketimi var. Ayrıca EER ve COP değerleri çok iyi. 3,97 ve 4,26..

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.