Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.827
Tıklama
Giriş
    8 Mesaj
    Gc-35 diye bi model yok mitsubishide hc-35 var inverterli bi model bu gün aldım hc-35 modelini tipi iyi değil ama performansı iyidir inşallah daha montaj yapılmadı fiyatı 1635 ytl 12 taksit
    |
    |
    |
    |

Rakamları ile birikte bana yardımcı olmanızı rica ediyorum...

Şimdiden teşekkürler...

13. katta oturuyorum. Salon sağlam güneş alıyor.

36 m2 lik bir salon.

Soğutucu özelliği yeterli olacaktır ev merkezi ısıtma olduğundan ısınma problememiz yok...

Bir yandan bütçe bir yandan marka bir yanda BTU ve uzun ömürlü kullanım arasında gidip geliyor...

18.000 BTU luk bir çözümün doğru çözüm olduğunu okuduklarımdan çıkardım gibi...

Mitsubishi Elec. ve Daikin in en iyi markalar olduğunu da gördüm.

Ama Mits. 18.000 BTU benim bütçemi aşmakta... :(

Bu doğrultuda ısınmanın gerekmediğini de sadece yaza yönelik klimayı alacaımı düşünerekten ;

18.000 lik Vestel veya benzeri markanın ikinci planda kaldığı bir klimayı mı
    yoksa 12.000 lik Mits. vs. bir klimayı mı önerir siniz...

Önerilerinizi tahmini bütçeleri ile desteklerseniz daha da mutlu olurum...

tşk.

cem
    |
    |

• Yarbay
    4777 Mesaj
    Merhabalar herkese..

Arkadaşlar bi klima almak istiyorum paintten ufak bi resim yaptım evin şeklini belirten aşagıda şimdi bi kaç sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

1-Mavi ile karaladıgım yere klima koyarsak arkadaki odayı ne derece soğutur yaz aylarında?
    2-Kaç bin Btu'luk bi klima idealdır bu ev için?Ev ortalama 100-110 metrekare civarı.
    3-Bi kaç tane fiyatı uygun performansıda iyi klima tavsiyesinde bulunursanız çok iyi olur çok bi bilgim yok ama A+ klima düşünüyoruz.

Maksimum çıkabilcegim fiyat 1000 Ytl civarı.Isıtma gücü önemli değil.

Resim acemi işi oldu elimden bu kadarı geliyor
    |
    |
    Selamlar

Bugün forum ve fiyat araştırmaları sonunda 30 metrekare salonuma soğutma amaçlı Fujitsu Asya 12 LC inverter modelini taktırdım.
    Montaj işçiliğinden memnun kaldım. Henüz kullanmadım ama ilk test esnasında izlenimlerim hem iç hemde de dış ünite gayet sessiz çalışıyor.

Klimamnın performansı ile ilgili kullandıkça yorumlarımı iletirim.
    |
    |

bir klima alacam ama kafam allak bullak oldu. 12.000 btu lk bir klima;

1-Baymak elite klima A enerji sınıfı.http://www.baymak.com.tr/urun_detay.asp?grup_no=115&urun_no=174&dil=TR
    2-sigma. iklimsa dan.http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=104
    3. white westinghouse b enerji sinifi..

bunlardan en ucuzu Baymak. sadece sogutma amaclı kullanacagim. özellikle baymak konusundakki görüşlerinizi paylaşırmısınız. buarada kompressoru toshiba ve hitachi imiş baymak elite klimanin

Görüşlerinizi bekliyorum.
    teşekkürler.
    |
    |

• Yarbay
    4174 Mesaj
    Sayin Mbirol

Bunu cmts gunu montaj bitince yazacagim GC35 ve GC25 modellerini beraber 3300'e anlastim cmst gunu insallah takilacak

Siz 1800 ytl ye Mit.Elec. GC 35 hangi bayiden fiyat aldınız ,çok iyi fiyat
    |
    |

Orjinalden alıntı: newcore12

merhaba;

bir klima alacam ama kafam allak bullak oldu. 12.000 btu lk bir klima;

1-Baymak elite klima A enerji sınıfı.http://www.baymak.com.tr/urun_detay.asp?grup_no=115&urun_no=174&dil=TR
    2-sigma. iklimsa dan.http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=104
    3. white westinghouse b enerji sinifi..

bunlardan en ucuzu Baymak. sadece sogutma amaclı kullanacagim. özellikle baymak konusundakki görüşlerinizi paylaşırmısınız. buarada kompressoru toshiba ve hitachi imiş baymak elite klimanin

Görüşlerinizi bekliyorum.
    teşekkürler.

Hepsi de hikaye
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj
    nedir peki tavsiyeniz sn m. birol?

Sanyo SAP-KRC123GJHA-R410A Klasik Duvar Tipi Split Klima nasıl? veya bu civarda bir klima
    ???
    |
    |
    |
    |
    100m2 ve odalara bölünmüş bir yeri tek klima ile hatta 1000ytl lik bir klima ile soğutmanız mümkün gözükmüyor.
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php adresinden kaç btu luk gerektiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

100m2 ve odalara bölünmüş bir yeri tek klima ile hatta 1000ytl lik bir klima ile soğutmanız mümkün gözükmüyor.
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php adresinden kaç btu luk gerektiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Tabiki arkadaki odayı tam anlamıyla sogutamicağımın farkındayım ama ben o klimayı salonda çalıştırdıgımda en azından arkadaki odada biraz serin olsun istiyorum sadece salon kadar olmasına gerek yok tek isteğim temmuz sıcagında geceleri sıcaktan uykusuzluk çekmeyelim
    1000ytl'nin biraz üstünede çıkabilirim ama tabiki tercihim fiyatı hesaplı olanından yana olur.
    |
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    izmirde arçelik klimamız vardı, 24000 btu luk, en düzünden, en özelliksizinden, salondaki donuyordu, diğer odadaki serinliyordu.
    istediğin buna benzer birşey mi?
    |
    |
    quote:

izmirde arçelik klimamız vardı, 24000 btu luk, en düzünden, en özelliksizinden, salondaki donuyordu, diğer odadaki serinliyordu.
    istediğin buna benzer birşey mi?

Buna benzer diyebilirim genel olarak evin havası serin olsun istiyorum tek bi mekanla sınırlı kalınmasın
    |
    |
    o zaman 24000 btu veya üzeri ucuz seri bir klima bakabilirsin.
    serinletecektir ama salonda biraz fazla esinti olacaktır.
    A+ olayını da kafandan çıkar.
    |
    |
    quote:

o zaman 24000 btu veya üzeri ucuz seri bir klima bakabilirsin.
    serinletecektir ama salonda biraz fazla esinti olacaktır.
    A+ olayını da kafandan çıkar.

A+ olayını çıkarmamın sebebi alırken maliyeti arttırcak olması sanırım?O zamanda eşşek yüküyle elektrik faturası ödemek zorunda kalmazmıyım?
    |
    |
    faturan biraz artabilir ama zaten yüksek güçlü klimalarda a serisi her markada yok ve oldukça pahalılar olan markalarda.
    |
    |
    Ortalama günde 5-6 saat çalıştıgını hesaplarsak 20bin btu civarı bir klimanın bunun faturaya yansıması nasıl olur?
    |
    |
    elektriğin kw ı ne kadar ona göre değişir :)
    bu linkteki arçelik 2700w enerji çkecektir mesela. (24500 btu)
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8917670100.htm?&productCode=8917670100

yada bu arçeliği seçerseniz 1900w enerji çekecektir. (18500 btu)
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8917520100.htm?productCode=8917520100&LANGUAGE=tr-TR

ben yine de tavsiye etmiyorum, sadece salona yetecek birşey daha konforlu olacaktır.
    illa küçük odada da serinleme isteniyorsa 9000 btu bir klima da oraya alınabilir bence.
    tbi btu lar tahmini, keşif yaptırmanız iyi olur.
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    Ömerf arkadaşım sen olmayacak duaya amin diyorsun. Sayın Kontrolsüz güç açıklamaya çalışmış ama sanırım daha keskin ifade etmek faydalı olacaktır.

1-) Arkadaşım sen evi baz alırsan bir yere varamazsın. Senin odalar kaç m2 , odaların cephesi, binanın izalasyon durumu, dairenin katı ( ara kat - çatı katı gibi ) detayları vereceksin ki senin elindeki kumaşı anlayalım tabiri caizse. Hoş o bütçe hele de 2 oda için az gelir ama sana yine bir iki önerimiz olur elbet.

2-) Bir odadan diğerini soğutmak ya da ısıtmak hayallerini unut. Gerçekci ol biraz.

3-) A sınıfı klima almak için kesenin ağzını açman lazım.

4-) Elektriğe en az % 20 zammı sevgili büyüklerimiz yaz sıcakları basmadan yetiştirmeye çalışıyorlar haberin olsun.

|
    |

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.