Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.173
Cevap
703
Favori
4.426.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 mesaj yukarıda sorduğum sorulara biri cevap verebilcekmi lütfen?
  • 100m2 ve odalara bölünmüş bir yeri tek klima ile hatta 1000ytl lik bir klima ile soğutmanız mümkün gözükmüyor.
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php adresinden kaç btu luk gerektiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

100m2 ve odalara bölünmüş bir yeri tek klima ile hatta 1000ytl lik bir klima ile soğutmanız mümkün gözükmüyor.
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php adresinden kaç btu luk gerektiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Tabiki arkadaki odayı tam anlamıyla sogutamicağımın farkındayım ama ben o klimayı salonda çalıştırdıgımda en azından arkadaki odada biraz serin olsun istiyorum sadece salon kadar olmasına gerek yok tek isteğim temmuz sıcagında geceleri sıcaktan uykusuzluk çekmeyelim
    1000ytl'nin biraz üstünede çıkabilirim ama tabiki tercihim fiyatı hesaplı olanından yana olur.

• izmirde arçelik klimamız vardı, 24000 btu luk, en düzünden, en özelliksizinden, salondaki donuyordu, diğer odadaki serinliyordu.
    istediğin buna benzer birşey mi?
  • quote:

izmirde arçelik klimamız vardı, 24000 btu luk, en düzünden, en özelliksizinden, salondaki donuyordu, diğer odadaki serinliyordu.
    istediğin buna benzer birşey mi?

Buna benzer diyebilirim genel olarak evin havası serin olsun istiyorum tek bi mekanla sınırlı kalınmasın
  • o zaman 24000 btu veya üzeri ucuz seri bir klima bakabilirsin.
    serinletecektir ama salonda biraz fazla esinti olacaktır.
    A+ olayını da kafandan çıkar.
  • quote:

o zaman 24000 btu veya üzeri ucuz seri bir klima bakabilirsin.
    serinletecektir ama salonda biraz fazla esinti olacaktır.
    A+ olayını da kafandan çıkar.

A+ olayını çıkarmamın sebebi alırken maliyeti arttırcak olması sanırım?O zamanda eşşek yüküyle elektrik faturası ödemek zorunda kalmazmıyım?
  • faturan biraz artabilir ama zaten yüksek güçlü klimalarda a serisi her markada yok ve oldukça pahalılar olan markalarda.
  • Ortalama günde 5-6 saat çalıştıgını hesaplarsak 20bin btu civarı bir klimanın bunun faturaya yansıması nasıl olur?
  • elektriğin kw ı ne kadar ona göre değişir :)
    bu linkteki arçelik 2700w enerji çkecektir mesela. (24500 btu)
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8917670100.htm?&productCode=8917670100

yada bu arçeliği seçerseniz 1900w enerji çekecektir. (18500 btu)
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8917520100.htm?productCode=8917520100&LANGUAGE=tr-TR

ben yine de tavsiye etmiyorum, sadece salona yetecek birşey daha konforlu olacaktır.
    illa küçük odada da serinleme isteniyorsa 9000 btu bir klima da oraya alınabilir bence.
    tbi btu lar tahmini, keşif yaptırmanız iyi olur.

• Ömerf arkadaşım sen olmayacak duaya amin diyorsun. Sayın Kontrolsüz güç açıklamaya çalışmış ama sanırım daha keskin ifade etmek faydalı olacaktır.

1-) Arkadaşım sen evi baz alırsan bir yere varamazsın. Senin odalar kaç m2 , odaların cephesi, binanın izalasyon durumu, dairenin katı ( ara kat - çatı katı gibi ) detayları vereceksin ki senin elindeki kumaşı anlayalım tabiri caizse. Hoş o bütçe hele de 2 oda için az gelir ama sana yine bir iki önerimiz olur elbet.

2-) Bir odadan diğerini soğutmak ya da ısıtmak hayallerini unut. Gerçekci ol biraz.

3-) A sınıfı klima almak için kesenin ağzını açman lazım.

4-) Elektriğe en az % 20 zammı sevgili büyüklerimiz yaz sıcakları basmadan yetiştirmeye çalışıyorlar haberin olsun.

• Bu fiyat az değilki geçen yıl 12 taksitle ftx 35c daikin'i 1800 e aldım mitsubishi electricte alınabiliyordu hatta daikin klimaları euro üstünden olduğu için euro düşünce daha dahada aşağı geliyor şu an pahalı gözüksede. ben şahsen mitsubishi klimalarının zam göreceğine inanmıyorum ben forma yeni girdim ama çok iyi takip ettim 2006 dan beri, ara arada bakıyorum gene . zam yaparlarsa kendi kuyularını kazarlar bence herkez daikine yönelir kötü klima diyemem mitsubihi'ye bi çok marka klimayı çalıştığım işyerlerinde gördüm kalite markalar sorunsuz genelde ve hesap edince ucuz markalardan daha ucuzlar .

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: cemele

Hayirli olsun gule gule kullan. Acaba kac liraya aldiniz ben bugun 1800 pesin fiyat aldim tabi bide kafam sharpta kaldi o design olarak mitsibushiden daha iyi geldi
    quote:

arkadaşlar bugün takıldı klima. mitsibushi electric'in gc35va modeli takıldı.
    bugün hava güzel, o yüzden ne soğutma ne de ısıtma performansına bir yorum getiremeyeceğim, ancak gerçekten sessiz.
    klimanın altında duvar saati var, onun tik tak sesini duyuyorsunuz, klimanın sesini duyamıyorsunuz.
    işçilik olarak burası için konuşmak gerekirse arçelik servisi daha fazla hizmet veriyordu, pek memnun kalmadım.
    arçelik alçısını da yapıp teslim ediyordu ama mitsubishi sadece montaj yaptı. yarın birde alçı işine dalacağız mecburen
    klima taktıracak olanlara tavsiyem mutlaka plastik folyo örtülerden alsınlar, oldukça işe yarıyor, temizlik işini yarıya indiriyor diyebilirim.
    kolonmudur kirişmidir onun birazını törpülemek zorunda kaldılar ayrıca. bir sorun olmaz dediler ama içime sinmedi yine de. iyi ki deprem bölgesinde değiliz dedim içimden.
    dış üniteyi balkona monte ettiler, elektrik için de ayrı hat istediler illa, çekildi mecburen
    sırf sessizlik açısından bile alınabilir bir klima

Siz 1800 ytl ye Mit.Elec. GC 35 hangi bayiden fiyat aldınız ,çok iyi fiyat

• Güzel alışveriş güle güle kullanın hayırlı olsun mutlak vakum yaptırın.

Orjinalden alıntı: cemele

Sayin Mbirol

Bunu cmts gunu montaj bitince yazacagim GC35 ve GC25 modellerini beraber 3300'e anlastim cmst gunu insallah takilacak

Siz 1800 ytl ye Mit.Elec. GC 35 hangi bayiden fiyat aldınız ,çok iyi fiyat

• arkadaşım benim evde iki adet klima var biri salonda 15800 arçelik neo plazma diğeri arka odada 13000 neo plazma ikisini aynı anda çalıştırdığımda bütün evi soğutuyor hayal değil yani
  • Arkadaşlar adanadan forumunuza yeni üye olan bir arkadaşınız olarak sizlerden yardım, bilgi ve tavsiye almak için bu formu uygun gördüm. Arkadaşlar ben evime klima taktırmak için araştırma yaparken forumunuzun ne kadar detaylı bilgiler verdigini farkettim. Okudugum kadarıyla Mıtsubıshı Electric klima bana 1 adım daha yakın geldi. Şimdi sizden istirhamım [odam. 24 m2. Güney Cepheli 3,5 mt. PVC pencere tavan yüksekliği 2,80cm Günlük kullanım 19:00/24:30 (azami) Ara kat Güneşi sabah saatlerinde 2-3 saat alan 3 kişinin yaşadıgı bir oda] bilgileri ışıgında bana uyan klimanın Mıtsubıshı Electric MSH-GA35VB oldugunu tespit ettim Fiyatı ise 1250.-YTL / 12 bu bilgiler ışıgında seçmiş oldugum klimanın avantajları ve dezavantajları veya bana önerebilecekleri başka Bir Model hakkında forumdan her arkadaşın bilgi ve yardımına ihtiyacım var. Adanada havalar ısındı forum üyeleri acilen yardım ederse sevinirim Cumartesi günü taktırmayı düşünüyorum vereceginiz bilgiler ışıgında

• quote:

Orjinalden alıntı: cemgemini

Merhabalar,

Rakamları ile birikte bana yardımcı olmanızı rica ediyorum...

Şimdiden teşekkürler...

13. katta oturuyorum. Salon sağlam güneş alıyor.

36 m2 lik bir salon.

Soğutucu özelliği yeterli olacaktır ev merkezi ısıtma olduğundan ısınma problememiz yok...

Bir yandan bütçe bir yandan marka bir yanda BTU ve uzun ömürlü kullanım arasında gidip geliyor...

18.000 BTU luk bir çözümün doğru çözüm olduğunu okuduklarımdan çıkardım gibi...

Mitsubishi Elec. ve Daikin in en iyi markalar olduğunu da gördüm.

Ama Mits. 18.000 BTU benim bütçemi aşmakta... :(

Bu doğrultuda ısınmanın gerekmediğini de sadece yaza yönelik klimayı alacaımı düşünerekten ;

18.000 lik Vestel veya benzeri markanın ikinci planda kaldığı bir klimayı mı
    yoksa 12.000 lik Mits. vs. bir klimayı mı önerir siniz...

Önerilerinizi tahmini bütçeleri ile desteklerseniz daha da mutlu olurum...

tşk.

cem

Hala yardımlarınızı bekliyorum....

Tşk.

• madem sadece soğutma ve fazla para da harcamak istemiyorsunuz, o zaman forumda daha önce de önerilen electra klimalara bak istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihs01

Arkadaşlar adanadan forumunuza yeni üye olan bir arkadaşınız olarak sizlerden yardım, bilgi ve tavsiye almak için bu formu uygun gördüm. Arkadaşlar ben evime klima taktırmak için araştırma yaparken forumunuzun ne kadar detaylı bilgiler verdigini farkettim. Okudugum kadarıyla Mıtsubıshı Electric klima bana 1 adım daha yakın geldi. Şimdi sizden istirhamım [odam. 24 m2. Güney Cepheli 3,5 mt. PVC pencere tavan yüksekliği 2,80cm Günlük kullanım 19:00/24:30 (azami) Ara kat Güneşi sabah saatlerinde 2-3 saat alan 3 kişinin yaşadıgı bir oda] bilgileri ışıgında bana uyan klimanın Mıtsubıshı Electric MSH-GA35VB oldugunu tespit ettim Fiyatı ise 1250.-YTL / 12 bu bilgiler ışıgında seçmiş oldugum klimanın avantajları ve dezavantajları veya bana önerebilecekleri başka Bir Model hakkında forumdan her arkadaşın bilgi ve yardımına ihtiyacım var. Adanada havalar ısındı forum üyeleri acilen yardım ederse sevinirim Cumartesi günü taktırmayı düşünüyorum vereceginiz bilgiler ışıgında

MSH-GA35VB nerede 1250 ytl acaba, bilgilendirir misiniz??

• quote:

Arkadaşlar adanadan forumunuza yeni üye olan bir arkadaşınız olarak sizlerden yardım, bilgi ve tavsiye almak için bu formu uygun gördüm. Arkadaşlar ben evime klima taktırmak için araştırma yaparken forumunuzun ne kadar detaylı bilgiler verdigini farkettim. Okudugum kadarıyla Mıtsubıshı Electric klima bana 1 adım daha yakın geldi. Şimdi sizden istirhamım [odam. 24 m2. Güney Cepheli 3,5 mt. PVC pencere tavan yüksekliği 2,80cm Günlük kullanım 19:00/24:30 (azami) Ara kat Güneşi sabah saatlerinde 2-3 saat alan 3 kişinin yaşadıgı bir oda] bilgileri ışıgında bana uyan klimanın Mıtsubıshı Electric MSH-GA35VB oldugunu tespit ettim Fiyatı ise 1250.-YTL / 12 bu bilgiler ışıgında seçmiş oldugum klimanın avantajları ve dezavantajları veya bana önerebilecekleri başka Bir Model hakkında forumdan her arkadaşın bilgi ve yardımına ihtiyacım var. Adanada havalar ısındı forum üyeleri acilen yardım ederse sevinirim Cumartesi günü taktırmayı düşünüyorum vereceginiz bilgiler ışıgında

MERHABALAR EĞER YAZDIĞINIZ FİYATTA BİR YANLIŞLIK YOKSA MSH-35 İÇİN 1.250 YTL/12 AY ÇOK İYİ BİR RAKAM HİÇ KAÇIRMAYIN HATTA ALABİLECEĞİNİZ KADAR ALIN BENCE BU RAKAMA, AMA YAZDIĞINIZ MAHALE 12.000 LİK KLASİK KLİMA YETER Mİ ADANA GİBİ YERDE İSTERSENİZ BİR DE KEŞİF YAPTIRIN BENCE SONRA SIKINTI YAŞAMAYIN.

SAYGILAR...

• quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

MERHABALAR EĞER YAZDIĞINIZ FİYATTA BİR YANLIŞLIK YOKSA MSH-35 İÇİN 1.250 YTL/12 AY ÇOK İYİ BİR RAKAM HİÇ KAÇIRMAYIN HATTA ALABİLECEĞİNİZ KADAR ALIN BENCE BU RAKAMA, AMA YAZDIĞINIZ MAHALE 12.000 LİK KLASİK KLİMA YETER Mİ ADANA GİBİ YERDE İSTERSENİZ BİR DE KEŞİF YAPTIRIN BENCE SONRA SIKINTI YAŞAMAYIN.

SAYGILAR...

SIKINTI YAŞAYACAGIMI SANMIYORUM ARKADAŞIM ÇÜNKÜ 6-7 SENE ÖNCE ALARKO CARRİER İÇİN KEŞİFE GELMİŞLERDİ "YANLIZ" TV ODASI İÇİN SALONDAN DAHA KÜÇÜK ORAYA 9.000 BTU YETER DEMİŞLERDİ AMA BEN GENEDE 12.000 BTU'LUK CARRİER TAKTIRMIŞTIM Kİ O EV EN ÜST KATTA SÜREKLİ GÜNEŞ ALAN BİR ODAYDI. VE KEŞİFE GELEN MÜHENDİS 12.000 BTU SALON İÇİN UYGUN OLUR AMA YİNEDE SİZ BİLİRSİNİZ DEMİŞLERDİ. ŞU AN TAKILACAK OLAN ODA BİRAZDAHA BÜYÜK OLSADA ARA KAT VE GÜNEY CEPHELİ OLDUGU İÇİN GÜNEŞLE ALAKASI YOK GİBİ. KALDIKİ BÜTÜN ÖLÇÜ VE BİLGİLERİ KLİMAPLUS TA TEYİT İÇİN DENEDİM ORDA ÇIKAN DEGERLERDE MSH-35 DİYORDU. BENİM TEK SORUNUM SORUN DEMEYİM MIT.ELECTRİC' VE SEÇTİGİM KLİMANIN AVANTAJ VE DEZAVANATAJLARI HER YÖNDEN . ARAŞTIRMALARIM SORUN OLMADIGINI SÖYLÜYOR AMA GENEDE FORUMDAN KULLANAN VEYA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIN BENİ AYDINLATMASI. ŞİMDİDEN HERKEZE SONSUZ TŞK.///// MSJ. CEVAP YAZAN ARKADAŞLARA AYRICA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.