Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
30 Misafir Kullanıcı, 30 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.282
Tıklama
Giriş
    1960 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: WARNİNG

bir aneknot eklemek istiyorum klimalara fiyat,performans(acaba gerçekten 9 bin btu mu),elektrik sarfiyatı ve son olarakta yetkili servisi bakımından değerlendirilmeli.
    artı olarak ucretsiz keşif ve montaj.
    montaj cok önemlidir.
    yanlış konumlamalar ve deneyimsiz elemanlar buyuk sorunlara neden olabilir.
    en cok yaşanan sorunlar panoromik yerleşim ve atık su borularının 2 hafta sonra pencere vs gibi yerlerde ruzgarla beraber ahenk içerisinde sallanıp etrafı su yapmasıdır.
    ve son olarakta mirror tipi gerçekten muhtaşem ve estetiğe dayalı bir seridir.
    evinizdeki takımlara uygun desenler ve seçenekleri bol.
    hassas bünyeler için ideal tavana vurup eşit yaydığında direkt hissetmiyorsunuz.
    saygılar...

Peki arkadaşım bu markayı öve öve bitiremiyorsunuz vede montaj konusundada çok hasassınız ,bu sözünüz çok doğru,aşağıdaki örneklerden malesef çok var buna ne diyeceksiniz.

bunu bana yetkili servisin monte ettiğini kanıtlayabilirmisiniz.
    piyasada okadar başı boş spotçu ve montajcıları var kı türkce konuşmaktan aciz.
    iyi akşamlar
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    25 Not
    Merhaba arkdaşlar. 20 M2'lik odaya 500 YTL'yi geçmeyecek, soğutması iyi fazla enerji tüketmeyen klima tavsiyesi yaparsanız sevinirim. En az 3 marka/model önerirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pinky_Demon -- 23 Mayıs 2008; 21:09:32 >
    |
    |

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj
    Arkadaşlar evimize; benim odama ve salona olmak üzere 2 adet klima almayı planlıyoruz özellikle yaz için faydalanılmak üzere.
    Arçelik'in Active Plasma Plus Serisi ( yanılmıyorsam en iyi modeli )almayı planlıyoruz. Enerji tasarrufu konusundada iyi bir model diye düşünüyorum. Ayrıca "Neo Plasma" özelliğini de biri açıklarsa memnun olurum.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

Umarım bu postuma mitsubishi, sharp, daikin öneren cevaplar görmem çünkü bütçemiz özellikle yaz için kullanılacak bir klimaya o kadar uygun değil. Görüşlerinizi merak ediyorum.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza -- 23 Mayıs 2008; 21:01:43 >
    |
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    eski evimde arçelik vardı. 24bin btuluk. çok üşütüyordu, minimumda bile rüzgar yapıyordu içerde
    servis bence fazla büyük önermişti. sorun servisteydi yani.
    izmirde defrosta giriyordu sık sık. onun dışında bir sorunu yoktu.
    ha bir de soğuk üflüyordu ilk çalışmalarda, baya rahatsız ediyordu.
    |
    |
    Anladım sanırım teknik servisinizde problem varmış.
    Bunların yanında neo plasma ile active plasma serileri arasında ufak bir fiyat farkı var. Bunların arasındaki farkı da merak ediyorum ama teknik özelliklerde göremedim
    |
    |
    271 Mesaj
    Neo plasma şu bizim bildiğimiz plazma modelidir hani sigara dumanı ve içerideki tozları klima emerek yüksek bir watta parçalıyor.
    Active plasma serisini ben glory look model olarak projesindeydim ama active plasma olmuş farkı gri olması:) benim bildiğim ve hatırladığım kadarıyla pek bir fark yoktu var isede kondenser ve avaparatör boru çapları büyüklükleri yada gold fin silver fin olmasıdır yada kondenseri corrgated yada slittir bu şekilde farklılıklar vardır.
    İyi akşamalr...
    quote:

Orjinalden alıntı: souza

Bunların yanında neo plasma ile active plasma serileri arasında ufak bir fiyat farkı var. Bunların arasındaki farkı da merak ediyorum ama teknik özelliklerde göremedim
    |
    |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
    saygılarımla...

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

Neo plasma şu bizim bildiğimiz plazma modelidir hani sigara dumanı ve içerideki tozları klima emerek yüksek bir watta parçalıyor.
    Active plasma serisini ben glory look model olarak projesindeydim ama active plasma olmuş farkı gri olması:) benim bildiğim ve hatırladığım kadarıyla pek bir fark yoktu var isede kondenser ve avaparatör boru çapları büyüklükleri yada gold fin silver fin olmasıdır yada kondenseri corrgated yada slittir bu şekilde farklılıklar vardır.
    İyi akşamalr...
    quote:

kusura bakma ama o plazma sigara dumanını falan parçalamıyor bende 24000 btu olan LG beko var hikaye,sadece süper sesli hele kışın dur kalk yaparken apartmanıda ayaga kaldırıyor
    |
    |

• Yüzbaşı
    271 Mesaj
    Arkadaşım ben o klima gerçekten bun işi yapıyor demedimki dikkatli oku yada büyük harflerle yazayım neo plazma kelimesinin ne anlama geldiğini söyledim.
    quote:

Orjinalden alıntı: juiliet

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

İyi akşamalr...
    quote:

kusura bakma ama o plazma sigara dumanını falan parçalamıyor bende 24000 btu olan LG beko var hikaye,sadece süper sesli hele kışın dur kalk yaparken apartmanıda ayaga kaldırıyor
    |
    |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
    saygılarımla...

• Yarbay
    4174 Mesaj
    Selam

Klimayi yazin kullanacaginizi yani sogutma amacli olacagini belirtmissiniz ve mitsibushi, sharp, tosh ve daikin den cevap gormemeyide belirtmissiniz ben yinede belirteyim eger sadece sogutma amacli bir klima alacaksan cevap almak istemedigin markalarin daikin haric klasik modellerine bir göz at eger arceliklerle cok fark yoksa sogutma icin klasik kaliteli ve guvenli bir markanin klasik klimasini arcelige yakin fiyata alabilirsin. Bende bu firmalardan birinde karar kildim forumda genelde 3-4 firmada bir fikir birligi var ama sizin almayi dusundugunuz ve turkiyede uretilen modeller konusunda pekde olumlu seyler okumadim ve duymadim.

quote:

Arkadaşlar evimize; benim odama ve salona olmak üzere 2 adet klima almayı planlıyoruz özellikle yaz için faydalanılmak üzere.
    Arçelik'in Active Plasma Plus Serisi ( yanılmıyorsam en iyi modeli )almayı planlıyoruz. Enerji tasarrufu konusundada iyi bir model diye düşünüyorum. Ayrıca "Neo Plasma" özelliğini de biri açıklarsa memnun olurum.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8961551100.htm?&productCode=8961551100

Umarım bu postuma mitsubishi, sharp, daikin öneren cevaplar görmem çünkü bütçemiz özellikle yaz için kullanılacak bir klimaya o kadar uygun değil. Görüşlerinizi merak ediyorum.
    Saygılar
    |
    |

• Binbaşı
    1960 Mesaj
    quote:

Saygılar

yeni ve daha yüksek modeller olduğu için fiyat diğerlerine yani active plasma dan birazdaha fiyatlı.
    buraya bakabilirsiniz fiyatlar gerçekten cazip
    |
    |

12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: tsonmez

Aşağıdaki modelden (Diamond 12000 BTU) kullanan ya da bilen arkadaşlar varsa tavsiyelerini paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkürler
    http://www.airalto.com/klima-duvar-tipi-orangedsh12orange.php

alma
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

bir aneknot eklemek istiyorum klimalara fiyat,performans(acaba gerçekten 9 bin btu mu),elektrik sarfiyatı ve son olarakta yetkili servisi bakımından değerlendirilmeli.
    artı olarak ucretsiz keşif ve montaj.
    montaj cok önemlidir.
    yanlış konumlamalar ve deneyimsiz elemanlar buyuk sorunlara neden olabilir.
    en cok yaşanan sorunlar panoromik yerleşim ve atık su borularının 2 hafta sonra pencere vs gibi yerlerde ruzgarla beraber ahenk içerisinde sallanıp etrafı su yapmasıdır.
    ve son olarakta mirror tipi gerçekten muhtaşem ve estetiğe dayalı bir seridir.
    evinizdeki takımlara uygun desenler ve seçenekleri bol.
    hassas bünyeler için ideal tavana vurup eşit yaydığında direkt hissetmiyorsunuz.
    saygılar...

Peki arkadaşım bu markayı öve öve bitiremiyorsunuz vede montaj konusundada çok hasassınız ,bu sözünüz çok doğru,aşağıdaki örneklerden malesef çok var buna ne diyeceksiniz.

bunu bana yetkili servisin monte ettiğini kanıtlayabilirmisiniz.
    piyasada okadar başı boş spotçu ve montajcıları var kı türkce konuşmaktan aciz.
    iyi akşamlar

Bu görüntüden İzmir de en az 50 tane var,hepsinimi spotçu sattı,zaten spotçuda sattsa bu marka montaj dahil satılıyor,yani yetkili servis ücrettsiz takıyor,adam montaj parası verirmi sizce
    |
    |

• Er
    9 Mesaj
    ARKADASIM İLK ÖNCE GAZININ CİNSİNE BAK R 410 A KULLANILMIYORSA ALMA SONRA COP DEGERİNE BAK YÜKSEK OLANI AL.. BEN SANA ZİBRO YU ÖNERİRİM .. HEM ÇOK SESSİZ HEM A SINIFI ENERJİ TASARRUFU MÜKEMMEL HEM COP DEGERİ ÇOK YÜKSEK ZATEN BUDA ENERJİ TASARRUFUNU DİLE GETİRİR DEDEDEN TORUNA KALACAK BİR CİHAZ PİŞMAN OLMAZSIN SAYGILARLA
    |
    |
    bugün hava güzel, o yüzden ne soğutma ne de ısıtma performansına bir yorum getiremeyeceğim, ancak gerçekten sessiz.
    klimanın altında duvar saati var, onun tik tak sesini duyuyorsunuz, klimanın sesini duyamıyorsunuz.
    işçilik olarak burası için konuşmak gerekirse arçelik servisi daha fazla hizmet veriyordu, pek memnun kalmadım.
    arçelik alçısını da yapıp teslim ediyordu ama mitsubishi sadece montaj yaptı. yarın birde alçı işine dalacağız mecburen
    klima taktıracak olanlara tavsiyem mutlaka plastik folyo örtülerden alsınlar, oldukça işe yarıyor, temizlik işini yarıya indiriyor diyebilirim.
    kolonmudur kirişmidir onun birazını törpülemek zorunda kaldılar ayrıca. bir sorun olmaz dediler ama içime sinmedi yine de. iyi ki deprem bölgesinde değiliz dedim içimden.
    dış üniteyi balkona monte ettiler, elektrik için de ayrı hat istediler illa, çekildi mecburen
    sırf sessizlik açısından bile alınabilir bir klima
    |
    |

• Yarbay
    4174 Mesaj
    Hayirli olsun gule gule kullan. Acaba kac liraya aldiniz ben bugun 1800 pesin fiyat aldim tabi bide kafam sharpta kaldi o design olarak mitsibushiden daha iyi geldi
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

arkadaşlar bugün takıldı klima. mitsibushi electric'in gc35va modeli takıldı.
    bugün hava güzel, o yüzden ne soğutma ne de ısıtma performansına bir yorum getiremeyeceğim, ancak gerçekten sessiz.
    klimanın altında duvar saati var, onun tik tak sesini duyuyorsunuz, klimanın sesini duyamıyorsunuz.
    işçilik olarak burası için konuşmak gerekirse arçelik servisi daha fazla hizmet veriyordu, pek memnun kalmadım.
    arçelik alçısını da yapıp teslim ediyordu ama mitsubishi sadece montaj yaptı. yarın birde alçı işine dalacağız mecburen
    klima taktıracak olanlara tavsiyem mutlaka plastik folyo örtülerden alsınlar, oldukça işe yarıyor, temizlik işini yarıya indiriyor diyebilirim.
    kolonmudur kirişmidir onun birazını törpülemek zorunda kaldılar ayrıca. bir sorun olmaz dediler ama içime sinmedi yine de. iyi ki deprem bölgesinde değiliz dedim içimden.
    dış üniteyi balkona monte ettiler, elektrik için de ayrı hat istediler illa, çekildi mecburen
    |
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    teşekkürler.
    2000'e aldım ben, tek çekim.
    izmirde antalyada ucuz, burda inmiyor adamlar yahu.
    |
    |
    Merhaba arkadaslar

Bugun sicak altinda geztikten sonra dusundugum Mitsibushi electrikin MSZ GC 35 ve SHARP AYXP12FR serisini gorme firsatim oldu. Performans olarak deneme sansim olmadi ama fiyat olarak her ikiside 1800 ytl pesin.

Her iki marka konusundaki dusuncelerim ise

Mitsibushi electrik hakkinda kötü bir yorum okumadim cogu kisi iyi dedi teknik servis ve satis bayileri biraz az design olarak sharptan geride.

Sharp ise iklimsa bunyesinde bu urun hakkinda da cok fazla olumsuz gorus almadim design olarak mitsibushi ye gore daha hos duruyor.

Bu iki markadan hangisini secmeliyim. Fiyatlar ayni.

Tesekkurler
    |
    |
    Arkadaşlar bende işyerime klima aldım ve bunun için uzun bir süre araştırma yaptım.Özelliklede japon menşeili klimaların (mits. electric ve mits. heavy) diğerlerine göre özellikleri daha iyi ama benim araştırmalarımda gerek az elektrik harcaması, gerek filtrelerinin kalitesi gerekse sessizlik olarak mitsubishi electric bir adım önde.

Zaten japonyada bile mitsubishi denince akla electric geliyormuş, heavynin uzmanlık alanı daha farklı sektörlermiş falan filan neyse ben klimaplusdan mitsubishi electrik aldım , gayet memnunum tavsiye ederim.

M. CİLASUN
    |
    |

Orjinalden alıntı: cemele

Merhaba arkadaslar

Bugun sicak altinda geztikten sonra dusundugum Mitsibushi electrikin MSZ GC 35 ve SHARP AYXP12FR serisini gorme firsatim oldu. Performans olarak deneme sansim olmadi ama fiyat olarak her ikiside 1800 ytl pesin.

Her iki marka konusundaki dusuncelerim ise

Mitsibushi electrik hakkinda kötü bir yorum okumadim cogu kisi iyi dedi teknik servis ve satis bayileri biraz az design olarak sharptan geride.

Sharp ise iklimsa bunyesinde bu urun hakkinda da cok fazla olumsuz gorus almadim design olarak mitsibushi ye gore daha hos duruyor.

Bu iki markadan hangisini secmeliyim. Fiyatlar ayni.

Tesekkurler

tabbiki mitsubishi elektrik,sharp biraz daha sesli çalışlıyor ve o özelliklerine kanmayın,bir işe yaramıyor,1 sene sonra yada 2 sene sonra onunda üfleme fanları bakteri,mantar,küf doluyor(bu her klimada olur şimdilik)türkiyede en iyi klimalar daıkın,panasonic,mitsubishi elektrik,
    diger markalar arkadan gelir
    |
    |

12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: cemele

Hayirli olsun gule gule kullan. Acaba kac liraya aldiniz ben bugun 1800 pesin fiyat aldim tabi bide kafam sharpta kaldi o design olarak mitsibushiden daha iyi geldi
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

arkadaşlar bugün takıldı klima. mitsibushi electric'in gc35va modeli takıldı.

Siz 1800 ytl ye Mit.Elec. GC 35 hangi bayiden fiyat aldınız ,çok iyi fiyat
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.